Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  46  47  48 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  160 ..  170 ..  173  174     всички  напред  последна
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   21-04-17 15:38

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: samurai2   
Дата:   21-04-17 15:38

са остава да кажете че и ракети нямат...америкаците [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: lamerko   
Дата:   21-04-17 15:39

марвес: няма как да има флаг в момента - синтетиката, с която са ги правили тогава не може да издържи толкова много време при амплитуда от +120C до -160C градуса. В нета има отговори на всички конпирации по темата, всеки сам си избира в какво да вярва. За мен лошото е, че повече от половината от "фактите" са изградени на базата на неграмотност или на съзнателна манипулация (две неща, които ме дразнят изключително много). Но наистина - просто се замислете, защо никой официално НЕ застава зад тези конспирации - нито руснаците, нито китайците, нито индийците (тяхна сонда снима едното място на кацане)... та толкова от мен :)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: марвес   
Дата:   21-04-17 15:41

Разбира се, че USA нямат ракети.

Защо иначе ще купуват РУСКИ ракети, с които да изтрелват своите сателити?

U.S. needs up to 18 more Russian rocket engines: Pentagon
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: tziko   
Дата:   21-04-17 15:42

steeens, сигурен съм, ако не вярваш питай ги.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   21-04-17 15:45

tziko, ОК. Все пак, дай някое видео да видим. Или кадрите още не са достъпни за простосмъртните?
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: марвес   
Дата:   21-04-17 15:48

lamerko, еми как ще издържи... прочети:


http://farm8.staticflickr.com/7160/6541329237_8ccac748ef_z.jpg




USA пропагандират, че УЖ са кацали на луната миналия век, пък към днешна дата не знаят как да си сглобят двигател за ракета-носител за САТЕЛИТ и купуват масово от не кой да е, а РУСИЯ... как стават тея работи?
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: lamerko   
Дата:   21-04-17 15:56

Глупости пишеш. Имат си двигатели, имат си и ракети. Не забравяй, че преди време реформираха дейността на НАСА относно конструкциите и партньорството. Към момента най-големия (и мощен) действащ двигател е руски и САЩ са принудени да го ползват, когато им се нагага да качват нещо свръхтежко. Това НЕ са сателити :)

Частните космически проекти от друга страна гонят и ценова обосновка - който иска да изтреля сателит, гледа там, където е най-евтино.

Иначе зависимостта на американците към руския двигател скоро ще свърши - вече са започнали тетсовете на своя, който е още по-мощен. И между другото - първия телевизионен БЪЛГАРСКИ сателит е произведен от американска компания и е насрочен за изтрелване с американска ракета, имаща американски двигател от америкнска територия. След около два месеца...
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   21-04-17 16:05


http://astro-spirit.ru/wp-content/uploads/2015/05/soyuz_apollon.jpg



[smilie24] [beer] [beer] [beer] Пуснах една сълза....[beer] [beer] [beer] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: марвес   
Дата:   21-04-17 16:09

Автор: lamerko
Дата: 21-04-17 15:56

...... първия телевизионен БЪЛГАРСКИ сателит е произведен от американска компания .......


Е от кой да е произведен... все пак САЩ налагат глобална дезинформация и опростяване на популацията... сега чрез своите сателити (включително този, предвиден за облъчане на милите БГ сънародници) съвсем ке отепат здравомислещия и проницателен разум на планетата Земя.

[smilie2] [smilie2] [smilie2]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: lamerko   
Дата:   21-04-17 16:12

Това е друг въпрос - аз телевизор нямам и не гледам телевизия от почти 10-на години :)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: марвес   
Дата:   21-04-17 16:14

Когато американците, а след тях и руснаците кацнали на Луната, македонецът се притеснил. Гледал, гледал, па рекъл: "Леле, Луно, земьо македонска, пак ли ке те делиме!"
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: samurai2   
Дата:   21-04-17 16:36

lamerko

Това е друг въпрос - аз телевизор нямам и не гледам телевизия от почти 10-на години :)

е как бре пич...Фикито ,Азис не ги ли гледаш[beer]

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: lamerko   
Дата:   21-04-17 16:45

samurai2: меко казано мразя чалгата и сродните и. [smilie9]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: samurai2   
Дата:   21-04-17 16:56

знам ,знам [smilie18] [smilie18] [smilie18]
то в тоз форум май само аз я обичам,обаче ми е интересно като отидат на сватба да снимат [shtrak] как се чувстват.
Сигурно като в космоса с руска ракета.[beer] /все пак е тема за космоса /
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   21-04-17 17:18

Технология на лъжата или докато живеят на света глупаци

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   21-04-17 18:06

Според теб каква е разликата между радиацията на МКС и на повърхността на Луната?
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: lamerko   
Дата:   21-04-17 18:32

Е, разлика има, но не знам защо все някои хора си мислят, че хората се разкарват на луната по хавлия за баня...

Между другото руснаците (!!!), китайците и индийците имат реални програми за създаване на бази на луната, обитавани от (о, шок и ужас!!!) хора! :)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   21-04-17 18:35

Част 2 Технология на лъжата или докато живеят на света глупаци

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: imitev   
Дата:   21-04-17 18:37


Ама не са питалЕ макетата дали може да си правят бази на тяхна територия [smilie21]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: lucky55   
Дата:   21-04-17 18:59

марвес написа:
Всичко около кацането е лъжа и измама. Canon, Nikon и компания имат забрана от САЩ да произвеждат свръхмощни теле-обективи, за да не може простият фотографчър да забележи ИСТИНАТА, че на луната флаг НЯМА (той се вее в снимачното студио). Как така NASA може да снима супер ясни снимки на планети милиони пъти по-далеч от луната, а за доказателство на кацането да ни предоставят ТОЗИ МАТ'РЯЛ:

http://www.collectspace.com/images/news-072912a.jpg



Кацането на Луната е факт. Ето тук е обяснено, защо дори телескопът Хъбъл не е в състояние да покаже следите от кацането на Луната.
Следите от кацането са заснети с помощта на космическата сонда Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO).

Никога не съм се съмнявал в това, че е имало кацане на Луната. Много неща се изприказваха в темата, беше казано вече, но и аз ще го повторя. Ако кацането беше лъжа, руснаците щяха да ореват върталъка. В тази надпревара руснаците са загубили, било е много болезнено за тях, но щат не щат са приели фактите такива, каквито са.

Винаги могат да се правят конспирации, но в епохата на Интернет конспирациите се разпространяват много по-бързо, съответно много повече хора могат да повярват на разни измислици. Че в Интернет има много полезни неща, това никой не може да го отрече, но наред с полезните такива, в мрежата се качват и невероятно много глупости. Тъй ще бъде и занапред.

Хората тук се разделиха на два лагера. Едните вярват, че кацане е имало, моя милост е от тях, а другите - че всичко това е измама.
За мен доказателствата за истината са сериозни, и повече от достатъчни. На невярващите може би им са необходими някакви "супер-дупер" доказателства. Не знам дали, ако и в наши се изпратят хора на Луната, които да препотвърдят истината, дали тогава това ще е достатъчно за тези хора да повярват. Може пак да си отстояват на своето, ей така за спорта. Тяхна си работа. Аз пък ще го преместя от единия крачол в другия. Така де, стига да не пречи на останалите, всеки е свободен да вярва в каквото си поиска.

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: lamerko   
Дата:   21-04-17 19:01

Е, те и американците имаха мерак, но Обамата оряза финансите и постави ултиматум - Марс или Луната... та вече нямат. А както е широко известно, Обама е маке по не знам кое си коляно... [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: samurai2   
Дата:   21-04-17 19:01

lucky55 [smilie24]
Е това е...[beer]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   21-04-17 19:11

lucky55Ако беше си направил труда да изгледаш филма до мястото където се споменава това, което изтъкваш можеше и да се замислиш малко преди да пишеш. Ниска лунна орбита от 50км е направена тая снимка. Сравни ги със снимките от Мапса.[smilie7]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: lamerko   
Дата:   21-04-17 19:15

Chandrayaan-I - нямат връзка с НАСА и американците :)
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  46  47  48 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  160 ..  170 ..  173  174     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена