Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Месечни редакторски галерии
Автор: Admin   
Дата:   02-08-17 12:50

Форумци, :)

От месец август във Фото Форум стартираме с нов начин за подреждане на хубавите снимки, които публикуват авторите.

Това ще се случва с помощта на гост редактори - приятели на Фото Форум, доказани потребители, преподаватели по визуални изкуства, както и много други свързани с изкуството.

Целта е да направим една паралелна селекция от снимки допълваща, но и различна от рейтинга. Една нова галерия и ново поле за изява на авторите.
Гост редакторите ще преглеждат всички снимки качвани през месеца и ще подбират тези от тях, които преценят, че са подходящи за галерията. Възможно е редакторите да обявят критерии, по които подбират снимките. Такива може да са цветна хармония, композиция, уловена емоция или нещо друго креативно.

Очакваме тези селекции да породят много дискусии, а в тях да се развиват идеи и да израстват таланти. Ако снимката ви не попадне в месечната редакторска селекция, ще може да поискате публичното й обсъждане от редактора, както и от други потребители, които желаят да се включат. Това ще може да направите от специална опция при снимката.

За месец август 2017 г. гост редактор е популярния demiman - Младен Първанов. Критериите, по които ще подбира снимките ще са композиция и /или/ уловен момент. Съчетанието на двете ще е чудесно.

Качвайте снимки и очаквайте от следващите дни галерията. [cool]

Редакторска галерия - Август

Поздрави

 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: Varnata   
Дата:   02-08-17 12:54

Admin [smilie24]
на снимките може ли да има лого ?
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: CDman   
Дата:   02-08-17 13:03

Тя Тъма отдавна си ги прави тия галерии [smilie18] [smilie5]

Ама нищо де - нека и други да се пробват [beer]

 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: тьма   
Дата:   02-08-17 14:43

Хайде сега, все тьма ви е виновна на всички [smilie3]



Много добра идея, очаквам с нетърпение, а demiman е отличен избор.[cool] undefined



Публикацията е редактирана (02-08-17 14:45)
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: Admin   
Дата:   02-08-17 15:00

Varnata, текстовете за логата поставихме на сайта, когато положението със слагането на лога дори на снимки без фотографска стойност беше станало лавинообразно.
Ефекта е, че когато виждаш, че другите слагат, ти слагаш и по-голямо. И колкото си по-нов и по-неопитен, слагаш по-голямо.

От друга страна много автори искат от нас да направим тридневна анонимност на снимките за първоначалния им период на гласуване. Съвсем скоро ще върнем тази функция. Тогава отново логата ще излeзнат на дневен ред. Не е лесен този казус.

Знаем, че има нужда тези неща да се предефинират в правилата, предстои да уточним формата и логиката.
В момента можеш да си сложиш лого с разумни размери /ненатрапчиво лого/, но когато превключим към 3 дневната анонимност, тогава този отговор няма да е актуален.

Поздрави
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: Varnata   
Дата:   02-08-17 15:02

Admin [smilie24]
оки доки Разбрах.
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: victory13   
Дата:   02-08-17 15:40

Той пантерата все ще е нов и неопитен [smilie5]

Адмирации, трудът на тъма не отиде напразно [smilie24]

Само, моля ви, не започвайте с това обръщение... напомня ми сайта на литекс, дето винаги започват с "армейци,..." [beer]
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: cubanos   
Дата:   02-08-17 17:33

Свежа идея! Това с логата е ок, но до колко виждам авора пак се вижда кой е снимката и нещо ми се губи връзката:)
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: nislon   
Дата:   02-08-17 19:26

Явно има добри автори, които много държат да поставят лого на снимките си. Не знам, какви им са съображенията, но е факт. За да не спрат да качват снимки тук, имам две технически предложения:
1. Въвеждане на критерий, за право на на качване на снимки с лого.
2. Който качва снимка с лого, да качва 2 варианта - с лого и без лого. Когато е на рейтинг снимката, тя е без лого, след което автоматично се подменя с тази с логото.
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: LeniS   
Дата:   02-08-17 21:43

... Който качва снимка с лого, да качва 2 варианта - с лого и без лого. Когато е на рейтинг снимката, тя е без лого, след което автоматично се подменя с тази с логото...

Мисля, че програмистите много ще му се израдват на това [cool] [cool] [cool]

Иначе поздрави за идеята за нова галерия :)
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: PhotoBo   
Дата:   02-08-17 22:51

Admin [smilie24]
demiman [smilie24] [smilie24]
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: spotter84   
Дата:   02-08-17 22:58

Адмирации за тази инициатива!!! Подкрепям с 2 ръце! [smilie3] [smilie3] [smilie3] [beer]
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: Антивик   
Дата:   03-08-17 07:36

Горките гост редактори, да ги оплачеш. Я някой да си направи труда и да засече за 24 часа колко снимки се качват у албума за гласуване, па после си направете сметката колко ще станат за цял месец и какво гледане и разглеждане ще падне....
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: bogdanov   
Дата:   03-08-17 08:15

Браво! Това е един от най-добрите ходове правени до сега в сайта! С интерес ще следя избора на гост редакторите![smilie24]
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: rimohit   
Дата:   03-08-17 08:40

Да, добър ход , че с това помпане съвсем се объркаха нещата [beer]
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: bg2014   
Дата:   03-08-17 10:21

Идеята е чудесна. Поздравления!
Редуването, смяната на оценяващите ще е пътеводител за тези, които искат да се развиват в тази посока, а не само да си чешат егото. Това (правилата, правилна композиция и подобни) няма да им вреди на таланта, а само ще го доразвие с още малко познания (защо да е
правилна композиция и защо да я нарушим)?
Така, че не се настройвайте негативно още от сега.
Единственото странно е, че на "пистата" са професионалисти (като Шумахер- R.I.P.) с болид и в същото време има хора на пистата с Опел или Шкода. Някак си всичко е предрешено... но ще е интересно и забавно/поучително.
Успех!



Публикацията е редактирана (03-08-17 10:28)
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: mitpis   
Дата:   03-08-17 10:26

На мен идеята за алтернативен поглед различен от точките много ми харесва, стига редакторите да се водят само от своя вкус, а не от името на автора на дадена снимка и да се получи някаква шуробаджанащина.
Аз съм за![smilie24]
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: vili_anastasova   
Дата:   03-08-17 10:29

Чудесна инициатива!! Поздравления на админите и за първия гост - редактор![smile]
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: PhotoBo   
Дата:   03-08-17 10:54

Все още ми харесва идеята, но се притеснявам дали няма да доведе до още повече недоволство и разправии от страна на потребителите. Другото, което е, мисля че ако гост редактора не е един за месец ще е по-разнообразно, както и ако не е/са ограничен/и тематично! Лично мнение, но нека да видим как ще се наредят нещата с нововъведението [smile]
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: Admin   
Дата:   03-08-17 11:01

Антивик, не се притеснявай от името на редакторите.
Помислено е и за това.

Поздрави
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: Admin   
Дата:   03-08-17 11:02

cubanos, написали сме, че скоро ще въведем 3-дневната анонимност, а не че в момента е така.

Поздрави
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: the-rookie   
Дата:   03-08-17 11:12

Преди време в една тема бях споделил една мисъл(идея) свързана с фотограф-художници! Тогава един потребител (не)културно ми каза че съм идиот! Интересно ми е колко "идиоти" ще се съберат във форума в подкрепа на подобна идея!
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: Антивик   
Дата:   03-08-17 11:45

Ха дано...
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: LeniS   
Дата:   03-08-17 12:07

Това с фотограф художника е тема търкана от години и то не само в този форум. Тема по която има сблъсък на поколения относно мненията, но има хора които държат след името им да бъдат изписани всички титли, прозвища и както щеш ги наречи, но като им погледнеш портфолиото виждаш, че егото им е в повече.

Нямам против всеки да се изписва както си иска, стига да може да го защити с добра работа - в която и да е сфера.

И в този ред на мисли, би било добре част от гост редакторите да не са само фотографи и потребители на този форум (ако идеята е да се пазим от пристрастия и да има анонимност).

В крайна сметка идеята, композицията, внушението и т.н. са навсякъде в изкуството, и независимо дали си дизайнер, художник, фотограф - то имаш отношение към това и би могъл да оцениш достойнствата на една творба, ако тя ги носи в себе си ...

[shtrak] [shtrak] [shtrak]
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: pstoev   
Дата:   03-08-17 12:48

звучи интересно:) къде ще е тази галерия?
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: CDman   
Дата:   03-08-17 12:59

А бе нека съм идиот ама му съчувствам малко на човека.[smilie8]

Ще има:

Що тази, а не моята.

С какво е по-лоша(добра) ?

Ама оня е твой човек.

Ама ти ме мразиш.

И т.н. каквото се сетите [smilie21]

 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: Panov   
Дата:   03-08-17 16:45

Здравейте ,

Предлагам ,на потребител , който е избран за Редактор , във времето на неговата работа като редактор , да се спират коментарите и гласуването за всички негови снимки .

 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: шдфдшд   
Дата:   03-08-17 16:56

Автор: Panov
Дата: 03-08-17 16:45

Здравейте ,

Предлагам ,на потребител , който е избран за Редактор , във времето на неговата работа като редактор , да се спират коментарите и гласуването за всички негови снимки .


..еми , тогава някой лев тряа му даат....[smilie7]
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: Simbon4o   
Дата:   03-08-17 21:57

Почти се навих пак да качвам снимки тук [smilie5] да видим какво ще стане, но това е нещо, което преди много време трябваше да се направи.
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: тьма   
Дата:   04-08-17 08:35

Аз пък мисля, че най-Правилната композиция е тази, която Веднага насочва погледа към Уловения момент[smile]

Но поживем, увидим, что скажет демиман[smilie3]

 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: chukov   
Дата:   04-08-17 11:07

Къде можа да се види галерията?
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: uri64   
Дата:   04-08-17 14:17

> Аз пък мисля, че най-Правилната
> композиция е тази, която Веднага
> насочва погледа към Уловения
> момент[smile]
>
> Но поживем, увидим....
>

чушь, вздор, ахинея...
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: Admin   
Дата:   04-08-17 16:51

Chukov, съвсем скоро ще бъде видима.

Поздрави
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: cTpaHHo   
Дата:   05-08-17 14:08

Много добре [smile]
Отлично дори [shtrak]
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: тьма   
Дата:   05-08-17 17:40

Избраният редактор ще коментира ли кадрите?

 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: nyamago   
Дата:   05-08-17 17:50

^ В уводния пост се спомена, че ще е опция, която авторът може да поиска ?..
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: тьма   
Дата:   05-08-17 20:01

[smilie3] Благодаря, не чета внимателно.

 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: geokar   
Дата:   07-08-17 09:10

Чудесно е да има независима от официалния рейтинг оценка. Може би някои потребители най-после ще се замислят струва ли си с всички средства да драпат да се изкачат по точковата система и да се самоопределят единствено спрямо нея. Адмирации за идеята!
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: Peter_Angeliev   
Дата:   07-08-17 10:37

Относно видимоста на имената под снимките, ако се връща тази функция, хубаво е да бъде в подобрен вариант. Преди беше много лесно да се види кой е авторът. Вземете пример от полския Фотоферия, там дори снимката която се качва изобщо не се появява в профила на автора първите три дни. И не се виждат нито коментари, нито нещо друго, така вероятноста за приятелско гласуване е минимална.
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: Admin   
Дата:   08-08-17 19:00

Здравейте,

представяме ви редакторската галерия на demiman.
Всеки ден към нея ще бъдат добавяни снимки.
Снимките се подреждат според датата им на качване към общия Албум на сайта.

В края на месец Август редакторът ще има възможност да постави няколко от снимките на първа страница в подредбата независимо от сегашния им ред.

Цък за галерията
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: mogila   
Дата:   08-08-17 19:21

Ейй много хубави снимки :)
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: mogila   
Дата:   08-08-17 19:23

Само дето не ми се отварят снимките като кликна на тях...
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: Admin   
Дата:   08-08-17 19:25

@mogila,

коригирано е. Би трябвало да ти се отварят сега.

Поздрави
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: mogila   
Дата:   08-08-17 19:27

Отварят се сега да. Видях мацката с дупето...
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: nyamago   
Дата:   08-08-17 20:00

Та, плачат някои как било паднало нивото и нямало добри снимки във форума? Само за една седмица от 'празен' месец (в който всички са отишли някъде в отпуска) - колко много материал! Очаквам още много до края на месеца...

Май хич не е лошо някой куратор да прави подборки?

[shtrak]
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-08-17 21:30

Подбора на demiman до момента е супер, не знам дали някой би могъл по-добре да се справи! Автоматично шуро-бадженащината отпада като опция, то се вижда! Евала!!! [smilie24]
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: Peter_Angeliev   
Дата:   08-08-17 21:56

Е това вече е друго нещо! [smilie24]
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: roburt48   
Дата:   08-08-17 22:54

Едно огромно Благодаря на редактора за подбора, и че там е попаднал и мой кадър [smile]
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: HadesPersephone   
Дата:   08-08-17 23:14

Поздравления за начинанието и успех в развитието на галериите! Бутон/линк на по-видно място в сайта/форума може ли да се изкара?
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: Admin   
Дата:   09-08-17 11:47

HadesPersephone, днес галерията ще бъде публикувана на първа страница. [smile]
Очаквайте и интервю с demiman. [shtrak]
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: мара   
Дата:   09-08-17 12:02

има и страхотни кадри! ако я нямаше тая галерия, нямаше да ги видя вероятно!
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: CDman   
Дата:   09-08-17 12:33

Бихте ли ме светнали къде е тази галерия щото така и не я намирам. За сметка на това ми излиза някаква реклама "Муден пишка?" [smilie11] - сори така пише [smilie8]

 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: мара   
Дата:   09-08-17 13:06

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

даааа, рекламата с муден пишка и цяр по темата е яка!
редакторската галерия я отворих от линка, дето е дал админ. тук, в темата.
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: LeniS   
Дата:   09-08-17 13:50

Хубава галерия наистина и освободена от "аз на теб - ти на мен" .. Наистина в повечето форуми на тази база много от хубавите кадри никой не ги вижда защото се оказва, че автора "не е гъст" с никой, или не е от тези които под всяка снимка пляскат с ръчички за да му върнат гласове...

[thankyou] [thankyou]
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: мара   
Дата:   09-08-17 13:59

а, не...не е тая причината.
аз лично просто не влизам често...днеска и изобщо тия дни, беха изключение. бая погласувах...
ма то аз много често даже не поглеждам кой е авторът.и сега също така...повечето неща не помня изобщо чии са.
ама имаше неща, дето за моя вкус са чисти недоразумения, както и други, които чудесно виждам, че са хубави, но просто не са ми интересни или съм ги виждла стотици пъти...
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: CDman   
Дата:   09-08-17 13:59

Аааа видях я ! [beer]

Ей за такива блейки като мен линка:

Редактор на галерията Младен Първанов - demiman[smilie24]

 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: MarinY   
Дата:   09-08-17 19:48

Demiman, страхотна работа си свършил!
Ето примера, за двата вида "ФотоФоруми". Единият, безкритериен, давещ качествените работи в океана от източени карти, тип ФБ. Другият - как "недемократичната" [smilie3] цензура на знаещ човек, вдига нивото, пет етажа!
[beer]
П.П. ред. на стила.[smilie3]



Публикацията е редактирана (09-08-17 19:58)
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: Shael   
Дата:   10-08-17 06:22

Автор: mogila
Дата: 08-08-17 19:27

Отварят се сега да. Видях мацката с дупето..



Къде я видя, при мен защо я няма..?[smile]

 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: ppaulina   
Дата:   13-08-17 09:03

Здравейте!
Бих желала публично обсъждане на моя снимка от редактора на м. Август, но не виждам специалната опция при снимката? Ето линк към нея:

https://photo-forum.net/i/2084145


Поздрав!
 No Subject
Автор: ppaulina   
Дата:   13-08-17 09:09





Публикацията е редактирана (13-08-17 09:28)
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: the-rookie   
Дата:   13-08-17 09:34

към ppaulina: в обсъждането само редактора ли е допуснат или и други потребители могат да споделят мнение?
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: ppaulina   
Дата:   13-08-17 09:46

Не знам, нямам против да изкажете мнение.Коментарите под снимката ми са разрешени. Заповядайте!
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: Simbon4o   
Дата:   14-08-17 00:05

Това само потвърждава това до което стигнах като извод - няма рейтинг система, която да може да държи нивото на оценяване на който и да е сайт. Единствения вариант да отворя галерия и да ми харесват кадрите в нея е, ако някой със сходен на моя вкус си е изгубил време да ги подбира...
Супер е галерията, почти няма кадри, които да не ми допаднат.
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: vili_anastasova   
Дата:   14-08-17 10:12

Разгледах редакторската галерия, подредена от demiman, останах очарована!!
Страхотни снимки![smile] [smile]
Поздравления!
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: ppaulina   
Дата:   14-08-17 11:38

На мен също ми допада галерията, успявам да видя добри творби, които бих пропуснала поради недостатъчно време.
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: тьма   
Дата:   14-08-17 15:13

Хубавото е, че има кадри, които демиман изважда, иначе биха потънали, разбира се, има и такива, които на мен не ми харесват, но това е Неговата галерия[smilie3]

 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: ABATO   
Дата:   14-08-17 15:38

Великолепна селекция! Поздравления за идеята!
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: nalexiev   
Дата:   14-08-17 18:18

Аз искам да попитам, понеже не съм наясно.
Всички снимки тук -> https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=EDITOR_GALLERY&i=1 ли са избрани от редактора или са всички субмитнати за разглеждане за редакторската галерия?

Питам, понеже имам 1 там (https://photo-forum.net/i/2086495) и не знам избрана ли е или просто се показва, че е била събмитната във въпросната галерия.

Мерси за инфото :)
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: the-rookie   
Дата:   14-08-17 19:04

nalexiev,искам и аз да те попитам какво означава субмитнат/събмитнат?
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: sherbit   
Дата:   14-08-17 20:13

Няма мои кадри, следователно не ме кефи.[smilie5]
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: ceco   
Дата:   15-08-17 04:13

nalexiev, без съмнение е избрана, нали не си я събмитнал ти! [smilie3]

Определено е добра селекцията! Разбира се, и на мен не всичко в нея ми харесва, но си личи, че редакторът е подходил безпристрастно и се е постарал да разгледа всичко качено (а то не е никак малко). Браво на demiman, браво и на админите за хубавата инициатива! [beer]

Виждам, обаче, една 'опасност': Ако и следващите редактори се справят толкова добре, възможно е скоро повечето потребители да отсвирят и "Избрано", и "Нови предложения", а да свикнат да разглеждат само редакторската галерия. [smilie5]



Публикацията е редактирана (15-08-17 04:13)
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: philip   
Дата:   15-08-17 12:04

Инициативата е похвална, браво на редактора за положените усилия! Ще ми се в края на периода demiman да ни покаже и своя фаворит за СНИМКА НА МЕСЕЦА. Имам и някои бележки и препоръки, но те са за администраторите, ако искат ще ги чуят.[smilie3]

За мое съжаление опасенията на ceco са основателни... Мнозинството от качващите в нови предложения, почти не поглеждат чужди снимки, камо ли да гласуват за тях, както и не малко от харесалите по-горе галерията не са я удостоили с гласоподавателна подкрепа. Но в такова време живеем, обичаме да получаваме, без да полагаме усилия...[smilie2]

 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: CDman   
Дата:   16-08-17 09:46

Виждам, обаче, една 'опасност': Ако и следващите редактори се справят толкова добре, възможно е скоро повечето потребители да отсвирят и "Избрано", и "Нови предложения", а да свикнат да разглеждат само редакторската галерия. [smilie5]

Аз пък се страхувам, че ако обявяват предварително авторите, който ще отсяват кадрите няма да е далеч периода в който след обявяването им ще ги затрупват с лични съобщения от типа "Кво пиеш? " [smilie5] [beer]
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: obscurity   
Дата:   16-08-17 10:36

Кажи ми каква музика слушаш, и ще ти кажа какъв човек си.
Покажи ми какви снимки харесваш, и ще ти кажа какъв човек си.
И т.н.

[smilie3]
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: nyamago   
Дата:   16-08-17 10:49

Всякакви опасения, съмнения и несъгласия бледнеят пред положителната инициатива и отличната работа на куратора. Тая галерия явно е от 'историческите събития' във форума - такива неща да се случват! [cool]
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: CDman   
Дата:   16-08-17 11:12

Предложението ми беше Куратора да не се обявява преди да излезе галерията.

Не ви ли направи впечатление, че малко след излизането почти всички снимки минаха на първа страница ?

Иначе не казвам нищо ново.[smile]

Има една легенда за подобна "галерия" може би е истина не знам.[smilie11]

Кметството в Лондон решило да проведе кампания против платените жрици на любовта като настрои общественото мнение срещу тях. За целта пред кметството било изложено голямо табло със снимките на "жриците" над който имало надпис "ТЕ ПОЗОРЯТ ГРАДА НИ".

Не минало много време и отговорния за таблото служител започнал да получава подкупи за да се появи определена снимка там. [beer]
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: мара   
Дата:   16-08-17 11:36

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

е, начи требе да напрайм И галерия с "плавата на седмицата"
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: teoget   
Дата:   16-08-17 22:02

Страхотна инициатива!
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: Admin   
Дата:   28-08-17 13:13

Прочетохте ли интервюто с Demiman?

Ето го и тук:

Редактор на галерията Младен Първанов - demiman

Разкажете ни накратко за себе си, какви са вашите работа и хобита?
По професия Педагог, по душа търговец ;) управител на книжарница.

Какво е първото нещо, което ви привлече във фотографията?
Когато погледнеш през визьора, вече си в един нов свят.

Влияе ли по някакъв начин и житейският ви опит на фотографиите, които заснемате?
Разбира се. Спирам да бързам и се вглеждам все по-внимателно в подробностите. Трябва умело да съчетаваш красотата на уловения момент и спокойствието да го възприемеш и преживееш.

Каква е техниката която използвате? Използвате ли софтуери за обработка?
Никон. фотошоп, само най-основни опции. Не желая да го уча подробно, за да не ми пречи :)

Какво е по-важно за вас, настроението и историята зад образите, или техническото съвършенство?
Разбира се, че първото ... технически съм избрал нещата си така, че да не търся никога вината там.

Каква е вашата визия и отношение към фотографията?
Всеки иска да види красива фотография. Не всеки може да направи "говореща" фотография.

Избирате ли всеки път специално местата, на които да снимате?
Това е задължително при портрет. При пейзажите трябва още повече проучване и време.

Кой е вашият любим фотографски жанр?
Портрет и пейзаж от 1 кадър /сигурно затова нямам много/.

Какъв е вашият съвет към начинаещите фотографи?
Ако нещо се прави за удоволствие и с любов, няма как да не се получи.

Очаквайте обявяването на редактор за м.септември![smile]

Поздрави
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: rimohit   
Дата:   31-08-17 09:59

С голямо нетърпение очаквам "септемвриеца" [smilie7]
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: tarantulaxxx   
Дата:   31-08-17 19:32

Радвам се и приветствам въведените месечни редакторски галерии. Много добро хрумване и много добър избор за първи месечен редактор. Demiman се справи перфектно. Извади отлични кадри в галерията. Поздравявам го. Поздравявам и админите. Очаквам с нетърпение следващия редактор.
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: philip   
Дата:   01-09-17 11:47

Преди да научим следващия редактор, да благодарим на Деми за свършената работа и чакам да обяви снимката на месец август!

 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: nyamago   
Дата:   01-09-17 12:28

Първия куратор на галерията: [smilie24] [cool]
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: uri64   
Дата:   01-09-17 13:36

> Първия куратор на галерията: [smilie24]
> [cool]

+1
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: LeniS   
Дата:   01-09-17 21:26

Поздравления и от мен на Деми за чудесната галерия.. приятно и интересно интервю [cool]
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: teoget   
Дата:   04-09-17 14:57

Какво стана с редакторските галерии?
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: Admin   
Дата:   04-09-17 15:14

Здравейте,

Днес ще обявим и пуснем новата галерия.

Редактор за нея ще бъде Бойко Йорданов, най-известен във фото средите като издател на стойностното списание за фотография "Фото око".

Галерията ще включва снимки качени между 01.09.2017 г. и 30.09.2017 г.
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: e-design   
Дата:   04-09-17 17:06

[cool]
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: Synthy   
Дата:   05-09-17 09:08

Може би няма да е лошо, ако линк към актуалната месечна галерия се закачи някъде по менютата на сайта, а вътре да има препратка към минали галерии ("архив" примерно). Сега единственият начин, да видя галерията е през тази тема.
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: the-rookie   
Дата:   05-09-17 09:17

На първа страница в дясно е линка!
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: Synthy   
Дата:   05-09-17 09:23

[smilie23] за заплес като мен. Благодаря! [smile]
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: Panov   
Дата:   05-09-17 16:23

написа:

> Здравейте,
> Автор: Admin
> Дата: 04-09-17 15:14
> Днес ще обявим и пуснем новата
> галерия.
>
> Редактор за нея ще бъде Бойко
> Йорданов, най-известен във фото
> средите като издател на
> стойностното списание за
> фотография "Фото око".
>
> Галерията ще включва снимки
> качени между 01.09.2017 г. и 30.09.2017 г.

Отдавна вече е 05 СЕПТЕМВРИ 2017 , а нова галерия не виждам

[smilie2] [smilie11]



Публикацията е редактирана (05-09-17 16:24)
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: Admin   
Дата:   06-09-17 18:53

Новият ни редактор Бойко Йорданов, след пътуване в чужбина, вече е на линия и подбира кадри за редакторската си галерия.

Вижте и интервюто с него. :)

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=EDITOR_GALLERY&


 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: тьма   
Дата:   06-09-17 22:15

Новият редактор леко ме учудва, но явно е по-либерален[smilie3]

 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: SaS   
Дата:   07-09-17 00:36

Тьма,

редакторите са различни хора, всеки със своите особености, силни и слаби страни.

Давай предложение за следващия редактор, че да има време да се навие [smile]
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: тьма   
Дата:   07-09-17 06:38

Аз съм навита[smilie3]

 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: тьма   
Дата:   07-09-17 20:27





Публикацията е редактирана (10-09-17 20:19)
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: sherbit   
Дата:   07-09-17 20:51

Ако изберат мен ще има само цици.
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: Dunedan   
Дата:   08-09-17 17:01

Не разбитам как да участвам в редакторските галерии. Отделно ли трябва да кача снимки или трябва да избера една от вече качените? Какви са сроковете за месеца? Съжалявам ако го е пишело някъде и съм пропуснал, но не видях обяснение в тази тема.
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: roburt48   
Дата:   08-09-17 19:45

Dunedan, самият редактор подбира кадри от качените за оценка в сайта всеки ден, като съответно ги публикува в редакторската галерия (по негова преценка). А тук в тази тема можеш да качиш свой кадър и да поискаш публично обсъждане и коментар :)...



Публикацията е редактирана (08-09-17 19:47)
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: ceco   
Дата:   09-09-17 00:23

Забелязах някои бъгове откакто се появи новата галерия (за септември) и редакторските галерии станаха две.

- Галерията на Бойко Йорданов (с новите снимки) е озаглавена Редакторска Галерия - Август 2017 г. (както старата), а би трябвало да е "... Септември 2017 г.". Това е ако отидете на нея директно от линка на първа страница (не знам да има друг начин - линк от друга страница или меню).

- Най отгоре в редакторската галерия има два линка: СЕПТЕМВРИ 2017 и ВСИЧКИ. Първият нищо не променя (за сега - ОК), вторият показва на друга страница и двете редакторски галерии (този път - коректно именувани).

- Отиваме от ВСИЧКИ на Редакторска галерия август 2017 г. - редактор demiman. Тя е коректно именувана, най отгоре са същите линкове, но линкът СЕПТЕМВРИ 2017 не работи (оставя ни на същата галерия (Август 2017). Единствено през линка ВСИЧКИ можем да се върнем на редакторската галерия за септември (или през началната страница), директен линк няма.

Макар и да не представляват особен проблем за навигацията тези несъответствия, добре ще е да се оправят. Иначе подкрепям напълно създаването на редакторските галерии, дано пораздвижат форума!

 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: nyamago   
Дата:   09-09-17 00:40

Отидох право от входната страница на сайта, без дори да забележа правилният месец ли е в линка. Изненада ме колко материал се е натрупал само за седмица. Както и преди - с доста добри работи (макар да има видими разлики с предния месец, те не са в качеството, а са отражение на личните стилове и предпочитания на кураторите).

Още един такъв месец и тая галерия ще ми стане 'по подразбиране' вход към сайта :)

[smilie24]
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: тьма   
Дата:   09-09-17 00:51

Никога не би ми станала "вход към сайта" - винаги държа на своята гледна точка, а след това я сравнявам с тази на останалите, в случая и на редактора:))[smilie3]

 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: SameButDifferent   
Дата:   09-09-17 13:49

Аз също предпочитам първо да разгледам несортираните снимки и да гласувам там, а после да мина през "преминалите прага" и накрая да видя и най-високо оценените от разбирачите. [smile]

Редакторската галерия ми е интересна, защото показва личен вкус, който не съвпада непременно с този на мнозинството. Понякога и аз откривам там неща, които иначе не бих забелязала. Подкрепям идеята. [smilie24]

 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: тьма   
Дата:   10-09-17 20:21

А какво мислите за Ирник :-)
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: SaS   
Дата:   11-09-17 23:37

ceco,

имаш ли още несъответствия в навигацията, защото точно като си писал ние ги пооправихме?
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: SaS   
Дата:   11-09-17 23:39

тьма, Ирник за редактор ли?


nyamago, редакторската галерия показва различни гледни точки.
Доста съм изненадан от избора, признавам си.
За следващите месеци сме подготвили интересни конфигурации, като типове хора и интересите им, за редактори.
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: spotter84   
Дата:   12-09-17 00:23

И от мен едно предложение: J.V.



Публикацията е редактирана (12-09-17 00:24)
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: тьма   
Дата:   12-09-17 08:17

Да, Ирник като редактор!

 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: sherbit   
Дата:   14-09-17 22:16

Да му направите една свястна снимка на човека.
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: тьма   
Дата:   14-09-17 22:21

Погледни тук [smile]

 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: KateQP   
Дата:   15-09-17 17:47

Успех .. дано поспрат коменарите,че се гласува за наши ваши ;)
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: ceco   
Дата:   15-09-17 17:51

SaS, оправили сте имената на редакторските галерии, но точно по навигацията продължава да има несъответствие (остава си онова, за което споменах и преди): линкът СЕПТЕМВРИ 2017 най-горе в галерията не работи. Когато сме в редакторската галерия Август 2017 и кликнем на него, нищо не се случва (оставя ни на същата галерия - Август 2017). Не се съмнявам, че ще го оправите някой ден и това. [smilie3]

 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: philip   
Дата:   15-09-17 18:01

KateQP: "Успех. дано поспрат коментарите, че се гласува за наши ваши ;)"

Като го чуя от почти негласуващ автор... [smilie25]

 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: KateQP   
Дата:   15-09-17 18:05

:) Трябва ли да имам определен брой гласувания за да имам мнение и наблюдение ?



Публикацията е редактирана (15-09-17 18:05)
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: philip   
Дата:   15-09-17 18:55

KateQP: ":) Трябва ли да имам определен брой гласувания за да имам мнение и наблюдение ?"

Ами не, стига да не качваш снимки за гласуване [smilie3]

 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: KateQP   
Дата:   15-09-17 19:23

philip KateQP: ":) Трябва ли да имам определен брой гласувания за да имам мнение и наблюдение ?"

Ами не, стига да не качваш снимки за гласуване [smilie3]


О !! :) Да не си помислихте,че аз имам някакви претенции за гласуванията по моите снимки ?! [smilie7]

Не, нямам именно поради причината,че очевидно не отделям достатъчно време за коментари и гласувания.
А просто заради едната ми ти бройка да цъкам тук и там с ''!!!''или ''+++" не си струва според мен...
Мнението ми от коментари в различни групи на Фейсбук и всеобщото недолволство с гласуването :)
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: philip   
Дата:   15-09-17 21:38

KateQP именно че не отделяте достатъчно време за гласуване в новите предложения /не само Вие, а и куп други добри автори/ (не става дума за коментиране тук и там), води до настоящото състояние на албумите. Ако се активизирате, може да видим по-добри кадри в албумите, вместо да разчитаме на редакторската галерия!

 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: iliyanb   
Дата:   15-09-17 23:06

Аре нема нужда от разцъкване. Стига толкова. Отделяте време, не отделяте време, таратанци. Цветарките във форума са достатъчно, не е нужно всички да се опрашваме. Разчитаме на галериите? Те па едни галерии...
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: тьма   
Дата:   15-09-17 23:08

[smilie7]

 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: SaS   
Дата:   16-09-17 00:58

Илияне,
хубаво си споменал галериите и ме подсети.
Имаме предложения от потребители да те поканим за следващ редактор на галериите. Някой от тях очакват да видят от теб различен поглед.
Би ли се ангажирал за следващия месец?
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: iliyanb   
Дата:   16-09-17 01:53

Сашо, благодаря за вниманието! При сегашното състояние на форума и предвид неща, които чистосърдечно и най-добронамерено съм ви споделил и от които ми се повръща, не бих се наел, а освен това не ми е ред чисто фотографски погледнато. Самият факт, че ме питаш публично след първите две анонимни селекции на редактори, е по-скоро политически трик, а не сериозно намерение [smilie3]. Аз не съм глупав човек и държа на позицията си, нямам нужда от изкуствено гъделичкане на егото ми (а то изкуственото ми се е случвало вече не еднократно[smilie3]) , за да запея друга песен или в правилен тон. Галериите Ви, представени в този си вид са доста по-слаби от "рейтинг Б". Това, че някой ръкопляска, не е критерий. Доста повече мълчат, а те го правят по подразбиране от години, защото не им дреме вече. Тоест, ако целта на галериите е била по-добра селекция от потребителската, не се е получило. Галерия не означава сбирщайн. Галерията трабва да мирише на класа. В нея трябва да се попада трудно и да е една специална селекция.
Но не тук са проблемите на сайта. Ако смятате, че с галериите ще се решат проблемите на сайта, а те са от всякакво естество, разчитайте на екип, който да подбира, ако можете да го осигурите, което няма да е лесно. Тогава може и да махнете рейтинг Б, който е изцяло порочен в настоящия му вид. Долнопробна и изключително евтина игра на точки, оставена без надзор. Добри фотографи без достойнство го превърнаха в такава.

Предлагам за следващия месец:
Любомир Арабаджиев
Милан Христев
Иван Андонов
Калоян Богданов
Денис Бучел

Горните в екип. Със специални условия и правила по селектирането на снимките за галериите. Ще има различна гледна точка в рамките на един месец, а не като сега всеки месец.

Аз ги предлагам, те дали ще искат е друг въпрос.


Също така предлагам kolov, дуни, красик, roland909 и т.н....... Тази група е голяма и утопична, но и показателна какво е имало тук, преди някои да си помислят, че чрез комсомолска активност и цветарство се става фотограф. Добре, че първата група е още във форума, малко или много. Та има малък шанс...



Публикацията е редактирана (16-09-17 01:57)
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: SaS   
Дата:   16-09-17 02:34

Илияне,

благодаря за препоръките и предложенията ти.

Учуден съм, че отказваш да участваш в Редакторските галерии предвид това, че ти беше един от основните хора, които даваха идеи за тях и настояваха за въвеждането им като алтернатива на другия тип селекция в сайта. Аз на твое място ако отказвах не бих препоръчал други хора, но нали хората сме различни?

Не бих си и правил труда за "политически трикове" с ясното ми мнение, че правилен редактор няма. Има различна гледна точка и различен поглед. Поканих те, защото ти дължиш на галерията да си редактор, поради това, че смяташе, че такъв тип галерии биха били хубаво нещо и ги препоръчваше. Имаш ли усещането когато избереш най-хубавите снимки, че ще събереш само овации? Това ли е целта? Фотографията само черно и бяло ли е? Ако за теб хубаво в този момент е това, което ти виждаш, за някой друг хубаво е друго, защото не гледа с твоите очи. Покажи ни твоите очи!

Защо те питам публично? Питам те публично, защото ти обвиняваш другите редактори публично, че не са на ниво, което ти търсиш и би изглеждало странно да те попитам на лични да си редактор, и ти да се появиш, както казваш "анонимно". Изборът е твой било публично или не.

Редакторите избират по свои критерии, никой не им влияе, никой не ги съветва от нашия екип. И това не е срамно. На мен ми е интересно да видя избора. Този месец един редактор, другия месец пет. Имаш ли други съвети? Те непременно ли ще работят или не гарантираш?

Редактирано, защото съм го объркал при писане: Относно предложените хора, смятам, че предложението ти е лицемерно предвид изказвано от теб мнение в предишни разговори.

Иска ми се да ти пожелая да гледаш малко по-положително на нещата около теб, но не ми идва точния начин.

Поздрави
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: тьма   
Дата:   16-09-17 08:59

Идеята за няколко редактори, всеки от тях с насоченост към определена тема и доказал се в нея, е много добра.

Имам само едно предложение - този, който ще отговаря за Голо тяло, да бъде жена[smilie3]

 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: мара   
Дата:   16-09-17 09:50

много вожд, малко индианетс [smilie5]
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: iliyanb   
Дата:   16-09-17 10:01

Сашо, добро утро!

Ще ти отговоря пунктуално, защото смятам, че е нужно:

Учуден съм, че отказваш да участваш в Редакторските галерии предвид това, че ти беше един от основните хора, които даваха идеи за тях и настояваха за въвеждането им като алтернатива на другия тип селекция в сайта. Аз на твое място ако отказвах не бих препоръчал други хора, но нали хората сме различни?

Никога не сме обсъждали редакторски галерии в този им вид. Позицията, която поддържах, е че сайтът се нуждае от редактори, работещи в екип. С идеята, че тези редактори ще имат по-тежка дума при определяне на облика на сайта, вместо да се търсят "алтернативни" начини за популяризиране на снимки, които алтернативни начини са далеч от демократични и в никакъв случай не са етични. Аз никога не съм застъпвал тезата за паралелни селекции и смятам, че сайтът не е чак толкова претрупан с фотография, да да съществуват 2 вида селектиране. Тоест аз смятам, че трябва да има или "Рейтинг Б" в сегашния му вид или "Рейтинг Б", подпомогнат от фотографи, които имат всеобщо уважение в средите. Такива все още има. Думичката "екип" е важна, тъй като тя гарантира разнообразие. Тоест легален начин за помпане на снимки с точки, без скрито покрито, от хора които /ако се наемат/, застават с имената си и с реномето си. Най-нормалното е да ти откажа и не виждам нищо лошо в това, че смятам други хора за по-достойни да се заемат с работата в екип по селекцията на снимките.

Не бих си и правил труда за "политически трикове" с ясното ми мнение, че правилен редактор няма. Има различна гледна точка и различен поглед. Поканих те, защото ти дължиш на галерията да си редактор, поради това, че смяташе, че такъв тип галерии биха били хубаво нещо и ги препоръчваше. Имаш ли усещането когато избереш най-хубавите снимки, че ще събереш само овации? Това ли е целта? Фотографията само черно и бяло ли е? Ако за теб хубаво в този момент е това, което ти виждаш, за някой друг хубаво е друго, защото не гледа с твоите очи. Покажи ни твоите очи!

В коментара си по-горе ти отговарям и на този въпрос. И точно понеже отговора на въпросите ми е "не", държа на екипна работа, за да е честно, за да има различни гледни точки в един и същ период.

Относно предложените хора, смятам, че част от тях са лицемерни предвид изказвано от теб мнение в предишни разговори.

Аз не съм фурнаджийска лопата и имам позиция. Визираш отношенията ми с Калоян Богданов. Те не са се променили. Това не ми пречи да смятам, че ако Калоян Богданов е част от екип, който селектира снимки, той ще се справи много добре, даже отлично. Лицемерно ще е да не го предложа само защото имам лоши лични отношения с него. Те не са тайна, но аз съм по-широко скроен. Тук говорим за сайта, а той-няма нищо общо с личните ни конфликти. Аз тук оценявам и хора, с които не се разбирам. Сигурно е странно предвид масовите практики в такива случаи. Изненадва ме думата "лицемерно", използвана от теб. Надявам се принципите ти да не са изградени на "с който съм в конфликт, той не съществува..." Това какво мисля за Калоян Богданов и отношенията му към потребителите тук и въобще методите му на комуникация, няма връзка с това какво смятам за Калоян Богданов като евентуален участник в селекция от снимки.

На последно място:
Навсякъде при избор има жури /в множествено число/ или съдии /пак в множествено число/. Хората не са били глупави, когато са открили тази практика.

Относно въпроса ти дали "гарантирам" нещо? Не , не гарантирам. Мога да гарантирам за мои дела и мои решения и мои бизнеси. Сайтът е твой, командваш го еднолично. Ти трябва да гарантираш, ако въобще се търси гаранция.



Публикацията е редактирана (16-09-17 10:08)
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: sherbit   
Дата:   16-09-17 18:20

Явно няма достойни снимки.
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: nislon   
Дата:   17-09-17 08:12

Явно се е обидил човека (редактора). :(


Редакция:
Прибързано мнение от моя страна, на базата на грешна преценка, съжалявам!
По-късно прочетох подробности по темата по-долу.



Публикацията е редактирана (18-09-17 13:03)
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: sherbit   
Дата:   17-09-17 20:54

Ако не е нещо сериозно и основателно е доста несериозно това забегване.
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: nyamago   
Дата:   18-09-17 00:37

> Ако не е нещо сериозно и основателно е доста несериозно това забегване.

Ами не е сериозно, само му казаха за галерията му "Те па едни галерии..." и че е "сбирщайн".

Вместо да упрекваме обидените в несериозност, може да си въздържаме малко темперамента и да опитваме да третираме хората с малко респект?
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: e-design   
Дата:   18-09-17 08:00

на концерт е ;-) [thankyou]
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: sherbit   
Дата:   18-09-17 08:02

Мога да селектирам цици докато го няма.
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: iliyanb   
Дата:   18-09-17 08:59

Текстът беше изтрит от администратора, защото съдържа СПАМ или противоречи на правилата на Фото Форум.
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: тьма   
Дата:   18-09-17 10:23

Щом употребихме думата "комунистически", работата става сериозна, темата скоро ще придобие много нетолерантен вид [smilie3] [smilie21]

 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: sherbit   
Дата:   18-09-17 11:35

Другия редактор да не е толквоа ранима душа.
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: Synthy   
Дата:   18-09-17 12:01

Е може да е болен, на море, на планина... Нека да се изкаже и той, пък тогава да се вадят изводи.
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: Admin   
Дата:   18-09-17 12:04

Редакторът Бойко Йорданов имаше планувано отдавна пътуване в чужбина, както каза e-design, на концерт и затова не беше онлайн.

Днес през деня вече ще е на линия.

Поздрави
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: iliyanb   
Дата:   18-09-17 12:07

Господа администратори, изтрихте мой коментар, в който се защитих от нелепо вменявана ми вина. В същото време оставяте коментара, предизвикал моя? Не за пръв път го правите и не само към мен. Поздравявам Ви за бързата реакция!
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: nyamago   
Дата:   18-09-17 12:38

Ако администраторите преценят, че съм нарушил правилата или добрия тон, да изтрият и моя пост. Неточната ми преценка за причинно-следствена връзка между обидите към куратора и неговото неочаквано изчезване (признавам грешката) НЕ отменят позицията ми против груб език и неуважително отношение (каквито имаше и в изтрития пост). Тази ми позиция (нека наричаме всичко цивилизовано "комунистическо") няма да се промени с- или без триене на постове.
= = = =

И по темата: хубавата инициатива с тия курирани галерии не заслужава такива отклонения. Има място и за колективно куриране от редакторски екип (бих подкрепил това предложение на Илиян), но има място и за избрания модел с индивидуални редактори - техните галерии са 'портрет' не само на фотографите във форума, а и на самите редактори, отразяват личните им естетически виждания и с това внасят допълнителна ценност, особено като се редуват и сравняват.

А с редактирането в екип има един малък проблем: ярките и високо-стйностни автори (като конкретно предложените) по принцип са силни индивидуалности с (напълно оправдано) его и безкомпромисни възгледи. Консенсус между толкова силни индивиди е мисия невъзможна - те по-скоро ще се избият, отколкото да се съгласят ако имат различия за някоя снимка. А различия ЩЕ имат. Не съм портив да се опита и с колектив, но трябва да се има предвид ефекта "орел, рак и щука" и да се тушира с някакъв грижливо разработен регламент (примерно за вътрешно гласуване между тях)...

Засега избраният вариант с редуващи се индивидуални куратори има повече подкрепа, отколкото критика и е още рано да се съди дали е по-удачен> Нека видим още 2-3ма и пак да говорим?

[shtrak]
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: тьма   
Дата:   18-09-17 13:09

За мен не е лошо да има нещо като Художествен съвет - в който да влизат най-малко 20 души, за да може да се осигури присъствие на поне 1/3 от тях всеки ден. От тяхното гласуване и без нужда да се разбират помежду си може да се определя снимка на Деня, на Седмицата и на Месеца, отделно да има такива според гласуването на потребителите. Тоест, за да стане една снимка - кадър на Деня, тя трябва да събере определен брой точки от хората в този ХС или както искате го наречете - и номерът с орел, рак и щука няма как да се получи. Добре е тези хора да не се знаят - нито от нас, нито помежду си[smile]

 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: laurel   
Дата:   18-09-17 13:15

Бойко показа класа в селекцията. Дали е възможно да видим някъде и негови произведения?
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: sherbit   
Дата:   18-09-17 13:33

Яките снимки.
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: Synthy   
Дата:   18-09-17 14:04

Според мен, избора на редактора не бива да се коментира. Това е НЕГОВИЯТ поглед върху фотографията във форума. Еднолично мнение на избиращият, без право на обжалване. На който не му харесва, да не я гледа. Следващият месец ще е различно.
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: SaS   
Дата:   18-09-17 14:19

Георги Величков (laurel),

не би трябвало аз да ти обяснявам кой е Бойко Йорданов и какъв принос има той към фотографията. Ти това много добре го знаеш и го познаваш лично.

Не е достойно да се криеш зад анонимни регистрации и да "ковеш" бивши партньори и проекти, в които си участвал.

Поздрави
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: uri64   
Дата:   18-09-17 14:56

Мда...както пееше Робърт Плант в "Кашмир" - "И всичко, което виждам, става кафяво"....в контекста на темата - засира се..моля за извинение за свободния превод.

Според мен, в тая тук тема трябва да има само обявяване на редактора за конкретния месец и подобна "служебна" информация и нищо друго.

Всички възторжени хълцания, призиви от сорта "На оружие братя!", "Моята най-голяма мечта е да има световен мир" и др. подобни лирични отклонения, както и различни по характер обяснения и изпразване на душите да става в някакви съпътстващи теми, които да си се водят според правилата на сайта.
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: J0R0   
Дата:   18-09-17 15:24

Сашо, "анонимният" ми профил беше направен по повод и в дните, когато без каквото и да е основание ти лично ми беше затрил основния профил.
13 години съм бил администратор на тоя сайт, мислиш ли че ако искам да си скрия профил не знам как да го направя?
Кое на кое му викаш "коване" не знам. На мен ми е ясно кой е Бойко, не е лошо хората да му видят снимките, това дава допълнителна светлина върху селекцията. Кое е нередното във въпроса?
И точно па ти да ми обясняваш кое е достойно и кое не е - е пълен ташак.
 Re: Месечни редакторски галерии
Автор: Admin   
Дата:   18-09-17 19:05

Темата се затваря и ще пуснем нова тема, когато обявим новия редактор.

Поздрави
 

 Тази тема е затворена