Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: r_rusev   
Дата:   06-03-17 10:18

Имам Херо 5 блек и Сони 3000. Определено сонито ми харесва повече.Освен проблемите с Го про, описани по-горе, ще добавя и :
-Уникално ЮСБ.
-Дращене и мъка да се отворят капачетата за заряд.
-Произволно сменяне на режимите.
От Гармин нямам лични впечатления


Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: Gushev   
Дата:   06-03-17 11:57

Е добре де ами кой друг модел бихте ми препоръчали?

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: alek200   
Дата:   06-03-17 12:27

Автор: baraba
Дата: 03-03-17 16:29

кога казват ще излезе GoPro HERO6?

Края на 2018 година.


@iLudia Камерата скоро излезе ще пратят ъпдейт на софтуера и ще се оправят нещата. Аз не съм ползвал все още 5цата, но имам познати които да много доволни.
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: digitalpr   
Дата:   06-03-17 13:08

И аз имам такива наблюдения. Трябва да минат един-два упдейта за да се стабилизира камерата. В началото 4 Silver-а ми беше ужас - замръзваше образа, не можеше да се включи, не можеше да се изключи. Сега е бетон.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: Gushev   
Дата:   06-03-17 14:12

А програма за обработка на видеата да споделите :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: digitalpr   
Дата:   06-03-17 14:39

Аз ползвам тяхната си - GoPro Studio.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: Gushev   
Дата:   06-03-17 14:53

А добра ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: digitalpr   
Дата:   06-03-17 16:01

Аз не съм много про, а изискванията ми за обработна на видео да не са много високи :) На мен ми допада, защото е лесна и интуитивна.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: Gushev   
Дата:   06-03-17 22:11

От нета ли се сваля или си върви в комплекта?

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: baraba   
Дата:   06-03-17 23:14

нямам гопро , но ме вълнува как става абдейта на херо 5 ?


значи купувате си камерата и си правите някаква регистрация ли?

и те ви пращат абдейта като излезне, или следите някакви форуми?

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: digitalpr   
Дата:   07-03-17 09:48

Софтуета за видео обработка го има в сайта на GoPro.

Камерата се ъпдейтва или през него, или през мобилното приложение на телефона.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: Gushev   
Дата:   07-03-17 15:28

Днес вече го взех :)GoPro 5 избрах дано не сгреших :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: iLudia   
Дата:   07-03-17 16:50

Честито ! Дано да те радва дълго. Интересно ще е да споделиш първи впечатления.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: baraba   
Дата:   08-03-17 02:28

херо 5 в плесио беше 799лв сега гледам под 840лв няма, за колко я купи?

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: gushev   
Дата:   08-03-17 07:44

860 с карта памет.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: allmovies   
Дата:   08-03-17 11:44

Супер, като поснимаш пусни снимки и клипчета в темата да видим как е

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lubashki777   
Дата:   01-07-18 08:22

Здравейте, да използвам темата за въпрос.Половин година вече използвам Gopro hero 5 black, но ми е интересно как да постигна качеството на клипчетата от рекламките.То аз ако сравнявам...дори клипчетата от рекламките на 4-ката са в пъти по-добри от моите с 5-цата.И не говорим за намаляване на качеството при обработка и конвертиране...а дори и в оригиналните клипчета.Примерно в доста от случаите ми небето постоянно пикселизира, особено при движение и промяна на светлината, а на рекламните клипчета винаги си е едно консистентно, оцветено и не забелязвам този проблем.Другото което ме дразни и прекалено черните сенки/примерно под дърветата/, които дори и да опитам да пооправя с програма, то пък се изсветлява небето и му се губи дори и цвета...Не знам да търся някаква друга програма за пост-обработка ли, настройките на камерата ли са проблема, самата камера ли не струва...Ама нали уж трябва да е по-добра от предходните модели, а като гледам рекламните клипчета на 4-ката ми идва моята 5-ца да я засиля към коша за боклук...Та някой някакви идеи...най-малкото съвет за ползване на някаква по-добра програма за обработка и сглобяване на клипчетата/ползвам в момента Filmora, която ма доста опции и не е много тежка/
Предварително ви благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: Mihalaki   
Дата:   01-07-18 08:47

Ми те тея рекламните да не мислиш, че с гопро-та са снимани? :):)

Сериозно, с какви настойки снимаш и не си доволен? Пусни едно проблемно клипче ако искаш.

Относно програми и пост - с PR / AE и плъгини разни можеш да изсветляваш сенки, без да гориш небето, също както би го направил при обработка на снимка.


Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: Стефан-Г   
Дата:   01-07-18 10:25

Gopro-то снима в RAW. Като се обработи може да излезе много добро. Аз имам hero 4 black (което го продавам между другото) и в 4К качеството е невероятно. Само дето нямам устройство дето да му върви добре. [smilie18] Иначе някой може ли да предложи програма за конвертиране, че имам 200гб клипове и искам да не заемат толкова?

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   01-07-18 12:45

Те и рекламните клипове на сапунерките са много добри и тестовите изображения са перфектни. Маркетинг. Не гледам реклани клипове, гледам тестове в Ютуб, за да имам реална представа какво да очаквам и от ГоПро не можеш да очакваш кой знае какво. Може би ако се снима с гимбал и после се обработят цветовете ще стане хубаво, но пак идва въпросът на какво ще се гледа, щото аз моите като ги гледам на телефон са перфектни.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lubashki777   
Дата:   01-07-18 13:11

Принципно гледам на лаптоп с 18.4 инча Fill HD монитор.Момента е, че аз карам мотор и видеото не става с добър детайл...т.е. липсва рязкост . Говорим за асфалтов мотоциклет, а не за друсане по черните пътища. Сега промених настройките за цвят. До сега снимах с настройка за Го Про колоритни, но ми се струва, че при нея се засилва цветовете, но и контраста и...сенките ми са направо чисто черни. Направо е много дразнещо. Сега го направих на другата настройка за колор...дава, че прави цветовете равни. На първо четене проблема със сенките е по поносим... Лошото е, че след обработка и при експорта/мака да съм го сложил на макс 80 000 битрейд/ качеството пада и детайла се по загубва спрямо не обработено клипче.Имам и три осен гимбъл и да...там качеството е доста по-добре още при заснимането, ама аджаба е екшън камера...то ако е иначе ще си взема една стационарна видеокамера и ще имам и оптичен зум и стабилизация и т.н



Публикацията е редактирана (01-07-18 13:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lubashki777   
Дата:   01-07-18 13:22

Ако говориш за Адобе Премиер...пробвах да го инсталирам, но не успях. Ще съм благодарен ако може помощ в тази посока. Също какви плъгини да търся...



Публикацията е редактирана (01-07-18 13:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: nice2mitiu   
Дата:   01-07-18 13:30

GoPro Hero 4 black, 5 и 6 (общо взето по-високия клас) имат възможност да снимат във по-"flat" профил на картината, което като се комбинира с добра осветеност, може да се направят доста прилични цветови корекции.
Това е основната разлика с всички други копия и клонове, както и ниските класове от Silver, Session и новото Hero 2018.
При избора на екшън камера също е важно да се предвидят какви аксесоари ще се използват, за GoPro екосистемата има хиляди възможности, от оригинални, до доста читави китайски изпълнения - от всевъзможни стойки и системи за закрепяне, до гимбъли, микрофони и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lubashki777   
Дата:   01-07-18 13:35

Да сега го прехвърли именно на настройка на цветовете Flat...и ще експериментирам...Остава обаче въпроса с рязкостта.Категорично след експорта при постобработката и детайла се влошава...

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   01-07-18 14:44

Еми аз съм едитвал само с Адоуб Премиер и Сони Вегас, и при двете нямам загуба на качество при съответните настройки, които можеш да видиш в интернет. Разликата е, че Adobe е по-бърза. Аз лично не бих ползвал други програми освен тези.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »