Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: pdimitrov   
Дата:   16-08-17 08:40

@Славчо1989, Canon имат 18-135mm. С твърдение, че високият им клас обективи е по-добър, не съм съгласен, но да не стане пак Левски-ЦСКА... Освен това Sigma и Tamron предлагат достатъчно добри алтернативи в повечето случаи.

По темата - аз бих взел Nikon D300(s) или Nikon D3300. За обективи за пейзажи и портрети остават достатъчно пари, но няма да стигнат и за трети от рода на 17-50/2.8, който да става за всичко. Примерно Sigma 10-20/4-5.6 или Tokina 11-16/2.8 + Nikon 85/1.8G. Ще трябва и статив за пейзажите, а за портрети няма да е лошо да се вземе поне един рефлектор.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: vasilmitev   
Дата:   16-08-17 11:02

Наистина има ситуации в които тъч-скрийна би бил от огромно предимство (особено въртящ се), аз също за толкова години почти никога не съм го ползвал дори когато снимам макро (във визьора се вижда далече по добре)... Проблема е че човека е начинаещ и си мисли че без тъч скрийн не става.... Колкото и съвети да му даваме без сам да мине през тези неща няма да разбере...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: Crocodile   
Дата:   16-08-17 20:22

Ако имах 1700 лв за фотоапарат , бих ги дал за този комплект ...https://www.olx.bg/ad/olympus-omd-e-m1-okomplektovan-s-obektivi-i-mn-drugi-ID6GvBX.html

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: aceontheriver   
Дата:   17-08-17 09:29

Едва ли цената е за целият комплект. Ако е за целият комплект нещата изглеждат доста съмнителни.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: obscurity   
Дата:   17-08-17 09:43

Изглежда като обява на човек, който не е фотограф ?
Някой да е губил Оли ?

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: Kalimas   
Дата:   17-08-17 10:13

Crocodile написа:
> Ако имах 1700 лв за фотоапарат , бих
> ги дал за този комплект
> ...https://www.olx.bg/ad/olympus-omd-e-m1-okomplektovan-s-obektivi-i-mn-drugi-ID6GvBX.html


Аз лично като видя обява без зарядно и ми светва една червена лампичка относно как може да е попаднала техниката в продавача.

Иначе 77Д е една междинка с не много голяма разлика от 800Д. Бих се насочил към 800Д /или 80Д/ (С един сензор са, но виж разликите между трите и си направи сметката; пр:. 80Д има микроаджъстмент и е влагоустойчив) + 18-135 СТМ или 18-55СТМ + 85/1.8. Китовите са добре за пейзажи (стига да не са нощни). Може да вземеш тяло с 24/2.8СТМ и след това да търсиш 2-ра ръка + 85/1.8 + 50/1.8 СТМ портретни. Друга опция ти е към 24/2.8 да добавиш 50/1.8 стм и да търсиш 70-200/4. Може и комбинация сигма 17-50/2.8 и после 85/1.8.

В момента обаче Никон Д7200 излиза най-добре като цена качество. Никонските обективи не ги знам добре.

ПС.
Обикновено 18-135 (18-140) са добри универсални обективи и към тях може да си добавиш 24, 35 или 50-ка за начало. Просто научаваш на кои дължини са зле.[smilie5] Освен това е нещо което може да вземеш на всяка разходка, без да жертваш прекалено много качество. На дали ще почнеш веднага да вадиш снимки с размер на малък билборд[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: krasyn   
Дата:   17-08-17 22:09

Мнение на новобранец: За този бюджет тяло втора ръка с един твърд светлосилен и един варио също светлосилен.Ако аз сега купувам за тея пари щеше да е тяло Canon, обектив 50mm 1.4 и един варио tamron ili sigma.За този бюджет китов е луда работа за мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   17-08-17 23:27

77d е влязал в EISA Awards :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: Kalimas   
Дата:   18-08-17 08:39

>Автор: lamerko
>Дата: 17-08-17 23:27

>77d е влязал в EISA Awards :)

Е как няма да влезе, той си чисто нов междинен клас. Друг като него няма[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: eleonor1916   
Дата:   18-08-17 11:13

Здравейте и от мен :) аз също планирам покупка на DSLR, но с по-малък бюджет. Спряла съм се на Nikon D3400 или Nikon D3200, но май повече клоня към 3400. Не мисля да се занимавам професионално, по-скоро искам да си имам снимчици с хубаво качество, като предимно ми трябва за пейзажи (често ходя по планините, следователно няма да е зле и някакви нощни снимки да се получават), а от друга страна (свързано с работата ми) снимки на интериори и архитектура, и разбира се всичко останало като тема на снимане. Комплекта, който гледах е фотоапарат Nikon D3400 + обектив Nikon AF-P DX Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G . Нищо не разбирам от тези цифри и букви, ще съм много благодарна, ако ми разясните дали обектива ще е подходящ и съответно дали ми трябва друг/и :)



Публикацията е редактирана (18-08-17 11:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: ivjordan   
Дата:   18-08-17 11:44

Ами, за интериори не е много подходящ, защото ще идва дълъг (най-широката му част е 18 мм - една от цифричките в името) и няма да може цяло помещение да се обхване в един кадър. За нощни снимки пък е тъмен (най-отворента му бленда е 3,5 - друга цифричка в името). Всъщност, тъмното важи и за интериорите, ако не се ползва осветление. За пейзажи става, но вероятно и там ще ти се прииска нещо по-широко (с по-малка от 18 цифричка в името)
За посочените цели, може би най-подходящ би бил Tokina 11-16/2.8ІІ или Tokina 11-20/2,8, но цената е доста по-различна от тази на китовия.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: iavorski   
Дата:   18-08-17 12:04

Eleonor, преди покупката прочети и осмисли какво означават цифрите и буквите в имената на обективите иначе няма да станат добри снимчици. Преди две седмици на тиймбилдинг дискотека насвятках колежките докато денсят със сапунерка за 350 лева и всички бяха впечатлени какво се получава. А се получи защото снимах на ръчно зададени бленда, исо и скорост.

Затова поне малко почети, иначе ще си похабиш парите без полза.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: TihomirTodorov   
Дата:   18-08-17 12:09

eleonor1916 ,ако не ти се чете на апаратчето има автоматичен режим / едно зелено апаратче / .Слагаш го на тоз режим и си снимаш без притеснение.Все пак казваш .че няма се занимаваш професионално [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: eleonor1916   
Дата:   18-08-17 12:16

Покупката я планирам около Коледа и питам именно с тази цел- да понауча нещо преди да си дам парите, а колкото и да чета все си мисля, че докато не взема апарата да поснимам, четенето си е суха материя :) Просто ми се иска да намеря най-оптималния вариант за моите цели и като отида в магазина да съм ориентирана какво точно търся :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: TihomirTodorov   
Дата:   18-08-17 12:25

eleonor1916 , Nikon D3400 е по добрият.Поснимай с китовият обектив и ако не те устроива [smile] след това имаш хиляди вариянти да го замениш.
Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: LeniS   
Дата:   18-08-17 16:12

Елеонор сама се го каза - без камера е суха материя, трябва да усетиш какво ти дава техниката. Аз съм човек който снима предимно архитектура и интериори и не свалям от камерата си широкоъгълната оптика..даже в последно време и 12мм ми стават тесни. Качествени широкоъгълни обективи обаче и евтини малко трудно. Има случаи в които обектива е по-скъп от тялото особено при високия клас. Така че ако целта ти е предимно интериори ще трябва да инвестираш в оптика.

Но хората са ти го казали - първо вземи малко поснимай, усети техниката, почети, погледай и тогава инвестирай в нещо по-специално като оптика.



Публикацията е редактирана (18-08-17 16:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: vasilmitev   
Дата:   18-08-17 20:21

Е как ще снима без да знае какво е бленда/скорост/ISO/експонация и т.н? Познавам много хора които от години си щракат на автоматичен режим - дори не знаят какво значат цифрите на обектива с който снимат, а за това кое е твърд и варио обектив си нямат и идея... Хубаво е преди да се купи такава техника или да се почне от някоя сапунерка която има ръчни настройки или да се прочетат основните неща...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: LeniS   
Дата:   18-08-17 20:53

Учене и практика вървят ръка за ръка. Нали като и се обясни какво е скорост, диафрагма, експозиция и прочие по-добре е да има съответния клас техника, за да приложи прочетеното в действие. Със сапунерка много от нещата не могат да се видят в действие, не че не може да се почне.. но като иска със сменяеми оптика лошо няма.

Едното не изключва другото, в случая напротив.
Казвам го от личен опит - бях със сапунерка когато ходих на курсове по фотография и ми беше терсене.
После когато имах ДСЛР гледах с други очи..

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: Crocodile   
Дата:   19-08-17 23:31

(iavorski
Дата: 18-08-17 12:04

Eleonor, преди покупката прочети и осмисли какво означават цифрите и буквите в имената на обективите иначе няма да станат добри снимчици. Преди две седмици на тиймбилдинг дискотека насвятках колежките докато денсят със сапунерка за 350 лева и всички бяха впечатлени какво се получава. А се получи защото снимах на ръчно зададени бленда, исо и скорост.

Затова поне малко почети, иначе ще си похабиш парите без полза. )

Iavorski , я кажи коя е тая съпунерка за 350 лв която в дискотека ще извади сносни снимки ? Със светкавица или без си снимал , дай някоя снимка да видиме.



Публикацията е редактирана (20-08-17 08:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: ombre   
Дата:   20-08-17 09:15

Подкрепям мнението на Лени,задължително е даже да има камера в ръцете си и да попрочете нещо но и на практика да ги види нещата,защото само с четене,няма да може да си представи релано каква е разликата в настройките на камерата и т.н.Елеонора,виждам,че планираш покупка на Коледа,ако си от София,можеш да вземеш и под наем техника,от двата най-големи магазина.В нета също има много инфо с реални снимки,настройки и т.н.Имаше един сайт старичък май на сони беше,ако някой колега се сеща кой е той може да даде линк,идеален за начинаещи.Успех с избора и питай смело.Единствено само мога да дам мнение за камерата ,НЕ БИХ купил нисък клас тяло,по добре на изплащане ако нямаш парите но си вземи такова с мотор ,прахо и влаго защитено/щом си планинар/и да има микро аджъсмент,а такива са всички от 7-серия/бюджетна де/....:)Успех.
ПС-помисли и за безогледалка,все пак за планините теглото е мнооого важно,може и сега да не го разбираш,но щом ходиш често.....обмисли го.



Публикацията е редактирана (20-08-17 09:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: LeniS   
Дата:   20-08-17 15:10

gacebace само за планина да беше... последните ми пътувания зад граница имах възможност да поснима с Olympus PEN F и един широкоъгълен - ами родих се като имаш предвид, че оптиката не беше от най - леките. Забележки почти нямам към камерата, за нещата които снимам ми е даже супер.

Така че с две ръце подкрепям избора и на безогледални [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: Pavlov   
Дата:   20-08-17 15:51

LeniS, не се и съмнявам в думите ти. Но съм сигурен, че Pen F с колекция обективи едва ли ще се съберат в бюджета на питащата [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: LeniS   
Дата:   20-08-17 16:11

О да .. просто коментирах по отношение компактността и лекотата на работа. Иначе човек ако порови има бюджетни решения като за първа камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: ombre   
Дата:   20-08-17 16:49

Така е,ама в планината най-ще се усети....:).Четох за това оли,наистина страхотна камерка,че и сглобена много качествено,познай къде четох....:)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: iavorski   
Дата:   20-08-17 22:51

Croci, става дума за XF1. Естествено че говорим за снимки със светкавица. Все пак снимах на скорост 1/80. Снимките са твърде приватни за качване.

Визирах друго. Че ако избереш зеленичкото апарата като нищо ще свали скоростта с неясен краен резултат :) Затова и казвам че само на Ауто не става. Хем съм тъп аматьор.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »