Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Безогледалки за диви животни и спорт
Автор: Kalimas   
Дата:   21-08-17 10:30

[shtrak] [smilie5] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалки за диви животни и спорт
Автор: Kalimas   
Дата:   21-08-17 10:30

Ето „задачата“
Безогледален комплект за снимане на диви животни (и спорт).
Бюджет – 3000лв.
За тяло, обектив, статив, сенник и филтри.
Може да давате и приравнените мм на обективите, освен оригиналните. Да не ровим за кроп фактори.

Сравненията с DSRL и суперзумове не са забранени.

По възможност подкрепете със снимки.

Идеята е да се чешат езиците и всичко да е в добрия тон.

П.С.
Не съм тръгнал да купувам. Просто ми е интересно с последните модели безогледалки, какво точно се е променило и то според хора, които са ги пробвали.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалки за диви животни и спорт
Автор: localhost   
Дата:   21-08-17 10:45

Забрави за 3000. Дълъг обектив хубав и евтин няма.
Особенно за безогледалки.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалки за диви животни и спорт
Автор: Kalimas   
Дата:   21-08-17 11:18

Ново или 2-ра ръка - няма знажение. Може и да не е перфектен. Просто с DSLR може да се сглоби добър комплект. Инересно ми е какво може да се направи при безогледалкит, заедно с плюсовете и минусите му. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалки за диви животни и спорт
Автор: iasen2   
Дата:   21-08-17 11:20

Трябва да почнеш да се замисляш за продажбата на единия бъбрек..............

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалки за диви животни и спорт
Автор: kvakioh   
Дата:   21-08-17 11:29

100-400 Fuji е точно 3000лв втора ръка, има бройки. След това заникъде с тяло, поне Т1, Т10 трябва след това.
При Сони е малко по-странно, там май няма опция дори за многото пари. 70-200 най-много. Може би А6300/6500 с нещо си ще стане, но като скорост може да не стигне въобще.
Остава М4/3, някой Олимпус с форма като DSLR и стабилизация в тялото и примерно 45-175, 45-200, 75-300, 100-300, Панасоници обективи. Нещо такова само ще стане, донякъде. И ще влезе в 3000лв. Доколко ще свърши работа- според тестове и решение.
Решението е все още DSLR с примерно най-новата Сигма 100-400 или най-малко някой 70-300 със стабилизация.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалки за диви животни и спорт
Автор: Kalimas   
Дата:   21-08-17 11:31

Хубаво де. Ей ви един пример ( не съм го ползвал[smilie5] )
Канон М6 + преходник + 300м/ф4 (2-ра ръка) стъпва в бюджета. Обаче дали става[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалки за диви животни и спорт
Автор: pdimitrov   
Дата:   21-08-17 11:52

Сигма 100-400 не е от най-бързите. Вади добра картинка, но от това, което съм чел и гледал, не е на нивото на който и да е от всичките 150-600мм.

X-T1 не е ли бавен за изброените цели ?

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалки за диви животни и спорт
Автор: kvakioh   
Дата:   21-08-17 11:56

Първо се гледат дали ще покрие голям диапазон и много надалеч обектива към системата, после се гледа скоростта и бързодействието. Не съм казвал, че нещата са много бързи при безогледалките, просто съвпадат като мм и тела с DSLR.
Sigma 100-400 е едва сега излязла, няма как да се разбере толкова много за нея все още. Даден е като най-евтин пример до поне 400мм и модерен, нов обектив с достатъчно добра оптика. След това идва всичко останало в повече като мм и светлосила и скорост.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалки за диви животни и спорт
Автор: Pavlov   
Дата:   21-08-17 12:34

Принципен въпрос: От к'ъв зор ще снимаш животни с безогледалка? Какво печелиш?

ПП. Надявам се на отговор от автора на темата .



Публикацията е редактирана (21-08-17 12:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалки за диви животни и спорт
Автор: sohk   
Дата:   21-08-17 12:57

Не съм сигурен, че съществува подобна безогледална система.
Всички тела, при който фокуса ще е достатъчно добър, за да ти върши работа за спорт и диви животни са сравнително нови и скъпи.
Като допълнение и подходящите обективи също са скъпи.

Евентуално Olympus OM-D EM-5 MII заради сравнително читавия следящ фокус и вградената в тялото стабилизация, с някой от евтините теле обективи, който обаче не знам как са като картинка.

При Канон DualPixel фокуса е добър при снимане на не особено динамични сцени, но в следящ режим не бих му се доверил.

При Сони а6300 като тяло е ОК, но пък няма подходящи обективи, който да се вкарат в този бюджет

Панасоник G80 и GX80 евенатуално биха се справили, но бих предпочел Олимпус-а пред тях.

При Fuji X-T20 и X-T1 с някой уговорки, биха могли да се справят, но отново липсата на обективи вписващи се в бюджета прави системата към не.

За всички безогледалки от изброените си предвиди и разходи за още поне 2 батерии (грубо 200 лв)

За мен най-смисленото за тези пари е D7200 + AF-S 70-300mm f/4.5-5.6G VR, което излиза точно 3000 лв.

Макар че ако трябва да сглобя бюджетна система за тази цел бих избрал D7500 + AF-S 300mm f/4E PF VR + 1.4х телеконвертор.



Публикацията е редактирана (21-08-17 13:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалки за диви животни и спорт
Автор: Kalimas   
Дата:   21-08-17 12:58

По принцип, в момента - от никакъв зор[smilie5]
Като цяло безогледалките напреднаха значително последните години и ми е интересно до къде са стигнали, защото са - по-безшумни и по-малки, което си е плюс при провирането в храстите и разнасянето. [smilie5] Както и при снимане от ръка.[smilie5]
И най-вече. Да си начешем езиците.[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалки за диви животни и спорт
Автор: марвес   
Дата:   21-08-17 13:00

Имам малък опит, ама съм пълен аматьор.

EVF (електронен визьор) на безогледалките не е гот за следене на вързо движение или "улавяне на мига" в части от секундата. Има някакъв лаг - това с проба за снимане на врабчета с Fujifilm X-T2 и Sony A7RII, които се водят "най-най" технологично. При продължително гледане уморява окото, при мен даже доста бързо.

После пробвах Canon 6D - е все едно прогледнах. Виждам врабчетата в реално време какво правят и мога да реагирам бързо и да следя в полет, без да ме лъже EVF и без да ми уморява окото.

За бързината на фокус не съм компетентен, защото още не ги ловя врабчетата с която и да е техника, но пробата ми беше с Tamron 150-600 VC (първа версия, не G2) на Canon 6D и A7RII+MetabonesT(IV) и Fujinon 100-400 на X-T2.

Canon 6D + Tamron 150-600 = най-бърз фокус, почти светкавичен при префокусиране в близост до обекта или дофокусиране. Няма значение слънце, сянка или сумрак, фокуса кове. Скоро ще пробвам 7D Mark II и очаквам УАУ.

Sony A7RII + Metabones T (IV) + Tamron 150-600 = ужас... дори за пейзажи ми е бавен фокуса и минавам на ръчен, но вероятно не се разбира комбинацията, Sigma MC-11 + Sigma 150-600 би трябвало да е добре.

Fujifilm X-T2 + Fujinon 100-400 = според мен ок, но само на светло. На сенчесто дърво го усещам по-бавен от Канон/Тамрон комбинацията, за следене на полет според мен няма да е на нивото на DSLR комбинацията. А срещу истинска спортна комбинация от рода на Canon 7D II + Canon L ще е като сапунерка, според мен.

За момента има само една безогледалка, насочена към спортните събития - Sony A9, ама ценовата му (не)ориентация е при профи спортните DSLR-и, а дълги и бързи обективи за него общо взето няма, засега.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалки за диви животни и спорт
Автор: Ivodam   
Дата:   21-08-17 13:07

kvakioh написа:

> 100-400 Fuji е точно 3000лв втора ръка, има
> бройки. След това заникъде с тяло,
> поне Т1, Т10 трябва след това.
> При Сони е малко по-странно, там
> май няма опция дори за многото
> пари. 70-200 най-много. Може би А6300/6500
> с нещо си ще стане, но като скорост
> може да не стигне въобще.
> Остава М4/3, някой Олимпус с форма
> като DSLR и стабилизация в тялото и
> примерно 45-175, 45-200, 75-300, 100-300,
> Панасоници обективи. Нещо такова
> само ще стане, донякъде. И ще влезе
> в 3000лв. Доколко ще свърши работа-
> според тестове и решение.
> Решението е все още DSLR с примерно
> най-новата Сигма 100-400 или най-малко
> някой 70-300 със стабилизация.


Малко ти е стара информацията, колега.
Сони имат вече страхотен обектив 100-400 за безогледалките,
пълен трепач и на абсолютно приемлива цена!


https://static.bhphoto.com/images/images500x500/sony_sel100400gm_fe_100_400mm_f_4_5_5_6_gm_149261802


Убеден съм, че в близко бъдеще Сони ще предефинират много неща и в уайлд фотографията. [smilie24]

[smilie7]



Публикацията е редактирана (21-08-17 13:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалки за диви животни и спорт
Автор: iasen2   
Дата:   21-08-17 13:08

писах в една друга тема - колко ще ти издържи батерията на постоянно включен апарат, чакащ врабчета. Да не говорим за прегряване на матрицата и умора на окото през електронния визьор, за лага изобщо да не споменавам......

Технологиите не са толкова напред, колкото ви се иска.....

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалки за диви животни и спорт
Автор: sohk   
Дата:   21-08-17 13:09

5999 лв ... напълно приемлива цена ... дай-боже всеки му! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалки за диви животни и спорт
Автор: Ivodam   
Дата:   21-08-17 13:10

iasen2 написа:

> писах в една друга тема - колко ще
> ти издържи батерията на постоянно
> включен апарат, чакащ врабчета. Да
> не говорим за прегряване на
> матрицата и умора на окото през
> електронния визьор, за лага изобщо
> да не споменавам......
>
> Технологиите не са толкова напред,
> колкото ви се иска.....


Е що трябва да ти е постоянно включен апаратът, докато чакаш "врабчетата"??


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалки за диви животни и спорт
Автор: iasen2   
Дата:   21-08-17 13:12

Навремето така е било с първите геостационарни спътници, които са ги ползвали за телефонни разговори - било лесно, щото стоели на едно място :) С безогледалките е така - трабва да се стои на едно място.........
Само че забавянето в телефонията било към 1-2 секунди. Та не всичкко е толкова лесно, когато се говори за снимки в реално време

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалки за диви животни и спорт
Автор: Ivodam   
Дата:   21-08-17 13:14

sohk написа:

> 5999 лв ... напълно приемлива цена ...
> дай-боже всеки му! [cool]


Ако гледаш цените в България, можеш спокойно да се самоубиеш...

В момента този обектив може да се купи и внесе за няколко дена от ЕС за около 4500 лв.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалки за диви животни и спорт
Автор: iasen2   
Дата:   21-08-17 13:16

е как да снимаш врабчета с изключен апарат ?

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалки за диви животни и спорт
Автор: kvakioh   
Дата:   21-08-17 13:28

Говорим за достъпни неща до определена сума.
Сони имат 100-400 на великовисока цена.
Всичко останало са настройки и нагодяване с адаптори и т.н.
Има варианти само при М4/3 реално за момента.
Хубаво е, че има хора да споделят за прехвалените електронни визьори, че все пак не са толкова добре. Лични мнения, точни.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалки за диви животни и спорт
Автор: lamerko   
Дата:   21-08-17 13:32

Е, затова ти трябва бинокъл - чакаш с него, докато дойде рояка и тогава пускаш техниката :)

Иначе събирам парички от закуски за едно Фуджи 100-400 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалки за диви животни и спорт
Автор: nyamago   
Дата:   21-08-17 15:44

марвес [smilie24]

Точно, подробно и достоверно мнение, много полезно не само за бюджетната задача, а и за всички с апетит към жанра.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалки за диви животни и спорт
Автор: kvakioh   
Дата:   21-08-17 15:46

4500>>3000 в случая. ЗА тяло да не говорим какво става, може би само А9 като скорост и реакция.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалки за диви животни и спорт
Автор: dtangelov   
Дата:   21-08-17 17:10

Olympus OMD EM5 M2 + Olympus 40-150 само се вписва в цената (2300 от павилиона)ама е доста компромисно. Без компромиси Olympus OMD EM1 M2 + Olympus 300/4 (ама 7000) и Sony A9 + новия обектив (ама около (15000)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »