Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  134  135  136 ..  140 ..  150 ..  160 ..  170 ..  173  174     всички  напред  последна
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: kombainera   
Дата:   23-05-17 04:26

chrisnoch написа:

> Автор: kombainera
> Дата: 22-05-17 21:18
> ...
> На снимката се вижда колко голяма
> е разликата във видимия размер на
> Луната на две различни дати при
> пълнолуние - когато е била в апогей
> и перигей. Около 4 ъглови минути.
> Сигурно си се изморил, затова
> спирам да починеш.
> Когато се наблюдава Земята от
> Луната също ще има видимо
> изменение в големината при
> периселений или апоселений.
> Все още няма наблюдение на Земята
> от Луната, обезпечено със снимков
> материал.
> Ако и сега не си разбрал, ще трябва
> да смениш реалността.

>
> Колхозника,
> Малко си закъснял да ми преподаваш
> уроци!
> Учил съм астрономия и всичко това
> ОТДАВНА го знам.
> Я се виж каква глупост си написал
> (цитирам за последен път):

> "Земята наблюдавана от Луната би
> трябвало да се вижда 3,67 пъти
> по-голяма от Луната наблюдавана от
> Земята.
> Като от значение е и на какво
> разстояние се намират."
> Хайде сега прочети няколко пъти -
> бавно и спокойно - "мъдрите" си
> писания.
> Разбра ли къде ти е грешката?
> Не?
> Тогава отговори на въпроса:
> Как разстоянието (което варира
> между 364 397 км и 406 731 км) ще промени
> съотношението (3,67 пъти)???
>
> Апропо, снимки на Земята,
> направени от повърхността на
> Луната, все пак ИМА:
> https://www.flickr.com/photos/projectapolloarchive/sets/72157658976934006/

> [smilie7]

Едно си знае баба, едно си бае. За тъпотия лекарство няма.
Няма как да ти се помогне.
Грешката ми е, че ти чета глупостите.
Нали беше в друга "вселена" - какво правиш в моята "вселена".
Май във вселената на нарцисите е скучно?
[smilie23]

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: chrisnoch   
Дата:   23-05-17 05:16

Колхозника,
В тази вселена ТИ си натрапникът!
Грешката ти е, че си тикаш гагата там, където никой не те е поканил. Хайде обратно в безпросветната черна дупка, от която си изпълзял!
Не можеш да ми отговориш на въпроса, нали?
Защото си тъпанар с празно битие и още по-празна глава.
Седнал някакъв анонимен селяндур да ми обяснява живота и Вселената!
Ай сиктир!
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: Антивик   
Дата:   23-05-17 06:46

kombainera написа:


>......................................
> > Апропо, снимки на Земята,
> > направени от повърхността на
> > Луната, все пак ИМА:
> >
> https://www.flickr.com/photos/projectapolloarchive/sets/72157658976934006/

> > [smilie7]
................................................
С извинение към спорещите, че се намесвам, но ме провокираха посочените в това писание фотки, та аз, като човек незнаещ и не много разбиращ да потърся от някой от знаещите обяснение и просветление. До колкот знам и съм гледал по Дискавърита и Джеографици, па и от Тубето кога са кацали на луната са ползвали реактивен двигател да се спуснат, там да намалят скоростта, да маневрират. Обаче на тези фотки горе хубаво се види, как е затънал кракът/подпората/ на апарата обаче никъде не се види и намек за кратер от реактивната струя, ни следи от горяло или топено, ни па около апарата следи от издухан и слегнал се прах/между другото, кат няма ветрове и въздух и кат е по-малка гравитацията, колко време ще е нужно на вдигналия се прах да се слегне..../. Напротив, всичко около лунния модул е яко отъпкано и обходено, сякаш нарочно, че да се заличат вякакви оставени следи[smilie11] .
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: kombainera   
Дата:   23-05-17 07:10

chrisnoch написа:

> Колхозника,
> В тази вселена ТИ си натрапникът!
> Грешката ти е, че си тикаш гагата
> там, където никой не те е поканил.
> Хайде обратно в безпросветната
> черна дупка, от която си изпълзял!
> Не можеш да ми отговориш на
> въпроса, нали?
> Защото си тъпанар с празно битие и
> още по-празна глава.
> Седнал някакъв анонимен селяндур
> да ми обяснява живота и Вселената!
> Ай сиктир!

По изказът ти се разбира с какво потекло си.
Колкото и да опитваш да го скриеш - не става.
Селяндурът си ти. Прост, арогантен и невеж.
С илюзионизъм не става - мисъл трябва.
Но при теб липсва ясна мисъл. Луташ се от "вселена" във "вселена".
Време е да отидеш на лекар, за да ти се назначи подходящо лечение.
Само за простащината ти няма лекарство открито.
Затова ще си останеш форумният бай Ганьо.
Нямам намерение по 100 пъти да отговарям. Научи се да четеш или спри да ме занимаваш с тъпи въпроси.
Целият форум разбра какво написах, само ти не можеш да проумееш какво съм постнал.
Явно в твоята "вселена" е нормално да си тъп.
Вижда се на кого битието е празно и чия глава е празна.
А черната дупка в главата ти ще се разширява с времето.
И ще ставаш все по-зле. Затова и липсват в постовете ти каквито и да е наченки на интелигентност.
Но пък посредственост се излива с дебит като на Ниагарския водопад .
Да не отварям дума за речникът ти - типичен за каруцарите от средата на 18 век.
[smilie23]

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: kombainera   
Дата:   23-05-17 07:20

Антивик написа:

> kombainera написа:
>
>
> >......................................
> > > Апропо, снимки на Земята,
> > > направени от повърхността на
> > > Луната, все пак ИМА:
> > >
> >
> https://www.flickr.com/photos/projectapolloarchive/sets/72157658976934006/

> > > [smilie7]
> ................................................
> С извинение към спорещите, че се
> намесвам, но ме провокираха
> посочените в това писание фотки,
> та аз, като човек незнаещ и не
> много разбиращ да потърся от някой
> от знаещите обяснение и
> просветление. До колкот знам и съм
> гледал по Дискавърита и
> Джеографици, па и от Тубето кога са
> кацали на луната са ползвали
> реактивен двигател да се спуснат,
> там да намалят скоростта, да
> маневрират. Обаче на тези фотки
> горе хубаво се види, как е затънал
> кракът/подпората/ на апарата обаче
> никъде не се види и намек за кратер
> от реактивната струя, ни следи от
> горяло или топено, ни па около
> апарата следи от издухан и слегнал
> се прах/между другото, кат няма
> ветрове и въздух и кат е по-малка
> гравитацията, колко време ще е
> нужно на вдигналия се прах да се
> слегне..../. Напротив, всичко около
> лунния модул е яко отъпкано и
> обходено, сякаш нарочно, че да се
> заличат вякакви оставени
> следи[smilie11] .

Капацитетите казват, че двигателят е спрян преди да кацнат. И затова струята не е оголила площ под спускаемия модул.
Ще чакаме руснаци или китайци да изпратят хора на Луната и да се разбере били ли са американците на луната или не са.
Засега самите американци се съмняват в лунните мисии, какво остава за хора от други националности.
[smilie8]

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: DartMol   
Дата:   23-05-17 07:24

Антивик

- 1. The Lunar Modules made no blast craters or any sign of dust scatter.[125]

No crater should be expected. The 10,000-pound thrust Descent Propulsion System was throttled very far down during the final landing.[126] The Lunar Module was no longer quickly decelerating, so the descent engine only had to support the lander's own weight, which was lessened by the Moon's gravity and by the near exhaustion of the descent propellants. At landing, the engine thrust divided by the nozzle exit area is only about 10 kilopascals (1.5 PSI).[127] Beyond the engine nozzle, the plume spreads, and the pressure drops very quickly. Rocket exhaust gasses expand much more quickly after leaving the engine nozzle in a vacuum than in an atmosphere. The effect of an atmosphere on rocket plumes can be easily seen in launches from Earth; as the rocket rises through the thinning atmosphere, the exhaust plumes broaden very noticeably. To lessen this, rocket engines made for vacuums have longer bells than those made for use on Earth, but they still cannot stop this spreading. The lander's exhaust gasses, therefore, expanded quickly well beyond the landing site. The descent engines did scatter a lot of very fine surface dust as seen in 16mm movies of each landing, and many mission commanders spoke of its effect on visibility. The landers were generally moving horizontally as well as vertically, and photos do show scouring of the surface along the final descent path. Finally, the lunar regolith is very compact below its surface dust layer, making it impossible for the descent engine to blast out a "crater".[128] A blast crater was measured under the Apollo 11 lander using shadow lengths of the descent engine bell and estimates of the amount that the landing gear had compressed and how deep the lander footpads had pressed into the lunar surface and it was found that the engine had eroded between 4 and 6 inches of regolith out from underneath the engine bell during the final descent and landing.

Първото, най-лесно място

Ако wikipedia не е достатъчно надежден източник, търсиш и други
В 'паралелната' вселена на fmj и kombainera 'вездесъщият' източник UFO.tv

[smilie8]

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: Антивик   
Дата:   23-05-17 07:39

DartMol,
ще ме извиняваш ма ще ти цитирам "О неразумни юроде....ти болгарино не прелащяй ся, знай свой род и языкь....."
Та ако може за някой, таквиз кат мен, по-дърти де са скарани с ингилизкия ако може нещо на български или па поне на руски.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   23-05-17 08:09

chrisnoch Мога и повече грешки да правя ваше упрямство.Моето е поправимо болния ти мозък не.[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   23-05-17 08:20

Хайде шуте обясни как е направена тая снимка,след като са нямали визьор и апарата е бил на гърдите.Прегледай си и твоите творби и на твоите от отбора.Вие пишете всички грамотно.Смешник[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   23-05-17 08:28


http://prikachi.com/images/114/9116114t.jpg

Интелигентния обясни тая снимка,защо Лунния модул е преместен?

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   23-05-17 08:36

Защо няма следи на руския Луноход,а на мястото на кацане има?
http://images.spaceref.com/news/2012/M175502049R.LR1_thumb.jpg



 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   23-05-17 08:40

Защо има само до някъде следи от лунните мисии? Кажи бре уникалния интелигентен с умопомрачителните 171 куку?[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] Съвпада ли заснетото със официалните доклади по онова време? Сега да те окрехна защо не са ретуширали следите на руския Луноход. Защото издънката щеше да е много голяма. Току виж информацията е все още секретна и следите нарисувани от НАСА не съвпаднат със секретните руски.Упс я по добре без детайли.[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (23-05-17 08:45)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   23-05-17 08:47


https://c2.staticflickr.com/6/5445/17229073722_0325e33482_o.jpg

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   23-05-17 08:49

https://www.flickr.com/photos/projectapolloarchive/21492224000/in/album-72157658976934006/
Да се върнем на тая снимка ваше Безпогрешство.[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   23-05-17 09:07

https://www.flickr.com/photos/projectapolloarchive/21057476454/in/album-72157658976934006/
Какъв е тоя обектив и колко е заоблен хоризонта? Възможно това да е хълма на фона. Обаче се загледайте във шлема и отражението.



Публикацията е редактирана (23-05-17 09:43)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   23-05-17 09:46


http://prikachi.com/images.php?images/888/9127888d.jpg

Тоя дефект на какво ви прилича? [smilie3]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   23-05-17 10:09


http://prikachi.com/images.php?images/917/9127917f.jpg



Колко високо се е намирал заснетия астронавт спрямо тоя в отражението? Вижте сянката му,не е наклонена,не е легнал нито приклекнал. Как е възможно дръжката на инструмента която май държи видимо по ъгъла, в отражението да е дори с други светлосенки и без ръката на астронавта? Отговори на тия въпроси Кристиян Ночев като виден експерт.[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: DartMol   
Дата:   23-05-17 10:12

Антивик -

на български
http://www.cosmos.1.bg/portal/2014-10-24-22-04-52/18-ufo/148-2012-01-06-16-39-37


на руски
http://lurkmore.to/%D0%9B%D1%83%D0%BD%D0%BD%D1%8B%D0%B9_%D0%B7%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80


'помощници'
https://www.google.bg/?gws_rd=ssl

https://www.google.ru/?gws_rd=ssl

https://translate.google.com/


 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   23-05-17 10:22

https://www.flickr.com/photos/projectapolloarchive/21057476454/in/album-72157658976934006/

[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Сега погледнете отражението!

Какво е това? [smilie3]

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   23-05-17 10:26

Ситски лорде наши списания няма, както и всяка медия рови в нета и преписва и печата. Прави същото каквото правим ние с теб.[smilie3] Ти се опитай да отговориш на тия въпроси които зададох и тогава ми вмъквай линкчета от преписки.[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   23-05-17 10:41


http://prikachi.com/images.php?images/937/9127937z.jpg

Това до Слънцето облак ли е? А другото в отражението? Тая животоспасяваща раница във Лунния Модул ли останала,защо не се вижда?[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: DartMol   
Дата:   23-05-17 11:00

Горните преписки са за 'Антивик'

fmj - "Това до Слънцето облак ли е?"
Облака е в главата ти. Ако можеш, абстрахирай се от конспиративните си теории и се опитай да си отговориш какво трябва да направиш за да получиш резултатите от снимките, който пускаш.
Напразно търсиш под вола тела...

[beer]

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   23-05-17 11:10

Ти защо не се абстрахираш от това ,че са ходили по Луната?[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] Лорде?
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   23-05-17 11:12

Това вода ли е?
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: Антивик   
Дата:   23-05-17 11:14

Мол,
благодарности за достъпните материали, но не успяха да ме убедят!
Първо тази българска писаница някак си звучи невероятно с аналогията между лунният модул и кола и плавно намаляне на тягата на двигателя, щот модула си има определено тегло, де на луната може да е по-малко от земното, но го има и за да се държи това тяло над дадена повърхност е нужна съответно определената сила, която и при бавно намаляване пак трябва да остави следи. Освен това писанието и на руската страница, че повърхността е твърда противоречи на това де се види на снимките.
Освен това продължавам да се чудя/и никой не ще да даде обяснение/ при това спускане, като се дигне прах/да си спомним прословутата снимка със лунната стъпка/ при това кацане при липса на въздух и въздушни течения/викаме им ветрове/ при намалена гравитация, колко време ще му трябва да се слегне и колко време требе космонавтите да чакат у модула да се оправи видимостта.....И другото що така по лунния модул няма никакъв прах, макар, че космонавтите де се разхождат са яко омърляни.
Па помощните средства ги знам, за пример, те как изглежда цитираната от теб статия през преводача:
"- 1. Лунните модули не правеха взривни кратери или никакви признаци на прах. [125]

Не трябва да се очаква кратер. Системата за задвижване на спускане от 10 000 паунда беше дросена много надолу по време на последното кацане. [126] Лунен модул вече не се забавяше бързо, така че двигателят за снижаване само трябваше да поддържа теглото на самолета, което бе намалено от гравитацията на Луната и от почти изчерпване на горивото за слизане. При кацане, тягата на двигателя, разделена на изходната област на дюзата, е само около 10 килопаскала (1,5 PSI). [127] Отвъд дюзата на двигателя, облакът се разпространява и налягането пада много бързо. Ракетните отработили газове се разширяват много по-бързо, след като напуснат дюзата на двигателя във вакуум, отколкото в атмосфера. Ефектът на атмосферата върху ракетните перки може лесно да се види при изстрелвания от Земята; Тъй като ракетата се издига през изтъняващата атмосфера, изгорелите газове се разширяват много....."

Някак се не мога да му схвана мисълта на преведеното....
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  134  135  136 ..  140 ..  150 ..  160 ..  170 ..  173  174     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена