Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12 ..  20 ..  28  29     всички  напред  последна
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: kvakioh   
Дата:   12-05-17 16:03

Аз ви го казах за двамата СонибойЗЗЗ. Киро винаги пробва и казва, Ночев няма, не ползва, но пака лаконично се вре редовно, точно в определени теми срещу определени хора...Тъжно ми е за единия от тях. Радостно ми е, че някой ЛИЧНО може да ми даде някакви напътствия в Сони средата. Благодаря, Кирил.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: pumabg   
Дата:   12-05-17 17:41

Когато някой започне да ме атакува на правопис разбирам, че аргументите вече са се поизчерпали…

Тона с който ми говориш е доста неадекватен ! Предвид приносът ми към този форум и твоя…

Не си от позицията да коментираш мен или снимките ми! Щото си един недодялан чалга режисьор с НУЛА кадри в сайт за фотография!

Матрицата на моят апарат може и да е Сони… Но това е само компонент от една голяма система ! Система , която Сони все още няма !

Така, че яж си там кебапчетата на малкото НДК и не ми давай наклон в живота да не ти дам аз една вратна пържола...


Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: colorphoto   
Дата:   12-05-17 17:53

Пума,ти не можеш да снимаш снежни човеци,как смееш да критикуваш хаджи Ночев...

Обаче ако Канон и особено Никон не влязат в час лошо и за тези системи и за ползувателите им за в бъдеще.

Колкото и да сме спорили примерно с Кирил и Ночев започвам да усещам че е задухал мощно вятъа на промяната и не след дълго огледалните системи ще заминат в музея,даже и за спорт и птици наследниците на Алфа 9 и самата деветка ще бъдат доста търсени за всички жанрове и от аджамии ползуватели та до "про" такива.

Апропо,съфорумеца Васил Николов вече работи по сватби на изтънчени и капризни клиенти с Алфа система,ако не ме лъже разузнаването...



Публикацията е редактирана (12-05-17 18:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: r_rusev   
Дата:   12-05-17 18:03

pumabg -"Когато някой започне да ме атакува на правопис разбирам, че аргументите вече са се поизчерпали…"
А когато сипеш тъпи класификации към форумци за какво се сещаш бе омбре?-"Ти си един класически техномастурбатор,... Разбирам, че имаш малки пръстчета и нокът на кутрето за по добро обслужване на тия лего кубчета ...
Най вероятно не познаваш по голямата част от аудиторията тук и не те съветвам да си мериш пишката с който и да било по този показател да не се окаже, че ти си треторазряден АЙ-ТИ шпециалист, ….
Щото си един недодялан чалга режисьор .."
И черешката - "Така, че яж си там кебапчетата на малкото НДК и не ми давай наклон в живота да не ти дам аз една вратна пържола..."
Въх Донке! Аман от каруцарско самочувствие! Може да си някой във форума - жалко за форума


Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: colorphoto   
Дата:   12-05-17 18:07

Пумата прекрасно ги снима пилците,но с хората е леко нетактичен ако го настъпиш...

И по-ергономични ще ги направят наистина неудобните плоски блокчета - всичко е въпрос на време...

Но огледалцето вече не е удобство а тегоба за ползвателя и ще си ходиии.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: pumabg   
Дата:   12-05-17 18:08

colorphoto - Нямам против да е така... Но за съжаление не вярвам, че всичко дето лети се яде...
Нека направят сис-ма, която да може да заснеме един тромав пеликан в полет и тогава пак ще си говорим... Представлявам жанр в който тези безогледалки за момента са безмълвни... Плюс това на мен ръката не ми става по малка нито имам желание да гледам през телевизор...
Приемам обаче аргумента, че Сони търсят иновации и това е полезно и нужно... Без такива фирми грандовете наистина щяха да ни заробят....

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: pumabg   
Дата:   12-05-17 18:12

r_rusev, по жалко е за теб, че си от 2006 тук...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: stoikovv666   
Дата:   12-05-17 18:32

Има напредък в Sony, щом все по рядко по наше село(форум) НЕ се свързва с TV и PS. Напоследък хвъркат само искри на злоба и лични нападки.
На мен също ми бяха доста тъпи без огледални играчки, от NEX до А7, докато не изкараха А7RII и няколко доста интересни обектива, с А9 наистина привлякоха вниманието и на професионалисти. До една-две години ще разберем тУбиоРНоТтУБи туй ТВ [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: kvakioh   
Дата:   12-05-17 18:53

Само времето ще покаже. На мен ми е интересно някой да извади безогледалка на 300000-500000 кадъра, да видим как работи след стабилна употреба. А9 е първи пример.
Няма злоба, има кой откъде гледа и как, кулите на някои са много високи, но и доста често изградени от пясък. Няма начин някой, който чете само ревюта и познава техниката на хартия, няма техниката, колкото и опит предишен да има да говори за А7 (а9 за в бъдеще...)серията ей така, и само в точно тази тема да влиза (и подобните, само за Сони). Все едно да почна аз да пиша колко лошо е, че спряха Самсунг безогледалките и че е можело да станат велики. Само 1 такъв апарат съм виждал в ръцете на друг човек.
Петък е.



Публикацията е редактирана (12-05-17 18:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: chrisnoch   
Дата:   12-05-17 19:00

Автор: iasen2
Дата: 12-05-17 15:38
chrisnoch, аз като гледам твоята ми иде да се гръмна или да те гръмна.
Намерил се кой форумен дебил да ми оценява снимките. Макар че все ми тая


Аз НЕ публикувам снимки - нито тук, нито където и да било другаде. Единствената снимка в профила ми е шеговита реплика към аватара ми. Който няма чувство за хумор, няма как да разбере.
Можеш да се гръмнеш, когато поискаш! Ако нямаш с какво да го направиш, не очаквай помощ от мен!
Да гръмнеш МЕН ще е доста по-трудно, пък и ще ти гарантира много години спане на затворнически нарове. Като гледам колко си самовлюбен, едва ли ще рискуваш!
Снимките ти са бездарни. Те са еманация на посредствеността. Лично мнение, разбира се!



Автор: pumabg
Дата: 12-05-17 17:41
Когато някой започне да ме атакува на правопис разбирам, че аргументите вече са се поизчерпали…
Тона с който ми говориш е доста неадекватен ! Предвид приносът ми към този форум и твоя…
Не си от позицията да коментираш мен или снимките ми! Щото си един недодялан чалга режисьор с НУЛА кадри в сайт за фотография!
Матрицата на моят апарат може и да е Сони… Но това е само компонент от една голяма система ! Система , която Сони все още няма !
Така, че яж си там кебапчетата на малкото НДК и не ми давай наклон в живота да не ти дам аз една вратна пържола...


Нещо си се объркал!
Правописът е изначално изискване, а не аргумент при липса на други. Как смееш да пишеш, след като не знаеш правилата? Все едно да снимаш, без да знаеш що е бленда, скорост за затвора и ISO! Автоматичните режими на съвременните фотоапарати позволяват дори това, но ... толкова по-жалко за тези "фотографи", които използват само автоматичен режим.

ТонЪТ ми е съвсем адекватен, а приносът ми съвсем не се изчерпва с този форум - за разлика от твоя.

Не ти е дадено да оценяваш що за режисьор съм! Снимай си пилците и не си тикай гагата там, където нищо не разбираш!

Никон дръпнаха нагоре СЛЕД като започнаха да използват матрици на Сони. Силата на Никон НЕ е в телата (някои от тях само омасляват сензорите на Сони, което може да се постигне с масльонка за два лева), нито в обективите (най-безсмислено ограничителната система по отношение на функционалност, съвместимост и т.н.).

Ще ям кебапчета там, където ми е кеф. Няма да чакам точно ти да ми даваш акъл, нито наклон на каквото и да било. Вратни пържоли също обичам, но свински, а не пилчарски! [smilie5]



Автор: colorphoto
Дата: 12-05-17 17:53
Пума,ти не можеш да снимаш снежни човеци,как смееш да критикуваш хаджи Ночев...
Обаче ако Канон и особено Никон не влязат в час лошо и за тези системи и за ползувателите им за в бъдаще.
Колкото и да сме спорили примерно с Кирил и Ночев започвам да усещам че е задухал мощно вятъа на промяната и не след дълго огледалните системи ще заминат в музея,даже и за спорт и птици наследниците на Алфа 9 ще бъдат доста търсени.


Прав си! Аз мога да снимам само снежни човеци! [smilie5]
Хобаво е, че благодарение на "Кирил и Ночев" все пак си усетил накъде духа вятъра в развитието на фотографската техника!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: iasen2   
Дата:   12-05-17 19:08





Публикацията е редактирана (12-05-17 19:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: radomarinov   
Дата:   12-05-17 19:26

написа:

> все пак сме фотофорум а не форум за
> лични нападки, за да си захранят
> егото
> но явно някой хора не го приемат
> така

Точно така е. Също е вярно, че плюете по нещо, дето нито сте го пипали, нито сте го виждали, ама понеже не е КаНикон, за нищо не става. Що серете в темата, не мога да разбера? Пума кадрите ти са страхотни, ако си купя като твоя апарат, дали ще ги правя такива? Или ако си накрай света и имаш само Сони подръка, няма да изкараш свястна снимка ли?
Темата е за А9 и на мен ми е интересна. Пишете си в темата за Никон Д750/Канон 5д-3, че са най-великото творение на човечеството и си лягайте щастливи. К'во правите в тази тема?


Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: fotograf123   
Дата:   12-05-17 21:33

Даам , темата е живнала [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: stzz   
Дата:   12-05-17 21:41

................майната и на фотографиягта(кой както я разбира прочее), важното е да се "плющи" с 20 к/с - минимум!

Жалка история!!!


[smilie18] [smilie18] [smilie18]

ПП
.........понеже hotsnail ме споменава в коментарите си , да вметна че нямам претенции по-големи от това, да запечатвам важни, емоционални и не толкова, лични моменти, който може и иска повече -хвала и успех!
[shtrak]



Публикацията е редактирана (12-05-17 21:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: stoikovv666   
Дата:   12-05-17 21:47

Фотографията настрани сега! Говорим за техника, тоест май Сони са... да го кажа ли... Имат бъдеще, с другите не е много ясно. Всъщност исках само да кажа СОНИ са N1 сега [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: iasen2   
Дата:   12-05-17 21:49

chrisnoch, радвам се, че охлюва е твоя вдъхновител и пътеводна светлина във фотографията в главно Ф
ние не можем да те стигнем , даже и да бягаме в обратна посока.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: jingov   
Дата:   12-05-17 23:01

г-н Абаджиев преди няколко години на ФФест изрече точно това , кущунствено изречение- " Колкото и да не Ви се вярва, безогледалните системи са бъдещето и е много вероятно това да е в лицето първо на Сони.
Всички се смяхме...технологиите не стоят на едно място,не крачат , а направо са в галоп.
Днес нещата изглеждат по друг начин, остава единствено високата цена на обективите.
п.п. никога не съм бил фен Сони



Публикацията е редактирана (12-05-17 23:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: lamerko   
Дата:   12-05-17 23:34

Който иска А9 да се пробва: не цъкай! [smilie18]



Публикацията е редактирана (12-05-17 23:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-05-17 00:44

Високата цена на обективитеее...
Обективи, които са в състояние да покриват гъстота на 35 мм 42 мп сензор. Съвременни. Ако сега никон или канон пуснат съвременни обективи с подобни качества, дали ще струват по-малко? [smile]

Огледалото е ударило тавана, повече от това, което предлага в последните 5-ци на канон и никон няма как да го надскочи. При безогледалните системи има неизчерпаем потенциал за развитие и усъвършенстване, тепърва. Но явно не е лесно, щом канон и особено никон изостават от тая концепция. Фуджи и олимпус пък заложиха всичко на нея и буквално възкръснаха за няма и 4-5 години. Какво повече има да се разсъждава по тая тема?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: hotsnail   
Дата:   13-05-17 10:33

Ето тука едно мнение, което мисля, че е смислено.

https://youtu.be/xyHsyOhsFSk


А9 е по-скоро сватбарска камера може би в момента. За нещата дето казва пумата и тия дето казва ланиера. Има хубавия фокус, бързите снимки, стабилизацията. За сега няма арсенал от дълги обективи. Един супер скъп 100-400 не покрива всичко. Пък и дългия не е 100-400/4 или 2.8.

Големия яд е, че не могат да ползват лампи за фокусен ассистент безогледалните. Особеност на Аф-а е и е греда малко ..... в смисъл с тъмен зум и светквица с ДСЛР е по-лесно да се работи. Сони имат вече хубави твърди обективи и ако това ти стига работят и на тъмно. Аз със моето древно А7м2 си ползвам сигменските обективи на 1.4 и нямам ядове в каквато и да светлина


За цени на обективи....има смисъл да се говори само за конкретни покупки и системи. Сега А7 + 85/1.8 от промоцията дето гледах е 2600. Такава цена за фул фрейм нов с хубав портретен обектив от друга марка няма и то няма в околоност 1000-1500 лева....Обачe А6300 със 100-400 ми изглежда нереално скъпо сравнено с Д80 и Кaнонския 100-400......Високата цена на 100-400 с времето ще се оправи, вероятно.

Отделно Сони наскоро свалиха цените на повечето си обективи из Европата и то с много. Sony 24-70 GM сега е 4 хиляди лева в amazon.de(5К в синтеза), а 24-70/4 е 1600 (2400 в синтеза). Канонските са малко по-евтини, но е в рамките на 100-200 лева разликата. За по-скромните от нас има Тамрон 24-70 никак не лош за 1600 кинта. Mоя и с допълнителни промоции го уцелих на около 1450...

Надявам се е въпрос на време е Метабонес и Сигма да оправят следящия фокус с Канонски обективи. С фазовия фокус в новите камерки мисля, че и USM моторите ще се справят добре. Драмата беше с първите безогледални, които изискваха много по-бързи мотори в обективите за контрстен фокус. Сигма за сега поне на А6300 с 30/1.4 (дори с новия софт от онзи ден) не е на равно със 24/1.8 или 28/2. Добре фокусира, но използва контрастен фокус по-често от сонешките обективи.

Някои казват, че МЦ-11 със Сигма спорт обективите има следящ фокус с а6300. Други казват, че е по-слаб от тоя със сонешки обективи.....не съм пробвал толкова много имах мц-11, но нещо не ме очарова с 20/1.4. То и аз съм консерва и снимам само на най-тъпите АФ режими с единичен фокус, а А6300 не обича единичния фокус. Наскоро Бисер ми показа, че имало и някакви по-яки АФ зони на А6300 с помощни точки....


kvakioh благодаря за милите думи. Аз също научавам полезни неща от теб и други хора дето споделят интересни детайли как да си ползваме камерите.

Не знам пумата какво се е възпалил - хубав ли е Д810 или не е? Аз от кадрите дето съм видял е хубава машинка и само А7р2 вади неща дето може би са една идея по-добри. Доста хора сравняват кадрите от д810 със среден формат. Сензора е много хубав, но и тялото не е лошо.

Закъснял ли е Д500 или не е? Ми питай някой никонски фен или виж историята на никонските камери. Дори в ерата на филма подобен клас апарати са обновявани на 4-5 годинки - Д300 до Д500 минаха почти 10 години и Никон изпуснаха златните години за фотографския бизнес - 2010 до 2013. След 2013-а бизнеса върви надолу. Канон се оправиха защото се преместиха в други бизнеси и зарязаха фотографията...(това е тъжната истина) .....Канон още 2012-а във финансовия отчет си казаха, ще търсим други бизнеси да се разширяваме, защото фотографията ще намалява като бизнес. Сега резултатите са налице - Канон правят яко кинти. А Никон най-вероятно ще минават през някакво дълбоко преструктуриране, а може и някой да ги купи....това не на последно място се дължи на факта че д500 ужасно закъсня!

За личните нападки....ми аз съм любител и снимам за кеф. Отидох на керкини и снимах 10-тина летящи пеликана със 70-200/4 и кропка. Без укрития, без да дебна пилците. В режим разходка снимах. Факта е, че А6300 със 70-200/4 следи птиците надеждно дори за любител като мен - за пръв път снимащ птици. На сватба да отида няма да направя снимки като профитата - просто няма да хвана моментите и емоциите. Ама ще направя 10-тина кадъра, може би които ще са интересни и ще са спомен и за мен и за хората. Мога и в студио да снимам и да си направя сносни кадри - е няма да са като на Никола Борисов или друг моден фотограф, но мисля, че мога да подредя едно осветление и да генерирам 2-3 идеи да заснема някоя позната по-малко по-интересен начин. Снимам и архитектура, когато видя нещо интеренсо и интериор. Не съм професионалист. Мисля си, че профитата гледат и анализират даден жанр. Тренират уменията и окото си за даден тип фотография и после предлагат тия си знания като услуга срещу заплащане. Това не е моята цел. Както не ми е цел и да имам 50000 лайка във фото форум. Ако видите последните ми снимки от пред 4-5 години вече, ми беше интересно поне да ги обсъждаме с миролюбив и градивен тон.....



Публикацията е редактирана (13-05-17 11:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: kvakioh   
Дата:   13-05-17 12:04

Като дойда през юни, ще снимаме. Без А9. За съжаление, Ночев не снима с подобна техника и не се среща с хора...
Срявнявах точно като взех А7R с Д810, само като картинка, без скорости на снимане и т.н. Почти еднакви са ми. Снимам с още 5 различни апарата според ситуацията.



Публикацията е редактирана (13-05-17 12:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: meneldor   
Дата:   13-05-17 12:22

Абе Киро излага аргументи, сравнения. Отделно държи добрия тон и не се връзва на личните нападки, а те продължават за кифтета да му говорят. Аз не знам това форум за фотография ли е или женския пазар. Не може ли една тема да има без 80% оффтопик? Вие осъзнавате ли, че ако няма хора като Кирил, които да споделят информация, тука ще стане нещо средно между фейсбук и бит пазар.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-05-17 13:14

[smilie24]
И бгмама

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: hotsnail   
Дата:   13-05-17 13:46

Не знам какво и Христиан го награчихте. Много яка лекция ни дръпна на едно събиране за видеото. За сценариите, за операторството, за техниите на заснемане. Сложна работа е. Все пак там има всичко от фотографията плюс още едно измерение. То и малко по-трудно става от любителското снимане на фотки. Трябва повечко организация и повечко мисъл за да стане нещо. От друга страна пък виждаме, че модерните български продукции по телевизии и филми не са никак лоши. Та малко езика на пумата не е на място. Може да имаш хубави кадри ама отношението към другите хора трябва да е малко по-зряло.



Публикацията е редактирана (13-05-17 14:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: kvakioh   
Дата:   13-05-17 13:56

Напротив, Ночев награчва, влиза само и единствено, за да насоли някого и точно определени хорa. А няма и не ползва техниката А7 (или просто не казва, защото "имало крадци, опасност от кражба,ако си каже човек какво има" по негови думи, може недотам точно да предавам, ще ме извинява).
Прекалено отвисоко и от някакъв адски ши*ан ъгъл гледа. Не може всеки да е про- или бил такъв. Това е доста отдавна при него и хипер тенденциозно. И понеже той ме дебне яката, аз също го правя, има-няма 2-3 чисти, точни и помагащи/споделящи мнения досега за изминалите 3 години, за видео само...Никакъв смисъл в действията му, не се и търсят такива. Разбирам да е активен в Алфафорума, но там е ням като риба, по-скоро незабележим. Но ме радва като се разпени. Даже мисля, че по някакъв начин асоциира с мейла/телефона си мненията, където е активен, за да може бързо да отговори. Радва ме и като не се вре навсякъде.



Публикацията е редактирана (13-05-17 14:00)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12 ..  20 ..  28  29     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »