Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Месечни редакторски галерии
Автор: Admin   
Дата:   02-08-17 12:50

Форумци, :)

От месец август във Фото Форум стартираме с нов начин за подреждане на хубавите снимки, които публикуват авторите.

Това ще се случва с помощта на гост редактори - приятели на Фото Форум, доказани потребители, преподаватели по визуални изкуства, както и много други свързани с изкуството.

Целта е да направим една паралелна селекция от снимки допълваща, но и различна от рейтинга. Една нова галерия и ново поле за изява на авторите.
Гост редакторите ще преглеждат всички снимки качвани през месеца и ще подбират тези от тях, които преценят, че са подходящи за галерията. Възможно е редакторите да обявят критерии, по които подбират снимките. Такива може да са цветна хармония, композиция, уловена емоция или нещо друго креативно.

Очакваме тези селекции да породят много дискусии, а в тях да се развиват идеи и да израстват таланти. Ако снимката ви не попадне в месечната редакторска селекция, ще може да поискате публичното й обсъждане от редактора, както и от други потребители, които желаят да се включат. Това ще може да направите от специална опция при снимката.

За месец август 2017 г. гост редактор е популярния demiman - Младен Първанов. Критериите, по които ще подбира снимките ще са композиция и /или/ уловен момент. Съчетанието на двете ще е чудесно.

Качвайте снимки и очаквайте от следващите дни галерията. [cool]

Редакторска галерия - Август

Поздрави

 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: Varnata   
Дата:   02-08-17 12:54

Admin [smilie24]
на снимките може ли да има лого ?
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: CDman   
Дата:   02-08-17 13:03

Тя Тъма отдавна си ги прави тия галерии [smilie18] [smilie5]

Ама нищо де - нека и други да се пробват [beer]

 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: тьма   
Дата:   02-08-17 14:43

Хайде сега, все тьма ви е виновна на всички [smilie3]



Много добра идея, очаквам с нетърпение, а demiman е отличен избор.[cool] undefined



Публикацията е редактирана (02-08-17 14:45)
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: Admin   
Дата:   02-08-17 15:00

Varnata, текстовете за логата поставихме на сайта, когато положението със слагането на лога дори на снимки без фотографска стойност беше станало лавинообразно.
Ефекта е, че когато виждаш, че другите слагат, ти слагаш и по-голямо. И колкото си по-нов и по-неопитен, слагаш по-голямо.

От друга страна много автори искат от нас да направим тридневна анонимност на снимките за първоначалния им период на гласуване. Съвсем скоро ще върнем тази функция. Тогава отново логата ще излeзнат на дневен ред. Не е лесен този казус.

Знаем, че има нужда тези неща да се предефинират в правилата, предстои да уточним формата и логиката.
В момента можеш да си сложиш лого с разумни размери /ненатрапчиво лого/, но когато превключим към 3 дневната анонимност, тогава този отговор няма да е актуален.

Поздрави
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: Varnata   
Дата:   02-08-17 15:02

Admin [smilie24]
оки доки Разбрах.
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: victory13   
Дата:   02-08-17 15:40

Той пантерата все ще е нов и неопитен [smilie5]

Адмирации, трудът на тъма не отиде напразно [smilie24]

Само, моля ви, не започвайте с това обръщение... напомня ми сайта на литекс, дето винаги започват с "армейци,..." [beer]
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: cubanos   
Дата:   02-08-17 17:33

Свежа идея! Това с логата е ок, но до колко виждам авора пак се вижда кой е снимката и нещо ми се губи връзката:)
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: nislon   
Дата:   02-08-17 19:26

Явно има добри автори, които много държат да поставят лого на снимките си. Не знам, какви им са съображенията, но е факт. За да не спрат да качват снимки тук, имам две технически предложения:
1. Въвеждане на критерий, за право на на качване на снимки с лого.
2. Който качва снимка с лого, да качва 2 варианта - с лого и без лого. Когато е на рейтинг снимката, тя е без лого, след което автоматично се подменя с тази с логото.
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: LeniS   
Дата:   02-08-17 21:43

... Който качва снимка с лого, да качва 2 варианта - с лого и без лого. Когато е на рейтинг снимката, тя е без лого, след което автоматично се подменя с тази с логото...

Мисля, че програмистите много ще му се израдват на това [cool] [cool] [cool]

Иначе поздрави за идеята за нова галерия :)
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: PhotoBo   
Дата:   02-08-17 22:51

Admin [smilie24]
demiman [smilie24] [smilie24]
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: spotter84   
Дата:   02-08-17 22:58

Адмирации за тази инициатива!!! Подкрепям с 2 ръце! [smilie3] [smilie3] [smilie3] [beer]
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: Антивик   
Дата:   03-08-17 07:36

Горките гост редактори, да ги оплачеш. Я някой да си направи труда и да засече за 24 часа колко снимки се качват у албума за гласуване, па после си направете сметката колко ще станат за цял месец и какво гледане и разглеждане ще падне....
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: bogdanov   
Дата:   03-08-17 08:15

Браво! Това е един от най-добрите ходове правени до сега в сайта! С интерес ще следя избора на гост редакторите![smilie24]
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: rimohit   
Дата:   03-08-17 08:40

Да, добър ход , че с това помпане съвсем се объркаха нещата [beer]
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: bg2014   
Дата:   03-08-17 10:21

Идеята е чудесна. Поздравления!
Редуването, смяната на оценяващите ще е пътеводител за тези, които искат да се развиват в тази посока, а не само да си чешат егото. Това (правилата, правилна композиция и подобни) няма да им вреди на таланта, а само ще го доразвие с още малко познания (защо да е
правилна композиция и защо да я нарушим)?
Така, че не се настройвайте негативно още от сега.
Единственото странно е, че на "пистата" са професионалисти (като Шумахер- R.I.P.) с болид и в същото време има хора на пистата с Опел или Шкода. Някак си всичко е предрешено... но ще е интересно и забавно/поучително.
Успех!



Публикацията е редактирана (03-08-17 10:28)
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: mitpis   
Дата:   03-08-17 10:26

На мен идеята за алтернативен поглед различен от точките много ми харесва, стига редакторите да се водят само от своя вкус, а не от името на автора на дадена снимка и да се получи някаква шуробаджанащина.
Аз съм за![smilie24]
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: vili_anastasova   
Дата:   03-08-17 10:29

Чудесна инициатива!! Поздравления на админите и за първия гост - редактор![smile]
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: PhotoBo   
Дата:   03-08-17 10:54

Все още ми харесва идеята, но се притеснявам дали няма да доведе до още повече недоволство и разправии от страна на потребителите. Другото, което е, мисля че ако гост редактора не е един за месец ще е по-разнообразно, както и ако не е/са ограничен/и тематично! Лично мнение, но нека да видим как ще се наредят нещата с нововъведението [smile]
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: Admin   
Дата:   03-08-17 11:01

Антивик, не се притеснявай от името на редакторите.
Помислено е и за това.

Поздрави
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: Admin   
Дата:   03-08-17 11:02

cubanos, написали сме, че скоро ще въведем 3-дневната анонимност, а не че в момента е така.

Поздрави
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: the-rookie   
Дата:   03-08-17 11:12

Преди време в една тема бях споделил една мисъл(идея) свързана с фотограф-художници! Тогава един потребител (не)културно ми каза че съм идиот! Интересно ми е колко "идиоти" ще се съберат във форума в подкрепа на подобна идея!
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: Антивик   
Дата:   03-08-17 11:45

Ха дано...
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: LeniS   
Дата:   03-08-17 12:07

Това с фотограф художника е тема търкана от години и то не само в този форум. Тема по която има сблъсък на поколения относно мненията, но има хора които държат след името им да бъдат изписани всички титли, прозвища и както щеш ги наречи, но като им погледнеш портфолиото виждаш, че егото им е в повече.

Нямам против всеки да се изписва както си иска, стига да може да го защити с добра работа - в която и да е сфера.

И в този ред на мисли, би било добре част от гост редакторите да не са само фотографи и потребители на този форум (ако идеята е да се пазим от пристрастия и да има анонимност).

В крайна сметка идеята, композицията, внушението и т.н. са навсякъде в изкуството, и независимо дали си дизайнер, художник, фотограф - то имаш отношение към това и би могъл да оцениш достойнствата на една творба, ако тя ги носи в себе си ...

[shtrak] [shtrak] [shtrak]
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: pstoev   
Дата:   03-08-17 12:48

звучи интересно:) къде ще е тази галерия?
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена