Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Избор между кропка и ФФ
Автор: Atanaska1950   
Дата:   03-03-17 18:18

Здравейте и честит празник!
Преди време си продадох техниката поради нужда от средства и сега ми се иска отново да си взема нещо. Бях с 7200 и няколко обектива и бях много доволна. Сега се чудя дали пак да си взема 7200 или да взема ФФ като бюджетът който мога да отделя е 1800-2000 като това трябва са стигне за тяло о поне един обектив като за начало. Гледам в базара няколко D700 и D610 също има и доста добри 7200. И да стигнем до въпроса какво бихте направили вие?
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: Krassy   
Дата:   03-03-17 18:19

Ох... как да ти кажа...

Тези, които биха направили сериозна разлика знаят дали искат ФФ или кроп [smilie8]

Аз лично имам и двете [smilie5]
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: kvakioh   
Дата:   03-03-17 18:20

D700 по-скоро не. Д610 и 2-3 обектива-да. За кроп- само ако се извъртят интересни обективи.
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: Atanaska1950   
Дата:   03-03-17 18:26

За 610 и два или три обектива няма. Затова си мисля дали пак да не си взема 7200 с един 35мм и един 50мм като за начало.
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: kvakioh   
Дата:   03-03-17 18:34

D610, Sigma 20-40/2.8, 50/1.8G, ще се докарат донякъде и ще е достатъчно добре.
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: quazimodo   
Дата:   03-03-17 18:40

Имаше в базара един комплект Д610 + 35-70/2.8Д. Добавяш му един 50/1.8Д и става като за ново начало при ограничени средства.

 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: Simbon4o   
Дата:   03-03-17 20:08

Щом се чудиш по този начин аз бих казал - кропка :). Фул фрейма няма да ти даде нищо повече, снимките ще са все същите. Разликата е, че ще имаш по-скъпа камера, по-тежка и по-скъпи и тежки обективи.
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: bg2014   
Дата:   03-03-17 21:34

1. ФФ става на кроп. Обратното не.
2. С ФФ колкото мм пише на обектива, толкова е. 24 мм са си 24мм.
На кроп винаги преизчисляваш и от 24мм ползваш 38мм. То това понякога е плюс, но .... минаваш ФФ на кроп и този плюс си го ползваш.
3. ТА - за да снимаш с 24 мм с ФФ - с кроп ти трябва 15 мм обектив, а той доста криви.
Дали е така... дали ти трябва си е трудно решение.
За объркване:
Поздрави!
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: asahi   
Дата:   04-03-17 00:55

Какво точно преизчисляваш? Не си спомням да се е налагало някога да преизчислявам нещо.
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: langel   
Дата:   04-03-17 01:26

Послушай Краси и вземи и двете [smilie24]
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: ZENON   
Дата:   04-03-17 01:31

Аз ако съм на това дередже взимам един А7 на Сони от базара с китов и после няколко ръчнофокусни.
По-нататък вече каквото дойде.
Кропа на тоз етап, а и за вбъдеще при равни други условия ще шуми повече на високо ISO. С това не се изчерпват недостатъците естествено (недостатъците на малката матрица изобщо).
За мен поне това е от значение.
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: langel   
Дата:   04-03-17 01:44

За теб може да е от значение, за други да не е.
За някои кропките имат предимства пред фф.

Тъй че - и двата [smilie24]

Времето ще ти покаже кое по- ти требе.
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: Ivodam   
Дата:   04-03-17 02:24

Автор: Atanaska1950
Дата: 03-03-17 18:18

Здравейте и честит празник!
Преди време си продадох техниката поради нужда от средства и сега ми се иска отново да си взема нещо. Бях с 7200 и няколко обектива и бях много доволна. Сега се чудя дали пак да си взема 7200 или да взема ФФ като бюджетът който мога да отделя е 1800-2000 като това трябва са стигне за тяло о поне един обектив като за начало. Гледам в базара няколко D700 и D610 също има и доста добри 7200. И да стигнем до въпроса какво бихте направили вие?



При мен нещата се развиха така, че имам кропка ДСЛР с дългофокусен обектив за по-динамични специфични ситуации, а за туристически, пейзажче, едно-друго се спрях на безогледален фулфрейм. За мен това е оптимално решение.


[smilie7]



Публикацията е редактирана (04-03-17 21:30)
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: colorphoto   
Дата:   04-03-17 02:44

Атанаске: Д-610 е правилния отговор!

Апропо: Аз пък имам с още по-дълъг фокус,само да не излезе че си Наско...и с това 1950...

Щото тука вече си имаме Дора и Вяра -дами представете си.



Публикацията е редактирана (04-03-17 02:48)
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   04-03-17 07:46

Какво ще се снима?
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: ZENON   
Дата:   04-03-17 11:25

@langel
Да се научим да четем преди да пишем, а?
Бюджет нещо...
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: PhotoBo   
Дата:   04-03-17 12:08

И според мен има значение какво ще се снима, защото може да се окаже, че предимствата на едното са недостатък и обратно! Да се има в предвид, че качествените обективи за кроп са по-евтини от тези за ФФ, разбира се има и такива съвместими и за двете. Щом е въпрос на бюджет сигурно кропа ще надделее [smilie3]
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: langel   
Дата:   04-03-17 12:22

Съвета те пречи на бюджета, както и обратното.
С времето много неща се преосмислят, включително и бюджета.
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: linken   
Дата:   04-03-17 13:20

https://www.youtube.com/watch?v=PHYidejT3KY&t=635s
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: steeens   
Дата:   04-03-17 16:03

Това е добро.

 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: nalexiev   
Дата:   04-03-17 16:15

Щом се чудиш между двете по-добре кроп. ФФ не превъзхожда чак толкова последните модели кроп тела, освен високото исо, дофа и резолюцията. Ако тези неща не са ти критични и имаш стеснен бюджет от гледна точка за бъдещи обективи - кроп.

Ако имаш нужда от високо исо, по-висока резолюция или по-плитък доф -> ФФ.
Всичко зависи от нуждите, но като цяло има чудесни кроп обективи, на доста по-поносима цена от тези за ФФ.

Поздрави,



Публикацията е редактирана (04-03-17 16:15)
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: ZENON   
Дата:   04-03-17 20:15

steeens [smilie24]
Кропа има две-три предимства, всичко друго е назад.

Колко от вас са правили сравнения м/у две камери с едно поколение сензори с един и същи обектив при еднакви условия, че да дърдорите глупости, как кропа е по-добър?
Като е по-добър почвайте сапунерките и се радвайте на живота. [smilie7]
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: nalexiev   
Дата:   04-03-17 20:17

Кой е казал, че кропа е по-добър. Говорим за чисто финансови фактори, както и дали автора на темата реално има нужда от ФФ ;)
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: samurai2   
Дата:   04-03-17 20:22

Имала си 7200 ,сега поснимай с 610 и си направи съпоставка.Все ще намериш от някой познат или колега.
Ние сме с кроп и Фф ...1 глас за ФФ с хубав обектив. [smilie3]
 Re: Избор между кропка и ФФ
Автор: Simbon4o   
Дата:   05-03-17 11:09

Д610 има по-кофти авто фокус от Д7200...
Като картинка също няма да има разлика, не разбирам какъв е този стремеж към фул фрейм..., да няма лошо да се вземе фул фрейм, но едва когато се осъзнават предимствата му пред кроп формата и недостатъците също са взети под внимание.
Това, че е по-голям формат не е причина за преминаване, средния формат е още по-голям но това не го прави по-добър от фул фрейма при снимане на спорт примерно...

Първо преди всичко - мислете за обективите. Какви ще трябват и защо, колко струват, колко тежат, ...

После избира на тяло ще е по-лесен.
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.