Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: io_bs   
Дата:   30-05-17 11:10


Nikon AF-S NIKKOR 28mm f/1.4E ED:¥240,300 ($2,100)
Nikon AF-P DX NIKKOR 10-20mm f/4.5-5.6G VR:¥40,500 ($360)
Nikon AF-S Fisheye NIKKOR 8-15mm f/3.5-4.5E ED:¥148,500 ($1,300)

Ъпдейтват старите AF-D 28mm f/1.4 и AF-D 16mm f/2.8 fisheye с автофокусен мотор и електронна бленда, вторият става зуум, а кропският обектив явно е конкуренция на канонския 10-18mm.

Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: Synthy   
Дата:   30-05-17 11:17

Това 4.5-5.6 за 10-20 не е ли малко тъмничко? Не съм снимал никога с толкова широки, и ми е любопитно. Повечето нови обективи, които рекламират са 1.4, 1.8.. а този започва от 4.5.

Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: джъмбо   
Дата:   30-05-17 11:35

както казаха пряк аналог е на канонският 10-18... и двата са базов клас та за тази цена... не е тъмен

който иска светли оптики се ръсва с 4 бона и хем фитнес хем няма да се мъчи с високо исо... ще и стабилитор няма да има

на 10-18 за канон спокойно съм снимал на половин секунда от ръка благодарение на стабилизатора и че е лек... пък нека ми е тъмен

Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: tziko   
Дата:   30-05-17 11:42

Дано никонския 10-20, да е по-близо до 10-24/3.5-4.5 като картина, че това което съм виждал от канонския 10-18 не ми хареса.

Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: Synthy   
Дата:   30-05-17 11:44

Е само питам де :) Както казах: най-широкото, което съм хващал, е 18мм от масовите зумове на 3.5. Та се чудех какво е. По принцип ми е нужен някакъв толкова широк обектив, а този изглежда да е на хубава цена. Та затова питам :) Иначе стабилизация никога не отказвам [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: io_bs   
Дата:   30-05-17 12:14

джъмбо написа:
> който иска светли оптики се ръсва
> с 4 бона и хем фитнес хем няма да се
> мъчи с високо исо... ще и стабилитор
> няма да има

По-светлите оптики в диапазона (които не са особено скъпи) са Токина 11-20 ф/2,8, 14-20 ф/2 и някои твърдаци като Самянг 16 ф/2, 14 ф/2,8.

tziko написа:
> Дано никонския 10-20, да е по-близо до
> 10-24/3.5-4.5 като картина, че това което
> съм виждал от канонския 10-18 не ми
> хареса.

Имайки предвид добрите ревюта на новите AF-P китаци (особено 70-300), едва ли ще е лош.

Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: lamerko   
Дата:   30-05-17 12:20

Обикновено очакванията от свръх широките стъкла са повече от реалността и много хора почват да мърморят, като видят какво се случва по краищата :)

Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: roumen6   
Дата:   30-05-17 12:48

...и неизменно се бръкват 4к за... 14-24. класика! [beer]



Публикацията е редактирана (30-05-17 15:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: victory13   
Дата:   30-05-17 13:13

Ако е като канон 10-18, отговорът се зачита [smilie5] ... канончето е мн добро [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   30-05-17 13:40

Af-P ме изгуби.
Има огромен шанс да е съвместим само с новите камери от нисък клас.

Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: Synthy   
Дата:   30-05-17 13:55

Извадено от форума на DPreview за съвместимостта на AF-P и телата:

"The number of cameras compatible with both lenses is limited. Even for compatible cameras, firmware update may be required*. Fully compatible models: D5500, D5300*, D3400, D3300*, D500 and later models

Compatible models with limited functions: D5, D810 series, Df, D750, D7200, D7100, D5200, Nikon 1 series with the FT1

Incompatible models: D4 series, D3 series, D2 series, D1 series, D800 series, D700, D610, D600, D300 series, D200, D100, D7000, D5100, D5000, D90, D80, D70 series, D3200, D3100, D3000, D60, D50, D40 series, film cameras"



Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: kvakioh   
Дата:   30-05-17 13:56

Koлко странно Никон поема политика по отказ от старите тела...

Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: Twingo   
Дата:   30-05-17 14:03

Никон са единствените с безмоторни обективи, а сега и това... както имаше един виц:

"Той беше сложил на масата пред себе си iPhone 6s и току-що закупена винетка, но когато извади и непродупчен билет от 1.60лв. за градския транспорт в София, тя не се сдържа и го заговори..."

Можем да добавим и фотоапарат никон [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (30-05-17 14:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: io_bs   
Дата:   30-05-17 14:06

Несъвместимостта лесно може да се поправи със софтуерен ъпдеййт. Което значи, че трябва задължително да изкарат такъв за кропските камери от (поне) последните 6-7 години.

Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: roumen6   
Дата:   30-05-17 15:19

важното е, че с преходник, ще стават на Сори-тела! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: colorphoto   
Дата:   30-05-17 15:56

Ще берат ядове ползвателите на Никон явно тепърва...

Конкретно по-бедничките никонджии по света.

Колко много години след ЕОС,от Никон решиха да станат актуални и с цената на колко неудобства за потребителите си през годините и в бъдеще!

По-разумното за хората с по-тънки кесии,които са с Никон системи е вместо да се набутват с новоизлезлите,но много закъснели продукти да имат готовност за миграция към очакваните в бъдеще / и вече реализирани като Алфа-9/ фулфрейм безогледални машини.

Може пък и Канон да изкарат нещо ФФ безогледално не след дълго,но за Никон се съмнявам да е навреме.

Колкото за професионалистите от напредналите държави и единици снимащи от останалите татковини като нашата,то за тях подобни кахъри няма и миграцията за тях би била безболезнена,пък и им е във възможностите да поддържат две системи паралелно,което и правят.



Публикацията е редактирана (30-05-17 18:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: BEYA   
Дата:   30-05-17 16:15

10-20мм 360$ ли ще цената?

Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: kvakioh   
Дата:   30-05-17 16:35

Kaнон че ще изкарат до края на годината безогледален ФФ, ще изкарат, Никон къде отиват, това е нещото.
Имат все пак доста интересни стъкла от време оно, да видим докъде ще стигне всичко.
До 1 година трябва да изкарат и те нещо безогледално.

Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: colorphoto   
Дата:   30-05-17 18:36

С такава консервативна стратегия не се знае до кога ще са на върха Фрийман...

Много лесно и бързо се пада от високо в тези технологии - примери бол в последните 20 години.

Апропо,за който не е запомнил аз съм Никонджия...та не ги пиша такива за гавра с феновете и марката,която много години съм харесвал.



Публикацията е редактирана (30-05-17 18:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: Jk.freeman   
Дата:   30-05-17 18:44

Не ги вземайте много навътре тия неща, ние няма да открием топлата вода. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: colorphoto   
Дата:   30-05-17 18:48

О,определено имам много по-тежки кахъри ама като гледам как се развиват безогледалките за тях все по-често ще се говори с респект и не след дълго ще започнат да изместват дслр-ите даже в динамичните професионални жанрове докато не ги избутат от всякъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: sohk   
Дата:   31-05-17 09:53

Ето ги и новите обективи:
AF-S FISHEYE NIKKOR 8–15mm f/3.5–4.5E ED
AF-S NIKKOR 28mm f/1.4E ED
AF-P DX NIKKOR 10–20mm f/4.5-5.6G VR
ИНФО ... сега остава и цени да им видим, най-вече на 10-20 DX обектива.



Публикацията е редактирана (31-05-17 09:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: hose   
Дата:   31-05-17 12:24

безогледалките да изместят всичко… абсурд според мен

Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: sohk   
Дата:   31-05-17 12:33

Някой хора още снимат на филм, филми се произвеждат и продават, инстантните камери прогресират ... и все още някои хора твърдят, една съвременна технология ще измести напълно друга напълно конкурентна и съвременна технология [smilie18].

Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: tziko   
Дата:   31-05-17 14:44

Абе не можаха да ме уцелят в десятката с тези обективчета. Искаше ми се нещо като AF-S DX 10 или 12мм твърд на Ф2.8 но да не е фишай.

Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: colorphoto   
Дата:   31-05-17 15:07

hose:Е,не абсолютно всичко да изместят,но в главните и най-масови пазарни дялове ще доминират безогледалките.

Има ли водеща фирма в момента,която да произвежда актуален СЛР среден клас?!

И въобще има ли каквато и да е такава фирма!

Някой произвежда ли днес хайфистки касетни декове?!

sohk:То и аз снимам понякога на филм,но тръгни да търсиш по магазините или в нета новопроизведени филмови среден клас тела и пиши дали си намерил че да си купя и аз нов филмов СЛР...

фм-10 и Ф-6,предлагани все още от B&H са изключение по скоро - единия пределно опростен - другия супер профи,пък като свършат запасите - край.

Телеметриците и среден формат са екзотика с много свит пазарен дял.

Отиваш на мероприятие,на улицата или в парка и там всеки втори нарамил инстант-играчка ли ти се вижда?!



Публикацията е редактирана (31-05-17 15:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: hose   
Дата:   31-05-17 18:51

първо - F6 и FM10 все още се произвеждат… второ - Leica също още поддържат филмова серия…

но да, ясно е че не е това което беше

но всичко това съвсем не доказва теорията ти, че безогледалките били бъдещето… мен ако питаш iPhone-а е бъдещето [smilie18] това 4К.. това HDR…

Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: colorphoto   
Дата:   31-05-17 21:43

Е,ако някой човек е твърдоглав и/или не дай си Боже ограничен и не наблюдава обективно процесите и развитието на тази техника е безсмислено да му вадим тук от девет кладенеца вода за да му отвотим очите!

Колко ли много хора по света са се втурнали да купуват свръхтежкото топ-профи 35мм тяло Ф-6 /вече остаряло/,може би за да снимат утре с него репортаж или спорт в тежки светлинни условия,или за да го разхождат за туристически снимки на вратовете си?!

Анахронизъм,чудно ми е още да го произвеждат!

Скъпа играчка за техно-колекционери - да,но защо да не се намери запазено,предвид че едва ли ще се снима всекидневно с този секси фетиш.

Виж,да снимаш на филм средноформатно е по-резонно,или с по-леки и достъпни 35мм тела,каквито НЕ се произвеждат.

Юношесткият модел ФМ-10 не броя сериозно,макар да е поне е лек и достъпен.



Публикацията е редактирана (31-05-17 22:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: lamerko   
Дата:   31-05-17 22:17

Примера с аналоговата фотография е неудачен - последните няколко години се наблюдава леко завръщане.

Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: colorphoto   
Дата:   31-05-17 22:23

Аз също снимам с кеф на филм,ама кажете ми след години,да сме живи и здрави,с какви СЛР-тела ще снимаме на 35мм като здадат багажа милионите ползвани сега среден клас тела като Ф-80 примерно?!

Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: hose   
Дата:   01-06-17 00:47

то мокрия колодий стана хит, какво да говорим за лентата… [smilie18] [smilie18] [smilie18]

colorphoto - спри се, щото пишеш пълни глупости вече… отдавна никой не се е засилил да снима репортаж на лента - нали искат снимките до минути, всеки снима, праща и бЕга..

на лента се снима за съвсем друго нещо, и стига плещи тия глупости за "среден клас тела" - още снимат безотказно телата от 60-те години… а никон не само че все още произвеждат и двете лентови тела, но поддържат и цяла серия ръчнофокусни обективи… ако не вярваш влез в nikonimaging и виж

и всичко това няма нищо общо с тъпите безогледалки…


Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: colorphoto   
Дата:   01-06-17 05:39

хосе: Да се спра ли,си позволяваш да ми заповядваш?!

Да се спра,понеже не съм на твоето мнение ли имаш наглостта да ми изискваш?!

Този,който пише некултурно и технически неграмото си ти всъщност,ама поради вродената си ограниченост не можеш да го разбереш.

Когато някой не умее да контактува с хората и да води обективна полемика,а си позволява да нарича събеседниците си глупаци,то по-добре такъв да се затвори в измисления си свят с мокрите колодиеви плаки и да не скача излишно по форумите,особено когато няма ни един кадър в профила си,ни с мокър колодий,ни със сух!

Аз му пиша за еволюция на технологиите и бъдещето на пазарните нужди на потребителите а той най-неадекватно ме наставлява какъв хит станали колодиевите заигравки,щот един съфорумец ще прави изложба скоро а преди 5 години втора съфорумка беше се заиграла с екзотичната,но отмряла отдавна техника.

Въобразяваш си че вече всеки втори фотомераклия е изхвърлил цифровата камера,че и филмовите СЛР-и и само колодий бичат ежедневно!

хосе,живей си в твоята реалност,човек,ама не ставай жалък да се пенявиш и да лепиш етикети на който не ти изнасят постовете!



Публикацията е редактирана (01-06-17 16:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: pdimitrov   
Дата:   01-06-17 10:30

Пък аз си мислех, че ще прочета нещо градивно в тази тема...

Ето ви линк за цените в Щатите и Великобритания: цък . Разлика 100€ преди данъците в отделните щати - множко е.

Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: hose   
Дата:   01-06-17 13:46

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: colorphoto   
Дата:   01-06-17 16:01

пдимитров: Какво градивно да прочетеш като Никон отива към разграждане...[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: Synthy   
Дата:   01-06-17 16:05

Аз до тук разбрах, че няма да си купя 10-20. Защото нямам тяло с AF-P. Другите са ми скъпи и не са ми таргет.



Публикацията е редактирана (01-06-17 16:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: colorphoto   
Дата:   01-06-17 16:18

От Никон искат сега всички никонци,чиито тела не поддържат ужасно закъснялата АФ-П систепа да ги продадат бързо и да им закупят новите ,поддържащи я тела - автогол ще си вкарат,а може и да си забият поредния пирон в ковчега!

Вместо да му се налага да преценява и да гледа таблици за съвместимост на евентуалния новоизлюпен фотоманиак ще му е много по-лесно да си купи Канон,Сони,или Фуджи и продажбите ще паднат още повече.

Никон ще изгуби много от начинаещите юзъри даже от напредналите ентусиасти и ще им останат само професионалистите,което и ще е началото на края на Никон,ако не погледнат в бъдещето.

Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: Synthy   
Дата:   01-06-17 16:23

Прогресът трябва да върви напред, а не да се задържа на едно място и по този начин да се превръща в регрес. По един или друг начин това трябва да се случи.

Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: sohk   
Дата:   01-06-17 17:09

AF-P поддръжат всички тела от D5200 насам ... не бих ги нарекъл нови. Това е всичко излизало последните 5 години.

Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: Synthy   
Дата:   01-06-17 17:11

А тези AF-P обективи, към кои потребители са оиентирани? Май не са към профитата с големите машини, мм? Поне като гледам какво излиза като AF-P, все са ниско бюджетни решения.

Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: sohk   
Дата:   01-06-17 17:17

AF-P (STM при Канон) са ориентирани към бюджетния клас ... Стъпковия мотор е идеален за движение на лекичките фокусни групи в тях. За съжаление обаче, няма достатъчно мощност да го прави в по-скъпите обективи, където лещите на фокусната група са по-тежки и това води до загуба на скорост на фокусиране. Това е и причината да ги има в по-евтините обективи. Отделно, самите стъпкови моторчета са доста по-лесни за реализация.



Публикацията е редактирана (01-06-17 17:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: ararat   
Дата:   01-06-17 18:07

Просто AF-P обективите са насочени към тези, които тепърва ще си (за)купят първия DSLR в живота. Така, както има евтини телеобективи за тях (55-200, 55-300, новия 70-300), така вече ще има и евтин широк. Това е. А за другите, които вече имат фотоапарат или не са с Д3х00 или Д5х00 отдавна си има 10-24 за кроп и 14-24 за ФФ.

Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: Twingo   
Дата:   01-06-17 19:10

Кефи ме как мислите, че кропки се купуват само за първи дслр и след това всеки изръсва по 2-3 бона за техника. Ама може би при вас е така, нали трябва да изглеждате като профита [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: picantino_   
Дата:   28-06-17 13:29

Цената на широкия за БГ вече е ясна.
цък
Остава и някой да го купи да каже струва ли си, или за тия пари употребяван Токина 11-16 или 11-20 f2.8


Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: lamerko   
Дата:   28-06-17 13:48

А, пуснаха си най-накрая клонинг на канонския 10-18 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: peter_m   
Дата:   28-06-17 14:19

токините са по 560 грама, това е 230 ... доста икономия на материал ... освен това е безкрайно тъмно за нощни снимки (млечен път например) ...
Просто "евтино" широко.

Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: victory13   
Дата:   28-06-17 15:12

50% отгоре в сравнение с 10-18... за по един милиметър отпред и отзад май доста идва [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: saved_   
Дата:   29-06-17 19:19

Някой знае ли кога се очакват да се продават в Бг тези обективи?

Отговори на това съобщение
 Re: Идват три нови широки обектива за Nikon
Автор: picantino_   
Дата:   13-07-17 11:51

Цената в павилиона е паднала с 50лв. А из интернета мернах , че се предполага започване на продажбите от средата на този месец.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »