Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: georgioiv   
Дата:   02-10-18 20:29

Той това го знае, проблема му е, че снима в 25п и там тубата го ограничава до 8 мбпс, иначе не му дава да си качи клипчето.

Video Bitrate, Standard Frame Rate(24, 25, 30)

2160p (4k) 35-45 Mbps
1440p (2k) 16 Mbps
1080p 8 Mbps
720p 5 Mbps
480p 2.5 Mbps
360p 1 Mbps



1. Той това не го знае, защото преди "тубата" вече беше "омазал" детайла, рендвайки на 8 Mbps. Какво се получава като се прави второ рендване, вече в youtube - се вижда на линка по-горе в темата.

2. Рендването в go pro студио трябва да се прави с поне 30 Mbps битрейт, което няма общо с последващото рендване в "тубата", което заради икономия на място е ограничено до 8 Mbps при този размер и кадри в секунда.

Идеята е - да се рендва в go pro студио за промяна на цвят, рязане, добавяне на музика или текст с поне 30 Mbps, след което в максимално качество, видеото да се предостави на "тубата" да реже.

Аз качвам предимно 4к, за да запазя колкото се може повече детайл, но не винаги е удобно, заради огромното място което заема 4к видео.



Публикацията е редактирана (02-10-18 21:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: bam-bam   
Дата:   02-10-18 21:36

Навсякъде в нета пише, че...за качване на клип с добро качество в Тубата за 1080р трябва да е 8 000 битрейд.Добре де...ама аз като го направя на такава скорост на предаване на данните и...качеството се сгромолясва тотално.Започва едно пикселизиране, няма детайл и въобще...на компа се вижда по един начин, а в Тубата е все едно 10 пъти по-зле...
За пробата същия клип си го експортнах от програмката с опция да ми го направи като за Тубата.Това с цел да видя дали самата Туба не ми орязва качеството...Ами не...същата трагедия се получи...
С две думи...как хем клипа да е с 8 000 битрей, и в същото време да си запази качеството като с 30 000 битрейд...???....


Знае го, знае го, прочети хубаво постовете му и от къде тръгва цялата драма.
Някой му е казал да снима 25п, но за 1080 тубата му вика , имаш 8мбпс оправяй се.
За това е и последния му въпрос, кое и как точно да снима за да е доволен

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: georgioiv   
Дата:   03-10-18 14:58


Знае го, знае го, прочети хубаво постовете му и от къде тръгва цялата драма.
Някой му е казал да снима 25п, но за 1080 тубата му вика , имаш 8мбпс оправяй се.
За това е и последния му въпрос, кое и как точно да снима за да е доволен


Тук по-нагоре в темата го посъветвахме да снима на 24/25 ако няма да прави слоу моушън, за да може да записва в по-висок битрейт.

Не бъркай обработката до youtube и в самия youtube

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lubashki777   
Дата:   03-10-18 20:47

Така...Да внеса малко яснота.
Клипчето което дадох като линк в Тубата е рендвано именно на 30 000 в ГоПро Студио.Резултата на компа е поносим/качих ви да видите как се вижда - първия линк към облака в нета/, но след като го "обработи" Тубата резултата е именно тази трагедия която видяхте.
Така...понеже в настройките от програмата при рендване които аз си правя и тези готовите за Тубата като разлика аз видях единствено и само разликата в бит рейда...реших да проверя какво ще стане като качество с клипа ако му дам да се рендва с настройки за Тубата.
Направих го/на компа си имам и двата варианта...този с 30 000 и този за Тубата който е на 8 000 бит рейд/ и...трагедията с пикселизирането и същата и качеството е същото като бозата в Тубата...
Тоест почти не намирам разлика дали ще си обработя и рендвам клипчета на 30 000 бит рейд и после ще го кача в Тубата и тя ще му види сметката/пак повтарям...първото клипче за което дадох линк към Тубата е именно такова/или направо аз ще си го засера като го рендвам направо с настройките за Тубата...
Та за мен проблема е в следното...как да направя така, че да си качвам клипчетта с по-висок бит рейд, защото в груб вид само там намирам спасението клипа да изглежда добре...???
Затова последваха и опити, проби и човъркането за изискванията на Тубата...
П.П.Нека колегата който писа малко по-горе, че тубата въобще не е мястото за качване и гледане на качествено видео да сподели ако обича къде аджаба да качвам видеото и то да си остава качествено...Говорим си за безплатно такова място, защото то с пари вероятно и в Тубата може и това не е оферта...

Отговори на това съобщение
 Re: Кое GoPro е най-добро
Автор: lubashki777   
Дата:   03-10-18 20:54

Още един въпрос, който зададох, но няма отговор...
Защо качено видео в Тубата директно от камерката, снимано на 50р и бит рейд около 55 000, изглежда както го виждам на компа си, а вкарам ли същото клипче и то без да го обработва, а само го рендвам с програма и след това качеството му вече е друго...?Дори и като запазя същия бит рейд...Просто само минава през програмата, без нищо да се прави по него...?
Като го качвам директно в Тубата, тя не го ли реже...не го ли мачка...как става, че качено директно се вижда перфектно?
Пример ...
https://www.youtube.com/watch?v=rp2KnfylTjk


Ето това на компа си го виждам по същия начин...Поне и да има разлика, окото ми не я забелязва...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »