Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: djokando   
Дата:   13-08-17 18:15

Здравейте , надявам се да ми помогнете в избора на качествен DSLR апарат. Ще ми е първа покупка на подобен вид техника и от доста време чета и гледам клипчета на най-различни модели . Като за начало ще се използва за пейзажи и портрети . Ще се радвам да ме насочите какво да търся в даден модел или направо да ми предложите конкретни модели . По-принцип май не ми се дават суми над 2000лв (поне за начало), като мисля да се спра на горе долу такъв бюджет . Моделът на който аз се спрях след доста клипове в нета е Канон EOS 77D , но като цяло за него няма още много отзиви по форумите . Цената в амазон с 1-2 обектива + друга окомплектовка се вписва в бюджета ми (в България го надхвърля ) . Та тъй като съм лаик в тази област ще се радвам да ми помогнете в избора . Преди да седна да пиша поста май си бях нахвърлил още доста неща за които да питам ама ... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   13-08-17 18:45

Подсказка, DSLR е система в която обективите са една идея по-важни от самото тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: quazimodo   
Дата:   13-08-17 18:55

Dimitar.Tzankov написа:

> Подсказка, DSLR е система в която
> обективите са една идея по-важни
> от самото тяло.

Поправка - няколко идеи по-важни. Предлагам на питащия да се ориентира към покупка на система втора ръка от базара за тези пари. В противен случай ще има чисто ново супертяло и китов обектив 18-55 СТМ[beer].


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: djokando   
Дата:   13-08-17 19:09

Ами нека тогава изберем тялото , а след това да ми препоръчате добри обективи ? Към какви обективи трябва да се ориентирам ? На каква цена са ? По принцип бюджета го дадох на базата на стандартните обективи с които вървят повечето тела , които разгледах :) и предполагам ще трябва да вложа още пара за обективи .[smile] Ще изслушам всяка идея и предложение :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   13-08-17 19:26

Всъщност може да пропуснеш момента с китовите обективи...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: Pavlov   
Дата:   13-08-17 19:28

По принцип е грешка първото ти тяло да е последният модел в даден клас, от магазина. Защото при него надценката е най-голяма, още си избива парите за разработката. Много по-правилно е да започнеш с нещо употребявано, и след време, като се ориентираш какво искаш, да го продадеш с минимална загуба.
На твое място, ако трябва да давам 2000 лева за канонско тяло, бих взел някое 6D. Даже може и 5D MkII [smile] . Пък обективи ще се намерят.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: djokando   
Дата:   13-08-17 19:34

Моделът , който си харесах бе от клипче в ютуб :) Една жена стимаше пейзажи и ми се стори не много трудно ( като със смртфон - от дисплея нагласи настройките направо ) . Та изборът ми на модел не се води от някакви познания , а от привидно лесното боравене (поне така бе на пръв поглед) . Ще разгледм всеки модел и марка , която ми предложите , като първо ще видя за изгодна цена в чужбина , ако не ме устройва може и втора ръка от форума - виждам че има раздел купува/продава :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: djokando   
Дата:   13-08-17 20:39

A за обективи към кои да се насоча ?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: roburt48   
Дата:   13-08-17 21:13

Аз бих задал няколко въпроса:

1. Какво смяташ да снимаш най-вече ? (портрети, пейзажи, стрийт, репортажи, астро и т.н.)
2. При какви условия предпочиташ да снимаш ? (денем, нощем, на открито на закрито и т.н.)
3. Смяташ ли да продължиш и да надграждаш ?
4. Влече ли те фотографията или само си решил да се пробваш ?

Ако отговориш на тези въпроси предполагам, че достатъчно хора тук ще ти препоръчат техниката, отговаряща на вижданията ти. Моята единствена препоръка е - не се нахвърляй в началото на нова техника от магазин ! Успех в начинанието [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: djokando   
Дата:   13-08-17 21:33

Отговарям накратко :) Трябва ми фотоапарат + обективи за :

1. Портрети, пейзажи + нещо за всекидневна употреба
2. Главно денем - на открито
3. Зависи колко ще се запаля ... ако ми хареса не е проблем да надграждам
4. Влече ме , но досега предимно непрофесионално (мобилна фотография)



Публикацията е редактирана (13-08-17 21:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: roburt48   
Дата:   13-08-17 21:48

На ход са колегите :)... и благодаря за отговорите [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: bg2014   
Дата:   13-08-17 22:39

Едно ПРЕДЛОЖЕНИЕ:
Едва ли може да намериш по-добро начало за тези пари.
Има много голям избор...важното е съотношение качество/цена/новост/възможност за обективи.


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: stoikovv666   
Дата:   13-08-17 22:49

Аз бих ти препоръчал ТОВА!

Използвал съм тази комбинация Sony а77 и обектив Sony 16-50/2.8 ssm в 95% от снимките ми, комерсиално и за хоби. Дори този апарат от обявата е по новия модел.

пп Продаден е всъщност... Но, тази комбинация с пример още един обекти като 85мм ще ти е напълно достатъчно докато се научиш та и след това[smilie24]



Публикацията е редактирана (13-08-17 22:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: Simbon4o   
Дата:   13-08-17 23:58

Аз препоръчвам да не си вземаш камера с огледало а.к.а. DSLR. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: ivjordan   
Дата:   14-08-17 00:03

Моите 5 стотинки по темата:
Доколкото разбирам, питащия е снимал само с телефон. При това положение, каквото и да вземе, в началото ще е мъка и снимките няма да се получават. Ще трябва мноооооого четене и практика. В този ред на мисли, нещо евтино с китов обектив, за да не се губят пари, ако нещата тръгнат на зле.
Има оферти за по 500-600-700 лева на добри тела, примерно Никон Д7000 или някой еквивалентен Канон. Ще останат и доволно пари за обективи, макар че в началото не му трябва нищо повече от един китак. Дори и да вземе най-най-стъкла, няма да знае какво да ги прави. Аз бих препоръчал, освен китовия и един твърд на 35 или 50 мм.
Ако го влече четенето и практиката, след година ще знае какво му трябва, а ако не - няма да се набута с много кинти.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: JoroHondata   
Дата:   14-08-17 10:18

Здравейте
А какво ще кажете за 4/3 системата ? Независимо, че тя е замираща- все още могат да се намерят качествени обективи за всякакви нужди на достъпни цени.
П.С. Говоря предимно за обективи Olympus, защото има по- голям избор- стандартни или про- серията. Забравих да добавя... продавам нещо, което не е нужно на никого...
Поздрави



Публикацията е редактирана (14-08-17 18:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: quazimodo   
Дата:   14-08-17 10:48

Жоро, качествените и достъпните стъкла за 4/3 системата са на различни щандове в магазина. Търговия брат - след излизането най-вече на ОМ-Д серията цените не са това, което бяха[smilie18]. Какво си пуснал пак за продажба?[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: djokando   
Дата:   14-08-17 10:53

Благодаря за предложенията и съветите колеги . Ще проуча и разгледам всяко едно и до към края на седмицата мисля да се спра на нещо :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: obscurity   
Дата:   14-08-17 10:56

Той, чувека, не говори за микро 4/3.
Ако съм разбрал правилно.
Канон е добър избор, ако няма да се слагат стари обективи, става и Никон.
По-горе съветите са правилни, по-старо тяло с добри изгледи за вторичен пазар и хубав широк обектив + 50 мм последно издание и си готов.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: aceontheriver   
Дата:   14-08-17 11:52

77d не е лоша камера заради сериозно по-добрият сензор в сравнение с по-стари кропки на Канон. Камерата е доста по-лека в сравниение с 80d, което е сериозно предимство за мен. Направена е за начинаещи с интерес да се развиват във фотографията. За портрети има face tracking и работи добре. Не съм снимал пейзажи с 77д, но предполагам няма да разочарова. На тъмно я използвам до 1600 iso.
За изброението нужди обаче препоръчвам безогледалка [smile]



Публикацията е редактирана (14-08-17 11:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: djokando   
Дата:   14-08-17 13:44

А някой от тия стартови комплекти струват ли си ? Спрямо цена / качество ... или да си намеря първо само тяло и после да търся обективи ?

https://www.dropbox.com/sh/vfnh0fvwfeq23lt/AADhUp6yIeskYkZOARezd_w8a?dl=0



Публикацията е редактирана (14-08-17 14:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: PhotoBo   
Дата:   14-08-17 13:50

Ако сега аз почвах и щях да снимам предимно пейзажи и портрети + всекидневие, определено бих взел безогледалка, като дори бих гледал по-старите модели. Например един доказал се Сони а6000 с два обектива би свършил добра работа!

ПП: Не съм заклет Синибой, снимам с Никон и Фуджи, да няма упреци после, просто споделям мнение и акъл, ако бях на мястото на питащия в момента. [smile]



Публикацията е редактирана (14-08-17 13:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: djokando   
Дата:   14-08-17 14:15

Ами аз разгледах и няколко безогледалки и честно казано доста добри резултати се получават май с тях ... ще хвърля поглед и на няколко такива модела .

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: iasen2   
Дата:   14-08-17 14:19

моите 5 стотинки по темата :)
https://photostudiobstyle.com/blog/5-greshki-na-nachinaeshtite-fotografi-pri-kupuvane-na-fotoaparat/

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: obscurity   
Дата:   14-08-17 14:25

iasen2 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: djokando   
Дата:   14-08-17 15:01

iasen2 много хубава статия , Благодаря :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   14-08-17 15:20

Е па ся убихте 'сичко деЦко у човека [smilie7]



Публикацията е редактирана (14-08-17 15:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: djokando   
Дата:   14-08-17 15:37

Ами отказах се май от китовия комплект ... май ще се спра на тяло само и ще взема обективи само ... което ме навежда да предложите някой хубав обектив за всекидневна употреба + такива за портрети и пейзажи :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: vasilmitev   
Дата:   14-08-17 15:42

И аз споделям мнението да вземе нещо евтино с 1 китов и един твърд обектив (примерно 50-ка) - това ще дойде 500-700 лв. Ясно е че и най-простата техника ще свърши работа за начало - нека поснима и види дали ще му хареса, ако се откаже поне няма да е на загуба. Реши ли в даден момент че техниката го ограничава форума е пълен с обективи и апарати...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: djokando   
Дата:   14-08-17 15:44

А как да разбирам "твърд" обектив ... за котовия разбрах че този с който се продава апарата :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: TihomirTodorov   
Дата:   14-08-17 15:49

Nikon D7100 + Nikon DSLR BAG + SanDisk SD 16 GB - Специална цена: 1499 лв

обектив Nikon AF-S Nikkor 50mm f/1.8G - 449 лв

Пейзажен,по - нататък [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   14-08-17 15:53

Твърд -> обектив без зуум фактор. Промерно въпрсната 50-ка, кято се предлага - фиксирани 50мм дължина и съответно ъгъл. Не може да увеличаваш или приближаваш, което вероятно ще ти се стори тъпо, но всъщност не толкова :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: chepkata   
Дата:   14-08-17 16:24

В базара има чудесни, на малко кадри Д7000, Д7100/Никон/. За Д7200 няма бюджет, иначе е по-добър, НО, дали е нужно да е по-добър? После един 17-50/2.8 Сигма или Тамрон, пак от базара и това за 1100-1400лв. Остават за 85/1.8 за портрет, а може и 50/1.8 + светка СБ 600/700 и пак си в 2000 лв. А и за карти памет ще останат. Когато купих първия си дслр, аз също исках да е нов, но скоро разбрах, че нито вечно ще е нов, нито цената се запазва дълго. Това са корави машинки и ако не е на много кадри, най-често няма да има никакъв проблем. Хубаво е да е нов, с гаранция, но...като колите.

За Канон нека кажат колегите, не познавам добре марката. Казват, тоновете на човешката кожа се предават по-добре от Канон. До някъде е така и според мен.
Другите марки също са на ниво, доста над нивото на повечето фотографи във форума, но по-трудно се намират втора ръка обективи. Просто, по-малко се купуват нови. Може и да греша!

Успех и помисли за втора ръка система!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: stoikovv666   
Дата:   14-08-17 22:43

Един китов 16-50мм ти е достатъчен за старт! Не е нужно да покриваш същите 50мм. било то с твърд или прайм го наречи.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: PhotoBo   
Дата:   14-08-17 23:05

Така, ако се връщаме на опцията ДСЛР, Д7200 втора ръка + Тамрон 17-50/2.8 е оптималното спрямо качество/цена, което може да вземе! Аз лично продадох моя Д7200 преди 2 седмици за по-малко от 1300лв (беше на няма и 2000 кадъра), а Тамрона без стабилизация върви под 500лв. Може и аналогична Сигма 17-50 или 17-70. Така човека печели още в началото, като взима перфектно тяло, светлосилен всекидневен обекти, че и за портрети става на 50мм и ф/2.8.
Това в случай, че държи на ДСЛР, иначе препоръката ми остава за безогледалка.
Поне това аз бих купил като оптимален вариант, на разумна цена!

ПП: Забравих да кажа да си вземе приятелче, който да му помогне при теста на фокуса при варианта с далр-а!



Публикацията е редактирана (14-08-17 23:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: CatandGoddess   
Дата:   15-08-17 00:59

Ако наистина е само за пейзажи и портрети, тогава възможностите се свиват рязко. Доста тясно приложение - най-добрият вариант е някакъв Канон. Все тая какъв. Особено за портретите - такава е мълвата. И тъй като за пейзажи е без значение марката - логиката насочва към предложението по- горе.[smilie24] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: penco   
Дата:   15-08-17 06:51

Купувай ново, не се занимавай с огрухани и с незнайно техническо състояние стоки. И твърд 50 за новак е пълно извращение, ще си чукаш главата що си го взел.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: Elvira   
Дата:   15-08-17 10:07

Аз пък съм много щастлива от своя Никон Д3300 с китовия обектив и определено хубавите снимки зависят от човека зад апарата, както и от уменията му зад компютъра. И все още не искам да си взимам друг обектив. Купих си статив, дистанционен спусък и поляризиращ филтър (за година и половина) и така постепенно откривам повече възможности. Реално със самото снимане установяваш какво точно искаш и почваш да мислиш доста по-глобално върху тая работа. Само дето за нормален туризъм май е по-ок малък безогледален апарат. Ма и с това се свиква, вече не ми тежи, нито ми пречи моят [smilie5]

Освен това смятам, че най-добре ученето почва с най-малко екстри [smile]

(а тоя любим мой червен Никон аз го уцелих на промоция заедно с обектива, карта памет и много удобна чанта и беше чудно)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: ombre   
Дата:   15-08-17 11:26

Пенцо, говориш глупости. Има втора ръка тела с агаранция, виж поста на photobo.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: Eye_Contact   
Дата:   15-08-17 12:21

Изчакай iPhone 8

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: djokando   
Дата:   15-08-17 12:32

Eye_Contact :) Имам 7+ и камерата май почва да изостава ... иначе с батерията е много по-добре :)

Така : Поогледах цените втора ръка тук (форума + олх ) ... почти подобни са на Нов апарат от чужбина ( поне тези които на мен ми се сториха запазени ) ... За новите в магазин в България няма да коментирам - там си дерат доста :(

Та да попитам :) Не е ли по-лесно снимането ако апаратът е с тъч скрийн екран или просто така изглежда по ревютата ... Имам в предвид когато правиш настрийки за които не си много наясно , както ще е случая с мен :) Гледам доста хора ми препоръчаха Nicon 7200 , но като че ли се бях спрял на Canon точно заради въртящия дисплей и тъчскрийна (може би навик от тел) ... :) Имат ли чак такова значение тези неща или да не им обръщам такова внимание ?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: obscurity   
Дата:   15-08-17 12:52

djokando,
може да ти прозвуча малко олд-скуул, но фотографията е много повече от тъч скрийн и въртящи се екрани. Все още е, и дано още дълго да бъде - рисуване със светлина и по тази причина, много по-важни са обективите. Сензорите са различни, но за теб ще е трудно да направиш разлика преди едни 50К кадри. Купи си нещо без да се изхвърляш много с парите, пощракай 2-3 години и ще си по-наясно. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: Sauron69   
Дата:   15-08-17 13:12

Гледам в момента в синтезиса оферти
Fujifilm X-T10 + Fujifilm XF 18-55mm f/2.8-4 2149лв и съответно xt-20 със същия обектив за 2349лв.
Изглежда ми перфектно за случая

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: vasilmitev   
Дата:   15-08-17 13:58

djokando
Още не ти трябва никон Д7200 - прекалено много пари и е за по-напреднали - на този етап и един Канон 40Д ще ти свърши работа, да не казвам че и много повече..Вземи нещо старо до 500 лв примерно, не слушай този който ти казва да купуваш ново - лично аз съм сменил 4 тела и над 20 обектива, от които само 2 обектива бяха чисто нови - стига да е пазена техниката разлика с магазина няма, а цената е много надолу! Пък и ти тепърва се учиш и трябва много да се чете по темата и да се снима - за начало взимай нещо евтино, постепенно ще разбереш нещата....

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: vasilmitev   
Дата:   15-08-17 14:05

В базара има един канон 40Д на под 10 000 кадъра с китов обектив, карта памет, чанта, спусък и т.н. за 400 лв някъде беше - повярвай ми че дори с този стар апарат може да снимаш почти всичко и да научиш основните неща....същo гледах във форума има никон Д3300 почти чисто нов с китов обектив за 600 лв (бая по-нов модел от канона)...взимай нещо подобно и не се чуди толкова, след като напреднеш ще го смениш с нещо по-добро..

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: ivjordan   
Дата:   15-08-17 14:15

За мен специално, тъч-скрийна не е предимство при ДСЛР. Едно от основните предимства на този тип апарати е визьорът, през който виждаш всичко в реално време. При равни други условия, не бих заменил визьор за "тъч".

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: PhotoBo   
Дата:   15-08-17 14:56

Аз си нямам и на идея как се снима с тъч скрийн, а не е като да не съм сменил един чувал тела и обективи, но сигурно за начинаещ преминаващ от телефон към дслр би било удобство [smile] В момента разполагам с добър фотоапарат, който мога да вържа към телефона си и да го ползвам с тъч скрийн, ала нито един път не съм си позволил тази "екстра". Магията във фотографията не се крие в безброй многото екстри, пътят е труден, но сладък!
Имай предвид само, че тъча няма да ти направи кадрите по-добри, по-скоро може да те разглези и в един мил момент вместо да си напреднал любител фотограф може да се почувстваш като задобрял снимач с телефон [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   15-08-17 15:20

не подценявайте тъча. Вярно, по-рядко ще се ползва, но на моменти наистина е улеснение... тия, които не са снимали с тъч ще са скептични, но лично на мен ми лисва тъча на 70-ката :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: bg2014   
Дата:   15-08-17 23:52

Хубава тема...



Публикацията е редактирана (16-08-17 10:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: Славчо1989   
Дата:   16-08-17 01:26

Според мен, когато купуваш техника в ниския ценови диапазон(макар, че 2000лв не са малко за обикновения човек), избора трябва да клони към Никон.Това е лично мнение, аз избрах Никон, защото обективите в ниския клас са доста по-добри от конкурентните марки.Примерно Никонската 50-ка е много по-добра от Канонската.Никон имат 35 1.8, който също е хубав обектив за не много пари.Имат 18-105 и 18-140, които нямат еквивалент, доколкото знам.Да си призная имам 18-105 и откакто взех 35 и 85мм не го ползвам много, много.Във високия клас Канонци имат като, че ли по-добър избор откъм обективи, но и цените са "хубави".Сони напредна доста, но и там по мои наблюдения в ниския клас обективите не са кой знае какво.
Гледай, когато избираш тяло да има настройка на фокуса, казвам го от личен опит, при мен и 3-те обектива, които имам имаха нужда от настройка.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: pdimitrov   
Дата:   16-08-17 08:40

@Славчо1989, Canon имат 18-135mm. С твърдение, че високият им клас обективи е по-добър, не съм съгласен, но да не стане пак Левски-ЦСКА... Освен това Sigma и Tamron предлагат достатъчно добри алтернативи в повечето случаи.

По темата - аз бих взел Nikon D300(s) или Nikon D3300. За обективи за пейзажи и портрети остават достатъчно пари, но няма да стигнат и за трети от рода на 17-50/2.8, който да става за всичко. Примерно Sigma 10-20/4-5.6 или Tokina 11-16/2.8 + Nikon 85/1.8G. Ще трябва и статив за пейзажите, а за портрети няма да е лошо да се вземе поне един рефлектор.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: vasilmitev   
Дата:   16-08-17 11:02

Наистина има ситуации в които тъч-скрийна би бил от огромно предимство (особено въртящ се), аз също за толкова години почти никога не съм го ползвал дори когато снимам макро (във визьора се вижда далече по добре)... Проблема е че човека е начинаещ и си мисли че без тъч скрийн не става.... Колкото и съвети да му даваме без сам да мине през тези неща няма да разбере...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: Crocodile   
Дата:   16-08-17 20:22

Ако имах 1700 лв за фотоапарат , бих ги дал за този комплект ...https://www.olx.bg/ad/olympus-omd-e-m1-okomplektovan-s-obektivi-i-mn-drugi-ID6GvBX.html

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: aceontheriver   
Дата:   17-08-17 09:29

Едва ли цената е за целият комплект. Ако е за целият комплект нещата изглеждат доста съмнителни.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: obscurity   
Дата:   17-08-17 09:43

Изглежда като обява на човек, който не е фотограф ?
Някой да е губил Оли ?

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: Kalimas   
Дата:   17-08-17 10:13

Crocodile написа:
> Ако имах 1700 лв за фотоапарат , бих
> ги дал за този комплект
> ...https://www.olx.bg/ad/olympus-omd-e-m1-okomplektovan-s-obektivi-i-mn-drugi-ID6GvBX.html


Аз лично като видя обява без зарядно и ми светва една червена лампичка относно как може да е попаднала техниката в продавача.

Иначе 77Д е една междинка с не много голяма разлика от 800Д. Бих се насочил към 800Д /или 80Д/ (С един сензор са, но виж разликите между трите и си направи сметката; пр:. 80Д има микроаджъстмент и е влагоустойчив) + 18-135 СТМ или 18-55СТМ + 85/1.8. Китовите са добре за пейзажи (стига да не са нощни). Може да вземеш тяло с 24/2.8СТМ и след това да търсиш 2-ра ръка + 85/1.8 + 50/1.8 СТМ портретни. Друга опция ти е към 24/2.8 да добавиш 50/1.8 стм и да търсиш 70-200/4. Може и комбинация сигма 17-50/2.8 и после 85/1.8.

В момента обаче Никон Д7200 излиза най-добре като цена качество. Никонските обективи не ги знам добре.

ПС.
Обикновено 18-135 (18-140) са добри универсални обективи и към тях може да си добавиш 24, 35 или 50-ка за начало. Просто научаваш на кои дължини са зле.[smilie5] Освен това е нещо което може да вземеш на всяка разходка, без да жертваш прекалено много качество. На дали ще почнеш веднага да вадиш снимки с размер на малък билборд[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: krasyn   
Дата:   17-08-17 22:09

Мнение на новобранец: За този бюджет тяло втора ръка с един твърд светлосилен и един варио също светлосилен.Ако аз сега купувам за тея пари щеше да е тяло Canon, обектив 50mm 1.4 и един варио tamron ili sigma.За този бюджет китов е луда работа за мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   17-08-17 23:27

77d е влязал в EISA Awards :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: Kalimas   
Дата:   18-08-17 08:39

>Автор: lamerko
>Дата: 17-08-17 23:27

>77d е влязал в EISA Awards :)

Е как няма да влезе, той си чисто нов междинен клас. Друг като него няма[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: eleonor1916   
Дата:   18-08-17 11:13

Здравейте и от мен :) аз също планирам покупка на DSLR, но с по-малък бюджет. Спряла съм се на Nikon D3400 или Nikon D3200, но май повече клоня към 3400. Не мисля да се занимавам професионално, по-скоро искам да си имам снимчици с хубаво качество, като предимно ми трябва за пейзажи (често ходя по планините, следователно няма да е зле и някакви нощни снимки да се получават), а от друга страна (свързано с работата ми) снимки на интериори и архитектура, и разбира се всичко останало като тема на снимане. Комплекта, който гледах е фотоапарат Nikon D3400 + обектив Nikon AF-P DX Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G . Нищо не разбирам от тези цифри и букви, ще съм много благодарна, ако ми разясните дали обектива ще е подходящ и съответно дали ми трябва друг/и :)



Публикацията е редактирана (18-08-17 11:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: ivjordan   
Дата:   18-08-17 11:44

Ами, за интериори не е много подходящ, защото ще идва дълъг (най-широката му част е 18 мм - една от цифричките в името) и няма да може цяло помещение да се обхване в един кадър. За нощни снимки пък е тъмен (най-отворента му бленда е 3,5 - друга цифричка в името). Всъщност, тъмното важи и за интериорите, ако не се ползва осветление. За пейзажи става, но вероятно и там ще ти се прииска нещо по-широко (с по-малка от 18 цифричка в името)
За посочените цели, може би най-подходящ би бил Tokina 11-16/2.8ІІ или Tokina 11-20/2,8, но цената е доста по-различна от тази на китовия.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: iavorski   
Дата:   18-08-17 12:04

Eleonor, преди покупката прочети и осмисли какво означават цифрите и буквите в имената на обективите иначе няма да станат добри снимчици. Преди две седмици на тиймбилдинг дискотека насвятках колежките докато денсят със сапунерка за 350 лева и всички бяха впечатлени какво се получава. А се получи защото снимах на ръчно зададени бленда, исо и скорост.

Затова поне малко почети, иначе ще си похабиш парите без полза.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: TihomirTodorov   
Дата:   18-08-17 12:09

eleonor1916 ,ако не ти се чете на апаратчето има автоматичен режим / едно зелено апаратче / .Слагаш го на тоз режим и си снимаш без притеснение.Все пак казваш .че няма се занимаваш професионално [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: eleonor1916   
Дата:   18-08-17 12:16

Покупката я планирам около Коледа и питам именно с тази цел- да понауча нещо преди да си дам парите, а колкото и да чета все си мисля, че докато не взема апарата да поснимам, четенето си е суха материя :) Просто ми се иска да намеря най-оптималния вариант за моите цели и като отида в магазина да съм ориентирана какво точно търся :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: TihomirTodorov   
Дата:   18-08-17 12:25

eleonor1916 , Nikon D3400 е по добрият.Поснимай с китовият обектив и ако не те устроива [smile] след това имаш хиляди вариянти да го замениш.
Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: LeniS   
Дата:   18-08-17 16:12

Елеонор сама се го каза - без камера е суха материя, трябва да усетиш какво ти дава техниката. Аз съм човек който снима предимно архитектура и интериори и не свалям от камерата си широкоъгълната оптика..даже в последно време и 12мм ми стават тесни. Качествени широкоъгълни обективи обаче и евтини малко трудно. Има случаи в които обектива е по-скъп от тялото особено при високия клас. Така че ако целта ти е предимно интериори ще трябва да инвестираш в оптика.

Но хората са ти го казали - първо вземи малко поснимай, усети техниката, почети, погледай и тогава инвестирай в нещо по-специално като оптика.



Публикацията е редактирана (18-08-17 16:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: vasilmitev   
Дата:   18-08-17 20:21

Е как ще снима без да знае какво е бленда/скорост/ISO/експонация и т.н? Познавам много хора които от години си щракат на автоматичен режим - дори не знаят какво значат цифрите на обектива с който снимат, а за това кое е твърд и варио обектив си нямат и идея... Хубаво е преди да се купи такава техника или да се почне от някоя сапунерка която има ръчни настройки или да се прочетат основните неща...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: LeniS   
Дата:   18-08-17 20:53

Учене и практика вървят ръка за ръка. Нали като и се обясни какво е скорост, диафрагма, експозиция и прочие по-добре е да има съответния клас техника, за да приложи прочетеното в действие. Със сапунерка много от нещата не могат да се видят в действие, не че не може да се почне.. но като иска със сменяеми оптика лошо няма.

Едното не изключва другото, в случая напротив.
Казвам го от личен опит - бях със сапунерка когато ходих на курсове по фотография и ми беше терсене.
После когато имах ДСЛР гледах с други очи..

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: Crocodile   
Дата:   19-08-17 23:31

(iavorski
Дата: 18-08-17 12:04

Eleonor, преди покупката прочети и осмисли какво означават цифрите и буквите в имената на обективите иначе няма да станат добри снимчици. Преди две седмици на тиймбилдинг дискотека насвятках колежките докато денсят със сапунерка за 350 лева и всички бяха впечатлени какво се получава. А се получи защото снимах на ръчно зададени бленда, исо и скорост.

Затова поне малко почети, иначе ще си похабиш парите без полза. )

Iavorski , я кажи коя е тая съпунерка за 350 лв която в дискотека ще извади сносни снимки ? Със светкавица или без си снимал , дай някоя снимка да видиме.



Публикацията е редактирана (20-08-17 08:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: ombre   
Дата:   20-08-17 09:15

Подкрепям мнението на Лени,задължително е даже да има камера в ръцете си и да попрочете нещо но и на практика да ги види нещата,защото само с четене,няма да може да си представи релано каква е разликата в настройките на камерата и т.н.Елеонора,виждам,че планираш покупка на Коледа,ако си от София,можеш да вземеш и под наем техника,от двата най-големи магазина.В нета също има много инфо с реални снимки,настройки и т.н.Имаше един сайт старичък май на сони беше,ако някой колега се сеща кой е той може да даде линк,идеален за начинаещи.Успех с избора и питай смело.Единствено само мога да дам мнение за камерата ,НЕ БИХ купил нисък клас тяло,по добре на изплащане ако нямаш парите но си вземи такова с мотор ,прахо и влаго защитено/щом си планинар/и да има микро аджъсмент,а такива са всички от 7-серия/бюджетна де/....:)Успех.
ПС-помисли и за безогледалка,все пак за планините теглото е мнооого важно,може и сега да не го разбираш,но щом ходиш често.....обмисли го.



Публикацията е редактирана (20-08-17 09:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: LeniS   
Дата:   20-08-17 15:10

gacebace само за планина да беше... последните ми пътувания зад граница имах възможност да поснима с Olympus PEN F и един широкоъгълен - ами родих се като имаш предвид, че оптиката не беше от най - леките. Забележки почти нямам към камерата, за нещата които снимам ми е даже супер.

Така че с две ръце подкрепям избора и на безогледални [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: Pavlov   
Дата:   20-08-17 15:51

LeniS, не се и съмнявам в думите ти. Но съм сигурен, че Pen F с колекция обективи едва ли ще се съберат в бюджета на питащата [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: LeniS   
Дата:   20-08-17 16:11

О да .. просто коментирах по отношение компактността и лекотата на работа. Иначе човек ако порови има бюджетни решения като за първа камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: ombre   
Дата:   20-08-17 16:49

Така е,ама в планината най-ще се усети....:).Четох за това оли,наистина страхотна камерка,че и сглобена много качествено,познай къде четох....:)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: iavorski   
Дата:   20-08-17 22:51

Croci, става дума за XF1. Естествено че говорим за снимки със светкавица. Все пак снимах на скорост 1/80. Снимките са твърде приватни за качване.

Визирах друго. Че ако избереш зеленичкото апарата като нищо ще свали скоростта с неясен краен резултат :) Затова и казвам че само на Ауто не става. Хем съм тъп аматьор.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: MarinY   
Дата:   21-08-17 01:47

Понеже всички раздават по "пет стотинки" ето ги и моите:
За първи апарат над 1000 лева и желание за "по-хубави снимки", няма никакво значение каква е марката и модела. Важното е да направиш 10-20 000 кадъра, учейки теорията на фотографията и да анализираш резултатите. Най-добре ще е да намериш познат сериозен "любител" или професионалист, със същата марка камера, който да ти показва какво да правиш и още по-важно- какво да гледаш. В процеса на снимане и на готовия кадър.
Разликата между щракането за спомен и снимката "за в рамка на стената" е в детайла - композиция, фон, осветление ... това, ако не се посочи, никога не става само, а и не се осъзнава от 90% от снимащите.
Ако всичко върви към по-сериозно занимание с фотография, каквато и да е купената камера, ще се смени и обикновено, без въпроси към сайтовете.
Успех!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: obscurity   
Дата:   21-08-17 07:55

MarinY [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: quazimodo   
Дата:   21-08-17 08:17

написа:

> MarinY [smilie24]

Взе ми думите от устата[smile][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: Pavlov   
Дата:   21-08-17 08:30

Старата традиция на Фото форум ... Питаш как да направиш дадени снимки - всички ти обясняват каква нова техника трябва да си купиш за целта. Питаш каква нова техника да си купиш - всички почват да ти обясняват как се правят хубави снимки (дори и тези с ужасни снимки в профила).

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: obscurity   
Дата:   21-08-17 09:07

Огледалце, огледалце, кой е най-добрия на света ?

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: quazimodo   
Дата:   21-08-17 09:32

Pavlov написа:

> Старата традиция на Фото форум ...
> Питаш как да направиш дадени
> снимки - всички ти обясняват каква
> нова техника трябва да си купиш за
> целта. Питаш каква нова техника да
> си купиш - всички почват да ти
> обясняват как се правят хубави
> снимки (дори и тези с ужасни снимки
> в профила).
>
> [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Ко? Не-е-е![smilie5][smilie5][smilie5]



Публикацията е редактирана (21-08-17 09:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: Crocodile   
Дата:   21-08-17 09:59

MarinY
Дата: 21-08-17 01:47

Понеже всички раздават по "пет стотинки" ето ги и моите:
За първи апарат над 1000 лева и желание за "по-хубави снимки", няма никакво значение каква е марката и модела. Важното е да направиш 10-20 000 кадъра, учейки теорията на фотографията и да анализираш резултатите. Най-добре ще е да намериш познат сериозен "любител" или професионалист, със същата марка камера, който да ти показва какво да правиш и още по-важно- какво да гледаш. В процеса на снимане и на готовия кадър.
Разликата между щракането за спомен и снимката "за в рамка на стената" е в детайла - композиция, фон, осветление ... това, ако не се посочи, никога не става само, а и не се осъзнава от 90% от снимащите.
Ако всичко върви към по-сериозно занимание с фотография, каквато и да е купената камера, ще се смени и обикновено, без въпроси към сайтовете.
Успех!
[shtrak]

Според мен човек трябва сам да си го извърви този път , с показване и наставления не става .

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: LeniS   
Дата:   21-08-17 10:52

Традициите не са това което бяха ..
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: MarinY   
Дата:   21-08-17 16:15

Crocodile, разбира се, че пътя се извървява сам, но с отворени очи и уши. А с приятел е и още по-лесно и приятно.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: obscurity   
Дата:   21-08-17 16:18

MarinY [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: nd48qwert   
Дата:   21-08-17 17:13

Какъвто и комплект да си вземеш, най-вероятно ще стигнеш до едни и същи изводи след 6-12м. След това ще си вземеш и други тела/обективи, и след още 6-12м. ще стигнеш най-вероятно до едни същи изводи, без значение от тялото и обективите. Цикълът се повтаря многократно и това общо взето е извода, който си правиш накрая..

Купи си някое enty + китак от базара. Изводите ще са същите, разходите ще са различни. Не харчи - инвестирай.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: vslack13   
Дата:   21-08-17 19:12

Здравейте,

Незнам дали тук е най-правилното място да задам този въпрос, но също като колегата постнал темата се нуждая от съвет за DSLR - тепърва ще прохождам в тая среда и определено не мисля да инвестирам много поне в началото, тъй като ми предстои да уча много неща относно фотографията. Въпроса ми е - имам 2 предложения и се чудя на кое да се спра - Canon EOS 1100D с китов обектив или Olympus E 520 с китов обектив 17.5 mm - 45 mm както и допълнителен обектив 35мм на 70 мм не варио с електронен преходник към него ( преходника е SIGMA). Ще съм благодарен ако някой ми даде съвет :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: jigsaw   
Дата:   21-08-17 19:20

@vslack13

Canon EOS 1100D

Olympus E 520



Публикацията е редактирана (21-08-17 19:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: Pavlov   
Дата:   21-08-17 19:29

Canon-ът.
DSLR-ите на Olympus вече са умряла система.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: djokando   
Дата:   22-08-17 18:50

Колеги , след доста гледане се спрях на Nikon 7200 ... изчетох доста позитивни мнения за него ... та така :) Намерих го с цена около 1300лв нов ... (само тялото) ... Та тук следва питане - да вземам ли китов обектив с него или направо да си поръчам някой по-качествен обектив за всекидневна употреба ,като за начало и съответно - какъв да бъде той ?
Бих се радвал да ми препоръчате с какви обективи да се снабдя ...
- Такъв за всекидневна употреба
- Пейзажен
- Портретен

Ако има обектив , който да препокрива примерно портретния с този за всекиднвна употреба още по-добре :)

В един руски сайт имаше на всеки апарат какъв обектив се слага и примерни снимки със всеки обектив , но за този модел имаше само 3 обектива , от които май само този мисля че ще свърши някаква работа

SIGMA AF 10-20 mm F4-5.6 EX DC HSM

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: ramdar   
Дата:   22-08-17 19:27

Nikon D7200 [smilie24] , добър бюджетен обектив за него е Sigma 17-50mm F2.8 EX DC OS HSM


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: djokando   
Дата:   31-08-17 15:23

https://www.dropbox.com/s/tfn3b9cfxmb2gkd/Photo%208-31-17%2C%2015%2011%2059.jpg?dl=0


Ами техниката пристигна ... с малко надвишихме бюджета , но здраве да е ... остана един всекидневен обектив , но сигмата която си харесах я нямат в наличност ...
п.п . някое макро обективче да предложите ?

Сега май ще ми трябва и курс за работа с тоя апарат ... ако има някой от Хасковска област да ми даде някой урок/курс ще е супер :)



Публикацията е редактирана (31-08-17 15:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: kgm   
Дата:   31-08-17 17:24

Честито!


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: Pavlov   
Дата:   31-08-17 17:40

djokando написа:
> п.п . някое макро обективче да
> предложите ?

Sigma 105mm F2.8 EX DG OS HSM за Nikon - много добър вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: Crocodile   
Дата:   31-08-17 17:54

Добър избор , колко ви излезе покупката ако не е тайна ?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: MARLOV   
Дата:   31-08-17 19:21

Ами мнооооооого добре изглежда.Само си мисля има ли смисъл такова вложение за човек , който няма понятие от фотография!?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: dtangelov   
Дата:   31-08-17 19:47

Честито и най дългия път започва с малка крачка.
Бързо навлизане изкуството фотография и успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: djokando   
Дата:   31-08-17 19:51

# Crocodile - около 2800лв
#Marlov - В моя случа вложението не е оправдано , предвид че със снимки няма да мога да си върна инвестицията , но пък ако не потръгнат нещата - предвид разликата в цената ще мога да си избия поне на 80-90% сумата която съм дал за техниката ... А ако намеря читав курс в моята Област (Хасково) може и да се запаля повече (каквато е и идеята ) ... Човек понякога трябва да скочи в дълбокото за да разбере може ли да плува ... или не :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: djokando   
Дата:   31-08-17 19:57

#Pavlov - благодаря за предложението :) наистина добри отзиви за този обектив :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: OIM   
Дата:   31-08-17 20:57

Не бързай да купуваш и макро обектив
Обективите не се купуват наведнъж


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: roburt48   
Дата:   31-08-17 21:05

[beer] Честито и на фокус [shtrak]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »