Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: Frenchev   
Дата:   26-07-17 21:10

Много странно, досега не бях чувал фантом да падне като камък. А спряха ли двигателите във въздуха, че падна или просто тръгна надолу?

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: metodiev_martin   
Дата:   26-07-17 23:18

Frenchev r аз не бях чувал така да падат, но за жалост го видях да се случва пред мен. Дрона се обърна наобратно и двигателите спряха. Изпратих логовете на един приятел, който успя да отвори криптирания файл и от него прочетохме последните редове- [L-FLYMODE]CTRL reset all by motor stopped. като дата е регистрирана 2037-ма година, часа също не съвпада с реалния (въпреки, че тази информация трябва да постъпва от сателитите).

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: marrio31   
Дата:   26-07-17 23:45

Има вероятност да е изгорял спийд контролер или по-малко вероятно мотор,в тия жеги всичко работи на по-висока температура.Първите версии (1,2) бяха с отделни спийд контролери,сега всичко е на една платка.

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: metodiev_martin   
Дата:   26-07-17 23:55

След като си събрах частите от нивата (падналата батерия и откъснатата камера) пуснах две лирически сълзи, казах си на ум - "ебаси, аз съм уникален да постигна такова нещо" и пуснах дрона отново. Връзка с камерата нямаше, но и четирите мотора си работят нормално, дрона ли лети, само камерата си я търси, ама скоро няма да я намери [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: marrio31   
Дата:   27-07-17 00:02

Странно,значи е друга причината,сложни машини..може и да е бъг в софтуера,аз съм с фантом 3 про и работи нормално.Мисля да не ъпдейтвам фирмуера скоро щом си работи :)

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: Petri   
Дата:   27-07-17 00:32

А има ли шанс да си спрял моторите принудително от дистанционнито, при задържане надолу и навътре?

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: metodiev_martin   
Дата:   27-07-17 01:33

Абсурд е да задържа левия контролер долу в дясно и да натисна копчето за приземяване за да активирам "emergency shut off"
По-скоро проблема идва от GPS-a и компаса. Незнайно защо, ме вкара в "забранена за летене зона", при положение, че преди това летях на същото място близо 20 минути и е напълно свободна за летене.
Сега си разгледах "полетните данни от профила" - правилно съм локализиран, траекторията е същата, даже и бутоните на джойстика, които съм натискал преди да "падне от небето" са точно така, както симулацията на полета от приложението ми показва. Просто в един момент както си летя данните замръзват и до там.
Чета в интернет в една голяма група за дронове, че през изминалите дни в DJI постъпили много оплаквания за паднали спаркове, след последния ъпдейт... няма да се учудя и нещо софтуерно да са оплескали нещата и при фантома.

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: lamerko   
Дата:   27-07-17 02:10

metodiev_martin: всъщност днес (вече вчера) четох за 1-2 такива случая 1:1 в phantompilots - случайно да си писал там или е просто съвпадение?

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: Frenchev   
Дата:   27-07-17 08:44

Това наистина трябва да се разследва. Смяташ ли да го пращаш до Германия. Ако ти трябва съдействие пиши. Аз съм им пращал вече и всичко беше наред. Но все пак съм го пращал от Германия - не знам дали има значение.

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: metodiev_martin   
Дата:   27-07-17 10:19

Lamerko, не съм писал в phantompilots, явно някой друг също е ударил джакпота. Аз днес го пращам за Германия, надявам се до 10-тина дни да имам новини.

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: georgioiv   
Дата:   27-07-17 11:02

Последния фирмуър за мавик, 3ки и 4 ки е бъгав и има оплаквания от цял свят, че хората не могат да си вършат работата. Примерно на айпад минатат, които са препоръчвани от DJI масово излиза съобщение за претоварване на процесора при снимане на видео, при което на екрана стрийма прекъсва и не се вижда къде караш... На 4-ката още не съм пробвал, но при 3 -ката е много зле работата... На фото си е ОК... Не че има връзка с този случай, но да знаете, ако не сте ъпдейтвали скоро, да не го правите, докано не го оправят това...

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: lamerko   
Дата:   27-07-17 12:12

Имам чувството, че с последния фирмуеър са застопорили настройките за wi-fi на ауто и са вдигналипо подразбиране на 6 или 8 мебабита стрийма, което от една страна сериозно влошава стабилността на връзката, а от друга - товари таблета ако е включена опцията за запис. При мен се отключи въпросната настройка просто като си сетнах регионални настройки за Тайван - тия дни като се пооправи времето ще го пусна за тест да видим...

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: georgioiv   
Дата:   27-07-17 12:28

Товари е меко казано... Просто е невъзможно да се лети. Особено ако е и малко топло и процесора на айпада/айфона не издържа и 30 секунди запис... Което е интересно - с андроид е ОК.

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: Frenchev   
Дата:   27-07-17 12:54

Аз не правя никога ъпдейти.

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: georgioiv   
Дата:   27-07-17 12:57

То няма лошо в ъпдейтите... В последния например на 4 ката са добавили функция - статив.. доста полезна за видео.. Като знам обаче ти какво снимаш, не ти и трябват ъпдейти.. :))

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: pisan60   
Дата:   27-07-17 15:10

С 3ка Professional съм, с последните ъпдейти на дистанционно, дрон и app и нямам никакви проблеми нито с връзка, стрийм, error съобщения и т.н. Използвам го чисто любителски с iPhone SE или iPhone 6s Plus, като даже 6s-a е с ios 11 beta 4. Дано и занапред да нямам проблеми [smile] , но четейки постовете ви, ще имам едно наум. Досега не съм имал крашове с дрона или app-a, само веднъж използвайки въпросния рефлектор от "lamerko" изгубих сигнал (дрона беше на максимална височина точно над мен) и се стартира процедурата по автоматично връщане. Веднага щом възстанови връзката поех контрол и го приземих.

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: lamerko   
Дата:   27-07-17 15:19

А, това да го вдигнеш точно над себе си е голяма гъба - сигнала се разпространява хоризонтално спрямо антените - контролера може да го движиш, но дрона... той си остава на същата равнина и е съвсем логично да загубиш така сигнала. При мен без рефлектора губя дрона на около 100-105 метра при 2.4G :)

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: agop4o   
Дата:   27-07-17 15:25

и се стартира процедурата по автоматично връщане Тъкмо това си мислех и аз.Навремето като карах радиоуправляеми авто модели машинката която управлява газта и спирачката беше настроена така че ако пропадне сигнала или апаратурата не е включена машинката винаги стои на натисната спирачка.Да ама при вас ако пропадне сигнала или захранване на моторите май може само да питате къде е сервиза [smilie22] .Кофти работа


Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: georgioiv   
Дата:   27-07-17 15:45

pisan60: ако си с този фърм и аплокация, проблем има и с 6s+: Ако не си - не ъпдейтвай, докато във форума на DJI не прочетеш че е ОК. Тъкмо с 6s+ и с ipad mini 3 и тази комбинация от софт и фърм забива зверски при видео, особено ако е включен кеша на видео - въобще не може да се лети...

1. All-in-One firmware version updated to v1.11.20.
2. Remote Controller firmware version updated to v1.9.2.
3. DJI GO app iOS version updated to v3.1.13.
4. DJI GO app Android version updated to v3.1.8.

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: pisan60   
Дата:   27-07-17 15:50

@lamerko - именно, затова и споменавам че бях и с рефлекторите, които още повече концентрират сигнала само напред. Тъпа проба си беше [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: pisan60   
Дата:   27-07-17 15:54

@gorbi Хм... Всичко е ъпдейтнато, по около 4 пъти летях и с двата телефона (точно с тези фърмуери съм)... Може да е просто луд късмет

Интересното е четейки постовете на болшинството във форумите, че след ъпдейта е трябало да релинкнат RC-то - при мен нямаше такова нещо. Бях в гората, когато реших да вдигна дрона и RC-то изпищя, че има ъпдейт - ъпдейтнах първо него и след това трябваше да правя hot-spot към лаптопа, за да сваля ъпдейта и за дрона на SD картата - абе лудница беше. А пък iOS app-a явно сам се беше ъпдейтнал (разрешил съм автоматичния ъпдейт на апликациите на телефона)



Публикацията е редактирана (27-07-17 16:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: georgioiv   
Дата:   27-07-17 16:18

моя искаше релинк, веднага след ъпдейта загубиха връзка...

Относно летенето без проблем, може би си летял по хладно, забелязах, че силно зависи проблема от външната температура и съответно температурата на iphone/ipad

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: baraba   
Дата:   27-07-17 16:54

дрона е фантом 4 упралвление айпад мини

та, миналия месец в най големите горещени, имах голям проблем с това че не виждам къде летя! значи първите 3 минути всичко е перфектно и след това зелен екран или виждам на яки пресекулки, незнаех защо така, дрона не беше абдейтван година, айпада не виждаше интернет , за да знае има ли абдейт или не, след тоя провален ден реших, че явно софтуерно му е зададено да проверя за абдейт и се почна едно 30 мин абдейти някакъв ужас, след абдейта летях на по-хладно и всичко изглеждаше наред, сега от темата разбирам, че е било от жегата и проблем а айпада [smilie10]

фантом 4 си има охлаждане на батерията която при 40 градуса външна температура и тя пареше, двигателите след 20 минути във въздуха също пареха и не се пипаха, явно проблема е бил в айпада, така разбирам от темата

.................

грешно ли е в големите жеги след снимане свалям веднага батерията и я поставям в колата където бръмчи климатика за да охладя веднага парещата дронска батерия?

нали жегата е най-големия враг на батерията

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: pisan60   
Дата:   27-07-17 16:58

Единственият error, който ми се случи след ъпдейта и то еднократно, беше на Боровец - вдигнах дрона с full throttle и ми изписа "Warning: Motor Overloaded. Aircraft will decelerate to ensure safety". Оставих го да повиси малко без нищо да пипам и това беше

Не съм летял в адски горещини, нито пък телефона ми се е нагрявал заради батерия, background apps или др., не мога да кажа дали има такава зависимост при мен

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: georgioiv   
Дата:   27-07-17 22:10

baraba: явно проблема със загряването при по-топло време се дължи на айпада/айфона. След последния ъпдейт обаче, е още по-силно изразен. Поне аз до сега такова зверско накъсване не съм виждал с 3-ката. С 4-ката не съм летял след последния ъпдейт, ще проверя как е, но във форума казват, че и 4 и мавик и инспайър са така с айпад мини и айфон... Проблеми няма само с айпад pro, явно много товарят процесора при видео....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »