Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Избор между кропка и ФФ
Автор: Atanaska1950   
Дата:   03-03-17 18:18

Здравейте и честит празник!
Преди време си продадох техниката поради нужда от средства и сега ми се иска отново да си взема нещо. Бях с 7200 и няколко обектива и бях много доволна. Сега се чудя дали пак да си взема 7200 или да взема ФФ като бюджетът който мога да отделя е 1800-2000 като това трябва са стигне за тяло о поне един обектив като за начало. Гледам в базара няколко D700 и D610 също има и доста добри 7200. И да стигнем до въпроса какво бихте направили вие?
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: Krassy   
Дата:   03-03-17 18:19

Ох... как да ти кажа...

Тези, които биха направили сериозна разлика знаят дали искат ФФ или кроп [smilie8]

Аз лично имам и двете [smilie5]
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: kvakioh   
Дата:   03-03-17 18:20

D700 по-скоро не. Д610 и 2-3 обектива-да. За кроп- само ако се извъртят интересни обективи.
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: Atanaska1950   
Дата:   03-03-17 18:26

За 610 и два или три обектива няма. Затова си мисля дали пак да не си взема 7200 с един 35мм и един 50мм като за начало.
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: kvakioh   
Дата:   03-03-17 18:34

D610, Sigma 20-40/2.8, 50/1.8G, ще се докарат донякъде и ще е достатъчно добре.
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: quazimodo   
Дата:   03-03-17 18:40

Имаше в базара един комплект Д610 + 35-70/2.8Д. Добавяш му един 50/1.8Д и става като за ново начало при ограничени средства.

 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: Simbon4o   
Дата:   03-03-17 20:08

Щом се чудиш по този начин аз бих казал - кропка :). Фул фрейма няма да ти даде нищо повече, снимките ще са все същите. Разликата е, че ще имаш по-скъпа камера, по-тежка и по-скъпи и тежки обективи.
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: bg2014   
Дата:   03-03-17 21:34

1. ФФ става на кроп. Обратното не.
2. С ФФ колкото мм пише на обектива, толкова е. 24 мм са си 24мм.
На кроп винаги преизчисляваш и от 24мм ползваш 38мм. То това понякога е плюс, но .... минаваш ФФ на кроп и този плюс си го ползваш.
3. ТА - за да снимаш с 24 мм с ФФ - с кроп ти трябва 15 мм обектив, а той доста криви.
Дали е така... дали ти трябва си е трудно решение.
За объркване:
Поздрави!
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: asahi   
Дата:   04-03-17 00:55

Какво точно преизчисляваш? Не си спомням да се е налагало някога да преизчислявам нещо.
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: langel   
Дата:   04-03-17 01:26

Послушай Краси и вземи и двете [smilie24]
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: ZENON   
Дата:   04-03-17 01:31

Аз ако съм на това дередже взимам един А7 на Сони от базара с китов и после няколко ръчнофокусни.
По-нататък вече каквото дойде.
Кропа на тоз етап, а и за вбъдеще при равни други условия ще шуми повече на високо ISO. С това не се изчерпват недостатъците естествено (недостатъците на малката матрица изобщо).
За мен поне това е от значение.
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: langel   
Дата:   04-03-17 01:44

За теб може да е от значение, за други да не е.
За някои кропките имат предимства пред фф.

Тъй че - и двата [smilie24]

Времето ще ти покаже кое по- ти требе.
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: Ivodam   
Дата:   04-03-17 02:24

Автор: Atanaska1950
Дата: 03-03-17 18:18

Здравейте и честит празник!
Преди време си продадох техниката поради нужда от средства и сега ми се иска отново да си взема нещо. Бях с 7200 и няколко обектива и бях много доволна. Сега се чудя дали пак да си взема 7200 или да взема ФФ като бюджетът който мога да отделя е 1800-2000 като това трябва са стигне за тяло о поне един обектив като за начало. Гледам в базара няколко D700 и D610 също има и доста добри 7200. И да стигнем до въпроса какво бихте направили вие?



При мен нещата се развиха така, че имам кропка ДСЛР с дългофокусен обектив за по-динамични специфични ситуации, а за туристически, пейзажче, едно-друго се спрях на безогледален фулфрейм. За мен това е оптимално решение.


[smilie7]



Публикацията е редактирана (04-03-17 21:30)
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: colorphoto   
Дата:   04-03-17 02:44

Атанаске: Д-610 е правилния отговор!

Апропо: Аз пък имам с още по-дълъг фокус,само да не излезе че си Наско...и с това 1950...

Щото тука вече си имаме Дора и Вяра -дами представете си.



Публикацията е редактирана (04-03-17 02:48)
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   04-03-17 07:46

Какво ще се снима?
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: ZENON   
Дата:   04-03-17 11:25

@langel
Да се научим да четем преди да пишем, а?
Бюджет нещо...
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: PhotoBo   
Дата:   04-03-17 12:08

И според мен има значение какво ще се снима, защото може да се окаже, че предимствата на едното са недостатък и обратно! Да се има в предвид, че качествените обективи за кроп са по-евтини от тези за ФФ, разбира се има и такива съвместими и за двете. Щом е въпрос на бюджет сигурно кропа ще надделее [smilie3]
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: langel   
Дата:   04-03-17 12:22

Съвета те пречи на бюджета, както и обратното.
С времето много неща се преосмислят, включително и бюджета.
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: linken   
Дата:   04-03-17 13:20

https://www.youtube.com/watch?v=PHYidejT3KY&t=635s
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: steeens   
Дата:   04-03-17 16:03

Това е добро.

 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: nalexiev   
Дата:   04-03-17 16:15

Щом се чудиш между двете по-добре кроп. ФФ не превъзхожда чак толкова последните модели кроп тела, освен високото исо, дофа и резолюцията. Ако тези неща не са ти критични и имаш стеснен бюджет от гледна точка за бъдещи обективи - кроп.

Ако имаш нужда от високо исо, по-висока резолюция или по-плитък доф -> ФФ.
Всичко зависи от нуждите, но като цяло има чудесни кроп обективи, на доста по-поносима цена от тези за ФФ.

Поздрави,



Публикацията е редактирана (04-03-17 16:15)
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: ZENON   
Дата:   04-03-17 20:15

steeens [smilie24]
Кропа има две-три предимства, всичко друго е назад.

Колко от вас са правили сравнения м/у две камери с едно поколение сензори с един и същи обектив при еднакви условия, че да дърдорите глупости, как кропа е по-добър?
Като е по-добър почвайте сапунерките и се радвайте на живота. [smilie7]
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: nalexiev   
Дата:   04-03-17 20:17

Кой е казал, че кропа е по-добър. Говорим за чисто финансови фактори, както и дали автора на темата реално има нужда от ФФ ;)
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: samurai2   
Дата:   04-03-17 20:22

Имала си 7200 ,сега поснимай с 610 и си направи съпоставка.Все ще намериш от някой познат или колега.
Ние сме с кроп и Фф ...1 глас за ФФ с хубав обектив. [smilie3]
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: Simbon4o   
Дата:   05-03-17 11:09

Д610 има по-кофти авто фокус от Д7200...
Като картинка също няма да има разлика, не разбирам какъв е този стремеж към фул фрейм..., да няма лошо да се вземе фул фрейм, но едва когато се осъзнават предимствата му пред кроп формата и недостатъците също са взети под внимание.
Това, че е по-голям формат не е причина за преминаване, средния формат е още по-голям но това не го прави по-добър от фул фрейма при снимане на спорт примерно...

Първо преди всичко - мислете за обективите. Какви ще трябват и защо, колко струват, колко тежат, ...

После избира на тяло ще е по-лесен.
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: iasen2   
Дата:   05-03-17 11:17

ако искаш високо исо оределено d700 е по добро решение от d7200
ако ще снимаш на светло все тая, имат приблизително еднаква резолюция



Публикацията е редактирана (05-03-17 11:18)
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: ZENON   
Дата:   05-03-17 11:48

Симо, я ми шитни за 7р2 за 1к лева, като кропа е толкоз читав :D
На какви монитори гледате картинката, че ви е еднаква?
Кропа е компромис. Не виждам каква е релацията със средния формат тука. Вадите от 10 кладенеца вода вече.
Аз предлагам всички с ФФ дето обясняват колко е готина кропката да си разменят ФФ системите с такива на които ФФ им харесва [smilie7]



Публикацията е редактирана (05-03-17 11:49)
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: alext   
Дата:   05-03-17 11:55

ФФ ще ти даде по- голяма мазилка в портрет, трябва ли ти? и по- чисти високи iso- трябва ли ти? Ако не ти е това важно, знай че с малкия сензор същите неща могат да се постигнат с малко работа в фш и стакване на кадри, АФ обаче няма как да се смени и по- евтините обективи за кроп са факт. Ако това ти е приоритет де. Тъй че еднакво качество може да изкараш от фф и кроп сензор с малко работа в пост процесинга. Въпроса по -скоро е трябва ли ти добър аф като за спорт или не толкова.
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: ZENON   
Дата:   05-03-17 12:25

alext, как живееш със себе си при толкова много компромиси на които си съгласен? [smilie7]
Кропа има точно 3 (три) предимства, който не са свързани пряко с целта на фотографията, а именно рисуването със светлина.
Недостатъците няма да ги изброявам, понеже съм мързелив и не ми се пише. За това ще се спра само на предимствата (според мен):
1. По-лека система (въпреки че D500 като тяло нещо ме разколебава в това ми твърдение), безогледалните на Сони и подобни наистина СА леки обаче.
2. Вероятно по-евтината система;
3. За уайлд си струва добър кроп.

За всичко останало ще ме извинявате, ама ми приличате на мъже дето виждат готина жена, която няма как да я имат и почват да обясняват каква курва е.

Кротнете се бе [smilie5]



Публикацията е редактирана (05-03-17 12:26)
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: ss_sgp   
Дата:   05-03-17 12:40

Това с евтините обективи за кроп е заблуда. При по-голям сензор е по-добре с компромисни обективи. Колкото гъстотата на пикселите се повишава, това води до съответното повишаване на изискванията към оптиката. В този смисъл притежаването на кроп система ще се окаже по-скъпо начинание за еквивалентен резултат.
Колко струва за кроп еквивалента на евтин 85/1.8?
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: Eye_Contact   
Дата:   05-03-17 12:43

ZENON Ако ти кача 2 снимки една с кроп и една с ФФ ако щеш една от Pana или Олимпус микро 4/3 няма да разбереш коя е ФФ .Така ,че недей казва кое какво е и за кво става .Повечето които снимат с ФФ снимат само щото така трябва щото е яко пък ква е разликата с кропа незнаем .Доста профита хвърлиха големите и тежки Никони и Канони и минаха на смотаната Кропка фуджи хт2 .Така че айде моля те да не издигаме в култ ФФ щото винаги ще има по голям сензор от ФФ.Аз имам ФФ камера която си я пазя за спомен 5д първата версия и я ползвам рядко от носталгия .
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: alext   
Дата:   05-03-17 12:57

Не компромиси, а приоритети. За D610 и d7200 говорим, няма д500 и сони тука. И с малко акъл всеки достига до факта, че ФФ е необходим при точно определени условия на точно определени хора, останалото е любителско мерене на сещате се.

Ем така де с кропка ще ти останат повече пари за жената, пак приоритети [smilie18]

ss_sgp е ти пък най- лесния пример на 85 1.8 еквивалента е всяка 50ка и са по- евтини обикновено. При широките е по- трудно, но има самянг примерно 16mm f2 и токина 11-16



Публикацията е редактирана (05-03-17 13:28)
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: zbonev   
Дата:   05-03-17 12:58

Имам паралелно кроп и ФФ със съответните обективи, но телата ми са старички. Има добри D700, които могат да се вземат дори за 800 лева (над 100к кадъра), за мене това беше начина да пробвам ФФ; 24-70/2.8 беше сума и си тежи, но няма алтернатива. Твърдите обективи за ФФ също не са евтини. Старите тела като D700 и S5pro на Fuji имат уникално цветопредаване, всеки по своему и не съжалявам за избора си. Не знам обаче, авторката на темата доколко сериозно пита.



Публикацията е редактирана (05-03-17 18:21)
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: r_rusev   
Дата:   05-03-17 13:16

Eye_Contact - Точно така е. Ако няма база за сравнение /две снимки една до друга, кроп и ФФ/ разпознаването е почти невъзможно.

 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: ZENON   
Дата:   05-03-17 13:56

Очния контакт да си смени монитора. Това ти е задължително. Монитор и видеокарта.
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: Konstantinov   
Дата:   05-03-17 15:48

В 2017 година по-скоро е актуален въпросът какъв среден формат човек да си купи пентакс-снимките много ми харесват или фужи или хаселблад.За малко под 8х долара може да се вземе 645 с обектив 75мм на 2.8 бленда и да се вземе по ячка асистентка да го носи, нещо като серена уилиямс.Аз ще си купя като извадят за любители със вградена светкавичка и зелено апаратче на диска и със самсунг телефон за дисплей ,да може докато снимаш шедьоври ди си говориш по телефона.



Публикацията е редактирана (05-03-17 16:02)
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: Eye_Contact   
Дата:   05-03-17 17:48

ZENON на imac 5K Retina ги гледам !А ти и на 10К да ги гледаш пак ти казвам няма да разпознаеш ФФ и Кроп и не само ти де а 99,9% от пишешите тук .
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: Pavlov   
Дата:   05-03-17 18:17

Бих искал да предизвикам ZENON, и други колеги, желаещи да се пробват [smile] .
Ако познаете от снимките по-долу кои са правени с кропка, и кои с фулфрейм - ще призная публично върховното предимство на последните, независимо от обективите, обработката, ЗАУ-то, и всякакви други фактори:



http://picbg.net/u/29353/62056/855130.jpg





http://picbg.net/u/29353/62056/855131.jpg





http://picbg.net/u/29353/62056/855132.jpg





http://picbg.net/u/29353/62056/855133.jpg





http://picbg.net/u/29353/62056/855134.jpg





http://picbg.net/u/29353/62056/855135.jpg





http://picbg.net/u/29353/62056/855136.jpg




Снимките са с изтрит EXIF, с еднакъв размер (6MP, като цъкнете на линка), достатъчно голям за разпечатване до А4.
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: ZENON   
Дата:   05-03-17 18:29

Постни динамичен пейзаж. Тия и с телефон стават (образно казано).
Очния, значи или не гледаш, или нещо със зрението. Това е като със слуха, когато не чуваш високи, атака ба звука... шум, изкривявания и т.н.
Гамута на тоя имак 5 е 78 aRGB... Купи си нещо за фотография, не за видео. Не се очудвам, че не виждаш разлика.

P.S. Пейзажа де не е обработван, при едни и същи условия, с един и същи обектив и едно и също поколение матрици. Боке не ме интересува.



Публикацията е редактирана (05-03-17 18:33)
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: belyatamax   
Дата:   05-03-17 18:35

Освен цената,с какво е по-добър един "кроп" сензор?[smilie11] [smilie11] [smilie11]
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: IDA   
Дата:   05-03-17 18:41

Павлов,

130 - кроп
131 - ФФ
132 - кроп
133 - фф
134 - кроп
135 - ФФ
136 - кроп

 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: nalexiev   
Дата:   05-03-17 18:42

Всичко е взависимост от нуждите и възможности. Всяко нещо си има предимство.
До последният коментар:
- Наистина ли не се сещаш кое е предимството? Цената, а и за wild life фотографи е по-добре :) Особено d500.

Айде стига сте си мерили пишките и стига глупости.
Всичко е според възможности и нужди.
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: марвес   
Дата:   05-03-17 18:45

Хубава кропка като Samsung NX500 или Nikon D7200, със закачени хубави стъкла ще бъде абсолютно конкурентна на фул фрейм при пейзаж и въобще всичко, освен изрудско боке.

Средния формат вече дава много сериозна преднина пред който и да е фул фрейм, говорим за ново измерение.
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: Pavlov   
Дата:   05-03-17 18:48

@ZENON:
И откъде да ти го намеря този "динамичен пейзаж"?!? [smilie18]

Разбирам изказването ти така: разликите в условията на снимане, в обработката, в обективите и в поколенията на матриците са способни да заличат разликата между кроп и фулфрейм до такава степен, че да не можеш да познаеш с какво е правена снимката.
С което съм съгласен [smile] . Peace, и да ходим да [beer] .

PP. @ IDA - много добре, само 3 грешки [smile]



Публикацията е редактирана (05-03-17 18:55)
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: zbonev   
Дата:   05-03-17 18:49

Да, изглежда така, както е написал IDA, освен ако примерите нa Pavlov не са специално подбрани, за да ни вкарат в заблуда [smilie24]



Публикацията е редактирана (05-03-17 19:29)
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: Pavlov   
Дата:   05-03-17 18:58

Нямам намерение да заблуждавам никого. Снимките са от последния Фест, където в една и съща обстановка имах възможност да пробвам различни тела и обективи. Исках за себе си да преценя същото, което вълнува и автора на темата - заслужава ли си да сменям моето D7100 с фулфрейм, и кой точно. Изводът ми беше, че за това, което снимам, и изискванията ми към крайния резултат (скромни), не е изобщо оправдано да налея сума ти пари в нови скъпи тела и обективи.
И така [smile]
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: ZENON   
Дата:   05-03-17 19:12

Павлов, аз кат пиша искам да кажа точно това дет пиша. Нито повече нито по малко. Като се пуска тест, поне да е адекватен.
Марвес много не горазбирам аз, ама той си знае най добре. Ако иска с матрица 1 инч да снима.
Всичките тия приказки си играя да ги бърборя тук, просто защото и аз исках да се убедя, че кропа върши работа, но не би.
Правих тестове м/у А7 и А6000, еми колкото и да е резнат А7 е по добър във всичко, с изключение на недостатъците на ФФ по отношение размер и тегло като система (за съжаление).
За мое голямо съжаление, за сега кропа ми върши работа с голями условности и напъни в постобработка, като понякога и това не помага особено...
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: IDA   
Дата:   05-03-17 19:20

Спорът е абсолютно безсмислен. Просто няма база за сравнение. Кропфакторката просто си иска много светлина. При малко светлина се дъни отвсякъде, освен ако не се снимат статични кадри на ниско ИСО и дълги експонации от статив. Дори и в този случай, пълният формат постига значително по-високо качество. Пример - астрофотографията.

За да не съм голословен, ето ви и конкретен личен пример:

https://vimeo.com/104432025


Кадрите съм ги снимал с 5ДМк3 и 100/2 в движение, от ръка, на скорост 1/125 до 1/250 с. Почти всичките са на ИСО 6400 до 25600, като повечето са на ИСО 12800-25600. С кропфакторка заснемането на такива кадри е мисия невъзможна. При нея, всичко на ИСО над 6400 е неизползваемо, дори на ИСО 3200 кадрите са вече компромисни. Може би 7ДМк2 е с една стъпка по-добър от горните стойности, но принципно и за него важи същото.

Единственото преимущество на кропфакторката е, че може да се сглоби много компактна и лека система за малко пари, без компромиси с качеството, освен в редки случаи като горния, например. Такава система е идеална за пътувания и влачене по баирите.

 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: alext   
Дата:   05-03-17 19:21

По кой критерии би различил пейзаж от фф и кропка [smilie5]?
Айде портрет по мазилката, но пейзаж?!

при едни и същи условия, с един и същи обектив а разбирам по кроп фактора [smilie18]
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: марвес   
Дата:   05-03-17 19:25

ZENON - А6000 не е на нивото на А7 за "динамичен пейзаж", вярно е.
Пробвай A6300
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: ZENON   
Дата:   05-03-17 19:25

alext,
ако не разбираш, къде гаранцията, че ако ти обясня, ще разбереш?
Достатъчно приказки се изприказваха, по горе има и клип, един пост преди теб писаха за частен случай и ти не си разбрал?
Сори френд :)
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: ZENON   
Дата:   05-03-17 19:28

марвес, и ти или не четеш или се правиш на ударен нещо?
М/у матриците на дветв кропки има едни близо 5-6 години мисля.
Дай некъв смислен пример ако е възожно.

P.S. Аре да сравним 7р2 и 6300... :)



Публикацията е редактирана (05-03-17 19:31)
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: alext   
Дата:   05-03-17 19:36

снимките от горния клип с d7200/d500 и 85 1.4 същите ще станат. А пък ако не можеш с a6000 да снимаш това което с A7 не е проблема в апарата [smilie18]
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: марвес   
Дата:   05-03-17 19:40

ZENON, щом говориш за едно и също поколение и въобще не обръщаш внимание на парите и гледаме "топа на топа" модели - съгласен съм с теб.

Но в случая можеш да си продадеш A7 и да си вземеш A6300, даже насъбраните обективи като разпродадеш и си вземеш еквивалентни хубави кропки (за сони не знам да има...) ще си на + от цялата работа, системата ще ти стане много по-лека и компактна, а динамичните пейзажи със същото качество.
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: kvakioh   
Дата:   05-03-17 19:43

Телата са си консуматив, като ФФ е по-добрият. Д610 и 2 обектива приключват историята, ако ще милиарди кадри да се извадят. ЗА около 2100-2300лв има такива добри комбинации с Д610.
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: victory13   
Дата:   05-03-17 20:16

Мисля си че 1,4,5,6 кроп, а 2,3 и 7 са фф.... Лошото е че на фф му бяга фокуса [smilie18]

Снимайте с каквото имате. Кропа може да докара фф визия, но не в процесинга, а при заснемане... Нещо дето го няма, просто го няма, и ако го нарисуваш, си личи. Естествено това за докарването е с ограничено приложение [cool]

Та на фокус [shtrak] ... по темата, фф естествено [beer]
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: alext   
Дата:   05-03-17 20:22


https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-03/1488737199_Untitled2.jpg



Айде познавайте. Участват d7200,d500, mark 4, и ALpha 7R 2. 2 кропки и 2 ФФ. Най- евтиното е 1600лв най- скъпото 8000лв. Искате да ме убедите, че една мазилка струва 6500лв
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: Pavlov   
Дата:   05-03-17 20:23

victory13, не знам ходил ли си на Фест, ама там ти изнасят една маса с мострени тела и обективи, взимаш каквото си харесаш, и пробваш. Общо взето няма много време и смисъл от калибриране на обективи. Така че си прав, отклонения има.
Иначе имаш 2 точни попадения [smile]
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: ZENON   
Дата:   05-03-17 20:45

alext,
вече те чета за забавление :)
Рабира се няма да коментрам глупостите за неможенето ми да снимам [smilie7]
Пуснал си нещо от превюто без да е приравнено към нищо, това първо. Второ, добре е да разбереш, че качествата на една матрица не се определят само от това колко шум има на ниво пиксел.
И с това приключвам с тебе. Котката ми разбираше повече [smilie5]
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: ZENON   
Дата:   05-03-17 20:54

марвес,
коментара ми беше такъв за да илюстрирам колко е нонсенс да сравнявам 6300 с 6000 ерго с А7, въпреки, че с последния са почти на кантар.
А за кропка ще чакам нещо с BSI. Последния им "меден" сензор не е най-доброто мисля.
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: nalexiev   
Дата:   05-03-17 20:57

Задълбахте прекалено май :)
@Alext: Едно въпросче, това дали са downsampled ?
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: alext   
Дата:   05-03-17 21:01

Е приравняване. Нали бяха компромиси манипулациите. Със същия успех, при който ги приравниш ще стакнеш няколко кадъра с най- слабия сензор и пак ще извади повече. Да цветово предаване, динамика, шум.. от трън на глок. И там резултати са такива. Който може се аргументира, аз не очаквах друго от разбирачи де [beer]
Поне честно кажи минималните разлики, които би извадил струват ли 2x, 3x, 4x, и 5x пъти повече. Ако е за работа и кеф да. Но от практическа гледна точка[smilie23]

nalexiev не, то е ясно че при приравняване многопикселовите са с предимство. Просто кропки с 40мпс няма. Иначе при compared mode се приравняват в dp сцената



Публикацията е редактирана (05-03-17 21:09)
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: ZENON   
Дата:   05-03-17 21:37

alext,
както писах по-горе съм мързелив и писането на обяснения за човек, който не схваща ми е проблем наистина.

Ама заради теб ще се напъна.
Снимам си за кеф и понеже ми е кеф да снимам, виждам какви са разликите.
Това е като със секса... Едно е да лашкаш като кон, друго е да си добър любовник. Са дано вече разбра разликата, че повече за очевидни неща не ми се пише.[smilie5]
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: colorphoto   
Дата:   05-03-17 23:13

Симеоне: Дай сега заради не перфектния автофокус да го заебем 610.

Добре че се правя на фотографсвтуващ още от филмовите времена и имам идея че даже тогава телата имаха читав автофокус.
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: Eye_Contact   
Дата:   05-03-17 23:56

ZENON ти хубаво ги виждаш ама вече 4949585698 писания и не можеш да ги кажеш .Хората ти го показват ти все намираш под вола теле .Единият монитор няма другият пейзаж нямал третият шума не с
е гледал ти ще да си само Сонаджия те са такива гледат сонитата на хартия колко са добри а в реален бой умират и после само философстват .
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: PhotoBo   
Дата:   06-03-17 00:24

Малиии, момци що писане сте изписали тука и все едно се дъвче от маса време у всички теми... Пък то автора можеше да намери старите и да чете, за войната фф срещу кроп е писано много. Можеше и да напише нещо след пускането на темата, напразно се Абите [beer] [smilie5]
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: cameraman   
Дата:   06-03-17 09:00

Няма сгрешили във вашия спор. Всички сте прави... Само дето рисунъка на ФФ, не може да го докара никоя кропка. И с видеото е така- малкият сензор е за репортаж... да няма издънки, който и да си остави ръцете на снимките. 35 мм е за кино формат... където да видиш кадъра, светлосенките, най-вече обемното въздействие на кадъра. вие както сте тръгнали, ще отречете средния и големия формат... не само ФФ...и ще кажете че телефоните са достатъчни..... Достатъчни са... ама за комшийката Янка от горния етаж.... че по-малко глупости може да направи с телефона, отколкото с 400д-то, с което се изживява като творец.
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: samurai2   
Дата:   06-03-17 09:01

cameraman[smilie24]
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: Atanaska1950   
Дата:   06-03-17 09:14

Благодаря на всички за включването. Изборът е направен D7200 с два твърди обектива а след време и някой по-широк.
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: Pavlov   
Дата:   06-03-17 09:17

Автор: cameraman
Дата: 06-03-17 09:00
Само дето рисунъка на ФФ, не може да го докара никоя кропка.

Сигурно ... Само дето в реални снимки никой не го видя този "рисунък", за да разпознае категорично кропка от фулфрейм [smile] .
Та да кажа, за който се интересува, с какво са правени примерите ми:
1) D810 + Sigma 70/2.8 macro
2) D7100 + Nikkor 85/1.8G
3) D7100 + Tamron 28-75/2.8
4) D750 + Nikkor 70-200/2.8 II
5) D7100 + Nikkor 70-200//2.8 II
6) Canon 6D + EF 100/2.8L IS macro
7) D7000 + Nikkor 70-200/2.8 II

Най-близко беше IDA, но той се е ориентирал просто по различния дефокус на последните 4 снимки, правени в едни и същи условия.
 

 Авторът е затворил собствената си тема.