Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за af-s Nikkor 105mm f28 G vr
Автор: val_pi   
Дата:   23-07-17 16:42

Когато снимам без значение на каква бленда и после реша да снимам на 2,8 не ми я отваря стига най много до 3,2 или 4,5 налага се да направя кадър понякога повече от един на блендата до която е стигнал и чак тогава отваря на 2,8.използвал съм режим А и М.ако някой се е сблъсквал с такъв проблем ще се радвам да сподели.чудя се дали това е технически проблем или аз някъде бъркам.
Предварително ви благодаря
 Re: Въпрос за af-s Nikkor 105mm f28 G vr
Автор: kvakioh   
Дата:   23-07-17 16:44

Нормално е. Нищо нетипично.
 Re: Въпрос за af-s Nikkor 105mm f28 G vr
Автор: PhotoBo   
Дата:   23-07-17 16:47

Писано е адски много пъти по темата! Нищо му няма да обектива ти :) Ако увеличиш и разстоянието до обекта ще забележиш нещо различно [smilie3]
 Re: Въпрос за af-s Nikkor 105mm f28 G vr
Автор: val_pi   
Дата:   23-07-17 19:02

Благодаря за отговорите поразрових се и намерих една по стара тема в която даваха отговор на същата ситуация аз също забелязах че при портрет в близък план на зададена 2,8 реално снима 3,2.според обяснението там всички макро обективи правят така разбрах само че има значение от разстоянието до обекта
 Re: Въпрос за af-s Nikkor 105mm f28 G vr
Автор: pdimitrov   
Дата:   23-07-17 20:56

Ако не е проблем англиският, можеш да изгледаш примерно този клип: youtube . Става въпрос за effective aperture.
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.