Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Безопасност в София
Автор: bg2014   
Дата:   11-08-17 17:22

И какви снимки ще снима в тези квартали с модел?
И когато един автор няма НИТО ЕДНА снимка в профила си, дали може да претендира за сериозни професионални отношения?
Когато имаш големи претенции без да си смел в действията си няма ли голямо разминаване?
Когато си бил в истински американсми гета - нашите са като европески квартали на "белите якички".
Във всеки от тези квартали страхът е у тези без образование, без професия и без пари. Те се страхуват дори от поглед.
Всички тези размирици и политически новини за цигански проблеми имат за цел да се насажда страх и разделение между сънародниците. Ефектът е именно подобниу теми и размисли.

Отговори на това съобщение
 Re: Безопасност в София
Автор: KamenG   
Дата:   11-08-17 19:39

Отново благодаря за отзива, но както казах, вече получих отговор на първоначалния си въпрос. Бих се радвал да получа отговор и на другия си въпрос (за моделите и техническия), но не съм сигурен, че се ориентирам добре в дискусията. Аз България познавам доста добре, въпреки че съм живял извън нея по голямата част от живота си. Тук само исках да получа тясно-специализирани мнения за конкретен въпрос. Получих това - благодаря - плюс напомняне защо живея другаде.[smile]

Нямам снимки качени на този форум защото просто нямам време - едно сериозно участие изисква сериозен подход. Аз отдавна не практикувам фотография в България (много отпреди този форум да съществува) и не мога да бъда активен навсякъде. Не мислех, че това е необходимо условие за да комуникирам със съмишленици в този форум. Аз нямам други претенции и дотук съм получил това, което исках. Ако има някакви конструктивни въпроси, с цел да получа отговор на другия въпрос, ще се радвам да отговоря.

Камен


Отговори на това съобщение
 Re: Безопасност в София
Автор: InnerSelf   
Дата:   11-08-17 21:02

Не снимам в гета, не снимам в престъпни квартали.
Но снимам на гребната база - спира колоездач - "Мен ли снимаш бе ейййййй?"
- Не, не снимам теб.
- Абе ти мен ли снимаш бе ейййй?
- Не, казах ти вече, не снимам теб, снимам залеза. Ето виж.
Показвам снимка по снимка на дисплея на апарата.
- Е, ти може да си я изтрил!
- Ами да, ама не съм те снимал, за да съм я изтрил за 1 сек.

Снимам в обикновения квартал Кичук Париж. Не какво да е, един жълт котарак, излегнал се доволно на една полянка. Минават група момчета на около 17-18 години:
- Ти, кво снимаш бе а? Кво снимаш бе!?
Смея да твърдя все пак не им се нравеше моето снимане и имаха сериозно желание да влязат в пререкание с мен. Е, аз просто си тръгнах.

Мога да изброявам още много. Но не, в България снимането не се приема добре. Не ме интересува нито Манчестър, нито гето номер 13 на Париж, нито Бруклин. Темата е за София, България.
В София се оказа, че според една 130 кг. 'дама' съм я бил снимал на улицата, и тя писна на мъжа си. Мъжа и дотърча и изискваше от мен да му покажа снимките си. Въпреки, че не съм длъжен му ги показах една по една. След като не видя снимк на 'прелестната' си изгора той си тръгна, но факта, че някой си позволява ей така от нищото да проявава агресия си е показателен. Не, не беше в гето. Беше на центъра на улица Алабин.

Примери такива мога да дам още много.

Отговори на това съобщение
 Re: Безопасност в София
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-08-17 21:17

Че е безопасно, безопасно е в София. Ако все пак нещо ти изчезне или попаднеш в неприятна ситуация, не очаквай околните минувачи да ти помогнат, както си свикнал в Щатите. Нито пък милиционерите ще ти съдействат както щатските, може дори да се опитат да ти го дозачукат.
И малко офтопик- последните 8 дни обиколих с каравана Калифорния. Къмпингарството в щатите е издигнато до философия. На инфраструктурата и мениджмънта на тия кемпове могат да завидят дори от СОС. Докато си седях на един шезлонг в Санта Барбара и пиех перфектно охладено модело , цъкнах на офнюз и прочетох, как милиционери начело с министър на туризма тарашат летовници на Корал. Следвано от новина, че някакъв измекяр поискал от клиентите си в ресторанта такса "свободен стол". И контрастът ми дойде в повечко :)
В България истински туризъм нямаме, няма и да имаме !

Отговори на това съобщение
 Re: Безопасност в София
Автор: bg2014   
Дата:   11-08-17 23:35

KamenG написа"
Нямам снимки качени на този форум защото просто нямам време - едно сериозно участие изисква сериозен подход. Аз отдавна не практикувам фотография в България....

Колега, колко време ти трябва за да сложиш 3 снимки от уважение към форума?
Като нямаш на този форум - дай линк към място, където имаш за да видим какво снимаш и какви модели използваш в работата си.
Нима е лошо да покажеш снимките си?
Ако е лошо ... защо?
Нито ме засяга на какво ниво си, нито ще оценявам работата на някой.
Просто да покажеш своето възпитание и уважение е нормално. Една снимка говори колкото 1000 думи.
Та затова се потя да те убедя да качиш някоя снимка. (и всеки друг анонимен колега)
Поздрави и на фокус!
И само с добри чувства...извинявай, ако нещо съм те засегнал, обидил, убедил или наранил!



Публикацията е редактирана (11-08-17 23:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Безопасност в София
Автор: PhotoBo   
Дата:   12-08-17 00:14

Абе човека ще снима амгажирани модели по софийските улици, какви хора ще му търсят сметка, какви кадри ще показва и трие... [smilie11]
БГ2014, много народ си изтри снимките от тук точно от уважение към останалите или себеуважение дори, а други напълно изчезнаха...от тук ...и от страната изобщо [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Безопасност в София
Автор: KamenG   
Дата:   12-08-17 00:28

Знам ли вече и аз, не може да всеки да се угоди. Въпрос е на стандарт - без да знам как работи форума, какво как се прави (правилно), и т.н., не мога да бъда пълнокачествен участник. Но, все пак реших да кача някои снимки - с каквито можах метаданни и предназначение (категоризация, авторизация, и т.н.) Дано сега потръгнат нещата...?

Камен


Отговори на това съобщение
 Re: Безопасност в София
Автор: bg2014   
Дата:   12-08-17 00:49

PhotoBo написа:
БГ2014, много народ си изтри снимките от тук точно от уважение към останалите или себеуважение дори, а други напълно изчезнаха...от тук ...и от страната изобщо [smilie2]

Прав си. И аз мисля така да направя (да изчезна от БГ) но ...от форума защо да изчезва човек?
Нали уж го променяме за добро?

KamenG нашиса:
... Но, все пак реших да кача някои снимки ...
Дано сега потръгнат нещата...?
Камен

Браво и благодаря!
Възпитанието и манталитетът на човек си личи дори от един пост. Ако щеш и от правописа на човекът отсреща.
Бях убеден, че ще качиш снимки. Имаш страхотни кадри.
Добре дошъл тук и в БГ виртуално чрез нас!

За жалост много колеги приемат общуването като сражение, като война. Не знам защо е така?
Радвам се, че и двамата сте извън тази група.
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Безопасност в София
Автор: KamenG   
Дата:   12-08-17 04:21

Радвам се, че ти харесват. Сега само да можеше да получа някаква полезна информация и в другата ми тема...

Камен

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »