Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: ikomilanov   
Дата:   25-07-17 18:44

Дали има пазар за катастрофирали дрончета и къде? Към момента от коптер бг ми предлагат 200 кинта да го използват за резервни части, но мисля, че някой по сръчен би стегнал дрона.. десен заден крак е пострадал има щети и по корпуса, камерата се е откачила и виси на кабела си, но изглежда здрава.Дрона като му се сложи батерията се държи нормално издава познатия звук и върти моторчета.Ако някой има идея за поправка или продажба ще се радвам да сподели.

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: juslen   
Дата:   25-07-17 18:57

Може да го пуснеш в www.modelistika.com това е наш форум специално за всякакви радиоуправляеми модели там има и борси за различните видове машинки-летящи, плаващи и лазещи [smilie5]

Там ти е най-добрия шанс да го продадеш у нас.

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: georgioiv   
Дата:   25-07-17 19:14

Мога да се пробвам да го оправя или да ти дам работещ фантом 3 про за бартер, а аз да се мъча да го подкарам... Или някакъв друг бартер може да измислим, пиши на лс...

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: ikomilanov   
Дата:   25-07-17 20:18

Благодаря на отзовалите се колеги. Ще погледна линка, ще пиши и на лс.


Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: Petri   
Дата:   25-07-17 23:27

Каква беше причината за катастрофата?
Питам, понеже и аз го имам и все по-смело взимам да го вдигам при неподходящи условия, и все по-често имам емоции, но засега го призимявам без проблеми.
Явно е паднал свободно за да се счупи корпуса...

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: ikomilanov   
Дата:   26-07-17 00:44

Дърво, заден ход...

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: Frenchev   
Дата:   26-07-17 08:07

Кофти случка. По абсолютно същия начин си блъснах първия фантом. Дано на втория мавик сложат сензори на 360 градуса.

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: asahi   
Дата:   26-07-17 11:14

Парктроник?

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: lamerko   
Дата:   26-07-17 12:03

Гррр... аз затова се изръсих за 4про, че имал сензори от зад и отстрани, ама що ли им нямам нещо доверие?

Като си говорим за дронове - я кажете какво правите за увеличаване и стабилизиране на връзката и видео фийда?

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: Petri   
Дата:   26-07-17 14:27

Нещо и аз хич им нямам доверие на тия сензори. Тези дни като го гледам как неадекватно ми реагира Мавика, а уж не съм пипал настройките за реакция.
Стабилната връзка и мен ме вълнува, ако някой сподели нещо...

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: crownmaker   
Дата:   26-07-17 14:48

Следя с интерес,защото от няколко седмици и аз се гордея с 4 Pro+.Засега наблягам на упражнения по пилотирането.Сензорите се държат много добре.Ето един добър сайт за дронове

http://fromwhereidrone.com/dji-go-app-step-step-gu

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: lamerko   
Дата:   26-07-17 14:55

Един съвет - НЕДЕЙ да взимаш + версията :)

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: crownmaker   
Дата:   26-07-17 15:02

Е,взех го вече....ще свиквам:)))

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: lamerko   
Дата:   26-07-17 15:15

А, толкова съм прочел и аз :)

Иначе аз какво съм направил за връзката - понеже имах проблем на с DJI Go 4 на iPad-a - не ми разрешаваше да премина на ръчни настройки за каналите на wi-fi, сетнах региона на Тайван и опцията ми се разреши. От там сложих на малко използван канал към момента и застопорих видеострийма на 4mbps (най-малкото). Отделно си поръчах един рефлектор eBay , който препоръчват - таман дойде, но все още не съм го тествал...

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: crownmaker   
Дата:   26-07-17 15:47

Знам,че си напред с техника и компютри,но искам да понапредна малко за да ти задам някои смислени въпроси,ако позволиш:)

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: metodiev_martin   
Дата:   26-07-17 16:26

lamerko не разчитай на сензорите от ляво и дясно. Направи си опит с корона на дърво и приближавай дрона съвсем бавно настрани. Ще видиш че страничните сензори няма да се задействат и да спрат дрона. Тези от пред и от зад (камерите в крачетата) са по-сигурни, поне при моите опити.
Petri Аз вече хич нямам доверие на DJI и дроновете като цяло. Мислех, си че четворката про, няма вариант в който да падне - е има.
Потроших си дрона, преди 2 дни. След последните софтуерни актуализации, GPS-a и вградения компас нещо не се разбираха и от време на време ми излизаше съобщение че летя в забранена зона (без да съм в такава). Така преди 2 дни дрона както си стоеше на 10 метра над земята, просто падна в една изорана нива. все едно някой го застреля - туп и падна. Без да намали, да се снижи - все едно някой му извади батерията.
От удара се откъсна камерата и се счупи едната перка. Писах на DJI, изпратих им лог файловете, но политиката вече им е такава, че от разстояние не могат да ти кажат, дали проблема се покрива гаранционно и ще трябва да им го изпратя в Германия... има два варианта - единият е да го подменят с нов, като признаят че проблема е в тях (защото и на 5.8 Ghz също имах проблем с компаса) другият вариант е да си платя ремонта, разходите за транспорт и нов гимбал и камера - начална цена от скромните 800 евро...
Та така... Следете си всички показатели - надморска височина, GPS координати, зад а можете да реагирате своевременно преди да е станало късно, защото очевидно стават всякакви грешки. Признавам си, че бях абсолютно убеден че 4PRO няма как да падне, ако сам не го удариш някъде, но ето че е възможно. Пак извадих късмет, че падна само от 10 метра и то в изорана нива, че ако беше от 100 на асфалт, щях да го събирам с метла по улицата...

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: lamerko   
Дата:   26-07-17 16:35

Ако дрона се обърка нещо с височина, загуба на GPS и т.н., до каква степен бих го спасил ако веднага го превключа на ATTI и поема ръчно управлението? Има ли някакъв смисъл?

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: marrio31   
Дата:   26-07-17 16:43

Аз лично си калибрирам компаса винаги когато ще летя на ново място.Това да вярваш ,че коптер за 1000-2000$ няма как да падне...[smile] винаги си имам едно наум и внимавам,самолети за доста повече пари падат та едно дронче,винаги има риск.

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: ivo70   
Дата:   26-07-17 18:35

И що не го пуснете тук в базара за продажба? Мисля че и тук ще се намерят хора които да проявят интерес.[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: Petri   
Дата:   26-07-17 18:53

lamerko - защо да не се взима + версията? Казват, че дисплея бил с много добра яркост и вършил добра работа.

metodiev_martin - Много кофти тая работа, че така е паднал дрона изведнъж. Чел съм по форуми да коментират, че някои ъпдейти не са много читави, дори хора да питат, дали вече някой е поел риска да ъпдейтва за конкретна версия (много се изненадах, като го прочетох това, та те от DJI си пускат ъпдейти едва ли не всяка седмица).

Аз моя Мавик ме блазни да го сменя с фантом адванс или про, заради повечето мегапиксели, понеже снимам предимно фото, както и защото е много по-тежък и стабилен. Преди няколко дни такъв ватър излезна за кратко време, че тотално изгубих контрол. Буквално дрона ми отлетя в обратната посока, колкото и да се мъчих да го върна. Добре, че се усетих да го сваля ниско и тогава успях да го насоча на безопасно място за кацане. А бе май рано или късно, човек разбива дрон (или няколко).

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: Frenchev   
Дата:   26-07-17 19:41

Аз претръпнах още преди години като разбих първия микрокоптер с Nikon d800 на него. След това още два три краша с некс. След тези крашове едно фантомче не се усеща много :)

Единствено като купя нов дрон съм страшно внимателен докато не му избия парите. След това вече не ми пука особено. Досега винаги съм им избивал парите. А и те както стават все по-евтини не е особено трудно.

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: lamerko   
Дата:   26-07-17 19:50

Petri: дисплея е вграден и не може да се замести с друго устройство при нужда. Самата джаджа работи с андроид, но нямаш контрол над нея - не може да инсталираш каквото и да било. От тук следват и неприятните моменти:
- ако го чукнеш по невнимание, ремонта ще струва кофти скъпо и доста време няма да имаш достъп до фърчилото;
- може да използваш единствено DJI Go приложението (според тези, с които съм говорил по тази тема), а това значи, че не може да използваш дори други програми на DJI като GS Pro, да не говорим за други производители;
- по всеобщо мнение, приложението за андроид е доста по-бъгаво от това за iOS, като повечето проблеми са типични и + версията (което си е супер тъпо).

За бъгавата история със софтуера стигнах по трудния начин, след което за първи път в живота си си взех ейпълско устройство (iPad mini) за лична употреба, понеже не уважавам политиката на Ейпъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: metodiev_martin   
Дата:   26-07-17 20:00

lamerko ти нямаш време да реагираш, особено на по-ниска височина. В моя случай нищо нямаше да помогне, защото просто дрона умря в полет, не че е почнал да пада бавно, да го носи вятъра, да се върти или нещо подобно. ЦЪК и падна - в първите секунди баях като гръмнат [smilie5] .
Яд ме е, че не бях пуснал да снимам видео. Обикновено, когато го прибирам, винаги пускам да снимам видео - ей така, да има. сега обаче не го направих, иначе щеше поне да покажа клип как умря (въпреки, че не зная дали самия удар в земята щеше да се запише).
Най-ме е яд обаче на DJI че софтуера им е изключително калпав, особено този, който се инсталира на устройството - таблет/телефон. Не зная дали в това отношение варианта + със собствен дисплей, за който говори колегата Petri е по-добър.
В моя случай, от лог файловете, които изпратих на DJI (но те не пожелаха да отворят) можеха вече и те и аз да зная, защо е станало така. Писах им, че е в техен интерес, защото утре това може да се случи на някой друг. А пък не е изключено да падне и някой inspire тежащ 3 килограма и от 10 метра да убие някой. Отношението на съпорта на DJI до момента към мен е доста "служебно", да не кажа леко пренебрежително, защото колеги ми споделиха, че преди години (1-2) съпорта е разучавал логовете, имало е кореспонденция между служител и потребител и чак след като имат някаква яснота кое как и защо е станало, дрона отива в Германия за подмяна или гаранционен ремонт. Сега вече са променили политиката и без значение как ще определят случая - като гаранционен или не, дрона задължително трябва да отиде при тях.
Лошото в случая на колегата е, че става въпрос за "пилотска грешка" и няма как да бъде обслужен гаранционно...

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: lamerko   
Дата:   26-07-17 20:13

Ясно... малко гадничко ще е да ми замине играчката, още повече, че вероятно няма да мога да си я избия...

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: Petri   
Дата:   26-07-17 20:53

Lamerko, мерси за мнението/разяснението. Наистина в такъв случай по-добре да си ъпгрейдна айпада и да си го ползвам него, че аз си се мъча на телефона. Разбира се това, ако реша да мина на фантом де, но щом андроид софта е по-бъгав, по-добре да не е с вградения дисплей.
Иначе за съпорта на дроновете, сигурно ще става все по-тегаво да се получи адекватен такъв. Конкретно DJI станаха много популярни и продават явно супер много вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: Frenchev   
Дата:   26-07-17 21:10

Много странно, досега не бях чувал фантом да падне като камък. А спряха ли двигателите във въздуха, че падна или просто тръгна надолу?

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: metodiev_martin   
Дата:   26-07-17 23:18

Frenchev r аз не бях чувал така да падат, но за жалост го видях да се случва пред мен. Дрона се обърна наобратно и двигателите спряха. Изпратих логовете на един приятел, който успя да отвори криптирания файл и от него прочетохме последните редове- [L-FLYMODE]CTRL reset all by motor stopped. като дата е регистрирана 2037-ма година, часа също не съвпада с реалния (въпреки, че тази информация трябва да постъпва от сателитите).

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: marrio31   
Дата:   26-07-17 23:45

Има вероятност да е изгорял спийд контролер или по-малко вероятно мотор,в тия жеги всичко работи на по-висока температура.Първите версии (1,2) бяха с отделни спийд контролери,сега всичко е на една платка.

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: metodiev_martin   
Дата:   26-07-17 23:55

След като си събрах частите от нивата (падналата батерия и откъснатата камера) пуснах две лирически сълзи, казах си на ум - "ебаси, аз съм уникален да постигна такова нещо" и пуснах дрона отново. Връзка с камерата нямаше, но и четирите мотора си работят нормално, дрона ли лети, само камерата си я търси, ама скоро няма да я намери [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: marrio31   
Дата:   27-07-17 00:02

Странно,значи е друга причината,сложни машини..може и да е бъг в софтуера,аз съм с фантом 3 про и работи нормално.Мисля да не ъпдейтвам фирмуера скоро щом си работи :)

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: Petri   
Дата:   27-07-17 00:32

А има ли шанс да си спрял моторите принудително от дистанционнито, при задържане надолу и навътре?

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: metodiev_martin   
Дата:   27-07-17 01:33

Абсурд е да задържа левия контролер долу в дясно и да натисна копчето за приземяване за да активирам "emergency shut off"
По-скоро проблема идва от GPS-a и компаса. Незнайно защо, ме вкара в "забранена за летене зона", при положение, че преди това летях на същото място близо 20 минути и е напълно свободна за летене.
Сега си разгледах "полетните данни от профила" - правилно съм локализиран, траекторията е същата, даже и бутоните на джойстика, които съм натискал преди да "падне от небето" са точно така, както симулацията на полета от приложението ми показва. Просто в един момент както си летя данните замръзват и до там.
Чета в интернет в една голяма група за дронове, че през изминалите дни в DJI постъпили много оплаквания за паднали спаркове, след последния ъпдейт... няма да се учудя и нещо софтуерно да са оплескали нещата и при фантома.

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: lamerko   
Дата:   27-07-17 02:10

metodiev_martin: всъщност днес (вече вчера) четох за 1-2 такива случая 1:1 в phantompilots - случайно да си писал там или е просто съвпадение?

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: Frenchev   
Дата:   27-07-17 08:44

Това наистина трябва да се разследва. Смяташ ли да го пращаш до Германия. Ако ти трябва съдействие пиши. Аз съм им пращал вече и всичко беше наред. Но все пак съм го пращал от Германия - не знам дали има значение.

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: metodiev_martin   
Дата:   27-07-17 10:19

Lamerko, не съм писал в phantompilots, явно някой друг също е ударил джакпота. Аз днес го пращам за Германия, надявам се до 10-тина дни да имам новини.

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: georgioiv   
Дата:   27-07-17 11:02

Последния фирмуър за мавик, 3ки и 4 ки е бъгав и има оплаквания от цял свят, че хората не могат да си вършат работата. Примерно на айпад минатат, които са препоръчвани от DJI масово излиза съобщение за претоварване на процесора при снимане на видео, при което на екрана стрийма прекъсва и не се вижда къде караш... На 4-ката още не съм пробвал, но при 3 -ката е много зле работата... На фото си е ОК... Не че има връзка с този случай, но да знаете, ако не сте ъпдейтвали скоро, да не го правите, докано не го оправят това...

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: lamerko   
Дата:   27-07-17 12:12

Имам чувството, че с последния фирмуеър са застопорили настройките за wi-fi на ауто и са вдигналипо подразбиране на 6 или 8 мебабита стрийма, което от една страна сериозно влошава стабилността на връзката, а от друга - товари таблета ако е включена опцията за запис. При мен се отключи въпросната настройка просто като си сетнах регионални настройки за Тайван - тия дни като се пооправи времето ще го пусна за тест да видим...

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: georgioiv   
Дата:   27-07-17 12:28

Товари е меко казано... Просто е невъзможно да се лети. Особено ако е и малко топло и процесора на айпада/айфона не издържа и 30 секунди запис... Което е интересно - с андроид е ОК.

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: Frenchev   
Дата:   27-07-17 12:54

Аз не правя никога ъпдейти.

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: georgioiv   
Дата:   27-07-17 12:57

То няма лошо в ъпдейтите... В последния например на 4 ката са добавили функция - статив.. доста полезна за видео.. Като знам обаче ти какво снимаш, не ти и трябват ъпдейти.. :))

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: pisan60   
Дата:   27-07-17 15:10

С 3ка Professional съм, с последните ъпдейти на дистанционно, дрон и app и нямам никакви проблеми нито с връзка, стрийм, error съобщения и т.н. Използвам го чисто любителски с iPhone SE или iPhone 6s Plus, като даже 6s-a е с ios 11 beta 4. Дано и занапред да нямам проблеми [smile] , но четейки постовете ви, ще имам едно наум. Досега не съм имал крашове с дрона или app-a, само веднъж използвайки въпросния рефлектор от "lamerko" изгубих сигнал (дрона беше на максимална височина точно над мен) и се стартира процедурата по автоматично връщане. Веднага щом възстанови връзката поех контрол и го приземих.

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: lamerko   
Дата:   27-07-17 15:19

А, това да го вдигнеш точно над себе си е голяма гъба - сигнала се разпространява хоризонтално спрямо антените - контролера може да го движиш, но дрона... той си остава на същата равнина и е съвсем логично да загубиш така сигнала. При мен без рефлектора губя дрона на около 100-105 метра при 2.4G :)

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: agop4o   
Дата:   27-07-17 15:25

и се стартира процедурата по автоматично връщане Тъкмо това си мислех и аз.Навремето като карах радиоуправляеми авто модели машинката която управлява газта и спирачката беше настроена така че ако пропадне сигнала или апаратурата не е включена машинката винаги стои на натисната спирачка.Да ама при вас ако пропадне сигнала или захранване на моторите май може само да питате къде е сервиза [smilie22] .Кофти работа


Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: georgioiv   
Дата:   27-07-17 15:45

pisan60: ако си с този фърм и аплокация, проблем има и с 6s+: Ако не си - не ъпдейтвай, докато във форума на DJI не прочетеш че е ОК. Тъкмо с 6s+ и с ipad mini 3 и тази комбинация от софт и фърм забива зверски при видео, особено ако е включен кеша на видео - въобще не може да се лети...

1. All-in-One firmware version updated to v1.11.20.
2. Remote Controller firmware version updated to v1.9.2.
3. DJI GO app iOS version updated to v3.1.13.
4. DJI GO app Android version updated to v3.1.8.

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: pisan60   
Дата:   27-07-17 15:50

@lamerko - именно, затова и споменавам че бях и с рефлекторите, които още повече концентрират сигнала само напред. Тъпа проба си беше [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: pisan60   
Дата:   27-07-17 15:54

@gorbi Хм... Всичко е ъпдейтнато, по около 4 пъти летях и с двата телефона (точно с тези фърмуери съм)... Може да е просто луд късмет

Интересното е четейки постовете на болшинството във форумите, че след ъпдейта е трябало да релинкнат RC-то - при мен нямаше такова нещо. Бях в гората, когато реших да вдигна дрона и RC-то изпищя, че има ъпдейт - ъпдейтнах първо него и след това трябваше да правя hot-spot към лаптопа, за да сваля ъпдейта и за дрона на SD картата - абе лудница беше. А пък iOS app-a явно сам се беше ъпдейтнал (разрешил съм автоматичния ъпдейт на апликациите на телефона)



Публикацията е редактирана (27-07-17 16:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: georgioiv   
Дата:   27-07-17 16:18

моя искаше релинк, веднага след ъпдейта загубиха връзка...

Относно летенето без проблем, може би си летял по хладно, забелязах, че силно зависи проблема от външната температура и съответно температурата на iphone/ipad

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: baraba   
Дата:   27-07-17 16:54

дрона е фантом 4 упралвление айпад мини

та, миналия месец в най големите горещени, имах голям проблем с това че не виждам къде летя! значи първите 3 минути всичко е перфектно и след това зелен екран или виждам на яки пресекулки, незнаех защо така, дрона не беше абдейтван година, айпада не виждаше интернет , за да знае има ли абдейт или не, след тоя провален ден реших, че явно софтуерно му е зададено да проверя за абдейт и се почна едно 30 мин абдейти някакъв ужас, след абдейта летях на по-хладно и всичко изглеждаше наред, сега от темата разбирам, че е било от жегата и проблем а айпада [smilie10]

фантом 4 си има охлаждане на батерията която при 40 градуса външна температура и тя пареше, двигателите след 20 минути във въздуха също пареха и не се пипаха, явно проблема е бил в айпада, така разбирам от темата

.................

грешно ли е в големите жеги след снимане свалям веднага батерията и я поставям в колата където бръмчи климатика за да охладя веднага парещата дронска батерия?

нали жегата е най-големия враг на батерията

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: pisan60   
Дата:   27-07-17 16:58

Единственият error, който ми се случи след ъпдейта и то еднократно, беше на Боровец - вдигнах дрона с full throttle и ми изписа "Warning: Motor Overloaded. Aircraft will decelerate to ensure safety". Оставих го да повиси малко без нищо да пипам и това беше

Не съм летял в адски горещини, нито пък телефона ми се е нагрявал заради батерия, background apps или др., не мога да кажа дали има такава зависимост при мен

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: georgioiv   
Дата:   27-07-17 22:10

baraba: явно проблема със загряването при по-топло време се дължи на айпада/айфона. След последния ъпдейт обаче, е още по-силно изразен. Поне аз до сега такова зверско накъсване не съм виждал с 3-ката. С 4-ката не съм летял след последния ъпдейт, ще проверя как е, но във форума казват, че и 4 и мавик и инспайър са така с айпад мини и айфон... Проблеми няма само с айпад pro, явно много товарят процесора при видео....

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: lamerko   
Дата:   27-07-17 22:15

И аз се излъгах да сложа новия фирмуеър... утре ще направя опит да го вдигна, ако времето разрешава и ще видим какво ще е...

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: metodiev_martin   
Дата:   27-07-17 22:56

Малко в страни от темата:
Днес изпратих дронЯ си в индустриалния немски град, където се помещава сервиза на DJI - така, малко на страх, по пощата, добре опакован, пък дано да има щастлива развръзка

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: pisan60   
Дата:   31-07-17 15:54

В събота бях на сватба - пуснах малко дрона - нямаше никакви проблеми от към връзка, стрийм и т.н. Нито телефона се загря, нито моторите и батерията - всичко беше идеално. Тържеството беше във Вила Екатерина Вакарел - разхоих го до гарата на Вакерел и го оставих сам да се върне.

Един страничен въпрос относно пътуване със самолет - да знам - ръчен багаж, източени и изолирани батерии. Интересувам се има ли за Европа някакъв permit за летене, както е в Америка (регистрация на сайта на FAA, заплащане, получаване на permit).

Не става дума за регулациите за летене, които за всяка страна са различни или по-точно местата на които може/ не може да се лети.

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: ikomilanov   
Дата:   07-08-17 19:15

Дрона е изпратен на ремонт при gorbi, надявам се, че пилето все пак ще лети :)Апропо за всички, които мислят, че мавика е слаба машинка - не е така. Летял съм в много силен вятър, вдигал съм го над 500 метра и над два (по хоризонтала) километра и то в градска среда и се е справял без проблеми. Издържал е и екстремни жеги и висока влажност, само на студ не знам как ще се държи.. Краша си е грешка на пилота :) Благодаря на всички, които допринесоха за темата!

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: georgioiv   
Дата:   07-08-17 22:39

pisan60:

в събота по обед в 35+ летях 10 мин с фантом тройката и тотално умря айпад-а. Сложих 6s и си довърших, определено беше по добре...

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: baraba   
Дата:   08-08-17 02:36

от както прочетох темата постоянно пипам гърба на айпада.. ами грее като за световно, мисля си дали с мокър парцал няма да го охладя ?

има ли нов ъпдейт вече , че зимата мога си топля ръцете на тоя айпад

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: Frenchev   
Дата:   08-08-17 10:08

Мавика зимата го пратих на 4 км при силен вятър и минус 15 градуса. Никакъв проблем нямаше.

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: lamerko   
Дата:   08-08-17 11:21

Гледах сравнения между Мавик и Фантом4 - първия се държеше много по-стабилно. Фантома компенсираше добре хоризонталните отвявания, но по-вертикалата страдаше, за разлика от Мавика. Но ако се загледа човек във формата на двете - съвсем логично.

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: georgioiv   
Дата:   08-08-17 17:06

не знам за формата, ама фантома е по-тежък, логично е да стои по-стабилно, то това зависи повече от позиционирането по gps. 3 и 4 са с еднаква форма пък като сравнявам моите - 4 пази позиция много по стабилно, докато 3 ката обикаля като оса.. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: lamerko   
Дата:   08-08-17 17:21

Не знам - гледах това клипче и какво да кажа... освен формата май няма друго обяснение. Особеното е, че фантома се държи нестабилно по вертикалната ос, което за мен е точно разликата в аеродинамиката :)

клипче

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: ikomilanov   
Дата:   11-10-17 14:57

Историята има интересно продължение.. Купих втори мавик, но този път със застраховката dji care. Катастрофира и той - много тежко.. Добрата новина е, че застраховката сработи и след доплащане от 100 евро и няколко седмици чакане получих нов дрон. Сега питанката е как да прехвърля застраховката за новия дрон, който си е с нов сериен номер? Някой минал ли е по този път?


Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: georgioiv   
Дата:   11-10-17 19:10

браво че е сработила [smilie24] Скоро се надявам да имаш и друга добра новина, чакаме.. :))) Ти пита ли дали се прехвърля застраховката на новия ? Да не се окаже, че си я "консумирал" и трябва да правиш нова..

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: lamerko   
Дата:   11-10-17 19:13

Може, ама добре е да се пита copter.bg за точната процедура. В моята застраховка дори има брояч за подменените фърчила - макс 2 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: ikomilanov   
Дата:   11-10-17 20:56

Може да се прехвърли на новия дрон, сега се боря с това как точно става..иначе застраховката покрива до 2 замени.[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: asahi   
Дата:   11-10-17 23:59

И гражданска отговорност трябва да плащате.

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: baraba   
Дата:   12-10-17 01:40

a, кому е нужна гражданската?

ти като караш колло имаш ли гражданска? а трябва да имаш !

Отговори на това съобщение
 Re: Катастрофирал DJI Maвик про
Автор: Frenchev   
Дата:   12-10-17 09:23

в немско гражданската на дрона е задължителна.
А иначе много от хората си правят гражданска на себе си. Тоест ако счупят нещо на някой.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »