Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: Mihalaki   
Дата:   01-07-18 14:52

Я виж това клипче. Качеството харесва ли ти и как е спрямо това, което ти изкарваш?

Ето ти и едно по-професионално заснето и обработено клипче . Вярно, че е снимано с дрон, но като идеи за пост обработка си струва според мен.


Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lubashki777   
Дата:   01-07-18 19:28

Видях го...ами за мен е страшно тъмно.Това покрай пътя под дърветата нищо не се види...пълна чернилка.Наистина небето е доста наситено, но за сметка на много тъмната картина долу...
Интересно...снимано е с гимбъл, а аз си мислех, че ако сложа гимбъл на каската и моторчетата му няма да могат да противодействат на силата на въздушната струя...



Публикацията е редактирана (01-07-18 19:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lubashki777   
Дата:   01-07-18 20:03

Другото пък което е...качвам си клипчето в Тубата, то е кратко, и да...качва ми го с 1080 /Full HD/...и клипчето е по-замазано от това на моя комп.Направо не знам как хората си качват видеото там и то се вижда ненормално...

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: georgioiv   
Дата:   01-07-18 20:47

Прочети внимателно препоръките за качване в тубата. Всъщност ако гледаш веднага след качване, тубата пуска "прокси" на истинския клип, и едвам след време го уплътнява до пълно качество.
Взимай go pro, сонито е по-зле като динамика, а другите са компромис. Нещо като Терано и всички останали.. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: chrisnoch   
Дата:   02-07-18 04:26

georgioiv,
Пълни глупости!
Камерите на Сони НЕ са по-зле като динамика - точно обратното е.
А Нисан Терано е най-добрият джип САМО ако не можеш да си позволиш по-добър.
[smilie5]


lubashki777,
80'000 битрейт???
Това в kbps или Mbps? (Не познавам Filmora, та не знам в какви единици са настройките.) И kbps да е, пак е ужасно много!
Я дай скрийншот с настройките, които използваш за експорт. Иначе няма как да разберем къде бъркаш.
Няма да е зле да опишеш и основните настройки на камерата.
С екшън камера при слънчева време е много трудно хем небето да е добре експонирано, хем сенките под дърветата да са разработени. Ако снимаш в RAW, aко знаеш как да обработваш, ако ...

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: georgioiv   
Дата:   02-07-18 09:08

chrisnoch: Представи си, тоя път любимото Сони е по-зле. Факт.. :)

За Тераното - дай-пример за по-добър джип, който да е еднакво използваем и на шосе и в офроуд. И да не се чупи никога. Ама никога. Щото не е като да не съм пробвал едно -друго и покрай офроуд форума да нямам наблюдения.

В случая тук е закачка към lubashki777, щото има едно от най-яките Теранота. Или поне имаше, докато следях офроуд форума преди години.. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lubashki777   
Дата:   02-07-18 09:12

Така...значи започвам с основните настройки на камерата...
Колор - GoPro style - от два дена съм на Flat color, но нямам време за проби и тестове
Резолюция - 2700к / 50 кадъра в секунда
Баланс бяло - ауто
Стабилизация - включена
Исо - 400

EV - 0

Sharp - High

Audio - High

Auto Low Light - включено

Както споменах, от два дена съм променил настройките.Основно на колор - Flat, EV /-0.5/q ,Резолюцията е свалих на 1080p и кадрите ги направих 120/сек...При тази настройка камерата не ми дава да включа стабилизацията/явно не е нужна/
Така...само да вметна...Говорим единствено и само за видео.Та не знам за какво го споменаваме този Raw формат.Снимки пробвах преди няколко месеца да правя в Raw и да ги обработвам...ами не са съвсем зле, ама...предпочитам снимките да си ги правя с фотоапарата, а не с камерката...
Давам и скрийншот към настройките при експорт от Филмора/и да...80000kbs e.../
https://www.flickr.com/photos/143986505@N06/43145129031/in/datetaken-public/


Ето и линк към тубата на едно от доста зле изглеждащите клипчета.Не обръщайте внимание на детайла, че Тубата го е размазала още повече/трябва да прочета явно как да качвам в Тубата, защото пише, че е 1080p HD, ама качеството е трагично/.Повече ме интересува цветово и сенките...

https://youtu.be/-uvTnqQSYzU


П.П.Това е най-зле изглеждащото клипче и е в суров вариант без никакви обработки, освен интервенциите на Тубата...

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: georgioiv   
Дата:   02-07-18 09:53

Линкът ти не работи, виж дали не е "скрит" клипа

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: chrisnoch   
Дата:   02-07-18 14:03

Автор: georgioiv
Дата: 02-07-18 09:08
chrisnoch: Представи си, тоя път любимото Сони е по-зле. Факт.. :)


GoPro HERO5 Black използва сензор на Сони. Същият, който използваха в HERO4.
Защо се заблуждаваш, че GoPro могат да извадят от сензора по-голям динамичен диапазон от производителя му???
Сони продават сензори на конкуренцията САМО СЛЕД като подготвят по-добър сензор за своите модели.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: chrisnoch   
Дата:   02-07-18 15:28

lubashki777,

Линкът към видеото наистина не работи.

Бъркаш в много настройки - затова резултатите са плачевни.
За камерата:
- Снимай на 1080р и 25 FPS. Можеш да вдигнеш на 50 FPS, ако искаш да използваш "слоу моушън" (1:2). Над 60 FPS електронната стабилизация не работи. За чий чеп са ти 120 FPS ??? Колкото повече са кадрите в секунда, толкова по-малко детайли има в изображението.
- Flat color позволява възможно най-голям динамичен диапазон, но трябва да направиш цветни корекции, за да изглежда добре изображението. Не знам какви са възможностите на Filmora в това отношение. Апропо, защо не пробваш безплатния софтуер за видео на GoPro? Нямам никаква представа какво представлява, но поне е създаден за аматьори и вероятно са се постарали да го направят простичък с минимална възможност за грешки.
- Остави белия баланс и електронния затвор на автомат. Засега.
- ISO:400 е настойка за максималното използваемо ISO. Ако снимаш само през деня, ще свърши работа. По здрач и през нощта - не. GoPro не се държи добре при ниски осветености, но ...
- Много е важно да НЕ използваш повече кадри в секунда (FPS), отколкото са ти нужни. Ако няма да забавяш движението при монтажа (слоу моушън), 25 FPS е ТВ стандартът в почти целия свят - без САЩ, Япония и още няколко територии, които използват 30 FPS (всъщност 29,97).
За монтажа:
- 80'000 kbps са УЖАСНО много!!! Това са 80 Mbps - т.е. 8-10 ПЪТИ повече от препоръчаните стойности на YouTube (8-10 Mbps) за 1080р!! Тези стойности НЕ са случайни. Вмествай се в тях!
- Апропо, максималният битрейт на GoPro HERO5 Black е 30 Mbps при 1080р. Надвишаването на този битрейт в монтажа е абсолютно безсмислено.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: Mihalaki   
Дата:   02-07-18 15:50

Gopro софтуерът за обработка е доста простичък и става като за начало. Основният му и ОГРОМЕН проблем е, че е адски бъгав и крашва постоянно. При всеки случай използването на друго приложение за мен е по-добрият вариант.


Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: chrisnoch   
Дата:   02-07-18 17:46

Както подчертах по-горе, не познавам софтуера на GoPro и няма как да дам мнение за него.
Ако питате мен - към днешна дата: само Adobe Premiere!
Апропо, работил съм с почти всичко, дето е излязло от 1992-ра насам и е/било що-годе професионално: Media 100, Edit, Pinnacle Studio, Infinity, Edius, Final Cut, Avid и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lubashki777   
Дата:   02-07-18 21:25

Мда...ок, ще се съобразя със съветите относно настройките...и да видим.
Клипчето ми в Тубата си пише, че е обществено и не е скрито, не знам защо не ти го отваря...[smilie11]
Пробвах да инсталирам софта на ГоПро...инстална се, но не ми отваря клипчетата...дори не мога да заредя нито едно...Аз ли не правя нещо както трябва не знам, но е факт и...ами ударих му балтийката.Филмора не е лоша програмка и всъщност без да е тежка дава едни много добри възможности за обработка и монтаж.Единственото което ме дразни е, че когато изсветлявам сенките, се изсветлява и небето...
П.П.За Тераното...хванах закачката, но пропуснах да го отбележа.И да...и според мен Тераното е един от най-здравите/говорим за 2,7тди мотора и за никой друг/ и универсални джипове.Тоест дава един много добър комфорт на асфалта и същевременно може да се справи с доста екстремен офроуд/е това зависи и от подготовката му де, в стоков вид никой джип не става за гората...никой!!!/.
И да...все още си го имам моето и нямам никакво намерение да се разделям с него!
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: Viajero   
Дата:   03-07-18 01:03

Знам, че темата е за GoPro. Но преди година избирах action camera и след дълго гледане на ревюта си взех FDR-x3000. Чуденето беше голямо дали да взема сонито или yi 2. Избора наклони заради стабилизацията на сонито.

Имам много клипчета ама скрити.
Тук имам две видими.

Снимано в колата закачена камерата за стъклото
https://vimeo.com/249513380


И един timelaps
https://vimeo.com/249523772


За редакция ползвам Shotcut.

За предпочитане да се гледат на 4k



Публикацията е редактирана (03-07-18 01:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: georgioiv   
Дата:   03-07-18 10:15

Виж това сравнение, доста е подробно.

https://www.youtube.com/watch?v=XhinNFHXgPo



Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: Mihalaki   
Дата:   03-07-18 11:40

То май човекът питаше конкретно за hero5 и настройки/пост...защо се почна с коментари за други модели/марки и клипчета за сравнения (и то доста некоректни бих казал) не знам.


Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lamerko   
Дата:   03-07-18 12:50

Видеото вече се отваря - веднага се вижда, че видеото е прецакано. И съм сигурен, че не от камерката, а от обработката. В началото най-добре си снимайте с нормалните цветове (не флат), на 25 кадъра и ако не е нужно 4к - на 1080p. Може и без обработка, само от кроп, а за настройките - това "Sharp - High" е може да доведе до проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: Mihalaki   
Дата:   03-07-18 13:29

Дам и аз го видях вече клипчето....
Относно качеството: тия постоянни артефакти при движение може и да са от обработката (не знам точно как и на какви настройки рендваш), но може и да са от ютубата и нейното допълнително омачкване на видеото. Ето ти малко инфо по темата:
The problem with Sample Clip Compression
Making your GoPro Video Look Great on YouTube
Няколко пъти са ти писали, че няма нужда (даже е по-зле) да ги оставяш на 50 fps, рендвай на 25 fps и така ги качвай.
Относно цветове/сенки - всичко можеш да оправяш/променяш с правилните инструменти и малко четене. Не знам това, което ползваш какви са му възможностите. И не знам на какво ги гледаш тия клипчета, аз лично не ги намирам за толкова тъмни сенките, ако това е директно от камерата без обработка.


Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: georgioiv   
Дата:   03-07-18 15:48

Дам, това е някаква гадна компресия. Най-общо можеш да се ориентираш по големината на файла. Файлът ти при FHD за минута и половина е 27МБ, когато нормално трябва да е поне десет пъти по-голям - примерно около 270МБ. Което означава, че "нещо" ти е смачкало информацията 10 пъти. И както ти писаха - ако няма нужда, не вдигай кадрите в секунда, защото ти "ядат" от битрейта.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lubashki777   
Дата:   03-07-18 19:34

Ок...благодаря на всички, ще пробвам и ще докладвам после има ли промяна.Ще се опитам отново да си сваля Адобе Премиер, Пробвах го от Замунда, но нещо не се получават нещата при мен.Първо Нод 32 ми хваща троянски кон и го трие автоматично и без да ме пита и второ...дори и след като я изключих, уж се инсталва, но нищо не се случва...Ще я търся от другаде и дано успея да я намеря и инсталирам.
Поздрави на всички!

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: georgioiv   
Дата:   03-07-18 20:00

lubashki777: не ти трябва Премиер. Там има много учене докато докараш някакъв нормален резултат. Не го слушай Ночев, за него монтажа е фасулска работа, но всъщност не е.

Програмата на go pro си е чудесна за целите които имаш - да си правиш клипчета с мотора, да ги редактираш леко и да ги качваш в ютуб. Ако имаш път към Варна, свирни, ще си взема компютъра и ще ти покажа. Или ако има някой във вашия регион, за 30 минути ще можеш да правиш качествени клипчета. Пък после ако искаш сядай да учиш Премиер, но това не става за седмица - две...

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: chrisnoch   
Дата:   04-07-18 14:33

Автор: georgioiv
Дата: 03-07-18 10:15
Виж това сравнение, доста е подробно.
https://www.youtube.com/watch?v=XhinNFHXgPo


Хи-хи-хи!
Лаишко видео с аматьорски изводи. Сравнението на flat color и динамичния обхват е просто смехотворно.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: georgioiv   
Дата:   04-07-18 14:39

Смехотворно, ама детайла е по-добър на гопрото, признай си.. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: rossen76   
Дата:   04-07-18 17:50

АЗ закупих като бюфжетно решение новото go pro hero 2018 за около 450 лева.Мога да кажа че много добре се справя хубави наситени цветове .
Но има един недостатък в формат full hd въпросният формат е 4/ 3 което мене не ми много допада на тв излиза нещо като квадрат и я ползвам само на hd.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: rossen76   
Дата:   04-07-18 17:53

Относно китайските алтернативи останах с много добри впечетления от марката EKEN много хубави правилни цветове, но я продадох зашщото бях взел модела без стабилизация и тресеше. Има и стабилизирана версия много добре се представя.Звука е отличен ...

Имах и si jei алтернативата на го про , нищо не става от тази камера .Много тих и лош звук , белия баланс пълна боза лицата стават бежеви .
стабилизацията е добра - жироскоп.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »