Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Светодиодно осветление за бита?
Автор: r_rusev   
Дата:   03-08-17 11:53

Само при мен ли V-tac не щат да горят? - И при мен няма изгоряла,години. И целият вход е с такива. Никакви проблеми [smitten] [smitten]


Отговори на това съобщение
 Re: Светодиодно осветление за бита?
Автор: krist   
Дата:   03-08-17 13:01

Въпросът не е толкова от фотографска насоченост, а от здравословна:

http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2016/10/23/near-infrared-led-lighting.aspx


В началото на горната статия има едно видео, на което е базирана статията, и може би е по-добре то да се гледа, че текстът е перифраза на казаното във видеото и може да има някои неточности.

И още едно интервю със същия германец, където дава и някои алтернативи, като например LED с виолетов цвят:

https://bengreenfieldfitness.com/2017/02/what-is-the-healthiest-lighting/


Май ще си сложа пак осветителни тела с нормални и халогенни крушки. Освен ако не ме убедите някак за LED-а, ама засега не успявате [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Светодиодно осветление за бита?
Автор: colorphoto   
Дата:   03-08-17 22:42

Полезна тема!

И аз се чудя с какво да се осветявам.

Любопитни линкове - благодаря за което!

Чакам още мнения...

Отговори на това съобщение
 Re: Светодиодно осветление за бита?
Автор: chukov   
Дата:   03-08-17 23:08

V-TAC са боклуци
позиционирали са бизнеса си в ниския сегмент
Затова китайците я претупват там работата

Няма как да получите здрава и работеща крушка на цената на Витак

В тоя бизнес има няколко положения:
позиционираш се в евтиния сегмент - всичко е еднодневка, оборот голям, рекламации и т.н.
позиционираш се във високия сегмент - пак същите китайци ти произвеждат лампите с друго качестов: диоди, охлаждане, компоненти

можеш и в среден клас

Въпрос на бизнес позициониране, не на марка
Голяма част от известните европейски марки OSRAM, PHILIPS се правят по същите места

Да кажем, че имам поглед. Няма да казвам откъде, за да не излезе, че правя реклама. Просто по едно стечение на обстоятелствата знам какво се случва на пазара на ЛЕД осветлението

Отговори на това съобщение
 Re: Светодиодно осветление за бита?
Автор: colorphoto   
Дата:   04-08-17 15:47

Които имат опит,моля да пишат за среден клас производители.

Отговори на това съобщение
 Re: Светодиодно осветление за бита?
Автор: krist   
Дата:   04-08-17 15:53

За съжаление, май народът масово гледа само колко често горят, а не как светят и дали са добре за очите/психиката [smilie2] Иначе, се оказва, че халогенките излъчват и UV, та с тях също се разчита на сляпо какво стъкло и покритие е сложил производителят.

Отговори на това съобщение
 Re: Светодиодно осветление за бита?
Автор: lamerko   
Дата:   04-08-17 16:18

Халогениет наистина излъчват UV и е под въпрос дали се филтрира, но за тия светодиодни V-TAC (а и за повечето от този клас) съм убеден, че няма такова. Самите тела са оборудвани с пластмасов непрозрачен дифузер, през който UV е абсурд да премине. Вероятно и затова и си го рекламират - без UV. Не знам какво точно те тревожи за очите и психиката - няма добра изкуствена светлина. За всеки тип изкуствено осветление - все се намира по някой "професор", който да внася паника по форуми и социални мрежи. Пак казвам - най-смисленият провод дето съм го чел против енергоспестяващи лампи е просто за омекотената светлина, която на практика не съществува в природата :)

Отговори на това съобщение
 Re: Светодиодно осветление за бита?
Автор: asahi   
Дата:   04-08-17 16:54

Показал съм ви характеристиките на светодиодите. Цъкайте, гледайте - всичко си пише.

Отговори на това съобщение
 Re: Светодиодно осветление за бита?
Автор: lamerko   
Дата:   04-08-17 16:57

asahi: то малко като инфото върху синия екран на Майкрософт... пълно и напълно безсмислено :)

Отговори на това съобщение
 Re: Светодиодно осветление за бита?
Автор: asahi   
Дата:   04-08-17 16:59

И аз съм така като гледам едни дълги молекули от органичната химия.

Отговори на това съобщение
 Re: Светодиодно осветление за бита?
Автор: imitev   
Дата:   04-08-17 22:07


Гадно светят диодите... В "офиса" съм наслагал най-мощните.

Уж светят яко и мощно, ама накрая нищо се не види... Боклуци.

Ще ги разкарам и ще си сложа 12В лунички + конвенционална лампа на полЮлей.

Отговори на това съобщение
 Re: Светодиодно осветление за бита?
Автор: jingov   
Дата:   04-08-17 23:04

Цитирам Ними
''Не ползвам друго осветление. Спрял съм се на 4000К. ''
Подкрепям, аз лично съм на 4000 или 4200, според производителя и наличието на типа лампа, който ми трябва/луна, балон, лента,цокъл/
ВиТак не харесвам. Реално най са много на Ултралукс и някои насочващи със закрит и открит диод на Денилайт. Но най вече се интересувам от келвините. Диапазона от различните производители 4000- 4300 К е най доближаващ се до "нормалното" осветление, не дразни .
Сумарна мощност при вкл вс лаМби под 200вт за два етажа.
Горят- рядко.
Фотографската насоченост в случая е - три х 25 вт 4000К енергоспестяващи на Ултралукс/съответстват на 3х125вт, в висок таванен плафон , позволява исо то да падне под 1600 със светка.
Като практически извод- съвременното лед осветление позволява да получим локална и обща осветеност, съобразена с нашите изисквания и виждания , висока степен за майсторско побългаряване клонящо към дизайнерски изпълнения, понякога на по висока цена, но удовлетворяващо и най високите изисквания на противоположният пол.
Да, инвестицията си струва .



п.п. в антрето все още работи една от доста скъпите за времето си осрамки /6вт/30лв .

Отговори на това съобщение
 Re: Светодиодно осветление за бита?
Автор: krist   
Дата:   05-08-17 09:34

Бях забравил какво е да пишеш по противоречиви теми във фото-форум.. В линковете, които пуснах по-горе, доводите са срещу синята компонента - с времето водела до по-бърза макулна дегенерация, и отделно подтискала нивото на мелатонина, с което води до безсъние. Докато второто от една страна е доказано, а от друга - може да се избегне, за първото не знам дали е истина, и ако е, как би могло да се избегне. В линковете на asahi също се вижда ясно пикът в синята част на спектъра, който остава дори и при топло-белите диоди, a посочените диоди са с CRI >80, докато на пазара има вече с CRI 95-97. Едно от алтернативните предложения, което дават в моите линкове, е за производител, чиито диоди излъчват във виолетовата част на спектъра, а не в синята. Отделно твърдят, че в спектъра на LED-овете липсвалa near infrared частта - дано не греша, говореха за диапазона 570-750 nm. Според германския ескперт, тая част от спектъра имала свойството да стимулира регенерацията на клетките на окото, и липсата ѝ при LED-овете е допълнителен минус за тях. Обаче, както плюят по LED-овете, в същото време като че ли пробутват неявна реклама на NIR (near infrared) терапия, която се прави с червени LED-ове [smilie10] Може и всичко това да е точно по тая линия, дето lamerko казва, че винаги се намира по някой да оплюе нещо ново, може и fear driven marketing на базата на същото оплюване да е, но на мен лично би ми било интересно да чуя мнение на някой, който има повече информация. Помня, че преди време тук се дискутираха недостатъците на LED-осветлението и затова именно тук попитах. Като лаик, се опитвам да се ориентирам в ситуацията, и определено хвърлянето на някой и друг линк, придружен от ехидни подмятания не ми помага достатъчно, та ако може с две думи да кажете какво има още за гледане на показаното от asahi, което да не съм коментирал по-горе, би било от полза.

ЕДИТ: http://www.allaboutvision.com/cvs/blue-light.htm




Публикацията е редактирана (05-08-17 10:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Светодиодно осветление за бита?
Автор: asahi   
Дата:   05-08-17 12:43

В контекста на дискусията от линковете можеш да гледаш две неща - спектърът и лумените/ват.

За да се оцени правилно информацията за влиянието на синята съставна трябва да се разбере правени ли са целенасочени изследвания или се борави със статистическа информация, получена косвено, върху какви хора са наблюденията, на каква дневна експозиция са подложени и ред други технологични въпроси, които в едно сериозно научно изследване са изяснени предварително.

Без да претендирам за експертност си задавам въпроса къде и при какви условия очите ни са подложени на повече синя светлина? При тези условия наблюдава ли се повишена заболеваемост?

Отговори на това съобщение
 Re: Светодиодно осветление за бита?
Автор: krist   
Дата:   06-08-17 17:41

asahi, от спектъра се вижда, че има синя компонента дори и при топло-белите диоди. Лумени/ват, подозирам, че има повече отношение към енергоспестяването, но ако е важно и в друга насока, може да го обясниш.

Въпросът къде още има синя светлина си го зададох и аз, и да, разбира се, има я и в спектъра на Слънцето, и на нажежаемата жичка, (в т.ч. и халогените). Може би ключът от бараката е в наличието и на силна червена и близка до инфрачервената компонента при гореизброените източници, каквито липсват при LED-а?

Разбира се, съгласен съм и с това, че без изследване, с контролни групи работата не е сигурна, но пък и не бих отхвърлил с лека ръка LED-скептицизма. Най-малкото, предполагам, никой не оспорва факта, че синята светлина, бидейки с най-къса дължина на вълната, има най-много енергия и прониква най-дълбоко в очните тъкани?

Така или иначе, аз вече си купих част от осветителните тела, и въпреки ограничения избор на пазара на не-LED, успях да си намеря такива и мисля да си ги ползвам с халогенки и обикновени инкадесцентни крушки, докато ги има на пазара, пък дотогава светодиодите може да дръпнат още.

Отговори на това съобщение
 Re: Светодиодно осветление за бита?
Автор: Kalimas   
Дата:   30-08-17 11:00

Някой замервал ли е енергоспестяващите на Dynaphos 55w? Търся и мнение за живот/качество. Че с такъв ватаж 55 (отговаря на 275) си светя в офиса, а все по-трудно се намират.

П.П. Не са лед. Ама и темата е за осветление за бита[smile]



Публикацията е редактирана (30-08-17 11:19)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »