Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Честит национален празник!
Автор: тьма   
Дата:   03-03-17 09:09

Нека е тема-Ода, нека в нея няма политически коментари, нека само възхваляваме народа си и онези, които са дали живота си, за да сме свободни.

Покажете документални снимки, ваши снимки, всякакъв вид изкуство

тонът ми да не се приема като назидателен, а като молещ [smilie3]

Честито, Българи!



И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!

 Re: Честит национален празник!
Автор: тьма   
Дата:   03-03-17 09:15

Не знаех за него



http://www.gnezdoto.net/media/k2/items/cache/5ba0ce4fb25e6baf97c680536d74046a_L.jpg



Сейго Ямадзава - японски самурай, който се бие за България

През 1877 г. се замесва в политиката като японски пратеник в Руската императорска армия. Пристигането му обаче съвпада с началото на Руско-турската освободителна война. Майор Ямадзава е пратен на фронта – разбира се, само като наблюдател. Той става свидетел на няколко сражения и е удивен от смелостта на руските войници, които проливат кръвта си по бойните полета на България.

Сейго Ямадзава започва да изпитва онова така типично за японците чувство на дълг. Той категорично заявява пред командващия руските войски, че иска да вземе участие.

От страх за предстоящи скандали с Япония генерал Затов го кара да подпише следното писмо:
"Желая от душа и сърце да участвам в третата атака на Плевенската крепост, в дивизията на белия генерал Скобелев!". След подписването майорът е назначен за командир на взвод и е пратен на бойното поле. В деня на битката той се обръща към подчинените му войници с помощта на един френски преводач с думите:

"Момчета, тъй като аз не говоря руски, а вие не знаете японски, по време на атаката няма да ви давам никакви заповеди. Следете ме и правете това, което аз правя. Имам едно-единствено изискване – бъдете бързи като светкавици. Разчитайте повече на своите щикове и приклади, отколкото на куршумите. Раниците и багажа си оставете тук, в окопите".

 Re: Честит национален празник!
Автор: тьма   
Дата:   03-03-17 09:19


http://www.lostbulgaria.com/pic3/5742.jpg




Руски войници гледат българско хоро в Бяла.

 Re: Честит национален празник!
Автор: тьма   
Дата:   03-03-17 09:21



Румънски войници от Втори стрелкови батальон по време на строева подготовка, 1877 г.

 Re: Честит национален празник!
Автор: тьма   
Дата:   03-03-17 09:27


Василий Верещагин






Н.Д. Дмитриев-Оренбургский


 Re: Честит национален празник!
Автор: MikeDimit   
Дата:   03-03-17 10:15

За мен днешна България започва от битката при Стара Загора и епопеята на Самарското знаме. Там е бойното кръщение на опълчението ни. От там носим знамето непленено докато сме живи. Там става ясно, че предадем ли се следва геноцид и изтребление.
Заради Ески Зара на Шипка дедите ни са се били заедно с мъртвите.

http://www.chitatel.net/forum/topic/14435-историята-на-самарското-знаме/
 Re: Честит национален празник!
Автор: тьма   
Дата:   03-03-17 10:23

Прав си!


https://www.youtube.com/watch?v=h6-BulpiWBw


 Re: Честит национален празник!
Автор: тьма   
Дата:   03-03-17 12:41

Брех, и Българите са на изчезване[smilie3]

 Re: Честит национален празник!
Автор: iasen2   
Дата:   03-03-17 12:47

в предната тема ти казах, че си много зле. престани да се излагаш с това
Вечно си недооценена, неразбрана и същевременно искаш да налагаш своето мнение и разбиране за света.
Ти не разбра ли, че хората могат да имат друго мнение за света и събитията, които се случват и са се случили.



Публикацията е редактирана (03-03-17 12:52)
 Re: Честит национален празник!
Автор: тьма   
Дата:   03-03-17 12:55

Под "хората" визираш себе си ли? Ок, хората, имайте си Вашето мнение, аз споделих моето[smile]

 Re: Честит национален празник!
Автор: IDA   
Дата:   03-03-17 13:07

Честит национален празник на всички, които се чувстват българи!

Моят корен по бащина линия е от с. Марян, на 8 км. източно от гр. Елена, в посока Сливен. Там, през есента на 1877 г. става сражение, известно под названието "Малката Шипка". Битката се води между руски корпус, охраняващ прохода Твърдица-Елена и подстъпите към Търново, и турска редовна армия и башибозук от околностите, мобилизиран от Сюлейман паша. В тази битка, поради огромното числено превъзходство на турците, руснаците за един ден дават над 3000 жертви, но с чудеса от героизъм, успяват да предотвратят настъплението на Сюлейман към Търново. Марянчани и до ден днешен разказват, как местните жители, в продължение на цяла седмица, са погребвали телата на своите загинали братя християни, оставили дом, семейство, челяд и имущество и пропътували хиляди километри, за да пролеят кръвта си за нашата свобода. И до ден днешен, за тази битка се разказват легенди, а споменът за събитията се предава от поколение на поколение в този край. Удивителното е, че дори и децата разказват за тях. Лично аз, най-интересните подробности за битката ги знам от дядо ми, Бог да го прости, който се просълзяваше, когато ми ги разказваше.

Там, на мястото на сражението, сега има два паметника, построени от родолюбиви българи в памет на загиналите руски офицери и войници. Когато пътувате към Сливен и минете от там, спрете за малко, насладете се на приказно красивата природа на еленския Балкан и оставете цвете на някой от паметниците. Добре е да знаем и помним, кои са истинските освободители на България и кому дължим факта, че днес сме свободна европейска страна, а не затънтен турски вилает.

Тьма, [smilie24] [smilie24] [smilie24] за темата!

 Re: Честит национален празник!
Автор: colorphoto   
Дата:   03-03-17 13:07

Честит национален празник![smilie24]

И дано в темата да не се развихрят разни люде с фобии.
 Re: Честит национален празник!
Автор: Jk.freeman   
Дата:   03-03-17 13:18

Аз затова си я обичам тьма[smitten]

тьма, тази история за Сейго Ямадзава не я знаех, БЛАГОДАРЯ !
Всъщност къде да прочета по-подробно.
 Re: Честит национален празник!
Автор: тьма   
Дата:   03-03-17 13:47



3-ти март 1878 - ген. Гурко обявява края на робството в пловдивския храм "Света Богородица".

Година по-късно пак възторжени камбани в Пловдив, пак цветя и песни! Раждал се един нов празник – денят на Българското освобождение. Било 3 март 1879 г. В двора на църквата „Св. Богородица”, където само преди година генерал Гурко обя­вил края на робството, множество пловдивчани празнували първата годишнина от възкресяването на България.


IDA , защо няма повече като теб[smilie24]

 Re: Честит национален празник!
Автор: slavi_biserov   
Дата:   03-03-17 20:59

Честит празник на всички българи! Докато има млади хора на Шипка, ще живее и българският дух! Поздрав за всички колеги с тази снимка от днес на един малък патриот!
[shtrak]

https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-03/1488567405_IMG_4857.jpg

 Re: Честит национален празник!
Автор: тьма   
Дата:   03-03-17 21:22

Браво на такива родители!

Добре е казано в речта на президента днес:

"Човек без памет е по-беден от човек без бъдеще - той дори не знае кой е... Да помним е дълг, защото историята не дава прошка за забравата."

 Re: Честит национален празник!
Автор: sherbit   
Дата:   03-03-17 21:50

Бат Сали не пише :). Наздраве!
 Re: Честит национален празник!
Автор: тьма   
Дата:   03-03-17 21:55

Не е слязъл още от Шипка, затова [smile]

 Re: Честит национален празник!
Автор: n960   
Дата:   03-03-17 21:57

тъма:
Добре е казано в речта на президента днес:

"Човек без памет е по-беден от човек без бъдеще - той дори не знае кой е... Да помним е дълг, защото историята не дава прошка за забравата."
.......................................................................


Идат избори, ама карай по - полеЧка...[smilie23]
 Re: Честит национален празник!
Автор: BAT   
Дата:   03-03-17 22:11

От кога всъщност Денят на Освобождението е национален празник
Денят на Освобождението на България е националният празник на България от 1991 г. Празникът на Освобождението на България - 3 март, за пръв път се чества във Велико Търново на 19 февруари (3 март н. с.) 1879 г. Две години след Освобождението - през 1880 г., 3 март се чества в София като Ден на възшествието на престола на император Александър II. От 1888 г. празникът започва да се празнува като Ден на Освобождението на България от османско владичество. След 9 септември 1944 г. празникът спира да се отбелязва като официален и е обявен за шовинистичен. Той започва отново да се отбелязва всяка година, с решение на Политбюро на ЦК на БКП от 1978 г.
 Re: Честит национален празник!
Автор: BAT   
Дата:   03-03-17 22:13

Това,че комунистите го обявили за шовинистичен ме заинтригува[cool]
 Re: Честит национален празник!
Автор: crownmaker   
Дата:   03-03-17 23:15

А Васил Левски е казал,че ако някой ни освободи,той и ще ни пороби....
 Re: Честит национален празник!
Автор: тьма   
Дата:   04-03-17 00:23

Тази мисъл важи за много житейски ситуации - има една песен на Любэ - кто нежно гладит, тот того убьет

помолих да не се политизира темата, да се покажат снимки, изкуство, само двама души го направиха, за което им благодаря[smilie24]

 Re: Честит национален празник!
Автор: bairi100   
Дата:   04-03-17 06:38

https://photo-forum.net/i/1060183 спомен от традиционния за русенци Лъчов поход до Шипка,от различни места.90-е години бях редовен там,включително водех хора.Едно преживяване с Атмосфера и готини хора и най-вече поради Балканът!
 Re: Честит национален празник!
Автор: Антивик   
Дата:   04-03-17 07:13

crownmaker написа:

> А Васил Левски е казал,че ако някой
> ни освободи,той и ще ни пороби....

Най-първом ЧЕСТИТ ПРАЗНИК/макар със закъснение/, а туй де УЖ бил казал Дякона, е късен фалшификат, някакво измислено писмо, дето уж било писано след пленяването му, но достатъчно историци го анализираха и посочиха, къде и какво е измислено и не може да е казано или писано от Апостола.

https://news.bg/politics/iskat-izvinenie-ot-plevneliev-za-falshifitsirane-na-levski.html


http://www.mignews.info/falshifishtat-na-predsmartno-pismo-na-levski-podludi-internet/


и това тук
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.