Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 ОСВЕТЛЕНИЕ ЗА ФОТОГРАФИЯ НА ХРАНА
Автор: anitos566   
Дата:   05-07-17 17:53

Здравейте колеги!Имам нужда от мнението ма някой компетентен в областана професионалната фотография на храна(за меню или онложка).Предложения за осветление,обектив и какво трябва да бъде осветлението, постоянно или тип светкавица.Приемам съвети и препоръки,благодаря предварително!
Поздрави!
 Re: ОСВЕТЛЕНИЕ ЗА ФОТОГРАФИЯ НА ХРАНА
Автор: kvakioh   
Дата:   05-07-17 18:13

Постоянно. С разни плаки плексиглас или поликарбонат, бели, прозрачни, ненадраскани.
Иначе спецовете, с които контактувам доста често си предпочитат и въртят дневната светлина. Според зависи случая.
 Re: ОСВЕТЛЕНИЕ ЗА ФОТОГРАФИЯ НА ХРАНА
Автор: anitos566   
Дата:   05-07-17 19:21

Мерси за бързия отговор колега!А колко осветителни тела ми трябват и с каква дълбочина?Колко лампи и с каква светлосила да бъдат?Ако някой може да ми предложи конкретен комплект от интернет още по добре.
Поздрави!
 Re: ОСВЕТЛЕНИЕ ЗА ФОТОГРАФИЯ НА ХРАНА
Автор: GenaDP   
Дата:   05-07-17 20:46

Обективът - черен. Лампите - много и силни. Комплект от интернет - за какъвто ти стигнат парите.
 Re: ОСВЕТЛЕНИЕ ЗА ФОТОГРАФИЯ НА ХРАНА
Автор: anitos566   
Дата:   05-07-17 21:16

WoW
 Re: ОСВЕТЛЕНИЕ ЗА ФОТОГРАФИЯ НА ХРАНА
Автор: iasen2   
Дата:   05-07-17 21:21

хайде още един провален бизнес на ресторант или пицария
 Re: ОСВЕТЛЕНИЕ ЗА ФОТОГРАФИЯ НА ХРАНА
Автор: quazimodo   
Дата:   05-07-17 21:37

iasen2 написа:

> хайде още един провален бизнес на
> ресторант или пицария

Aлоуу, роденият наУчен, не ме карай пак да изтупам от нафталина някои от твоите бисери[smilie18][smilie18][smilie18]

 Re: ОСВЕТЛЕНИЕ ЗА ФОТОГРАФИЯ НА ХРАНА
Автор: samurai2   
Дата:   05-07-17 21:39

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: ОСВЕТЛЕНИЕ ЗА ФОТОГРАФИЯ НА ХРАНА
Автор: quazimodo   
Дата:   05-07-17 21:46

anitos566, момиченце ли си, момченце ли си, не знам, но тук няма да получиш смислен отговор. Ако поназнайваш някой от модерните чужди езици, потърси си видеоуроци в нета. Много са и са полезни - по-полезни от двучасово четене на умни коментари във форума.

 Re: ОСВЕТЛЕНИЕ ЗА ФОТОГРАФИЯ НА ХРАНА
Автор: iasen2   
Дата:   05-07-17 22:23

така е квазимодо, истината боли, и трудно се преглъща

не разбирам защо всеки се хвърля да купува техника, след като може да наеме студио и да снима. тези ангажименти едва ли са толкова дългосрочни и скъпоплатени, че да си избиеш парите

иначе ако имаш фантазия и с един дифузор и хубава дневна светлина може да стане. ама трябва опит и фантазия за това
 Re: ОСВЕТЛЕНИЕ ЗА ФОТОГРАФИЯ НА ХРАНА
Автор: anitos566   
Дата:   06-07-17 00:34

Такааа.....типично по български,да се присмеем, надсмеем и осмеем когато някой пита или иска съвет.
Iasen2 ако си такъв хуморист пробвай в Шкембето, може да ти хареса, тук питам за съвети от компетентни хора!
Иначе мислех форума за читав , ама явно и тук се е напълнило с ”ръбове„
Та както върви ще послушам квазимодо, да потърся пимощ далеч от родните форОми.
Мерси на отзовалите се все пак
Поздрави!
 Re: ОСВЕТЛЕНИЕ ЗА ФОТОГРАФИЯ НА ХРАНА
Автор: iasen2   
Дата:   06-07-17 10:38

фУтографите са нежни душици, пак се убеждавам в това.
След като нямаш пари за 2 софтбокса да снимаш , не даваш пари за студио и нямаш фантазия да изрежеш два картона и да залепиш на тях дифузен плат къде си тръгнал ......?

А шом се мислиш за Бил Гейтс да поемаш поръчки, като нямаш нищо насреща така става



Публикацията е редактирана (06-07-17 10:40)
 Re: ОСВЕТЛЕНИЕ ЗА ФОТОГРАФИЯ НА ХРАНА
Автор: GenaDP   
Дата:   06-07-17 18:04

Автор: anitos566

типично по български,да се присмеем, надсмеем и осмеем когато някой пита или иска съвет.


Явно даже не можеш да вденеш защо ти се подиграваме...
 Re: ОСВЕТЛЕНИЕ ЗА ФОТОГРАФИЯ НА ХРАНА
Автор: iliyanb   
Дата:   06-07-17 19:10

Къф бил гейтс бе? Той е обикновен кръчмар вероятно, на който не му се дават пари за снимки за меню и ще си ги щрака сам. Бих му бил шута от фото-форум моментално. Полезен ще е с напълването на базара с апаратура на евтина цена, след като осъзнае, че не може да я ползва.
 Re: ОСВЕТЛЕНИЕ ЗА ФОТОГРАФИЯ НА ХРАНА
Автор: anitos566   
Дата:   06-07-17 22:06

Кръчмар може да наричаш баща си, лумпени като вас трябва да бъдат изритани от форума, че само хейтвате и спамите!
Не е ли за това форума,да се пита и обсъжда, ама вие го ползвате за лични нужди т.е. избивате някакви комплекси...
От няколко години снимам на любителско ниво, и искам да науча повече за изкуствената светлина и как ес работи с нея!Това е което искам, нито пицария ще затварям нито ще си снимам крачмето...
Както и да е, модера да закрива темата, че стана мармалад...
ЗДРАВЕ НА ВСИЧКИ
 Re: ОСВЕТЛЕНИЕ ЗА ФОТОГРАФИЯ НА ХРАНА
Автор: samurai2   
Дата:   06-07-17 22:16

Заповядай дано ти свърши работа http://www.bgstock.com/forum/viewtopic.php?f=6&t=724&start=0


http://sunshineskitchen.com/food-photography/


 Re: ОСВЕТЛЕНИЕ ЗА ФОТОГРАФИЯ НА ХРАНА
Автор: GenaDP   
Дата:   06-07-17 22:21

...и искам да науча повече за изкуствената светлина и как ес работи с нея!

Но очевидно не се сещаш откъде можеш да ги научиш тези работи, та чакаш някой да ти спретне индивидуален курс на обучение тъдява, а? Явно за книги, видео уроци и курсове не си чувал...
 Re: ОСВЕТЛЕНИЕ ЗА ФОТОГРАФИЯ НА ХРАНА
Автор: iliyanb   
Дата:   06-07-17 22:35

Като искаш, не се захващай с менюта и каталози, фотографче. Приносът ти към фотофорум е нула, при това кръгла. Пиявица, която иска без да се напъне, да се изтарикати и да научи нещо на тепсия. Без такива като теб с нула принос, форумът ще продължи да съществува... Лошото е, че както е тръгнало само такива като теб ще останат. Ще се учите взаимно на тарикатлък и мързел. Ако снимаш от няколко години и задаваш такива въпроси, марш към цигуларството.
 Re: ОСВЕТЛЕНИЕ ЗА ФОТОГРАФИЯ НА ХРАНА
Автор: anitos566   
Дата:   06-07-17 23:33

Ilyanb да не са те изнасилвали като малак та си така злобен или те държат под чехал и тук намираш поле за изява?!Който не иска да споделя да си трае!
Доста неща съм си купил от Форума, та мисля ,че колкото съм дал, толкова съм и взел!
Samurai2 Мерси за един от малкото адекватни отговори в тази тема, но по скоро имам нужда някой да ми препоръча марка или определен комплект, за който няма да си хвърля парите на вятъра.
От там нататък мисля,че ще се справя с одтаналото.
 Re: ОСВЕТЛЕНИЕ ЗА ФОТОГРАФИЯ НА ХРАНА
Автор: iliyanb   
Дата:   06-07-17 23:55

Нищо не си дал, щото нямаш нищо за даване. Не ми бери грижа като малък какво ми е било. Марш да свириш на китара. Купил си бил неща от форума[smilie18] [smilie18] [smilie18] , тоест бил дал на форума[smilie18] [smilie18] . Какво си дал? Жълтици? Или опинци?

Забравих, като взимаш осветление, питай и за буквар...[smilie18]



Публикацията е редактирана (07-07-17 00:02)
 Re: ОСВЕТЛЕНИЕ ЗА ФОТОГРАФИЯ НА ХРАНА
Автор: NE   
Дата:   07-07-17 00:49

Защо хората реагират така на подобни питания.
Аналогина моя история.
Реших да ставам DJ. Гледах мног клипчета в тубата, четох, питах приятели.
И си купих контролер и софтуер.
След няколко дена пред него, разбрах, че така няма да стане.
Ще има още десеткли клипчета от тубата, и 100ци часове проба ио грешка.
Тоест на този етап реално нямаше значение какъв е контролерът...
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.