Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Обектив + .....
Автор: VladVlad   
Дата:   17-07-17 00:15

Моля, дайте мнения и отзиви за Nikon AF-S DX Micro Nikkor 85mm f/3.5G ED VR. Ще се използва за любителски снимки, вероятно в компанията на Neewer Macro TTL Ring Flash Light with AF Assist Lamp.

 Re: Обектив + .....
Автор: pdimitrov   
Дата:   17-07-17 00:42

Защо си се спрял точно на този обектив? В диапазона 90-105мм има и други добри и по-евтини обективи.
 Re: Обектив + .....
Автор: Pavlov   
Дата:   17-07-17 00:46

И кои са те - добри, евтини и стабилизирани макро обективи?... [smile]
 Re: Обектив + .....
Автор: kvakioh   
Дата:   17-07-17 09:15

Тамрон и Сигма. Този 85мм е и по-тъмен.
 Re: Обектив + .....
Автор: Pavlov   
Дата:   17-07-17 09:27

По нашите магазини:

Nikon AF-S DX MICRO Nikkor 85mm f/3.5G ED VR - 849 лв.
Tamron SP AF 60mm F2 Di II LD (IF) с мотор за Nikon - 879 лв.
Sigma 105mm F2.8 EX DG OS HSM M за Nikon - 999 лв.
Tamron AF 90mm F/2.8 SP DI VC USD Macro за Nikon - 1489 лв.
Nikon AF-S MICRO Nikkor 105mm f/2.8G ED VR - 1449 лв.

Та кои, казваш, са по-евтините?...

А макро се снима на затворена бленда, така че мъъъъничко по-слабата светлосила не е проблем.
 Re: Обектив + .....
Автор: pdimitrov   
Дата:   17-07-17 10:22

Съжалявам, не предположих, че е проблем да се пазарува извън България :)

На тази дължина макро обектив спокойно може да се ползва и за портрети. Ако представлява интерес за автора, f/2.8 е по-добре.

Edit: Отделно никонския обектив струва 850лв до края на месеца, после ще си е 1000.



Публикацията е редактирана (17-07-17 10:24)
 Re: Обектив + .....
Автор: iasen2   
Дата:   17-07-17 10:33

перфектен обектив за целите си, въпреки огромното количество хейт, който събира този обектив.
Имай предвид, че над 50мм се снима много трудно без стабилизация и особено ако целиш максимално качество и детайл, което се постига основно на базово исо и близко до него :)

Много е важно във фотографията да елиминирате хейта от хайтек троловете и пексел онанистите.
 Re: Обектив + .....
Автор: kvakioh   
Дата:   17-07-17 10:56

САмо откъде го видяхте този "хейт"...Не е казано откъде ще се купува, не е казано как, защо, какво точно ще се снима, само светкавица е дадена.
Вариантите са много. Понякога се ползват и за портрети макро обективите, затова си трябва и по-отворени бленди.
В случая има изказани мнения хайде да не са за по-евтини (само по БГ пазара), но по-добри оптически и остри като изображения обективи.
Хайде и да не е толкова важна стабилизацията при макро обективите, защото ако се ползва на статив и със макро слайдер или подходящия статив, дистанционно, осветление, дори и сред природата тая стабилизация хич не я виждам къде ще е...
Ползвам 4 обектива макро ежедневно и съм минал през почти всичките възможни.
Този обектив е достатъчно добър. Щом са дадени цените в БГ как са, явно е най-евтиния.
 Re: Обектив + .....
Автор: iasen2   
Дата:   17-07-17 11:17

kvakioh , по всякакви форуми съм чел хейт за този обектив :)

ако искаш портретен вземи си 85/1.8
това не е портретен обектив !
 Re: Обектив + .....
Автор: VladVlad   
Дата:   17-07-17 11:45

Чета и се извинявам, че съм предизвикал спор. Относно други марки обективи, не се интересувам. Зъл фен съм на NIKON. При възможност ще се снимат цветя, насекоми и др. подобни.

 Re: Обектив + .....
Автор: kvakioh   
Дата:   17-07-17 12:34

Ми значи това е търсеният обектив за случая. Успех!
В доста случаи и най-добрите фенове на определена марка почват със Сигма и Тамрон. ЗА макрота особено.
 Re: Обектив + .....
Автор: pdimitrov   
Дата:   17-07-17 15:13

Към автора: не се притеснявай, тук се спори по презумпция. Ако спорът е продуктивен, няма проблем :) Щом не искаш друга марка, имаш избор м/у 60mm f/2.8G, 85mm f/3.5 и 105mm f/2.8G. Пиша "G", понеже не знаем с какво тяло си. Ако опре до 60mm, аз бих взел AF или AF-D. 105mm е скъпичък. Предполагам затова си се насочил към 85mm. Взимай го нов, докато тече промоцията, или го дебни втора ръка :)
 Re: Обектив + .....
Автор: VladVlad   
Дата:   17-07-17 15:28

Благодаря за отговорите. Взех го, доволен съм. Нещо не мога да се справя с упътването как да кача снимка.

 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.