Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Избор на обектив
Автор: silvesar   
Дата:   02-05-17 17:03

Привет на всички!
Имам нужда от съвет и той е свързан отново с избор на обектив.
Колебанията ми са между Nikon AF-S Nikkor 24-120mm f/4G ED VR и Tamron SP 70-200mm F2.8 AF Di LD (IF) Macro Lens за Nikon.
 Re: Избор на обектив
Автор: samurai2   
Дата:   02-05-17 17:15

Това са различни дължини,зависи какво искаш да снимаш [beer]
 Re: Избор на обектив
Автор: swy   
Дата:   02-05-17 17:22

Никончето !!! Нано стъкло ... добър избор
 Re: Избор на обектив
Автор: silvesar   
Дата:   02-05-17 19:30

Боби, ти ги иаш и двата или по-скоро никонският на 2.8 покажи примери на сходни дължини на бленда 4 за да видя каква е разликата.
 Re: Избор на обектив
Автор: samurai2   
Дата:   02-05-17 19:38

silvesar
няма проблем но ние не работим с Тамроните с новия 70-200 сме - а иначе разликата с 24-120 на сходни дължини е голяма.
 Re: Избор на обектив
Автор: ilcoin   
Дата:   02-05-17 19:39

Двата обектива предполагат решаването на твърде различни задачи. Недоумявам какво точно цели питането?
 Re: Избор на обектив
Автор: silvesar   
Дата:   02-05-17 19:57

Ilcoin питането ми е за обектив който ще се ползва за ежедневни цели и тъй като цените им са сходни ми е интересно да чуя мнение от хора които са ги ползвали.
 Re: Избор на обектив
Автор: samurai2   
Дата:   02-05-17 20:00

silvesar

Tamron SP 70-200mm F2.8 AF Di LD е по скоро за портрети според мен.Не го виждам за ежедневни цели дано да бъркам.[beer]
 Re: Избор на обектив
Автор: ilcoin   
Дата:   02-05-17 22:25

Ако ежедневните ти цели включват папарашки снимки из тъмните сокаци, е идеален [smilie5]
Цената на един добър трактор и едно Порше са съизмерими, но това не ги прави еднакви превозни средства, нали?

Принципно 24-120 е доста по-универсално решение. Ако не знаеш какво да купиш, а имаш пари за трошене - може пък това да ти свърши работа ...

Ако пък съвсем не знаеш какво да правиш, сложи парите в една банкова сметка, вземи си от базара един пластмасов комплект 18-55 и 55-200 за няколко месеца, като понатрупаш стаж, ще знаеш какво ти трябва.

[shtrak]
 Re: Избор на обектив
Автор: bg2014   
Дата:   02-05-17 22:47

Ако търсиш обектив за 7200 - взимай 24-120/4. Този апарат е върховен на слаба светлина и няма да усетиш липса на по-отворената бленда.
Няма какво да ги сравняваш. Обективите са несравними като предназначение. ОБАЧЕ,ако имаш описаните обективи в профила си то отиваш на 70-200, защото дължината ти свършва на 70мм и този допълва комплектацията.
Никон Д 7200 позволява много свобода в избора. Успех!



Публикацията е редактирана (02-05-17 23:12)
 Re: Избор на обектив
Автор: silvesar   
Дата:   03-05-17 01:10

Ilcoin нито съм папарак ното имам намерение да ставам. Парите сам решавам какво да си ги правя, а що се отнася до съветите ти по-темата по-големи простотии не бях чел.
bg2014 търся обектив за тялото за което взех от те[beer] б сигмата 7200 го продадох с част от обективите.
 Re: Избор на обектив
Автор: bg2014   
Дата:   03-05-17 07:34

Не знаех, че си ти. Мислех, че помагам на друг колега с такова тяло.
Много приятни емоции и уникални снимки желая.
Успех! Чакаме хубави кадри.[beer] [shtrak]
Каквото и да ми говорят - Никон Д7200 ми е фаворит. Любим.
 Re: Избор на обектив
Автор: chrisnoch   
Дата:   03-05-17 07:41

Много се изненадвам, когато прочета, че някой е имал Nikon D7200, продал го е, за да си купи нещо по-добро, пък не знае какви стъкла му трябват! Къде се хвърляте да харчите пари за тела, като не сте се научили как да ги използвате? Какво прахосничество на време и средства! По-смислено е да се запишете на фотографски курс - ще си спестите много главоболия и финикийски знаци.
 Re: Избор на обектив
Автор: Synthy   
Дата:   03-05-17 08:18

silvesar написа:

> Ilcoin нито съм папарак ното имам
> намерение да ставам. Парите сам
> решавам какво да си ги правя, а що
> се отнася до съветите ти по-темата
> по-големи простотии не бях чел.

[smilie23]

Ти си поредният олигофрен (без извинение!!), който пита глупости, получава читави отговори, а след това се прави на голямата работа.

Какво ви става бе хора?! Напоследък това е масово явление тук във форума. Като питаш, а хората отделят от времето си да ти отговарят (при това СМИСЛЕНО), имай уважението към труда им. Кажи едно Благодаря, пък ако искаш ги слушай. Егати липсата на култура и уважение към другите...



Публикацията е редактирана (03-05-17 08:18)
 Re: Избор на обектив
Автор: silvesar   
Дата:   03-05-17 08:37

Към всички включилисе в темата благодаря!
synthy от начина ти на изказване ти личи и културата.
И все пак ти благодаря за мнението!
 Re: Избор на обектив
Автор: leo34   
Дата:   03-05-17 08:42

Подкрепям мнението на ilcoin
 Re: Избор на обектив
Автор: novakat   
Дата:   03-05-17 08:43

Хахаха значи ставам сутринта и решавам да видя какво ново във форума и какво да видя единият задава въпрос някой му отговаря къде разбираемо къде не, че дори и с обиди. Абе хора я се стегнете малко трябва ли всеки който е решил да пита нещо да го пращате на курсове или да обиждате. Големи прота голямо нещо решил купил не знае пита.



Публикацията е редактирана (03-05-17 09:08)
 Re: Избор на обектив
Автор: bg2014   
Дата:   03-05-17 08:58

Странно нещо е българската душа. Хем иска да я забележат, хем не знае как да задържи това внимание.
Вие всички наскочили да обиждате (не само в тази тема) ЗАСРАМЕТЕ СЕ!
Уважете това, че някой цени вашето мнение. Без значение дали ще се възползва от него или не.
Не може да се възползвате от всяко мнение.
Някой ви цени като колеги и ви пита. С този въпрос показва уважението си, а вие хулите и заемате позиция на ментори. Съвземете се!
Живеем в 21 век и всяка информация е на един "клик" разстояние.
Но, да ви попитат е основата за добри отношения с колегите.
Защо не я използвате? Странно...а после на фотографията и падало нивото, форумът западал и т.н.
За справка- вижте темата с най-МНОГО мнения коя е.



Публикацията е редактирана (03-05-17 09:02)
 Re: Избор на обектив
Автор: novakat   
Дата:   03-05-17 09:07

До автора на темата мисля, че в твоята тема няма да получиш отговора който търсиш. Погледни в други теми подобни на твоите даже мисля, че скоро имаше тема за 24-120 където коментарите бяха доста по-смислени от тукашните с малко изключения на bg2014.
 Re: Избор на обектив
Автор: r_rusev   
Дата:   03-05-17 09:15

Автор: bg2014 
Дата:   03-05-17 08:58
..."За справка- вижте темата с най-МНОГО мнения коя е.
"
Ами.. така си е.
 Re: Избор на обектив
Автор: leo34   
Дата:   03-05-17 09:18

Има съвсем ясни отговори на въпроса по темата. Автора, ако иска допълнителни разяснения да пита.
 Re: Избор на обектив
Автор: novakat   
Дата:   03-05-17 09:29

Ми той автора попита и получи отговори цетирам: ти си поредния олгофрен как да ви пита човек нещо вие ще го изядвте дори Боби даде по-смислен отговор.
synthy похвално за отговора който си дал най-вече за началото
 Re: Избор на обектив
Автор: Synthy   
Дата:   03-05-17 09:32

novakat, за всяко нещо си има причина. Наистина не биваше да го обиждам по този начин, за което се извинявам.
 Re: Избор на обектив
Автор: Kalimas   
Дата:   03-05-17 10:59

Айде стига сте си чесали езиците и сте се обиждали заради един непълен въпрос.

@silvesar за по-точни отговори е добре да кажеш за какво смяташ да го ползваш тоя "универсален" (моя универсален е 55-250) обектив и на какво тяло. Това че bg2014 знае какво ти е тялото - не значи, че целия форум знаем.

@bg2014 много генерализираш за българската душа и засрамването при условие, че част хората са отговорили и то на сляпо. И само да напомня, че българска душа носят страшно много хора, благодарение на които света върви напред.

Silvesar иначе, ако ги ползваш най-вече на сходните дължини, си отговори на въпроса, освен диапазона 70-120 къде снимаш повече в 24-70 или в 120-200 и кое виждаш като предимство 2.8 или широкото.
Ако сигмата 17-70 ти е бил любимия обектив и не ти е идвал къс на Д7200 тогава 24-120/4. Но като ти гледам обективите и снимките в профила - в този диапазон си бил и явно не си имал нужда от нещо над 100.
 Re: Избор на обектив
Автор: silvesar   
Дата:   03-05-17 12:57

В предните си постове писах, че се разделих с 7200 и някой от обективите причината да питам за дин от двата обектива е, че минах на ФФ, а това, че bg2014 знае с какво тяло съм се дължи на факта, че скоро купих от него обектив.
Kalimas, нужда ичах средства нямах :) сега след като имам някой излишен лев ми се иска да си взема еди от двата обектива като след дълго обмисляне все повече клоня към 24-120.
synthy, благодаря за разбирането!
 Re: Избор на обектив
Автор: ilcoin   
Дата:   03-05-17 22:42

Благодаря на тези, които са успяли да отсеят сакразма и да видят отвъд него. Прекалявам с това понякога и на някои по-чуФствителни души им идва много, та чак ги избива на нихилизъм [smilie5]

Явно имаме доста различни разбирания за парите, щом си готов да фръшнеш няколко хилки за нещо, за което нямаш идея дали и как ще работи за тебе. Ма да, прав си - парите са си твои и ще ги харчиш както си искаш. Желая ти успех [smilie24]
 Re: Избор на обектив
Автор: silvesar   
Дата:   04-05-17 09:32

ilcoin Обективите са консуматив които се слагат на тела с които смятам, че все пак мога да работя, а кой обектива ще е по-подходящ времето ще покаже. Жалко е, че в моят град няма от кой да взема и да тествам някой от двата тогава нямаше да пускам темата тук.
 Re: Избор на обектив
Автор: Synthy   
Дата:   04-05-17 09:40

Тук отново си в грешка: телата са консуматив, а не обективите.
 Re: Избор на обектив
Автор: novakat   
Дата:   04-05-17 09:44

Не мога да разбера защо когато някой зададе въпрос особено когато е свързан с избор на дадена техника и се започва ама сега за какво ти е това ти не знаеш как да го ползваш и прочие.

silvesar, Kalimas ти го е казал изясни си кои дължини са ти най-нужни и тогава ще разбереш кой от двата ще е по-подходящ.

ilcoin, когато говориш за нихилизъм е добре да се уточняваш за кой точно става въпрос така човек може да си помисли, че говориш за него.

Нормално е да имате различни разбирания за парите както и за техника дори и за живота всеки вижда нещата по-свой си начин, а това, че е решил да се допита до някой означава, че цени всяко мнение дори и да не го е разбрал както се иска на даващият го.
 Re: Избор на обектив
Автор: novakat   
Дата:   04-05-17 09:47

Synthy, по-принцип си прав стига преди това да си си набавил правилните стъкла :)
 Re: Избор на обектив
Автор: Synthy   
Дата:   04-05-17 09:54

Като гледам арсенала в профила на питащият, има достатъчно стъкла. Липсва му единствено 70-200 и има завършен комплект. Обаче като чета икакво пита и как разсъждава, явно има големи пропуски в знанията и може би липса на умение как да използва стъклата си. Още повече, че пита кой от двата да вземе, при положение, че те са взаимно допълващи се, а не взаимно заменяеми. Или се бъзика с нас да му отговаряме на не адекватният въпрос, или просто не знае какво да прави с наличната техника и търси под вола теле. При не коректно задание на задачата, няма как да се намери правилно решение. Самото условие е неправилно поставено. Затова и отговорите тук са такива, без silvesar да се сърди.
 Re: Избор на обектив
Автор: silvesar   
Дата:   04-05-17 09:57

Synthy коло чести си сменяш консумативите?
 Re: Избор на обектив
Автор: Synthy   
Дата:   04-05-17 10:04

Някъде на 2-3 години поради спецификата на снимането ми и желанието ми за тяло, което да притежавам. Обективите ми обаче са в диапазона 2-50г. като не мисля да ги сменявам, тъй като си вършат прекрасна работа. Дори сега, да споделя, обмислям покупката на един 20-30г. обектив, който отдавна искам да притежавам, и който също няма да сменя в близките 10г.
 Re: Избор на обектив
Автор: batsali   
Дата:   04-05-17 10:42

Обективите може да са консуматив, само ако снимаш яко екшън в адски условия, където всичко става консуматив.
 Re: Избор на обектив
Автор: silvesar   
Дата:   04-05-17 10:43

Арсеналът ми е за кроп като изключим 50-цата и този който взех от bg2014 затова сега смятам всички консумативи :)
 Re: Избор на обектив
Автор: roburt48   
Дата:   04-05-17 11:22

Асене, понеже все пак кореспондираме и на други места с теб, ще си позволя да се включа и аз в темата [smile]... Първоначалната ми уговорка обаче е, че никога в кратката си фотокариера не съм пипвал нито един от двата обектива, за които питаш [smilie5]... Но все пак ще опитам да дам мнение по въпроса. Като чисто приложение двата са коренно различни, и както бе споменато от колеги са по-скоро допълващи се, отколкото взаимно заменяеми. Каквото може единия не го може другия и обратно [smile] На всичко отгоре единият е бая светъл, а другият - не. Т.е. поне според мен трябва да вървиш към покупка и на двата, и въпросът ти да не е "кой от двата", а "кой от двата да е пръв" [smilie5] Ако въпроса е зададен по този начин (кой от двата да е пръв) аз лично бих заложил на 24-120.

Поздрави и успех с избора [shtrak]



Публикацията е редактирана (04-05-17 11:23)
 Re: Избор на обектив
Автор: samurai2   
Дата:   04-05-17 11:31

silvesar

24-120/4
ето ти от последната сватба / 29.04.17 [smilie3] / рано сутринта към 8.30ч мрачно - дъждовно време


https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-05/1493886473_DSC_5756.jpg



 Re: Избор на обектив
Автор: novakat   
Дата:   04-05-17 12:12





Публикацията е редактирана (04-05-17 12:13)
 

 Авторът е затворил собствената си тема.