Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Video Nikon
Автор: Noname11   
Дата:   02-03-17 02:05

здравейте колеги снимам клипове с canon 600d но не ми харесва качеството
искам да премина на nikon d7100 ще има ли разлика като гледам снима Видео запис 60p, 50p [smile] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: samurai2   
Дата:   02-03-17 08:01

Добро утро [smilie3]
Не знам как снима 600д но имам 7100 и мога да ти покажа доста клипове с него. Снимаме на 25p [smilie3] не знам колко е правилно - любители сме но нещата се получават.

https://www.youtube.com/watch?v=QHAI85bIjFg


снимаме също и с Д750 но там вече на 60p

https://www.vbox7.com/play:a3d40c3c7a




Публикацията е редактирана (02-03-17 08:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: Dimitar.tzankov   
Дата:   02-03-17 09:31

Стой си на Канон за видео. Или Panasonic GH4.
Никон е по-скоро апарат за снимки, не е на ниво за видео.

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: samurai2   
Дата:   02-03-17 09:33

Dimitar.tzankov
покажи едно твое видео с изброените от теб апарати.



Публикацията е редактирана (02-03-17 09:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: novakat   
Дата:   02-03-17 10:09

Както е писал Dimitar.tzankov или си остани с Канон или по-добре си вземи Panasonic GH4 все пак Panasonic е 4К.

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: samurai2   
Дата:   02-03-17 10:10

това е въпроса в темата [smilie3]

искам да премина на nikon d7100 ще има ли разлика като гледам снима Видео запис 60p, 50p

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: novakat   
Дата:   02-03-17 10:14

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=PHOTOSTORY&request=read&id=184


Това също е доста добър вариант за видео.

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: abcdef123456   
Дата:   02-03-17 10:18

С какъв обектив снимаш на канона ?

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: alext   
Дата:   02-03-17 10:29

Чисто като качество в изображението разликата е минимална, но с никон бленда не може да сменяш в live view и автофокусът и следенето са зле. По- добре виж canon 70D, 760D с някои STM обектив доста добре се справя с АФ и тъч фокуса или panasonic както ти казаха. Отделно има и magic lantern, който дава доста възможности.

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: samurai2   
Дата:   02-03-17 10:32

и последно от мен [smilie3]
с никоня Д750 бяхме оня ден на сватбичка 19.02.2017
в показаните 3 клипа само показваме какво могат тез апарати а вече автора на темата да си преценява какво и защо [beer]


https://www.vbox7.com/user:bobi_lav4e



Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: Dimitar.tzankov   
Дата:   02-03-17 10:37

Проблема с никон не е до качеството на картинката, а до крайно осакатения достъп до настройки. Просто не е видео камера. Не случайно повечето vlog-ъри ползват или Канон или Панасоник.

А на Бпбчо когнитивния му дисонанс е твърде сериозен и дори не заслужава отговор (след близо 2 години изхождания с 20 различни акаунта във всички теми го е доказал)

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: samurai2   
Дата:   02-03-17 10:40

Dimitar.tzankov
нещо против качеството на видеото ли имаш колега Митко [beer]
това са ЛЮБИТЕЛСКИ видеа
профитата могат само да си мечтаят за нащо качество[smilie3]
айде лек ден че пак ше се отплеснем а има доста работа се върши днес [shtrak]



Публикацията е редактирана (02-03-17 10:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: lamerko   
Дата:   02-03-17 10:54

samurai2: след като нямаш опит с двете системи, защо така упорито се мъчиш да наложиш твоята? Просто ми е любопитно. Да, даваш клипове, но сега да не си кривим душата - те не могат да бъдат мерило за качество на нито една съвременна камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: samurai2   
Дата:   02-03-17 10:56

lamerko
нищо не налагам чети какво пиша.
Автор: samurai2
Дата: 02-03-17 10:32

и последно от мен [smilie3]
с никоня Д750 бяхме оня ден на сватбичка 19.02.2017
в показаните 3 клипа само показваме какво могат тез апарати а вече автора на темата да си преценява какво и защо

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: samurai2   
Дата:   02-03-17 10:57

и само погледни темата над твойта пише с голями букви
ЛЮБИТЕЛСКИ
кво не разбра ми кажи [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: Pavlov   
Дата:   02-03-17 11:04

Колеги, моля ви, не хранете форумния трол. Това е единственият начин за борба с него. След като и админите са безпомощни.

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: samurai2   
Дата:   02-03-17 11:07

Pavlov
Моляте не ме обиждай,нищо лошо не правя.Защо намесваш и админите.Ако има нещо да помогнеш на питащият - давай.
Лек и успешен ден Ти желая.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: lamerko   
Дата:   02-03-17 11:12

Абе отще една захапка и спирам :)

samurai2: постоянно викаш "ЛЮБИТЕЛСКИ", но дейността ти (като направление) не е любителска. Леко несъответствие, което няма как да мине като извинение :) Но не това исках да подчертая, а че твърдиш, че показвате какво могат въпросните камери. Не отвичам, че съм доста зле в тази материя, но въпросните камери могат много повече от това, което показвате.

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: samurai2   
Дата:   02-03-17 11:16

lamerko
това каквото правим си е наша работа - снимаме си за кеф и без пари го даваме на хората [smilie3]
Съгласен съм че въпросните камери могат повече - спор няма.
Просто показвам на колегите какво могът в наще ръце.Мисля че нищо лошо не е да показваш.[beer]



Публикацията е редактирана (02-03-17 11:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: lamerko   
Дата:   02-03-17 11:21

А, това вече е друго - какво можете вие с тези камери :)


За безплатното снимане - там може да съм се подвел по рекламите ви във Фейсбук, където пише "професионално".

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: samurai2   
Дата:   02-03-17 11:25

lamerko [smilie24]
така е но никъде в феиса няма да видиш че предлагаме видео заснемане [smilie3] никъде

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: lamerko   
Дата:   02-03-17 11:27

Не твърдя обратното - просто по рекламите ви се подведох, че цялата ви дейност е комерсиална.

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: samurai2   
Дата:   02-03-17 11:29





Публикацията е редактирана (02-03-17 12:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: abcdef123456   
Дата:   02-03-17 11:37

Айнщайн, вероятно е бил много умен човек.

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: novakat   
Дата:   02-03-17 12:00

Ми при тези цени за DJ как да им искаш пари за снимки или видео. Дано поне озвучаването което предлагаш да е по добро от снимките.

И те УМОЛЯВАМ samurai2 не си губи времето да ми пишеш на лични.

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: samurai2   
Дата:   02-03-17 12:05

novakat [smilie24]
не съм DJ [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: novakat   
Дата:   02-03-17 12:05

Чак сега забелязах, че всички клипове са снимани от високо или е качен на стол или е със статив.

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: samurai2   
Дата:   02-03-17 12:07


https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-03/1488449212_13775517_1142443285813416_782820158556971



Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: vkk1   
Дата:   02-03-17 12:40

дали админите най-сетне ще се самосезират, или трябва да бъдат сезирани, че професионалната дейност на боби не е интерсна за никой и леко взе да ми писва да ме занимава във всяка тема с личността си?
Публикуваният снимов материал в темите няма никаква фотографска или художествена стойност, нито разкрива възможностите на техниката, съответно не обогатява форума с каквото и да е.
Като допълнение бих добавил и постоянните му нападки и влизане в конфликти с доказали се с възможностите си членове на форума, като Dimitar.tzankov например, което освен, че е в разрез с правилата, не допринася в никаква степен за развитието на форума.
Да не се връщаме още назад във времето, когато си позволи да "учи" как се снима видео един голям български режисьор, който в интерес на истината от тогава не съм видял да пише тук.
Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: samurai2   
Дата:   02-03-17 12:48

vkk1
пак аз преча.понеже показвам нагледно с материали.
Никой не съм обиждал в никоя тема,защо ме вкарвате в такива филми не мога да разбера.Друг е проблема че Митко е от Пловдив и ти си от Пловдив и се защитавате.пак казвам чети какво пиша и никой не съм обиждал.
и стига сте намесвали админите..ние сме голями хора на по 50 г не сме деца.
знаеш ли колко труд се иска да се заснеме нещо.



Публикацията е редактирана (02-03-17 12:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: zbonev   
Дата:   02-03-17 12:54

Боби, пак влезе във фаза. Админите доста пъти те триха вече - съветът ми е да се помъчиш да се самоконтролираш. Да, знам че идва пролет и на човек му избиват балансите... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: samurai2   
Дата:   02-03-17 12:56

zbonev
Няма такова нещо лежа и си обработвам снимки и чат пат хвърлям по едно око в ФФ.
темата е за видео и аз давам примери с никон - какво толкова лошо видя не разбрах [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: Jk.freeman   
Дата:   02-03-17 12:58

Гледам, че автора на темата пита за D7100, и единствения който му е пуснал видео с въпросната техника е Бобито. Други примери не виждам. Вместо да се дракате като малки деца, пускайте примери на автора за да му помогнете...

Успешен ден на всички ![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: Dimitar.tzankov   
Дата:   02-03-17 13:10

Имах един пример как снимайки с варио с променлива бленда (16-85) отива от f/5.6 на 16mm до f/9 при 85мм.
Обаче на скоро го затрих от google drive.
Има и доста много причини да не избереш Никон ако снимаш видео. Повечето са липса на необходимите формати и това, че Канон са ги хакнали и ML добавя доста глезотии вкл RAW Video.

Обаче това не се вижда с примерни клипчета, ами като си изясниш точно колко сериозно ти се занимава с видео.

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: novakat   
Дата:   02-03-17 13:17

Jk.freeman: samurai2 или Боби както го наричат останалите е както има една приказка на всяка тенджера капак. След като прегледах доста теми които ме интересуват в 80% той фигурираше със странни изказвания или в най добрият случай когато няма какво да каже с някой емотикон. Що се отнася до творческите му качества с риск да бъда наказан от админите те са НУЛЕВИ независимо от техниката с която разполага и от това което чета по други теми, че били започнали от нулата а сега били много напред всъщност са си на същото място просто фасадата е друга.

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: samurai2   
Дата:   02-03-17 13:21

novakat [smilie24]
да попитам кой друг тук качва видео с никон - от 100 теми само аз качвам.
в друга тема няма да ме видиш освен свързано с 7100 или 750 .
стига сте се занимавали с мен . има си тема пишете по нея .ако не снимате видео не давайте акъли на хората.влез ми в феиса виж колко видео има качено за 2 г от всички мероприятия...поне са 500.
[smilie3]

странни са ми изказванията защото съм селянин и съм самоук фотограф - пак казвам за което съм се извинил хиляди пъти в ФФ
НЕ МОГА ДА ГОВОРЯ И ИЗРАЗЯВАМ С ФОТОГРАФСКИ ТЕРМИНИ.
мисля че не е проблем. [beer]



Публикацията е редактирана (02-03-17 13:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: novakat   
Дата:   02-03-17 13:33

samurai2 Няма никакво значение колко клипа си качил а какво можеш да научиш от тях в твоят случай просто няма какво да се научи. И в предната тема ти го казах за снимките се ти виждам и клиповете УМОЛЯВАМ ТЕ НЕ КАЧВАЙ ПОВЕЧЕ СНИМКОВ ИЛИ ВИДЕО МАТЕРИАЛИ ТУК. Не натоварвай и околните хора с това да гледат и четат това което пишеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: samurai2   
Дата:   02-03-17 13:36

мили колеги/колежки МОЛЯ ВИ като видите " samurai2 " не четете и не гледайте мойте неща

хайде сега пиши по темата.novakat



Публикацията е редактирана (02-03-17 13:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: vkk1   
Дата:   02-03-17 14:13

Митко е от Пловдив и ти си от Пловдив и се защитавате.пак казвам чети какво пиша и никой не съм обиждал.
и стига сте намесвали админите..ние сме голями хора на по 50 г не сме деца.
знаеш ли колко труд се иска да се заснеме нещо.


Е,и? Какво е значението, влез в профила и виж снимките му, виж стойността на коментарите му! Посочих него, защото влизаш за втори път в две поредни теми в сблъсък с него, което е просто абсурдно!
Налага се да се намесят админите, точно защото 50-годишни хора се държат като деца!
По последния въпрос ... опасявам се, че няма как хората от фотофорум да знаят колко труд се изисква, за да се заснеме нещо. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: bg2014   
Дата:   02-03-17 14:14

Колега самурай, с уважение към теб, но:
Не е ли по-лесно един човек да се промени, да си промени поведението спрямо останалите колеги, ВМЕСТО да съветваш "не четете, като видите самурай". Малко е тъпо. Хем да пишеш, хем другите да не го четат. Не малко... много е тъпо. Тук сме за да четем. Но не да четем писанията на един и същ колега, ами писанията на по-добрите от нас колеги и професионалисти. ЗА ДА НАУЧИМ нещо и да се развиваме.
Това е смисълът на общуването.
ЗАЩО отново наближаваш онзи момент, в който ще те БАНнат, ти ще се обидиш и ще си направиш нов профил.
Лично аз нямам нищо против да пишеш. И без това не чета. И като видя тема в която първи коментар е от теб просто не участвам в нея. А снимам постоянно с Никон и то видео, но не ми се пише, нито ми се качват клипове. Относно твоите клипове - КАЧИ ги вече, Видяхме ги. Добре. Браво! Достатъчно се изказа по тази тема. Остави въздух и за други.
Ползвай подобни съвети за да надграждаш- отношения, колегалност, професионализъм и знания. А не да рушиш....
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: samurai2   
Дата:   02-03-17 14:15

я дай пример да видя какво означава " сблъсък " стига си натегнетявал обстановката .Нарочно ли го правиш.
лек ден ти желая и пиши по темата не се занимавай с нас / защото жена ми пише повече в ФФ /

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: samurai2   
Дата:   02-03-17 14:17

bg2014
ми оставил съм ,,какво повече искате ..не може да ме нападат и аз да си мълча ..така ли ..без да съм направил нищо да ме изкарват виновен за нещо си...за 3 клипа които съм качил.
и защо да ме банват ...обидих ли някой ..спамя ли...аз пиша и качвам материали по темата .вие спамите..вас да ви банват.
/ айде още един от Пловдив [smilie3] /



Публикацията е редактирана (02-03-17 14:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: samurai2   
Дата:   02-03-17 14:24

оффф изморих да отговарям на всеки.това беше повече няма да отговарям на никой в никоя тема.пишете си каквото искате

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: bg2014   
Дата:   02-03-17 15:45

Умора... какво е това? Нали знаеш....
Та ти до сега загрява. Гледам вече по 3 поста един след друг пускаш.
Поне това виждам тук. Защо?
Не е нужно да обявиш "МЛЪКВАМ" и "повече няма да отговарям на никой". Просто го направи. А ние ще го усетим. Спокойно! И току виж, че темата потръгне.

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: samurai2   
Дата:   02-03-17 15:47

МЛЪКВАМ защото те уважавам.

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: bg2014   
Дата:   02-03-17 17:04

Никой не попита автора какво ще снима. Какво качество снима сега - да покаже един клип. И какво качество очаква, иска да получи?

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: novakat   
Дата:   02-03-17 17:41

Като се замисля и като виждам, че авторът на темата не е писал повече по нея дали някой не си прави майтап с всички и да ни гледа сеира.

И кой ли може да е този съфорумец...........

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: D.S   
Дата:   02-03-17 20:59

Аз като се замисля едно 80% от темите в този форум са така. Та за това и не пиша аз много :) ... То още с въпроса и ти ставя ясно. И все пак към автора - вземи дигитална камера ( вече са евтини ) и ще си бацаш видеа един път. С китака и 7д марк еди кой да си вземеш качеството ще е като в показаните клипове. Пък като разберещ що е то композиция, монтаж, светлина и още една камара термини и техники си помисли за ДСЛР видео

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: obscureman   
Дата:   02-03-17 21:54

Noname11, принципно се опитвам да не се намесвам в теми на хора без профилна снимка и с 0 снимки в профила - това е подигравка с този фотографски форум и хората в него, в който трябва всеки да е полезен на всеки - основна идея на всеки форум принципно, но не и в БГ (и в частност тук).

А сега по темата - лично според мен се абстрахирай от поредните философии до момента! Както и с наличното тяло в момента, така и с Никон D7100, както и с още много тела, снимащи Full HD (далеч от високия клас и последните новости) можеш да постигнеш страхотно видео (при умело боравене с наличната техника) и при също умел монтаж да постигнеш качеството на скъпите реклами по телевизията. Не бих влязъл в дървено-философският спор Никон или Канон - можеш да снимаш простотии с лошо качество и кадриране и с най-скъпите класове камери от двете марки, както е възможно и обратното - с нисък клас машина да продаваш качествени репортажни и рекламни кадри за сериозни суми.

Съвет от мен - Ъпгрейдвай първо информацията и рутината в теб самия, чети и се образовай в нужните похвати (по възможност не тук), след което ще осъзнаеш лесно и бързо с кое и как да боравиш и как да изстискаш максимума от наличната техника. В повечето случаи ЗАУ ограничава крайния резултат, а не марката, модела, светлосилата, милиметрите... (последния да затвори вратата)

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: Atman   
Дата:   02-03-17 22:05

obscureman
Най после един разумен коментар...........[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: marrio31   
Дата:   02-03-17 22:17

samurai2 ,защо ги пускаш тези линкове..нищо не се вижда от тях(канон,никон,панасоник..все тая),сватбарско видео в едър план в провинциялна кръчма,това и с някое айфонче закачено на статив ще е почти същото,няма смисъл от подобни примери.

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: 4k   
Дата:   02-03-17 22:18

Аз ще дам едно клипче снимано от мен самия с Nikon D3300 with 18-55 VR2. Имайте предвид, че апарата съм го взел малко преди заснемането на клипа, а дотогава съм снимал само с телефона, тоест пълен въз ;) Без статив и грам познания :)
FHD 1920x1080 60p

https://www.youtube.com/watch?v=kXZW7AB7JzQ



Публикацията е редактирана (02-03-17 22:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: vkk1   
Дата:   02-03-17 22:32

Сакън, недей, че сега ще каже, че сме цяла мафия Пловдив срещу Боби! [smilie5]
Извън майтапа, градушката от последното ти видео ми строши джама на колата, не беше шега работа [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: Krassy   
Дата:   02-03-17 23:10

Оня ден гледах как Тутурутка си снимаха новият платен скеч... с кропка никон от ръка [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   03-03-17 00:21

Ето едно видео с D3100, но ясно се вижда проблема със звука на обектива.

http://tinyurl.com/mitakis-video


Допускам, че е една идея по-интересно от сватбарското :)

Но пак споделям: за по-сериозно снимане на видео ще трябват опции, които ги няма при Никон, но при Канон с Magic Lantern и Panasonic ги има.

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: obscureman   
Дата:   03-03-17 01:24

А сега по темата с вечното дерби Канон - Никон във видеото:
Спрете да цитирате като папагали гола теория от разни сайтчета! Някой "снимач" подшушнал на някой си, а той на друг някой си, че Никон не можел да сменя блендата и това го прави непригоден за видео...
- Колко от всички дървени философи тук са изпадали в сценична ситуация при заснемане на високо-бюджетен клип, когато поради сценария, по предварително задание или поради режисьорска прищявка оператора трябва да смени блендата по време на сцена?
- Ако сега пусна 5 минути откъс от холивудска продукция или рекламен клип, колко от дървените философи тук ще познаят изобщо кадрите със смяна на блендата?
- Дървените философи тук имат ли изобщо понятие защо се използва това като похват и каква е идеята му като изразно средство в една продукция?
- Някой от дървените философи тук направил ли си е някога труда да разбере основни и базови похвати в кадриране (и да ги приложи), правила в композиция и цветове, художествени или маркетингови акценти чрез цветовете или 2 седмици след като си е купил фотоапарата е закичил снимките си с лого и "Някой си PHOTOGRAPHY"?

1000000% съм убеден, че малко хора тук са с адекватен отговор по тези въпроси и или се опитвайте да научите нещо тук, или се опитайте наистина да сте полезни, или се скрийте някъде и не губете времето на хората! - гледаме тука разни линкове с хоремашки лай*а в тая тема, които всеки телефон може да заснеме. Осъзнайте нивото си и спрете да давате линкове към тези резили и да си мерите разни неща, които нямате! Това е фотографски форум!!! Спрете всички да се правите на големи майстори (каквито не сте) - или можете да дадете на човека реални насоки и добре да се аргументирате, или не... С подобна простотия тук вече не се задържаха хора, от които всички ние да научим нещо ново и ценно - простотията Ви изгони почти всички ценни хора тук, уважаеми сладури-философи...

...което ме подсеща да подхвана админите:
- Тук има ли някой, на който да му пука какво е нивото на форума и той върши ли всъщност работа на някой?
- Докога ще се позволява на всеки да пише идиотщините си и да заблуждава някой друг, който наистина иска да учи и има истинско желание да бъде един ден добър във фотографските си занимания?
- Админите на този форум имат ли желание целевата група да бъде от полезни и добри в познанията си фотографи и оператори или цялата работа е просто да се даде възможност на всеки да се плюнчи на воля и един път в годината да се съберем някъде?

...което ме подсеща да подхвана и автора на темата, защото тия теми от по няколко страници глупости само пълнят излишно нечий сървър и ми идват в повече:

Скъпи г-н Автор:
- Какво видео искате да снимате?
- Какви са Вашите критерии за "добро видео"?
- След това видео ще има ли някаква обработка, ефекти, редакция или просто искате да снимате жената и детето в задния двор?
- Ако ще монтирате (обработвате), с какъв софтуер и имате ли опит с него или ще учите тепърва?
- Какъв е крайният резултат, който очаквате (примери)?
Без да дадете реални насоки какво Ви ограничава в наличната техника, просто предизвиквате тема от няколко страници простотии и мерене на пи*ки между философи с време за губене, а това няма да Ви реши за голямо Ваше съжаление проблема (ако има реален такъв).

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: samurai2   
Дата:   03-03-17 01:38

01.40 ч

можели малко по тихичко ,че някой хора спят.
Благодаря и лека нощ.

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: colorphoto   
Дата:   03-03-17 02:28

obscureman: Ти на какво основание искаш да си съдник на форумната общност и наистина ли вЕрваш че можеш да оправиш света?!

Направи си собствен форум и там си пиши възмутените дитирамби,там коли и беси - там се пробвай да променяш хората.

Който не му харесва аудиторията може да не пише и даже да не чете но да има предвид че няма начин да преправи форумните общества по-свой тертип.



Публикацията е редактирана (03-03-17 13:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: abcdef123456   
Дата:   03-03-17 06:43

colorphoto [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: e-mil   
Дата:   03-03-17 07:01

Автор: obscureman
Дата: 03-03-17 01:24
"Някой "снимач" подшушнал... че Никон не можел да сменя блендата и това го прави непригоден за видео...
- Колко от всички дървени философи тук са изпадали в сценична ситуация при заснемане на високо-бюджетен клип, когато поради сценария, по предварително задание или поради режисьорска прищявка оператора трябва да смени блендата по време на сцена?
- Ако сега пусна 5 минути откъс от холивудска продукция или рекламен клип, колко от дървените философи тук ще познаят изобщо кадрите със смяна на блендата?
- Дървените философи тук имат ли изобщо понятие защо се използва това като похват и каква е идеята му като изразно средство в една продукция?"


Можеше да си спестиш всичкото писане, ако просто беше чел внимателно.
Къде изобщо става дума за смяна на блендата като художествен похват по време на снимане? Обсъжда се, че не може да сменя бленда в Live View, което важи и за преди снимане. Изключително досадно е да излизаш и пак да влизаш в Live View за нещо толкова просто.
И в темата никъде не се казва, че е непригоден, а че е неудобен за снимане. Което е абсолютно вярно.
И никъде не се говори за високо-бюджетен клип. При снимане по сценарий често се работи при контролирано осветление, операторът има време да си сметне сцената, и често е достатъчно опитен да го направи бързо. При любителско семейно и репортажно снимане е точно обратното - трудната смяна на блендата е проблем. При положение, че авторът не е казал какво снима е нормално да го предупредят.


Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: obscureman   
Дата:   03-03-17 08:05

samurai2, от сън спомен няма - вземи се събуди и отдели малко време, за да се научиш да снимаш! [smilie23]

colorphoto, логиката "Направи си собствен форам и там си пиши възмутените дитирамби,там коли и беси..." е добра тема, върху която си заслужава да помедитираш... Срам ме е да чета такива неща, написани от българи. Не очаквам да разбереш написаното [smilie3]

e-mil, преди 50-60 години може би цялото филмово изкуство и рекламна индустрия само с Никон и Канон на LiveView са снимани [smilie25]

Авторе, продължаваме да очакваме реални насоки какво Ви ограничава в наличната техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: e-mil   
Дата:   03-03-17 08:30

Автор: obscureman
Дата: 03-03-17 08:05
"e-mil, преди 50-60 години може би цялото филмово изкуство и рекламна индустрия само с Никон и Канон на LiveView са снимани [smilie25]"


Снимани са с кинокамери. Но DSLR-ът не е камера. Като вдигнеш огледалото оставаш без визьор. Затова няма как без Live View. Да не говорим, че G обективите нямат ръчна настройка на блендата.
Ако не можеш да загрееш нещо толкова просто, не разбирам защо изобщо коментираш?

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: obscureman   
Дата:   03-03-17 08:33

e-mil, авторът споменава нещо единствено за кадрите в секунда и никаква друга информация... Това загря ли го?

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: e-mil   
Дата:   03-03-17 08:37

Автор: obscureman
Дата: 03-03-17 08:33
"e-mil, авторът споменава нещо единствено за кадрите в секунда и никаква друга информация... Това загря ли го?"


Именно затова хората му дават всякаква информация - защото не знаят какво ще снима. Не му говорят за кино отпреди 50-60 години.

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: samurai2   
Дата:   03-03-17 09:00

Добро утро,
Честит празник на всички.
Крайно време е автора да се включи. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: Krassy   
Дата:   03-03-17 10:16

!
Възможностите на техниката е са много по-големи от Вашите възможности като видеооператори, за да сядате и да обсъждате канон или никон е по добре за видео...

Сега си направих тест на видео... блендата се сменя и при лайф вю, и по време на видео снимане... какъв е проблема...
Не съм знаел, защото не ми се е налагало... кой по дяволите ще прави това по време на реални снимки? Сигурно има ситуации... в частност [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: e-mil   
Дата:   03-03-17 10:24

Автор: Krassy
Дата: 03-03-17 10:16
"Сега си направих тест на видео... блендата се сменя и при лайф вю, и по време на видео снимане..."


На D7100 за който пита авторът?

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: samurai2   
Дата:   03-03-17 10:25

D7100 не става по време на видео [smilie3] да сменяш блендата

но Krassy снима с Д 750 и там вече може [beer]



Публикацията е редактирана (03-03-17 10:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: Krassy   
Дата:   03-03-17 10:41

E-mil-е, не съм споменал модел, а марка.
А 7100 снима чудесно видео...
За ТОВА, за което ще ни е нужно.
Някой ден ако автора започне да снима продукции с Брат Пит... сигурно ще може да си купи АРИ, нали така?
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: e-mil   
Дата:   03-03-17 10:58

Автор: Krassy
Дата: 03-03-17 10:41
E-mil-е, не съм споменал модел, а марка.
А 7100 снима чудесно видео...


И аз това се чудех. Що говориш за марка, след като авторът пита за конкретен модел. [smilie11]

Автор: Krassy
Дата: 03-03-17 10:41
За ТОВА, за което ще ни е нужно.


Аха... Е, явно авторът само на теб е казал какво му е нужно. Щото на нас - не. Тогава няма да се обаждаме повече. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: Krassy   
Дата:   03-03-17 11:04

Не е трудно човек да се сети...

Обсъждате неща, които дори малката ми дъщеря не обсъжда, но го правите, защото това е единственият начин да се хванете за нещо в подкрепа на позицията си и спора [smilie7]

И като ти каже какво ще снима ти ще му помогнеш най-добре?

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: e-mil   
Дата:   03-03-17 11:25

Автор: Krassy
Дата: 03-03-17 11:04
"Обсъждате неща, които дори малката ми дъщеря не обсъжда..."


Ами тя откъде да чуе за тях, че да ги обсъжда? Ти самият едва преди няколко месеца откри, че DSLR-ите могат да снимат видео. Но все още не снимаш - едва днес си се сетил да провериш дали можеш да смениш блендата в Live View. Ако беше снимал, все веднъж досега щеше да ти се наложи и щеше да го знаеш.

А можеше времето, което харчиш за даване на безполезни съвети да го използваш за снимане. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: obscureman   
Дата:   03-03-17 11:30

Авторът вече забрави темата, но дървените философии и меренето на пи*ки продължава...

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: samurai2   
Дата:   03-03-17 11:32

obscureman
Оооо ти се събуди най - накрая,ха добър ден Честит ти празник [smilie3]



Публикацията е редактирана (03-03-17 11:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: Jk.freeman   
Дата:   03-03-17 11:35

Голям дебат тука. Кажете какво ви интересува да ви го обясня тънко, че да не се карате, поне на празника. И като стана дума... честит празник на всички!

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: samurai2   
Дата:   03-03-17 11:39

Jk.freeman [smilie24]
чакам само жената се събуди и изчезваме по разходки.Гледам днес е безплатно в много музей и ше взема да щракна едно видео евентуално [shtrak] ама няма го качвам тук че пак ще ме почнат колегите.
Честит Празник и на теб !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: Krassy   
Дата:   03-03-17 11:40

Емиле, малко да имаш, но на време да ти дойде [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: e-mil   
Дата:   03-03-17 11:47

Автор: Krassy
Дата: 03-03-17 11:40
"Емиле, малко да имаш, но на време да ти дойде..."


Ми ще се радвам да ти дойде... ама още го чакаме.

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: samurai2   
Дата:   03-03-17 11:51

e-mil
недей с лошо ,Krassy доста е допринесъл за форумът...има си акъл човекът [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: Krassy   
Дата:   03-03-17 11:57

Какво могат да чакат хора като "Вас", Емиле...
Тъй като не вярвам да търсите знания, понеже сте убедени, че знаете повече от мен и подобните... то тук стоите за да си търсите повод за дебат. Не казвам спор, че е грозно...
В тези дебати по типично български начин показвате колко сте над другите и така подхранвате един от комплексите на нашата нация.
Знам, че е така, защото и аз бях преди години на същото положение относно фотографията. После разбрах, че това с нищо не ме радва или променя към добро.

В този форум има хора с различни способности. Тези с големите възможности нямат време да се обясняват... а и не виждат смисъл в това.
Остават онези хора, които в един момент са били "светила", но в последствие са отпаднали от експреса и сега още носят "старата униформа" като ветерани от войната, причислявайки се към нещо, към което само спомените ги свързва. И тук таме някой ангажимент.

Познавам хора, които активно работят в бизнеса с видеозаснимането. На тях не им е до форуми, а виртуалното общество, в което коментират наистина професионални неща са затворени кръгове и групи.

Осъзнаваш ли на каква въртележка се въртим тук? Най вероятно да...

Това, с което форумите помагат на хората е не с точни съвети, а с варианти и възможности, които те лично да изследват и да стигнат сами до това заключение.
Освен ако не са глупаци...

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: bg2014   
Дата:   03-03-17 13:06

Колеги, не се занимавайте с всезнайкото "е-мил". Той си има личностни проблеми и се опитва да ги прехвърли на вас, върху вас. Не му се връзвайте. Просто за него ....мълчание. Нека се надговаря сам със себе си. Майстор е в това. Нито е полезен по темите (на всяка тема мерудия), нито е възпитан в отношенията. Конфликтен е с всеки и знае най-много от всички. Това е неговото верую. Не се връзвайте на конфликта му.

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: e-mil   
Дата:   03-03-17 13:18

Автор: bg2014
Дата: 03-03-17 13:06
"Колеги, не се занимавайте с всезнайкото "е-мил"... Нито е полезен по темите (на всяка тема мерудия)..."


Аз за разлика от теб пиша изключително рядко във форума. И за разлика от теб пиша конкретни неща, а не общи приказки. И за разлика от теб не се тикам в теми, от които не разбирам.

Като си говорим за мерудия вземи научи авторските права!

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: colorphoto   
Дата:   03-03-17 13:21

Има какво да се научи от е-мил но понякога дебатира по не най-колегиалния начин.

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: Krassy   
Дата:   03-03-17 13:36

Акъли много четохме... обаче до сега нищо стойностно не се показа.
Теория може да нищи всеки, но майсторлъка идва в практикуването на добре научената теория... последното не е задължително на 100%, но пътя е много по дълъг.

Дори от тези, с най-големите критики и претенции за знания не видях/ме нищо. Абсолютно...

От известно време гледам клипа на Красена... Ей това е заснето добре и е от някой от "нас", който обаче не е от "капацитетите на словото" в тази и подобните теми...



Публикацията е редактирана (03-03-17 13:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: colorphoto   
Дата:   03-03-17 13:43

Може ли линк към този клип?

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: e-mil   
Дата:   03-03-17 13:56

Автор: Krassy
Дата: 03-03-17 13:36
"Акъли много четохме... обаче до сега нищо стойностно не се показа."


Ми тя и темата не е за творчество бе, Краси. Както обикновено не четеш въпроса, а си дуднеш едно и също.

Автор: colorphoto
Дата: 03-03-17 13:21
"е-мил... понякога дебатира по не най-колегиалния начин."


Човек може да комуникира, когато срещне друг човек. Но когато срещне дънер може да кара само с брадвата. Дънерът не му дава друга възможност. [smilie7]



Публикацията е редактирана (03-03-17 13:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: samurai2   
Дата:   03-03-17 13:58

Автор: colorphoto
Дата: 03-03-17 13:21
"е-мил... понякога дебатира по не най-колегиалния начин."

Човек може да комуникира, когато срещне друг човек. Но когато срещне дънер може да кара само с брадвата. Дънерът не му дава друга възможност.


Точно в 10 та [beer] имам в предвид за дънерите не за моя приятел colorphoto [smilie3]



Публикацията е редактирана (03-03-17 14:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: Krassy   
Дата:   03-03-17 14:24

colorphoto, напиши в тубата ГЪЛЪБО [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: colorphoto   
Дата:   03-03-17 15:02

Благодаря,Красси!

Симпатично клипче със сладураната!

А кой и с какво го е снимал?

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: bg2014   
Дата:   03-03-17 15:06

e-mil написа:
Аз за разлика от теб пиша изключително рядко във форума. И за разлика от теб пиша конкретни неща, а не общи приказки. И за разлика от теб не се тикам в теми, от които не разбирам.

Лъжа след лъжа.



Публикацията е редактирана (03-03-17 19:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: Krassy   
Дата:   03-03-17 15:08

Нямам идея, но ми е интересно [smilie7]
Не, че не мога да попитам, но не е толкова важно...

Трагедията е, че никой не подкрепя думите си с личен творчески пример... затова и не взимам насериозно повечето автори, които пишат тук. Суха теория под път и над път...

Отговори на това съобщение
 Re: Video Nikon
Автор: radikyokushin   
Дата:   03-03-17 19:35

Абе, как не можахте 4-5 човека да разберете, че осирате всички теми в тоя форум, бе еййй....
Заради вас и такива като вас си "тръгнаха" всички, от които човек можеше да научи нещо. Аре спрете се бе!!!
Толкова ли не мож се усети, кога не ти е мястото някъде и ако по някаква щастлива случайност си попаднал там, да се чувстваш благодарен, че си там и да не се набиваш много много на очи, че туко виж всички разбрали колко си гол и бос.
Ма вие не - точно наопаки - "булгар, булгар..."
Жалка картинка, ЖАЛКА... [smilie2] [smilie23]



Публикацията е редактирана (03-03-17 19:39)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »