Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Въпрос за обективи,от филмови тела на Canon
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   14-05-17 09:09

Здравейте! Искам да попитам,според вас дали обектив с захващането ,като на сниката,ще работи коректно с цифрово тяло на Canon? Обективът е Sigma 35 - 135mm и е работил на Canon 1000 F ! http://www.img-share.eu/f/images/355/201Sigma 35 - 135mm70513_181411jpg33SYUBh.jpeg Това е основното ми питане,а вторият въпрос ,ми е дали си заслужава 80 лв за него?! Ще снимам основно пеизажи ,на открито! Благодаря педварително! [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обективи,от филмови тела на Canon
Автор: Ivodam   
Дата:   14-05-17 09:21

Линкът ти не работи, но така или иначе тоя обектив не ми се чини баш много подходящ за пейзажи, още повече, че подозирам, че ще го слагаш на кроп тяло.
За пейзажи са по-скоро подходящи обективи от сорта на 16-35, 17-40, 17-55. Ако се търси нещо по-универсално и държиш на Сигмата, 18-200 също ще свърши работа.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обективи,от филмови тела на Canon
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   14-05-17 09:38

Тук ,би трябвало да се вижда?! И да,търся нещо по-универсално,но дали си заслужава цената?!http://www.img-share.eu/f/images/355/20170513_181411jpg33SYUBh.jpeg

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обективи,от филмови тела на Canon
Автор: fotocolor   
Дата:   15-05-17 14:43

За работата ще ти работи,но понеже е за филмовите апарати,някои от по старите модели ДСЛР не се разбират с част от обективиъе за филмовите тела,или блендата или ЕРОР 99.Трябва да се пробва най добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обективи,от филмови тела на Canon
Автор: MixMike   
Дата:   15-05-17 14:49

Аз бих потърсил твърд обектив на м42 и с един преходник за 10лв бих си решил проблема.
Това мрачно сигма варио лайно, е обида да се ползва през 21-ви век с възможностите на сегашните матрици.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обективи,от филмови тела на Canon
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   15-05-17 18:27

Аз си имам Хелиос 44м с преходник за М42-ки и си го ползвам с кеф! Но ми се ще да разнообразя малко асортимента на "бурканите" с някой автофокусен,за не много парички!Явно няма такъв вариант,понеже всичко което се продава в моят ценови диапазон(около 150 лв),не е светлосилно или дори не се доближава до такова?! Пък за варио с по-широки параметри...абсурд! Ще търсим ръчнофокусни,то се е видяло! [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обективи,от филмови тела на Canon
Автор: lamerko   
Дата:   15-05-17 18:50

Завинти някоя истинаска капачка да се почувстваш човек :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обективи,от филмови тела на Canon
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   15-05-17 18:51

Например?!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обективи,от филмови тела на Canon
Автор: lamerko   
Дата:   15-05-17 19:22

Ако разкараш Хелиос-а и сложиш пластмасовата 50-ка на Канон - ще видиш доста разлики. За зуум диапазон от първия пост - потърси Canon 28-105 USM II или 28-135 IS USM.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обективи,от филмови тела на Canon
Автор: cameraman   
Дата:   15-05-17 19:43

За Фулфрейм със съгласен с последните две предложения от lamerko. Бляскави резултати след калибровката.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обективи,от филмови тела на Canon
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   15-05-17 20:00

Става дума за кропка обаче-Canon 1100d ! Миришат ми чорапите за фулфрейм и скъпи обективи! Аз съм само любител,в начален етап![smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обективи,от филмови тела на Canon
Автор: Dora93   
Дата:   15-05-17 20:14

Някои Сигми имат проблеми, дори не могат да се завият на байонета. Имам една такава, само на пластмасов байонет на евтини тела се завива, на метален не ще.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обективи,от филмови тела на Canon
Автор: cameraman   
Дата:   16-05-17 10:12

За кропка земваш един Тамрон 17-50/2,8 и забравяш. Във фотографията от пръднята не става боя.... или поне истиската боя се различава от пръдливата.

Всъщност ...тези два обектива ще се сработят предполагам и с кропка, но няма да имаш много широко... 28 е малко широко... Не навсякъде ще ти стига пространство ...особено ако искаш да се заиграваш по кръчми..



Публикацията е редактирана (16-05-17 10:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обективи,от филмови тела на Canon
Автор: asahi   
Дата:   16-05-17 11:18

С две думи - обективът става, но не си заслужава. Китакът на Канон е по-добър от него.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обективи,от филмови тела на Canon
Автор: lamerko   
Дата:   16-05-17 12:15

Китака е по-добър единствено с по-широкия си край в диапазона. Но щом целта ще е главно пейзажи (малко ми е убягнало в началото) - може би наистина на този етап да не се правят някакви врътки при липса на бюджет. Стига да има китаче в наличност, че не става ясно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обективи,от филмови тела на Canon
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   16-05-17 15:59

Има си бе,има! 18-55мм III версия(нестабилизиран), с UV филтърче Kenko! Просто търсех по-функционален обектив,но ще се насоча към Canon EF75-300mm , Canon EF70-210 f/1:4 , EF50-200mm f/3.5-4.5L и подобни,за по надалеч! Мисля да снимам основно през деня,при хубава осветеност! Така,че няма да избирам "най-светлия",а най-бюджетният и функционален!Благодаря за отзивите!
[cool] [smilie3]



Публикацията е редактирана (16-05-17 19:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обективи,от филмови тела на Canon
Автор: kvakioh   
Дата:   16-05-17 16:17

Намира се един Тамрон 70-300 (А17) с макро функцията за 150лв и нещата заспиват за телеобектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обективи,от филмови тела на Canon
Автор: lamerko   
Дата:   16-05-17 17:04

Хубавото на пейзажите е, че не изискват нито светлосилен обектив, нито стабилизация, а в повечето случаи ти позволяват и достатъчно време да се намандахерцаш и да натиснеш копчето за шедьовъра. От тия евтинките телета, избягвай Сигма 70-300, особено некоригираната :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обективи,от филмови тела на Canon
Автор: kvakioh   
Дата:   16-05-17 17:16

Всякаква Сигма 70-300 трябва да избягва, дори APo с червения ринг.
Пейзажи може и на 300 и на 500мм да се правят.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обективи,от филмови тела на Canon
Автор: Pavlov   
Дата:   16-05-17 17:22

За под 100 лв по-"функционален" (каквото и да значи това) от китака си няма да намериш.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обективи,от филмови тела на Canon
Автор: cameraman   
Дата:   16-05-17 19:16

"Има си бе,има! 18-55мм III версия(нестабилизиран), с UV филтърче Kenko! Просто търсех по-функционален обектив,но ще се насоча към Canon EF75-300mm , Canon EF70-210 f/1:4 , EF50-200mm f/3.5-4.5L и подобни,за по надалеч! Мисля да снимам основно през деня,при хубава осветеност! Така,че няма да избирам "най-светлия",а най-бюджетният и функционален!Благодаряза отзивите! [cool] [smilie3]"
Ти изброи всичките боклуци на планетата и нито един функционален... след това ще се чудиш що си дал за него няколко лева. Все пак бракът зависи и от опита, но при изброените стъкла под 70% няма да си.
Отново грешен избор Canon EF75-300mm е недоразумение... 70-300 ис усм е бижу
70-210/4 е супер бавен и стържещ фокус- но остър. след тази версия са сложили УСМ мотор и има нов, по-бърз вариант 70-210/ 3,5-4,5 УСМ
Има го и вариант 100-300/ усм
Нали ти казах за пръднята... стига си мисли, че всичко, дето фърчи се яде.
Иначе имам за продаване една сигма 70-300 APO DG MACRO с червения ринг обявена в базара. До 220-30 милиметра става всмисъл- остра е ако не размажеш от скоростта..... Ама за толкова пари е супер.



Публикацията е редактирана (16-05-17 19:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обективи,от филмови тела на Canon
Автор: kvakioh   
Дата:   16-05-17 19:35

A, aз забравих евтиния, но добър 100-300 като за тия пари, до 150лв. Защото Тамрон 70-300 А17 трудно го дават за толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обективи,от филмови тела на Canon
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   16-05-17 19:38

Нещо не я откривам в базара на ФФ ?!? Да не би да става дума за Базар БГ ?! За да я видя,какво представлява и т.н. ... А относно бюджетът ми,не съм го стопирал на 100 лв ! Може да е повече,но на първо време не ми се насипват камари с пари,за нещо за което имам прекалено малко физическо време ! Хубаво мие да снимам ,но животът ни принуждава да изкарваме насъщният с други дейности!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обективи,от филмови тела на Canon
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   16-05-17 19:43

Предполагам,че става дума за нещо такова: Цъъъъък!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обективи,от филмови тела на Canon
Автор: cameraman   
Дата:   16-05-17 19:43

тук е в базара

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обективи,от филмови тела на Canon
Автор: kvakioh   
Дата:   16-05-17 19:46

Taя Сигма от линка е тотал зле.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обективи,от филмови тела на Canon
Автор: cameraman   
Дата:   16-05-17 19:47

Изобщо не е толкова зле Сигма 70-300. На кантар са с Тамрончето- 70-300....
А-а-а-а... ти говориш за оная безплатната в началото на темата. Тя за нищо не става... В Ибей сигурно я има по 10$... ама той автора на такива казва "ФУНКЦИОНАЛНИ".



Публикацията е редактирана (16-05-17 19:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обективи,от филмови тела на Canon
Автор: kvakioh   
Дата:   16-05-17 20:04

Всяка една Сигма 70-300. Просто си блокира един хубав ден и толкова. Тамроните са леки, с проста механика отвътре. Но не ги дават евтино.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обективи,от филмови тела на Canon
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   16-05-17 20:07

Аха ,намерих я! ТУК

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обективи,от филмови тела на Canon
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   16-05-17 20:31

А на тоя Tamron 172DE AF 70-300mm F4-5.6 for Canon EF от Ибей,някакви кусури и забележки ?! Ebay

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обективи,от филмови тела на Canon
Автор: kvakioh   
Дата:   16-05-17 20:34

Ако дойде за 70те долара, ще има мито и др. А17 е точният модел в случая, този е предишния.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обективи,от филмови тела на Canon
Автор: cameraman   
Дата:   16-05-17 20:47

Този тамрон е много стар тубус... Пак изрови... археологическа находка.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обективи,от филмови тела на Canon
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   16-05-17 20:56

Задължително ли е да са нови обективите,с които се снима? Не знаех,че има някакво значение?!Може би няма да ми го разпознае тялото или...?![smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обективи,от филмови тела на Canon
Автор: cameraman   
Дата:   16-05-17 21:16

скорост на мотор, комуникация с автофикус... точки на фокусиране.. Има значение.. Най- евтиното дето си пасва с телата е 2010
другият вариант е да завиваш обективи от зенити и практики и да играеш на тука има- тука нема.



Публикацията е редактирана (16-05-17 21:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обективи,от филмови тела на Canon
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   16-05-17 22:04

Бре?! 2010 -та ?! Тя колата ми бая по-дърта!!! Аз ще пробвам с подобен и ще преценя! ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обективи,от филмови тела на Canon
Автор: bg2014   
Дата:   16-05-17 22:07

Бай Добри - от къде си?
Виж този обектив от моята ОБЯВА. Аз съм в Пловдив и може да го пробваш.
Ако става за теб и ти допадне - подарявам ти го. По-добре е някой да го ползва, вместо да стои в кашона.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обективи,от филмови тела на Canon
Автор: asahi   
Дата:   16-05-17 22:21

Имах такъв на времето. Батерията 2CR5 не се зареждаше. Новата изкарваше към 30 филма. Продадох го за 150 лева на една колежка докато още имаше филми. Обективът не цепеше мрака, но беше по-добър от хелиосите.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »