Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Nikon D7500
Автор: PhotoBo   
Дата:   14-04-17 04:06

[smilie18]
Пощуряхте, ейййй... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7500
Автор: kvakioh   
Дата:   14-04-17 14:13

Компактен нов апарат от средната класа. ЗА всеки, на когото 7000/7100 му е недостатъчно. ЗА тези със 7200 може и да няма нужда. ЗА всички, които искат да почнат над проблемчетата с 3/5 серия и да ползват тотално всичко като стъкла.
Единият слот прави нещата странни, ако наистина се сравнява с Д500.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7500
Автор: Eld1abl0N3gr0   
Дата:   14-04-17 16:41

написа:

> Компактен нов апарат от средната
> класа. ЗА всеки, на когото 7000/7100 му
> е недостатъчно. ЗА тези със 7200 може
> и да няма нужда. ЗА всички, които
> искат да почнат над проблемчетата
> с 3/5 серия и да ползват тотално
> всичко като стъкла.
> Единият слот прави нещата странни,
> ако наистина се сравнява с Д500.


Няма мерене с някои по-стари, но все още в производство, AI стъкла . Всеки да си прецени доколко му е важно .


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7500
Автор: hose   
Дата:   14-04-17 16:46

цените растат, мегапикселите падат…

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7500
Автор: bg2014   
Дата:   14-04-17 18:07

SEURET написа:

[smilie23] Поредната камера на Никон, която дори не бих пробвал в магазина! Над 10 години от времето когато Коника имаха DSLR със стабилизация, няколко месеца след като Пентакт пуснаха DSLR с 5 осева стабилизация, Никон пускат тази смешка. Нито фокусните точки са и много(за пример, Panasonic G80 снима и човек може да си избере фокусната точка след направата на кадъра, а пък е с 49 точки), нито има някаква специална магия в тях. Slapbridge(грешката не е случайна) може да те накара да се откажеш от живота.
Що се отнася до видеото, горе някой написа нещо за GH5, но дори G80 е с подобни характеристики(е, няма MOV), но при наличие на стабилизация и супер добре работещ face detection!
Оставете видеото на Panasonic, Canon и Sony!


Харесвам такива изказвания. Браво, колега!
Видеото отдавна е превзето от Apple и от Samsung
Успокой се и се ориентирай. Не слушай големите професионалисти, които живеят в миналия век. Хората откриха пикселите и 8К видеото, но на нас дават на час по лъжичка. Стратегия и спокоен живот.
Споровете са единствено за доказване на нечие самочувствие. Професионалистите си знаят кои са лидерите и си ги ползват. Шарен свят...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7500
Автор: Duffer   
Дата:   14-04-17 18:20

> Професионалистите си знаят кои са
> лидерите и си ги ползват. Шарен
> свят...

Мхм лидерство и чудо. 260 милиона назад за последната фискална година. Що се отнася до пожелания от типа "Това го оставете на еди кой си..." Nokia много добре им се отрази подобна стратегия - от пазарен флагман до компания с меко казано маргинално положение в смартфон сегмента...
По всяко друго време тяло като D7500 щеше да е в най-добрия случай "ОК". На фона на чудовищната финансова загуба декларирана преди месеци е поредния пирон в ковчега на Никон. Не ми е никак драго, че го казвам защото съм в техния лагер от доста време, но не вървят на добре...



Публикацията е редактирана (14-04-17 18:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7500
Автор: SEURET   
Дата:   14-04-17 22:47

Ако говорим за видео от телефони, мисля че Sony отново с възможността за снимане при 960 fps :) Apple и Samsung...не са лоши марки...
Обаче, аз не говоря за телефони и ако ме питаш дали ще намеря разлика между правеното от телефон и камера, да ще намеря, не гледам само на телефона си.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7500
Автор: picantino_   
Дата:   14-04-17 23:12

В Синтезиса е няма и 2900 пари. С хилядарка над Д7200. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7500
Автор: Sauron69   
Дата:   14-04-17 23:24

Ами цената от 2899 лв е добра за Европа . В Германия е 1499 евро. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7500
Автор: lamerko   
Дата:   14-04-17 23:30

Обявената цена е меко казано странна. Явно нещата въобще не са добре... Само да не клопнат кепенците като Пентакс...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7500
Автор: PhotoBo   
Дата:   15-04-17 09:22

И какво сега в тая тема се погребва Никон и се хули последното им тяло евър D7500 [smilie5]

Весели празници [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7500
Автор: bg2014   
Дата:   15-04-17 10:09

Не, колега. Тези дето не снимат с Никон хулят, плюят, погребват. За мен е странно да не харесваш нещо и да се буташ с рогата напред да се изкажеш негативно. Какво цели подобно изказване? (не визирам теб)
Тези които познават Никон знаят какво предлагат те за парите си.
Предлагат техника на която да разчиташ дълго време и после следващите собственици да разчитат още толкова.... и така няколко поколения.
Сега техниката е еднодневка - днес купуваш и след 3 мес. сменяш. Няма лошо. Но профитата НЕ ОБИЧАТ изненадите и смяната на техника. Към тях е насочена тази марка и тези модели. Не за тези, които могат да снимат и с телефона си. За всеки има място под слънцето. Ако всеки е доволен от своето място под слънцето, тогава няма да плюе по другите.
Това е моето убеждение. Видя ли колега да "плюе" по друг колега - работата е ясна.
Подтиснат, комплексиран, нереализиран в собствените си очи и т.н. Темите са пълни с такива изказвания и за тях... мълчание. Весели празници!



Публикацията е редактирана (15-04-17 10:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7500
Автор: Pavlov   
Дата:   15-04-17 13:42

За плюещите по Nikon:
Хора, разберете - когато големите марки пускат нови модели, не се съобразяват нито с претенциите ви, нито с финансовите ви възможности! Не им пука за вас, не сте им в таргета. Те се интересуват от държавите, в които ще могат да продават хиляди бройки, а не няколко [smile] . И когато хората там искат подвижни сензорни дисплеи, и масово ползват повече вградените си светкавици, а не вторите си слотове за карти (колкото и "про"-тата тук да го смятат за кощунство [smilie5] ), такива апарати и ще им се осигурят.
А вие ще викате "гроздето е кисело" [smilie5] , и след някоя и друга година ще си вземете по някое D7500 на стотина хиляди кадъра на по-тънка цена, и ще плюете тогавашния нов модел ...



Публикацията е редактирана (15-04-17 13:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7500
Автор: Eld1abl0N3gr0   
Дата:   15-04-17 15:58

написа:

> Мхм лидерство и чудо. 260 милиона
> назад за последната фискална
> година.

Нали уж тези загуби бяха главно и основно в производството на полупроводници ?

Малко храна за размисъл : ако апарата струваше 100 лева (примерно) - дали щяхте да го плюете толкова ?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7500
Автор: Sauron69   
Дата:   15-04-17 16:58

Sony pushed Nikon from the #2 spot in U.S. full-frame interchangeable lens camera market

текст


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7500
Автор: Jk.freeman   
Дата:   15-04-17 17:36

Добре бе, само аз ли ги проспах тия D7300 и D7400 ?
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7500
Автор: Duffer   
Дата:   15-04-17 18:23

Макар, че не е насочено точно към моите мнения, предполагам аз съм един от визираните "плюещи" Никон.
Хубаво е да се чете преди да се пише обаче и то внимателно да се чете.
Новината за Сони и щатския пазар е чудесен аргумент в подкрепа на тезата ми. И доста ясно показва какво точно "обичат профитата".
Изобщо не става дума какво си мислим аз, вие и още петима философи по темата - тук говорим за факти. А фактите са, че Никон не се справят добре. Да, ок загубите били от сегмента който нямал нищо общо в фотографията. На пазара не му пука.
Ама Никон смятали, че това искат профитата, да няма изненади. На пазара не му пука.
Ама те Никон нямали традиция във видео заснемането и безогледалките били съвсем различно нещо. НА ПАЗАРА НЕ МУ ПУКА!
Каза им по го по 260 милиона начина и ако не са вдянали - техен си проблем.
Конкретно за тялото - D7500 е както казах ОК модел. С други думи - чудесна, консервативна камера, за която сигурен съм почитатели ще се намерят.
Сега обаче се върнете едни 7 години назад и си спомнете анонса на D7000. Който модел - въпреки шантавите идеи на компания за наименоване/номериране на телата им напоследък - всъщност беше първият от тази линия.
Припомнете си колко уникално тяло беше това - какво и колко предлагаше за цената си - която не, в никакъв случай не беше ниска, но имаше нещо, което съвременният пазар (да се чете потребител) цени НАД всичко - нарича се VALUE. С други думи: стойност. Забележете не казвам "цена", а именно СТОЙНОСТ. Иначе казано - "съотношение ЦЕНА/КАЧЕСТВО"!!!
Това е което предлага конкуренцията на Никон в повече последните години и точно там е проблема на компанията - проблем който явно всички виждат, ОСВЕН Никон...
Когато си в подобно заплашено положение в каквото са Никон в момента консервативните ходове не са добра идея. Следването на утъпкани, стари пътища НЕ СА ДОБРА ИДЕЯ. Защото именно те са те довели до задънената улицата в която си в момента!
И не, и 100 лева да струваше тялото ПАК нямаше да е полезният ход от който Никон имат нужда в момента. Не мисля, че още една кропка или още един ФФ е това което пазара иска и очаква от компания като Никон. Само бъдещето ще покаже аз ли съм прав или цялата работа е поредната буря в чаша вода, но като чета мненията на далеч по-добре запознати с кухнята на индустрията анализатори и инсайдъри май не съм само аз на това мнение...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7500
Автор: lamerko   
Дата:   15-04-17 18:38

Да уточня и аз - не плюя никого - просто правя тъжна констатация, при която играчите остават все по малко. Не знам дали сте разбрали, но Пентакс май вън от играта...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7500
Автор: Pavlov   
Дата:   15-04-17 19:21

Duffer, прочетох внимателно какво си написал. Помислих върху него. Пак го прочетох, пак помислих.
Като цяло - много приказки, малко съдържание. Основната идея е, че конкуренцията бие Nikon. Защото последният не предлагал това, което иска пазара.

[smilie5]

Първо - а да не би Sony да го предлага?... Тяхната тактика е обратната. Първо измислят (поредния) иновационен продукт, и след това с агресивна реклама се опитват да го наложат. Понякога успяват, понякога не. Да, това с безогледалните апарати се оказа добра идея. Но защо се провалиха с DSLR-ите и SLT-тата? Защото точно консервативността на Canon и Nikon се оказа по-добрата тактика. Е да, миналата година американците купували повече Sony-та. И?... Това е нацията, която купува най-много АйФони и хамбургери [smilie18] . Не е показател за нищо, освен, че мозъците им са промити от рекламите.
Второ - да, Nikon (може би) финансово са зле. Има си причини за това. Но защо приемаш пускането на D7500 като опит за спасяване на положението? Това е просто поредния ход в надпреварата между тях и Canon, която е от години, ако не и от десетилетия. Всеки гледа какво ново е измислил другия, и прави същото, но с малки подобрения. Така че D7500 е просто отговорът на 80D и 77D.
И трето - "конкуренцията" между производителите на фотоапарати изобщо не е това, което си мислиш. Не и по този начин. Що за борба за пазар може да е между две фирми, когато едната буквално осигурява произвеждането на продукта на другата?... Японците са си договорили всичко, и са си разпределили нишите, бъди сигурен. А ние тук си спорим - "това е the Best, другото не струва" [smilie18] А всичко е просто един надпис върху апарата, и разликите опират до конкретни параметри.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7500
Автор: alext   
Дата:   15-04-17 19:39

Дреме им на шапката на никон, че са продали повече сонита в сащ, щом марки като пентакс и оли и фуджи оцеляват та те ли няма.. с перфектно разработена система и 100 години обективи. Наистина има много къде да подобряват, но битката с айфоните е загубена отдавна, тъй че не се учудвайте, че d7500 е новият нисък клас техника. А пък сонитата с изключение на A99 не стават за сериозна работа- нямат два слота, нямат батерия, прегряват, неудобни са за по- голяма ръка, няма големи дължини обективи тоест спорт и уайлд. За заигравки като адаптиране на обективи и при повече търпение са чудни..



Публикацията е редактирана (15-04-17 19:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7500
Автор: Eld1abl0N3gr0   
Дата:   15-04-17 21:24

Темата взе да се измества от новото тяло на Nikon , към пазарните им решения и предпочитанията на "профитата" .

Според мен въпроса е - заслужава ли си цената . Цена/качество както написа Duffer с големи букви за да прочетем по-добре .
Качеството на хартия изглежда задоволително - остава цената ?


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7500
Автор: Pavlov   
Дата:   15-04-17 22:03

Модел Тяло Кит 18-105 Кит 18-140
D7500 $1299 - $1749
D7200 $1199 €1449 $1699
D7100 $1199.95 $1599

Това са стартовите цени на трите модела, по данни от DPReview. Така сравнени, D7500 си заслужава. Обаче всеки преценява за себе си, и дали екстрите в по-новия модел са му нужни. Аз например спокойно мога да мина без подвижен тъчскрийн и 4К видео, и ще си карам с D7100-то [smile]
По-интересен е въпросът дали D7200 ще бъде спрян, или ще се продават едновременно и двата.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7500
Автор: ararat   
Дата:   15-04-17 22:40

D7000 излезе през 2010 на 1199 usd, D7200 e 1299 usd днес.
инфлация на щатския долар от 2010 до 2017


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7500
Автор: Sauron69   
Дата:   15-04-17 22:46

Малко офтопик, ама какво ще рече това:
Не знам дали сте разбрали, но Пентакс май вън от играта...

Нещо ново ли има по въпроса? Не че съм с пентакс, ама ми е интересно? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7500
Автор: pumabg   
Дата:   15-04-17 22:51

А курса на долара взе ли го предвид ? 2010г. гущерите бяха за без пари... Сега заради "силния" доналд един про буркан човек не може да си вземе... [smilie5]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »