Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: bg2014   
Дата:   11-08-17 09:39

Ние- българите имаме една национална черта. Тя е да се "плюем" един друг.
Не разбирам защо и каква е тази потребност...?
Така разбирам и това предложение - да се въведе тази черта като опция в базара.
Аз до сега тема за добра практика, добра сделка, добри отношения не съм видял. Защо ли?
Какъвто и рейтинг да има един търговец - винаги има първи път, има изненади и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: ZENON   
Дата:   11-08-17 10:25

Хубаво би било да има рейтинг, но естеството на търговците тук не дава възможност за това.
Всеки може да се регне отново през TOR или прокси и става чисто нов, макар да е боклук по природа.

P.S.
baraba, коментираш с непремерен тон във фотографски форум, а дори не е ясно дали си фотограф.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: JohnnyV   
Дата:   11-08-17 12:02

bg2014, ако съм те разбрал правилно - ти не си ме разбрал правилно, ако разбираш, какво имам в предвид! [smile]

Идеята е не да се плюем, а да се хвалим!
Това имам в предвид, защото има много теми за некоректни търговци, и нито една за коректен такъв.

И затова ми се стори, че е хубаво да се внесе някакъв вид оценяване и обратна връзка.

Но съм съгласен с ZENON, и с администраторите, че рейтингова система не е възможна. И с PhotoBo съм съгласен донякъде, както вече писах.

Дори и с бараба съм съгласен, че първо трябваше да ползвам търсачката. Може би щях да преосмисля темата.

Но основната идея си остава - нека колегите да знаят (ако има такава възможност), кой е коректен и кой не е.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: baraba   
Дата:   11-08-17 13:15

@JohnnyV

Бараба, много лош тон...
----------------------------------
да идеш на лекар, и кажи че чуваш тонове от написан текст, лекаря знае какво да ти предпише [smilie18]

@ZENON - не съм фотограф! Работя като докер, а трябваше ли да съм фотограф?

Темата фотографска ли е ?

Макар и като бараба имам културата като влезна в един форум да спазвам остановеноя ред там, а не да се изживявам на много умен и да ръся акъл към администрацията кое как да направи!
Всезнайковците като са толкова ербап и много знаещи си направят техен форум!
да не ръсят акъли на чуждо място където са безплатно нагости, да ползват търасачката, че дъфкането на едно и също през два месеца умръзва



Публикацията е редактирана (11-08-17 13:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: ZENON   
Дата:   11-08-17 14:23

бараба, никой не го вълнува личният ти живот и какво работиш
Независимо дали снимаш или не, ще е добре да не демонстрираш късен пубертет.

Джони, рейтингова система, която не изпълнява предназначението си за какво би била потребна?
Само да я има?
След като може да се заобиколи в рамките на 5 мин. топ, за какво точно ще я ползваш.

Въпроса е обсъждан нееднократно.
Аз самия бих искал да я има тази опция, обаче реалностите подсказват друго.
За съжаление, човек понякога трябва да се съобразява с действителността.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   11-08-17 14:23

Ти вземи да отидеш на правилния лекар,че само се тровиш с грешни лекарства[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: colorphoto   
Дата:   11-08-17 14:48

Темата е за затваряне вече...

Всъщност подобни теми бол и всичко се повтаря в тях,за това преди да отвори подобна тема,човек е добре да провери дали няма да е дежа вю за останалите...

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: baraba   
Дата:   11-08-17 22:31

@ZENON - как никои, баш ти се изрепчи един пост по-назад , фотограф ли съм ?

Ако страдаш от алцхаймер , лекувай се бе човек , не се излагай
Чети преди да пишеш, или поне се редактирай , да заличиш че си ме питал , смешник

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: nyamago   
Дата:   11-08-17 23:21

[smilie18] [smilie5] [smilie18] [smilie5] [smilie18]

Честит Петък!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: bg2014   
Дата:   11-08-17 23:54

JohnnyV написа:
bg2014, ако съм те разбрал правилно - ти не си ме разбрал правилно, ако разбираш, какво имам в предвид! [smile]
Идеята е не да се плюем, а да се хвалим!
Това имам в предвид, защото има много теми за некоректни търговци, и нито една за коректен такъв.

Ами ето една ТЕМА :
Такива теми умират скоро, а плюенето е вечно.
Сега дали ще ме разбереш?



Публикацията е редактирана (12-08-17 00:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: ZENON   
Дата:   12-08-17 09:15

baraba,
първо се научи се да пишеш. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: dizela   
Дата:   12-08-17 17:40

Някога въобще ще има ли тема без да се джавкаме? Просто не е истина как всяка тема бива брутално засирана.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   12-08-17 20:23

Всеки форум си има дежурни няколко малоумника дето това им е целта.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   12-08-17 21:55

Автор: JohnnyV
Дата: 11-08-17 09:00

Бараба, много лош тон...

PhotoBo - добра гледна точка, но в реалния свят не е така.
Ако си във Варна и трябва да купиш нещо от Сандански - тогава обратната връзка за продавача би била много полезна, защото хич няма да е лесно да се видите на по бира да прецениш човека.
За това говоря, не за някаква сложна рейтинг система.

Но най-вероятно админите са прави, че това е мисия невъзможна. Ето наскоро деактивираха профил на некоректен продавач, който най-вероятно ще се пререгистрира след време. И така всеки с "отрицателен рейтинг" ще създава нови профили и ще стане една...

Нека си остане така. И аз много запознанства завързах при лични срещи, но когато купуваш нещо от далече си е вид томбола, дори и да имаш преглед-тест.

.....


Джони, аз говоря за реалния живот, човек! 20-30-50лв няма да ме накарат да купя нещо от далече, че после да се жалвам във форума как са ме прецакали. За това и във всичките си обяви изрично подчертавам, че предпочитам лична среща с човека, който купува - да си види и тества тялото/обектива, да си вземе лаптоп, да си разгледа на спокойствие дали даденото нещо си пасва с неговата техника, да пием по бира и да поговорим за фотография, например. Не е сложно! Мен дори като ми трябва нещо належащо или ще изчакам да се появи близо до мен или предпочитам да сипя половин резервоар и да ида до някаква разумна дестинация за преглед и тест. Това е просто фото техника, не са някакви редки музейни експонати, които не се намират под път и на път :)

Както и да е, мисля, че ме разбра и в първия ми пост, съвета ми е и да има рейтинг - човек да не се доверява напълно [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: JohnnyV   
Дата:   13-08-17 12:32

PhotoBo, идеята е не да се жалваш, а напротив - да остане някаква положителна обратна връзка за коректния продавач (в случая).

Искам тук да поздравя bg2014 за хубавата тема, която е публикувал още през 2015.
Още от първия ми пост се разбира, че нещата не са се променили много-много.

Лично мисля, че това са изключения (като потребителя бараба в случая) и че повечето колеги имат безценното качество да уважават събеседника си.

Но стига сме го коментирали. Ако е чуто - чуто. Ако не - здраве да е.

Само ще споделя любим момент от филма "Изкуплението Шоушенг".

Тим Робинс (не си спомням името на героя му му във филма) пишеше по едно писмо на седмица до някаква институция да им изпратят книги в затвора.
След известно време им изпратиха няколко книжки... Съкилийник му каза: "Браво, постигна своето". А той отвърна - "Не още... Сега ще пиша по две писма на седмица".

Накрая имаха цяла библиотека.

Поздрави на всички!

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение към администраторите! :)
Автор: polyksena   
Дата:   13-08-17 15:40

Това предложение е добро, и мисля, че ако примерно колега Пешо има добър рейтинг и той напише нещо за колега Гошо то по този начин той стои с името и рейтинга си зад оценката която е дал за колегата Гошо.

А някои от писалите колеги в темата трябва да обърнат сериозно внимание на изказа си, защото според мен имат трудност с общуването и неприемлив тон.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »