Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: lamerko   
Дата:   27-07-17 22:15

И аз се излъгах да сложа новия фирмуеър... утре ще направя опит да го вдигна, ако времето разрешава и ще видим какво ще е...

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: metodiev_martin   
Дата:   27-07-17 22:56

Малко в страни от темата:
Днес изпратих дронЯ си в индустриалния немски град, където се помещава сервиза на DJI - така, малко на страх, по пощата, добре опакован, пък дано да има щастлива развръзка

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: pisan60   
Дата:   31-07-17 15:54

В събота бях на сватба - пуснах малко дрона - нямаше никакви проблеми от към връзка, стрийм и т.н. Нито телефона се загря, нито моторите и батерията - всичко беше идеално. Тържеството беше във Вила Екатерина Вакарел - разхоих го до гарата на Вакерел и го оставих сам да се върне.

Един страничен въпрос относно пътуване със самолет - да знам - ръчен багаж, източени и изолирани батерии. Интересувам се има ли за Европа някакъв permit за летене, както е в Америка (регистрация на сайта на FAA, заплащане, получаване на permit).

Не става дума за регулациите за летене, които за всяка страна са различни или по-точно местата на които може/ не може да се лети.

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: ikomilanov   
Дата:   07-08-17 19:15

Дрона е изпратен на ремонт при gorbi, надявам се, че пилето все пак ще лети :)Апропо за всички, които мислят, че мавика е слаба машинка - не е така. Летял съм в много силен вятър, вдигал съм го над 500 метра и над два (по хоризонтала) километра и то в градска среда и се е справял без проблеми. Издържал е и екстремни жеги и висока влажност, само на студ не знам как ще се държи.. Краша си е грешка на пилота :) Благодаря на всички, които допринесоха за темата!

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: georgioiv   
Дата:   07-08-17 22:39

pisan60:

в събота по обед в 35+ летях 10 мин с фантом тройката и тотално умря айпад-а. Сложих 6s и си довърших, определено беше по добре...

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: baraba   
Дата:   08-08-17 02:36

от както прочетох темата постоянно пипам гърба на айпада.. ами грее като за световно, мисля си дали с мокър парцал няма да го охладя ?

има ли нов ъпдейт вече , че зимата мога си топля ръцете на тоя айпад

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: Frenchev   
Дата:   08-08-17 10:08

Мавика зимата го пратих на 4 км при силен вятър и минус 15 градуса. Никакъв проблем нямаше.

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: lamerko   
Дата:   08-08-17 11:21

Гледах сравнения между Мавик и Фантом4 - първия се държеше много по-стабилно. Фантома компенсираше добре хоризонталните отвявания, но по-вертикалата страдаше, за разлика от Мавика. Но ако се загледа човек във формата на двете - съвсем логично.

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: georgioiv   
Дата:   08-08-17 17:06

не знам за формата, ама фантома е по-тежък, логично е да стои по-стабилно, то това зависи повече от позиционирането по gps. 3 и 4 са с еднаква форма пък като сравнявам моите - 4 пази позиция много по стабилно, докато 3 ката обикаля като оса.. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: lamerko   
Дата:   08-08-17 17:21

Не знам - гледах това клипче и какво да кажа... освен формата май няма друго обяснение. Особеното е, че фантома се държи нестабилно по вертикалната ос, което за мен е точно разликата в аеродинамиката :)

клипче

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: ikomilanov   
Дата:   11-10-17 14:57

Историята има интересно продължение.. Купих втори мавик, но този път със застраховката dji care. Катастрофира и той - много тежко.. Добрата новина е, че застраховката сработи и след доплащане от 100 евро и няколко седмици чакане получих нов дрон. Сега питанката е как да прехвърля застраховката за новия дрон, който си е с нов сериен номер? Някой минал ли е по този път?


Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: georgioiv   
Дата:   11-10-17 19:10

браво че е сработила [smilie24] Скоро се надявам да имаш и друга добра новина, чакаме.. :))) Ти пита ли дали се прехвърля застраховката на новия ? Да не се окаже, че си я "консумирал" и трябва да правиш нова..

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: lamerko   
Дата:   11-10-17 19:13

Може, ама добре е да се пита copter.bg за точната процедура. В моята застраховка дори има брояч за подменените фърчила - макс 2 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: ikomilanov   
Дата:   11-10-17 20:56

Може да се прехвърли на новия дрон, сега се боря с това как точно става..иначе застраховката покрива до 2 замени.[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: asahi   
Дата:   11-10-17 23:59

И гражданска отговорност трябва да плащате.

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: baraba   
Дата:   12-10-17 01:40

a, кому е нужна гражданската?

ти като караш колло имаш ли гражданска? а трябва да имаш !

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: Frenchev   
Дата:   12-10-17 09:23

в немско гражданската на дрона е задължителна.
А иначе много от хората си правят гражданска на себе си. Тоест ако счупят нещо на някой.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »