Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Руската портретна школа - Уроци...
Автор: psiho91   
Дата:   21-06-17 10:04

Здравейте, съфорумници! Имам едно терзание, дето като се присетя само издирвам някакви неща, за да си задоволя постоянното желание [smilie5] [smilie5] [smilie5] за усъвършенстване. Та на въпроса:
Можете ли да ми препоръчате уроци(видео уроци или нещо подобно полезно), свързани с портретна фотография, но тази, която я правят братята руснаци. И моделите им модели, и осветяват много добре, и цветове, тониране, обработка...мен лично ми харесва това, което правят и то много. Не намирам обаче в нета нищо, което да ми свърши работа. Може да ми препоръчате и платени уроци също, все пак всички знаем, че малко платени неща не се намират из....сайтчетата :D. Благодаря предварително(отивам за пуканките [smilie5] )

На фокус! [shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: марвес   
Дата:   21-06-17 10:16

Аре, поредната русофилска тема [smilie7]

Добрите руски портретчици (големите имена) постигат добри резултати с:
1. Готини модели (основното, или 90% от пленяващата част на кадъра).
2. Много пипат фотошоп с четки и деформации по моделите, като художници са. Често буквално първоначалния кадър се превръща като прерисуван, но поради майсторлъка им не личи толкова. Не работят толкова с изкуствено осветление, колкото в обработката рисуват светлината с четки върху модела.
3. Печелят от уъркшопи, където на място "предават" тънкостите при снимане и обработка. Поради което е почти невъзможно да намериш качествен онлайн "наръчник".

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: Synthy   
Дата:   21-06-17 10:22

А не онлайн, хартиен, книга, издадена от тях?

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: asahi   
Дата:   21-06-17 11:41

Уроците са в изложбените зали и каталозите на галериите. Художниците са казали всичко векове преди да се родим.

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: Don_Diego   
Дата:   21-06-17 11:57

Каквото каза Марвеса. Продават си знанията по фотошоп онлайн или уоркшопи- при тях или пътувайки. Имат си фен маса, като пристигне фотографа, учениците го чакат и си плащат. То всъщност това е практика не само при руснаците. Всеки си продава знанията, защо да е даром? Ако има нещо в нета, то е базово, колкото да те зарибят. Някои и толкова не пускат. Ако имаш необходимите умения едва ли и ти би бил алтруист който раздава, раздава, вместо да си изкарва прехраната от хобито...

Често използват естествена светлина (поне наблягат на това в описанието)- плюс фотогеничните им модели. Има го и момента, че колкото и да рисуват, за да изкарат качествен краен резултат, първоначалния кадър трябва да технически добър, за да носи обработка, която накрая отворена на 100% да не личи, че е обработвана.

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: марвес   
Дата:   21-06-17 12:00

Ето клип с доста кадри преди/след на Георгий Чернядьев (световно известен с обработката на кадри). По-голяма част от оригиналните кадри всякаш ги е използвал за вдъхновение и е нарисувал крайния... продукт.

https://www.youtube.com/watch?v=IrqCy2WqOqw

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: Don_Diego   
Дата:   21-06-17 12:32

Ето още един- https://500px.com/alexander_vinogradov


и още една... тя е профилирана в друг жанр, но принципа е същия.

https://www.youtube.com/watch?v=2xiQkU8eUC4


Той снима със сони, тя с канон. Не наблягат на това с какво снимат. Само казвам, че гледам поредна тема в която се мерят... обективите [smilie23]



Публикацията е редактирана (21-06-17 12:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: milenandonov   
Дата:   21-06-17 13:42

Никакви уроци няма да те превърнат в добър фотограф, нито фотошопър. Инструментите се научват лесно когато има желание, но те винаги ще си останат това - просто инструменти. Все едно да си купиш гедорийка и да си изтипосаш надпис "Автосервиз" на гаражчето вследствие наличието на базов инструмент за авторемонти.
Та така, учи инструменти, вдъхновявай се от тези които са майстори в използването им, търси път към промяна на мисленето си - творческите умения като всички други се възпитават с много труд и отдаденост. Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: bogdanov   
Дата:   21-06-17 14:01

И аз много се кефя ... ще пусна няколко произведения за да уточня.










http://artnewscafe.com/bulletin/wp-content/uploads/2016/11/7.jpg






https://img05.rl0.ru/afisha/c1500x600/daily.afisha.ru/uploads/images/0/7a/07ad8da88751435aae27861f92







Автора е Иля Кабаков. Руски авангардист-прекрасен. Но предполагам вие друго имате предвид...

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: марвес   
Дата:   21-06-17 14:11

bogdanov - няма бюст в тез кадри [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: марвес   
Дата:   21-06-17 14:17

Този руснак е над средното ниво

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: psiho91   
Дата:   21-06-17 14:24

bogdanov - Да, такива кадри също харесвам, въпреки, че клоня към другата страна на нещата, която се коментира по-горе. Нямам против обаче да правя и такива кадри и да има "бюст" не е задължително. Благодаря на останалите за включването!

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: stzz   
Дата:   21-06-17 15:29

Текстът беше изтрит от администратора, защото съдържа СПАМ или противоречи на правилата на Фото Форум.

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: ilcoin   
Дата:   21-06-17 21:18

марвес [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: Simbon4o   
Дата:   21-06-17 22:57

Лично за мен Артур някакси силно изпъква пред другите :). Наскоро бях попадал и на други, които ме впечатляват. Но в момента не се сещам за конкретен.
Относно уроците - торенти, контакт с конкретен автор, ... Желание и време да има много неща могат да се научат. Повечето руски фотографи са първо художници и после фотографи, затова снимките им са по-интересни. Въпреки модерните напиращи трендове в обработката и заснемането, старите правила за рисуване и снимане си важат и кадри правени както трябва изпъкват.

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: kvakioh   
Дата:   21-06-17 23:08

Някои от тия най-добрите руски в 500 и 35 сайтовете снимат и най-масовите голи мадами. Срещнах един такъв в Лондон, който тихомълком се измъкна, след като го обявиха и като такъв.
Някои изглеждат доста естествени, други смачкани, залепени, преработени и загладени. ю
Най-тъжното е, че колкото повече се снима, десетортно, сто пъти повече човек може да загуби пред екрана да се дзвери.

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: мара   
Дата:   21-06-17 23:12

имаше по едно време един сайт - фотомомент. не знам има ли го още, щото се поизчерпа сякаш - фотография на високо ниво няма достатъчно, че да захранва сайт, дето му се ще да бъде на високо ниво....
та в тоя сайт - едва ли е затрит от ефира - имаше доста руснаци.
между тях имаше и много, много добри!
ама много!
между тях на мен най-много ми харесваха тез, дето ползваха интериор с естествена дневна светлина - от прозорец например - за сцена на портретите си.
доста е идиотско да се приема, че руснаците са такива или онакива при толкоз необятна страна, пълна с купища хора...па и всеки от тях - различен. да, може и да има някакви школи...ама ча па толкоз! просто са МНОГО! и м/у многото човек има огромен избор да открие своите хора.
та иди в оня сайт и разгледай!
и българи има добри там.
и други.
изобщо - струва си да се види - тукашни хора го беха направили, жалко, че сме малка страна, малък народ - няма как да се държи свеж подобен сайт с малко хора...

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: Denis_Radikov   
Дата:   22-06-17 09:36

bogdanov написа:


> Автора е Иля Кабаков. Руски
> авангардист-прекрасен. Но
> предполагам вие друго имате
> предвид...

Като гледам така,тези кадри и 5 годишно може да ги направи.Нищо специално не виждам. [smilie11] [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: dtangelov   
Дата:   22-06-17 11:02

Denis_Radikov
Дата: 22-06-17 09:36

"Като гледам така,тези кадри и 5 годишно може да ги направи.Нищо специално не виждам."

Всичко е въпрос на преценка. Кой, колкото може, толкова преценя (оценя).[smile]



Публикацията е редактирана (22-06-17 11:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: itilien   
Дата:   22-06-17 11:25

Denis_Radikov - стойността на един кадър не се определя от техническата му трудност. Богданов иронизира, защото творчеството на мнозинството от обсъжданите автори може да се квалифицира като близко до чалга.

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: samurai2   
Дата:   22-06-17 11:27

itilien
Извинявай...но какво е чалга

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: dtangelov   
Дата:   22-06-17 11:31

samurai2

"itilien
Извинявай...но какво е чалга"

Може би творческата посредсвеност във всеки един жанр. Техническото изълнение и качесво нямат занечение.

Това е лично моето мнение, което с нищо не ангажира "itilien"

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: itilien   
Дата:   22-06-17 11:40

dtangelov е дал добро определение.
Описанието на marvec по-нагоре също дава едно нелошо обяснение на същността на снимките на обсъжданите автори -

"Добрите руски портретчици (големите имена) постигат добри резултати с:
1. Готини модели (основното, или 90% от пленяващата част на кадъра).
2. Много пипат фотошоп с четки и деформации по моделите, като художници са."


Ако снимката ти разчита 90% на красотата на модела, който си излъскал и шпакловал като пластмасова кукла, като в същото време в нея (снимката) липсва някаква мисъл/история/идея/послание, или пък тя е посредствена, то вероятността да принадлежи към чалгата е доста висока.

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: asahi   
Дата:   22-06-17 12:53

Едно време му се казваше креватна живопис. Медията беше таблата на кревата.

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: stzz   
Дата:   22-06-17 12:58

............ммммда, поне е спомагала за възпроизводствения процес.................днес след всичкото това шкурене и пилене в шопа, по-скоро го възпрепятства!
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: wall   
Дата:   22-06-17 14:30

Този е най-следван в 500px
https://500px.com/seanarcher




Публикацията е редактирана (22-06-17 14:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: Ivodam   
Дата:   22-06-17 15:04

itilien написа:

> dtangelov е дал добро определение.
> Описанието на marvec по-нагоре също
> дава едно нелошо обяснение на
> същността на снимките на
> обсъжданите автори -
>
> "Добрите руски портретчици
> (големите имена) постигат добри
> резултати с:
> 1. Готини модели (основното, или 90%
> от пленяващата част на кадъра).
> 2. Много пипат фотошоп с четки и
> деформации по моделите, като
> художници са."
>
>
> Ако снимката ти разчита 90% на
> красотата на модела, който си
> излъскал и шпакловал като
> пластмасова кукла, като в същото
> време в нея (снимката) липсва
> някаква
> мисъл/история/идея/послание, или
> пък тя е посредствена, то
> вероятността да принадлежи към
> чалгата е доста висока.


Интересно как пък ги смятате тия проценти на "разчитане на красота на модела". И откога пък красотата сама по себе си е проблем, кич или чалга? Напротив, чистата, съвършена красота е много повече смисъл на изкуството, отколкото внушаваната от така наречената навремето марксистко-ленинска естетика "потребност" непременно да се търси някаква програмност в изкуството. Пълна кретения е непременно да се търсела някаква мисъл, или история, или не знам си какво - това значи с един удар да се отричат великите произведения на абстракционизма например. [smilie23]

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: Ivodam   
Дата:   22-06-17 15:06

asahi написа:

> Уроците са в изложбените зали и
> каталозите на галериите.
> Художниците са казали всичко
> векове преди да се родим.


Ако обучението ставаше само с изложбени зали и каталози нямаше да има от време оно художествени училища и академии по изкуствата.
Винаги в изкуството освен талант е имало необходимост от овладяване на определени техники, които се учат. Ама не с гледане.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: nyamago   
Дата:   22-06-17 15:23

И гледането се учи.

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: мара   
Дата:   22-06-17 15:37

така е то...ама гледането си е гледане. останалото може да се научи по простия начин - в школи или с учители...или по сложния - сам да откриваш топлата вода, по пътя на проба-грешка.
но залите определено възпитават вкус.

и да вметна - "най-следван" съвсем не значи най-готин.
значи най-уловил масовите нагласи.
масовият вкус си е масов и тва си е!

иначе ...за мен от руските портретисти - не портретчици - незабравим е иля зубов. не можах да спя преди да му гепим поне една картинка [smilie18]
[smilie18] [smilie18]
https://vk.com/album-20468090_118679596


https://scontent-otp1-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/19238174_10213310757785450_4010917929167200391_o.jpg?...



Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: itilien   
Дата:   22-06-17 15:43

Ivodam - процентите ги цитирах, не съм ги измислил аз. Не е задължително да се търси история или смисъл, красотата сама по себе си често е достатъчна. Но е от значение как е представена тази красота. Щото и на календарите, които тираджиите си закачат в кабините има красиви каки.

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: Ivodam   
Дата:   22-06-17 15:48

написа:

> И гледането се учи.

И слушането на музика също така...

Ма тва трудно ще го разбере някой, за когото Шопенхауер е "майче беше някакъв сладкиш".

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: ilcoin   
Дата:   22-06-17 21:27

iliten [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: 798099   
Дата:   22-06-17 21:43

samurai2 написа:

> itilien
> Извинявай...но какво е чалга

Това, с което си печелиш парите. Ти и благоверната ти.

Нищо лично, бъдете живи и здрави и продържавайте така - "За всеки влак си има пътници".

Това, че пътниците за вашия влак са все повече и повече е национална трагедия, но... такъв е "матрЯла"...


Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: stzz   
Дата:   22-06-17 22:51

Руската портретна школа, в контекста на темата ми звучи, като руската портретна щампа!
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: Ivodam   
Дата:   22-06-17 23:33

написа:

> Ivodam - процентите ги цитирах, не съм
> ги измислил аз. Не е задължително
> да се търси история или смисъл,
> красотата сама по себе си често е
> достатъчна. Но е от значение как е
> представена тази красота. Щото и
> на календарите, които тираджиите
> си закачат в кабините има красиви
> каки.


Не знам реално с какво се занимаваш, и дали си имал вземане-даване с тираджии, или си караш по шаблоните.
Моята работа е такава - логистика, че имам работа с доста тираджии. И сред тях има много интелигентни и стойностни хора. Има тираджии, слушащи класическа музика в кабината. В същото време, тук пък по линия на едно от хобитата ми, познавам доста професионални музиканти, и ако щеш вярвай, но доста хора от Софийска филхармония обичат и слушат чалга в свободното си време...

По темата - не за първи път в този форум се опитват да наричат руснаците по един или друг начин в опит за принизяване.
Наскоро имаше някакви глупости, че руснаците сега повтаряли кича на западняците отпреди 2-3 десетилетия, сега гледам опити да се изкарат чалгари, яко комерс и не знам си какво.

Всъщност истината е, че руснаците си запазиха едно тяхно специфично светоусещане и изразяване в киното и във фотографията, нещо което бих характеризирал като магична трансцедентност - има една руска дума за случая - потусторонность - която трудно се превежда.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: itilien   
Дата:   23-06-17 00:17

С тираджии съм имал досег от пътуванията си на стоп. И с български и с чужди. Не съм случвал на някой, който слуша класическа музика. Виж случвал съм на такъв, дето ми разказва какъв огромен цирей му излязъл на гъза. Един друг пък искаше да позная какво образование има и след като не можах, с гордост заяви, че има основно. Да не говорим, че съм и спал в камиони, което на теб едва ли ти се е случвало. Но това няма значение де.

Аз не съм класифицирал руснаците, а авторите, които се цитират тук. Ами чалга и комерс са си, няма какво да се лъжем. Като разглеждах класациите на 35фото или там както се казваше, в категорията "портрет" почти всичките снимки бяха на момичета, а имаше сигурно поне 4 категории, които се различаваха единствено по нивото на разсъблеченост. Сигурно има и читави автори, които не правят чалга клишета, но мнозинството (както и при други националности) не са.



Публикацията е редактирана (23-06-17 00:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: stukloplast   
Дата:   23-06-17 07:57

Ако руснаците правят чалга, тука свирим на дудук, докато люпим семки, ако гледаме реално, ама нали всички сме велики артисти тука, дай да плюем семките, по тези дето не ни харесват (и в двата смисъла).

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: samurai2   
Дата:   23-06-17 08:07

798099
Дата: 22-06-17 21:43

samurai2 написа:

> itilien
> Извинявай...но какво е чалга

Това, с което си печелиш парите. Ти и благоверната ти.

Нищо лично, бъдете живи и здрави и продържавайте така - "За всеки влак си има пътници".

Това, че пътниците за вашия влак са все повече и повече е национална трагедия, но... такъв е "матрЯла"...
Дата: 22-06-17 21:43
.


ЧАЛГА ... ела на по бира / аз не пия алкохол / и ше ти обясня нагледно какво е чалга...
нашите пътници са много ,все пак 798099 от 38 г съм по кръчмите и сватбарските глупости [smilie3] сори ама това ми е живота - там си направихме милионите [beer] дай боже всекиму. и да те попитам каква е трагедията ,че наще клиенти са селски отрудени хора-това ли е...че снимаме безплатно... това ли е [beer]
Добро утро и лек ден на всички [smilie18] обичаме го тоз ФФ

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: Synthy   
Дата:   23-06-17 08:48

Чалгаджия (тур. Calgici): свирач, музикант.
Чалгия (тур. Calgi): 1.музикален инструмент, 2. свирня, музика

Май е време да се затвори темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: samurai2   
Дата:   23-06-17 08:50

Synthy [smilie24]
98% си прав но има още 2% които са най важни за определението чалга [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: tonyboy79   
Дата:   23-06-17 10:25

И на мен много ми харесват руснаците, но (голямо НО) гледайки 3-4 от топ авторите им все едно си видял всички. Всичко е направено като по калъп. Чудя се на къде е тръгнала фотографията? За истинската говоря. :)

Ето нещо различно от руската школа: ЦЪК

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: itilien   
Дата:   23-06-17 10:54

"гледайки 3-4 от топ авторите им все едно си видял всички" - баш за това говоря. Лошото е че и калъпа не е особено добър (от естетична гледна точка, не техническа)

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: mitkom123   
Дата:   23-06-17 11:16

Руски портрет без цица... нестава :)


Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: Denis_Radikov   
Дата:   23-06-17 12:25

написа:

> Руски портрет без цица... нестава :)
>

Тук не е ли така?
Цици,задници да има,а иначе майната ѝ на композицията.
Въобще мнението на повечето от вас не тежи и не знам с какво самочувствие коментирате и философствате.[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: psiho91   
Дата:   23-06-17 12:26

Всички писали и по-скоро тези, които не харесвате "руската школа" какво бихте препоръчали? От къде да взимам опит, вдъхновение и тн?

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: Denis_Radikov   
Дата:   23-06-17 12:29

написа:

> Всички писали и по-скоро тези,
> които не харесвате "руската школа"
> какво бихте препоръчали? От къде
> да взимам опит, вдъхновение и тн?

От фото-форум много ясно !!111[smilie10] [smilie10] [smilie10]



Публикацията е редактирана (23-06-17 12:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: stzz   
Дата:   23-06-17 12:40

psiho91, ако ти липсва вдъхновение да изразиш собственото си усещане, действай по калъпа-кво толкова се чудиш!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: kvakioh   
Дата:   23-06-17 12:58

Купуват се няколко списания PHOTO и се взима каквото има. Само картинки, без текст, всичко има.
Тия руснаците може и без голотии, но понякога са им дори прекалено красиви моделите. С това се започва.
Няма откъде да дойде вдъхновението, ако само се гледа чуждото. Идва отвътре, или най-малкото човек да се срещне наживо с хора, които снимат.

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: bogdanov   
Дата:   23-06-17 19:07

Ivodam, съгласен съм... примерно след Сталкер на Тарковски, дълго време не виждах смисъл да гледам филми.
Дано да имате предвид този тип кино. Казвам само за да няма объркване, както стана с фотографията...
Личното ми мнение е, че касовата продукция за която се говори в темата яко обърква статуквото на братскя творец. Разбира се, че има и в Русия добри автори. За жалост те далеч не са онези към които тукашният стандарт е отправил взор. ;)
Чалгата не е дума към която може да се подходи формално и с прост превод от турски. Чалгата е диагноза... особено днес!

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: MikeDimit   
Дата:   23-06-17 20:21

Свят широк. Руския още повече. Там само опозицията във всяка област е малка [smile]
Наскоро открих те тази група във фейсбук. За вдъхновение, чак пък , но е интересно,
https://www.facebook.com/PhotographicMercadillo/

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: psiho91   
Дата:   23-06-17 23:49

stzz, Точно това не ми се ще да правя и опитвам и искам колкото е възможно да го избягвам!

Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: Atman   
Дата:   24-06-17 12:45

Гледала Лиска, гледала високата лоза и казала.....................[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Руската портретна школа - Уроци...
Автор: stzz   
Дата:   24-06-17 13:35

написа:

> stzz, Точно това не ми се ще да правя
> и опитвам и искам колкото е
> възможно да го избягвам!

И аз така, обаче като не ми се получаваше какво да правя..........[smilie7].............колко време да упорствам........[smilie11].........сега просто си щракам и каквото таквоз.....[shtrak] ....

....[smilie24] [shtrak] [smilie24] ....успех де!!!

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »