Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Canon unveils stabilized EF 85mm F1.4L lens
Автор: MixMike   
Дата:   29-08-17 15:46

90mm донякъде става, на затворени бленди,

Изобщо не съм съгласен!
90-ката TS беше най-острия обектив на канон доскоро (казвам го условно, защото предполагам новите версии ще са може би една идея по-добри.
90-ката съм я затварял само когато тилтя, че ДОФ-а става прекалено плитък и аберациите "избухват"

Отговори на това съобщение
 Re: Canon unveils stabilized EF 85mm F1.4L lens
Автор: kvakioh   
Дата:   29-08-17 15:58

Прекалено обработка ми идваше за чистене и затова казвам, че става най-често за затворено. Иначе е остър обективът, без съмнение. Не зная как е за портети.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon unveils stabilized EF 85mm F1.4L lens
Автор: PIXEL5   
Дата:   29-08-17 16:37

Стабилизираната 85-ца със сигурност ще има много почитатели, каквато и да и е цената. Естествено говоря за хора които про се нуждаят от стъкло за 3.5х
Аз съм изключително доволен от от 85/1.2, но истината е че рядко слизам до 1.2 да не кажа почти никога. Букето е нежно, не е нервозно и ако се наложи да се отпечата на формат от 50х70 например няма типичния бандинг на сигмата. Вероятно моя поглед е малко различен, защото работя в рекламна агенция и качеството при нас си струва, едва когато се пренесе на хартия.
Не съм ползвал никога Сони, а вече няколко пъти гледах изключителни кадри. Ако някой има пряко наблюдение и може да даде сравнение само за 85 - Канон /Сони бих оценил едно пряко сравнение.
Ще гледам идната седмица да кача няколко кадъра с 50/1.4. Мисля че попаднах на добра бройка, за което съм благодарил вече няколко пъти на Добри.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon unveils stabilized EF 85mm F1.4L lens
Автор: MixMike   
Дата:   29-08-17 16:43

Въпреки че вече ще съм тотално offtopic ще отговоря кратичко само на последното мнение.
Предполагам не си снимал и с sony zeiss-а 55/1.8? Ще забравиш за всички 50-ци които си виждал. Въпреки че е изключително лек, е изцяло метален, и резбата му за филтри е 49мм и за никакви пари се взема поляризатор или ND.[beer]

П.С. Бях с канон около 12 години, преди да мина на сони. 50/1.4 съм имал 2 бройки, а съм снимал с поне още 3 различни на приятели, 50/1.8 също съм имал 2, 50/1.8 STM една, с 50/1.2 съм снимал няколко пъти...въпреки това не съм срещал канонска 50-ка, която да няма фронт фокус между 7-8м и безкрайност. На близко е сравнително добре (ако изобщо хване фокус под f2.2), но на далеч е "майка плаче"



Публикацията е редактирана (29-08-17 16:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon unveils stabilized EF 85mm F1.4L lens
Автор: hotsnail   
Дата:   29-08-17 16:45

MixMike написа:

> Сакън...ей сега ще видиш какво
> става...[smilie18] [smilie18] [smilie18]
>
> Иначе за батиса - не съм съгласен.
> Имах старата сигма, но не я тествах
> на сонито. Но пък тествах 35/1.4
> АРТ(защото сонешкия не е много як,
> като за 3500лв). Да ти кажа - хънтеше
> си сериозно и то в идеални условия.
> Имах фокус с потвърждение, само
> ако модела е абсолютно неподвижен.
> Докато с батиса не съм имал драми в
> никакви условия (с уговорката че
> не съм стоял с хронометъра да видя
> колко точно е бърз фокуса)
> Пък при следящ фокус по лице или
> око не съм имал повече от 10-15% брак
> в каквито и да е условия, докато с
> 35-цата АРт със sigma-mc11 нямах кадър на
> фокус.

Ключа е, че не ползвам Сигма МЦ-11!!! Съответно и нямам кадър със сбъркан фокус.

С метабонес версия 4 снимам събития в бар на сравнително тъмно без проблеми със 24, 35 и 85 ф/1.4 сигмите (последната е версията преди Арт). Батиса няма никакъв шанс при тия условия да заключи фокус. Не говорим въобще за фокус в-ху очи, фокус във видео и такива тъпотии. Единичен фокус на средно голяма зона при много слаба светлина. А7м2 или А7р2 с метабонес си работи сносно, може би по-зле от 5д мк4 и вероятно дори 6д, но мога спокойно да снимам и няма грешки с фокуса.

А7р2 ме шашна колко добре работи със 16-35/4 на слаба светлина - не очаквах. Май е най-бързия ми Е обектив...може би 35/2.8 е добре да го пробвам на тъмно (обикновено снимам със сигмата 35/1.4 на тъмно)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon unveils stabilized EF 85mm F1.4L lens
Автор: Eye_Contact   
Дата:   29-08-17 16:47

Тва сонаджиите са като Златките отърване от тях няма серът във всяка Канонска тема .

Отговори на това съобщение
 Re: Canon unveils stabilized EF 85mm F1.4L lens
Автор: hotsnail   
Дата:   29-08-17 16:50

Eldibor хубавото е, че с безогледалките вече не се налга да се заключиш в една марка или размер тела.

Панаосник и Сони и Канон са съвместими с ЕФ обективите. ЕФ обективи правят Сигма, Тамрон, Токина и Канон. Това за мен реши всички проблеми с избора. ЕФ байонет за скъпи стъкла, където не гоня размери. Реално нямам Канонски обектив, щото липсваха хубави неща под 200мм, но ето сега тая 85-ца е интересна - факт.

ПП Би било готино ако Канон пуснат хубав безогледален апарат най-сетне. Надявах се новото 6д да е такова ама уви....



Публикацията е редактирана (29-08-17 16:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon unveils stabilized EF 85mm F1.4L lens
Автор: MixMike   
Дата:   29-08-17 16:52

Eye_Contact - както нарочно отбелязах - снимал съм 12 години с канон. Без най-новите им 4-5 обектива, съм имал почти всички останали за някакъв период от време...лични, а не за тест. Както и всички 5Д-та + няколко кропки.
Не е като да нямам наблюдения върху двете марки.
А март месец, когато се разбра, че ще излиза стабилизиран 85/1.4, знаех че ще си го купя, ако остана с Канон. Не съм от върлите канон/никон тролове, които въздишат по скъпите обективи, и като отидат в магазина си вземат 1000D или D3200 с китов обектив, а във форума не можеш да ги надприказваш.
Ти от своя страна, би ли споделил за опита си със Сони?[smilie10][smilie11] [smilie7] [smilie21]



Публикацията е редактирана (29-08-17 17:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon unveils stabilized EF 85mm F1.4L lens
Автор: Тед   
Дата:   29-08-17 19:11

MixMIke с Canon 50@1.4 щракам предимно в затворени помещения и на отворени бленди.
С различни тела съм снимал. Не съм забелязал недостатък отблизо или да затварям на 2.2.
Аз давам обикновено на 1.6 или изцяло отворена. На 7-8 м ще пробвам за фронт фокус, но досега не съм забелязал нещо нередно и не са единични кадри, а цели сесии. В студио също е перфектен. Ето примерни кадри.

https://s26.postimg.org/ltbhh8di1/image.jpg



https://s26.postimg.org/yyqznc7dl/image.jpg



https://s26.postimg.org/gx7upjdcp/image.jpg

Скрийншоти от фейсбука са снимките и не са с добра резолюция.



Публикацията е редактирана (29-08-17 19:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon unveils stabilized EF 85mm F1.4L lens
Автор: TPECHAT   
Дата:   30-08-17 06:53

Тъжно... върнах се в 2004та... хаха

Отговори на това съобщение
 Re: Canon unveils stabilized EF 85mm F1.4L lens
Автор: Mogila   
Дата:   30-08-17 12:01

1599 Евро. Средата на ноември в наличност.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon unveils stabilized EF 85mm F1.4L lens
Автор: hotsnail   
Дата:   30-08-17 16:51

Могила написа:
> 1599 Евро. Средата на ноември в
> наличност.

напълно уместно. Толкова парички вървят 85/1.4 обективите от някаква марка дето прави и камери. Никонския вече натрупа 10-тина годинки и малко е паднал. Сони още се надяват на ентусиасти, дето дават някой лев отгоре....

Sony GM 85/1.4 - EUR 1.667,01
Sigma 85/1.4 A - EUR 1.169,55
Canon 85/1.2 - EUR 1.749,00
Nikon 85/1.4 - EUR 1.545,00

чакаме тестовете. Как е бокето? Как е скороста на АФ? Дали всички други параметри са приемливи (почти 100% сигурно според мен)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon unveils stabilized EF 85mm F1.4L lens
Автор: Mogila   
Дата:   30-08-17 18:17

Цената е добра. Като качество сигурно ще е като новата 35ца. Поне се надявам :-)
Прилича на нея...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon unveils stabilized EF 85mm F1.4L lens
Автор: sohk   
Дата:   30-08-17 19:26

Айде по случай новите обективи ... старите почнаха да дават проблеми. Сервизна акция на Канон за 50мм f/1.4

Отговори на това съобщение
 Re: Canon unveils stabilized EF 85mm F1.4L lens
Автор: TPECHAT   
Дата:   31-08-17 07:22

Това с 50/1.4 можеш и сам да си го оправиш, има филми в ютюбъъъ [cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »