Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  8  9  10 ..  20 ..  28  29     всички  напред  последна
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: chrisnoch   
Дата:   05-05-17 15:38

kvakioh,
И горният ти пост не става за четене - въпреки моето старание да ти обясня как НЕ трабва да се пише! Разбирам, че ти е трудно да се изразяваш кратко, точно и ясно. Не разбирам, обаче, защо тази трудност, от която страдат много хора, при теб избива в логорея.
Не съм засегнат от думите ти, споко! Ако толкова лесно се засягах, отдавна да съм умрял.
От години се опитваш да пробуташ безумната идея, че всички ревюта в интернет са платени. Това е типично българска черта (Ха, щом ми го хвали, значи има файда!) и е странно, че след дългите ти пребивавания в чужбина не си разбрал една проста истина: в интернет много по-бързо и лесно се печели от безпристрастни професионални ревюта, отколкото от подмазване пред някакви компании с плахата надежда да ти отпуснат някой долар от рекламния си бюджет.
Ти не можеш да напишеш професионално ревю, защото си аматьор. На всичкото отгоре се изразяваш многословно и неточно. Защо си мислиш, че твоите объркани писания заслужават някакво внимание?
[smilie11]
Недей да пишеш, моля те! Не ставаш за тази работа. Снимай си с ръчнофокусните обективи и се радвай на живота!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: philip   
Дата:   05-05-17 17:13

Абе тия от Сони не четат ли тука, да Ви раздадат по 1 А9, да им спретнете един обстоен разбор на камерата?![smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: kvakioh   
Дата:   05-05-17 17:48

Да му дадат на Ночев, той никога, никога и никога не е пипал или ползвал много безогледална техника от Сони. Само си вика, защото "преписва" винаги, винаги и винаги от чуждите мнения на хората и ревюта. Това е. Само че дори не може да се разбере смисълът на всичкото това възхваляване, без покритие поне с някакви кадри и т.н. Сам дори се издаде, че от страх от кражба не казва. Пък и на българин обижда...
Аз може да пиша грешно и неточно, но си ползвам и казвам кое-как виждам като проблем. След 6бр. камери А7 и недъгави батерии Сони пуснаха нови, но на скъпа камера. Обективите им удрят висините като цени, но не са толкова свръх-добри над другите. Съответно, понеже не може да смогнат явно да пуснат и балансирани като цени продукти, други марки като Zeiss и китайчета бълват някакви свръхскъпи или смешни като качество и представяне стъкла. Ми не става. Поне има адаптори.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: kvakioh   
Дата:   05-05-17 17:58

Да добавя, че човек, който не знае, че с външна батерия за телефон или таблет може да се зареждат Сони А7 камерите (А7, А7R, A7s), значи нищо не знае за тях. Значи, че просто си тръби безполезно тук. И само тук, защото в Алфа форума Ночев е незабележим!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: stoikovv666   
Дата:   05-05-17 18:25

Калпазани! [smilie25]

Според мен, трябва да е прекрасно за второ тяло, след като му падне цената на половина ще се среща масово.

А това по долу ако е вярно, още един джокер към тестето?!

And now to the very bold claims we have to verify in real life yet:

1) Canon lenses will autofocus faster on the A9 than on Canon cameras
2) Almost the same High ISO performance of the A7s
3) Says the A9 suffers of less overheating than the competition



Публикацията е редактирана (05-05-17 18:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: lamerko   
Дата:   05-05-17 19:21

Наистина ли вярвате, че цената му ще падне наполовина? [smilie18]

Прогнозата ми е, че през два месеца ще пускат някакви "промоции" с да кажем до към 600 лева отстъпка (в комплект с 2-3-4 обектива), след година цената му ще падне с около 1000 лева месец преди да излезе следвщия модел, с който ще има не повече от 500 лева разлика в цената [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: kvakioh   
Дата:   05-05-17 19:39

ЗА съжаление само на първите А7 с по-големите недостатъци цените паднаха, но само на втора ръка. Е, все пак като втора ръка цените са доста добри- А7 с 24Мпикс и ФФ матрица и отлични показатели за 1100-1300лв. си е доста добра оферта. Щом опре до обективи обаче става по-тежко.
С доста гледане и следене, (не на хора какво пишат из интернет да им гледам буквите) взех А7R за 1350лв преди година и половина. Но след това слагане на байонет нов, батерии 5-6, проверка дали нещо му има и се сложиха още 450-500 отгоре. Сега не мога да видя такива оферти.
Дано да има развитие...



Публикацията е редактирана (05-05-17 19:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: hotsnail   
Дата:   06-05-17 00:34

Темпото се позабави. А7м2 е вече на две години и половина, а7р2 е на близо 2 годинки. Дори а6000 откара 2 години преди да излезе а6300, но цената на а6000 падна едва забележимо. Реално новите модели вече не заменят старите модели. Просто са други по-скъпи камери.

В определен смисъл а9 е първия бърз а7 апарат, какъвто много хора искаха. Предните а7 са с 5к/с и завидно слаб следящ фокус. По сравнение кропките на Сони още от некс-7 си бичат 10к/с и с всяка генерация АФ се подобрява осезаемо (дотук 4 поколения). Ама заради скоростта и новата батерия, подобрена ергономия, ултра як сензор а9 е с 40% по-скъп от а7р2.

Аз бих заложил на поне 4 годишен живот на а9 преди а9мк2 освен ако не се наложи като с а7 да прикрият някои пропуски спешно спешно......

Иначе Сони пускат много яки промоции ама преди нива година за а9 на дали и под 8500 не го виждам дори на промоция как ще дойде.

Може да греша. Такова ми е усещането.

ПП квако за 2600 има а7 с 85/1.8 комплект. За мен това е смислена покупка. Можеш да допълниш един или два обектива по натам ама и това стига.....никона д700 го имах с точно един такъв обектив и много си го харесвах (само не обичах липсата на надежден АФ и тежестта)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: Ivodam   
Дата:   06-05-17 06:22

Не знам къде ги гледате тия цени на Сони, надявам се, че не са ви ориентир абсурдните сюрреалистични цени на Сони у нас.
В реалния свят цените на телата падат и то доста здраво. В английския Ибей ново Sony a7r2 се намира вече за около 4000 лв., а аукционите за много добри тела на старо завършват на нива от около 3700-3800 лв.
Сони вече предефинираха тотално много неща, нека продължават, пък с цените ще се оправиме. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: ani_im   
Дата:   06-05-17 10:59

Ревюта, писаници, бла-бла....
Аз знам само едно, когато ми попадне в ръцете и аз си го тествам, тогава може да се съглася със някои от написаните неща.Сменила съм около 20 тела и поне още толкова обективи, дори и в момента в къщи се подмятат 2-3 безогледалки. Четем,четем ревюта и разни писаници,НО като хванеш тялото в ръцете се и го ползваш 2-3 месеца се оказва съвсем различно.
Моето неангажиращо мнение е , че безогледалките са страхотни машинки-за забавление
За професионална работа-Ц
Това е истината, колкото и да не ви харесва.
Може би ще дойде ден, когато това ще се промени със развиването на технологиите, но не мислете че от Канон и Никон спят [smilie5]
И не на последно място-Честит Имен Ден на всички именници[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: Ivodam   
Дата:   06-05-17 13:56

написа:

> Ревюта, писаници, бла-бла....
> Аз знам само едно, когато ми
> попадне в ръцете и аз си го
> тествам, тогава може да се съглася
> със някои от написаните
> неща.Сменила съм около 20 тела и
> поне още толкова обективи, дори и в
> момента в къщи се подмятат 2-3
> безогледалки. Четем,четем ревюта и
> разни писаници,НО като хванеш
> тялото в ръцете се и го ползваш 2-3
> месеца се оказва съвсем различно.
> Моето неангажиращо мнение е , че
> безогледалките са страхотни
> машинки-за забавление
> За професионална работа-Ц
> Това е истината, колкото и да не ви
> харесва.
> Може би ще дойде ден, когато това
> ще се промени със развиването на
> технологиите, но не мислете че от
> Канон и Никон спят [smilie5]
> И не на последно място-Честит Имен
> Ден на всички именници[beer]


Що да не ми харесва, аз не съм "професионалист", каквото и да значи това днес по отношение на фотографията, при положение че професията "фотограф" е на отмиране.

А с техниката съм точно така, и друг път съм го писал - не разбирам и завиждам на хората, които могат да се ориентират по ревюта, или пък чрез взимане в ръцете на апарат или обектив в магазина.
Поне няколко месеца ми трябват и на мен, за да преценя какво, как и доколко ми пасва.
Ако не ме кефи - айде в базара.

На имениците и от мен честито!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: ani_im   
Дата:   06-05-17 14:03

Автор: Ivodam [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: radikyokushin   
Дата:   06-05-17 15:37

ani_im написа:

> Моето неангажиращо мнение е , че
> безогледалките са страхотни
> машинки-за забавление
> За професионална работа-Ц
> Това е истината, колкото и да не ви
> харесва.

Че кой би могла да ангажираш с мнението си, бе Аничка?
Дали, ако снимаш професионално пейзажи (и не само), A7rII не става, викаш [smilie10]
Брех да му се не види..., аз кви ги мислех, пък то кво било... брей, брей, брей...

Как ви ги раждат главите таквиз бисери, бе?!?!

Я по-добре се съсредоточете върху агнешкото, вместо да се излагате по форумите!


Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: ani_im   
Дата:   06-05-17 16:30

Автор: radikyokushin -Няма да коментирам, като пораснеш ще разбереш какво имам в предвид.
Наздраве[beer] Весел празник

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: Ivan_A   
Дата:   06-05-17 17:01

" ... какво имам в предвид."

" Как се пише: предвид, впредвид, в предвид, напредвид или на предвид?
В книжовната реч е редно да се употребява предвид. Малцина от нас могат да понесат щастието – имам предвид щастието…"

От тук е:

как се пише?


Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: hotsnail   
Дата:   07-05-17 16:56

https://m.dpreview.com/samples/0056447255/updated-with-raw-support-sony-a9-samples


Пуснали сa впечатления от вградения JPEG. Явно са се постарали бая. А автоматичния бял баланс още си е жълто зелен

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: Събинатора   
Дата:   07-05-17 18:31





Публикацията е редактирана (24-08-17 15:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: hotsnail   
Дата:   08-05-17 00:54

IQ-то защо мислиш, че е стъпка назад от А7ii? Интересно ми е щото съм с м2 и новия ми харесва. От това дето виждам високото исо е значително по-добро. Много по-добро.

Това за астрото не знаем дали е проблем на А9. Явно е някакъв фърмуер проблем на р2 от миналото лято. Случва се. Ще го оправят след като е придобило популярност. Оправиха куп други неща, дето бяха хардуер....Всъщност апарата има перспектива да е добър астро апарат. Колко е смислено да купиш апарат дето прави 20к/с за снимане на звезди ще видим.

За видеото....странно е, че са махнали С-Лога отнесоха бая критика и се надявам да го върнат. Обаче ако остаивм това, видеото е най-доброто до момента от фул хд камера. Просто няма по-добро нито р2 нито с2 са на това ниво - факт. Канонските измислици сега и коментар не заслужават, толкова много са назад, но са единствената реална конкуренция.

Защо ги плескаш тия врабци със светкавицата? Гледам ги кротки седят или пропускам нещо?

За цената съм съгласен. 80Д със един сносен обектив като сигма 150-600 е доста добра комбинация май и идва на много добра цена. Сонешкия 100-400 е маса пари и комплект със А6300 е доста по-скъп от Канонския вариант. Има ли смисъл да се снимат птици с фул фрейм любителски? Предполагам за професионални цели има смисъл с Д800 или А7р2 и много хубав твърд обектив заради невероятния детайл и възможности за обработка - кропките не са толкова хубави...

А и пак - Канон е марка за обективи за Сони камери. Камерите на Канон все повече приличат на Сигмите - интересни са, ама не стават за снимане.

За плащането не знам ама Сони получават едни от най-лошите ревюта от сайтовете. При другите марки редовно забравят да споменат, че АФ например не става за нищо дори при най-високия клас.....



Публикацията е редактирана (08-05-17 00:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: cvetanvas   
Дата:   08-05-17 01:03





Публикацията е редактирана (09-05-17 13:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: chrisnoch   
Дата:   08-05-17 08:33

Защо да спрем, моля?
Като не ти харесва темата, не я чети! Не е задължително. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: hotsnail   
Дата:   08-05-17 13:27

Интересна дискусия за А9 от може би първия фотограф дето е работил със Сони по апарата

https://alphauniverse.com/podcasts/special-edition--patrick-murphy-racey-on-the-sony-a9/



А тука една статия за А9 и сватбената фотография

https://alphauniverse.com/stories/a-pro-s-take-on-the-a9-for-wedding-photography/



ПП Не разбирам смисъла в 50-6o% от писаниците тук. cvetanvas например какво е имал в предвид? Със Събинатора и sohk става дискусия, имаме различни мнения, хората дават интересни факти и перспективи. Ама защо ни трябва да четем на някой душевните полюции???



Публикацията е редактирана (08-05-17 14:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: Ivodam   
Дата:   09-05-17 07:49

написа:

> Интересна дискусия за А9 от може би
> първия фотограф дето е работил със
> Сони по апарата
>
> https://alphauniverse.com/podcasts/special-edition--patrick-murphy-racey-on-the-sony-a9/

>
>
> А тука една статия за А9 и
> сватбената фотография
>
> https://alphauniverse.com/stories/a-pro-s-take-on-the-a9-for-wedding-photography/

>
>
> ПП Не разбирам смисъла в 50-6o% от
> писаниците тук. cvetanvas например
> какво е имал в предвид? Със
> Събинатора и sohk става дискусия,
> имаме различни мнения, хората
> дават интересни факти и
> перспективи. Ама защо ни трябва да
> четем на някой душевните полюции???
>

>
> Публикацията е редактирана (08-05-17
> 14:21)



[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: stzz   
Дата:   09-05-17 11:27

..............като се споменаха "душевните полюции", не мога да не отбележа че те са присъщи повече на хората, които приемат за начална точка във фотографията, появата на нов модел камера!


[smilie18] [smilie7] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: hotsnail   
Дата:   09-05-17 21:04

Тука малко любителски постановки как се снима конно състезание.

https://alphauniverse.com/stories/sony-a9-goes-to-the-races/


Интересно е, дори какви мушии правят фотографите да си хванат кадър.

Иначе 20 фпс са си почти видео......

ПП Чакаме Ани и stzz да ни покажат професионализъм в действие.



Публикацията е редактирана (09-05-17 21:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: steeens   
Дата:   09-05-17 21:08

hotsnail, [smilie24] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  8  9  10 ..  20 ..  28  29     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »