Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: ZENON   
Дата:   05-03-17 19:25

alext,
ако не разбираш, къде гаранцията, че ако ти обясня, ще разбереш?
Достатъчно приказки се изприказваха, по горе има и клип, един пост преди теб писаха за частен случай и ти не си разбрал?
Сори френд :)
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: ZENON   
Дата:   05-03-17 19:28

марвес, и ти или не четеш или се правиш на ударен нещо?
М/у матриците на дветв кропки има едни близо 5-6 години мисля.
Дай некъв смислен пример ако е възожно.

P.S. Аре да сравним 7р2 и 6300... :)



Публикацията е редактирана (05-03-17 19:31)
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: alext   
Дата:   05-03-17 19:36

снимките от горния клип с d7200/d500 и 85 1.4 същите ще станат. А пък ако не можеш с a6000 да снимаш това което с A7 не е проблема в апарата [smilie18]
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: марвес   
Дата:   05-03-17 19:40

ZENON, щом говориш за едно и също поколение и въобще не обръщаш внимание на парите и гледаме "топа на топа" модели - съгласен съм с теб.

Но в случая можеш да си продадеш A7 и да си вземеш A6300, даже насъбраните обективи като разпродадеш и си вземеш еквивалентни хубави кропки (за сони не знам да има...) ще си на + от цялата работа, системата ще ти стане много по-лека и компактна, а динамичните пейзажи със същото качество.
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: kvakioh   
Дата:   05-03-17 19:43

Телата са си консуматив, като ФФ е по-добрият. Д610 и 2 обектива приключват историята, ако ще милиарди кадри да се извадят. ЗА около 2100-2300лв има такива добри комбинации с Д610.
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: victory13   
Дата:   05-03-17 20:16

Мисля си че 1,4,5,6 кроп, а 2,3 и 7 са фф.... Лошото е че на фф му бяга фокуса [smilie18]

Снимайте с каквото имате. Кропа може да докара фф визия, но не в процесинга, а при заснемане... Нещо дето го няма, просто го няма, и ако го нарисуваш, си личи. Естествено това за докарването е с ограничено приложение [cool]

Та на фокус [shtrak] ... по темата, фф естествено [beer]
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: alext   
Дата:   05-03-17 20:22


https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-03/1488737199_Untitled2.jpg



Айде познавайте. Участват d7200,d500, mark 4, и ALpha 7R 2. 2 кропки и 2 ФФ. Най- евтиното е 1600лв най- скъпото 8000лв. Искате да ме убедите, че една мазилка струва 6500лв
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: Pavlov   
Дата:   05-03-17 20:23

victory13, не знам ходил ли си на Фест, ама там ти изнасят една маса с мострени тела и обективи, взимаш каквото си харесаш, и пробваш. Общо взето няма много време и смисъл от калибриране на обективи. Така че си прав, отклонения има.
Иначе имаш 2 точни попадения [smile]
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: ZENON   
Дата:   05-03-17 20:45

alext,
вече те чета за забавление :)
Рабира се няма да коментрам глупостите за неможенето ми да снимам [smilie7]
Пуснал си нещо от превюто без да е приравнено към нищо, това първо. Второ, добре е да разбереш, че качествата на една матрица не се определят само от това колко шум има на ниво пиксел.
И с това приключвам с тебе. Котката ми разбираше повече [smilie5]
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: ZENON   
Дата:   05-03-17 20:54

марвес,
коментара ми беше такъв за да илюстрирам колко е нонсенс да сравнявам 6300 с 6000 ерго с А7, въпреки, че с последния са почти на кантар.
А за кропка ще чакам нещо с BSI. Последния им "меден" сензор не е най-доброто мисля.
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: nalexiev   
Дата:   05-03-17 20:57

Задълбахте прекалено май :)
@Alext: Едно въпросче, това дали са downsampled ?
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: alext   
Дата:   05-03-17 21:01

Е приравняване. Нали бяха компромиси манипулациите. Със същия успех, при който ги приравниш ще стакнеш няколко кадъра с най- слабия сензор и пак ще извади повече. Да цветово предаване, динамика, шум.. от трън на глок. И там резултати са такива. Който може се аргументира, аз не очаквах друго от разбирачи де [beer]
Поне честно кажи минималните разлики, които би извадил струват ли 2x, 3x, 4x, и 5x пъти повече. Ако е за работа и кеф да. Но от практическа гледна точка[smilie23]

nalexiev не, то е ясно че при приравняване многопикселовите са с предимство. Просто кропки с 40мпс няма. Иначе при compared mode се приравняват в dp сцената



Публикацията е редактирана (05-03-17 21:09)
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: ZENON   
Дата:   05-03-17 21:37

alext,
както писах по-горе съм мързелив и писането на обяснения за човек, който не схваща ми е проблем наистина.

Ама заради теб ще се напъна.
Снимам си за кеф и понеже ми е кеф да снимам, виждам какви са разликите.
Това е като със секса... Едно е да лашкаш като кон, друго е да си добър любовник. Са дано вече разбра разликата, че повече за очевидни неща не ми се пише.[smilie5]
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: colorphoto   
Дата:   05-03-17 23:13

Симеоне: Дай сега заради не перфектния автофокус да го заебем 610.

Добре че се правя на фотографсвтуващ още от филмовите времена и имам идея че даже тогава телата имаха читав автофокус.
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: Eye_Contact   
Дата:   05-03-17 23:56

ZENON ти хубаво ги виждаш ама вече 4949585698 писания и не можеш да ги кажеш .Хората ти го показват ти все намираш под вола теле .Единият монитор няма другият пейзаж нямал третият шума не с
е гледал ти ще да си само Сонаджия те са такива гледат сонитата на хартия колко са добри а в реален бой умират и после само философстват .
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: PhotoBo   
Дата:   06-03-17 00:24

Малиии, момци що писане сте изписали тука и все едно се дъвче от маса време у всички теми... Пък то автора можеше да намери старите и да чете, за войната фф срещу кроп е писано много. Можеше и да напише нещо след пускането на темата, напразно се Абите [beer] [smilie5]
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: cameraman   
Дата:   06-03-17 09:00

Няма сгрешили във вашия спор. Всички сте прави... Само дето рисунъка на ФФ, не може да го докара никоя кропка. И с видеото е така- малкият сензор е за репортаж... да няма издънки, който и да си остави ръцете на снимките. 35 мм е за кино формат... където да видиш кадъра, светлосенките, най-вече обемното въздействие на кадъра. вие както сте тръгнали, ще отречете средния и големия формат... не само ФФ...и ще кажете че телефоните са достатъчни..... Достатъчни са... ама за комшийката Янка от горния етаж.... че по-малко глупости може да направи с телефона, отколкото с 400д-то, с което се изживява като творец.
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: samurai2   
Дата:   06-03-17 09:01

cameraman[smilie24]
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: Atanaska1950   
Дата:   06-03-17 09:14

Благодаря на всички за включването. Изборът е направен D7200 с два твърди обектива а след време и някой по-широк.
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: Pavlov   
Дата:   06-03-17 09:17

Автор: cameraman
Дата: 06-03-17 09:00
Само дето рисунъка на ФФ, не може да го докара никоя кропка.

Сигурно ... Само дето в реални снимки никой не го видя този "рисунък", за да разпознае категорично кропка от фулфрейм [smile] .
Та да кажа, за който се интересува, с какво са правени примерите ми:
1) D810 + Sigma 70/2.8 macro
2) D7100 + Nikkor 85/1.8G
3) D7100 + Tamron 28-75/2.8
4) D750 + Nikkor 70-200/2.8 II
5) D7100 + Nikkor 70-200//2.8 II
6) Canon 6D + EF 100/2.8L IS macro
7) D7000 + Nikkor 70-200/2.8 II

Най-близко беше IDA, но той се е ориентирал просто по различния дефокус на последните 4 снимки, правени в едни и същи условия.
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.