Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: iliyanb   
Дата:   16-09-17 10:01

Сашо, добро утро!

Ще ти отговоря пунктуално, защото смятам, че е нужно:

Учуден съм, че отказваш да участваш в Редакторските галерии предвид това, че ти беше един от основните хора, които даваха идеи за тях и настояваха за въвеждането им като алтернатива на другия тип селекция в сайта. Аз на твое място ако отказвах не бих препоръчал други хора, но нали хората сме различни?

Никога не сме обсъждали редакторски галерии в този им вид. Позицията, която поддържах, е че сайтът се нуждае от редактори, работещи в екип. С идеята, че тези редактори ще имат по-тежка дума при определяне на облика на сайта, вместо да се търсят "алтернативни" начини за популяризиране на снимки, които алтернативни начини са далеч от демократични и в никакъв случай не са етични. Аз никога не съм застъпвал тезата за паралелни селекции и смятам, че сайтът не е чак толкова претрупан с фотография, да да съществуват 2 вида селектиране. Тоест аз смятам, че трябва да има или "Рейтинг Б" в сегашния му вид или "Рейтинг Б", подпомогнат от фотографи, които имат всеобщо уважение в средите. Такива все още има. Думичката "екип" е важна, тъй като тя гарантира разнообразие. Тоест легален начин за помпане на снимки с точки, без скрито покрито, от хора които /ако се наемат/, застават с имената си и с реномето си. Най-нормалното е да ти откажа и не виждам нищо лошо в това, че смятам други хора за по-достойни да се заемат с работата в екип по селекцията на снимките.

Не бих си и правил труда за "политически трикове" с ясното ми мнение, че правилен редактор няма. Има различна гледна точка и различен поглед. Поканих те, защото ти дължиш на галерията да си редактор, поради това, че смяташе, че такъв тип галерии биха били хубаво нещо и ги препоръчваше. Имаш ли усещането когато избереш най-хубавите снимки, че ще събереш само овации? Това ли е целта? Фотографията само черно и бяло ли е? Ако за теб хубаво в този момент е това, което ти виждаш, за някой друг хубаво е друго, защото не гледа с твоите очи. Покажи ни твоите очи!

В коментара си по-горе ти отговарям и на този въпрос. И точно понеже отговора на въпросите ми е "не", държа на екипна работа, за да е честно, за да има различни гледни точки в един и същ период.

Относно предложените хора, смятам, че част от тях са лицемерни предвид изказвано от теб мнение в предишни разговори.

Аз не съм фурнаджийска лопата и имам позиция. Визираш отношенията ми с Калоян Богданов. Те не са се променили. Това не ми пречи да смятам, че ако Калоян Богданов е част от екип, който селектира снимки, той ще се справи много добре, даже отлично. Лицемерно ще е да не го предложа само защото имам лоши лични отношения с него. Те не са тайна, но аз съм по-широко скроен. Тук говорим за сайта, а той-няма нищо общо с личните ни конфликти. Аз тук оценявам и хора, с които не се разбирам. Сигурно е странно предвид масовите практики в такива случаи. Изненадва ме думата "лицемерно", използвана от теб. Надявам се принципите ти да не са изградени на "с който съм в конфликт, той не съществува..." Това какво мисля за Калоян Богданов и отношенията му към потребителите тук и въобще методите му на комуникация, няма връзка с това какво смятам за Калоян Богданов като евентуален участник в селекция от снимки.

На последно място:
Навсякъде при избор има жури /в множествено число/ или съдии /пак в множествено число/. Хората не са били глупави, когато са открили тази практика.

Относно въпроса ти дали "гарантирам" нещо? Не , не гарантирам. Мога да гарантирам за мои дела и мои решения и мои бизнеси. Сайтът е твой, командваш го еднолично. Ти трябва да гарантираш, ако въобще се търси гаранция.



Публикацията е редактирана (16-09-17 10:08)
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: sherbit   
Дата:   16-09-17 18:20

Явно няма достойни снимки.
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: nislon   
Дата:   17-09-17 08:12

Явно се е обидил човека (редактора). :(


Редакция:
Прибързано мнение от моя страна, на базата на грешна преценка, съжалявам!
По-късно прочетох подробности по темата по-долу.



Публикацията е редактирана (18-09-17 13:03)
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: sherbit   
Дата:   17-09-17 20:54

Ако не е нещо сериозно и основателно е доста несериозно това забегване.
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: nyamago   
Дата:   18-09-17 00:37

> Ако не е нещо сериозно и основателно е доста несериозно това забегване.

Ами не е сериозно, само му казаха за галерията му "Те па едни галерии..." и че е "сбирщайн".

Вместо да упрекваме обидените в несериозност, може да си въздържаме малко темперамента и да опитваме да третираме хората с малко респект?
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: e-design   
Дата:   18-09-17 08:00

на концерт е ;-) [thankyou]
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: sherbit   
Дата:   18-09-17 08:02

Мога да селектирам цици докато го няма.
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: iliyanb   
Дата:   18-09-17 08:59

Текстът беше изтрит от администратора, защото съдържа СПАМ или противоречи на правилата на Фото Форум.
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: тьма   
Дата:   18-09-17 10:23

Щом употребихме думата "комунистически", работата става сериозна, темата скоро ще придобие много нетолерантен вид [smilie3] [smilie21]

 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: sherbit   
Дата:   18-09-17 11:35

Другия редактор да не е толквоа ранима душа.
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: Synthy   
Дата:   18-09-17 12:01

Е може да е болен, на море, на планина... Нека да се изкаже и той, пък тогава да се вадят изводи.
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: Admin   
Дата:   18-09-17 12:04

Редакторът Бойко Йорданов имаше планувано отдавна пътуване в чужбина, както каза e-design, на концерт и затова не беше онлайн.

Днес през деня вече ще е на линия.

Поздрави
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: iliyanb   
Дата:   18-09-17 12:07

Господа администратори, изтрихте мой коментар, в който се защитих от нелепо вменявана ми вина. В същото време оставяте коментара, предизвикал моя? Не за пръв път го правите и не само към мен. Поздравявам Ви за бързата реакция!
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: nyamago   
Дата:   18-09-17 12:38

Ако администраторите преценят, че съм нарушил правилата или добрия тон, да изтрият и моя пост. Неточната ми преценка за причинно-следствена връзка между обидите към куратора и неговото неочаквано изчезване (признавам грешката) НЕ отменят позицията ми против груб език и неуважително отношение (каквито имаше и в изтрития пост). Тази ми позиция (нека наричаме всичко цивилизовано "комунистическо") няма да се промени с- или без триене на постове.
= = = =

И по темата: хубавата инициатива с тия курирани галерии не заслужава такива отклонения. Има място и за колективно куриране от редакторски екип (бих подкрепил това предложение на Илиян), но има място и за избрания модел с индивидуални редактори - техните галерии са 'портрет' не само на фотографите във форума, а и на самите редактори, отразяват личните им естетически виждания и с това внасят допълнителна ценност, особено като се редуват и сравняват.

А с редактирането в екип има един малък проблем: ярките и високо-стйностни автори (като конкретно предложените) по принцип са силни индивидуалности с (напълно оправдано) его и безкомпромисни възгледи. Консенсус между толкова силни индивиди е мисия невъзможна - те по-скоро ще се избият, отколкото да се съгласят ако имат различия за някоя снимка. А различия ЩЕ имат. Не съм портив да се опита и с колектив, но трябва да се има предвид ефекта "орел, рак и щука" и да се тушира с някакъв грижливо разработен регламент (примерно за вътрешно гласуване между тях)...

Засега избраният вариант с редуващи се индивидуални куратори има повече подкрепа, отколкото критика и е още рано да се съди дали е по-удачен> Нека видим още 2-3ма и пак да говорим?

[shtrak]
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: тьма   
Дата:   18-09-17 13:09

За мен не е лошо да има нещо като Художествен съвет - в който да влизат най-малко 20 души, за да може да се осигури присъствие на поне 1/3 от тях всеки ден. От тяхното гласуване и без нужда да се разбират помежду си може да се определя снимка на Деня, на Седмицата и на Месеца, отделно да има такива според гласуването на потребителите. Тоест, за да стане една снимка - кадър на Деня, тя трябва да събере определен брой точки от хората в този ХС или както искате го наречете - и номерът с орел, рак и щука няма как да се получи. Добре е тези хора да не се знаят - нито от нас, нито помежду си[smile]

 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: laurel   
Дата:   18-09-17 13:15

Бойко показа класа в селекцията. Дали е възможно да видим някъде и негови произведения?
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: sherbit   
Дата:   18-09-17 13:33

Яките снимки.
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: Synthy   
Дата:   18-09-17 14:04

Според мен, избора на редактора не бива да се коментира. Това е НЕГОВИЯТ поглед върху фотографията във форума. Еднолично мнение на избиращият, без право на обжалване. На който не му харесва, да не я гледа. Следващият месец ще е различно.
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: SaS   
Дата:   18-09-17 14:19

Георги Величков (laurel),

не би трябвало аз да ти обяснявам кой е Бойко Йорданов и какъв принос има той към фотографията. Ти това много добре го знаеш и го познаваш лично.

Не е достойно да се криеш зад анонимни регистрации и да "ковеш" бивши партньори и проекти, в които си участвал.

Поздрави
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: uri64   
Дата:   18-09-17 14:56

Мда...както пееше Робърт Плант в "Кашмир" - "И всичко, което виждам, става кафяво"....в контекста на темата - засира се..моля за извинение за свободния превод.

Според мен, в тая тук тема трябва да има само обявяване на редактора за конкретния месец и подобна "служебна" информация и нищо друго.

Всички възторжени хълцания, призиви от сорта "На оружие братя!", "Моята най-голяма мечта е да има световен мир" и др. подобни лирични отклонения, както и различни по характер обяснения и изпразване на душите да става в някакви съпътстващи теми, които да си се водят според правилата на сайта.
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: J0R0   
Дата:   18-09-17 15:24

Сашо, "анонимният" ми профил беше направен по повод и в дните, когато без каквото и да е основание ти лично ми беше затрил основния профил.
13 години съм бил администратор на тоя сайт, мислиш ли че ако искам да си скрия профил не знам как да го направя?
Кое на кое му викаш "коване" не знам. На мен ми е ясно кой е Бойко, не е лошо хората да му видят снимките, това дава допълнителна светлина върху селекцията. Кое е нередното във въпроса?
И точно па ти да ми обясняваш кое е достойно и кое не е - е пълен ташак.
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: Admin   
Дата:   18-09-17 19:05

Темата се затваря и ще пуснем нова тема, когато обявим новия редактор.

Поздрави
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена