Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Работа с клиенти
Автор: the-rookie   
Дата:   26-05-17 22:08

asahi,аз допуснах че фотографа не винаги е автор(от юридическа гледна точка)! Сега,след като прегледах закона незадълбочено мисля че това е напълно възможно и точно този чл.42 дава тази възможност.Бих се радвал ако някой юрист сподели мнение по въпроса.


Отговори на това съобщение
 Re: Работа с клиенти
Автор: Trym   
Дата:   26-05-17 22:13

Пичове добре се захапахте. Ако клиента ме остави мен да избирам - то е ясно. Чудя се обаче как ще е най-добре да се подходи ако клиента иска да си избере 10 кадъра от направените 50 и те да продължат за обработка. Целта е клиента да не си помисли виждайки необработените кадри "ама тва да е не мяза като на портфолиото".

Отговори на това съобщение
 Re: Работа с клиенти
Автор: samurai2   
Дата:   26-05-17 22:20

А какъв е проблема да му обработиш всичките 50 и да си избира каквото иска.

Отговори на това съобщение
 Re: Работа с клиенти
Автор: the-rookie   
Дата:   26-05-17 22:22

Извинявай че ти оспамихме темата! Мисля че ако си добър и сигурен в себе си и в това което правиш,няма да имаш никакъв проблем!


Отговори на това съобщение
 Re: Работа с клиенти
Автор: asahi   
Дата:   26-05-17 22:32

"Автор: the-rookie
Дата: 26-05-17 22:08

asahi,аз допуснах че фотографа не винаги е автор(от юридическа гледна точка)! Сега,след като прегледах закона незадълбочено мисля че това е напълно възможно и точно този чл.42 дава тази възможност.Бих се радвал ако някой юрист сподели мнение по въпроса."

Свържи се с Венета Захариева.

Отговори на това съобщение
 Re: Работа с клиенти
Автор: e-mil   
Дата:   26-05-17 22:32

Автор: imitev
Дата: 26-05-17 19:15
"Вкарвате някакви крайни ситуации и можем да си чешем езиците...


Нищо крайно няма в ситуацията. Десетки, а вероятно и стотици хиляди фотографи по света работят по начина, който описах. Както се вижда от темата, дори фотографи на събития го правят и нямат проблем с неразбиране от клиентите.

Автор: imitev
Дата: 26-05-17 19:15
"Това няма нищо общо със зададеният въпрос в първия пост."


Напротив. Прочети го пак! Човекът се интересува как протича процеса при различните фотографи. Ами така протича - различно.
А темата очевидно си е предвидена за чесане на езици.


Отговори на това съобщение
 Re: Работа с клиенти
Автор: imitev   
Дата:   27-05-17 01:54


Значи сме по темата - чешем си езиците [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Работа с клиенти
Автор: Denis_Radikov   
Дата:   27-05-17 10:44

написа:

> Защо примерно не давам всички
> кадри да си избират...Често се
> снимат групи хора...по 5-6, по 10
> човека. Винаги на накой кадър един
> си е затворил очите, на друг - друг,
> на трети някой лапа мухи и тн.
> Избирам и давам най-дорите, на
> които всички изглеждат добре.
> Не е наша вината, че си затварят
> очите или говорят по време на
> снимки. Но ако дадеш 10 кадъра на
> група хора от които стават 5
> излиза, че 50% даваш брак. Като дадеш
> 5 хубави даваш 100% хубави.
> ...Ако снимам примерно картини
> където няма такива положения, няма
> проблем да дам всичко. То там
> всичко си е еднакво...

За това им правиш няколко кадъра един след друг и си копираш лицата,които ти трябват. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Работа с клиенти
Автор: hose   
Дата:   27-05-17 12:33

Как ще обясниш, че снимката дето човека си я качва от кръщенето фейсбука от всичките необработени кадри, не на фокус, тъмна и т.н. си я направил ти? И каква реклама ще ти направи тази снимка?

Колко човека погледнали необработените и некропнати снимки биха ги харесали, питали за контакти и наели да снимаш?

НИКОЛКО! Затова не се дават необработени снимки…


както вече написах - само некадърните щракачи ги е срам да покажат всички снимки сурови… НАУЧЕТЕ СЕ ДА СНИМАТЕ, вместо да говорите глупости…

Винаги на накой кадър един
> си е затворил очите, на друг - друг,
> на трети някой лапа мухи и тн.


по тази логика и хиляда снимки да направиш все тая… по-добре остави хората да си харесат на коя изглеждат добре, а може някой да се харесва и как лапа мухи

няма ли вече някой "про" да се включи и с репликата, че "професионалиста" снима само на М и само в RAW…

dekov - как не те е срам да не снимаш паспортни снимки на RAW… [smilie5] какъв професионалист си ти… [smilie18] после що всички изглеждаме ужасно на личните карти [smilie19]



Публикацията е редактирана (27-05-17 12:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Работа с клиенти
Автор: imitev   
Дата:   27-05-17 12:51


Е ли възможно да покажете директен суров JPG от сватба, който давате на младоженците и до него обработеният RAW, моля?

Отговори на това съобщение
 Re: Работа с клиенти
Автор: hose   
Дата:   27-05-17 13:05

ако снимаш добре между двете практически няма разлика…
освен ако не си фен на "артЪ"… има две фотографки, които съм виждал да предават зелени и отрязани през лицето арт снимки от сватби и събития… ма това бил техния велик артистичен поглед върху нещата…

в случаите пък, които е описал e-mil, когато след теб има професионални дизайнери, въобще е смешно да се коментира…



Публикацията е редактирана (27-05-17 13:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Работа с клиенти
Автор: imitev   
Дата:   27-05-17 13:05


Според мен има.

Отговори на това съобщение
 Re: Работа с клиенти
Автор: camelasign   
Дата:   27-05-17 21:18

Denis_Radikov, спестявам си работата с photoshop като правя повече кадри и много рядко ми се налага да го ползвам

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »