Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  7  8  9  10 ..  20 ..  28  29     всички  напред  последна
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: hotsnail   
Дата:   04-05-17 00:46

марио виж резултатите не ми говори какво било преди 2-та световна война.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: Събинатора   
Дата:   04-05-17 01:13





Публикацията е редактирана (24-08-17 15:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: hotsnail   
Дата:   04-05-17 02:17

да добре

1. За кропките А600 е добър вариант ако се гледа добра цена. Има един досаден проблем този апарат - при силна контрова светлина и големи контрасти в кадъра се получават едни флеъри. Това е оправено на А6300 и А6500.

1.1 За ергономия с всяко поколение Сони подобряват нещата доста. А7 първа серия и А6000 мисля, че са първите по-завършени модели т.е. на нивото на Канони Никон. Следващите оправят разни детайли, но основните идеи са заложени и работят добре още в А7 мк1. Сравними са със среден клас апарат от коя да е друга марка - аз съм ползвал Д700 и Д600 от никон например. А6000 наистина е най-продаваната камера въобще - има си причина за това - ниска цена, страхотни снимки и перфектна ергономия! (Д700 е с по-висок клас копчета, 5д на канон също) Та ако човек търси малък апарат А6300 е много добър избор, А6000 е по-евтин с някои компромиси, А6500 е много хубав, но за мен идва малко скъп.

3. Ролинг шътър не е само проблем на видео. На А9 риска е електронния затвор. На А6300 и А7р2 електорнния тих затвор (имат и механичен) прави проблеми при бързо движение и някои други ситуации. Надявам се на А9 ефективно да са го оправили. Въпроса е, колко е разликата с ДСЛР и дали е достатъчно добър А9 за снимките които правим. Сони и ревютата до сега за позитивни. Видеото е друга сфера, която предлагам да не обсъждаме. chrisnoch разбира видео повече от нас и може да даде евентуално идея, колко е важен този параметър. Само да спомена още лентовите филмови камери имат rolling shutter също. Копола, Чаплин и Спилбърг някак се са се справили....ако снимането на хлапето ти как спортува или снимането на някоя сватба е по-взискателно от междузвездни воини.....

4. Именно за единични кадри имаме 120 к/с. Това може би докарва електронния визьор близо до оптичния. Преди забавянето на електронния затвор беше проблем. При А7м2 например кадровата честота май пада до 5-10 кадъра в секунда и има размазване на тъмно. Та 120к/с си е голям прогрес А9. А отсъствието на мигане при серийна снимка дори с 60к/с е забележително. Дори заклети ДСЛР потребители казаха, че това е революция спрямо Д5 и Д500.

5. Сони вадят стабилизирани обективи защото повечето от кропките и половината им фул фрейми на нямат стабилизирани сензори. Обаче стабилизирания обектив оскъпява. Стабилизирания обектив сваля остротата с допълнителните лещи. Канон до скоро предлагаха два варианта на обективите си, нали? Комбинирания вариант, който Сони имат сега, е супер хем за теле обективи хем за всякакви други. Новия Сони 100-400 има стабилизация. За масовия случай аз предпочитам да имам стабилизиран сензор и по-евтини обективи (като новия 85/1.8). А аз ползвам и обективи на никон на 30-40 години и имам стабилизация с тях - 2-3 стопа.....това с ДСЛР го нямам и дори няма опция.



Публикацията е редактирана (04-05-17 02:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: hotsnail   
Дата:   04-05-17 03:05

А хубаво е малко лакърдия за обективите да отворим.

Сони и Фуджи промениха тотално начина по-който се правят обективи. Канон поне до скоро много изоставаха. Може нещо напоследък.....просто нещата се променят няма 300/4 но има неща дето има за безогледални, за които никон и канон нямат аналог и дори нямат шанс да направят

Ама едно няколко неща

1. Безогледалните вкараха линейни фокусни мотори т.е. Не е класическия хеликоид, а мотора директно движи фокусната група напред назад. Това води до доста по-бърз Фокус от слр обективите

2. Има вече няколко модела на Сони с две фокусни групи т.е. Два отделни мотора движат отделни групи лещи. Дали ги движат по еднакъв начин или има вече по-нови дизайни не разбирам достатъчно от оптика

3. Сони вкараха в 85/1.4 ГМ обектива някаква нова техника за полиране на лещите и резултата е много качествено боке. На практика се вижда по-хубаво боке от сигма 85/1.4 арт - няма лукчета, няма лимони...

4. Със 105/2.8 стф направиха стф обектив със АФ. Фуджи също направиха подобен вариант на 56/1.2. При Фуджи е доста слаб ефекта, Сони бая се постараха. Бокето изглежда доста различно и плавно, меко. Това няма как да стане ако апаратите на Сони не фокусираха до ф/11 - канон дори във високия клас се бият с ф/8.....



Публикацията е редактирана (04-05-17 03:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: chrisnoch   
Дата:   04-05-17 03:16

Събинатора,
Простете, млади момко, но много пишете, а малко знаете.
Да минем по същия "дневен ред":

1. На А9 хич не му липсват бутони и врътки (при това с програмируеми функции), а ергономията е на ниво.
Адаптерите нямат нищо общо с онези пръстени с чипче, които се произвеждат за Канон. Това са високотехнологични изделия с микропроцесор и фърмуер, който може да се ъпдейтва.
Безогледалките НЕ са "само един гол чип и сензор в едно", а имат всички "системи" на ДСЛР, че и разни благинки отгоре.
Сони произвеждат кроп безогледалки от много години. Моделите около 2011-2012 г. са по-евтини и по-добри от Канон 600Д. Например:
https://www.dxomark.com/Cameras/Compare/Side-by-side/Sony-NEX-5R-versus-Canon-EOS-600D___826_692

Стъклата за безогледалки по принцип са по-скъпи, защото в този сегмент не се произвеждат евтини пластмасарски обективи.

2. Фокусните системи на безогледалките са принципно различни от тези на ДСЛР, нямат проблеми с фронт/бек фокус и много по-рядко грешат.
Нито един ДСЛР не може да изчислява фокуса 60 пъти в секунда като А9.

3. Ефектът rolling shutter не се проявява само при видео, а и при снимане на фотографии - например при щорен механичен затвор и скорост по-голяма от синхронната.

4. Никой не Ви кара да снимате в серия. Сигурно има и други функции на фотоапарата Ви, които никога не използвате.

5. Сони произвеждат обективи с оптична стабилизация, защото някои тела не са стабилизирани. Когато в тялото има стабилизация чрез местене на сензора, тя работи в хибриден режим заедно с оптичната стабилизация на обектива, което увеличава ефективността с 1-2 стопа.
Сони не лъжат за ISO-то, защото няма нужда - и без това произвеждат по-добри сензори от конкуренцията. Прочетете какво означава "ISO-less sensor" и си задайте въпроса защо Канон все още нямат такъв.

Разбирам, че не Ви се иска да давате много пари за техника, но - за съжаление - фотографията е скъпо хоби.

Желая Ви успех и много дръзновение!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: colorphoto   
Дата:   04-05-17 04:54

Мисля че след Алфа-9 ВЕЧЕ е КРАЙНО време Никон и Канон да си извадят главите от пясъка.

Стоенето на стари лаври и разчитането на консервативната група от фотографи не ми изглежда добра стратегия ВЕЧЕ след А-9.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: kollev3   
Дата:   04-05-17 10:39

Добре но нищо не казваме за светкавицата един от най-важните от пъзела[smilie21] надежност,повтаряемост и работа с нея при Сони[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: sohk   
Дата:   04-05-17 11:27

НЕВЕРОЯТНО!!! ШОК!!! ШВЕДИТЕ УДАРИХА SONY В ЗЕМЯТА!!!

НАЙ-БЪРЗАТА КАМЕРА В СВЕТА

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: ararat   
Дата:   04-05-17 12:24

БОМБА!!! СЕНЗАЦИЯ!!! САМО ПРИ НАС!!! ЕКСКЛУЗИВНО!!!

Най-продаваният фотоапарат на всички времена е на четвърто място в рейтнига на Амазон за фотоапарати със сменяеми обективи! И то след Канон и Никон със хлопащите им огледала и технологии от миналия век! По непотвърдена информация от наши източници, от Амазон обмислят специално изявление, в което да изразят готовност веднага да се поправят и да поставят иконата A6000 на почетно първо място в отделна катерогия. Новата категория ще се нарича "А6000 - No.1 за всички времена". Други модели камери няма да бъдат допускани в тази категория - те няма дори да бъдат споменавани в текстове, в които се споменава иконата А6000, просто защото няма да са достойни за това. От маргиналния производител с нисък пазарен дял Canon не коментираха новината.



Публикацията е редактирана (04-05-17 12:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: chrisnoch   
Дата:   04-05-17 16:00

sohk,
Тази новина какво общо има с темата???
Това е апаратура за научен експеримент, а не фотоапарат, който можеш да си купиш в магазина.

ararat,
Амазон НЕ са единственият продавач в света. Не бързай да скимтиш от радост!

sohk,
ararat,
Очевидно следите медиите на Прасчо, та публикувате постове в техния булевардно-сензационен, но изпразнен от съдържание стил.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: sohk   
Дата:   04-05-17 16:11

chrisnoch,

Очевидно е, че няма нищо общо. Иронизирах и влезнах в бомбастичния тон на hotsnail-а. Той наистина говори врели-некипели, но по-лошо е че ги казва с увереността на последна инстанция и ги представя като факти, а не като мнение.
Аз даже не искам да го убедя в моето, или на някой друг, мнението. Ще ми се единствено да говори по-сдържано и с факти, когато твърди неща като "А6000 наистина е най-продаваната камера въобще". Всеки е свободен да харесва и хвали каквото иска, но не и да изкривява нещата с лъжи и недомислици.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: radomarinov   
Дата:   04-05-17 22:14

ararat
Това по радио Ереван ли го казаха или имаш и други данни?

sohk
Защо така скачаш срещу Кирил? Врели-некипели? Ами обори го с факти, не с тролене. Киро си е пич, фен е, но много чете и много неща пробва, а не е като да не е пипал и други марки апарати. Обективите с които снима, повечето дето го плюят, няма и да ги загледат на витрината. И за какво е всичко това? При колите има фенове на германски и японски автомобили, при моторите- германски, италиански и японски. А тук- всички са японци( не знам защо :)- на дръпнатите им дреме на малките пишки за вашите спорове тук. По скоро е страхът на българина, че може да се е минал нещо
[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: sohk   
Дата:   04-05-17 22:36

Киро нека е пич. Вероятно е готин човек, но тук не обсъждаме това дали сме пичове или не. Нещата, които говори от личен опит не ги оспорвам, на него така му харесва и това е чудесно. Както отбелязах и по-напред, до 7-ма страница на темата се въздържаше от гръмките си избухвания с откровени глупости, но след това пусна няколко шокиращи едно след друго.
Ще ги събера на куп за да е по-по-най:

"Както писах в една тема ако не си снимал с а6000 в момента не се занимаваш с фотография. Просто марката за фотографска техника се казва Сони вече. Канон и Никон са нещо като новата Коника или Контакс - хубава техника без практически смисъл"
Тук мисля, че коментар е излишен.

"1. Никон са пред фалит! Буквално на колосални загуба са. Извадиха толкова лош отчет и прогнози наскоро, дето за 10-тина година гледане на финансови резултати не бях виждал....."
Да резултатите от предишното тримесечие на Никон бяха лоши, на са толкова далеч от фалит, колкото Сони от 2-рото място в пазарния дял на Digital Still Cameras на годишна база (ако се добереш до данните на GfK ще разбереш).

"2. Канон от 3 години официално се махат от фотографията и търсят нови бизнеси!! Преди няколко седмици финансовите им отчети бяха супер позитивни. Защото са успели да се отдалечат от фотографията!!!"
Това е все едно да кажеш, че Сони се махат от бизнеса с телевизори. Несериозно е дори да го споменаваш.

"А6000 наистина е най-продаваната камера въобще"
Бас ловя, че който и да е компактен фотоапарат Сони, Никон, Канон, Олимпус, Панасоник или Самсунг е продаден в много повече бройки от А6000. Ентри-левел моделите със сменяема на Никон, Канон, че даже и на Сони, вероятно също са с повече продажби. Olympus Trip 35 e компактен фотоапарат произвеждан в продължение на 17 години (1967-1984). Продадени са над 10 милиона броя. За 2014 (когато е обявен модела), 2015 и 2016 са произведени съответно, 3166481, 3252995 и 3137719 безогледални фотоапарата (според CIPA - http://www.cipa.jp/stats/dc_e.html). Дори и всичките да бяха А6000, пак не са повече от над 10-те милиона Trip 35.


Ще спра до тук, защото явно няма смисъл ... Блажени са вярващите.



Публикацията е редактирана (04-05-17 23:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: radomarinov   
Дата:   04-05-17 23:00

Ами блажени са[smilie3]
Темата е за А9, но е нормално като всяка друга тема във форума, да кривне нанякъде.. Че има развитие е факт и когато Киро преди 2 години пишеше накъде отиват нещата, тук яко му се присмиваха- "Абе т'ва Сони, не беха ли теуевизори бе?". И сега може би с право се поизхвърля малко[smilie5]
Времето ще покаже...
[beer]

Видях, че си се редактирал, да се редактирам и аз[smilie3]
За Олимпус Трип сигурно си прав, даже аз май имам един такъв някъде.. По тази логика руснаците твърдят, че са произвели 21 милиона Смена 8М. Ама при цена 15 рубли на парче, не са изкярили май. Говорим за други пари тук, ама какво ни топли това, ние ги даваме накрая[smilie21]



Публикацията е редактирана (05-05-17 00:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   04-05-17 23:16

Бе не знам,за какво говорите, ама тия дни бях по Флоренция,всеки който е ходил там,знае какв лудница от фотографи е. Пълно с жълтури, всички със сони безогледални, всякакви модели, хиляди!! Разни стари никончета и канончета се разнасяха от немски баби само.
[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: radomarinov   
Дата:   04-05-17 23:30

Вежда, ти няма ли да се върнеш в алфафорума? Липсваш, там вече човек няма с кого да се посдърпа[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   04-05-17 23:35

Не,но всъщност са малко хората, които имат капацитет да се "посдърпат" с мен и те определено не са във виртуалното пространство, което обичайно посещавам.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: hotsnail   
Дата:   04-05-17 23:59

sohk само ще кажа, че познаваш много добре! Случайно или не Сони се отдръпнаха малко или много от телевизорите [smilie18] [smilie18]

Другото ако искаш прочети си още малко. Давал съм линкове и ме мързи да ги вадя пак.

За камерите с фиксиран обектив съм съгласен. Все пак ако искаш потърси преди около година давах едни линкове за А6000.

За канон просто си разрови в мрежата "canon diversify" .....

Не си написал неверни неща, но и не оборваш нищо, от това дето съм написал. Просто безсмислено заяждане. Самия факт че четеш тая тема доказва това което се опитвам да кажа.

А всъщност по-интересно е да обсъдим технически неща за новата камера вместо да се занимаваме с обремененоста на някой.

сабинаторе Канон имат много хубави стъкла - конкретно писах за 135/2, че е стар модел, не че е лош обектив. Купих си го защото е хубав. Продадох го и искам сигма защото е модерна и по-добра.....



Публикацията е редактирана (05-05-17 00:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: hotsnail   
Дата:   05-05-17 00:26

Ако се върнем на темата за А9 това е интересно

https://www.youtube.com/watch?v=Jw0xkOT1tPA

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: ecobo   
Дата:   05-05-17 00:47

Пичове, ако повече снимате и по-малко учите големите фирми как да правят камери и как да ги продават, има шанс по-бързо да се научите да снимате, и форума да е повече "фото" и по-малко "форум".

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: mogila   
Дата:   05-05-17 01:01

ecobo как да снимат като до сега нямаше а9? Сега вече ще видиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: kvakioh   
Дата:   05-05-17 01:06

Meн лично и стотици хиляди, ползващи адаптори за всякакви обективи основно от Сони, най-вече Сони накараха да снимат бавно. Накараха да се купуват 5-10бр. батерии, допълнителна батерия външна, за да може човек да си изкара като хората една почивка от 3-4 дни и да снима доста. Сега се опитват да компенсират, но на висока цена. Добре, но няма файда, защото свикнахме, ето пак контрапункта- Сони предлагаше универсалност, без техни обективи само телата като консуматив да са, сега карат хората да купуват А9, защото вадел 15-20 кадъра в серия, но трябва да е със Сони обективи (това е спекулация, която се дипли по-нагоре доста). Ето, че пак има неразбория. Аз съм доволен, гледам ги A7R II за под 4000лв. и чакам. Телата Сони Е-mount са едни от най-добрите консумативи и матрици за снимане досега. С всички недъзи и проблеми. Дори ме накараха да ползвам повече Photoshop и да науча програмата как работи. Дори си купих по-мощен компютър, за да мога да отварям в пъти по-бързо големите 36MPix файлове.
Иначе изригванията от двама Сонибойз е все по-малко и по-слабо- единият много чете и все пак донякъде ползва до каквото може, другият много чете и малко ползва, но и назидава. Мъката няма край! Непопипали и невидяли, пък говорят най-много. Лично, лично мнение само трябва, това просто няма как тук да е място за преразказване на технически данни и преповтаряне на чужди лични мнения...Всъщност, само за Сони досега е имало такива свободни преразкази. Което е добре.
Няма нищо идеално, отново обаче тук идеално се цикли върху нещо недостижимо в близките 5-6 месеца.
Eто едно лично мнение за Сонита предпоследни, а не предъвкани изписани неща из интернет: текст
Отново проблеми и разни недостатъци, когато човек иска за нещо специфично да ползва камерите.



Публикацията е редактирана (05-05-17 01:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: chrisnoch   
Дата:   05-05-17 06:28

kvakioh,
Как не ти омръзна толкоз години все една и съща протяжна песен да пееш: "Сонибоооойз, Сонибо-бо-бо-боооойз"?!? Писна ни да слушаме все тая развалена плоча!
Всички фотографски сайтове и форуми по света в момента коментират Сони А9, въпреки че все още много малко хора са държали в ръце тази наистина новаторска камера. Сал един ква-ква се намери да размаха пръст по даскалски и да гълчи, че "това просто няма как тук да е място за преразказване на технически данни и преповтаряне на чужди лични мнения..." Няколко реда след постулирането на това верую, ква-ква собственоръчно го погазва, като поства линк към чуждо лично мнение - при това без никаква връзка с темата.
Що така бе, джанъм?
Не е ли редно първо да дадеш личен пример, пък после да се жалваш, че никой не спазва налудничавите правила, които самият ти не зачиташ, но гръмко прокламираш?
Какво размахваш показалката с назидателен тон? Нали мрънкаш, че не обичаш да те назидаат? Или за теб е позволено, но за другите - не?!
Сега се сетих, че не е зле да приложа картинка с твоя пост, за да стане безпредметно да го редактираш, както много често правиш. Ето го:

http://prikachi.com/images/711/9112711I.jpg


Тази нощ не ми се спи, та ще се забавлявам с твоите объркани мисли и още по-объркан словоред.
Какво разбирам от твоето първо изречение?
Прочитам го, но нищо не разбирам, и се връщам да го прочета пак. След още няколко прочитания изведнъж ми "светва", че по някакъв непонятен за мен начин ти си успял да преброиш хиляди хора, които неизвестно защо са принудени от Сони да снимат бавно. [smilie11] Гледам и не вярвам на ушите си! Сони да са такива злодеи, пук аз да не знам!
В следващото изречение Сони са обвинени в още по-чудовищно престъпление: провалили са почивката на хората, като са ги накарали да си купят по 5-10 батерии - допълнителни, външни. Ужас! Бил съм в непростимо неведение, че Сони произвеждат външни батерии! Аз все още нямам такива! Кошмар!
Следващите три изречения направо ме извадиха от обувките. Хайде да ги прочетем заедно: "Сега се опитват да компенсират, но на висока цена. Добре, но няма файда, защото свикнахме, ето пак контрапункта- Сони предлагаше универсалност, без техни обективи само телата като консуматив да са, сега карат хората да купуват А9, защото вадел 15-20 кадъра в серия, но трябва да е със Сони обективи (това е спекулация, която се дипли по-нагоре доста)." Аз нищо не разбрах. А ти? [smilie11]
Да се опитаме да четем отново:
"Сега се опитват да компенсират /Кое?/, но на висока цена В сравнение с какво? Килограм чушки?/. Добре, но няма файда Хайде де! За Сони има файда! [smilie5] , защото свикнахме /С какво?/, ето пак контрапункта /Пак? Пропуснал съм първия контрапункт, ужас!/- Сони предлагаше универсалност, без техни обективи само телата като консуматив да са Странното място на глагола подсказва, че тази част от "изречението" е буквален превод от немски./, сега карат хората да купуват А9 /Верно ли? Как ги карат? С бой?/, защото вадел 15-20 кадъра в серия /Споко, има и опция за 5 - за да не се комплексират другите производители!/, но трябва да е със Сони обективи /Тц, и с канонски става!(това е спекулация /С какво? Или пък бъркаш думата? Speculation, може би? Уви, на български не се превежда със "спекулация"!/, която се дипли по-нагоре доста)."
Ох, заболя ме главата! Толкова много кристално ясни идеи - само в три "изречения"! Пия хапче и смело продължавам!
По-надолу някак си успявам да отгатна, че има някаква неразбория, но ти си доволен, защото някой те е накарал да научиш Фотошоп, а междувременно старите тела поевтиняват, което все си е файда - нищо че няма да си купиш, защото Сони пак са осрали пейзажа с астрофотографията. Благодаря ти и за ценната информация, че иамш нов компютър, който ти позволява по-бързо да отваряш 36 МП файлове! Внимавай с тези хвалби, че отвсякъде дебнат крадци!
Ще пропусна гневната тирада за вечните "Сонибойз", защото съм я чел много пъти през последните няколко години. А отчаяния ти вопъл в последното изречение направо ми къса сърцето!
Браво! Стигнахме до края и дори осъмнахме. Беше изтощително ("Мъката няма край!"), но си заслужаваше. Отивам да дремна с ведрата мисъл, че фотографията е кеф за всички, освен за теб. Жалко!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: kvakioh   
Дата:   05-05-17 13:11

Мерси за разбора, но мисля, че няма смисъл от такива неща. Хубаво е да има засегнат човек от думите ми. Благодаря, че ми напомни за крадците, макар че не съм в БГ, където наистина си е опасно. Точно и затова пътувам със скромен набор от техника до родината.
Никого не назидавам, Сонибой е диагноза, съдба, мъка човешка! Хубаво е признанието за главобол и пиене на хапчета, както и нетърпимостта в собствените обувки. Само така, Ночев! Когато си вземеш А7, А7R и двете версии и го докажеш, както и А9 тогава може да кажеш/докажеш/покажеш нещо ЛИЧНО, дотогава само с пяна на уста ще ми преразказваш нещата и ще ми правиш литературни анализи. Досега само напразно написани неща. А това вникване в думите ми, анализи и примерно, че нямало Сони външни батерии, направо ме караш да се смея. След това искрено да те съжалявам как ми се хващаш за думите. Всички знаем колко нефелни и хилави са батериите досега, има дори статии из интернет да си вадим батериите Сони за А7, А7R, A7s, че да не паднат случайно тотално през нощта. Oтново е и видното дебнене само в определени теми, за да се заядеш точно с определените хора. Което е в разрез с правилата. На всичко- логика, форум, образование, образУвание и т.н. Харесва ми все пак, че ти харесва да ме заядеш. Винаги ще е така.
Аз си казвам какво не ми хареса, ЛИЧНО и както го виждам аз. ЗАтова е форума. Всички можем да четем ревюта и "висши" и платени мнения.
Естествено, че се снима бавно, щом е ръчно фокусирането и с адаптори. Киро го каза и за флеърите, има го и при А7 първите версии, имам го и аз с най-добрия адаптор и някои обективи, проверено и в определени ситуации се проявява. Слагал съм дори ленти черни около байонета, смених байонета, пак не става. Ето недъзите и проблемите. Но пак си снимам. Трябва да се знае всичко.
За обективите- 50/2.8 макро Сони например е тотал щета- по-малко остър от Сигма 50/2.8, )който е за 300-350лв.), ултра бавен и неточен, при снимане надалеч. Отделно цената е свръх дебела. 90мм макрото е отлично, но така и не се случи никога повече "великото" намаление до 1500-1600лв в нито един магазин. Няма и да стане повече. Аз лично за тия пари за 90мм макро нов си купих досега 4 обектива, от които 2 макро и колкото и бавно да снимам с адаптори, понеже е ръчно, пак имам 4, а не само 1 обектив. Е, мога да снимам само с 2 едновременно, на два апарата.
Доволен съм от Сони, за пореден път го казвам, но искам да видя балансиран отвсякъде продукт. Продукти. Преди години ги открих при една друга марка, когато нямаше Сони...Сега искам същото от Сони.



Публикацията е редактирана (05-05-17 13:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: ZENON   
Дата:   05-05-17 15:27

Преди няколко години, когато купих първия си безогледален, писах че до десетина години огледалото ще си замине. Просто е по евтино за произвидство ако не друго.
Аз самият имам и огледална с-ма, но технологията не седи на едно място.
Не разбирам за какво се ръфате за глупости [smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  7  8  9  10 ..  20 ..  28  29     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »