Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Shilo   
Дата:   19-06-17 21:17

http://www.diyphotography.net/price-info-canon-6d-mark-ii-leaked/


Честито! :)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Jk.freeman   
Дата:   19-06-17 21:41

- 26mp CMOS Sensor
- 1080P 60p (sadly, no 4K)
- Single SD card slot

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: colorphoto   
Дата:   19-06-17 21:46

Е,няма да го качат в по-горния клас,това им е стратегията.

Пък и повечето разумни хора знаят че в болшинството случаи не е смислено да се купуват телата едно след друго както ги пускат на пазара а през едно поне.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: джъмбо   
Дата:   19-06-17 21:48

за потребителски клас камера си е ок... ако сте обърнали внимание камерите със два слота са позиционирани в про класа
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: tishovsx   
Дата:   19-06-17 22:48

Да, ама кафе не прави!
Бе ако ми я подарят, изобщо няма да се дърпам[beer]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Jk.freeman   
Дата:   19-06-17 23:18

то никой няма са дърпа...[smilie5]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Gecata   
Дата:   19-06-17 23:36

Е, за без пари толкоз [smilie3]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: lamerko   
Дата:   19-06-17 23:51

Хмз... все още има хора, които сякаш за първи път се сблъскват с политиката на Канон...

За анонса - очаквах го няколко месеца по-рано :)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: midtone   
Дата:   20-06-17 00:36

Най-сетне. Сега ще паднат цените на 6D. Към края на годината ще са около 1200лв. в базара.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   20-06-17 00:43

И пак са му много
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: джъмбо   
Дата:   20-06-17 07:22

конкретно 6д е с 5 години разлика в телата, та... не е като да се пропуска и да се чака мк 3...

ве пак нов процесор и нов АФ са достатъчно основание а и ако си го взел преди 5 или 4 години то той вече се е амортизирал достатъчно
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: D.S   
Дата:   20-06-17 11:25

Леле ... мислех си че ние сме си хейтъри, докато не прочетох коментарите под статията. Те направо го погребаха горкото канонче [smilie18] Туй пусто 4к, не кафе ми вече и пуканки искат да прави хората по света ...
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: lamerko   
Дата:   20-06-17 11:32

Главно ората под от коментарите търсят от пиле мляко... нямало два слота и им бъркало на сватбената фотография... ами че да вземат предзнаначените за това тела ве :)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: lorddemonic   
Дата:   20-06-17 11:32

Мани 4к , важно е какво изображение ще извади и дали ще е близко до д750, ако не е ще е fail ..
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: D.S   
Дата:   20-06-17 11:34

Е как без 4к ... Защо им беше да правят 5д с видео. Сега нема отърване ...
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Gecata   
Дата:   20-06-17 11:40

Аз харесвам 6Д, намирам го за по хубаво от 5Д3, особено в частта му да фокусира на тъмно много по добре от тройката. Това, че новото 6Д няма 4к не ми е кой знае какъв проблем. Екшън камерите по за 200лв имат 4к и какво от това?!
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Тед   
Дата:   20-06-17 11:43

Мрънкат за 4К, понеже можеш да правиш 8мпкс кадри,без много - много да се стараеш фотографски.
А ако някой видео маниак мрънка - нещо не му се връзва.
6Марк е доказана камера на пазара от както излезе и е факт положението и в базара. Трудно някой се разделя и отървава от нея.
6Дмарк 2 - тъчскрийн / за видео е много удобно/, 45 АФ крос тайп, Диджик7, дисплея ще се върти, /Bluetooth / 5d Mark IV го няма/, ГПС не го пишат ...
Кадри в сек. и сензора - тепърва ще се види.

Като излезе официално и се видят нещата ... по-добре тогава пускайте теми.
Спецификацията е непълна и няма кадри.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: performar   
Дата:   20-06-17 11:50

Официално не е излязла така ,че си чешите езиците напразно.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Jk.freeman   
Дата:   20-06-17 12:06

Нищо не си чешим, просто се бъзикаме на чужд гръб...[smilie5] [smilie5]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Mogila   
Дата:   20-06-17 12:13

Нямам търпение да излезе. Моята нова камерка[smitten]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: kvakioh   
Дата:   20-06-17 13:04

Хубаво и различно.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: alext   
Дата:   20-06-17 14:52

Текстът беше изтрит от администратора, защото съдържа СПАМ или противоречи на правилата на Фото Форум.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: kvakioh   
Дата:   20-06-17 14:59

alext, къде са кадрите в профила със Сони?? Че нещо се виждат или без информация, или с камера от преди 4 години...
По видяната статистика в БГ няма масово сериозно снимащи за пари само със Сони, винаги имат по един Канон или Никон за първа камера, със Сонито хващат някои "по-важни и специфични моменти".
6Д не е в обсега на А9, няма и да бъде. Евентуално ще я сравняват с А7...
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: марвес   
Дата:   20-06-17 15:05

Текстът беше изтрит от администратора, защото съдържа СПАМ или противоречи на правилата на Фото Форум.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: JohnyWalker   
Дата:   20-06-17 15:07

Текстът беше изтрит от администратора, защото съдържа СПАМ или противоречи на правилата на Фото Форум.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: alext   
Дата:   20-06-17 15:16

идващия A7 III на същата цена или a9 все тая същото общо взето ще се получи. Фактът че каникон от години цакат с едни и същи безсмислени камери не се променя. Затова и виждаш камера от преди 7 години не 4. Канон се прекалено големи, че да гълтат вода, стане ли им най- малкото ясно, че продажбите им спадат за сметка на сони ще изкарат подобно тяло на сони, със сигурност го имат или го правят и ако го направят ще е и по- успешно. 5ds изкараха колко 3 години след конкуренцията. Само че както се вижда потребителите на канон не им трябват нови функции тоест във форума, от коментарите под статията друго се вижда



Публикацията е редактирана (20-06-17 15:29)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: kvakioh   
Дата:   20-06-17 15:44

alext, къде ти е Сонито А9???
Собствеността на определена марка не прави човека Никонец, Канонец или нещо друго според името...но анализите без основа са задължителни.



Публикацията е редактирана (20-06-17 15:46)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: tishovsx   
Дата:   20-06-17 16:16

Текстът беше изтрит от администратора, защото съдържа СПАМ или противоречи на правилата на Фото Форум.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: IshootPeople   
Дата:   20-06-17 17:45

Ще падне цената на 6д коклото на мк3 им падна цената след излизането на мк4
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: lorddemonic   
Дата:   20-06-17 20:36

IshootPeople ми падна и то бая ...
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: D.S   
Дата:   20-06-17 20:55

А защо в темите на Сони се коментира Канон, а в темите на Канон се коментира Сони у нашия форум ? Всеки сам си преценява с какво да си снима. Погребахте Никон, сега и Канон, но на япончетата едва ли им е до нашия форум / пазар. А Sony A9 е в ценови диапазон, където и от двете марки имат с какво да отговорят. Някак несериозно ми се вижда да се срявнява камера за 5000 и 2000 гущера, ама в Булгаристан всичко се вижда ... A 4к видео ... аман от глупости и простотия. И като го снимате 4к, ще си го пуснете на домашното кино 100 инча да се кефите ли ? А забравих, то повечето хора вече ползват телефони, то и компутъра е демоде



Публикацията е редактирана (20-06-17 20:57)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: tishovsx   
Дата:   20-06-17 21:47

Аз пък да кажа, че туранагите са единствената нация, където си тачат фирмите, и ако погледне човек те не се конкурират взаимно в Япония, конкуренцията е навън, в Европа, САЩ, Канада, и по целия свят. Погледнете го реално без да взимате страна, всички тези шогунски фирми изкарват техника за час по лъжичка, погледнете Сони, то не бяха Нексове, то не бяха А - нещо си, А7...нещо си. Канон от години са със ендноцифрени 5,6,7...и тн. Дву цифрени 10-20-30-40-50...три цифрени 300-400-500..и т.н. Никон същата боза, да не говорим за Пентакси, Олита, Фуджаци...всичко е една японска стратегия. Всеки модел нещо се добавя, и взима от предния. Няма да направят идеалната камера. Пазара трябва да съществува и те от това изкарват пари. Това не е Leica, всяка камера да има нещо революционно. Разберете го. И ние тука се "дърляме" за глупости. Снимайте си за кеф, за бизнес, изкарвайте пари от това.
Ама няма смисъл да се делим на канонци, никонци, сончаци и тем подобни.
Лека вечер на всички и бъдете здрави!
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: JoeCocker   
Дата:   20-06-17 23:40

Текстът беше изтрит от администратора, защото съдържа СПАМ или противоречи на правилата на Фото Форум.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: hotsnail   
Дата:   21-06-17 00:50

Единствения ми коментар към тази "новина" е "Защо?"

Не е ли време за M60 или както искат да го кръстят фул фрейм конкурент на А7?

Ако толкова харесват голяма кутия добре. Ама за чии е огледалото? Не остана фотограф на тая планета, дето да мисли, че от оптичен визьор има някакъв смисъл въобще.....

Канон за мен вече не са марка за фотоапарати. Все още правят обективи с малко сбъркан байонет. Ако продължат по тая траектория ще трябва и това да сменят....

Нека да имат други бизнеси Канон. Хубаво за японската безработица. С тоя бълвоч на това могат да разчитат. Това не е никаква новост във фотографията. Да си купиш или искаш подобна глупост сега, значи че имаш умствен проблем т.е медицински случай......няма рационална причина 2017, да се пуска подобно недоразумение.....


ПП дали щяло да е конкурент на д750... със сигурност. Д750 е камерата дето прати Никон на 3-то място във фул фрейм пазара за пръв път от 40-50 години. 6д мк2 явно ще има честта да закрие Канонския фото бизнес.



Публикацията е редактирана (21-06-17 00:53)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: ivjordan   
Дата:   21-06-17 01:10

Абе, хората с безогледалките, що продължавате да си вярвате, че смешните тамагочита за по една кошница пари имат някакво бъдеще?
Пазарните дялове за 2016 са категорични, на пазара на камери със сменяема оптика, безогледалните заемат едва 24-25%, а там са поне 5 фирми - Сони, Оли, Пана, Фуджи, Сигма... Останалите 75% все още се държат от огледално рефлексните, т.е. Канон и Никон.

Та, айде изчакайте още 10-20 години, да видим докъде ще го докарате и не мислете за големите, те ще се оправят и без вашите маркетингови прозрения.

П.П. В тази тема се развива поне седемдесет и втората смърт на някоя от двете водещи компании в бранша...
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Батко   
Дата:   21-06-17 01:42

Хайде да подкрепя Канон:
Каквото Канон си направи, друг никой не може да му го направи!
https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/1087.gif


Едно време се подлъгах, гледах с влажен поглед 1080п, снимано с 5дмк2.
Сега гледам 4к, снимано с телефона ми на 24" 1920x1200 монитор и радва, радва, нищо, че не е "домашното кино 100 инча". Няма квадрати, всеки пиксел е жив, кристална картина, железобетонна стабилизация, дето ни оптична на Канон, ни матрична на Сони може да докара...
За огледалото нищо не казвам, защото за мъртвия или добро, или нищо ...
Останалото е изписано по-горе.

Но се радвам, направо злорадствам. Как са ме дразнили Канон през годините, какви 5-цифрени суми съм им дал, аз си зная, и накрая ... да, трибуквието.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: localhost   
Дата:   21-06-17 03:13

Текстът беше изтрит от администратора, защото съдържа СПАМ или противоречи на правилата на Фото Форум.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Gecata   
Дата:   21-06-17 07:33

Бах маа му, ... ехо, гробарите [cool]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: d.s   
Дата:   21-06-17 08:46

Текстът беше изтрит от администратора, защото съдържа СПАМ или противоречи на правилата на Фото Форум.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: hotsnail   
Дата:   21-06-17 09:55

Пичове смешно е 2017-а да се пуска апарат дето:

1. Няма как да видиш експозицията във визьора преди снимка
2. Няма работещо ДОФ превю
3. Няма 4К видео (китайски телефони по 200 лева имат 4К видео...)
4. Няма хистограма във визьора
5. Няма индикация за прегаряне във визьора (зебра)
6. Няма напълно електронен затвор когато се ползва визьора
7. Няма фокусни точки в повече от 50% от кадъра
8. Няма следящ фокус по зениците
9. Вероятно няма да има нивелир във визьора

Това през 2017-а не е фотоапарат!!!!!

А тия дето го харесвате имате сериозен проблем в главите.

Това не е фотоапарат - това е възстановка на музеен експонат.

Това е същото като телефония завод в Белоградчик да пусне обновен стационарен телефон с бутони и тонално набиране, ама с вграден браузър и youtube интеграция......Пълан идиотщина......Тия в Канон какво точно пият или пушат.....да вземат малко да отхлабят с ЛСД или гъби, че явно им идва силно....


и не ми се нервете Канон имат сносни безогледални апарати.

Върпоса е ЗАЩО пускат подобна тъпотия като тоя 6Д.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: localhost   
Дата:   21-06-17 10:04

Текстът беше изтрит от администратора, защото съдържа СПАМ или противоречи на правилата на Фото Форум.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: io_bs   
Дата:   21-06-17 10:32


> Върпоса е ЗАЩО пускат подобна
> тъпотия като тоя 6Д.

Защото... ще се купува :)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: hotsnail   
Дата:   21-06-17 10:38

То нали знаеш за глупостта кой биологичен вид поразява.

Кое точно се продава? Никон са вече на 3-то място с много негативна прогноза от велики продажби на д750......

Безсмислено е човек да се мъчи с подобни идиотщини.

Особено след урока с Никон е много странно ...
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: kvakioh   
Дата:   21-06-17 10:59

Това е най-ниският клас и като идея ФФ. Не трябва много. То е за всеки, който иска да почне с ново. Може пък матричката да е яка. Все пак Канон все гонят 50Мпикс> 42, този път 26>24. Поне цифрово, на хартия са напред![smilie18]
Ако си говорим за най-дребните детайли, като правя дълга експозиция няма Сони безогледалка, която да ми отчита директно на екрана колко минути и секунди съм го подкарал. Това да накарат да човек да ползва 2 устройства за едно нещо не е било никога преди...Телефон с приложения и после да се върже към апарата да си гледаме на 2 екранчета какво става? Пфу, колко нефелно. Ако някой ползва телефон с копчета, трябва ли да си купи и смарт такъв, за да може да ползва всичките функции на Сони и да му изтича батерията хилава за 50-60 кадъра дълги експозиции? Не мислА. Или хронометър да си вземе, за да отчита?
Нивелири има от преди 40-50 години на стативите. От поне 20 има отгоре на апарата на мястото за светкавицата. За зениците, на пейзажно да се търсят такива или на макро с храна и още в 1000 различни стила на снимане, където не се снимат хора изобщо. Или софтуерът велик на велик апарат за нощно снимане да ти заличи звездите, защото ги приема за шум!



Публикацията е редактирана (21-06-17 11:02)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Kalimas   
Дата:   21-06-17 11:01

Крайно време е канон да се усетят и да пуснат една безогледалка с EF байонет [smilie5] [smilie5]
Иначе целта на 6д 2 е снимки, не видео, а хората към които е насочен са ФФ ентусиасти или резерва за някое про. Ако някой иска видео да си вземе видео камера с 4к. Да не говорим, че много от хората ползващи ФФ, са на ръчен фокус. Ако си за събития, се насочваш към нещо с 2 карти.
Последно време канон много наблегнаха на идеята за междинните класове, затова се появи и туй чудо 77D [smilie5]

 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: d.s   
Дата:   21-06-17 11:04

hotsnail - а защо мислиш, че твоите изисквания са фактор сред потребителите, та чак сме смешни хората дето все още ползваме този пущинак DSLR ? На мен пък изчистения визиор ми харесва. Закво са ми всичките изброени тъпотии, та зебри, та нивелири, та хистограми, та еди си кво си. Аз ще гледам това дето снимам, или космическа сувалка с еенн наброй си щуротии. Незнам защо в този форум някои хора слагат на боклука всичко дето не е техно. Мен Сонито ме кефи, даже добре че се появиха на пазара, та да размърдат малко монопола, но старата призма все още ми е по-удобна. Дай са да ида в темата на сони и да взема да пиша щуротии



Публикацията е редактирана (21-06-17 11:07)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Gecata   
Дата:   21-06-17 13:49

Когато прочета някой високо компетентен пост от човек, който се изказва като последна инстанция ( в случая hotsnail )винаги кликвам на профила му, очаквайки да видя извънземните му снимки, които не биха могли да се случат без изброените параметри на тялото с което "твори". Така направих и сега и .... о боже посредственост до шията [smilie7] . Моля ви, не губете предтава какви сте всъщност докато се изживявате като каквито не сте. Слагайте съжденията си на здрави устои, а във ФФ те са единствено и само снимките във вашите профили. Никой не ви задължава да купувате каквото и да е. На пазара има изключително разнообразие от техника и технологии които всеки може да си позволи според, желанието си, според изискванията си и най-вече според джоба си!Нека не забравяме, във фотографията всички технологии, фърмуери, хистограми, ДОФ калкулатори и прочие благини, водят към избора на два параметър: СКОРОСТ и БЛЕНДА! Останалото е МИСЛЕНЕ, а отвъд мисленето е само суета!



Публикацията е редактирана (21-06-17 13:49)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Jk.freeman   
Дата:   21-06-17 13:56

Според мене и ти си прав, и той е прав. Просто две различни гледни точки.[smilie5]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: samurai2   
Дата:   21-06-17 14:04

са ...не разбрах кой е по прав [beer]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: lamerko   
Дата:   21-06-17 14:15

Нищо чудно, че процъфтяват фалшивите новини из мрежите, включително за деца с извадени органи и т.н. Тъжно...
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: nsirakov   
Дата:   21-06-17 17:03

Хотснейл, усмихна ме :)

но понеже съм решил да си подменя 6Д с 6ДМк2 - когато се счупи 6Д-то, което не вярвам да е скоро, моля те не ме наричай с псевдолекарските квалификации в предните ти постове - аз съм здрав човек и нямам ментални проблеми, както се опитваш да изкараш потребителите на Канонска фототехника.

За спора - срещнахме се с Иван Андонов преди време... поснимах с неговият Олимпус, той с моя 6Д, после пихме бира... той сега има Сони, аз продължавам да имам Канон-а.. Олимпус, който купих тогава го подарих...

Преди време пак се срещнах с Иван, пихме бира... (усещаш ли за какво най-вече се срещаме)... после поснимах с новата му Алфа, хареса ми... снимах в светлинни условия, в които най-вече снимам с Канона... ми... Иван продължава да снима със Сонито си, а аз си оставям Канона - даже и нов обектив му екипирах за капачка :)

та така... нека да спорим, да пием бира, да снимаме... но ако нямаш диплома за психиатър, моля без психиатрични оценки за хората тук.. най-малкото звучиш смешно..
[beer]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Peter_Angeliev   
Дата:   21-06-17 19:02

Не ме интересуват 4к, 5к и т.н. Нито слотовете, ако сензора е на нивото на 5ДМ4 го отнасям като куцо пиле домат, пък вие си го плюйте колкото си искате.

 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: radikyokushin   
Дата:   21-06-17 19:12

Разни хора, разни идеали... [smilie21]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Mogila   
Дата:   21-06-17 20:53

Gecata, я влез в профила на Jk.freeman, който най-много се смя :-)

Hotsnail,мислех те за интелигентен човек доста дълго време...



Публикацията е редактирана (21-06-17 21:00)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: arris   
Дата:   21-06-17 20:59

nsirakov [smilie24]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Jk.freeman   
Дата:   21-06-17 21:07

Mogila не си използвал глагола в правилната форма. Не "смя", а "смее", защото продължавам.[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] ...отвътре ме напушва бе човек.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: tishovsx   
Дата:   21-06-17 22:22

Форума трябва да се прекръсти на " Фото-Български Граматичен Форум" със секция ограмотяване на постове.

И за да не бъде извън-темата, да! Канона е перфектен, чакам с нетърпение да си го закупя [smile]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: marrio31   
Дата:   21-06-17 22:40

Ами просто няма модератори тук,цялата тема е пълна с глупости,темата е за нов Canon,не за сонита и други,жив спам.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: hotsnail   
Дата:   21-06-17 22:57

Геца a специално заради теб и още няколко човека никога няма да кача снимка във фото форум [smile] оставил съм няколк отседна работа да се радвате. Ако ти пречат ги затривам веднага

Иначе никой по същество не казва - ЗАЩО Канон са осакатили тази камера с огледало? Защо са направили реплика на телефона с шайба в ерата на смартфона? Защо канон са се упътили към ритуално самоубийство? Какво им пречи да направят конкурент на истински фотоапарат?



Публикацията е редактирана (21-06-17 22:58)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: kvakioh   
Дата:   21-06-17 23:05

Канон не е Сони и няма голям смисъл да му вкарват функциите, всичко ще стане на една линия. Едно чупещо екранче не беше ли преди ултрахитово тук? Ето, че има сега. Единствено липсва стабилизация в тялото. Повече не се и иска.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: fotograf123   
Дата:   21-06-17 23:07

М , живна темата [smilie25]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: marrio31   
Дата:   21-06-17 23:19

Охлюв,на тебе вече ще ти казвам гробокопача :) ама нещо не си успешен гробокопач,тия тъпи дслр още не мрът,а ти си им хвърлил око доста отдавна :) не мога да разбера защо се напъваш толкова:)[cool]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: JoeCocker   
Дата:   21-06-17 23:24

Много интересно се получава винаги, ако една Компания - не пуска нови модели, са ( егати тъпаците... ). Т.Е. не виждат ли какво става с Пазара..?
Ако пускат - същото...
Канон са се доказали като марка, ако някой тук може да ги обори - нека сподели... ще е интересно...
Абсолютно съм сигурен, че от Канон, Сони, Никон, Олимпус, Фуджи и други четат Нашият Форум, който е най-голям в България.
100% пращат докладни записки в Централа-та си..., а
там на база Потребители и мнения ( разни Тъпи Хора ) - решават какво ще произвеждат следващите 5-10 години.
Много се съмнявам, че нашата оценка на техните продукти се взима под внимание... ( за 20 години - да си унищожиш Инономиката в собствената държава - 500 семейства са милионери - другите страдат - spendid - имаше една такава реклама футболна...и Мастер Кард... ).

50 такива Канона продадени за цяла година - какъв пазар сме за тях ( за съжаление... ), но дори и 50 бройки - парите отиват при Тях, а какво си говорим във Форума - не е важно ...
ЗА Нас е особено важно - явно...
Жалко, че се получи така...



Публикацията е редактирана (21-06-17 23:40)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: tishovsx   
Дата:   21-06-17 23:32

Ако съм аз CEO на канон, всички тела ще ги направя като 20Д, даже още по прости, примерно като Пентакс спотматик. На местото на лентата-матричка, не ми трябват софтуери и други щуротии. На въпроса на колегата hotsnail , защо осакатяват камерата и защо не направят сносна такава. Ми защото мислят като мен, в простотата се ражда гения. Що да слагат електронен визьор, ма не им трябва. А това..- хистограми, нивелири и тем подобни глупости са само за снобите. 4К видео, ми има си камери за тая работа. Канон имат такива камери, да спрат да ги продават ли? Канон завинаги, не им трябват щуротиите на другите фирми. И да, не искат да направят добра камера, а могат, това е положението[smilie21]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Jk.freeman   
Дата:   21-06-17 23:36

tishovsx [smilie24]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Gecata   
Дата:   21-06-17 23:43

hotsnail , пука ми на Каноня че няма да качваш снимки тук, еле пък заради мене. То човек качва когато има какво, същото е и с приказките...
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: fotograf123   
Дата:   22-06-17 00:08

Автор: hotsnail
Дата: 21-06-17 22:57


Иначе никой по същество не казва - ЗАЩО Канон са осакатили тази камера с огледало? Защо са направили реплика на телефона с шайба в ерата на смартфона? Защо канон са се упътили към ритуално самоубийство? Какво им пречи да направят конкурент на истински фотоапарат?

------------
да интересен въпрос ...

 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: hotsnail   
Дата:   22-06-17 00:15

Фотографи питах реални неща на предната страница. канон направиха д80 и м5. Не е ли време да направят следаващата стъпка.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: JoeCocker   
Дата:   22-06-17 00:38

Току що получих мейл от Канон - съжаляват за недоразумението 6Д - Мк2... почти всички от Ръководството са си направили " Сепуко и Харакири ", извиняват се на всички останали и пускат "Ексклузивно", за да не загубят пари - новата камера в "Базара".

Предлагат безплатна калибрация с обективи Сигма и Тамрон - с лично присъствие на собственика + 14-дневна разходка из красотите на Япония - за сметка на Компанята.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: nsirakov   
Дата:   22-06-17 00:46

написа:

+
> 14-дневна разходка из красотите на
> Япония - за сметка на Компанята.


Само ако предлагат и красива гейша да ми разтрива врата ще се навия :)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: JoeCocker   
Дата:   22-06-17 01:03

Е, някои Хотели предлагат 102 000 Исо - там се виждат красотите :)
Канонци не го могат... ще си останем в пълна тъмнина и мрак...
Няма да можем да усетим Динамиката... на Никон , "Моториката" на общуването... "Отвертки" и прочие Коктейли [smilie5]

П.С. Водка с Портокал е "Отвертка" - пиша го за по-младите, ма те са на Сони и по-силни наркотици ...[smilie5]

Поздравявам Ви с новия Албум на Роджър Уотърс - истински Пинк Флойд - евала:

https://www.youtube.com/watch?v=PEh7Ip4yvH8



Публикацията е редактирана (22-06-17 01:10)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: s.nikolov   
Дата:   22-06-17 02:50

Супер... Това което не очаквах от камерата е 1ния слот за карти... това не ми допада. Другото се очакваше
Учуди ме , че скрийна, който са сложили.. лично на мен това тяло ми допада... ама вероятно ще изчакам да паднат цените на предходния модел, за да поработя първо с тях.. като второ тяло.
Относно дискусията за 4к-то ... канон не са глупави - ще го вкарат в следващия модел... няма да направят 'скок' и да се набутат в нещо такова. Лично според мен - 1080р е окей. ако ще ти трябва 4к видео - купуваш си камера :)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Gecata   
Дата:   22-06-17 08:08

Автор: hotsnail
Дата: 22-06-17 00:15

Фотографи питах реални неща на предната страница. канон направиха д80 и м5. Не е ли време да направят следаващата стъпка.

Ами "фотографе" Отговорите на тези въпроси можеш да отправиш към Общото събрание на Акционерите в Canon Corporation (ако те поканят разбира се или ако си акционер). Какъв смислен отговор на "смислените" си въпроси очакваш тук?.... Ако аз трябва да ти отговоря то ще е така - Не искам безогледалка, защото за сметка на намалените по размер обективи трябва да нося една торба с батерии когато имам интезивни снимкии (често 10- 12 часа без прекъсване)
Не искам нищо във визьора, което да ме разсейва по време на работа. Единственото което ме интересува са скоростта и блендата за които да получавам информация.
За глезотии има разработена надстройка на фърмуера - ML, която намирам за много полезна.
И накрая ако искам качествена безогледалка за същите пари просто ще си купя FUJIFILM X-T2 и няма да чакам нито Канон, нито който и да било друг да се сети да удовлетвори нуждите ми, когато на пазара се предлага това което искам!
Мрънкане, реване, подигравки - когато стана акционер в Канон, може и шамари да раздавам ако се лигавят с парите ми.
И накрая през ум не ми минава да раздавам обидни квалификации на хората, които не ползват това което ползвам аз. Прекрачването на границите на коментара и превръщането му в обвинение е меко казано забучване на гол тумбак чифте пищове. Тъй мисля аз [smilie7]



Публикацията е редактирана (22-06-17 08:08)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: lorddemonic   
Дата:   22-06-17 08:24

Абе охлюв ли си какъв си, аз не мога да разбера къде винаги се буташ из канонските теми да хейтваш като някой запъртък? 100% съм сигурен , че точно в тая тема ама НИКОЙ не желае да прочете твоето мнение! Мрън мрън нямало тая глезотия, оная простотия ... и то от човек, който не е качил и 1 кадър от който да ахне човек ... Твоето мнение няма меродавност и то за апарат, който още не е излязъл ... Да не говорим , че пичовете от магическия фенер вадят 4к и от стари канонски камери ... Аз съм също човек, който не му трябва 4к, а от по-евтина фф камера вече изпитвам нужда разширявайки си обсега от типове фотографиране ...
Канон умишлено не слага 4к и баба знае защо!
Айде да излиза да поспаднат 6д-тата да си взема едно :)))
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: hotsnail   
Дата:   22-06-17 08:45

Геца разбирам ти не си акционер а клиент т.е. будала..... добре. Няма нужда повече да обсъждаме. Има ли някой тука дето не се усеща като будала?

Иначе защо се бъркам в тема за Канон. Ами просто се надявам да има реална конкуренция на фул фрейм пазара. Искам като клиент да имам избор и да виждам развитие на нещата в конкурентна среда. За мен като клиент, дето не чака да поевтинее предното поколение камери, е важно следващата ми камера да е по-добра и не безумно по-скъпа. Канон и може би Панасоник за момента са фирмите, които могат да направят конкурентни фул фрейм безогледални камери. Фуджи по-скоро не могати не искат да се справят с тая задача.

Панасоник вече направиха фул фрейм EF базирана безогледалка за видео. Странно е някак Панасоник да водят Канон на собствения им байонет ама на факт.....

Според мен Панасоник направиха грешка. Трябваше да използват Канон ЕОС-М байонета ако са имали избор. ЕОС-М както и Сони Е са много удобни и униврсални байонети, които могат да приемат всякакви обективи.

За мен най-логично беше Канон да направят новото 6Д без огледало. Хем това е сравнително по-ниския клас фул фрейм и могат малко да рискуват без да плашат клиентите на 5Д. Липсата на огледало щеше да го направи апрата по-здрав, по-удобен, по-бърз, по-инновативен и дори можеше да го пуснат по-евтин, защото нямаше да имат огромните разходи за механиката на огледалото. Та така ги виждам нещата. Особено ми е странна тая стъпка с нов оглдален анахронизъм след като Канон направиха огромен прогрес в качеството на сензорите си и качеството на безогледалния АФ.


Та такива ми ти неща.....



Публикацията е редактирана (22-06-17 09:04)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Gecata   
Дата:   22-06-17 09:15

hotsnail, баба ти е будала. Аз използвам Канон повече от 10 години. Работил съм и с върховите модели на Никон и Хаселблад. Никога не съм робувал на определена марка. Купувам си камерите според работата която имам за вършене и задачите които имам за изпълнение. За мен те са само инструмент. Не се чувствам будала, ама изобщо. Излагам кадри в галерии в Ню Йорк, Париж и София. Клиентите ми обикновено се интересуват от изображението, а не от инструмента с който е направено. Честно казано съвременните камери даже от ниския клас на фулфреймите ми предлагат много по-вече екстри от колкото мога да понеса...
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: localhost   
Дата:   22-06-17 09:17

Остави го охлюва, той това си знае - огледалото, визьора, 2-3-ма специалисти както казали и т.н.

Виртуален свят [smilie18]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Тед   
Дата:   22-06-17 13:12

Ами някой с 6д да покани hotsnail да поснимат и да се разберат в крайна сметка...дали тялото е виновно, маркетинга /много продавано и търсено тяло и трудно се разделя някой с него/ .
От 6д в студийна среда съм повече от доволен. За парцалите и пейзажите - се изпокарахме в други теми - кокали и кости ...
От една страна си мисля 2006г. хитовете бяха Никон Д70, Канон 300д ...последваха промени и т.н. Канон държаха ФФ и 1.3 кропа ...
Сега има какво ли не - ... но имам приятели Сонаджии, които снимат със старата А99 и не искат други камери като А7р2, А99 още по-малко, а само Sony Alpha a99 II DSLR Camera - т.е. ДСЛР.
Т.е. всеки си харесва нещо от палитрата на пазара.
Други стоят с 12 мпкс Никон Д3с /бони/ и не съм чул да е залитнал за нещо си - явно и той има вехто мислене, според мненията тука/.
Като цяло камерите са прекрасни. Ако 6дМк2 има сензор подобен на 5Дмк4 - ще е хит, повярвайте ми -пазарът ще го покаже. Хубавото е, че Канон не вадят през 3-и месеца камери ФФ.
Политиката на Канон се измени - махнаха 1.3 кропа, ДС-ите и направиха една 1-а.
В момента 5дмк4 е откъм сензор по-добре от 1ДхМк2, а има и същата АФ с-ма като 1дхмк2 и два пъти по-евтин.
Преди 5дмк3 не беше така спрямо 1Дх /сензор и АФ/. 6Д гледат да е близо по сензор като 5дмк3, а може би и 6дмк2 ще е така с 5дмк44, но с по-малко екстри - заради цените... не може да купиш 6дмк2 който е 1:1 с 5дмк4 - откъм маркетинг.
Като продажби 6д е удар на Канон, за 6Дмк2 - според hot snail е тотален провал ...там в онези корпорации ще уволняват някои. Е, ще видим какво ще стане.



Публикацията е редактирана (22-06-17 13:14)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: lamerko   
Дата:   22-06-17 13:29

Какво ще стане - според мен ще си остане хит като старото 6д, но специално за тези, които очакват по-ниски цени - вереятно продажбите на предния модел ще бъдат спрени изцяло преди пускането на новия (Канон са го правили този номер), така че да нямат много големи очаквания. Преди години, когато си купувах моята 6-ца, посъбрах парички и почнах да дебна периодичните промоции. Една събота сутринта ставам и преглеждам сайтовете - оп, във Варна в наличност, а промоцията свърщва в неделя... обличм се бързо и потеглям за Варна (аз съм от Шумен). Отивам в магазина и гледам камерката си седи на витрината и ме очаква [thankyou]. Викам на продавача - идвам за еий-онова там на витрината, а той вика: "вие ли сте г-н еди си кой?" - ми не, не съм г-н еди си кой... та камерата само една и била естествено запазена, а аз не съм се бил обадил предварително [smilie18]

Е, имах все пак късмет - като разбраха че ще плащам в кеш - отсвириха въпросния г-н, който явно е чакал подозрително дълго време за одобрение за кредит [smilie5]

Не бързайте така лесно да забивате пирони в ковчега на Канон :)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: georgioiv   
Дата:   22-06-17 20:54

6d mk II [smitten] [smitten]

Приказвайте си, той да снима и да фокусира на тъмно като марк I и да дава такъв сочен джипег, пък и с повече динамика малко и с въртящ екран... Имам сонито, с визьора дето се включва и изключва кога му е кеф, с недомислицата, дето не можеш да направиш клин и да пуснеш на самоснимачка, с падащите гуми... Играчката ми за ръчни обективи ще си остане Сонито, пък аз ще се метна на едно такова, от кога го чакам.. [smile]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: hotsnail   
Дата:   22-06-17 21:41

gorbi е за това искам Канонска безогледална. Иначе това с клина няма оправия....ходя с дистанционно само заради тази недомислица. Дори мислих да си пиша приложение за телефона да ми прави клин .....(какво ли не прави недоимъка с хората). Гумите на А7-ците и те са като на Никон. Такова чудо на кропа имаше само на некс-7 и дори там беше само на някаква конкретна серия. Ама имаше фуджи и панасоник и олимпус окнкуренция и Сони оправиха кропките. Сега с А7 и А9 във фул фрейма смазаха Никон, буквално ги пратиха в 3-та глуха и въобще не намират за нужно да оправят клина и гумите.....па и не е само това има и други дреболии....за някой малки неща 1 година чакахме версия 4 на фърмуера за А7 2-ра генерация....

Ако Канон са на пазара с безогледлано 6Д с прекрасния дуал пиксел фокус на Д80 с нов модерн фул фрейм сензор, ще видиш как Сони ще се стегнат яко и няма да има недомислици и отлепящи се гуми....

А сега фул фрема пазара е мач на 1 врата и Сони се лигавят за някои неща. Бият дузпи без вратар и все вкарват гол.....Пуснаха А9 с идея че е нишова камера само спортни фотографи и я продадат 1000 я не. А сега се оказа че половината светбени фотографи купиха по две и Сони не могат да направят достатъчно камери за кой ли пореден път......

Канон държат над водата само заради бесни фенове като Вас дето купуват без да гледат - малк не работи, голямо дръвце...ма нали съм му свикнал....еми много сте такива ще отнеме време да видите какво се случва около вас....



Публикацията е редактирана (22-06-17 21:45)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: 798099   
Дата:   22-06-17 21:45

Ми като налетяхте на Е-безогледалки, така ви се пада![smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: georgioiv   
Дата:   22-06-17 21:54

ми то няма лошо в Е=безогледалките.. Ама аз вече нямам място у дома - Сони за ръчните обективи, Канон за разни проекти, Панасоник за видео... НИкой не се лъже да прави универсал мамка им.. :)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: 798099   
Дата:   22-06-17 22:00

Горби, ми те са си се разбрали бе, човек! Не е картелно споразумение, просто "братско" такова...

Само ние си мислим, че онези жълтурковци се дърлят помежду се като нас тук, във ФФ.[cool] [cool] [cool]

Всеки от "онези" държи по една пазарна ниша и то така регулирана, че да има по равно за всички. Днес аз, утре ти, вдругиден той... и после всичко отначало. С разменени позиции, да не се сърдят феновете...[smilie5]



Публикацията е редактирана (22-06-17 22:18)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: EresSs   
Дата:   23-06-17 05:54

Кадегой Ricoh да разплаче сички с едно без-ох-гледално K1 [smilie11]

Хоснейл, пий една студена вода и се успокой, чувек, поспри се, ще си докараш од нерви некой болес, после за де си ? [smilie21]



Публикацията е редактирана (23-06-17 05:56)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: victory13   
Дата:   24-06-17 08:06

Тъй както гледам, 80D с голям сензор... което е чудесно [cool]

45 точковата аф система с всички крос тип точки успешно съперничи на 51 точковата никонска... Препоръчитевлно е преди покупка на обектив да се прочете ръководството [smilie5]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: kefalcho   
Дата:   24-06-17 12:42

Две иляди долара в щатско, колко ли ще е из европата[smilie25]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: radomarinov   
Дата:   24-06-17 19:26

Ами в БГ ще тръгне сигурно от 5 илди лева и след 2-3 месеца ще го намалят на 4200. Горе-долу такава е схемата[smilie5]

 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: victory13   
Дата:   24-06-17 21:48

4... 4200 макс [shtrak]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Ivodam   
Дата:   25-06-17 08:14

написа:

> Политиката на Канон се измени -
> махнаха 1.3 кропа,


Не намирам нищо добро в това решение. 1.3 беше идеално за спорт и уайлд.


[smilie7]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: victory13   
Дата:   25-06-17 08:37

... и го въведоха в Никон [smilie5] ... така че, ясно е как да постъпите [beer]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Ivodam   
Дата:   25-06-17 15:53

написа:

> ... и го въведоха в Никон [smilie5] ...
> така че, ясно е как да постъпите
> [beer]


Не следя Никон, кой е този модел?

[smilie7]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: io_bs   
Дата:   25-06-17 16:52

И кой Никон е с 1,3 кроп? [smilie18]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Pavlov   
Дата:   25-06-17 17:16

Не е 1.3 кроп, а 1.2.
Примерно - D800:







[smilie18] [smilie18] [smilie18]

 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: io_bs   
Дата:   25-06-17 18:55

Мислех, че говорим за сензори с физически размер APS-H, а не за софтуерен кроп от сензора.
Иначе Сигма сега имат APS-H (1,3х кроп) безогледална камера.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: victory13   
Дата:   25-06-17 19:29

Има и 1,3... потърсете пак [smilie18]

И кое не му е достатъчното на 16 мегапиксела краен размер на кропнатия сензор от фф [smilie8]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Xizario   
Дата:   26-06-17 08:38

Доволен съм от 6D, има няколко недостатъка според мен:

1) само 1 крос фокус. (преди бях с 7Д и бях по-доволен в това отношение)
2) във M + autoISO няма експожър компенсейшън
3) няма вградена светкавица и винаги трябва да мъкна моята, която е доста голяма, в общият случай не я нося и като ми трябва просто нямам.
5) доста е капизен от към SD карти и съм сменил няколко всичките уж мнго по-бързи от нужното, докато намеря такава с която видеото не почва да буферира след първите 3-4 минути.
6) няма фокус пийкинг в лайф фв, и няма удобен кий за бракетинг нито ауто-бракетинг.

Сега, с изключение на светкавицата и фокус точката, другите неща се оправят лесно с magic lantern.

За да ъпгрейдна към 6д мк2, трябва да има следните неща:
1) повече крос тайп фокус точки
2) по-голям динамик рейндж при 100 исо (завиждам леко на никонджиите тук)
3) по-светъл визьор, да се възползвам от обективи под 2.8
4) вградена светкавица


На кратко защо не мина към 5Д мк3/4 или там къвто марк има или друга марка?

-Защото матрицата на 6D няма алтернатива при >6400ИСО в този ценови диапазон.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: nsirakov   
Дата:   26-06-17 11:49

това с вградената светкавица ме уби, честно!
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: lamerko   
Дата:   26-06-17 13:22

Ами... понякога е полезна - като запълваща през деня при "туристически" снимки. Сега на X-T2-ката гледам (а май и при единицата е същото) са сложили в комплекта "вграгдена" светка на чехълчето - интересно и елеганно решение :)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Ivodam   
Дата:   26-06-17 13:31

написа:

> Ами... понякога е полезна - като
> запълваща през деня при
> "туристически" снимки. Сега на
> X-T2-ката гледам (а май и при
> единицата е същото) са сложили в
> комплекта "вграгдена" светка на
> чехълчето - интересно и елеганно
> решение :)

Да, и в комплекта на Х-Т1 има една много симпатична мъничка, но адски интелигентна светкавичка.

[smilie7]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Ivodam   
Дата:   26-06-17 13:32

написа:

> Доволен съм от 6D, има няколко
> недостатъка според мен:
>
> 1) само 1 крос фокус. (преди бях с 7Д и
> бях по-доволен в това отношение)
> 2) във M + autoISO няма експожър
> компенсейшън
> 3) няма вградена светкавица и
> винаги трябва да мъкна моята,
> която е доста голяма, в общият
> случай не я нося и като ми трябва
> просто нямам.
> 5) доста е капизен от към SD карти и
> съм сменил няколко всичките уж
> мнго по-бързи от нужното, докато
> намеря такава с която видеото не
> почва да буферира след първите 3-4
> минути.
> 6) няма фокус пийкинг в лайф фв, и
> няма удобен кий за бракетинг нито
> ауто-бракетинг.
>
> Сега, с изключение на светкавицата
> и фокус точката, другите неща се
> оправят лесно с magic lantern.
>
> За да ъпгрейдна към 6д мк2, трябва
> да има следните неща:
> 1) повече крос тайп фокус точки
> 2) по-голям динамик рейндж при 100
> исо (завиждам леко на никонджиите
> тук)
> 3) по-светъл визьор, да се
> възползвам от обективи под 2.8
> 4) вградена светкавица
>
>
> На кратко защо не мина към 5Д мк3/4
> или там къвто марк има или друга
> марка?
>
> -Защото матрицата на 6D няма
> алтернатива при >6400ИСО в този
> ценови диапазон.


Верно ли нема фокус пийкинг, тва наистина е голяма простотия, просто човек недоумява защо...

[smilie7]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Gecata   
Дата:   26-06-17 14:06

Щото има меджик лантерн... и ако някой си мисли , че руснаците правят тази надстройка на фърмуера ей така, на ползу роду и да ядосват комапании като никон и сони и някак си ей така независимо от Канон да подбиват цената на високия им клас , то много се лъже... Ама айде това е разговор за друга тема ...
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: sauron69   
Дата:   26-06-17 15:43

Canon EOS 6D Mark II Specifications (Google Translated)
Number of effective pixels: 26.2 million pixels (total number of pixels: 27.1 million pixels)
DIGIC 7
45 points AF – All Crosstype
Dual pixel CMOS AF
7560 pixels RGB + IR metering sensor
Viewfinder: 98% coverage
Viewfinder magnification: 0.71x
Continuous: Up to 6.5 frames / sec (up to about 4 frames / sec when servo AF is set for Live View shooting)
Standard ISO: 100 – 40000 (extended ISO: 50 [L], 51200 [H 1], 102400 [H 2])
Shutter speed: 1/4000 to 30 seconds
Sync Speed 1/180
Video: Full HD 60p
5 Axis Electronic Image Stabilization
Time lapse movie (4K output)
Anti-flicker
Wi-Fi
Bluetooth
NFC
GPS
Electronic level
Battery: LP-E6N / LP-E6
Number of pictures per charge: Approx. 1200 pictures (when viewfinder shooting)
Media: SD / SDHC / SDXC card (UHS-I card compatible)
Size: 144.0 x 110.5 x 74.8 mm
Weight: 685 g (body only), 765 g (including battery and SD card)
Kit lens: “EF 24-70mm f/4L IS USM”, “EF 24-105mm f/4L IS II USM”, “EF 24-105mm f/3.5-5.6 IS STM
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Sauron69   
Дата:   29-06-17 07:15

Айде официално [shtrak]

цък

 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   29-06-17 09:21

Нещата изглеждат перфектно, чакаме реални raw кадри да видим динамичния диапазон, как се обработват ... Тази камера за ентусиаста аматьор би била свършила работа в почти всички типове фотография.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: hotsnail   
Дата:   29-06-17 09:31

поне лошата прогноза, че ще махнат дуал пиксела не се сбъдна. ама другите греди са налице. Честита 10 годишна камера. Това щеше да е супер през 2007-а, сега сме 2017-а.......
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Pavlov   
Дата:   29-06-17 09:34

Това като цена и възможности не е ентри левел фулфрейм. По-скоро е опит за конкуренция на D750.
Дано това да означава, че скоро е планиран безогледален такъв, който да заеме най-ниското ниво.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: georgioiv   
Дата:   29-06-17 09:35

Нека да е лоша камера, нека... [smitten] [smilie5]

Тъкмо към края на годината ще са се задвижили тия от меджик лантерна да отключат всички шукарии, до сега не обръщаха сериозно внимание на digic 7, сега има повод. Пак ще е бестселър този апарат за тия пари.

Тъкмо се чудих за А7R, че А7II не ми стига исото за интериорна фотография, сега този канон с тоя екран ми сбъдна всички желания... :)



Публикацията е редактирана (29-06-17 09:36)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Ivodam   
Дата:   29-06-17 10:13

написа:

> Нека да е лоша камера, нека... [smitten]
> [smilie5]
>
> Тъкмо към края на годината ще са се
> задвижили тия от меджик лантерна
> да отключат всички шукарии, до
> сега не обръщаха сериозно
> внимание на digic 7, сега има повод.
> Пак ще е бестселър този апарат за
> тия пари.
>
> Тъкмо се чудих за А7R, че А7II не ми
> стига исото за интериорна
> фотография, сега този канон с тоя
> екран ми сбъдна всички желания... :)
>

>
> Публикацията е редактирана (29-06-17
> 09:36)

Щом си вече на A7II логичното продължение е A7RII и там с ИСО-то нямаш никакви ядове.

[smilie7]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: georgioiv   
Дата:   29-06-17 10:19

Да, ама имам ядове с гумички, с глупави менюта, с батерии, с вюфайндер който се включва кога трябва и не трябва.
Чудесна капачка е двойката за ръчните ми обективи, таман му свикнах на всички кусури, той си остава во веки веков за тая работа.

Да си взема още едно такова, на супер измислена цена, заради малко повече пиксели и високо исо, при положение че пускат това бижу 6 II, не го считам за рационално.

Както писах и по-горе, никой инструмент от тия не е универсален. Даже Сони направиха а7 а7с и а7р, за различните задачи.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Ivodam   
Дата:   29-06-17 10:52

написа:

> Да, ама имам ядове с гумички, с
> глупави менюта, с батерии, с
> вюфайндер който се включва кога
> трябва и не трябва.
> Чудесна капачка е двойката за
> ръчните ми обективи, таман му
> свикнах на всички кусури, той си
> остава во веки веков за тая работа.
>
> Да си взема още едно такова, на
> супер измислена цена, заради малко
> повече пиксели и високо исо, при
> положение че пускат това бижу 6 II,
> не го считам за рационално.
>
> Както писах и по-горе, никой
> инструмент от тия не е
> универсален. Даже Сони направиха
> а7 а7с и а7р, за различните задачи.

Определено би ме заинтригувал този Канон, особено със стабилизацията на сензора... ама ако беше безогледален.
Ся само като си помисля за скупчените в центъра точки за фокусиране и всичко канонско ми умирга...

[smilie7]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: georgioiv   
Дата:   29-06-17 10:57

За моите цели е идеален... За интериор не ми трябват никакви точки.. Стига ми лайв-вюто дори. Те точките не трябва да ги гледаш, ами да си умерват в квото си се прицелил. На стария 6д умерваше само централната.. Тука има къде-къде повече, да видим колко ще умерват.. :))) Ако все пак ти е важен фокуса - снимаш от тъча и всичко е бръснач.. :) Стария 6д нямаше тъч...
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: kvakioh   
Дата:   29-06-17 11:16

Аз се радвам на 200Д, или там както се казва SL2.
6D-то е работен апарат на мнозина снимащи професионално в БГ. Този мк2 ще стане същото. С новия 24-105 или Сигмата 24-105 е отличен работен за почти всичко.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: lamerko   
Дата:   29-06-17 12:23

Е, то и стария 6д не беше ентри левъл, а за напреднали ентусиасти. Колкото за слуховете какво щели да махат - вероятно повечето идват от други агитки. Цената може би е малко височка, но предполагам след първите няколко месеца, когато пазара се насити - ще се нормализира до известна степен :)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: GNikolov   
Дата:   29-06-17 13:08

hotsnail , принципно съм съгласен с много от нещата ,който пишеш , но специално за новото 6Д грам не си прав!

Мен ме дразнят само 3 неща в него:

Shutter speed: 1/4000 to 30 seconds
Sync Speed 1/180
Media: SD / SDHC / SDXC card (UHS-I card compatible)

Ако Канон нарочно не го бяха окастрили , щеше да е перфектният апарат за цената си!

Искаше ми се да има 1/8000 , 1/250 и 2 карти , но и в този си вариант ще е един от най-продаваните апарати следващите 2год.



Публикацията е редактирана (29-06-17 13:10)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: io_bs   
Дата:   29-06-17 13:43

Не че нещо, ама Д750 вече 3 години има тези неща. С изключение на on sensor PDAF и GPS.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: samurai2   
Дата:   29-06-17 13:45

io_bs [smilie24]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Ivodam   
Дата:   29-06-17 13:48

Сега виждам от спецификациите в дпревю, че това 5 Axis Electronic Image Stabilization явно е била партенка.

До тука ми беше интересното, бай-бай.


[smilie7]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: tishovsx   
Дата:   29-06-17 14:25

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: ivjordan   
Дата:   29-06-17 15:01

Абе, щом не е Сони, не става, тва е положението.
100 годишна технология, хлопащо огледало, фокусни драми...
Друго си е да ти се бели дисплея като лук и да си сипал една щайга пари и да снимаш с обективите, де са ти останали от баба ти ;)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: performar   
Дата:   29-06-17 15:06

Честито, излезе официално.
Това е моята следваща камера.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Simbon4o   
Дата:   29-06-17 15:22

5 оси електронна стабилизация е голям смях :) понеже няма как електронно да стабилизираш по 5 оси...

Но да беше само това смешното по тази камера... днес изгледах на b&h рекламно клипче за тази камера и се чудех тия сериозно ли или пародия са правили :D в опитите да го изкарат революция това морално остаряло нещо само пример ще дам много похвалиха новия визьор. Който дефакто е от 97% на 98% ъпнат...
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: марвес   
Дата:   29-06-17 15:24

Wi-Fi
Bluetooth
NFC
GPS


Чудесно, вече не е необходим кабел, за да се ползва по предназначение:


http://store.picbg.net/pubpic/3F/95/0f273d1cd2a03f95.jpg

 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Alsand   
Дата:   29-06-17 15:57

hotsnail,

Аз имам 6Д, снимам с него от края на 2013 г. и съм изключително удвовлетворен от него. Според теб, какъв проблем в главата имам, след като този апарат ми хареса? А може би нищо не разбирам от фотография?
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   29-06-17 16:20

Един от най-добрите фотографи в форума (именно Kubeto) качва снимки с 5d mark II , според охлюва значи той е много зле с главата та не е минал на сони , изключително съм учуден , че това охлювче не е баннат от почти всяка тема , та направо и от форума ... Alsand вниманието към подобни индивиди само храни измисленото им его ...
А иначе по-темата: Вярно е , пак е орязан (няма 4к видео - таймлапса не броим - но аз видео не снимам с DSLR) , но за 2к долари е ок за канонско тяло , което до 3 месеца може и на 1,8к да падне ... За мен ако някой ден реша да го купя е важен АФ, на тъмно как е и качеството на изображението ...
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: simbon4o   
Дата:   29-06-17 17:16

Мисля, че проблема на повечето мрънкащи не е в това, че новото 6д за нищо не става, а в това че почти няма прогрес спрямо старото. Но за канон талибаните аф от 80д, въртящия екран и той от там плюс 6мп са повече от достатъчно да се радват и да си дадат парите :).

Не ме разбирайте погрешно, просто ми става тъпо като гледам умишлено скопени продукти и липса на реална конкуренция на пазара. От това само потребителите губят...
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: koleto.spasov   
Дата:   29-06-17 17:19

simbon4o [smilie24]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: mogila   
Дата:   29-06-17 17:29

Е какво повече да има? Електронен визьор ли? Не мерси. Тогава щяха да ме изгубят. За мен този апарат е идеален, поне до момента и началната му цена от 2100 евро също ме устройва. Мой е[shtrak]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Ivodam   
Дата:   29-06-17 17:34

написа:

> Мисля, че проблема на повечето
> мрънкащи не е в това, че новото 6д
> за нищо не става, а в това че почти
> няма прогрес спрямо старото. Но за
> канон талибаните аф от 80д,
> въртящия екран и той от там плюс
> 6мп са повече от достатъчно да се
> радват и да си дадат парите :).
>
> Не ме разбирайте погрешно, просто
> ми става тъпо като гледам умишлено
> скопени продукти и липса на реална
> конкуренция на пазара. От това
> само потребителите губят...


[smilie24]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: georgioiv   
Дата:   29-06-17 17:37

бе не ли Сони да му са трошат копчетата на 2 месец, значи не е е апарат.. [smilie5]


Майтап, стига завиждахте, от Сонитата само скъпото S може да му се опре на исото на 6Д, другото са подробности.. :)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Ivodam   
Дата:   29-06-17 17:43

написа:

> бе не ли Сони да му са трошат
> копчетата на 2 месец, значи не е е
> апарат.. [smilie5]
>
>
> Майтап, стига завиждахте, от
> Сонитата само скъпото S може да му
> се опре на исото на 6Д, другото са
> подробности.. :)


Айде бе, и уличните кучета отдавна знаят за уникалния "обърнат" сензор на Сони и легендарната R серия.
Прочее, имаше неотдавна една тема точно по въпроса кой апарат в момента е най-добър от гледна точка на ИСО, и еднозначно беше посочен Сони. [smilie24]

Не ме разбирай погрешно, снимал съм години наред с Канон, включително най-върховите модели от единицата, но в един момент установих, че го вадя вече само за снимки на птици, за всичко друго по-добре се справят безогледалните Фуджи и Сони.


[smilie7]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: vgramatikov   
Дата:   30-06-17 00:27

Обобщението е просто.

Най-добрите платформи все още са на Никон и Канон.
Същите губят пазарен дял защото в много ниши други производители предлагат по-добро решение. Например видео, ръчнофокусни обективи, размер, тегло и др екстри. Преди нямаше "други" :) Сега има и са си намерили място под слънцето. Ясно е ,че бъдещето е в безогледалните системи. Просто още не е дошло. А дали Никон и Канон ще го последват и колко бързо ще стане това е въпрос на преценка и възможности.

Всъщност 6д мк2 е най-доброто фул фрейм тяло в комбинация с платформата която представлява на тази цена и това е нормално за нова камера при нейният анонс особено ако е Канон или Никон.

Разбира се камери като а7р2 и А9 са много по напредничави като възможности но все още не могат да се похвалят нито с ценово предимство нито като платформа. Това ги превръща в нисшови продукти все още.

6д мк2 е Фолксваген Голфа на Канон. Както са Канон д80 и Никон д7500 и д750.

Сони са на път да направят своя Голф. Скоро ще дойде а7 III и май ще е по-добро тяло от това с доста на същите пари. Трябва да си оправят бъговете, обективите като цена и възможности за избор и официално ще спра да мисля за Никон и Канон. Това отнема време но са все по-близо. Като увеличат пазарния дял и цените ще станат по-нормални. Просто това са огромни платформи които искат време и внимателно планиране. С едно бъгаво а7р2 и една недоказана А9-ка без половината от нужните обективи и цени на същите в различни класове няма как да стане да си реална конкуренция на един продукт изграждан с десетилетия.

От друга страна какво да кажем за Пентакс. [smilie18] [beer]







[beer]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: steeens   
Дата:   30-06-17 00:41

"какво да кажем за Пентакс" ?

Кажи едно хайку.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Duffer   
Дата:   30-06-17 12:24

Забавна темичка. Но съзнателно изчаках петък за моя коментар. Преди да стигна до него - задължителен дисклекмър: снимам с Никон, при това любителски и следя конкуренцията единствено от любопитство.

Понеже неотдавна бях влязъл до известна степен в ролята на колегата hotsnail, само че по повод на необяснимото упорство на Никон да иновират, въпреки всички индикации, които им дава пазара, викам да кажа някоя приказка в негова защита.
Има резон в критиката му по отношение на DLSR мастодонтите, но малко прекалено емоционално е подходил та мненията му звучат по-скоро като гневен рант, не като аргументирана, обективна позиция.
Разбирам го общо взето - безогледалните отдавна не им е плюс само по-компактния размер заради липсата на механични компоненти. Понеже там повечето тела се създаваха и проектираха от нула полето за иновации е огромно - водещите компании в сектора си позволиха да експериментират в значително по-широки граници и много по-смело отколкото олд скуул DSLR динозаврите. Еволюцията при Никон и Канон винаги е била болезнено бавна, с много скромни, внимателни стъпки. Това до момента беше отличен бизнес модел, понеже им позволяваше да капитализират десетилетия наред сравнително ограничен кръг пропрайтъри технологии, които влагаха в цяла плеяда тела, създавани на своеобразен "лего" принцип: един базов сет функции и разработки в различни комбинации за различни тела предназначени за различни задачи.
Напоследък обаче това явно не върши работа - вероятно защото пазара отдавна излезе извън ограничения кръг на профи и семи-профи юзърите, които винаги знаеха точно какво им е нужно и оценяваха елемента на консерватизъм, на познатото във всяка следваща камера. В крайна сметка един човек който си вади хляба с фотоапарат едва ли има време и желание да разучава всички нови "глезории" година след година, голяма част от които вероятно не са му и нужни за точно неговия тип креативни задачи.
Аз не съм професионалист, но съдя по себе си в това отношение - когато преминах от D7000 на D610 една от най-незначителните на пръв поглед разлика в организацията на контролите по тялото беше разменените бутони за Zoom in (+) и Zoom out (-). Вече маса време снимам с новото тяло, но още се улавям че понякога бъркам двата бутона просто по силата на навика.
Респективно представям си какъв кошмар би било за един зает професионалист, ако трябва с всяка нова камера да се връща буквално в първи клас, да рови из дебели ръководства и да рови из настройките за това къде кое е. Никон и Канон адски добре го разбират това защото познават кръга от хард кор потребителите си и за това рядко предприемат подобни революционни шифтове.
Лошото е, че междувременно света не стои на едно и също място - безогледалките напредват с огромни стъпки напред и еволюцията от една генерация тяло до друга често е не просто значителна, а направо изумителна. Това обаче идва и с определена цена - ако във всяко ново тяло се очаква да влагаш все нови и нови "глезотии" (на които явно хора като hotsnail им се радват), това означава и неизменно високи разходи за R&D. Оттам и крайната цена също е по-висока, но пък явно има доста голям кръг хора, които са склонни да я заплащат.
Никон и Канон в същото време явно нямат никакво намерение да изоставят вече проверения и издържал (поне до сега) теста на времето модел на малките стъпки и от спора който тече в тази тема съдя, че една немалка част от потребителите им все още харесват това - консерватизма, познатото спестяващо време и нерви; дребните, но полезни допълнителни функции позволяващи им да платят само, точно и единствено за функциите които са им необходими, но не и за неща които намират за излишни глезории.
В този ред на мисли аз определено смятам, че флуктуациите на пазара настрана, двата класа системи ще продължат да си съществуват паралелно още много време. И нито Сони, Фуджи или Олимпус ще пожелаят да направят нов DSLR, нито Канон и Никон ще се хвърлят да изместват фокуса на бизнеса си изцяло към безогледалния сегмент.
Пак да кажа - съдейки по тази (а и доста други подобни теми) очевидно пазара ще има и за едните и за другите системи. И това (вече директно към колегата hotsnail) всъщност като се замислиш е баш конкуренция, която според теб липсва :)



Публикацията е редактирана (30-06-17 12:26)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Тед   
Дата:   30-06-17 14:37

Canon 6Dmark II official

"че новото 6д за нищо не става, а в това че почти няма прогрес спрямо старото."
Гледайки видеото, съществените разлики са:
1/ по-добра матрица - още файлове не сме видели;
2/ повече пиксели - маниаци - това не е предимство;
3/ динамика - не сме видели ;
4/ АФ с-ма - повече точки;
5/ Тракинг - да: ! Освен това жироскоп - ако обира така блъра при панинг ефекта - много полезна джага. Старото - не ставаше за тракинг.
6/ тъч скрийн - повече от добра екстра и за фото и за видеото;
7/ конективност - Bluetooth - винаги има нещо в повече от по-горния клас.
8/ въртящ дисплей - предимство, не- но удобство.
Незабележимо подобрение на визьора.
9/ Digic 7 - ха, тука си е предимство. Канон имат страшен jpg... / е, кой ти снимал на jpg, е, има случаи когато се снима, а и се снима и в роу+ jpg/. Под страшен jpg имам в предвид това, което излиза от dpp при конвертиране на роу файл , излиза същото от Digic7 и го мята на картата 1:1.
Dual Pixel - новост, но чак предимство.
10/ за видеоманиаците няма прогрес - тука пас отвсякъде. 1080р на 60фпс е дост. за нормални неща. Конкуренцията е с 120 фпс, 4к - явно Канон казва - ако търсите това - при другите.
Бях чел защо е така, но информацията е размита - проблем има с топлината на матрицата. Но дали е така... няма значение. За това при 5дмарк4 4к е кропнато и файлът е такъв голям - топлината.
Канон си имат Cinema серията - който иска видео - там да се насочва. Явно по-долу не предоставят такива services.
Е, няма на тази цена да ви вкарат от 5дмарк4 и 1дхМарк2 екстрите. А и матрицата трябва да е по-добра от 5дмарк 3.

При 5Дмарк 4 има сериозен проблем с PocketWizard TT5, не поддържа TTl. Повече от 10 месеца ..ъпдейти ..дали покета, дали не искат ..но няма поддръжка. Не работи -я работи, я светне с пълна мощност - за нищо не става.
Една от версиите е бъдещо ново поколение флашове от Канон, чийто инструкции са непонятни за инженерите на уизарда и не мога да се справят. Казвам го, понеже същото може да се случи и с 6дмарк 2.
Другото е, че ACR и в момента не чете вярно роу-а на 5дмарк 4 откъм цветове, само dpp /убийствено качество дава на файла/, но при много файлове...само с карта профил за цветовете. jpg бих казал е убийствен. Т.е. 6дмарк2 ще е супер камера, но имайте в предвид някои изненади, които може да се появят.
Нека да видим файлове.



Публикацията е редактирана (30-06-17 15:17)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: kasad   
Дата:   30-06-17 14:37

Абе попипах апаратчето -новото на сонито дет го хвалят, ами в къщи си ги гледах нащраканите кадри-вади си същия...сонешки кадър. В тоя ред на мисли имахме навреме спор със симбончо- каза ми, че с пресети ще изкара визията от сонешки файлове като канонските. Да така е, но въпреки това си има разлика...има. Просто въпреки "нединамичната" матрица канон си вадят едни цветове мммм..особено за лица или дори за пейзаж които са светлинни години от кафявата гама от по-старите им модели. Докато сонешките са едно избушено червено и тържествена тъмна гама на синьото ....ярки контрастни и...дотук. Пък всичко е от субективния дявол. И моята субекция говори след опита с канон 6д и 70д че тук може да има малка крачка, малка типична канонска крачка на ...доене. Това е!
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Ivodam   
Дата:   30-06-17 15:43

написа:

> Абе попипах апаратчето -новото на
> сонито дет го хвалят, ами в къщи си
> ги гледах нащраканите кадри-вади
> си същия...сонешки кадър. В тоя ред
> на мисли имахме навреме спор със
> симбончо- каза ми, че с пресети ще
> изкара визията от сонешки файлове
> като канонските. Да така е, но
> въпреки това си има разлика...има.
> Просто въпреки "нединамичната"
> матрица канон си вадят едни
> цветове мммм..особено за лица или
> дори за пейзаж които са светлинни
> години от кафявата гама от
> по-старите им модели. Докато
> сонешките са едно избушено
> червено и тържествена тъмна гама
> на синьото ....ярки контрастни
> и...дотук. Пък всичко е от
> субективния дявол. И моята
> субекция говори след опита с канон
> 6д и 70д че тук може да има малка
> крачка, малка типична канонска
> крачка на ...доене. Това е!


Тва за кое Сони иде реч, дет го хвалят?

[smilie7]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Somersby   
Дата:   30-06-17 15:49

Нищо интересно 3 бона за малко ама много по малко добрата версия на 80д хах никога 3070 лв пфф. По скоро Mark IV а скоро ще излезне маркV така че ..
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: alext   
Дата:   30-06-17 16:47

Марк 5 скоро [smilie18]. 3-4 години им е периода на обновяване на канон. След още 3 години може и да сложат 4K. Половината ютуб разчита на канон, само заради това екранче въртящо се, пък те изпуснаха златния шанс едно простичко 4К да сложат с хубавия автофокус. Панасоник и сони доста клиенти ще спечелят заради тази видео кастрация.



Публикацията е редактирана (30-06-17 16:48)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Simbon4o   
Дата:   30-06-17 18:47

Те за видеото и други неща са оклепали :) примерно качеството на 1080 записа. Първите семпли показват моарета, които са били оправени при 5д3 още... защо тук пак ги пускат като екстра... тотално си гонят видео клиентите тези хора.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: midtone   
Дата:   30-06-17 21:55

За това ли чаках 5 години?!
Разочарован съм, меко казано. Бях много навит първият ми ФФ да е 6ДМарк2, и много исках да го харесам.
Какво да правя сега?
Кои са аналозите на 6ДМарк2 от Сони и Никон?
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: pdimitrov   
Дата:   30-06-17 22:06

Никон няма нищо ново в този клас и тази година сигурно няма и да има. Предстои представянето на наследника на D810.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: hotsnail   
Дата:   30-06-17 22:57

Sony в този клас е А7м2. Вероятно е да го обновят с А7м3 следващите 12 месеца. Слуховете са за АФ подобен на А9 т.е. мнгоо добро следене, следящ фокус в-ху очите но хората, 4К видео запис, вероятно само 5 кадъра в секунда.

Никон имат Д750 и може би ще пуснат Д760.

Д760 и А7м3 ще са 24МП вероятно. Вероятно ще използват сензора на А9 или много подобен т.е. ще имат доста добро високо ИСО, доста добра картинка на ниско исо. Няма да е водещ в нито едно от двете, но ще е значително пред кое да е произведение на Канон.

Никон и Сони имат и по-евтини опции за фул фрейм Д610 или А7, А7р.

Д810 и в момента е по-хубав от това ново 6Д ама е по-скъп модел де....



Публикацията е редактирана (30-06-17 22:58)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Simbon4o   
Дата:   30-06-17 23:14

Аз силно се надявах канон да направят реална конкуренция на Д750 ама ... това е по-близо до Д610. Една две дреболии му трябваха на 6дм2 да е супер якото тяло за малко пари. Два слота за СД карти и видеото да нямаше моаре... айде 4К го забравяме. Само тези две неща да имаше.
Само и никон да не се подхлъзнат както направиха с Д7500 и да скопят Д760 евентуален, ако излезе.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: alext   
Дата:   30-06-17 23:51

И аз бих изчакал за A7 III, по всяка вероятност октомври ноември ще го пуснат. D750 е доста добра камера и май ще я оставят за догодина смяната, особено с това 6D няма хич да се напъват. Сега е ред на d8xx, който според слуховете ще вземе 42мпс от A7RII и d610, който e най- стар от серията
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Alsand   
Дата:   01-07-17 00:01

Пък аз си мислех, че темата е за фотография, а не кой къде го сърби. Българският форум не може да се сбърка никога. Адекватните коментари се броят на пръсти!
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Simbon4o   
Дата:   01-07-17 00:03

Аз мислех, че темата е за фотографска техника пък [smilie5]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: hotsnail   
Дата:   01-07-17 01:46

alext напълно съм съгласен - "май ще я оставят за догодина смяната, особено с това 6D няма хич да се напъват".

Това ще важи и за Сони и за всички други. Ако Канон си позвоялва 720п видео през 2017, сети се Сони колко им е мотивацията да се напънат да пуснат нов кодек или 10 бита или по-добро семплиране на видеото. Ако и Панасоник направят нещо подобно - никакъв напън няма да има.

Може да се окаже наистина, че ще видим само Д820 с по-нов сензор 42 или 60 мп.....Сони и Никон на дали умират от желание да се конкурират и ще си оставят място - Сони с А9 уж за спорт нещо дето се борят, никон с Д820 или Д5Х за модна фотография....А7м2 е по-добър от новото 6д поне по спецификации....стабилизация, повече фокусни точки, по-надежден фокус, фокус на очите макар и единичен....



Публикацията е редактирана (01-07-17 01:48)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: midtone   
Дата:   01-07-17 02:07

@Alsand
Този форум никога не е бил за фотография, а за мерене на фалоси.
Виж, за адекватните коментари съм съгласен.
[beer]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: lamerko   
Дата:   01-07-17 02:10

[smilie24]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: koleto.spasov   
Дата:   01-07-17 13:15

Автор: hotsnail
Дата: 01-07-17 01:46
.А7м2 е по-добър от новото 6д поне по спецификации....стабилизация, повече фокусни точки, по-надежден фокус, фокус на очите макар и единичен....


Тествал ли си 6D и 7 мк2 в еднакви условия на приглушена светлина ( 1.4 1250 исо 1/100) ?

"поне по спецификации..." това е истината [smilie3]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: victory13   
Дата:   01-07-17 16:49

Отново ще наблегна на използваните обективи с тази фокусна система, за да няма разочаровани [smilie5]

При 80д има цяла глава "обективи и използваеми фокусни точки". Фокусната система като представяне е разделена на 8 групи, и има дълъг списък с канонски обективи и в коя група попадат. Чест им прави, че са посочили всичко коректно. Аз такова нещо при друг производител не знам да се прави [cool]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: hotsnail   
Дата:   02-07-17 01:59

виктори ми те и сони доста детайлно си посочват кое как с кой обектив на безогледалните... ако има ограничения това е най-нормално....Лошото е какво правим с обективите от Тамрон и Сигма....Един вид казваш новото 6д няма да работи много добре с обективи не направени от Канон....ми честито...

ПП Примера дето имах е 100/2.8 сигмата Макро на ЛА-ЕА3 на А7м2 ми даваше постоянно отклонение от точния фокус. Купих си същата на ЕФ байонет и с метабоунс (а и те имат доста подробен списък с обективи и то от всякакви марки...) работи перфектно. Защото метабоунс сядат и правят корекция на софтуерите си за всеки един обектив на всеки един апарат независимо от производителя му и не карат хората да четат списъци като малоумни......това последното е правилния начин.



Публикацията е редактирана (02-07-17 02:03)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: localhost   
Дата:   02-07-17 16:23

Охлюв: а замисляш ли се защо няма преходници за други марки към Канон и Никон?
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: gchokov   
Дата:   02-07-17 17:06

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: hotsnail   
Дата:   02-07-17 19:01

localhost аз знам защо и към какво има преходници. Инженер съм все пак. Тия неща не ги мисля, просто ги знам.....

Само да ти подам топката - Има много теми в този форум за адаптиране към Канон. Ама няма чак толкова за Никон.

А ти замислял ли си се защо или 2-ри клас ти липсва? Със завършен 7-ми клас не би трябвало да правиш подобен коментар, нито да се радваш на такъв.....


По принцип Канон имат най-добрия байонет от СЛР системите чисто технически. Сигма СА е може би малко по-добро и е до голяма степен копие на ЕОС



Публикацията е редактирана (02-07-17 19:09)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: localhost   
Дата:   02-07-17 19:23

Това се опитвам и да кажа - хората снимащи с Канон/Никон даже не знаят какво е преходник. Ти обаче скачаш на образование и т.н.


И по-леко с персоналните определения и квалификации.


И честито завършено инженерство.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: lorddemonic   
Дата:   02-07-17 21:41

Той hotsnail бил инженер бре :D В България тази "титла" си е чиста обида... На канон не им трябва преходник, по простата причина, че имат най-добрите обективи и точка!



Публикацията е редактирана (02-07-17 21:41)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: kiten   
Дата:   02-07-17 21:54

"Блаженни са вярващите" ! [smilie5]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: hotsnail   
Дата:   02-07-17 22:16

Форума е пълен с теми как да адаптирам м42 или Никон обективи към Канон ама локала не ги бил видел......то не бяха глухарчета, минзухари, латерни, цистерни.....

Толко пък да сте изветрели ползувателите на Канон....е има търсачка. То не са само дебати във форума ми и блогове и статии....

Малко по-сериозно....


Канон имали най-добрите обективи хахахаха по-голяма глупост...къде ви е хубавия 50/1.8 бе господа? а къде ви е хубавия 50/1.4? За Сони е наскоро ги броиха, има барем 10 такива. 85/1.8 хубавия дето да е с модерно покритие де го? 35/1.8 или нещо подобно читаво има ли или само дръгливия 35/2 дето се продава на тройна цена? 24/1.8 къде го него викате? 135 модел по възможност след войната в Сърбия** да имате???

системата на Канон в момента е по-насрана от Сони или Фуджи. Единствено дето я крепи са Сигма Тамрон, Токина. От Канон няколко дълги обективи, 2-3 по-къси зума и 2 твърди обектива. Толкоз 10 обектива е всичко смислено което Канон предлага! 10 броя.....

За последните няколко години исках много да си купя обектив на Канон - нали имам адаптер. Искам ама няма....нито един конкурентен обектив сред тия дето исках. Или за нищо не стават или са на тройни цени.. НИТО ЕДИН господа!!!! Мен 300/2.8 не ми трябва. Исках портретен и при Канон - голямо нищо! 85/1.2 хубаво 1.2 ама картинката не става! Широко твърдо и светло - пак сигма Арт.....Макро около 100мм - има едно ама на тройна цена, верно не е лошо, ама зарад цената пак Сигма..... Единствено 135/2 купих ама мотора му е трагедия сравенено със сигма - продадох го и сега ще минавам на 135/1.8 Сигма Арт.....

Та така за 3 години един не можах да си избера от прехвалената платформа система - глупости на търгкалета....


** - за по-младите читатели да кажа - в съседна Сърбия имаше война преди 20 години.



Публикацията е редактирана (02-07-17 22:44)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: fotograf123   
Дата:   02-07-17 22:34

[smilie5] [smilie5] [smilie5]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: hotsnail   
Дата:   02-07-17 22:34

Е го е те тука трябваше да е хубавия портретен. Къде го бе господа???

8 дръгливи обектива....

Къде е 85-цата или 100-ца дето печели конкурси за добра оптика???

Е го Сони, Сигма, Цайс, Никон изкарват читави обективи мерят си ги. Къде са великите канонски лупи бе господа? Що нито един от тия не се споменава в модерни статии за обективи? Защо сравняват новия Никон със сигмата или със сонито? или всичките срещу цайса???

за 85/1.2 понеже няма добро само нищо така ли???



Публикацията е редактирана (02-07-17 22:38)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: hotsnail   
Дата:   02-07-17 22:41

А тука на тая страница за да го докарат до 10 са слагали модели дето вече ги няма.....

широки твърди

Хайде тука 3-4 стават горе долу и хората им се радват. Ако вземем и цената в предвид, то Сигма Арт печели безапелативно. В крайна сметка и от тая страница няма нито един дето да искам да дам пари за него.....няма.

Е тия две страници са обективите дето използвам. Канон не предлага нищо....дори да искам да си купя няма.

Голяма платформа са Канон със сигурност! В най-изплзваните дължини нямат нито един конкурентен обектив.

Е вижте си ги сами. Вижте цените на конкуренцията, вижте сравненията с конкуренцията и ми кажете каква велика платформа било......



Публикацията е редактирана (02-07-17 22:47)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: lorddemonic   
Дата:   02-07-17 22:48

hotsnail аз портрети не снимам ... Но съм пробвал 135 ф2 на 6д и 5дм2 , цепи мрака , сочен цвят ммм ... Мотор за портрети? Само пистов и мацка по кожа :D
Аз харесвам дългофокусните ... 300 2.8 , 400 2.8 , 200-400 , 500 ф4 и дори 600 ф4 ... Моя 300 2.8 от далечната 1996-та вади такъв цвят, че дори на моето 7дм2 което е с кофти сензор с кеф си гледам кадрите сравнение с познати , които са любители на wildlife снимането на сони и никон системи ... признавам , че на никон на по-голямо исо и на динамика няма шанс канон , но все пак ... Опитваха и сигма и тамрон дългофокусни ... е слаби са ... И не всичко е динамики , сензори и исота ... Самите тела , бутони и настройки на Канон ми допадат супер много ... Хващайки дори Д4 на Никон пак не се чувствах комфортно ...
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: hotsnail   
Дата:   02-07-17 23:00

Между другото голям майтап с един от малкото читави Канонски обективи.

Канон до скоро нямаха нищо широкоъгълно смислено въобще. Преди година или две пуснаха един много интересен обектив

11-24/4

Много впечатляващ е наистина. Супер широко, много добра картинка. Вярно тежи килце и струва колкото нова руска кола т.е. 6100 лева

Майтапа сега е, сони наскоро пуснаха широки обективи! Най-сетне -голям празник - 3 години имат фул фрейм система и имаше само 16-35/4 от Сони. Изкараха 12-24/4 и 16-35/2.8. Какво представлява тоя 12-24/4 обектив - 2 пъти по-малък от Канона, 2 пъти по-лек от Канона, с 2000 лева е по-евтин от Канона и вади същата картинка......това е Сони дето винаги са били супер скъпчии и винаги правят огромни обективи......Демек скъпото гигантско Сони както симу е реда се оказа, поевтино и по-компактно и леко от Канона и навсичко отгоре вади същата картинка....

Та това е за свестните обективи на Канон.

В обхвата до 100мм Канон имат и още един читав зум (24-70/2.8) и това изчерпва платформата за повечето нормални фотографи - 2 зума!!! Единия е 4000 другия е 6000 лева.

Разбирам, че имат най-хубавите 300, 400, 500 и 600мм обективи, но подобни не ми трябват. Мисля, че и на повече от 90% от снимащите с камери със сменяема оптика не им трябват. Може би един 100-400 или 150-600 е така от зор заман бих държал в шакфа но и това е под въпрос предвид, че ще излиза от там веднъж годишно......



Публикацията е редактирана (02-07-17 23:04)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: DartMol   
Дата:   02-07-17 23:02

hotsnail
Дата: 02-07-17 22:16

...35/2 дето се продава на тройна цена...
...или са на тройни цени...
...100мм - има едно ама на тройна цена...


Обективите ли те притесняват или цената?
85/1.2 и 135/2 пишеш не ставали, примерни снимки може ли?
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: hotsnail   
Дата:   02-07-17 23:16

ка§ество или цена - комплексни са нещата. Вярвам че със всеки е така.


135/1.8 Сигмата е на двойна цена спрямо Канон 135/2, но пък определено е по-добра оптика с перфектна механика за модерни тела (има дори екстрата с плавно затваряне на блендата за видео) и си заслужава да даде човек пари за нея. При сходно представяне и цена Канон би имал предимство в моите очи - по-утвърдена марка. Ама момента в тоя диапазон дето гледам т.е. до към 100мм има тамън 2 зума......дори и там си взех Тамрон 24-70 - по-слаб е малко. Ама 1500 лева срещу 4000 за обектив дето използвам 2-3 пъти годишно

С тия двата 85/1.2 и 135/2 имам кадри малко (със 135/2 снимах повече от годинка) - основно оплакване ми е липса на контраст т.е. калпави покрития, всъщност големия проблем е не много прецизната механика на обектива. За контраста сравнявам с Цайс 55/1.8, 85/1.8, 35/2.8, 135/1.8 (последния пък няма читав адаптер за А7). На 85/1.2 АФ му на Сони не ми проработи добре с адаптер - неизползваем беше на моя А7м2 с метабоунс. Хващах ръчен фокус ама не си е работа за мен. Може да е била стара бройкат.е. на Канонските USM ако са ползвани от сватбари 3-4 години им се износват механиките (сигурно всички марки са така, просто Канони стари са ми попадали) и не фокусират точно. Кофти фокуса и липсата на контраст ме отказа.

За да не кажете, че е от адаптера, със същия използвам 24/1.4, 35/1.4 и 85/1.4 сигмите и нямам никакви ядове с точноста на механиката им. Пробвал съм и 50/1.4 Арт и той беше перфектен. Арт обективите имат конктраст и на 1.4.

Като сте с безогледален все едно на лайфвя снимаш през цялото време т.е. рашките във фокуса се дължат на грешки на механиката т.е. не може да позиционира оптиката достатъчно прецизно. При повторен опит или малко изместване и нещата идват на местата си....не е постоянен бек или фронт фокус като фазов фокус на СЛР (то вече СЛР-ите компенисрат всякакви грешки и са доста по-добре от преди 4-5 годинки)

Иначе да разнообразя - дефокуса на 135/2 е много приятен. Просто Канон можеше малко да го обновят подобно на 35/1.4.......Модела е от 1993-а година и е един от най-популярните им обективи, но покритията са ужасяващо зле за обектив продаващ се като нов 2017-а



https://farm9.staticflickr.com/8853/28458286996_d0cdd4c5ac_c.jpg

Maria by Kiril Karaatanasov, on Flickr


https://farm9.staticflickr.com/8577/29858057305_b06c502e11_c.jpg

Radost / Joy & Mini by Kiril Karaatanasov, on Flickr



Публикацията е редактирана (02-07-17 23:26)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Simbon4o   
Дата:   02-07-17 23:17

Хора като кажат този обектив или тази камера какъв цвят вади... [smilie5] или тази марка има най-яките обективи... Ако беше така всички щяха да снимат с тази марка. Явно обаче, щом има други марки и преходници помежду системите можеби съществува и друга истина [smilie5]

И цветовете се правят в пост процеса както си иска човек или колкото си може [smilie5]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Mogila   
Дата:   02-07-17 23:25

Честно не мога да разбера какво правите в тази тема...
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: samurai2   
Дата:   02-07-17 23:26

канонците си ги мерят [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Mogila   
Дата:   02-07-17 23:30

Аз говоря за не канонците. Имат си невероятните модерни камери. Да снимат и да обработват цветове. Ние ще се мъчим с тази камера и тези стари обективи дето нямат контраст.

Хайде на тези, които възнамеряваме да си я купим-честито!
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: samurai2   
Дата:   02-07-17 23:32

[smilie24]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: tishovsx   
Дата:   02-07-17 23:33

Ми честито! Купете си я, никой не може да ви спре[smile]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: DartMol   
Дата:   02-07-17 23:40

Телата, както и обективите са просто инструмент. В ръцете на майстор се справят чудесно. В профила на sir_sky има доста неща със старият 135/2.
Честито на всеки, който си вземе новото 6д! Да го ползва дълго и безпроблемно :)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: fotograf123   
Дата:   03-07-17 00:09

Имам около 300 кадъра с EOS 1DS II и 24 105 4 L интересен обектив. [smilie5]

 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: hotsnail   
Дата:   03-07-17 00:09

Mogila написа:
> Честно не мога да разбера какво
> правите в тази тема...

Прав си! Обръщайте нова страница и напред.



Публикацията е редактирана (03-07-17 00:09)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: aidend   
Дата:   03-07-17 01:11

Canon винаги са били номер едно в света на фотографията и още дълго време ще е е така! Вие си лайте колкото искате!
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: aidend   
Дата:   03-07-17 01:18

Вчера си говоря с приятел музикант и споменавам за Сони и конкуренцията и той." Какви са тия Сони ? Canon са апаратите все едно аз да си купя китара Sony - не стават ". Та хората които не се занимават с фотография признават и знаят Canon.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   03-07-17 08:24

aidend това са глупости ...
Интересно ми е hotsnail каква конфигурация нова и каква втора ръка би ми събрал като цена от сони за снимане на спорт и wildlife? Като избора е 1 тяло ФФ , едно кроп и максимум 3 обектива :) Ценово ограчинение за втора ръка 7 хиляди лева, за ново няма :)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: pdimitrov   
Дата:   03-07-17 09:07

@aidend, надявам се просто да тролиш. За твое добро е :)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: localhost   
Дата:   03-07-17 09:18

написа:

> aidend това са глупости ...
> Интересно ми е hotsnail каква
> конфигурация нова и каква втора
> ръка би ми събрал като цена от сони
> за снимане на спорт и wildlife? Като
> избора е 1 тяло ФФ , едно кроп и
> максимум 3 обектива :) Ценово
> ограчинение за втора ръка 7 хиляди
> лева, за ново няма :)

+ 9 преходника, че не всички се разбират със всичко [smilie5]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Sauron69   
Дата:   03-07-17 11:13

Някой да вземе да каже нещо за 6д2?[smilie8] . Че то от мерене на кой сонитата и каноните са му по дълги и твърди в темата друго няма( от 2-3 страници поне)[smilie11]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Alsand   
Дата:   03-07-17 12:32

hotsnail, Ирина Сапронова, като по-изостана и невежа, не е разбрала, че Канон не стават и цепи мрака с Марк 2 и 85/1.2. Ех, ако хората от онзи сайт 35 фото, можеха да се информират от вас с каква техника да използват, със сигурност щяха най-сетне да се научат да снимат.[smilie18]

п/п
А това, че Канон нямали "смислен пейзажен обектив" съвсем ме покърти. Я да видим пейзажите, които ти правиш и които са непостижими за заснемане с обективи на Канон!
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: emo99   
Дата:   03-07-17 12:34

Sauron69- още никои от ФФ не е снимал с него, за да даде компетентно мнение подкрепено със снимки. Не бях чел отдавна теми тук, но пак се отклоняват форумците от темата, пак намесват други марки. Карат се за глупости [smilie23] Няма никакъв смисъл от това!
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Mogila   
Дата:   03-07-17 12:39

В един нормален форум админите биха дали предупреждения за подобни не свързани с темата коментари и после блок за 3 месеца примерно.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   03-07-17 13:31

http://web.canon.jp/imaging/eosd/samples/eos6dmk2/


Някакви семпъли на 6дм2



Публикацията е редактирана (03-07-17 13:31)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Sauron69   
Дата:   03-07-17 13:40

Emo99, то ясно че никой не го е пипвал още, ама все може и нещо по-полезно и по темата да се напише. А иначе за чоплене на семки и за майтап темата става [smilie2]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Mogila   
Дата:   03-07-17 13:46

Кефят семплите. Особено първия 85 на 1.2 дето не ставал ;-)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Kalimas   
Дата:   03-07-17 14:53

Хм, що не са пуснали нещо на ISO3200, 6400+ та да видим.
Иначе първите семпли на булки и пейзажи, показват целевата група[smilie5]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Gecata   
Дата:   03-07-17 15:00

Какво и е на целевата група?! По кофти ли е от целевата група на трицифрената кропка с която снимаш?[smilie5]



Публикацията е редактирана (03-07-17 15:02)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Mogila   
Дата:   03-07-17 15:02

Мен най ме интересува скоростта на безжичната връзка... Иначе почти във всяко отношение са го ъпгрейтнали в сравнение със старото 6д.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Kalimas   
Дата:   03-07-17 16:47

Автор: Gecata
Дата: 03-07-17 15:00

>Какво и е на целевата група?!
>По кофти ли е от целевата група
>на трицифрената кропка с която
>снимаш?[smilie5]

Нали се спори за кой бил апарата[smilie5]
Иначе аз моята кропка съм я нарочил отдавна, ама не съм решил дали да мина на двуцифрен кроп, 6д или да се насоча към конкуренцията.[smilie5]

П.П. Те и маймуните са седнали като на сватба, ама са си диви животни[smilie5]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Ivodam   
Дата:   03-07-17 17:31

написа:

> aidend това са глупости ...
> Интересно ми е hotsnail каква
> конфигурация нова и каква втора
> ръка би ми събрал като цена от сони
> за снимане на спорт и wildlife? Като
> избора е 1 тяло ФФ , едно кроп и
> максимум 3 обектива :) Ценово
> ограчинение за втора ръка 7 хиляди
> лева, за ново няма :)


Като човек, снимащ отскоро, но много доволен от Сони и в същото време изкушен и в уайлда, мога веднага да ти кажа конфигурация за уайлд: само го чакам да излезе новият 100-400 и си взимам един. В момента съм със а7р2, но ако верно пуснат а7 тройки с фокуса на а9, нещата заспиват отсекъде, та не знам какво толкоз си се загрижил.

[smilie7]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: victory13   
Дата:   03-07-17 17:45

100-400... не ставаше ли дума за сериозни обективи тука[smilie10]

а и защо се чака... канонския, адапторче, и [shtrak]


.... тоз канон 100-400 попада в група Б за фокусната система на 6д2 [cool]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: alext   
Дата:   03-07-17 18:45

за сонешкия 100-400 говори [smilie18], какъв канон
А днеска потвърдиха в sar, че 400mm f/4 или f/2.8 идва Q3



Публикацията е редактирана (03-07-17 18:45)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-07-17 19:04

Сони скоро няма да стават за уайдлайф поради няколко причини с които изостават от ДСЛР-ите.

Главни причини:

1. Автофокуса още не е на ниво дори при А9 ( ако го сравняваме с ДСЛР-и на подобна цена )
2. Автофокуса не е доказан при работа с телефото обективи защото няма такива.
2. Нямат евтини тела с добър авотфокус. (Имат само едно А9) Докато при ДСЛР-ите имаш варианти като Канон д80,7д2, д7200,д7500 или по-стари тела като д4,д4с,1д 4, д3,д750,5д3 и тнт.

3. Нямат телефото обективи. А наличните са скъпи. Тези които ще излязат също ще са много по-скъпи от ДСЛР еквивалентите.

Има и доста второстепенни причини.

Не казвам ,че никога няма да стават. А9 е първа крачка в правилната посока. Ще последва а7-ца с добър аф и кропка с добър аф. След това трябва да напускат повечко телефото обективи и да им паднат цените. Лека полека ще задминат и последното в което ДСЛР-ите са по-добри. Но това ще отнеме време.

Към текуща дата е смешно да се говори по тази тема. До 5 години може би вече ще са по-добри от ДСЛР-ите. Освен ако и технологията в ДСЛР-ите не се подобри или промени. [beer]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: victory13   
Дата:   03-07-17 19:25

То е ясно че се говори за сонешкия 100-400... изобщо там се говори винаги за работи, дето още ги няма /тва 400 дали ще е 2.8 или 4 няма значение, най-вжното е че ще е най-убавото [smilie5] /

Кат излязат обаче, премъдрия потребител си купува 3 сигми и един тамрон, със съответните преходници, и гордо нарича въпросния турлю-гювеч "система" [cool]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: lamerko   
Дата:   03-07-17 19:33

Pd: ся виж к'вп шъ стане [smilie18]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Джъмбо   
Дата:   03-07-17 19:36

да отворим една сметка за панахида на ПД, че сега като се появи горещия... помпей ще ви се стгори разходка в парка [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: metodiev_martin   
Дата:   03-07-17 21:57

Alsand , свържи се с въпросната лелка да ти изпрати RAW-овете и тогава пиши. Разбирам, че като болшинството се впечатляваш от "руската чалга обработка", но реалността далеч не е толкова цветна и "остра" (особено с 85 f1.2)
А както някой беше написал, в нормален форум, половината ръсещи тъпотия след тъпотия, трябваше отдавна да са с ограничени права за писане.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: fotograf123   
Дата:   03-07-17 22:22

Аз също мн. съм доволен от моя Sony dslr вярно има само централна аф зона [smilie18] но струва ми се и Canon камерите си плачат само за централна [smilie5]

 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Mogila   
Дата:   03-07-17 23:26

metodiev_martin то за тъпотиите няма нужда от ограничени права на писане ако са по темата. Примерно твоето за 85 1.2 е някак си по темата ама е глупост естествено. Ползвам го(II версията) ежедневно и е просто страшно удоволствие. Остър със страхотен дефокус и прекрасни цветове. Никога не бих го заменил за "любимата" Сигма.

Същото и за 135цата да кажа, че и за нея по нагоре казаха, че нямала контраст. Аз редовно им махам сенника за по-слаб контраст.

Та предпочитам с тези обективи като си видя снимките на компа да няма просто какво да се пипа по цветове и контраст, от колкото като един още по-нагоре писал, да обработвам и да глася цветове.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Ivodam   
Дата:   03-07-17 23:57

написа:

> 100-400... не ставаше ли дума за
> сериозни обективи тука[smilie10]
>
> а и защо се чака... канонския,
> адапторче, и [shtrak]
>
>
> .... тоз канон 100-400 попада в група Б
> за фокусната система на 6д2 [cool]


Диалогът и дискусията е хубаво нещо, но на моменти искрено не разбирам напъна на хора като тебе да се изказват по неща, за които нямат абсолютно никаква представа.
Снимката по-долу, която е с рейтинг 249 Б и над 1000 А, каквито ти никога няма да имаш през живота си, съм направил точно с обектив 100-400:



https://photo-forum.net/static/site_pics/2007-05/v_1178082285_vulture15c.jpg




[smilie7]



Публикацията е редактирана (04-07-17 00:04)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Ivodam   
Дата:   04-07-17 00:00

написа:

> за сонешкия 100-400 говори [smilie18],
> какъв канон
> А днеска потвърдиха в sar, че 400mm f/4
> или f/2.8 идва Q3
>

>
> Публикацията е редактирана (03-07-17
> 18:45)


Дай Боже 400/4!
Имал съм 400/2.8 канонски, безкомпромисно качество, но е тежък и не особено удобен.
Но на един 400/4 бих скочил с удоволствие.


[smilie7]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Alsand   
Дата:   04-07-17 11:25

metodiev_martin , Давам си сметка, че чалгаджийският сайт "35 фото" сигурно не отговаря на високите естетични критерии на Фото Форум, но оставете ни и ние по-простите и неуки чалгаджии да имаме свои предпочитания и да си въобразяваме, че и с 85/1,2 стават хубави снимки и също, че има фотография и извън рамките на високоинтелектуалния Арт!

А колкото до подигравателното обръщение "лелката"...не мислете, че това отношение придава повече тежест на думите ви!

 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   04-07-17 11:57

Ivodam аз като го гледам това не го ща сонито ...
https://photo-forum.net/i/2068513
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: jigsaw   
Дата:   04-07-17 12:12

Ама другари и другарки! Стига вече с тия сонита, никони и всякакви други марки. Темата е за 6д2. Защо винаги в темите за Канон или Никон, винаги се намира някой, който да намеси и Сони. След което темата е ясно на къде отива. Ако няма какво да се напише за конкретното тяло, просто да не се пише и толкова.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: teototi   
Дата:   04-07-17 12:31

Ето едно обстойно презентиране на новото 6D2 - спрямо другите модели на Канон и спрямо подобни в класа си. Заслужава си да се изгледа докрай.
https://youtu.be/XXzCzE0Ahzw
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Ivodam   
Дата:   04-07-17 13:16

написа:

> Ivodam аз като го гледам това не го ща
> сонито ...
> https://photo-forum.net/i/2068513


Хаха, ти това изобщо погледна ли го за какво става дума? Точно бях в Гърция като излезе информацията и се пусна темата тук за Сони а9 и хейтърите като по команда ревнаха, че било абсурд с безогледалки да се снимат диви животни, птици в полет и т.н. С мен беше тогава Сониту ми а7II, и имах под ръка освен широките ръчни един почти смешен обектив за 300 лв. 55-210, който е обектив за кроп, не за фулфрейм. Значи смятай, апаратът е минал автоматично в кроп режим, колко по-малко мегапиксели е картинката, при положение, че съвременните 1.5 кроп апарати ги правят вече 24 МП; освен това още съм я кропил снимката, преди да я кача в профила ми, единствено като илюстрация, че дори това тяло и с напълно непретенциозен обектив си фокусира и си следеше абсолютно точно един пеликан в полет. Довечера ще ти пусна пълния кадър, да видиш, че цялостната нормална визия е напълно приемлива, като птицата си е доста далече, разбира се, ама с 200 мм толкоз.
Но въпросът беше за фокуса и за мен беше голяма изненада колко добре се справи Сониту.


[smilie7]



Публикацията е редактирана (04-07-17 13:17)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: chukov   
Дата:   04-07-17 13:36

Чупещият дисплей е огромно предимство. Особено за снимащите сватбена фотография
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: SLX   
Дата:   04-07-17 17:00

Кога ще излезе на пазара това тяло?
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Ivodam   
Дата:   04-07-17 17:41

Pd написа:

> Обобщението е просто.
>
> Най-добрите платформи все още са
> на Никон и Канон.
> Същите губят пазарен дял защото в
> много ниши други производители
> предлагат по-добро решение.
> Например видео, ръчнофокусни
> обективи, размер, тегло и др
> екстри. Преди нямаше "други" :) Сега
> има и са си намерили място под
> слънцето. Ясно е ,че бъдещето е в
> безогледалните системи. Просто
> още не е дошло. А дали Никон и Канон
> ще го последват и колко бързо ще
> стане това е въпрос на преценка и
> възможности.
>
> Всъщност 6д мк2 е най-доброто фул
> фрейм тяло в комбинация с
> платформата която представлява на
> тази цена и това е нормално за нова
> камера при нейният анонс особено
> ако е Канон или Никон.
>
> Разбира се камери като а7р2 и А9 са
> много по напредничави като
> възможности но все още не могат да
> се похвалят нито с ценово
> предимство нито като платформа.
> Това ги превръща в нисшови
> продукти все още.
>
> 6д мк2 е Фолксваген Голфа на Канон.
> Както са Канон д80 и Никон д7500 и д750.
>
> Сони са на път да направят своя
> Голф. Скоро ще дойде а7 III и май ще е
> по-добро тяло от това с доста на
> същите пари. Трябва да си оправят
> бъговете, обективите като цена и
> възможности за избор и официално
> ще спра да мисля за Никон и Канон.
> Това отнема време но са все
> по-близо. Като увеличат пазарния
> дял и цените ще станат по-нормални.
> Просто това са огромни платформи
> които искат време и внимателно
> планиране. С едно бъгаво а7р2 и една
> недоказана А9-ка без половината от
> нужните обективи и цени на същите
> в различни класове няма как да
> стане да си реална конкуренция на
> един продукт изграждан с
> десетилетия.
>
> От друга страна какво да кажем за
> Пентакс. [smilie18] [beer]
>
>
>
>
>
>
>
> [beer]


Какво пък му е толкова бъгаво на Сони а7р2? Сподели нещо, щото имам такъв отскоро, досега нищо бъгаво не съм открил и сериозно се притеснявам да не са ми пробутали някаква нередовна бройка. [smilie18]

Прочее, пише се "ниша", "нишов".


[smilie7]



Публикацията е редактирана (04-07-17 17:41)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Sauron69   
Дата:   04-07-17 20:53

4149 лв. във Фотопавилиона. Мисля че е додбра цена, като за Европа [shtrak]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Pavlov   
Дата:   04-07-17 21:02

Почти 1000 лв над Nikon D750, и колкото Pentax K-1 - кое ѝ е доброто на цената?... [smilie11]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Sauron69   
Дата:   04-07-17 23:46

Казвам добре спрямо цените за Европа . В Германия е 2099 евро. Никой не коментира колко му е справедливата цена спрямо другите марки.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: metodiev_martin   
Дата:   05-07-17 00:56

Mogila снимай ако искаш и с 85мм f1. Харесвайте си го, снимайте си с него, радвайте му се. Пък ако ви остане време обърнете внимание и на други, не чак толкова комерсиални обективи, може и да ви харесат.
Аааа, да не забравяме, че има и обективи под бленда 1 - може и с тях да се пробвате.
135мм и 85мм 1.2 не мисля, че могат да се сравняват, радвам се че притежавате и двата и че намирате в тях това, което търсите.
АЗ за 135мм нищо лошо не мога да кажа, обективът и след 3 версии на арт сигмите, пак ще ми харесва. Не същото важи обаче за 85мм 1.2
Явно за вас точността и бързината на фокуса не са проблем (за цената и теглото му да не говорим).
Но ако вашата страст е снимки на бленда 1.2, този заедно с 50мм 1.2 са вашите обективи.
Alsand наслаждавайте се на снимки, от където пожелаете.
Така или иначе ежеминутно и от всякъде ни заливат какви лин е фотографии. Въпрос вкус, обща култура, образование, социален статус и какво ли още не е дали те ще ни харесат или не.
Така или иначе плуваме в море от посредствена фотография, не е чудно че подобен стил на снимане и обработка се харесва от болшинството. Но там "фотографията" е на път да се изгуби (ако вече и не се е изгубила). Затова написах да поискате суровите кадри, да прецените до каква степен обектива играе някаква роля в снимката. За мен "ретуширане" отнемащо часове и вкарване на несъществуващи елементи в един кадър не трябва да се свързва с "портретната фотография". Наистина "чалга фотографията" ми допада много повече! Нещо като ПЛАНЕТА 4К, но още по-"шарп" още по-"блър", още по-цветно, наситено и стерилно [smilie24]
Успех на бъдещите притежатели на канон 6д марк 2
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Mogila   
Дата:   05-07-17 09:55

Един въпрос само. Ще те помоля да отговориш само с да или не:

Ти сравнявал ли си нови бройки на обективите, за които говориш?
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Alsand   
Дата:   05-07-17 09:59

metodiev_martin, Сега ще ви бъда благодарен, ако направите оценка и на моите "вкус, обща култура, образование, социален статус и т.н.", предвид това, че харесвам 35 Фото и авторите там.



Публикацията е редактирана (05-07-17 10:00)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: localhost   
Дата:   05-07-17 10:31

Очаквайте скоро хороскопи, рецепти и прогнози за мачовете [smilie5]


няма ли някой админ да затвори тая тема
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: jigsaw   
Дата:   05-07-17 12:26

Колега, темата няма нужда да се затваря, защото сама по себе си не е проблем. Проблем са мнения, които нямат пряко отношение към нея и от там се заформиха някакви спорове, които са извън темата. Ако трябва админ да прави нещо, то това е да изтрие всичко извън обхвата на темата, за да се прекратят нападките и деликатното заяждане. За да не се стига до тук, е необходино още в самото начало да се махат такива мнения и просто да се направи забележка. Това би било напълно достатъчно.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: metodiev_martin   
Дата:   05-07-17 23:07

Mogila, какво разбираш под "нови бройки"?
Втората версия на 85 1.2 ми е 2013
135мм 2012
не съм чувал въпросните обективи да имат разлика според това, коя година са произведени. Виж вярвам, че от бройка до бройка има разлика (при твърдите най-осезаема). Забелязах я когато купувах 135мм - основно в остротата и контраста. При 100мм стабилизирано макро, с три различни бройки снимах, но там разлика не видях и взех рандом. Преди време имах и две чисто нови 85 1.8 - абсолютно не можаха да ми харесат и двете - нито като цветове, нито като острота, нито като контраст - сума време си стояха опаковани в пликовете и ги продадох.
Да не говорим за разликата в 50мм АРТ сигми, но тука гравитираме около КАНОН...
Разлика обаче съм виждал голяма и в 35-тицата на Канон (първата версия), която също не можах да "обикна" - измити цветове, липса на острота и контраст, много аберации на 1.4.
За 85 1.2 още преди време писах, че е изключително специфичен обектив и не всеки може да го ползва и да извади максимума от него, сума хора тогава наскачаха, че видиш ли, това е ТОП ЪФ ДЪ топ - имаш ли го, значи си в джаза и нема кой да те бутне.
Странно обаче защо, много притежатели на въпросния обектив, масово снимат на бленда 2...
Както казах, всеки може да си го харесва, НЕхаресва, хвали, плюва. На мен аберациите по 2 пръста, трудният и муден фокус (с 1дх и 5д3) осезаемата липса на острота при отворени бленди, теглото и до някъде "бокето" не ми допадат. Преди да снимам с него, мислех че е най-върховния обектив, произвеждан някога, пъшках и аз по снимките в 35ру, правени с него, но реалността се оказа друга.
Венци Петров беше правил тестове на няколко портретни обектива, включително и на въпросния 85 1.2, ако ги намеря (и ако той ги е споделил публично) ще ги пусна тук, смятам, че ще бъдат интересни да ги видите.

И като за последно твърдя, че за репортажи канон все още нямат читав обектив на 85мм. Знам колко фенове има на 85 1.8 - със здраве да си го ползвате. Същото се отнася и за колегите с 85 1.2 - на фокус, на слука и каквото там още се казва [shtrak]
Пък дано доживеем съвременен 85мм 1.4 от канон...
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: midtone   
Дата:   06-07-17 18:55

@metodiev_martin
Има ПЛАНЕТА 4К?! Целият ми живот досега е бил лъжа...
(Коментара ми има точно толкова общо с Цанон 6Дм2, колкото и повечето по-горни коментари.)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Sauron69   
Дата:   06-07-17 19:43

За нетърпеливите:

Canon EOS 6D Mark II Begins Shipping July 27, 2017


 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: tishovsx   
Дата:   06-07-17 22:26

Еми...ще се купува едно, то се е видяло.
Легам си с чорапите, фърлям на боб, пала свещичка, моля се на сви свтии да уцеля нещо от тотото.Тръкам разни дитотий...то не бяха, пирамиди, фараони, златни незнам кво си, като ида в лавката, и оставям по 50-60 лева, ма за сега - греда.[smilie21]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: NNT   
Дата:   07-07-17 11:43

А дали ще направят същата "грешка" като с мк3->6д, където вторият имаше малко повече динамика?

offtopic: който мисли, че огледалките са мъртви, да пробва 1Dx2.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: lamerko   
Дата:   07-07-17 13:11

Що да е грешка? От една страна 6д е малко по-нов, а от друга - сензора му е 20мп срещу 22мп на 5д3 :)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: koleto.spasov   
Дата:   07-07-17 13:18

“грешка"[smilie3]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   07-07-17 13:29

Аз очаквам iso-то да е по-добро заради новия процесор...
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Sauron69   
Дата:   07-07-17 13:50

Май нама да направят "грешка" [smilie8]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: jorkin1   
Дата:   08-07-17 10:52

...не бях влизал в темат от две седмици.... глеам сони феновете продължават още да си мерят пи... кселите.... в темата за Канон камера...
Що не си ходите в някоя тема за 3D телевизори....??!!?

 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Sauron69   
Дата:   09-07-17 16:44

Хайде да се върнем на темата. След като dpreview писаха че динамиката на 6д2 е по-зле от тази на 5д4, почват да се появяват други данни за това. След обработка на роу файлове на 6д2 е излязло че са на нивото на 6д и по зле от 80д. Дано това да се дължи щото това са препродукшън камери и на проблеми на софтуера, ама... [smilie11]

https://www.dpreview.com/forums/thread/4178542
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Sauron69   
Дата:   09-07-17 18:37

Неофициално

https://lightful.github.io/talk/photo/sensor/DR_6D2_vs_6D_vs_5D4.png


 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Jk.freeman   
Дата:   09-07-17 18:52

ай стига ве, тва не мой да е вярно[smilie5]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Джъмбо   
Дата:   09-07-17 19:11

като гледам адоб още не са извадили роуупдейт, та кой знае какво и с какво сравняват[smilie8]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: fotograf123   
Дата:   09-07-17 20:11

[smilie5]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: midtone   
Дата:   09-07-17 20:38

Дано да е партенка, предизвикана от пре-продъкшън фърмуер.
Паживьом - увидим, обаче тази генерация на цанон май ще я пропусна. Сега почвам да разбирам хората, които мрънкаха за 4к, 2-та слота и разположението на фокусните точки. За мен всички тези неща бяха незначими, но не мога да кажа същото за динамичния обхват. Определено съм малко по-зле от щастлив.

 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: tishovsx   
Дата:   09-07-17 22:18

Че за какво ви е динамичен обхват, я си снимайте на воля. Канон за тия пари, толкоз и какво толкова е станало[smilie8]
Аз като канон маниак, не ме вълнуват тия неща, кефа-цена няма[cool]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Sauron69   
Дата:   12-07-17 16:57

http://www.heroworkshops.com/blog/6d2


Първи впечатления от реален човек
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Xizario   
Дата:   14-07-17 13:38

https://www.dpreview.com/forums/post/59773741

Поне не ни отрязват негатив сигнала.

Ако имах повече излишни пари сигурно щях да снимам и с канон и с никон. Едното за нощес и едното за през деня. Ама шанс.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Sauron69   
Дата:   20-07-17 13:08

https://www.dpreview.com/articles/3416153698/canon-eos-6d-mark-ii-dynamic-range


Canon 6D Mark II dynamic range falls behind modern APS-C cameras

 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: марвес   
Дата:   20-07-17 13:18

Вай, вай, вай... на теста дори може да се провери, че също е по-зле от 6D първа версия сензора при д'ръпане на плъзгачи в RAW.


http://store.picbg.net/pubpic/33/E2/8b8a563a659433e2.jpg





Публикацията е редактирана (20-07-17 13:19)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: lamerko   
Дата:   20-07-17 13:23

Нормално - сензора не е isoless, за разлика от другия.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: марвес   
Дата:   20-07-17 13:39

Не, не е нормално. Вече всяка кропка е ISO-less, с доста по-добри възможности от въпросния 6D Mark II, за няколко пъти по-ниска цена.

А нормално ли е да е по-зле дори от първа генерация 6D?

Изглежда Canon съвсем са спестили от мат'рял за бързи пари.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Ivodam   
Дата:   20-07-17 13:53

Усещане за греда....


[smilie7]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: lamerko   
Дата:   20-07-17 14:07

марвес: недей така ве. Дори Никон се усетиха, че има някои неща при ISOLess, които водят до задънена дупка и при новия им флагман D5 сложиха подобна матрица като на Канон-а:

https://www.shumen.org/images/d5-750.png


Ами, да - НОВИЯТ флагман на Никон е пълна нула - всяка кропка го отнася :)



Публикацията е редактирана (20-07-17 14:08)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Mogila   
Дата:   20-07-17 14:31

Марвес я отиди на исо 100 0ev, премести върху лице и коментирай пак?
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: марвес   
Дата:   20-07-17 14:58

lamerko - какви са ограниченията при ISO-less матриците? Сериозно питам, не са ме информормирали и запознали с проблема.

Mogila - 0ev няма смисъл да се гледа при RAW кадър (ако намекваш за цвят, защото всеки RAW конвертор различно цветопредаване вади), но това е сериозна разлика:


http://store.picbg.net/pubpic/9A/FE/4c371f0d329d9afe.jpg

 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Mogila   
Дата:   20-07-17 15:03

0 ев няма смисъл да се гледа ли :-) Ами погледни колко повече детайл има 6дто. Просто няма брутално шумоподтискане като на другите, затова шуми като го избичиш на +++ ев.

За мен е важно как изглежда един файл до към +1 ев а там канона е доста по-добре.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: марвес   
Дата:   20-07-17 15:16

Това зависи и от обективите, фокусът... знаеш го, по DPreview сравненията на матрици не трябва да се обръща внимание на рязкост и цветопредаване :)

++++ ev е супер гот за пейзажи, а и всяка друга сцена с голяма динамика... не се налага да се правят клинове от по няколко кадъра.

Плюенето настрана, разцъквам си тези дни Canon 6D и е доста яко тяло (само на централна точка) [beer]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Mogila   
Дата:   20-07-17 15:19


https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-07/1500553016_iso1000ev.JPG


Ако смяташ, че е от обективите сравни с друга камера. Примерно сони а9 с 6д2 на ISO100 0ev :-)



Публикацията е редактирана (20-07-17 15:22)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: chefo1979   
Дата:   20-07-17 16:25

Mogila [smilie24]

 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: alext   
Дата:   20-07-17 17:40

Детайлът по- лицата на 0еv е в пъти повече дори от камери без AA филтър. Интересно дали не са напънали там в raw. Ако не, браво. Иначе, че не може да се дърпа от сенките по традиция, е ясно.



Публикацията е редактирана (20-07-17 17:40)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: koleto.spasov   
Дата:   20-07-17 17:55

Плюенето настрана, разцъквам си тези дни Canon 6D и е доста яко тяло (само на централна точка) [beer]

[smilie24]



Публикацията е редактирана (20-07-17 21:28)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: hotsnail   
Дата:   20-07-17 21:28

Да де всичко хубаво ама сега сравнението трябва да се прави с Д810 и А7р2. Щото цените на тия камери падат и доближават цената на новото 6д мк2. Отделно е, че Никон и Сони ще обновят сегашните нисък клас апарати в следващите месеци......

Разликата и в детайл и в цветове и в шум спрямо старите никони и сонита е толкова в полза на Никон и Сони, че тоя нов канон може да се определи само като грандиозен провал......

Явно нарочно Канон не искат да направят хубав евтин фул фрейм....или просто толкова си могат. Все едно това ужасяващо представяне като сензор и не наличието на смислен фул фрейм безогледален апарат изхвърлят Канон от списъка сериозни фотографски фирми въобще.



Публикацията е редактирана (20-07-17 21:31)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: марвес   
Дата:   20-07-17 21:40

Mogila - зуумнах и не видях въобще повече детайл в кропа от 6D2, лъже те по-високия контраст :) Което не значи по-добър RAW/сензор.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   20-07-17 22:36

Да сравняваш камери от секънд хенд маркет с нови такива на база цена е абсурдно.
Гледайки мненията мисля, че във всяка снимка имате нужда от 6 стопа плъзгане на сенки и затова хич не ви дреме, че на до +1EV картинката е приказна.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: hotsnail   
Дата:   20-07-17 22:44

Dobromir_Kalenikov говоря за нови камери просто от предното поколение.

Несериозно е за 3 години развитие Канон да изостанат с 5.....
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: metodiev_martin   
Дата:   20-07-17 22:46

hotsnail
....изхвърлят Канон от списъка сериозни фотографски фирми въобще
И това отива за книгата с "фотфо-форумни тъпизми част 1". Все още търся спонсор и издател, но предлагам pre-order чернова - архив от скриншоти в ниска резолюция и jpeg (като картинките са с малко шум в сенките, защото матрицата {на монитора} ми е е DELL). [smilie5]
Едно време ми беше странно, после ми стана смешно, сега вече ми е и тъжно да чета такива неща...
Защо съсипаха здравната система и профилактичните прегледи, защо ????
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: ivo   
Дата:   20-07-17 22:50

Несериозно е за толкова години да не сте се научили да мерите и експонирате правилно. 6 стопа наляво-надясно? WTF?!
А после - камерите им криви
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: BXMarkov   
Дата:   20-07-17 23:00



Рано е да се правят окончателни оценки на база тестове с pre-production камери [smile]

 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: марвес   
Дата:   20-07-17 23:05

Добре, извинете в такъв случай, че не знам как да експонирам правилно и съм твърде неук, че да коментирам новото отроче на Canon с приказна картина до +/- 1EV, само за майстори във/на/у фотографията [beer]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: fotograf123   
Дата:   20-07-17 23:32

[smilie5] [smilie5] [smilie5]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Mogila   
Дата:   20-07-17 23:44

Добре де вие нормални ли сте да кажете че не виждате повече детайл?


https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-07/1500553016_iso1000ev.JPG



Значи каквото и да е на снимката вие си знаете вашето..
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Mogila   
Дата:   20-07-17 23:56

Автор: hotsnail
Дата: 20-07-17 21:28

"Разликата и в детайл и в цветове и в шум спрямо старите никони и сонита е толкова в полза на Никон и Сони, че тоя нов канон може да се определи само като грандиозен провал......"



https://c1.staticflickr.com/5/4307/36052494095_e40617c360_o.jpg



Аман от сляпо плюене. Ако на тази снимка не виждаж сериозната разлика в полза на Канона значи нещо не ти е наред.

 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: hotsnail   
Дата:   21-07-17 00:01

Mogila виждам че няма Фокус със сонито и това е ОК - грешки стават. Обаче Канона вече е прегорял т.е. Не става . Показа пример с който метна около един камион пръст в гроба на любимата марка. Така ги закопа, че и принтер не бих си купил от тая марка.


Точно твоя пример илюстрира перфектно защо трябва да можеш да направиш +6 стопа и да има картинка все още. Не защото не можеш да експонираш. Простичкия проблем е, че реалния свят има огромна динамика и това исторически е било голям проблем. С новите (на вече 4-5 години) сензори в Никон и Сони тоя проблем се реши. Дори Канон д80 е доста добре като за кропка. Ама явно Канон фул фрейм не могат да направят.

Това е примера могила с който и на децата става ясно, защо новото отроче на Канон е боклук и съвсем очаквано марката отива към вечните ловни полета



Публикацията е редактирана (21-07-17 00:14)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: koleto.spasov   
Дата:   21-07-17 00:08

Е то при сони често стават грешки с фокуса :), нищо, дори и да няма фокус после с динамика ще се компенсира. [smilie18]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: марвес   
Дата:   21-07-17 00:09

Автор: Mogila
Дата: 20-07-17 23:56

Аман от сляпо плюене. Ако на тази снимка не виждаж сериозната разлика в полза на Канона значи нещо не ти е наред.


Пропускаш нещо!
Снимката на 6D2 е правена с Canon EF 85/1.8
Снимката на a7RII е от Sony FE 55/1.8

85мм срещу 55мм, и двете фулфрейм!
Приравнения мащаб идва от много повечето пиксели на Сонито!


И да, 6D2 няма повече детайл в RAW кадъра. Не разбрах откъде е дошло това самовнушение...
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Mogila   
Дата:   21-07-17 00:11

Разбирам, че може да е станала грешка във фокуса. Затова по горе сложх картинка с д750. Сравнявах и с други камери. Все грешка ли е навсякъде?

Защо ли изобщо пиша, като каквото и да видите вие си знаете вашето.



Публикацията е редактирана (21-07-17 00:14)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: fotograf123   
Дата:   21-07-17 00:12

определено см съгласен с Автор: hotsnail
Дата: 21-07-17 00:01 [smilie18]

 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: марвес   
Дата:   21-07-17 00:14


http://store.picbg.net/pubpic/CF/FF/61a4a3831bd7cfff.jpg

 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: koleto.spasov   
Дата:   21-07-17 00:15

И аз съм съгласен, че фокус няма, няма и да има[smilie18]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: lamerko   
Дата:   21-07-17 00:15

Сони да няма ФОКУС? Грешки при СОНИ? А стига ве [smilie18]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: марвес   
Дата:   21-07-17 00:25

Ето и реално какво се случва с "детайла", като пак искам да уточна изключително важната информация, че 7RII кадъра е с 55мм обектив, 6D2 е с 85мм обектив, което чисто технически е в предимство на Canon-а, но той пак издиша откъм детайл


http://store.picbg.net/pubpic/12/7B/49b07e997478127b.jpg

 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: hotsnail   
Дата:   21-07-17 00:26

конкретните снимки в р2 мисля, че имаха проблем и някъде ДПР си го писаха. 55-цата им беше децентрирана по спомен ако искате потърсете.


Знаем и аз и вие че в практиката дори с Канонски обективи Сонито е по-добро като АФ. Няма какво да го спорим това. Факт е. За това и голямата част от Канон профитата вече имат по едно или две сонита в торбите. За това във всички Канонски про форуми има секция Сони......


Свърши талибанското време. Приемете реалността. Канон става фирма за обективи като Сигма. Дните на добрата стара ДСЛР-ка с лого Канон приключиха с пускането на 6д мк2......

Дори да се пените сега, дори да подскачате, много от Вас ще идат и ще си вземат по едно гадно Сони. Тъй да има, щото с хубавите обективи които сте си накупили Сонито работи по-добре и прави по-добри снимки.....

Плюите, подскачайте и мен би ме било яд при подобно представяне. Аз също бих псувал и плюл. Дали другия отбор или любимата марка няма значение.

Не се притеснявайте на А7р2 ще има тепърва яки промоции. Много пъти по-добър избор е. Хем и сега ще е на цена конкурентна на канонския боклук. Пък и ще си ползвате обективите от Канона с кеф - 16 стопа динамика, точен фокус, 4к видео, следящ фокус по очите (ако си вземете сонско обективче някое), по-малко апаратче, повечко функции, зебри, пийкинги, зумване, превю на експозицията, истински цветове не зелени човечета. по-хубава каритнка във визьора на тъмно - всъщност дори ще знаете какво снимате.

Аз си накупих бая обективи на Канон байонет и съм доволен. Е не са от Канон (стана дума че освен при дългите обективи са не малко назад). Ама Сигма и Тамрон правят много добри неща напоследък и са на пари които мога с малко зор да си позволя.



Публикацията е редактирана (21-07-17 00:35)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: марвес   
Дата:   21-07-17 00:39

И сега изтеглих и разгледах 6D2 vs a7RII кадрите на ISO100

Всъщност, Сонито вади същия детайл с 55мм обектив, колкото и канона с 85мм, което общо взето е огромно предимство за A7RII [smilie3] А пък и ако наистина този 55мм сони е бил децентриран, както дпревю си били признали.....
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: марвес   
Дата:   21-07-17 00:46

DPReview е абсурден [smilie5] много смешно мащабира и част от качените кадри са покъртителни...

Теста им изрязка до изрязка от различни камери става ЕДИНСТВЕНО И САМО за сравнение на шум при различни светлочувствителности, и пак с едно наум, че като разпънат 42мп/55мм обектив до 26мп/85мм обектив става трагично лъжливо всичко видяно.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Mogila   
Дата:   21-07-17 00:52

Хайде сега децентрирани обективи тва онова. На д750 и той ли е децентриран?

А това, че тези тестове са с препродукшън бройка не го споменавате изобщо[smilie18]

Нито ми е любима марка Канон нито нищо. Бил съм с Сони, бил съм с Никон. Предпочитам да гледам обективно и реално.

Както и да е. Диалог с хора като вас е пълна загуба на време.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: марвес   
Дата:   21-07-17 00:56

Mogila - показах с кадри и факти защо грешиш при сравнението със сонито :)
между другото, 7RII също е препродакшън версия (кадрите от него).

не е нужно да се обиждаме, просто разгледай внимателно колко заблуда са вкарали DPReview в изрезките.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Mogila   
Дата:   21-07-17 01:04

марвес Сигурно има грешки не знам. Просто гледам това, което за предоставили и сравнявам с д750, а9.

Като виждаш, че има грешки и абсурдни неща, защо ги използваш да защитаваш твоята теза? Това е присъщо за хейтърите и сляповярващите фенове.

Хотснейл пък даже не гледа и не мисли :) Той просто плюе[smilie18]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: hotsnail   
Дата:   21-07-17 01:05

и кое ти е обективно - цъкал си 40 минути да намериш ъгълче от д810 или а7р2 с малко мазен детайл...страшна обективност......

99% от кадрите дето са публикувани са по-детайлни с А7р2 от колкто с 6д мк2. Отидох и ги гледах. Гледах и с никона. Няма място за сравнение.

Знаеш че точно ДПР като тестват Канонски обективи публикуват кадри с А7р2 защото детайла и картинката е по-добра от 5Дс - факт. Виж кое да е ревю на Канонски обектив от последните 2 години.

Трябва наистина да си промит мозък за да твърдиш че 24мп байер вади повече детайл от 36 или 42мп........отделно от трите камери вероятно канона е с най-силен АА филтър. Това пък е хубаво, защото пречи на моарето, но Канон заради това нямат хубав детайл. Аз бих предпочел сонито да има хубав АА филтър като Канон, вместо да онанирам на студийните кадри на ДПРевю. Та липсата на детайл при Канонските камери за мен е предимство......



Публикацията е редактирана (21-07-17 01:07)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: марвес   
Дата:   21-07-17 01:05

.



Публикацията е редактирана (21-07-17 01:08)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Mogila   
Дата:   21-07-17 01:26

Оо изобщо не съм цъкал :) Сравних го първо с д750 че нали бил много по добър от този 6д2 и помислих, че има някаква грешка. После сложих в сравнението а9, че той нали не греши и е най-яката камера в момента ама и там същата греда. Яко шумоподтискане.

А за липсата на детайл в канонските камери...хахахаха... това няма смисъл да го коментирам. Снимките от 6дто, което ползвам в момента има брутален детайл.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: hotsnail   
Дата:   21-07-17 01:26

Точно тоя 55 с който тестваха а7р2 е децентиран!!!!

Ето ти пост от ДПревю от 18-ти март 2016 (Ричард Бътлър е един от хората дето правят ревюта)


By Richard Butler (2 hours ago)
Our chart is large enough and distant enough that it shouldn't be possible to get that kind on mis-alignment and still have the correct framing of the test scene.

This strongly suggests our studio 55mm has become decentered. It's something we'll have to look into.


Ето тука съм писал

http://www.alphaforum.net/forum/viewtopic.php?f=71&t=5091&start=330
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: hotsnail   
Дата:   21-07-17 01:28

Ето тука дори в статията са писали, че бройката им 55/1.8 не е наред!

Comparison Review: Sony FE 50mm F1.4 ZA vs 55mm F1.8 ZA
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: lamerko   
Дата:   21-07-17 01:30

Сега и калпави обективи... убихте всичко деЦко у мен! Не ща да чувам за Сони [smilie2]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: hotsnail   
Дата:   21-07-17 01:34

Каноните не са с лош детайл. Ама имат нормални АА филтри и не правят моаре. Това е доста важно според мен.

Сони и в по-голяма степен Никон слагат супер слаби АА филтри. Това е проблем при заснемане на сцени в които има текстилни изделия - дънков плат, дантели и подобни неща. В най-грозните примери които съм виждал, бяло перде на прозорец става с наситени червено сини петна. Конкретния пример беше с сниман А7м2. Аз две години съм го ползвал тоя апарат и най-лошото мое постижение е едва забележимо петно с червен отенък на едни дънки. Ако снимаш интериори може и да е голям проблем понякога.

Та за детайла на Канон не е зле, просто имат хубав АА филтър и на студийни тестове с хубави обективи обикновнео вадят малко по-слаби резултат за детайл при еднаква или близка резолюция на сензорите.

Ама това е студиен онанизъм и няма кой знае какво общо с действителността както и сам ти казваш.

ако имам избор бих предпочел филтъра на Канон и по-ниския детайл



Публикацията е редактирана (21-07-17 01:34)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Mogila   
Дата:   21-07-17 01:34

Офф писна ми вече.



Публикацията е редактирана (21-07-17 01:36)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: hotsnail   
Дата:   21-07-17 02:05

могила писва ти не писва ти това е да се води дебат. Първо вадиш манипулативни, неточни и още повече неподходящи примери.

Еми не става 6д мк2 спрямо конкурентите на картинка. Факт е, както и да го въртим.

Ако толкова си харесвате марката дайте реални неща за които си заслужава да се ползва 6д-то мк2 и да се води реален дебат. Дали 26 някак ще е повече от 42 ...ми не е повече от 42.

Аз от това дето разбрах от смислените мнения тук е:

1. Канон е най-добрата марка за телефото обективи и камери за тях. С това не споря. Вероятно е така.

2. Писаха ми и едни хора на лични, че визьора оптичния има предимства при репортажна фотография - по-малко уморява очите. Вероятно и това е така.

Та от това дето разбирам единствените рационални причини да се загледа въобще по ДСЛР човек в момента са:

1. по-богатия набор теле обективи със собствен байонет т.е. неща над 200мм

2. щадящия зрението визьор ако се ползва камерата редовно повече от 8 часа на ден

В общи линии за спортна и репортажна фотография има смисъл от ДСЛР. Ако не снимаш нещо подобно явно това 6д и всяка дргуа канонска камера е много осезаемо по-лош избор от А7-ца 2-ро поколение дали А7м2 или А7р2 според възможностите.



Публикацията е редактирана (21-07-17 02:06)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: koleto.spasov   
Дата:   21-07-17 02:54

Значи, ако не се снима спорт или репортаж сони са ноюер 1 хахахаха и причината е визьора риашли, че се уморяват очите От смях щях да събудя детето. Това беше по-яко от“ няма фокус, но си е ок за сони“

Сега се сетих, като каза, че вече в канонските форуми има раздел сони, хвани прочети там как сватбените фотографи снимат булката по пътя към олтара и тогава си помисли, какво написа в тая тема.



Публикацията е редактирана (21-07-17 03:10)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: hotsnail   
Дата:   21-07-17 07:56

Мога да ти кажа как я снимат с а7р2 за да не и прегори роклята :-)

Щото иначе трябва да правят hdr с 1DX-a
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: koleto.spasov   
Дата:   21-07-17 08:26

По добре да й преговори роклята, от колкото да взимам фокус и да стоя "като" бот, докато булката мине на определена равнина и да снимам, понеже ме е страх да снимам движещи обекти :) Това е дискусия между иУзъри на сони. И как минавъм на ръчен фокус със система за 10к,понеже няма никой във визьора-за това ги болят очите... И аз искам безогледалка, да не мислиш, че не искам....
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: kvakioh   
Дата:   21-07-17 15:07

6d-то новото/старото е най-обикновен и най-евтиния ФФ в листата на Канон. Няма голям смисъл да бъде сравнявана с 7R, 7R mk2 и т.н. Тъй като дръпнаха доста Сони, наистина, откъм сензор най-вече и недотам с останалата част от хардуера, този нов 6Д най-добре и правилно да се сравнява с А7 първо производство. Така поне откъм хардуер са близки (с изключение на автофокус и батерии и някои други недостатъци, които са минус при Сони).
Винаги има някакво надцакване при марките. Сега 26Мпикс, да не са 24, като всички останали. При обективите същото го има като цифри и мм.
Прави са линиите на ползващите DSLR, трудно или като някаква добавка взимат безогледалка, дори и с по-добра картинка и т.н, което е крайния желан резултат. Прескочилите оградата или пресекли линията понякога не са доволни, понякога са. Това е индивидуално.
Разбирам го Кирил, иска всичко да е наравно и да е с постоянни темпове, да има битка, сборване на не само параметри и графики, но и на хардуер, способности и сила от всички марки. Уви, някои спират Vaio, не правят лаптопи, но правят екстра сензори за камери, други правят ленти все още и обективи за доста марки, а безогледалките им имат някои орязани екстри...
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Xizario   
Дата:   21-07-17 16:09

@kvakioh напълно подкрепям.

6D MKII ще се купува, а 6D е в историята вече. (Даже мисля да продам моето скоро)


Същата е ситуацията при производството на всяка електроника, не само на фотоапарати. Производителите на автомобили правят абсолютно същото нещо.

Дори производителите на телефони удариха гредата. Имаше период в който за 1-2 години преминахме от копчета на тъчскрийн и голямото надпреварване. Сега всяка следваща година получаваме същото нещо от миналата със малко маркетинг привкус.


Фотоапаратите отдавна са на лимита, а развитието и иновацията беше между 2002 и 2007. Тоест онези 5 години във времето, когато купуваш нещо днес и утре вече е старо.

А последните 10 години нещата не са мръднали изобщо и в момента фирмите просто произвеждат и разширяват производството за да произвеждат повече. Пипнат леко това онова, но няма много много на къде да се пипа.


И след 10 години няма да получите по-висок динамичен обхват, защото вече е много много близко до идеалният теоритичен максимум:

http://www.goo.gl/exEpps
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: kvakioh   
Дата:   21-07-17 16:27

Единственият въпрос, който е вълнуваш е защо старото 6Д не е под цената на А7, ако ще си сравняваме. Като втора ръка същото...Това е по-притеснително, отколкото някакви си тестове и т.н.
1000-1100лв. приравнено от чужда валута) трябва да е цената и на двете, а има оферти само за 7Д за тия пари. ЗА другата камера няма такива правилно ниски цени.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: mogila   
Дата:   21-07-17 20:28

Смениха файловете от д750.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Simbon4o   
Дата:   21-07-17 21:59

Пред, след продукшън... все тая. Щом са пуснали теста значи е финална бройка и е излязъл съпорт от адоби. Камерата ще се продава понеже както се вижда и тук има канонци, които ще си купят всичко на марката без значение какво може...

Да камерата е с динамичния обхват на 5д2, ама какво от това :). Просто хората, които това не им харесва няма да си го купят... Хората, които не искат скапано видео - няма да си го купят... Въобще както повечето ДСЛРи в последно време ще си ги купят хора гледащи марката (да им говори нещо, да са я чували) и в случая искащи и фул фрейм... рекламните клипчета в нета го представят добре, значи ще се продава.

Хората като спорещите тук (хора с някакъв интерес в тестове и като цяло техничари) дефакто са много малко на фона на невежите и феновете на марката.

Ще кажа само още нещо :) тук водите войни, но дефакто няма никакво значение. Канон си играе играта с останалите производители и си правят с нас каквото си искат. Никоя камера на канон не е директна конкуренция на никоя камера на сони или никон или каквото и да е... и става все по-очевидно, че спъват това и онова нарочно. Те ни клецат, ние се караме кой ни клеца по-добре [smilie5]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: tishovsx   
Дата:   21-07-17 22:09

[thankyou] [thankyou] [thankyou]
Симо, тая истина дето я пишеш е от почти две години, много са го казвали и аз ще го кажа, шогуните не се конкурират! Има за сони-сан, за канон-сан и други туранаги.

[beer]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: lamerko   
Дата:   21-07-17 23:15

Хейта по Канон се увеличава, но тези като hotsnail, които бързат да ги погребат не осъзнават, че всъщност Канон имат успешна и печеливша политика. Финансовите резултати говорят сами за себе си, а най-интересното е, че потребителите на Канон не се свеждат до "канонци, които ще си купят всичко на марката без значение какво може" - престижните класации и изложбите ясно го показват. Канон несъмнено е комерсиална компания, Сони е техничарска, Никон търсят някакъв баланс между двете и са напът да паднат от стола, Фуджи внасят малко свежест в различния си подход. Ако съдим по класациите - Канон са най-добри, Никон ги следват, но губят почва, Фуджи неочаквано набират скорост, а Сони... Сони ги няма в класациите. Просто нещо за размисъл, макар и да знам, че ще започнете да анализирате от от към кривия макарон, но фактите са си факти :)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: stukloplast   
Дата:   22-07-17 12:40

В класациите за най лош апарат ги няма сони, да...[smilie18]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Ivodam   
Дата:   22-07-17 13:44

написа:

> Хейта по Канон се увеличава, но
> тези като hotsnail, които бързат да ги
> погребат не осъзнават, че всъщност
> Канон имат успешна и печеливша
> политика. Финансовите резултати
> говорят сами за себе си, а
> най-интересното е, че
> потребителите на Канон не се
> свеждат до "канонци, които ще си
> купят всичко на марката без
> значение какво може" - престижните
> класации и изложбите ясно го
> показват. Канон несъмнено е
> комерсиална компания, Сони е
> техничарска, Никон търсят някакъв
> баланс между двете и са напът да
> паднат от стола, Фуджи внасят
> малко свежест в различния си
> подход. Ако съдим по класациите -
> Канон са най-добри, Никон ги
> следват, но губят почва, Фуджи
> неочаквано набират скорост, а
> Сони... Сони ги няма в класациите.
> Просто нещо за размисъл, макар и да
> знам, че ще започнете да
> анализирате от от към кривия
> макарон, но фактите са си факти :)


Няма нищо неочаквано при Фуджи...


[smilie7]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: tishovsx   
Дата:   22-07-17 13:56

Аз нямам нищо против Канон, снимам си и с него, нищо, че е архивен.
Ама искам от канон да направят безогледалка с визьор, с тъч и ФФ и т.н
И пак ще си купя канон, ама няма да го направят, не защото не могат, а защото така са се разбрали туранагите. А ние тука десет човека спорим за глупости. Я си сипете по една ментичка със спрайт и малко лед и да ви не е на "туранагите"

[smilie21]

ПП Ако добавите и малко мастичка е фантазия...



Публикацията е редактирана (22-07-17 14:16)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: midtone   
Дата:   22-07-17 14:03

Току-що получих спам от amazon.co.uk с предложение да си го купя за 1999 паунда, което е около 2600 долара. Не са малко нагли тия. Интересно ми е дали ужасяващите ревюта ще намалят продажбите, или паралиите с промити мозъци ще го купуват като топъл хляб?
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Pavlov   
Дата:   22-07-17 14:41

Снощи цяла нощ съм дърпал от братушките последната Светла Стая, дето има поддръжка за 6D II. Дръпнах и няколко RAW-а, и ги пуснах през конвертора, с обичайните си настройки. Ами - има повече шум от дъртата ми (вече) кропка D7100. Повече детайл не се забелязва. И това ми било фулфрейм?!? [smilie5]
Според мен ще е пазарен провал за Canon. Не виждам кой би си го купил.



Публикацията е редактирана (22-07-17 21:42)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: hotsnail   
Дата:   22-07-17 17:35

Ламерко то бива да си захлупен.

Сони станаха номер 2 при фул фрейм камерите със сменяема оптика! Задминаха Никон.
Това не е малко постижение.

С А9 и очаквания нов А7 може догодина в някои региони да са номер едно на фул фрейм пазара. Особено с тоя 6д няма да имат проблем с Канон.

Ако видиш пък отчета на Канон ще забележиш, че фото бизнеса им е на доизживяване. Реално пари от камери канон почти вече не прави. Те още преди няколко години казаха, че се оттеглят от фотографията съвсем официално. Това че промитите мозъци тука не ви изнася да чуете какво казват от Канон си е ваш проблем.


Между другото и Олимпус са оставили фотото само за престиж и то от много години. Канон ще е същото. Просто то фотография трудно се правят пари.

За момента само никон, Сони, Панасоник и Фуджи се надяват и пари да извадят от фотография. За другите фотографията е хоби....

ПП от горните 4 никон нямат избор. Пък и за никон чакаме да чуем кой е новия стопанин на къщата, дали ще е Фуджи или някой друг. Та реално на пазара има три фирми от които да чакаме интересни неща - Сони, Панасоник и Фуджи.



Публикацията е редактирана (22-07-17 17:38)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: fotograf123   
Дата:   22-07-17 19:10

[smilie25] [smilie25] [smilie25]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: lamerko   
Дата:   22-07-17 22:33

hotsnail - все още не осъзнаваш, че говоря не за техника и класация за такава, а за снимки и класация за такива. С други думи - говоря за крайният продукт от тези камери.

За останалото - да, спамя и тролвам (всъщност не съм против Сони), но просто няма как да се сдържа да не подсоля постовете за Сони в темата за КАНОН. За вас Сони са велики и няма други - ОК, но си задръжте точно този тип мнения във вашите теми. Донамиката си е динамика, но пак казвам - гледа се крайния резултат.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: fotograf123   
Дата:   23-07-17 00:28

Искал да подсоли постове на сони фенове в тема за канон [smilie18]

 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: hotsnail   
Дата:   23-07-17 02:07

Ами при мен е въпрос на технологии, цена и добро инженерство. Сони предлагат най-доброто по тия критерии с много голяма разлика вече 10-тина години.

Никон са може би второ място и малко след тях са Канон и Фуджи.

Канон ми се иска да вярвам, че имат най-добра перспектива да предложат конкурентни продукти. Ама те показват нещо готино като 80Д. Дори показват добре обмислен байонет като ЕОС-М. Показват много добър дуал пиксел фокус. Човек си мисли от това до смислен фул фрейм безогледален е една крачка. А те пускат 4, 5 тотално объркани камери.........



Публикацията е редактирана (23-07-17 02:10)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: metodiev_martin   
Дата:   23-07-17 18:46

чета и не мога да разбера, защо продължавате да се връзвате на плешивия чичко, който публично се натиска да му дадат да тества А9 с някой твърд цайс. Динамичен обхват, детайли в сенките, ама ти като си изтъкан от посредственост и некадърност и Хаселблад да притежаваш, все тая. Абсолютно губене на време и откровен спам е тази тема от седмици насам.
Ако всичко при СОНИ беше цветя и рози, Metabones нямаше да станат милиардери на техен гръб .[smilie23]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: midtone   
Дата:   23-07-17 21:05

@metodiev_martin
Хей, много от нас са възплешиви чичковци, ко сеа, лошо няма.
И не си прав за динамичния обхват, защото ми писна да снимам бракети от ръка. По неволя станах цар на луминозити блендинг, стига толкоз. Колко трудно е да направиш фулфрейм с 13 Evs на разумна цена? Аман от маркетингови номера. Колкото и да им се иска на цанон, нещастен аматьор като мен няма да си купи 5Дм4.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: vgramatikov   
Дата:   24-07-17 13:51

Много умувате за неща които по принцип не са свръх сложни за обсъждане.

1.
6д2 е супер камера и най-голямата издънка е сензора и липсата на 4к. Колко хора няма да си го купят заради това и най-после ще им писне да чакат и ще си вземат друга марка ще видим с времето.

2.
Сони по дефиниция като инструменти за фотография са по-напред технологично но изостават на практика. Все още ДСЛР-ите имат живота на батерията, по-бързия автофокус, по-добрата ергономия и по-голям набор от обективи / нативни / на по-добра цена. Разбира се това скоро ще се промени.

3.
С ДСЛР-и лека полека ще останат да снимат само професионалисти които имат строго специфични изисквания към техниката си или просто поради твърде голямата инвестиция в система.

4.
Сони до сега нямаше как да навлезе толкова в професионалния клас където обикновено се търсят бързи камери с добър автофокус. Но камерите им все повече заприличват на "ДСЛР-и" с а6500 и А9.
Също добрите сензори привличат допълнително фотографи занимаващи се с студийна, пейзажна, портретна работа или общо взето всичко без спорт.

5.
Сони са перфектни за хибридния артист. Можеш да правиш видео, фотография. Да ползваш адаптери и всякакви обективи които липсват за ДСЛР-системите.

6.
Безогледалките са много по-лесни за ползване от любителите и начинаещите поради ред причини.

Извод:

1. Рано е да погребвате ДСЛР-а поради много съображения.
2. Ако нещата продължат в същия дух и Канон/Никон не започнат да с инновативни решения отговарящи на новата ситуация на пазара просто ще заемат все по-малък пазарен дял = все по-малко парички = все по-малко иновативни решения. Това вече се случва всъщност.

До тогава Канон 6д мк2 макар и с слаб динамичен обхват и лиспа на 4к видео си остава един префектен ДСЛР които става практически за всичко за разлика от 90% от камерите на Сони. Байонета на Канон все още предлага едни от най-добрите решения за всяка фотографска цел.

Останалото са лайшки умозаключения на любители каквито явно са повечето в този форум .

Никон д750 е най-приятната ДСЛР камера на пазара в момента с доста бюджетни решения като оптика от страна на Никон.
Ценово и като възможности трудно нещо може да конкурира система Д750 + 1.8G серията на Никон. [beer]

Останалото са лигавщини :)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Sauron69   
Дата:   24-07-17 14:56

Pd го е обобщил добре [smilie24]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: marrio31   
Дата:   24-07-17 21:46

Е няма ли кой да я изчисти тая тема от спам,сонита монита..темата е за новия канон,като искат да пишат за сонита да си направят тема,тоя форум вече яко се омаза[smilie23]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: hotsnail   
Дата:   24-07-17 22:32

PD ако още си вярваш добре. Прочети си точките и пак си погледни изводите. Ако казваш, че АФ на Сони при а6500 е ОК то значи е ОК и при а6300 - защото е един и същ - с изключение на стабилизацията, грипа и един два бутона камерите са напълно еднакви. Ако е ОК на а6300 най-вероятно е ОК на а7р2 където е същия, но малко по-ранна версия. А вероятно е приемлив на А7м2 където е същия, но върху по-малка част от сензора. А вероятно и на а6000 става, защото е същия 4D фокус, но без екстрата за адаптирани обективи и с малко по-несигурен следящ фокус. Което пък значи, че от всички актуални модели на Сони само а7с2 не става за всичко. Това май е и очаквания резултат? Така де и какво излезе 90% от камерите по твое описание са си напълно наред и конкуренти на ДСЛР. Я пак си виж изводите.

Да допълня че тази година т.е. последните 6 месеца Сони пуснаха 5 напълно нови обектива (може и да пропускам някой).

Канон не са пуснали нито един последните 13 месеца!



Публикацията е редактирана (24-07-17 22:57)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: kvakioh   
Дата:   24-07-17 22:57

Всичко при Сони се промени след А6500, А7 II, А7R II, A7s II. Преди това- мазало. Позачистиха го. Толкова за тях. Гадно е човек да си купи А6300 и после много набързо да се усетят от марката и да пуснат А6500...
Няма нужда Канон да пускат толкова нови обективи, имат палитра за всичко. Е, понеже понякога не пасват както трябва на Сони, може да им се сърдим. За 1-2 мин, след това не. Все още си вярват oт марката, че доста хора ще скочат и наистина се случва, че няма да вземат 6Д II, а 5Д IV.
А, преди няколко дни обявиха, че Канон купили YOungnuo, така че ще има евтини стъкла бол, светкавички, чаши тип "обектив". Може би точно за безогледалките някои нови стъкла...Не бива така да се зачеркват нещата. Значи в следващите месеци- преорганизация и нови неща. Каквито и да са. Все пак, дано не са някакви гонитби за 150 милиона обектива само като бройки.



Публикацията е редактирана (24-07-17 23:02)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: DartMol   
Дата:   24-07-17 23:06

hotsnail
Дата: 24-07-17 22:32

... и при а6300 - защото е един и същ - с изключение на...
... на а7р2 където е същия, но...
... на А7м2 където е същия, но...
... и на а6000 става, защото е същия 4D фокус, но без...

То верно всичкото е същото, ама не баш... :)

По въпроса с обективите - от Сони още няколко шестмесечия трябва да пускат обективи, докато понастигнат 'палитрата' стъкла на Канон.

И все пак, тамата е за 6д2
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: hotsnail   
Дата:   24-07-17 23:10

Квако казваш нещо вярно. Това 6д си е скопено нарочно и от към ц-лог и от към 4к и от към сензор и кой знае още колко дрдболии за да принудят профи клиентите си да взимат две 5д мк4-ки. Предполагам с предния 6д са се почувствали прецакани, когато всички са избрали 6д за втора камера.

Друго обяснение наистина нямам.....

За обективите далеч не се вижда как канон имат всичко. Аз не можах и един да си харесам, хем дадох 800 лева за адаптер. Да са живи и здрави сигма и тамрон

ПП от моята камбанария разликите от а6300 до а6500 не мисля, че си струват парите за а6500. Все пак почти всички обективи са стабилизирани....аз поне си го харесвам моя а6300. Харесвам стабилизацията на а7 серията, но само за нея не бих дал 1000 лева. Всеки си прави избора де а6500 си има стабилизация, бутони, грип, тъч екран



Публикацията е редактирана (24-07-17 23:16)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: kvakioh   
Дата:   24-07-17 23:17

Кирил, и на мен ми е скъп за момента Фуджи средния формат или Хаселблада безогледалката, но инерцията е набрана...[beer]



Публикацията е редактирана (24-07-17 23:17)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: hotsnail   
Дата:   24-07-17 23:23

Добре де а по темата хората с Канон виждате ли достатъчно в новото 6д за да го предпочетете пред 5д мк3 примерно? Какво му е по-хубаво?

А как ви изглежда обективно спрямо д810 или а7р2 - стари пушки по-горен клас, но сега излизат на по-сносни близки цени........

(Само не пишете как 26мп ще изкара повече от 36 или 42. То 42 до някъде са и проблем)



Публикацията е редактирана (24-07-17 23:24)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: localhost   
Дата:   25-07-17 03:21

Охлюв: за всеки влак си има пътници.
Много хора снимащи с 1Dx и 5D си вземат 6-цата за второ тяло. И им върши работа - същите обективи, всичко същото.

Не виждам какво се пънеш постоянно - разбрахме вече кои са най-добрите, разбрахме колко имат от всичко по много. Айде спрете се малко да ви ... [smitten]

Осрахте всички теми със ненужните си навирания кой, какво и как. Половин вегани сте станали и половин ... (авто цензура тука).
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: d.s   
Дата:   25-07-17 10:50

Ми хората искат 15ев и толкоз. А че не са се научили как се експонира и що е то светлина, Канон едва ли са им виновни.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Sauron69   
Дата:   25-07-17 11:19

Ми тез дето са се научили как се експонира и що е то светлина, що не снимат още с 300д [smilie8]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: stukloplast   
Дата:   25-07-17 11:53

Автор: d.s
Дата: 25-07-17 10:50

Ми хората искат 15ев и толкоз. А че не са се научили как се експонира и що е то светлина, Канон едва ли са им виновни


Ми не, хората могат да експонират правилно, просто при съвременните технологии, вече няма нужда да мъкнат по чукарите чупливи филтри за някой и друг пейзаж, а могат да се възползват от големия динамичен обхват в пост процеса и да не са им прегорели снимките, щото видиш ли, експонирали "правилно"...
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: dtangelov   
Дата:   25-07-17 12:02

А кой кара пейзажистите на снимат точно с Канон 6ДМК2?

 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: lamerko   
Дата:   25-07-17 12:06

За филтри не знам, но за пейзажната клина винаги ще е опция. Ама то трябвало да се обработва и алабала - ами че то в много от сотуациите каквато и динамика да имаш - няма да ти стигне. И после пак техниката ограничава. Нищо, че си с последен модел от "най-добрите" :)
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: tishovsx   
Дата:   25-07-17 12:12

Пичове, страшни сте !
Свалям Ви шапка, толкова енергия в безсмислени спорове.
[smilie24]
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: BRAZZERS   
Дата:   25-07-17 12:29

Поздрав за всички СоНАджии

https://www.youtube.com/watch?v=lLrsvqNwrqs


 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: agop4o   
Дата:   25-07-17 12:43

[smilie18] [smilie18] [smilie18] И точно го имитира.[smilie18] [smilie18]

 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: koleto.spasov   
Дата:   25-07-17 12:50

оооо santa maria guadalupe this is osom
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: kvakioh   
Дата:   25-07-17 13:26

Идеално е за второ тяло това. Или за хора, които ще отидат в магазина и ще им предложат да си вземат първи ФФ. С Тамрон 24-70 или 24-70/4IS е идеалния работен кон. Или 24-105 II, където се покриват едни 90% за всичко.
Това клипче с този "фотограф" го пускайте редовно за Сони, даже не е спам.
 Re: Честито на Канонци - 6ДМК2
Автор: Admin   
Дата:   25-07-17 13:43

Здравейте, разбираме, че темата се е изчерпала, когато в нея започнат да преобладават коментари с друга насока.

Поздрави
 

 Тази тема е затворена