Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: MarinY   
Дата:   21-08-17 01:47

Понеже всички раздават по "пет стотинки" ето ги и моите:
За първи апарат над 1000 лева и желание за "по-хубави снимки", няма никакво значение каква е марката и модела. Важното е да направиш 10-20 000 кадъра, учейки теорията на фотографията и да анализираш резултатите. Най-добре ще е да намериш познат сериозен "любител" или професионалист, със същата марка камера, който да ти показва какво да правиш и още по-важно- какво да гледаш. В процеса на снимане и на готовия кадър.
Разликата между щракането за спомен и снимката "за в рамка на стената" е в детайла - композиция, фон, осветление ... това, ако не се посочи, никога не става само, а и не се осъзнава от 90% от снимащите.
Ако всичко върви към по-сериозно занимание с фотография, каквато и да е купената камера, ще се смени и обикновено, без въпроси към сайтовете.
Успех!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: obscurity   
Дата:   21-08-17 07:55

MarinY [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: quazimodo   
Дата:   21-08-17 08:17

написа:

> MarinY [smilie24]

Взе ми думите от устата[smile][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: Pavlov   
Дата:   21-08-17 08:30

Старата традиция на Фото форум ... Питаш как да направиш дадени снимки - всички ти обясняват каква нова техника трябва да си купиш за целта. Питаш каква нова техника да си купиш - всички почват да ти обясняват как се правят хубави снимки (дори и тези с ужасни снимки в профила).

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: obscurity   
Дата:   21-08-17 09:07

Огледалце, огледалце, кой е най-добрия на света ?

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: quazimodo   
Дата:   21-08-17 09:32

Pavlov написа:

> Старата традиция на Фото форум ...
> Питаш как да направиш дадени
> снимки - всички ти обясняват каква
> нова техника трябва да си купиш за
> целта. Питаш каква нова техника да
> си купиш - всички почват да ти
> обясняват как се правят хубави
> снимки (дори и тези с ужасни снимки
> в профила).
>
> [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Ко? Не-е-е![smilie5][smilie5][smilie5]



Публикацията е редактирана (21-08-17 09:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: Crocodile   
Дата:   21-08-17 09:59

MarinY
Дата: 21-08-17 01:47

Понеже всички раздават по "пет стотинки" ето ги и моите:
За първи апарат над 1000 лева и желание за "по-хубави снимки", няма никакво значение каква е марката и модела. Важното е да направиш 10-20 000 кадъра, учейки теорията на фотографията и да анализираш резултатите. Най-добре ще е да намериш познат сериозен "любител" или професионалист, със същата марка камера, който да ти показва какво да правиш и още по-важно- какво да гледаш. В процеса на снимане и на готовия кадър.
Разликата между щракането за спомен и снимката "за в рамка на стената" е в детайла - композиция, фон, осветление ... това, ако не се посочи, никога не става само, а и не се осъзнава от 90% от снимащите.
Ако всичко върви към по-сериозно занимание с фотография, каквато и да е купената камера, ще се смени и обикновено, без въпроси към сайтовете.
Успех!
[shtrak]

Според мен човек трябва сам да си го извърви този път , с показване и наставления не става .

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: LeniS   
Дата:   21-08-17 10:52

Традициите не са това което бяха ..
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: MarinY   
Дата:   21-08-17 16:15

Crocodile, разбира се, че пътя се извървява сам, но с отворени очи и уши. А с приятел е и още по-лесно и приятно.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: obscurity   
Дата:   21-08-17 16:18

MarinY [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: nd48qwert   
Дата:   21-08-17 17:13

Какъвто и комплект да си вземеш, най-вероятно ще стигнеш до едни и същи изводи след 6-12м. След това ще си вземеш и други тела/обективи, и след още 6-12м. ще стигнеш най-вероятно до едни същи изводи, без значение от тялото и обективите. Цикълът се повтаря многократно и това общо взето е извода, който си правиш накрая..

Купи си някое enty + китак от базара. Изводите ще са същите, разходите ще са различни. Не харчи - инвестирай.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: vslack13   
Дата:   21-08-17 19:12

Здравейте,

Незнам дали тук е най-правилното място да задам този въпрос, но също като колегата постнал темата се нуждая от съвет за DSLR - тепърва ще прохождам в тая среда и определено не мисля да инвестирам много поне в началото, тъй като ми предстои да уча много неща относно фотографията. Въпроса ми е - имам 2 предложения и се чудя на кое да се спра - Canon EOS 1100D с китов обектив или Olympus E 520 с китов обектив 17.5 mm - 45 mm както и допълнителен обектив 35мм на 70 мм не варио с електронен преходник към него ( преходника е SIGMA). Ще съм благодарен ако някой ми даде съвет :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: jigsaw   
Дата:   21-08-17 19:20

@vslack13

Canon EOS 1100D

Olympus E 520



Публикацията е редактирана (21-08-17 19:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: Pavlov   
Дата:   21-08-17 19:29

Canon-ът.
DSLR-ите на Olympus вече са умряла система.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: djokando   
Дата:   22-08-17 18:50

Колеги , след доста гледане се спрях на Nikon 7200 ... изчетох доста позитивни мнения за него ... та така :) Намерих го с цена около 1300лв нов ... (само тялото) ... Та тук следва питане - да вземам ли китов обектив с него или направо да си поръчам някой по-качествен обектив за всекидневна употреба ,като за начало и съответно - какъв да бъде той ?
Бих се радвал да ми препоръчате с какви обективи да се снабдя ...
- Такъв за всекидневна употреба
- Пейзажен
- Портретен

Ако има обектив , който да препокрива примерно портретния с този за всекиднвна употреба още по-добре :)

В един руски сайт имаше на всеки апарат какъв обектив се слага и примерни снимки със всеки обектив , но за този модел имаше само 3 обектива , от които май само този мисля че ще свърши някаква работа

SIGMA AF 10-20 mm F4-5.6 EX DC HSM

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: ramdar   
Дата:   22-08-17 19:27

Nikon D7200 [smilie24] , добър бюджетен обектив за него е Sigma 17-50mm F2.8 EX DC OS HSM


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: djokando   
Дата:   31-08-17 15:23

https://www.dropbox.com/s/tfn3b9cfxmb2gkd/Photo%208-31-17%2C%2015%2011%2059.jpg?dl=0


Ами техниката пристигна ... с малко надвишихме бюджета , но здраве да е ... остана един всекидневен обектив , но сигмата която си харесах я нямат в наличност ...
п.п . някое макро обективче да предложите ?

Сега май ще ми трябва и курс за работа с тоя апарат ... ако има някой от Хасковска област да ми даде някой урок/курс ще е супер :)



Публикацията е редактирана (31-08-17 15:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: kgm   
Дата:   31-08-17 17:24

Честито!


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: Pavlov   
Дата:   31-08-17 17:40

djokando написа:
> п.п . някое макро обективче да
> предложите ?

Sigma 105mm F2.8 EX DG OS HSM за Nikon - много добър вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: Crocodile   
Дата:   31-08-17 17:54

Добър избор , колко ви излезе покупката ако не е тайна ?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: MARLOV   
Дата:   31-08-17 19:21

Ами мнооооооого добре изглежда.Само си мисля има ли смисъл такова вложение за човек , който няма понятие от фотография!?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: dtangelov   
Дата:   31-08-17 19:47

Честито и най дългия път започва с малка крачка.
Бързо навлизане изкуството фотография и успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: djokando   
Дата:   31-08-17 19:51

# Crocodile - около 2800лв
#Marlov - В моя случа вложението не е оправдано , предвид че със снимки няма да мога да си върна инвестицията , но пък ако не потръгнат нещата - предвид разликата в цената ще мога да си избия поне на 80-90% сумата която съм дал за техниката ... А ако намеря читав курс в моята Област (Хасково) може и да се запаля повече (каквато е и идеята ) ... Човек понякога трябва да скочи в дълбокото за да разбере може ли да плува ... или не :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: djokando   
Дата:   31-08-17 19:57

#Pavlov - благодаря за предложението :) наистина добри отзиви за този обектив :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: OIM   
Дата:   31-08-17 20:57

Не бързай да купуваш и макро обектив
Обективите не се купуват наведнъж


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »