Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Безогледалки за диви животни и спорт
Автор: Ivodam   
Дата:   21-08-17 23:05

Техниката е много важна, но не е решаваща сама по себе си за добрия Уайлд лайф. Много важно е доброто проучване на обстановката, познаването на поведението на вида, доброто позициониране.
Доайените на българския уайлд могат да ви разкажат и покажат как навремето са снимали орли с ръчнофокусни обективи...


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалки за диви животни и спорт
Автор: quazimodo   
Дата:   22-08-17 09:16

Нали става дума за чесане на езиците/клавиатурите[smilie7]:https://club.foto.ru/forum/44/732940



Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалки за диви животни и спорт
Автор: Kalimas   
Дата:   22-08-17 09:51

@quazimodo зле съм с руския. Ама ще разгледам за картинки. Така чета и книгите на руски. Ако няма картинки съм я прочел за няма 5 мин.[smilie5]

Иначе някой да има наблюдения върху безогледалните еквиваленти на 55-250, 75-300 и т.н. [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалки за диви животни и спорт
Автор: марвес   
Дата:   22-08-17 10:09

Автор: Kalimas
Дата: 22-08-17 09:51

...Иначе някой да има наблюдения върху безогледалните еквиваленти на 55-250, 75-300 и т.н.


пак от малко опит да споделя:

Canon EF-S 55-250 STM - много рязък за парите си (на f/8 и за пейзажи е супер спрямо аналогични модели по цена), много бърз (на DSLR все пак), скоро ще му режа пластмаси, за да го напасвам на фулфрейм сензор да видя как ще е. Хроматичните аберации са малко и лесно се чистят с една човка в Lightroom/Photoshop.

Sony E-mount 55-210 OSS - мноого бавен автофокус, мек в ъглите за пейзажи след 100-120мм нагоре (за пикселомани като мен). Хроматични аберации има също.

Samsung 50-200 OIS II (на NX500) - същото като Сони-то, само че още по-мек в ъглите (след около 100мм нагоре), независимо от блендите. Има три версии, ползват еднакво гадна оптика и бавни фокус мотори. Хроматични аберации са налице.

Sony E-mount 18-200 OSS (първия, едър обектив) - бавен фокус, мек след 100-120мм в ъглите, независимо от бленди. Има си доволно количество хроматични аберации.

Sony E-mount 18-200 OSS LE (втория, по-тънък обектив, който се произвежда от Tamron, може и да се купи с бранд на Tamron) - общо взето същото като Сонешкия едър обектив, може би малко по-рязък и малко по-бърз фокус, но си остава свръх бавен за птички, деца и т.н.

Не съм пробвал Canon EF-M 55-200, но съм чул, че оптически е добър, фокуса едва ли е готин (все пак Canon EOS M си е спъната безогледалка).

Общо взето евтин и приличен безогледален не знам да има в този зуум диапазон.

Моето мнение е, че най-евтините "ставащи" са Canon EF-S 55-250 STM и Tamron 70-300 VC. На Sony E-mount могат да се ползват с AF преходник (но с редуцирана бързина на фокус спрямо DSLR).

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалки за диви животни и спорт
Автор: vth41   
Дата:   22-08-17 10:14

От темата в club.foto.ru, сега обърнах внимание на OLYMPUS EE‑1 DOT SIGHT. Изглежда интересно за снимащите птици с безогледалки. С автономно захранване и възможност да се ползва с всяка камера с порт за светка.

https://www.camerastuffreview.com/accessories/review-olympus-ee-1-dot-sight


https://www.youtube.com/watch?v=gnTAbBSUHZk


[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалки за диви животни и спорт
Автор: марвес   
Дата:   22-08-17 10:28

Забравих всъщност един:

Fujifilm Fujinon 50-230 OIS (на X-T1/X-M1 го бях пробвал) - бавен е фокуса, но оптически е най-добрия безогледален, който съм ползвал. Рязък си е дори на 230мм (на 16MP матричка), обективчето е много леко (всичко е пластмаса по него).
Стабилизацията също е доста ефективна, много по-добра от Sony/Samsung аналозите. Помня, че имах голям процент читави кадри на 230мм 1/30-1/40 от ръка

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалки за диви животни и спорт
Автор: Kalimas   
Дата:   22-08-17 10:37

@марвес [smilie24]

vth41 - тоя мерник наистина изглежда добра идея. Особено ако се ползва с твърд.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »