Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  13  14  15 ..  20 ..  28  29     всички  напред  последна
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: swqaz   
Дата:   17-05-17 09:47

Специално за pumabg :) Здравей приятелю :) За останалите също ще върши работа. Ще се изкажа от позицията на личен опит с двете системи (никон и сони). Ще дам и лични примери.

Пума, грешиш много относно понито. Ще говоря само за пейзажната и не толкова скоростната природна и стрийт фотография. Още сега казвам, че сонитата досега(без а9 и кропките с които не съм запознат) не стават за репортажи и всичко, в което се иска бързина.

В момента съм притежател на D810 и A7RII, като преди това имах A7R и D610, с които също си поснимах доста.
Пума, дадох д810-ката на жена ми да снима синчето ми, защото ме е срам да го пусна за продажба, а уж е краля на пейзажа(не мисля, че ще има балами да го купят при тези по евтини и в пъти по-добри сонита за пейзаж). Дори а7р, който продадох беше го пратил в забвение, а двойката направо го прави да изглежда като ключодържател пред него. Говоря само за качество на изображението, както и за поносимост на шума при високо исо, което е единствено важно при пейзаж и стрийт при ниска осветеност.
Това, което аз правех с А7R дори беше невъзможно за D750. Дори преди няколко дни Краси Матаров, който познаваш ми се оплака в Тоскана, че много съжалява, че си е оставил Д800Е вкъщи и е тръгнал само с Д750, защото правл по-плоски изображения(аз го разбирам кофти цветове). Та да ти кажа, че освен , че е много по-лек апарат А7Р е и малко по-добър откъм изображение от никоните които имам и съм имал.
И сега да мина на А7Р2. Никон Д750 просто може да бъде наврян знаеш къде ако ще се ползва за пейзаж пред сонито. Дори 810 е смешка пред него. Откакто съм с него спрях да използвам статив, защото е толкова добър примерно на исо-6400, че изобщо вече не ме интересува на какво исо съм и снимам на ауто исо и приоритет на бленда, като съм задал минимална скорост според обектива.
Това което казваш за обективите :))). В греда си. Д Вчера притежавах цайс 15мм ф2.8, който продадох с радост заменен от цайс батис 18мм ф2.8, който тествах с 15-ката преди да продам и е малко по-добър от 15-ката и е с автофокус и тежи само 330 грама . Махнах всички никонски обективи защото са смешки пред тези на сони и цайс които са си за а7-ците с автофокус. имах 85мм ф1.4, 16-36 ф4, 24мм ф1.8, 24-120 ф4, 50мм ф1.4 - всички са смешки, или без острота или с яки хроматични аберации особено супер скъпия 85мм. От цай ръчнофокусните ми остана само 135мм ф2, който знаеш е един от най яките изобщо, но откато взех 70-200 ф2.8, който е изцяло на сони, цайса е за скраб. Пуснал съм го за продажба и няма кой да го купи. Сега съм само с батис 18мм, сони 55мм ф1.8 и 70-200 ф2.8 и смея да твърдя, че няма нищо невъзможно за тази комбинация, която да е възможна за най-добрите ръчнофокусни цайсове.
Скоро бях и в Норвегия да снимам с приятели северното сияние. Двама бяха с канон 6Д и един с никон Д750(момчето с никона почина скоро след това, мир на праха му). Още там си сравнявахме кадрите на лаптоп и трябва да ти кажа, че никона и каноните изостават в пъти, а не с малко. Сега ще ти покажа кадри, които се оказа, че са невъзможни за твоя никон(поне не без непоносим шум) и каноните(те са още по зле). Един от канонаджиите дойде за помощ за обработка на кадрите ми и двамата видяхме в чудо :)))

а7р2 + батис 18мм

Цък

Цък

Цък

Цък


Молко и с а7р2 + сони 70-200 ф2.8, който замести ръчнофокусния цайс 135мм ф2

Цък

Цък

Цък

Цък

Цък


Преди няколко дни се върнах от Тоскана и там се нагледах на фотографи с големи и тежки ДСЛР-и, закачени на стативи чакащи точния момент на изгрева, а аз се разхождах измежду тях и щтраках от всякаква позиция от ръка. Един словенец ме заговори и ме пита как така не снимам от статив :))))

Още много мога да говоря за предимствана на сони за пейзажната фотография, но и това ви стига :)))

Пума, щом сони може да е абсолютен фаворит(е да, според мен, но не само) в един сектор като пейзажния, който е доста сериозен дял се чудя за какви понита говориш? :) Твоя никон превъзхожда сони, да, но само в птичките и спорта(в спорта, заради скоростите, иначе откъм исото никона ти е пони :)). Обективите на сони превъзхождат не само никонските смешки, но и доста от цайсовете :)

Не съм фен на сони. Просто съм обективен, защото имам личен опит :)

Весел ден на всички :)

ПП: Ако има недоверчиви, в което съм сигурен, нека прегледат обявите ми в базара, за да се уверят, че всичко за което говоря съм тествал лично :)



Публикацията е редактирана (17-05-17 09:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: марвес   
Дата:   17-05-17 10:17

swqaz [smilie24]

И аз съм ги пипал твоите модели, потвърждавам напълно в казаното от теб, но твоите кадри говорят достатъчно...
П.С. Как се справя на студ R2, под -20C държи ли се?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: swqaz   
Дата:   17-05-17 10:20

марвес, още не е виждал студ под -5 градуса. Ако се заблуждаваш от Норвегия, независимо че бяхме там в средата на зимата там беше +7 градуса а тук -14 :))))) Шегуваха се с мен, че съм избягал там от студа тук Хах

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: stzz   
Дата:   17-05-17 13:38

........чета swqaz и си мисля - на средностатистическия любител, дали джобовете са му бездънни ..........[smilie10] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie10].............!

Относно следенето на окото, имам един въпрос - то вярно сигма е куца система, обаче фейс детекшън-а сработва при разстояние до около 4-5 метра, та при сони с 50мм обектив, до каква дистанция е използваема тази функция?!?

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: stoikovv666   
Дата:   17-05-17 13:40

Какво ми ги хвалите тези сонита?! След има няма една до две години big-BOSS ще изкара FF MIRRORLESS, да се надяваме за движение и конкурентни цени. [smilie5]

big-BOSS Canon


Една извадка:
There will be no new “dedicated” lenses, but mirrorless will be “considered in all future EF lens design” [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: r_rusev   
Дата:   17-05-17 13:40

swqaz [smilie24] . Поздравления, много добро изложение!
За разлика от теб, аз съм фен на Сони[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   17-05-17 13:49

"чета swqaz и си мисля - на средностатистическия любител, дали джобовете са му бездънни ......."

Къв е проблемът, ако има два бъбрека.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: kvakioh   
Дата:   17-05-17 13:51

swqaz е един от най-добрите примери като ползващ реално, а не само да чете и "преподава". Така се прави, макар че за само четящите отнема малко време и много мързел.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: Ivodam   
Дата:   17-05-17 15:54

написа:

> ........чета swqaz и си мисля - на
> средностатистическия любител,
> дали джобовете са му бездънни...
>


Какво значение има, красотата никога не е била и няма да бъде приоритет на средно-статистическия чалгар...
По-горе е даден един блестящ пример, как налични средства могат да се използват за творене на красота, чието съпреживяване за мен е искрено удоволствие. Когато ежедневно виждаш на улицата нагли парвенюта, трошещи очевидно незаконно придобити кинти по фолк курви, жипове и яхти, питаш ли се за средностатистическия бай цървул как изобщо връзва двата края?... Ма стига някой да извади некой по-скъп обектив, и почва едно тръшкане сега, ама как така...


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: kvakioh   
Дата:   17-05-17 16:03

Средствата нямат значение спрямо крайния резултат. Ако нямаше градина да гледам, разни други лични неща, да съм взел каквото има Сони обективи и ми трябват, но предпочитам адаптирането и комбинация с каквото имам. 90 макрото да го намалят искам само.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: swqaz   
Дата:   17-05-17 16:32

Моля ви не говорете така, същото съчетание Д810 + последния им 70-200 ф2.8 е дори по скъпо. Сони са постоянно в някакво намаление. Дадоха ми 27р2 за 5800 с от стъпката и към него ваучер за 600лв. Обектива беше намален на 5100 и с ваучера стана на 4500, което общо прави 10300. Да доста пари са си, но при никон е още по скъпо.

Обектив Nikon AF-S Nikkor 70-200mm f/2.8E FL ED VR сега с намаление 800лв е 5200лв а преди това 6000 :)))
Д810 сега е 5000 с намаление 800лв от 5800 :)))

значи с намаление от 1600лв уауууу го докарват до 10200 лв
е извинявам се, те с това огромно намаление били със 100лв по-евтини :))
Тъкмо за 500 лв статив да си купиш, че при никон не става без :))) и пак надминават сони в цената :))

Защо ви хрумна, че сони са по-скъпи не знам. Не виждате ли другите марки какви са ги надробили :)



Публикацията е редактирана (17-05-17 16:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: stoikovv666   
Дата:   17-05-17 16:45

Ето ги и днескашните обективи! Нямало обективи ли? [smilie18]

16-35mm GM and 12-24mm FE will be announced today!!! Stay tuned on SAR!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: kvakioh   
Дата:   17-05-17 17:08

ЗА цените всички са конкурентни, понякога обаче е трудно преминаването от система в системата. Точно затова е удобно Сонито, само тяло с адаптори и налични обективи. Жалко, че пропаднаха кухите рингове за Никонски стъкла.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: stef7   
Дата:   17-05-17 18:49

А9 няма да си купим но до няколко години тази технология ще слезе в доста по-достъпни камери. На който му трябва.

Tъй като се отклонихме отдавна от темата да кажа няколко думи за системата и моя опит.

Като любител не гоня някакво кой знай какво техническо качество на картинката. Опитах Сони по една причина, а ми хареса по друга. [smile] Подобно на Ivodam ползвам тялото с няколко твърди ръчно фокусни стъкла основно между 24мм и 50мм и основно на затворено. И установих че подобна минималистична, лека, компактна ретро система ми носи по-голямо удоволствие и радост от снимането. Кеф който отдавна не бях изпитвал. Носталгия по времето на ръчния фокус и аналоговата техника? Не знам може би. Но се оказа че автофокус не ми трябва. А стъклата въобще не са скъпи - около и под 100 Евро. Някои от тях о чудо са способни да напълнят 35-40 мегапиксела не по-зле от модерните такива. Но за мен като любител 24Мпс са повече от достатъчни и техническото качество което ми дават е достатъчно добро. Сони А7 първа версия се намира около и под 1.5К. Чудесен сенсор с бонус тяло около него [smile] Почти идеалния дигитален гръб за който мечтаехме преди години.

Хората купуват Цайс и скъпа оптика по различни причини. Всеки си решава сам. Снимам за кеф, техническото качество на крайния резултат не ме вълнува чак толкова след определено ниво нататък. За 10% технически по-добра картинка да плащам 20-30 пъти по-висока цена, при положение че снимам за кеф не ми се ще. И кой и къде ще забележи тези 10% разлика като основно публикуваме в интернет и то в доста ниски резолюции. То вярно кеф цена няма, който може да си го позволи, разбира се моля но засега скромната оптика по никакъв начин не ме ограничава. И това е част от предимството на Сони - да използваме обективи които до скоро не можехме и които не струват една баля пари.

Minolta MD 55mm f1.7 vs Zeiss 55mm f1.8

Един месец само с един обектив в чантата

Моя най-голям проблем с безогледалките на Сони не са батериите. Вярно не държат много и ако не спра камерата и тя мине в sleep батериите издишат бързо. Но съм се научил да си изключвам камерата [smile] и с 4 бройки в джоба досега съм нямал случай да не ми стигнат за цял един ден. Батериите са малки и леки така че носенето им не е проблем.

Проблема ми е със замърсяването на сенсора. Понеже е близко до обектива и няма огледало да спира праха, се замърсява за отрицателно време, каквото и да правя колкото и внимателно да сменям обективите. Вече не тръгвам никъде преди да съм го проверил дали е чист и без комплект за почистване в чантата. Това си е сериозен консуматив. Какъв е вашият опит в това отношение ?


Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: pumabg   
Дата:   17-05-17 19:23

Хааа… Събира, събира и най-накрая избухна… Честно казано отдавна те чаках да се включиш… [smilie7]
Едно е сигурно, че не сме на едно и също ниво ! Ти си пробвал техниката лично докато аз не ! От друга страна при този тип тест има много субективизъм, който няма как да се избегне….
След като разбрах от твоя пост за тоталната доминация на Сони първото, което направих е отново да разгледам сайтове и сравнителни тестове… Може и да са платени някои от тях но все пак показват реални кадри… Аз там честно да ти кажа не видях това тотално надмощие нито като резолюция нито като исо стойности, нито като цветове… И тук говорим за сурови файлове….
Но с поста си твърдо ме накара лично да изпробвам А7R , А7 II за да добия реална представа….
Иначе добра реклама на кадрите си направи… Всичките доволно обработени… А ти си добър пейзажист в това спор няма ! Спомням си че и преди Сонито правеше хубави кадри…. ;)
Така че благодаря ти за изчерпателната лекция. Скоро се надявам да имам преки наблюдения от тези камери и да споделя лично мнение….
И все пак темата е за А9, така наречената картечница от Сони…. И не, няма такава логика, че ако Сони имат добри пейзажни камери то и с бързите ще се справят ! Никак даже !
Оставам с впечатление, че хората масово не си давате сметка колко труден жанр е wildlife фотографията. Ще ме извиняваш но с цялото си уважение към трудът ти, това което снимаш е един от най лесните и харесвани жанрове… Пейзажа винаги прави впечатление… Да, изискват се определени знания но техниката рядко е на предела на възможностите си… По скоро добрите умения в Сопата правят жанра култов….
Наслагване на кадри с дълбочина на фокус… Наслагване на кадри тип панорама…. HDR обработки… Използване на цялата палитра от филтри, изкуствени слънца и прочие….
Е да има го момента със снимането на звезди, северни сияния и прочие, които изискват и добро високо исо… Но от това, което виждам и 24мп и 36мп са “on par”… Сони са приложили по силно шумоподтискане в роу файловете но това винаги е за сметка на детайла и тн…. С две думи нищо ново Веско, нииищо ново….
(Интересно е дали Д810 А дава нещо повече в това отношение...?!?)
За това и по света има много добри фотографи на пейзажа… Хем ходиш на интересни места, хем накрая всички ти бият браво ! Въобще много плодотворен жанр… Много пъти съм се замислял и не съм далеч от деня в който може и аз да се пробвам ама така по сериозно….
Това което може би ме спира е че всичко в този жанр вече е показано малко или много…
Може да не съм велик фотограф но мисля, че дори тук съм показвал неща, които трудно могат да се видят/постигнат и са нещо ново и свежо… А жанра в който снимам е един от най изискващите от към техника…!
След излизането на А9 бързо ще разберете, че за екшън кадри не е достатъчно само добро тяло… Има нужда от малки дълго фокусни, бързи светло силни обективи, които да сработват добре, като система… Съществуващите са същите тухли, като при Никон и Канон и абсолютно обезсмислят безогледалото....
Дори Сони не може да победи физиката приятелю ! Но нека изчакаме !
Аз за разлика от Сонибойс смятам, че колкото повече разнообразие има на пазара, толкова по-добре ! Толкова по-добре за нас потребителите….!
Не мога да разбера един охлюв, който от години плюе по фирмата Никон и я обявява в несъстоятелност всяка година… Какво ще спечели, като една толкова голяма фирма с традиции се катурне ? По топло ли ще му стане на душата….?
При теб гледам същата работа... До вчера снима с Никон сега гледам плюеш и мажеш... Що така не знам, не разбирам....
И последно не мисля, че безогледалните сис-ми са бъдещето…. Така както електрическите автомобили няма да са…! Ще се търсят други нови и по успешни технологии… Защото тези имат сериозни недостатъци, които няма как да бъдат преодолени….
За мен все още огледалото е предпочитано… Трудно бих го заместил с монитор през който да гледам…
А в някои жанрове гледането през огледало не е като снимането на пейзажи, което може да се прави и с цигарка в уста… [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: swqaz   
Дата:   17-05-17 20:03

pumabg, точно така, много вярно. Само, че аз съм по темата а ти не, и ти си този, който почна с лични кадри, защо недоволстваш, че показах мои? Защо съм по темата ли? Защото показвам от личния си опит, защо сони надминават по продажби никон в еди коя си държава. Защото предложиха най-доброто за пейзажистите. малък размер и тегло, отлично каество на изображението, което носи на много обработка в постпроцеса дори когато е заснето на високо исо. Прав си обработвам много и с това аз показвам местата не точно както са изглеждали, а както са в моята фантазия, което ги прави моето лично изкуство, а не прост репортаж от мястото. Има също една заблуда, в която си затънал до уши :)) Заблудата, че трудно изпълнения кадър е задължително красив или интересен :)))
Прав си, пейзажите са лесни. За мен поне са супер леко и лежерно занимание доставящо удоволствие. Сони ме улесни още повече. Сега отивам снимам набързо от ръка и се наслаждавам на гледката и се шегуваме с приятелите, докато дслр-аджиите стоят като мумии зад стативите и промънкват само Ууу, Аааа, Ъъъъ докато се борят с техниката си и изтърват веселбата и красотата на момента. Никон Д810 има добър кадър само на исо-64, там е като сонито, от там нагоре вече носи на много по-малко обработка от файла на сони. За какво шумоподтискане говориш не знам, но файловете от сонито са ми винаги с повече детайл от тези на никона.
Осъзнавам напълно колко е трудно твоето снимане, и какво от това?
Всичко от твоето снимане е показано също. Но това не прави сони пони :))0хах. Пейзажа си се постига с обработка и качествените изображения са добре дошли. Малкото тегло също, както знаеш понякога ходим с часове носейки го. Преди със никона като се качвах в гората си казвах "егати мъката за 1-2 кадъра", сега с леката техника си казвам "айде да ида да направя 1-2 кадъра, че да си направя хубава разходка". Това е при мен :)
И си прав, супер лесно е [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: kombainera   
Дата:   17-05-17 20:50

swqaz а тези които искат да снимат без да обработват дали ще те разберат?
Не всеки е на ти с компютърните програми. Ти имаш качествата и при теб комбинацията Sony + фото редактор работи много добре.
Има хора които искат да снимат и да не пипат по файловете.
И аз бях много навит за Sony. Отначало за А5000, после за А5100 и накрая се спрях на А6000.
Ами отказах се. Гледах снимки без обработка - не ми допаднаха.
А не всеки е роден за фотограф-художник.
Спор няма за Sony опитват се да глезят клиентите си, но все нещо има за доизкусуряване. Не че при другите всичко е по мед и масло.
Но аз затова се отказах от Sony - на фона на хубавите неща имаше и такива които не ми харесаха.
А в темата споровете реално опряха до фенство. Защото А9 още го няма, а се съди само по ревюта, които едва ли са бепристрастни.
И се намесиха други модели Sony, които едва ли са еквивалента на А9.
А9 е на цена меко казана непосилна за снимащите в България.
Това че няколко човека ще могат да си го купят няма да го направи масово ползван.
Същото важи и за топ телата на конкуренцията.
Лошо няма да се обсъждат качествата му, но нека феновете да го правят по нормален начин.
Иначе се получава дискусия, която отива в съвсем друга от желаната посока.
Освен ако целта не е да се оплюва конкуренцията. А това е тъпо.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: colorphoto   
Дата:   17-05-17 21:05

Комбайнер; Гледал си снимки без обработка,но не знаеш на какви жепег настройки са били заснети - най-вероятно на дифолтни настройки на картинката,които при ВСИЧКИ фирми дават вяло и постно изображение.

Мисля че си прибързал с изводите,без да съм фен на СОНИ.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: victory13   
Дата:   17-05-17 21:19

Темата отива на добре [cool]

Пейзажист и птичар спорят за техника... по-скоро релсите на трамвай ще се съберат, отколкото мненията им...

До тук разбрах, че Сони са чудесна техника и обективи... поради което охлюва е с 3 сигми и тамрон... сигурно ги изпробва...

Направи ми впечатление и друго... детайл, детайл, детайл... абе как си го мерите тоз детайл, че нещо не ми е много ясно [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: swqaz   
Дата:   17-05-17 21:38

victory13, ще ти го обясня така, че да ме разбере дори и дете :)
Смимал съм с двете тела на високо исо, и при обработката на кадрите заснети на едно и също исо от двете тела успявам да видя детайл в най-тъмните части от кадъра на сонито и успявам да го осветя, поизчистя и използвам, а в най-тъмните участъци от кадъра на никона виждам само шум и колкото и да опитвам да извадя нещо полезно от тези участъци не успявам.
Не ме разбирайте погрешно, обичам никон. Стартирах с тази марка и имам сантимент, но обяснете ми в кой от двата случаи аз съм по-прост?

Случай 1: Стоя си с никон, за да не се охарчвам за смяна на системата и се огъвам под тежестта й, като постоянно се нервирам пред фотошопа, че имам много труден или невъзможен за премахване шум на исо, което сони дори не забелязва.

Случай 2: Изръсвам се яко за смяна на системата, което не ме убива и прави фотографията за мен хоби, което ми носи удоволтвие не само при добър краен резултат, но и при самия процес до крайния резултат.

Е кажете? 1 или 2 ме прави глупак?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: kombainera   
Дата:   17-05-17 21:40

colorphoto написа:

> Комбайнер; Гледал си снимки без обработка,но не знаеш на какви
> жепег настройки са били заснети - най-вероятно на дифолтни
> настройки на картинката,които при ВСИЧКИ фирми дават вяло и постно
> изображение.
>
> Мисля че си прибързал с изводите,без да съм фен на СОНИ.

Ами тук и на още 3-4 места четох, сравнявах най-различни тела.
Нови, стари модели, DSLR, Mirrorless, сапунерки, турбо сапунерки.
Гледах снимките в примерите - може и да съм прибързал.
Не мога да разбирам от всичко. Мога да работя с всякакви програми, но нямам дарба за художник.
Обичам да гледам интересни пейзажи и swqaz определено има такива. На пумата птичките са много хубави.
С труд всичко се постига, стига да има човек талант.
С удоволствие приемам съвети, стига да не са от пишман фотографи. Защото много често се губи границата между съвет и подигравка.
Не ме кефят присмехулниците и простаците. И ако първите често ще подмина, наследниците на бай Ганьо трудно.
За добре дошъл така ме посрещна един фотограф преди месец.
После без да искам попаднах на негов пост във форум, където знанията му за компютрите будеха смях. И с основание никой не го вземаше на сериозно.
Защото обясненията му бяха съпоставими с нещо някакво такова.
Искаше да му се помогне, но ...
Та идеални хора няма. Нито аз съм идеален, нито който и да е от пишещите във форума.
Друг е въпроса с дебелашкото отношение към хора без никакъв опит във фотографията.
Аз знам едно - ако не можеш да помогнеш, поне не пречи.
Бай Ганьо още не го е разбрал. Но то си е за негова сметка.

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: kombainera   
Дата:   17-05-17 21:50

swqaz написа:

> victory13, ще ти го обясня така, че да ме
> разбере дори и дете :)
> Смимал съм с двете тела на високо
> исо, и при обработката на кадрите
> заснети на едно и също исо от двете
> тела успявам да видя детайл в
> най-тъмните части от кадъра на
> сонито и успявам да го осветя,
> поизчистя и използвам, а в
> най-тъмните участъци от кадъра на
> никона виждам само шум и колкото и
> да опитвам да извадя нещо полезно
> от тези участъци не успявам.
> Не ме разбирайте погрешно, обичам
> никон. Стартирах с тази марка и
> имам сантимент, но обяснете ми в
> кой от двата случаи аз съм
> по-прост?
>
> Случай 1: Стоя си с никон, за да не
> се охарчвам за смяна на системата
> и се огъвам под тежестта й, като
> постоянно се нервирам пред
> фотошопа, че имам много труден или
> невъзможен за премахване шум на
> исо, което сони дори не забелязва.
>
> Случай 2: Изръсвам се яко за смяна
> на системата, което не ме убива и
> прави фотографията за мен хоби,
> което ми носи удоволтвие не само
> при добър краен резултат, но и при
> самия процес до крайния резултат.
>
> Е кажете? 1 или 2 ме прави глупак?
Подчертаните думички засилват дискусията в грешната посока.
И даже и да си прав се опорочава всичко.
Единия от двама ви трябва да успокои топката.
С обиди какво ще постигнете?
[smilie11]
А колкото до хобито - току виж си го направил професия. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: pumabg   
Дата:   17-05-17 21:52

https://photouploads.com/images/ba771a.png

Тук друго показват...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: Ivan_A   
Дата:   17-05-17 21:52

swqaz,
в тази "игра" разумни доводи няма.

Не можеш да убедиш другия, от "правата вяра" в каквото и да е. Още повече, "правата вяра' се оказва плаващо понятие - принадлежащите към нея май се менят. Едни залязват, други изгряват.

Спорове стари, колкото "ФотоФорум", а и не само ...

Сони "дърпа".
Дали останалите ще последват? Не зная, а и няма никакво значение.

swqaz, с каквато и техника да работиш, кадрите ти все ще са харесвани. Заслужено.
Защото можеш.[smilie24]

[beer]



Публикацията е редактирана (17-05-17 21:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: swqaz   
Дата:   17-05-17 21:56

Пума никъде не виждам RII. Сравняваш други камери.

kombainera, грешно си ме разбрал, тези дума са само за мен. Често след като смених системата са ми казвали, че съм много прост, че съм го направил, и че съм пръснал пари на вятъра :)))
Затова попитах дали наистина е така като знаете мнението ми за работата ми с двете системи :)

ПП: Ivan_A, благодаря, но не се намесих в темата да си изпрося това, както pumabg явно мисли :)



Публикацията е редактирана (17-05-17 21:59)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  13  14  15 ..  20 ..  28  29     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »