Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  12  13  14 ..  20 ..  28  29     всички  напред  последна
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: steeens   
Дата:   15-05-17 22:37

300[smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: Ivodam   
Дата:   15-05-17 22:40

написа:

> Тука не е вярно за 16-35/4. Първо, е на
> бленда 4, второ има вече Канонски
> 16-35/2.8 III. Единствено Канонския
> 16-35/2.8 II версия е на нивото на Сони,
> но САМО ако е закачен с адаптор на
> Сони тяло!
> Loxia, Milvus, Batis, са си екстра за Сони,
> те са направени за тях.
> Предимството им е, че са и леки и
> компактни, но САМО за търсещите
> леко и компактно. КАто цени са
> високи и недотам достъпни. А и
> повечето са ръчни. Loxia са недотам
> светли. САмо 21мм си заслужава, и с
> някоя Сигма (вече доказано тук)
> 19мм/2.8 на ултраниска цена се
> постигат приблизтелно същите
> резултати.
> Перфектна система с перфектни
> обективи, на перфектна цена НЯМА!
> Хората се нагаждат според
> техниката, не обратното. Защото се
> прави от хора.
>

>
> Публикацията е редактирана (15-05-17
> 22:32)


И как е Сигмата със звездичките? [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: kvakioh   
Дата:   15-05-17 22:42

Нямам я вече, за да пробвам, ползвах я на А6000. За парите за Loxia 21mm ще може да се купят 3 пълни комплекта по 3 обектива всеки от Сигма- 19, 30 и 60мм. И за филтри ще останат пари.



Публикацията е редактирана (15-05-17 22:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: Ivodam   
Дата:   15-05-17 22:52

Бахмамаму, да се чуди човек що ората купуват цайсове... [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   15-05-17 22:57



"Направо да си ги туриш отзад и да получиш оргазЪм... До сега Пони не са впечатлили никой със стъклата си... Добре че са без фокусните цайсове да събират звезди... [smilie18] [smilie18] [smilie18"]

Всъщност, пума, това показва колко много НЕ си запознат с тази система. Човек като не знае нещо, или не е съвсем уверен в познанията си, по-добре да се въздържи от мнение.В противен случай, има риск някой да го помисли за глупак. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: pumabg   
Дата:   15-05-17 23:00

А ти запознат ли си с "другите", че си избрал точно нея.... ?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: kvakioh   
Дата:   15-05-17 23:14

Ivodam, купуват хората ръчни всякакви обективи- от такива за 10лв до такива за 5000 паунда, защото Сони пуснаха Peaking подпомагането. Това е. Без тази функция, поне 60-70-80% от кадрите ще са брак с ръчните.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: Ivodam   
Дата:   15-05-17 23:40

написа:

> Ivodam, купуват хората ръчни всякакви
> обективи- от такива за 10лв до
> такива за 5000 паунда, защото Сони
> пуснаха Peaking подпомагането. Това е.
> Без тази функция, поне 60-70-80% от
> кадрите ще са брак с ръчните.


На мен Сони системата ми е широкоъгълният обектив, това е. Не знам какви очаквания имаш и за какво всъщност използваш широкоъгълни обективи. Аз ги използвам по предназначение за пейзажи, архитектура, туризъм, градски снимки, такива работи. Това значи бленда минимум 5.6 и нагоре. 90% от снимките ми, ако не и повече, са на безкрайност и всичко си е в дълбочината на рязко изобразеното пространство, за какъв брак ми приказваш...
По-горе пък нещо беше писал за не особено светли обективи. Ти с 21 мм бокета ли искаш да правиш, какво? Дори за астрофотография 2.8 e напълно достатъчно.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   15-05-17 23:47

"А ти запознат ли си с "другите", че си избрал точно нея.... ?"
Със сигурност не толкова, колкото със сони, имал съм критерии, подбрал съм си системата по тях. Със сигурност моите критерии се различават от твоите. Това не означава, че ще тръгна да те съдя за избора ти. Въобще няма и да вляза в тема дори, да коментирам техника, която не познавам така добре, както ползвачите й, просто не е сериозно.
Сони имат великолепни обективи в момента, като G линията им, сонитата, съвместно разработени с цайс (като 55/1.8 и 35/2.8), всички те покриват с лекота съвременните сензори с гъстота над 40 мп, имат модерни иновативни оптични схеми, патент за специфична обработка на лещите, ултра бързи и безшумни АФ мотори, електромагнитни бленди (преди никон и канон да се сетят за такива). Малко е несериозно да кажеш, че не били впечатлили никой с обективите си, при положение, че нетът е бъкан основно с ревюта на тези обективи и почти няма да чуеш лоша дума за тях, дори напротив.И то точно от отявлени никонци и канонци.
Има си кусури системата, но хората лека-полека си ги оправят.Поне не са имали гафове от типа на маслени петна по матрицата, падащи гуми или отлепени огледала.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: Ivodam   
Дата:   16-05-17 00:01

Абе чакай да го питам Пумича, че така и така е дошъл в темата: тия дни гледах в една обява в базара за Никон Д750, беше специално подчертано, че апаратът не бил от партидите, които били проблематични. Некой знае ли за какво иде реч?

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: alext   
Дата:   16-05-17 00:02

[smilie18] котеbg споделяме клипчета нито сме ги заснели ние, нито нищо, кво прайш тука освен да се заяждаш за всичко не ми е ясно. И акъл ще ни (про)дава, че чак и симпатични трябва да сме. Ало, я се осъзнай малко и слез на земята... или ако си там и снимаш пилци, не се прави на пмс девойка. Старателно всички те отбягваха от темата, но прекаляваш вече.. Като ги изкарат постепенно обективите до 2-3 години ще си говорим пак. Факт ли е че сони за пореден път показаха на света нещо тотално ново факт е, факт ли е, че всички гледат тях изън мега- гига- про сегмента на птичарите факт е. Останалото ще дойде с времето.

П.С Това с проблемите го има при всички. Колко ъпдейти на фърма трябваше да пуснат, че да оправят елементарни функции на a7ii.



Публикацията е редактирана (16-05-17 00:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: Ivodam   
Дата:   16-05-17 00:21

написа:

> [smilie18] котеbg споделяме клипчета
> нито сме ги заснели ние, нито нищо,
> кво прайш тука освен да се заяждаш
> за всичко не ми е ясно. И акъл ще ни
> (про)дава, че чак и симпатични
> трябва да сме. Ало, я се осъзнай
> малко и слез на земята... или ако си
> там и снимаш пилци, не се прави на
> пмс девойка. Старателно всички те
> отбягваха от темата, но прекаляваш
> вече.. Като ги изкарат постепенно
> обективите до 2-3 години ще си
> говорим пак. Факт ли е че сони за
> пореден път показаха на света нещо
> тотално ново факт е, факт ли е, че
> всички гледат тях изън мега- гига-
> про сегмента на птичарите факт е.
> Останалото ще дойде с времето.
>
> П.С Това с проблемите го има при
> всички. Колко ъпдейти на фърма
> трябваше да пуснат, че да оправят
> елементарни функции на a7ii.
>

>
> Публикацията е редактирана (16-05-17
> 00:08)


Със сигурност и птичарите ще гледат и ще тестват новото Сони. Птичарите не са идиоти, слепи за ставащото около тях с безогледалните системи.
Ето тука пример от сайта на най-великия фотограф на птици Артур Морис как е снимал птици с Фуджи ХТ-2 и Фуджинон 100-400.

http://www.birdsasart-blog.com/2017/01/08/quite-impressive-first-fujifilm-xt-2-image/




[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: kollev3   
Дата:   16-05-17 09:15

Това...с фокуса със окото....верно ли[cool]
направо лудница много добро направо нереялно...е в тъмното не вярвам да е така все пак...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: localhost   
Дата:   16-05-17 09:48

Сега очите ли гледаме ... има къде по-добро фокусиране


http://swagct.com/uploads/2013/03/1_1363692873.jpg





[smilie5]


Иначе по темата: батерията е за около 500 кадъра, което е ок

Фокуса ще се пробва в полеви условия, то е ясно.

Още 10 дена и ще видим ...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   16-05-17 10:47

Това го разчепкахме още втората страница, за съпорта :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: alext   
Дата:   16-05-17 11:32

Батерията е много добра. В дп един беше снимал мач с тестова бройка и го питаха колко държи:

Really, really good. Started the warmups with 100% on the battery, shot the first half, reviewed the images in the press room by looking through the viewfinder, sent them to my phone via wifi and Playmemories, shot the second half and had 60% left when the game was over. That's amazing. When I used a A7II on a soccer game, I had to change batteries each half. So an impressing result, I would say. And that's with one battery! I would get the battery grip and don't worry, like, ever.



Публикацията е редактирана (16-05-17 11:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: chrisnoch   
Дата:   16-05-17 16:01

Като си говорим за батерии, Сони комай са единствените, които показват оставащия заряд в проценти (при това - точно!), а не с някакви чертички (при това - както дойде!). Само който НЕ е снимал със Сони, не може да си представи какво невероятно удобство е да знаеш ТОЧНО колко батерия ти остава.
Разбира се, все ще се намери някой да каже, че това е "дребна подробност". [smilie5]


kvakioh,
На всеки му се иска да има хем евтини, хем перфектни обективи.
За съжаление, такова животно НЕМА - не само в зоологическата градина на Сони, ами никъде!
За всеки случай да уточня: няма смисъл да ми даваш примери със "стари и готини" стъкла, дето и 10 МП сензор не могат да покрият!
Апропо, колегите те бъзикат "да го сметнеш в %", защото все се напъваш с някакви измислени лични статистически данни. [smilie5]


Автор: pumabg
Дата: 15-05-17 22:05

Направо да си ги туриш отзад и да получиш оргазЪм... До сега Пони не са впечатлили никой със стъклата си... Добре че са без фокусните цайсове да събират звезди...


Котенцето,
Напразно се опитваш да показваш гъбясалите си ноктенца! [smilie6]
Безплатен съвет: грижи се единствено за своя оргазъм - ако все още можеш, де! Смешно е да се правиш на сводник и/или секс учител!
Като гледам разни класации на обективи, Сони и Цайс неизменно доминират в първите 100 места. Никон се появяват някъде към 20-то място, а Конон - дори след тях. Преди тях има поне 2-3 обектива на Сигма, че и 1-2 на Тамрон - всичко друго е Сони и Цайс. Значи все някой се е впечатлил, а ти не си в час!
Ето една примерна класация:
https://www.dxomark.com/best-lenses-under-13000-dollars

Сега kvakioh ще се разпени, ама не му обръщайте внимание! Той е сърдит на dxomark.com, че не го взеха на работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: kvakioh   
Дата:   16-05-17 16:16

Пак сбърка, Ночев, няма да се разпеня. Не съм хлъзгав и нямащ техниката, само DXO даваш от години като цифри голи. Това е. Аз не искам да давам на хората нещастни цифри, не си измисляй, че искам да работя с тия от DXOmark, те са само едни тестери нещастни. ДА си обновяват машините по-често, че с тая техника от 2011-2012 са мноооого назад.
Като покажеш в ръцете си някой Otus и кадри с него (ако искаш дори го наеми), тогава говори и давай примери. Голи сайтове всеки може да дава.
Иначе, не ползвам никакви стъкла, които да покриват едва 10Мпикс, ползвам само такива, които трудно се намират и покриват 36-те Мпикс, кадрите са отлични. Примерите са идеални, които давам.
За процентите, никакъв бъзик няма.
ЗА батериите, след като любимите на Ночев "независими" ревюта (по заглавията чета само) препоръчват силно да се вадят батериите на Сони А7 серията, за да не падат, значи че изобщо не ги чете тия работи, само хубавото отбира. Всъщност, не чете нищо друго , освен DXO. Това е пределно ясно от линковете.
По-нефелни и нещастни батерии от Сони за А7 серията не съм виждал. Изпробвани 7 различни марки батерии, включително и нови за А7, А7R, А7s (за този последния има 5 комплекта за грип, че като снима видео да не се изложат хората). Фактчета, отлюспвания, дращене, за да ни се каже, че Сони давали в % нивото на батерията, великата, голямата работа. А защо като я оставя на 79% и не снимам, след 3 дни като включа пак апарата е на 15%, и на 100 да я оставя, пак падат до 70-60 и надолу%. А са ми проверени всичко в сервиз оторизиран в БГ и Англия? [smilie18] [smilie18] [smilie18] В кадри колко остават трябва да пишат...[smilie18] [smilie18] [smilie18] ДАже зарядно не дават за батерията отделно да се зарежда извън апарата, някакъв кабел с USB само. Това е по-важен факт от процентчетата. Да не би случайно да се остави включен апарата за повече от 10мин, дори и с функцията за автоматично изключване след 3 мин, с включена камера след 15 мин от 100 стават минимум 72-73%, този бесен пад надолу на батериите го няма никъде. За загряванията да не говорим, аз видео не снимам, но А7s след час работа и 2х2 комплекта "изядени" оригинални батерии в оригиналния грип си е доста топличък.
Toзи А9 са се постарали. Доста добре е, има си всичко като хората за енергията.



Публикацията е редактирана (16-05-17 17:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: kombainera   
Дата:   16-05-17 16:20

Като обобщение - 13 страници изписани в защита на Sony и A9, но никой няма да си го купи.
Не обезмисля ли това дискусията?
Преди години имаше едни спорове за Sony Trinitron технологията.
После излязоха на мода Sony Vayo лаптопите.
Тринитроните отдавна не са актуални, а лаптопите излязоха провал.

Sony предлагат А9, но ако на тази цена не успее да се наложи?
Всичко е все още в бъдещето.
А настоящето казва, че под Слънцето има място за всички - засега.
[smilie24] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: kvakioh   
Дата:   16-05-17 16:30

За още един факт за E-MOUNT, тестван ЛИЧНО и достоверно, не някакви си голи цифри.
Понеже дават да се ползват адаптори, ползващите техника на фирма Optika, Италия, може да се слагат тела Сони E-mount с адаптори, защото фирмата прави микроскопи САМО с EF/EF-s байонет за Каноски камери. Това е много важен факт, съизмерим с велииките преписвания на Ночев на голи линкове. Голямата работа!
На мен лично ми е интересно както казах да се провери дълговечността на безогледалките. Дори и с електронен затвор и екстри, някой ЛИЧНО да направи примерно 500000 кадъра и да покаже това. Иначе знаем, че има заводски тестове. Този А9 ще покаже всичко. Ползвателите му също.



Публикацията е редактирана (16-05-17 16:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: Yonko_Rusev   
Дата:   16-05-17 17:04

kombainera - защо смятяш че никой няма да си го купи ?
Какво те тревожи....че цената му е 5000 Е ли ?
Ще си го купят доооста хора.....хора които знаят защо го купуват !
С всичко е така....без значение дали е абажур или дюза от реактивен самолет !

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: Ivodam   
Дата:   16-05-17 17:08

написа:

> Като обобщение - 13 страници
> изписани в защита на Sony и A9, но
> никой няма да си го купи.
> Не обезмисля ли това дискусията?
>


Много странен въпрос, че защо да я обезсмисля? Според теб трябва да говоря само за нещата, които евентуално смятам да си купя, и за жените, с които мисля да си легна, така ли? Иначе - пълен игнор. [smilie18]
Живеем в интересен и многообразен, пъстър свят, в който нещата много бързо остаряват, особено в областта на техниката. Какво значение има дали ще взема точно определен модел, или този преди него, или един след него, кво точно доказва това??

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: kombainera   
Дата:   16-05-17 17:30

Yonko_Rusev, Ivodam Лошо ли е да попитам, след като изчетох цялата тема?
Все пак ми стана интересно. И като написах че никой няма да го купи, имах предвид от пламенните защитници.
Иначе по света ще има кой. И в България ще има. Но тези които ще го купят едва ли ще са фотографи.
Дано ме опровергаете, но се съмнявам.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: kvakioh   
Дата:   16-05-17 17:46

Eстествено, че няма кой да го купи от пламенните защитници, евентуално да го пробват, може. То някои не са пипали А7 серията...
Аз също съм защитник на А9, но не и на цената.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   17-05-17 00:26

Що,не можем ли да го обсъдим без да го купуваме?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  12  13  14 ..  20 ..  28  29     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »