Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: djokando   
Дата:   14-08-17 15:01

iasen2 много хубава статия , Благодаря :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   14-08-17 15:20

Е па ся убихте 'сичко деЦко у човека [smilie7]



Публикацията е редактирана (14-08-17 15:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: djokando   
Дата:   14-08-17 15:37

Ами отказах се май от китовия комплект ... май ще се спра на тяло само и ще взема обективи само ... което ме навежда да предложите някой хубав обектив за всекидневна употреба + такива за портрети и пейзажи :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: vasilmitev   
Дата:   14-08-17 15:42

И аз споделям мнението да вземе нещо евтино с 1 китов и един твърд обектив (примерно 50-ка) - това ще дойде 500-700 лв. Ясно е че и най-простата техника ще свърши работа за начало - нека поснима и види дали ще му хареса, ако се откаже поне няма да е на загуба. Реши ли в даден момент че техниката го ограничава форума е пълен с обективи и апарати...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: djokando   
Дата:   14-08-17 15:44

А как да разбирам "твърд" обектив ... за котовия разбрах че този с който се продава апарата :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: TihomirTodorov   
Дата:   14-08-17 15:49

Nikon D7100 + Nikon DSLR BAG + SanDisk SD 16 GB - Специална цена: 1499 лв

обектив Nikon AF-S Nikkor 50mm f/1.8G - 449 лв

Пейзажен,по - нататък [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   14-08-17 15:53

Твърд -> обектив без зуум фактор. Промерно въпрсната 50-ка, кято се предлага - фиксирани 50мм дължина и съответно ъгъл. Не може да увеличаваш или приближаваш, което вероятно ще ти се стори тъпо, но всъщност не толкова :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: chepkata   
Дата:   14-08-17 16:24

В базара има чудесни, на малко кадри Д7000, Д7100/Никон/. За Д7200 няма бюджет, иначе е по-добър, НО, дали е нужно да е по-добър? После един 17-50/2.8 Сигма или Тамрон, пак от базара и това за 1100-1400лв. Остават за 85/1.8 за портрет, а може и 50/1.8 + светка СБ 600/700 и пак си в 2000 лв. А и за карти памет ще останат. Когато купих първия си дслр, аз също исках да е нов, но скоро разбрах, че нито вечно ще е нов, нито цената се запазва дълго. Това са корави машинки и ако не е на много кадри, най-често няма да има никакъв проблем. Хубаво е да е нов, с гаранция, но...като колите.

За Канон нека кажат колегите, не познавам добре марката. Казват, тоновете на човешката кожа се предават по-добре от Канон. До някъде е така и според мен.
Другите марки също са на ниво, доста над нивото на повечето фотографи във форума, но по-трудно се намират втора ръка обективи. Просто, по-малко се купуват нови. Може и да греша!

Успех и помисли за втора ръка система!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: stoikovv666   
Дата:   14-08-17 22:43

Един китов 16-50мм ти е достатъчен за старт! Не е нужно да покриваш същите 50мм. било то с твърд или прайм го наречи.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: PhotoBo   
Дата:   14-08-17 23:05

Така, ако се връщаме на опцията ДСЛР, Д7200 втора ръка + Тамрон 17-50/2.8 е оптималното спрямо качество/цена, което може да вземе! Аз лично продадох моя Д7200 преди 2 седмици за по-малко от 1300лв (беше на няма и 2000 кадъра), а Тамрона без стабилизация върви под 500лв. Може и аналогична Сигма 17-50 или 17-70. Така човека печели още в началото, като взима перфектно тяло, светлосилен всекидневен обекти, че и за портрети става на 50мм и ф/2.8.
Това в случай, че държи на ДСЛР, иначе препоръката ми остава за безогледалка.
Поне това аз бих купил като оптимален вариант, на разумна цена!

ПП: Забравих да кажа да си вземе приятелче, който да му помогне при теста на фокуса при варианта с далр-а!



Публикацията е редактирана (14-08-17 23:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: CatandGoddess   
Дата:   15-08-17 00:59

Ако наистина е само за пейзажи и портрети, тогава възможностите се свиват рязко. Доста тясно приложение - най-добрият вариант е някакъв Канон. Все тая какъв. Особено за портретите - такава е мълвата. И тъй като за пейзажи е без значение марката - логиката насочва към предложението по- горе.[smilie24] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: penco   
Дата:   15-08-17 06:51

Купувай ново, не се занимавай с огрухани и с незнайно техническо състояние стоки. И твърд 50 за новак е пълно извращение, ще си чукаш главата що си го взел.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: Elvira   
Дата:   15-08-17 10:07

Аз пък съм много щастлива от своя Никон Д3300 с китовия обектив и определено хубавите снимки зависят от човека зад апарата, както и от уменията му зад компютъра. И все още не искам да си взимам друг обектив. Купих си статив, дистанционен спусък и поляризиращ филтър (за година и половина) и така постепенно откривам повече възможности. Реално със самото снимане установяваш какво точно искаш и почваш да мислиш доста по-глобално върху тая работа. Само дето за нормален туризъм май е по-ок малък безогледален апарат. Ма и с това се свиква, вече не ми тежи, нито ми пречи моят [smilie5]

Освен това смятам, че най-добре ученето почва с най-малко екстри [smile]

(а тоя любим мой червен Никон аз го уцелих на промоция заедно с обектива, карта памет и много удобна чанта и беше чудно)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: ombre   
Дата:   15-08-17 11:26

Пенцо, говориш глупости. Има втора ръка тела с агаранция, виж поста на photobo.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: Eye_Contact   
Дата:   15-08-17 12:21

Изчакай iPhone 8

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: djokando   
Дата:   15-08-17 12:32

Eye_Contact :) Имам 7+ и камерата май почва да изостава ... иначе с батерията е много по-добре :)

Така : Поогледах цените втора ръка тук (форума + олх ) ... почти подобни са на Нов апарат от чужбина ( поне тези които на мен ми се сториха запазени ) ... За новите в магазин в България няма да коментирам - там си дерат доста :(

Та да попитам :) Не е ли по-лесно снимането ако апаратът е с тъч скрийн екран или просто така изглежда по ревютата ... Имам в предвид когато правиш настрийки за които не си много наясно , както ще е случая с мен :) Гледам доста хора ми препоръчаха Nicon 7200 , но като че ли се бях спрял на Canon точно заради въртящия дисплей и тъчскрийна (може би навик от тел) ... :) Имат ли чак такова значение тези неща или да не им обръщам такова внимание ?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: obscurity   
Дата:   15-08-17 12:52

djokando,
може да ти прозвуча малко олд-скуул, но фотографията е много повече от тъч скрийн и въртящи се екрани. Все още е, и дано още дълго да бъде - рисуване със светлина и по тази причина, много по-важни са обективите. Сензорите са различни, но за теб ще е трудно да направиш разлика преди едни 50К кадри. Купи си нещо без да се изхвърляш много с парите, пощракай 2-3 години и ще си по-наясно. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: Sauron69   
Дата:   15-08-17 13:12

Гледам в момента в синтезиса оферти
Fujifilm X-T10 + Fujifilm XF 18-55mm f/2.8-4 2149лв и съответно xt-20 със същия обектив за 2349лв.
Изглежда ми перфектно за случая

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: vasilmitev   
Дата:   15-08-17 13:58

djokando
Още не ти трябва никон Д7200 - прекалено много пари и е за по-напреднали - на този етап и един Канон 40Д ще ти свърши работа, да не казвам че и много повече..Вземи нещо старо до 500 лв примерно, не слушай този който ти казва да купуваш ново - лично аз съм сменил 4 тела и над 20 обектива, от които само 2 обектива бяха чисто нови - стига да е пазена техниката разлика с магазина няма, а цената е много надолу! Пък и ти тепърва се учиш и трябва много да се чете по темата и да се снима - за начало взимай нещо евтино, постепенно ще разбереш нещата....

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: vasilmitev   
Дата:   15-08-17 14:05

В базара има един канон 40Д на под 10 000 кадъра с китов обектив, карта памет, чанта, спусък и т.н. за 400 лв някъде беше - повярвай ми че дори с този стар апарат може да снимаш почти всичко и да научиш основните неща....същo гледах във форума има никон Д3300 почти чисто нов с китов обектив за 600 лв (бая по-нов модел от канона)...взимай нещо подобно и не се чуди толкова, след като напреднеш ще го смениш с нещо по-добро..

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: ivjordan   
Дата:   15-08-17 14:15

За мен специално, тъч-скрийна не е предимство при ДСЛР. Едно от основните предимства на този тип апарати е визьорът, през който виждаш всичко в реално време. При равни други условия, не бих заменил визьор за "тъч".

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: PhotoBo   
Дата:   15-08-17 14:56

Аз си нямам и на идея как се снима с тъч скрийн, а не е като да не съм сменил един чувал тела и обективи, но сигурно за начинаещ преминаващ от телефон към дслр би било удобство [smile] В момента разполагам с добър фотоапарат, който мога да вържа към телефона си и да го ползвам с тъч скрийн, ала нито един път не съм си позволил тази "екстра". Магията във фотографията не се крие в безброй многото екстри, пътят е труден, но сладък!
Имай предвид само, че тъча няма да ти направи кадрите по-добри, по-скоро може да те разглези и в един мил момент вместо да си напреднал любител фотограф може да се почувстваш като задобрял снимач с телефон [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   15-08-17 15:20

не подценявайте тъча. Вярно, по-рядко ще се ползва, но на моменти наистина е улеснение... тия, които не са снимали с тъч ще са скептични, но лично на мен ми лисва тъча на 70-ката :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: bg2014   
Дата:   15-08-17 23:52

Хубава тема...



Публикацията е редактирана (16-08-17 10:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR фотоапарат
Автор: Славчо1989   
Дата:   16-08-17 01:26

Според мен, когато купуваш техника в ниския ценови диапазон(макар, че 2000лв не са малко за обикновения човек), избора трябва да клони към Никон.Това е лично мнение, аз избрах Никон, защото обективите в ниския клас са доста по-добри от конкурентните марки.Примерно Никонската 50-ка е много по-добра от Канонската.Никон имат 35 1.8, който също е хубав обектив за не много пари.Имат 18-105 и 18-140, които нямат еквивалент, доколкото знам.Да си призная имам 18-105 и откакто взех 35 и 85мм не го ползвам много, много.Във високия клас Канонци имат като, че ли по-добър избор откъм обективи, но и цените са "хубави".Сони напредна доста, но и там по мои наблюдения в ниския клас обективите не са кой знае какво.
Гледай, когато избираш тяло да има настройка на фокуса, казвам го от личен опит, при мен и 3-те обектива, които имам имаха нужда от настройка.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »