Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Избор на dslr за видео
Автор: AleksG.   
Дата:   21-08-17 18:35

Здравейте колеги!!!
От няколко минути съм във форума.
Имаю бюджет от 3000 лв и искам да си взема някакъв ДСЛР с който да си снимам разни видеа за университета пък и ако ми се наложи нещо за работа. Аз съм се спрял на канон 77д
Но ако ми предложите някой фотоапарат и обекткв ще съм ви благодарен

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: Synthy   
Дата:   21-08-17 18:52

С фотоапарат искаш да снимаш видео... Защо бе, хора, търсите фотоапарати за да си снимате видео клипчета?! Има си видео камери за целта. За 3000лв. можеш да си купиш видео камера с която ще си свършиш перфектно работата, че и отгоре.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: freestyler   
Дата:   21-08-17 19:44

canon d80 - най-правилния избор

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: AleksG.   
Дата:   21-08-17 19:46

Окей а какъв обектив

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: freestyler   
Дата:   21-08-17 19:53

например Tamron 17-50mm f/2.8

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: Pavlov   
Дата:   21-08-17 19:57

Автор: freestyler
Дата: 21-08-17 19:44
canon d80 - най-правилния избор


Още по-правилен избор - Canon 80D [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: freestyler   
Дата:   21-08-17 19:59

хахаха не че се оправдавам ама имам няколко никона, канона и така и 10 г. не ги научих [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: Eye_Contact   
Дата:   21-08-17 20:02

Изчакай Iphone 8

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: Simbon4o   
Дата:   21-08-17 20:41

А защо не безогледалка, те предимно за видео имат предимства пред ДСЛРите...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: radikyokushin   
Дата:   21-08-17 20:45

Synthy написа:

> С фотоапарат искаш да снимаш
> видео... Защо бе, хора, търсите
> фотоапарати за да си снимате видео
> клипчета?! Има си видео камери за
> целта. За 3000лв. можеш да си купиш
> видео камера с която ще си свършиш
> перфектно работата, че и отгоре.

Synthy, а ти с какво снимаш видео?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: iasen2   
Дата:   21-08-17 20:59

та какво ще бъдат изискванията - размер на сензора, резолюция - 1К, 2К, 4К ?[smilie5] , бленда на обектива 1.8 1.4 1.2 - визия като на Хорейшио може би .....[smilie5] ?

Като си отговорите на тези въпроси ще ви бъде по лесно да спите после .........[smilie5]



Публикацията е редактирана (21-08-17 21:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: bg2014   
Дата:   21-08-17 21:15

Вие поне сте лесни. ЕТО ТОЗИ ви върши работата, която искате.
Не е камера, а фотоапарат , но снима и видео. Не е ДСЛР, но какво от това?
Ако искате ДСЛР - Никон Д 7200.
А ТАКИВА камери колкото искате.
Хубав бюджет имате. По-високо от входно ниво може да си позволите.
Дори фулфрейм ...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: georgioiv   
Дата:   21-08-17 21:46

още един глас за Пнасоник [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: iasen2   
Дата:   21-08-17 21:52

и всичко до Букурещ ще е на фокус [smilie5]
Максималното за в момента в ютуб е 2К, което може да визуализира , за какво ви е 4К камера, кой ще обработва това видето, къде ще го съхранявате, за къв чеп ви е 4К ?
Всеки нов DSRL снима на 2К без проблем, голям сензор, всякакви обективи.

Особено сега навлизат новите QXD карти, имайте го в предвид при покупка на техника



Публикацията е редактирана (21-08-17 22:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: Synthy   
Дата:   21-08-17 21:56

radikyokushin написа:

> Synthy, а ти с какво снимаш видео?

Не снимам. Ако снимах, щях да си купя някоя видео камера (най-вероятно на старо).

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: radikyokushin   
Дата:   21-08-17 22:51

Synthy написа:

> radikyokushin написа:
>
> > Synthy, а ти с какво снимаш видео?
>
> Не снимам. Ако снимах, щях да си
> купя някоя видео камера
> (най-вероятно на старо).

Е, като не снимаш що чиниш в тая тема, че и акъл даваш!?!

П.П. А, като проснимаш - молим!

П.П.П. И за да не съм съвсем офтопик - към автора на темата. То вече и за фото е безсмислено да взимаш огледало, ама пък за видео си е направо глупаво.
Гледай безогледалки - Sony, Panasonic!



Публикацията е редактирана (21-08-17 22:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: bg2014   
Дата:   21-08-17 23:07

Да не разваляме темата...
Synthy, снимането с апарат, използването му за видео е удобство. Дето се вика 2 в 1.
Дори посочения апарат с 4К резолюция има едно предимство за начинаещите колеги. Снимаш си видео 4К и от това видео можеш да извадиш снимката/снимки, която най-много ти харесва с 8 МП големина и със страхотно качество. Дето се вика няма да имаш пропуск.
Повечето тук обичаме да снимаме с апарат с много пиксели (поне 12) и със сменяеми обективи. Обичаме снимките, но често снимаме и видео. А дори много от нас трупаме материал видео за бъдещи проекти. Дали ще се случат или не е друга работа. Опитай и ти с видео. Забавно е.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: Synthy   
Дата:   22-08-17 05:07

На мен идеята ми беше малко по-различна от това, което по-горе се написа по мой адрес. Питащият пита, какъв DSLR да си вземе, за да снима видео. Той няма камера в момента, сега ще купува устройство за конкретна цел. Ние всички тук обичаме да правим снимки, и понеже фотоапаратите могат да правят и видео, се използват и за тази цел. Само че при него е по-скоро обратното - ще снима видео, и евентуално фотография (не се уточнява, затова си мисля, че тя е не е важна). Струва ми се странно да си купиш фотоапарат за да правиш видео филми, вместо да си купиш видео камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: radikyokushin   
Дата:   22-08-17 07:34

Ами, струва ти се странно щото не снимаш видео. Аз затова ти писах да не объркваш човека.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: Synthy   
Дата:   22-08-17 09:08

ОК, не снимам, така е. Защо обаче да вземе фотоапарат вместо видео камера, за да снима видео, и след като целта е видео филмчета да прави? Хайде, обясни ми. И на други не знаещи ще им е интересно (визирайки темите, които често се пускат за съвет относно видео заснемане).

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: TihomirTodorov   
Дата:   22-08-17 09:30

Synthy [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: stef7   
Дата:   22-08-17 09:57

Synhty, и на мен ми се струва странно, че човек който нито е снимал видео нито е наясно нито е чел дава съвети по тази тема. Тема с какво да снимаме видео и защо безогледалките и DSLR са правилния избор е коментирана многократно под една или друга форма тук и ако използваш търсачката ще намериш доста писано по въпроса. Ако разровиш малко интернет ще намериш още повече. Поради същите причини поради които огромната част тук снимат фото с DSLR или безогледалка, а не със сапунерка чиито сенсор е 1/2.3'' примерно.

Отговора може да бъде представен и като контра въпрос: Какви са разликите между една съвременна безогледалка която снима видео и видео камера за около 3000лв. освен формата ?

Иначе за питащия моят избор за този бюджет би бил безогледалка на Сони или Панасоник. Коя конктрено ще зависи вече от прецезиране какво конкретно ще се снима, иска ли се да е добра при ниска осветеност и т.н.



Публикацията е редактирана (22-08-17 10:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: TihomirTodorov   
Дата:   22-08-17 10:03

огромната част тук снимат фото с DSLR или безогледалка
stef7 Кой снима от пишещите в темата?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: Synthy   
Дата:   22-08-17 10:05

Явно нещо не се разбираме... аз питам, защо да се вземе ДСЛР за видео пред видео камера, вкл. и питащият, защо се е насочил към огледален фотоапарат, за да снима видео. Никъде не помня да съм дал съвет как и с какво да се снима видео. Всичките ми постове са въпрос. Съвет не давам защото не снимам, както и отбелязахте (щом не снимаш - не давай съвет). Питам, обаче отговор йок, само обичайното "ходи чети в интернет, има много инфо". Еми... добре. Който иска, нека да обясни. Не вярвам да е единствено по-големият сензор. Просто не ми звучи никак рационално, логично и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: georgioiv   
Дата:   22-08-17 10:08

iasen2: няма да е на фокус до Букурещ, преговори си основите пак [smile]


видео с Panasonic lx15

https://www.youtube.com/watch?v=dhGhci7NASQ

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: TihomirTodorov   
Дата:   22-08-17 10:12

gorbi [smilie24]
Хубаво клипче , но и с телефон ще може да се заснемане почти същото.



Публикацията е редактирана (22-08-17 10:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: Kalimas   
Дата:   22-08-17 10:21

Моите 5ст.
- Реши каква визия искаш - там играят роля обективите (но и други фактори де)
- Реши колко важно ти е 4к видеото - ще избереш между DSLR, камера и безогледалка.
- Реши колко важен ти е звука - ще ти трябва читав външен микрофон, а не всички безогледалки или DSLR имат входове.
- За по-сериозни цели ще ти трябват осветление, стативи и т.н.

Ако искаш просто да имаш апарат за кеф и опция за видео - някой панасоник с добър набор обективи ще ти свърши работа. 77D също, ако не ти е важно 4к-то. 80Д с новия 18-135 NANO USM и джаджата за фокус към него (купува се отделно) - уж са направени само за видео. Ама 18-135-цата си е тъмен. Панасониците имат някой благинки в софтуера за видео прицелени във влогарите. Гледай тилт скрийна да не ти се отваря само надолу (пр. Canon M5), че със статив става тъпо.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: stef7   
Дата:   22-08-17 10:26

@TihomirTodorov - Имах предвид фото форума, но дори и в тази тема като гледам почти всички снимат фото.

@Synthy - големината на сенсора е основната причина, има и други. Сега в какво вярваш или не си е твой проблем. Който търси намира, който търси отговри разбира. Насила не става.

Какво една видео камера за 3000лв има в повече от една безогледалка ?


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: georgioiv   
Дата:   22-08-17 10:32

TihomirTodorov : ами не съм виждал - покажи поне едно видео с телефон, което да има такъв дефокус..
За оптиката правена в някаквво взаимодействие с лейка, за 5 осната стабилизация, която си е направо вътрешен гимбъл и има огромно значение при заснемане на видео, за 4к с висок битрейт, за кодеците които използва Панасоник - за всички тези неща дори не си заслужава да сравняваме телефон с това малко чудо... Апаратчето е на 2 място от топ 5 компактните апарати за 2016, остъпва на Rx100 5 версия, заради нощните снимки.

Аз имам gx80, бих препоръчал и него, защото е с голям сензор и има безброй подходящи хубави обективи, но в 90% от случаите обективът и сензорът на LX 10/15 ще му свършат работа за видео.



Публикацията е редактирана (22-08-17 10:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: Synthy   
Дата:   22-08-17 10:36

Авторът на темата пита за ДСЛР, а не за безогледален.
И в твоят дух: а с какво ето тази камера е по-лоша от ДСЛР или безогледално фото за видео: Panasonic AG-AC90 ?

Очаквам отговори на тези въпроси от хората тук, съветващи да се купи фотоапарат за видео. Аз самият не се наемам да отговоря на тях, поради известни вече причини.



Публикацията е редактирана (22-08-17 10:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: TihomirTodorov   
Дата:   22-08-17 10:40

gorbi [smilie24]
А защо непренено трябва да има дефокус.
Иначе аз бих предложил едно разумно решение едно Sony HDR-CX900 Full HD
Един приятел си снима семейството с тоз модел и много прилична картинка вади.Все ми се струва ,че камерта е по удобна за работа.Но тук има специалисти ще насочат по-добре колегата.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: georgioiv   
Дата:   22-08-17 11:15

TihomirTodorov : Ами супер си е камерката, обаче айде с твоите камъни - с какво е по-добра от един модерен телефон, който може да снима с 4К [smilie5]

Колкото до дефокуса - може за специфични работни проекти никога да не дотрябва, но за удоволствие, за семейството - за снимки ако щеш - хубаво е да можеш да си го позволиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: TihomirTodorov   
Дата:   22-08-17 11:18

gorbi
и това 4К къде ще го обработи .къде ще го гледа .
За дефокуса ще стане дълъг спора за сега нека си останем в темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: georgioiv   
Дата:   22-08-17 11:28

"и това 4К къде ще го обработи .къде ще го гледа ."

Където ще обработва и гледа фулейчди-тата :) Има една програма от пакета на Адобе - media encoder СС, която уж е платена, но има една дребна хитрост, чрез която можеш да си я ползваш легално без да плащаш нищо.
Та - ако е толкова зле системата, та да не може да обработва или дори гледа 4к, то се прекарва през нея с подбрани според ситуацията параметри и имаме изключително качествено фулейчди :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: Kalimas   
Дата:   22-08-17 11:44

@TihomirTodorov

Влизаш в сайта на някое технонещоси или др. подобен и сортираш TV-тата по 4к. Вече ги има от под 800лв. Та начи ще има къде да се гледа.
Обработка - задължителна ли?

Сега зависи какво разбира под "видео за университета". Но човека се е насочил към 77Д, значи 4к не е най-важното.
Най-добре човека пуснал темата да каже каква визия търси, за да му кажат можещите (при желание) колко мм обективи му трябват.
Друг плюс на безогледалките пред DSLR е че някой имат и оптична стаблизация в тялото и 5 координатна стабилизация, което е + за видео.
И наистина трябва да реши - ако видеото му е най-важно и ще гони развитие и филмови ефекти, дали да не се насочи към филмова камера със сменяеми обективи ( за бюджета може би 2-ра ръка), по-обикновенна камера (с 4к му влизат бюджета, защо да се лишава от бъдещето) или апарат (пък бил той DSLR или безогледалка)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: lamerko   
Дата:   22-08-17 11:50

Сега, когато АМД са отново в играта, за първи път от поне 7 години имаме реална конкуренция на два фронта - едночиповите процесори и нисковолтовите видео карти. Само за 2-3 месеца нещата се раздвижиха повече отколково за 3-4 години и продължават. Вече има приятен хардуер за едночипова машина, който може свободно да работи с 4к, но цената все още е фактор. До година - въпроса с обработката на 4к няма да е фактор [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: TihomirTodorov   
Дата:   22-08-17 11:58

Kalimas[smilie24]
Ами ако иска да си гледа 4к на лаптопа .какво правим тогава.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: Pavlov   
Дата:   22-08-17 12:03

Ако му е слаб лаптопа - няма да стане. Ако иска да си го гледа и на GSM-а с едноядрен процесор и 512MB RAM, или на стария си "Респром" с кинескоп - пак няма да стане.
Това какво общо има с темата, Лъвче?...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: TihomirTodorov   
Дата:   22-08-17 12:10

Pavlov
Темата каква е,Тигре ?...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: georgioiv   
Дата:   22-08-17 12:19

това да не е поредното превъплъщение на бобиси, а аз да си играя да му отговарям.. :) предупреждавайте бе... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: asahi   
Дата:   22-08-17 12:30

Уъфчето и Уъуицата [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: radikyokushin   
Дата:   22-08-17 19:53

Synthy написа:

> Авторът на темата пита за ДСЛР, а
> не за безогледален.
> И в твоят дух: а с какво ето тази
> камера е по-лоша от ДСЛР или
> безогледално фото за видео:
> Panasonic
> AG-AC90 ?
>
> Очаквам отговори на тези въпроси
> от хората тук, съветващи да се купи
> фотоапарат за видео. Аз самият не
> се наемам да отговоря на тях,
> поради известни вече причини.
>

>
> Публикацията е редактирана (22-08-17
> 10:49)

По-добре да спреш да пишеш в темата на човека, че с другия философ TihomirTodorov направо ѝ еб@хте мамата!!!
Аман вече! [smilie23] [smilie23] [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: starta   
Дата:   22-08-17 20:52

radikyokushin[smilie23] [smilie23] [smilie23]
Извинете да ви попитам най-учтиво, с какво са ...... мамата на темата посочените колеги.Защо нищо не казваш за другите дето оспамиха темата.
Наистина аман от такива като теб и всички дето се правят на детективи.
Има тема - пишете по нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: georgioiv   
Дата:   22-08-17 21:03

тука някой пак се е регистрирал днес специално... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: radikyokushin   
Дата:   22-08-17 21:11

Оффф, няма отЪрване.... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: georgioiv   
Дата:   22-08-17 21:16

radikyokushin : Има администратори, трябва да ги блокират по IP и това е.. Иначе и тоя форум ще стане само архив за четене...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: TihomirTodorov   
Дата:   22-08-17 21:42

Извинявам се на автора на темата за спама но искам да попитам
горби и другите дето ме нападат без причина.

ЗА 3 ГОДИНИ ОТ КАКТО СМЕ В ФОРУМА КАКВО ЛОШО СТЕ ВИДЯЛИ ОТ НАС-ОБИДИХМЕ ЛИ НЯКОЙ,НАГРУБИХМЕ ЛИ НЯКОЙ.
просто се излагате ... все някой ви е виновен за нещо.
някой знае ли защо ни банват .къде е причината... ето последният път с последният ник " самурай " изкарах 9 месеца
и защо ни махнаха 5 човека на куп
ето за това

Admin
12.07.2017 17:44 Здравейте, искаме да ви обърнем сериозно внимание за начина по който участвате в секцията Форум на Фото Форум.
Тази секция съществува, за да може в нея хората да пишат, четат и научават неща на фотографска тематика.
Желателно е да се спазва добрия тон и когато има пусната тема от някой, в нея да се пише по темата, постовете да са смислени, без излишни лигавения, наздравици, шегички, лафчета или лични разправии. Потребителите /освен дежурната ви групичка от 4-5 човека/ не се интересува кой кога се е събудил, каква бира пие или къде ще ходи на море.
Получаваме множество сигнали от форумци, за които подобен род постове са неуместни, и неподходяши за това място.
Нашето мнение е същото!
Ще ви помолим да се съобразявате с нашите правила!

Поздрави


ДА не мислите чее и на мен ми е приятно все да си измислям нови никове.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: georgioiv   
Дата:   22-08-17 21:55

[smilie5]

Просто спри да пишеш бе човек. Поне за една година. И всичко ще е ОК. Дружески съвет [smile]

Трудно е да ти обясня защо каолкото повече пишеш във всички теми, нивото на полезна информация във форума силно спада. Ако сам не го разбираш, на мен няма да ми повярваш [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: TihomirTodorov   
Дата:   22-08-17 22:10

gorbi
Значи Горби аз съм проблема на форума и нивото му спада.ОК така да е.
Но я да те попитам специално за таз тема с какво допринесох да спадне нивото.Кажими ти, има ли някой в тоз ФОРУМ да снима видео с дслр повече от мен.ми няма...
Просто се мислите за нещо повече от мен ,но не е така...
В тема на канон да съм писъл .или в тема за дронове...но все с нещо ви преча понеже съм Чалгаджия и не мога да се изразявам с фотогравски термини.... така е ..сори ...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: georgioiv   
Дата:   22-08-17 22:29

Никой не се мисли за нещо повече, ама като пишеш всеки ден, сбора от полезната ти информация клони към 0. Аз примерно пропускам по 5, 6 месеца, после пиша някой друг ден, после пак 5, 6 месеца, и така полезната ми информация във времето скача.. :) Не се обиждай, ами си наложи автоцензура..

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: TihomirTodorov   
Дата:   22-08-17 22:48

gorbi [smilie24]
ОК пак казвам никъде не пиша.Има колеги тролове с тонове пишат глупости вие като ме видите и ви става лошо.
лека вечер.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: AleksG.   
Дата:   22-08-17 23:14

Здравейте колеги ! Четох ви всички коментари и реших и си взех Panasonic gh4 :) Благодаря ви много!!! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: georgioiv   
Дата:   22-08-17 23:17

Изключително добър избор [smilie24] Очакваме първи проби да покажеш.. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: TihomirTodorov   
Дата:   22-08-17 23:21

Честито и да почерпиш [beer]
Вземи си едно стативче.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на dslr за видео
Автор: mmjm   
Дата:   24-08-17 15:31

Честито, чудесен избор, със здраве да го ползваш дълго време.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »