Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  18  19  20 ..  28  29     всички  напред  последна
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: steeens   
Дата:   20-05-17 14:36

Simbon4o,[smilie24] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: swqaz   
Дата:   20-05-17 14:48

Тед качил съм 3 нощни снимки на исо-4000 в абсолютно реални условия, от които имам пълни размери с идеално изчистен шум без видима загуба на детайла. На тези снимки в еднакви условия бяхме 4 души, двама с канон 6Д, един с никон Д750 и моето сони. Никой от другите не можа да се справи като сонито. Мислиш, че те лъжа ли? Двама от другите са потребители тук и при много настояване ще потвърдят. Единия дойде да му обрабятя файл от 6Д, защото се смята, че се правям най-добре в постпроцеса от групата. Приложих всичките си умения и нерви и не успях да направя кадъра му да изглежда дори близо до моите а снимахме едно и също с еднакви настрийки. Много шум много нещо и малко детайл. Това казах. Не ми вменявай обвързаност с твоята психоза относно техниката. Не ме интересува колко голям майстор на лавиците си. Но ако държиш да ми се доказваш, без да съм те молил за това добре, ще ти обърна внимание.
Кажи сега какво те мъчи?



Публикацията е редактирана (20-05-17 14:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: Simbon4o   
Дата:   20-05-17 14:56

Освен това тук яко пропускаме важната част на занятието - снимането и това, че никой от нас не е платен от дадена марка да я защитава с цената на живота си(освен можеби Тед). Глупаво е да мислим, че имаме реален принос към това какво и как ще правят и продават производителите. Също така както казах по-рано никой производител от японските не е в конкуренция с друг такъв. Никой няма да направи идеалната камера за всякакви задачи НИКОГА! Просто едни хора в япония правят всичко възможно да ни вземат парите, ние се дърлим за това кой ни ги взема по-добре и никой не мисли за това какво и как да снима :).
В последните години, когато фотографията е по-достъпна от всякога и техниката е повече от достатъчна, че да не ограничава никой в правенето на яки кадри масово наблюдавам падане на качеството, защото започнаха да "снимат" повече хора и да си мерят матриците, обективите, .... от това започнаха да правят и по-нелогични от фотографска гледна точка камери и обективи, махат АА филтри, обективите стават все по-огромни и без рисунък, с кръгло боке по целия кадър... все неща за печелене на тестове и нямащи нищо общо с това какво ще излезе като снимка. Мерим си мегапикселите по цял ден и никой не печата, всичко се сипва в нета на 1200-1900 пиксела по дългия край... че за това повече от 10мп трябват ли?
И така, изгубих достатъчно време в тази тема [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: Jk.freeman   
Дата:   20-05-17 15:02

Simbon4o [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: kombainera   
Дата:   20-05-17 15:05

chrisnoch написа:

> kombainera,
>
> По-горе си цитирал следния мой
> пост от друга тема:

> Ако слушаш начинаещи аматьори
> (т.е. всички по-горе!), няма как да
> направиш смислен избор. Малко
> знаят, имат ограничен опит и дават
> лоши съвети.
> Писах това в една подобна тема и ще
> се самоцитирам:
> "Има смисъл да инвестираш във
> фотографска система (тяло със
> сменяеми обективи) САМО ако си
> готов да инвестираш в нея доста
> пари (поне 5'000 през първите две
> години) и имаш амбицията да се
> развиеш поне до ниво "напреднал
> любител" (което изисква много
> четене, още повече работа и ужасно
> много време).
> Ако искаш да знаеш това-онова за
> фотографията (ще рече, да прочетеш
> поне една дузина сериозни книги) и
> да снимаш за кеф, фотографска
> система не ти трябва.
> Повечето хора, които ти пишат в
> тази тема, снимат сравнително
> отскоро или от доста отдавна, но
> все още не са стигнали до ниво
> "напреднал любител". Аз снимам от 42
> години, НЕ съм професионален
> фотограф (нищо, че съм учил
> фотография на академично ниво), а
> режисьор, но съм минал през какво
> ли не (лентови фотоапарати,
> дигитални системи от различни
> марки - огледални и безогледални,
> "сапунерки" и сериозни компактни
> камери ...), та ти пиша от личен опит:
> най ми е кеф да хвана Panasonic FZ1000 или
> LX100, да мисля за това, което искам
> да снимам, и да "пуцам" на воля,
> вместо да се чудя дали пък не ми
> трябва точно този обектив, който
> именно днес оставих вкъщи, защото
> раницита ми е голяма и тежка, но
> пак не побира всичките ми стъкла.
> Любителската фотография трябва да
> е кеф, а не финансово бреме,
> гарнирано с болки в кръста,
> причинени от тежки раници. За да
> направиш вдъхновени снимки не е
> задъложително да мъкнеш голям
> черен фотоапарат и купчина
> обективи. Техниката ограничава
> само тези, които търсят в нея
> оправдание за творческата си
> немощ."

> Под цитата си написал, че
> простащината ми била заразна.
> Можеш ли да посочиш КОЕ ТОЧНО в
> този цитат намираш за просташко?

Бай Ганьо, нужно ли е да си загубя времето в четене на простотиите ти, за да доказвам, че си простак?
Хората не са слепи и виждат. А тези които те величаят сега, утре може да го правят за друг.
След като сам не можеш да разбереш къде грешиш, аз нямам намерение да ти показвам грешките.
Само ще констатирам. Така както ти го правиш.
Защото за теб хора няма. Има сама аматьори, невежи, глупаци и т.н.
Щом имаш такова отношение, нормално е да се обръщат и те към теб подобаващо. Форумният бай Ганьо ти отива много добре.
На няколко пъти ти чета в постовете изказвания от типа "ти си НИКОЙ". За историята ти кой си? Не си ли се замислял, че без такива като теб живота го е имало, има го и ще го има?
И като ти написах преди време, че си паразит, пак не разбра какво съм искал да ти кажа.
А се перчиш, че си "уж" интелигентен.
Пази боже от такава "интелигентност".
[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: radomarinov   
Дата:   20-05-17 15:14

Комбайнер, ама ти наистина си супер досаден. Единственото ти мнение по темата беше, че апаратът е много скъп, което го виждаме и без да ни казваш. Ако имаш нещо от собствен опит да споделиш, ако не стига си пълнил темата с квалификации, кой- какъв е[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: kombainera   
Дата:   20-05-17 15:46

radomarinov написа:

> Комбайнер, ама ти наистина си
> супер досаден. Единственото ти
> мнение по темата беше, че апаратът
> е много скъп, което го виждаме и
> без да ни казваш. Ако имаш нещо от
> собствен опит да споделиш, ако не
> стига си пълнил темата с
> квалификации, кой- какъв е[smilie23]

Ако на теб ти харесва да четеш простотиите на бай Ганьо, на мен не ми допада.
А просташкият му стил на писане в постовете много ли ти харесва?
Защо не написа след негово просташко изказване, че ти е досадно?
А колкото до личния опит, тук не е на почит.
На мода е бай Ганьо и такива които му се радвате.
[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: Jk.freeman   
Дата:   20-05-17 15:51

chrisnoch пък хич не пълни темата с квалификации[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: steeens   
Дата:   20-05-17 16:26

https://www.youtube.com/watch?v=u8swlslWVvo



Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: kombainera   
Дата:   20-05-17 16:26

Simbon4o написа:

> Този инструмент на дпревю може да се шерва с линк, научете се да го
> правите както трябва :) че иначе с тия скрииншоти [smilie5] ще вземе да се
> окаже канона по-як.
> ISO6400
> ISO100+6EV
> ISO-invariance
> PS иначе каноните на Тед ми е ясно, че му ги дават специални версии
> правени за него и са по-яки...
>
> Публикацията е редактирана (20-05-17 14:32)

Защо последователите на "божеството" бай Ганьо не почерпите опит от постовете на Simbon4o?
Винаги ми е било интересно да прочета мнението му.
Възпитан човек и пример за подражание в дискусиите.

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: luboar   
Дата:   20-05-17 16:38

И защо са ви толкова дълбоки знания по Фотография, като правите толкова тъпи снимки ?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: Jk.freeman   
Дата:   20-05-17 16:41

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: Jk.freeman   
Дата:   20-05-17 16:48

kombainera
Защо последователите на "божеството" бай Ганьо не почерпите опит от постовете на Simbon4o?
Винаги ми е било интересно да прочета мнението му.
Възпитан човек и пример за подражание в дискусиите.

Подкрепям с две ръце, удоволствие е да четеш постовете му.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: RHCP   
Дата:   20-05-17 17:43

Пхахахаха особено е забавно (и обективно!!!) мнението на simbon4o като стане дума за пентакс... [smilie25] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: kombainera   
Дата:   20-05-17 20:31

RHCP написа:

> Пхахахаха особено е забавно (и обективно!!!) мнението на simbon4o като стане дума за пентакс... [smilie25] [smilie25]

Лошо няма - всеки може да има мнение.
А дали е обективно или субективно е тема на дълга дискусия.
[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: Simbon4o   
Дата:   20-05-17 20:48

RHCP да не съм излъгал нещо [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: steeens   
Дата:   20-05-17 20:48

RHCP, струва ми се, че отмина тоя период отдавна...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: Тед   
Дата:   20-05-17 22:41

До Симбончо - скрийншотите са от вездесъщото ДПРЕВЮ в секцията на ревюто на 5дмарк 4.
Всеки може да си вземе jpg или raw и да си ги види отблизо например 6400.

До swqaz аз не знам с кого и как сте снимали, но на 4000 ИСО и разработка в сенките, на които изграждаш впечатленията си ме карат да се усмихвам.
Аз не съм чел цялата тема и не смятам да се ровя в лайната и до край и да търся снимки на 4000ИСО да гледам сенки.
Още повече, че се говори за софтуерна доработка.
Ако мислиш, че аз не я владея...мога да ти изчистя всичко нон деструктив.
С едни и същи апарати да бяхте, кадрите отново щяха да бъда различни. Това, че настройките ви са едни и същи, надали и обективите са ви били еднакви.
Освен това Канонът държи на преекспониране и връщане назад на реперите, което ще ти даде шанс в сенките. Т.е. снимаш +1 стоп или стоп и 1/3. Е, ама това трявба да си познаваш камерата, не да гледаш Сони какви настройки си слага на неговия.
Освен това отделните камери много често имат разлика в меренето, което понякога е в диапазона 1/3, колкото и да са ви еднакви настройките.
Освен това ти с 7Р2 спрямо 6Д например като разлика 4 години може би.
Освен това тонът ти не ми харесва: "Но ако държиш да ми се доказваш, без да съм те молил за това добре, ще ти обърна внимание.
Кажи сега какво те мъчи?"
Нищо не ти доказвам, ти твърдиш нещо, а аз показвам. Вие шервате дпревюта и се надъхвате на какво ли не.
А7 пред р2 ви казвам, че е кал в цвета над 1600ИСО ...вие пак крещите. Да не ви казвам колко отиват за ремонти и какво става...че ще трябва да издам познат фен на тая марка, който ще ми се разсърди, че и изкарвам кирливите ризи и проблеми.
Аз не мога да снимам със Сони, щото не снимам само пейзажи, а почти всичко.
Е, днес отказах да снимам 25 модела ковчези щото имам вкус...и не съм алчен.
И накрая Сони няма обективите на Канон, което е най-важното.
Всеки си е харесал камерата и си щрака както си иска. Мен въобще не ме засяга какво правиш. Но има обективни дадености, които нямат общо с фанатични и безумни разправии. И с Канон 10д пак ще ти направя супер пейзаж.
Джуркайте си в темата и не ме споменавайте, няма повече да вляза да ви чета щуротиите.
И без това не ми е интересно.



Публикацията е редактирана (20-05-17 22:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: swqaz   
Дата:   20-05-17 23:15

Тед, учиш ме на фотография ли? Водиш диалог заявявайки, че няма да четеш какво съм писал преди това. Това си е монолог, а ти си въздух под налягане щом крещиш без да чуваш. Изобщо не ползвам и не гледам дпревю и подобни, не им вярвам. Ако не беше такава надувка щеше да прочетеш постовете ми да видиш колко нелепо изглеждаш в желанието си да блеснеш. Нямаш никакво основание да ме споменаваш в нито един коментар, защото не съм казал нищо за великата ти камера. Говоря само за камери, които съм притежавал и съм ползвал. Дал съм примери, с които исках да кажа нещо на друг човек тук в темата, но ти реши да се възползваш и да блеснеш. Е успя. Много съм впечатлен! Страхотна полица с книги имаш заснета по убийствен начин с безкомпромисно майсторство. Страшен си!

Какво повече искаш да кажа, за да спреш да ме дърпаш за ръкава като циганче желаещо да ми демонстрира как жонглира за 20 стинки?
Ако искаш да ме впечатлиш, ела(ще ти поема разноските) и да поснимаме нощни, на 15 мин от бузлуджа съм. После ще покажем резултата и хората да решат коя камера е по-добра. Ако не искаш просто не ме занимавай, защото си досаден.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: radikyokushin   
Дата:   20-05-17 23:34

Тед, да ме извиняваш, ама твоето вече не е и фенщина, а направо религиозен фанатизъм, някакъв.
Да сравняваш 6D със A7r2 е меко казано нелепо. И ти го казвам, защото съм имал няколко месеца 6D и продадох, просто защото на мен не ми пасна (тогава имах 5D3 и го взех за второ тяло). Еми... честно казано голямо дърво е.
От две години имам р2 - голям кеф е да знаеш. Пробвай!

Възхищавам се на swqaz, че все още продължава да води диалог с теб.

П.П. Ааа... а с това изтрепа всичката риба (ако въобще остана някаква непребита в тая тема [smilie18] )

Тед - "И накрая Сони няма обективите на Канон, което е най-важното."

Ми че те Сони на практика имат всичките обективи на света, бе човек. Как можа да го измислиш това?!?
Виж, обратното важи с пълна сила [smilie5]



Публикацията е редактирана (21-05-17 09:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   20-05-17 23:48

По моето скромно мнение и това, което видях,, дори с а7 не може да се сравнява 6D,къде го засилихте при а7R2 [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: fotograf123   
Дата:   21-05-17 01:09

Този човек с канона [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: Тед   
Дата:   21-05-17 10:40

Аз съм с 5дмарк 4 отдавна, ако не сте разбрали, един банер ще сложа да се върти отгоре на ФФ.
swqaz сравнява 7р2 с 6д на 4000 исо.
Четете ли или празнувате в днешния прекрасен ден"

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: swqaz   
Дата:   21-05-17 13:19

Кофти нали, теди! Да не четат какво си писал, а да изкривяват думите ти или да ги вадят от контекста. Сега видя ли г-н Въздух под налягане колко е неуважително да не четеш всичко, което е написал някой и да му отговаряш. Ако беше слязал на земята щеше да разбереш, че говорих за камерите, които притежавам (Д810 и А7Р2) и си изказах мнението като притежател на най-доброто като изображение от двете системи. 6Д и Д750 сами ми се нанизаха без изобщо ба съм искал да ги сравнявам, просто така стана случайно, че ми паднаха техни сурови файлове от снимане на едно и също нещо. Аз говоря за нещо само когато имам личен опит и нищо не съм споменал за твоята камера. не ме и интересува тухлата ти.
Независимо всико обаче, ти се намеси и вдигна много летвата :)))
цитат от теб: " И с Канон 10д пак ще ти направя супер пейзаж"
Мислех, че това е възможно само за Супермен и Чък! Браво!
Ти си поредния Супергерой! Представям си как снимаш пейзажи облечен в чорапогащник :)))) Извинявай, суперпейзажи.
И как само се възмути, че не знаят точно с каква камера си! Как може!
Тези хора не гледат ли сериали и не четат ли комикси? Всеки знае СуперТед и неговата Суперкамера. Поредния балон!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: Тед   
Дата:   21-05-17 14:41

На мен въобще не ми е кофти, дори днес е празник и ще празнувам с приятели и ще е голям купон.
Ти като можеш с 7р2 ... аз какво да направя.
Аз съм правил пейзажи още от Канон 300Д. Да ти кажа познавам доста канонци с пейзажи, далече в миналото. След като след 7р2 стават.... значи си пълен аматьор.

Не виждам нищо лошо в по-долните примери - цветен и БВ.
Ти ако не можеш ... мен това не ме вълнува.


https://photouploads.com/images/680c0c.jpg




https://photouploads.com/images/ff067b.jpg



Относно тухлите. Който иска да си взима Иксус. Моята форма е 1-ата и си я признавам. Нито Никон Д-ата ... но, се наложи да имам по-добра матрица от 1дх2 и същата АФ с-ма като него. Имам грип, но усещането за 1-ата е далече, не само бутончетата.
С 6д имам прекрасни пейзажи. С 6д не става тракинга спрямо 5дм3 и другите нагоре.
Ами този виж какво е писал :"Автор: radikyokushin " по- горе. Горби и той приказваше какви ли не...
Виж сега...за чоропогащниците внимавай, понеже,ако ми го изтърсиш пред мен, ще те предупредя за левия ми крак /не десния/ - правя страшни волета на нивото на твоята глава.
По същия начин мога да пиша, че баща ти те е правил през чоропогащника на майка ти и целият ФФ да се тресе от смях...кой го интересува дали нося чоропогащник и твоите Сони-Мони полюции.
С Никон Д810 не ставал пейзажа....аматьор...на 4000 ИСО в сенките...



Публикацията е редактирана (21-05-17 14:43)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  18  19  20 ..  28  29     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »