Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  85  86     всички  напред  последна
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: quazimodo   
Дата:   20-03-17 22:15

написа:

> ... Смених го за 85 1.8д, който
> обаче ме разочарова сериозно.

Ако ще го подаряваш аз бих го пробвал на седемхилядника[smilie5].

 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: Jk.freeman   
Дата:   20-03-17 22:22

Кво става тая вечер, само quazimodo казва наздраве...[beer] [beer]

Баце може и да има нещо такова. Аз имах друга теория. Зимата наистина се превъртяха много 50ки. Вземат не пасва с тялото- менкат. И пак така. И пак така. Не знам наистина. Тва мойта щура глава я роди тая простотия.

Ай наздраве[beer] [beer]

Слънчоглед, ако не пиеш наистина, получаваш бан. Точка. [smilie18]
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: Jk.freeman   
Дата:   20-03-17 22:23

Нали го продаде бре ? (седемхилядника)
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: slyn4ogled   
Дата:   20-03-17 22:25

@ Jk.freeman: Що бе, има една обява сега за 50-ка G чисто нов - странно що го продава така човека ... Сигурно не може да го оцени правилно ?!?

Вижте, аз не искам да навивам или разкандардисвам никого за този обектив - просто споделих моя опит - а 50/1,8G съм имал два ... И точно щото тоя те същия форум ме нави да мисля, че първия път съм се объркАл нещо ... ама нейсе ... Замених втория за Sigma 50/2.8 Macro - е вервайте ми, нема такава разлика в острота, фокус и цветове!!! (в полза на Sigma_та де, и то още от f/2.8)

И кат заговорихте за сипване - ми ай наздраве пак начи [beer]

(кой казал бил, че не пия?!?!?)
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: Jk.freeman   
Дата:   20-03-17 22:33

vkk1 виж, че пиел човека, ний са шашкаме тука...

Тва за разкандардисването е занасяне, предположих че ме хвана от първия път. Далеч съм от мисълта да обидя когото и да било тука.[smilie3]

Дай линк за тая 50ка, щото през моя филтър намирам една китайска...

Едит: Всъщност, като споменахме китайска, някой пуцал ли е с туй нещо, дет не знам как се произнася - Yongnuo 50mm f/1.8



Публикацията е редактирана (20-03-17 22:36)
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: slyn4ogled   
Дата:   20-03-17 22:36

Airbag - Take Me

Поздравче за тука пишещите с едно много яко парче, дето става уникална компания за чашата уиски в ръката ви!

Радвам се, че така се заговорихме, и темата стана хубава и забавна, наздраве!
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: slyn4ogled   
Дата:   20-03-17 22:39

А за JK - https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=89546


 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: Jk.freeman   
Дата:   20-03-17 22:39

[beer] [beer]
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: quazimodo   
Дата:   20-03-17 22:47

Продадения седемхилядник беше на 43000 кадъра а тоя е на под 6000[cool]. Просто е най-евтиния по-нов Никон с настройка на фокуса[smilie18]

П.П. Слънчоглед, що си пуснал обява за прекрасната Сигма. Аз бях решил да ти срутвам цената, ама 2.8 ми се види тъмно[smilie5].



Публикацията е редактирана (20-03-17 22:51)
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: Jk.freeman   
Дата:   20-03-17 22:52

Добре де,, къв съм такъв хакер, две години не се научих да работя с тоя филтър на базара, на мене тази обява не ми излиза, както и да е...тая цена малко...

quazimodo ся ме обърка още повече....ааа имаш и някакво никонче ли ?

едит: правопис



Публикацията е редактирана (20-03-17 22:54)
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: vkk1   
Дата:   20-03-17 22:58

Нали уж по-хвален обектив. Пак ше е било до бройка.


уф, не знам, може би имах твърде големи очаквания към него ...
Д-то определено не ме грабна, дори и сравнен с 50 1.8г.
Предполагам 85г ще е по-добре, не съм го имал него.
Някак твърде много сравнявах с култовия и абсолютно недостижим в моята колекция 80-200 2.8, с него съм направил най-бруталните си снимки и не вярвам да ги повторя някога изобщо. Обаче проблемите с фокуса ме влудяваха, и с него, и с 85-цата ... и накрая минах на канон заради това.
За йонгито ... аз чакам да се появи в Европа 100/2 за канон и го грабвам веднага. Има го в чайна, но с митница хич не ми се занимава вече.
От ревютата, които съм гледал за йонгитата като цяло - се справят доста добре, но who knows ... От йонги имам една светкавица и така като гледам ще ме надживее, дано и обективите са им толкова добри.
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: slyn4ogled   
Дата:   20-03-17 23:01

quazimodo - Сигмата замина... за сметка на Nikon 40/2.8 Micro ...

Jk.freeman - ми знам ли, аз мож да съм по-хакер ...

vkk1 - ако говориш за никонския 50/1.8D, както подозирам - няма място за сравнение с G-версията наистина. На D90 D-то цепеше косъма, но на D7200 беше тих ужас просто ... G-то е една идея по-добре, но виж пак какво написах по-горе.

Айде ако позволите - за да не секват наздравиците все пак - още едно поздравче, пак с тия гадни норвежци :

AirBag - No Escape

P.S. Наречени са новите Pink Floyd ...



Публикацията е редактирана (20-03-17 23:21)
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: Jk.freeman   
Дата:   20-03-17 23:22

Добре бе човек...давам на марка - Nikon, на модел цъкам - AF-S Nikkor 50mm 1.8G, то си ми излиза като модел в листата и после Търси...и ми излиза - Обектив Yongnuo 50mm f/1.8 за Nikon

И накрая, като го видя още няколко пъти и ще си го купя...баси...
Според мене си чийтър...вкарваш некви скрити кодове някъде си[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

[beer]
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: slyn4ogled   
Дата:   20-03-17 23:26

Хих, няма скрити кодове, просто потребителя Х като си е пуснал обявата - не я озаглавил и тагнал както подобава - оттам и ненамирането при теб.
Yongnuo-то и аз го видях :)

А ако питаш дали съм чийтър - виж темата за Windows 10 [smilie18]
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: Jk.freeman   
Дата:   20-03-17 23:34

Видях я темата, нали там ти казах браво, май ти не си видял[smilie18] [smilie18] [smilie18] ...ама те за 10ка, дай некви за 7ца, тия дали ша проработят...

vkk1, и мойта светка е YN 560 III по препоръки на колеги тука у форумЪ, не ме подведоха...ти с коя си ?
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: slyn4ogled   
Дата:   20-03-17 23:50

Да бе, верно си писал ... на мене тука ми е забавно и оная тема някак я отсвирих ...

Аз да ти препоръчам светка ако искаш - Shanny SN600N - има всекви екстри, които мож да поискаш - high-speed sync (1/8000), вграден предавател за управление на другио светки, лазерна мрежа за фокус на тъмно, водещо число 60, плюс добър зуум - 20-200мм. Един вид аналог е на Никонската SB-910. Моята я взех за некви 180лв от некъв гаден търгаш тука във форума, и то щото не ми се чакаше 2 месеца да дойде от Китай за 145лв ... Стабилна изработка, качествени материали, само добри думи мога да кажа за нея!

SHANNY – SN600SN Speedlite Preview

Иначе имам и YN-560II - върши същата работа кат III, ма е по-евтина [shtrak]



Публикацията е редактирана (20-03-17 23:53)
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: Jk.freeman   
Дата:   21-03-17 00:05

Аааа вече не искам...да беше я похвалил по-рано[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] ...няма ги събирам един арсенал светки. Сега ще се харчат пари за обектив, туй то...
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: Jk.freeman   
Дата:   21-03-17 00:07

Иначе имам и YN-560II - върши същата работа кат III, ма е по-евтина

Ти ся няма ми говориш тъй...аз трябва психически да съм настроен, че тройката е по-добра...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Май взе да ни хваща вискито[beer] [beer]
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: vkk1   
Дата:   21-03-17 00:09

що, какво и е на твоята?!?
аз съм с по-архаичната 560II - супер кораво желязо е. Само пищялката и замина, обаче свети та се къса.

Едит:
уффф, прочетох "но ме подведоха", а то било "не ме подведоха".
Как да е, радвам се, че си доволен.



Публикацията е редактирана (21-03-17 00:13)
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: slyn4ogled   
Дата:   21-03-17 00:21

Ааааа, опрай ся JK - аз остайх малкУ виски и за утре [smilie21]

Сигурно има защо да има 560III, че и IV ... ма двойката, както каза и vkk1, си е жеУезна.
Дали не я правят в Перник???[smilie10]

Ама тва SN600 направо кърти ... много ме кефи и бих я препоръчал на всеки!
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: Jk.freeman   
Дата:   21-03-17 00:27

Ето темата вече ще е полезна с нещо за някой, който тепърва мисли за светки...Йонгитата са супер дупер яки...

Нямам i-TTL, ама не ми било до ся неква драма, аз си нагласям нещата таи-так...и всичко е ОК...

Един път само ми потрябва на един детски рожден ден, ама то се оказа, че мнооо бързо ги превъртам работите с един бутон. Е, губиш някви там секунда-две. Особено при дечурлига, които се движат със скороста на светлината, могат да ти изиграят шега, но чак драма не виждам...
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: slyn4ogled   
Дата:   21-03-17 10:30

Бе с деца на море не си е работа :)
Ае добър ден от мене...

Ако решиш да сменяш светката по нЕква причина - виж ревюто на Shanny-то. Имат и по-нов модел вече, още по-джиджан, ма там малко ме заболява джоба кат вида цената [smilie18]

Пък ако някой иска едно микро-никонче - да са обажда [shtrak]



Публикацията е редактирана (21-03-17 10:32)
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: Jk.freeman   
Дата:   21-03-17 11:23

Хубав ден to all !

Кво е тва микро-никонче ?
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: slyn4ogled   
Дата:   21-03-17 11:33

Nikon AF-S DX Micro Nikkor 40mm f/2.8 G

Загледах се в една Tokina 35mm f/2.8 Macro, ма тя много пари бе ... а и се оказва не толкова по-добра от никончето... Та съм в чуденка сега.
А 60mm f/2,8 Micro съвсем не ми е по джоба, пък какво остава за 105-цата [smilie2]



Публикацията е редактирана (21-03-17 11:41)
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: Jk.freeman   
Дата:   21-03-17 11:53

Чакай, нали единия щеше да си го оставяш...или ше ги шъткаш и двата ? Тъй де, ти сигмата си я шътнал...[smilie7]
 първа  назад  1  2  3  4  5 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  85  86     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена