Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  76  77  78 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  160 ..  170 ..  173  174     всички  напред  последна
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   30-04-17 21:52

1900[beer]



Публикацията е редактирана (30-04-17 21:53)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: lucky55   
Дата:   30-04-17 21:53

fmj написа:

> Лъки написа:
>
> > https://www.youtube.com/watch?v=VmVxSFnjYCA

> > [smilie7]
> >
>
> Мой човек,ти за автоматични
> станции чувал ли си? Тоя отражател
> сигурно е много сложен и
> непременно трябва да е монтиран от
> астронавт?[smilie18] [smilie18] [smilie18]


https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_retroreflectors_on_the_Moon
[smilie7]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   30-04-17 22:01

asahi написа:

> "Автор: steeens
> Дата: 30-04-17 21:30
> Бъзикам се, Асахи. Не се стягай
> толкова. Та какви са ти изводите,
> след внимателния анализ на всяка
> дума на Леонов?"
>
> А бе видно е, че толкова си можеш.
> Леонов говори за космически кораб.
> Гасиш осветлението, зениците се
> отварят и можеш да видиш звездите.
> Ние си говорим за лунна
> повърхност. Риголитът отразява
> светлината независимо зад теб ли е
> Слънцето или пред теб. За да не ти
> попада тази светлина в очите се
> налага да я засенчиш за време,
> достатъчно да ти привикнат очите.
> Чак след това имаш условия да
> видиш звезди на небето.

Асахи, не се надценявай и не давай мнение за неясни за теб неща.
С нищо не можеш да обясниш простичкия факт, че поне един от участниците в пресконференцията излъга. Но това няма явно никакво особено значение за теб, нали?
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   30-04-17 22:04

lucky55 написа:

> fmj написа:
>
> > Лъки написа:
> >
> > > https://www.youtube.com/watch?v=VmVxSFnjYCA

> > > [smilie7]
> > >
> >
> > Мой човек,ти за автоматични
> > станции чувал ли си? Тоя
> отражател
> > сигурно е много сложен и
> > непременно трябва да е монтиран
> от
> > астронавт?[smilie18] [smilie18] [smilie18]
>
>
> https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_retroreflectors_on_the_Moon

> [smilie7]
Ти не знаеш ли,че в укипедия със твоите скромни знания може да драскаш и ти? Да превеждаш от чуждоезични страници? Ставаш смешен.[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   30-04-17 22:06

Научни резултати от Луната
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   30-04-17 22:41

Юруш на марсианските тухли!
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   30-04-17 23:04

asahi Стискам палци да доживееш имплантирането на чип в мозъка ти. Виждам как се гърчиш от безсилие.[smilie18] [smilie18] [smilie18] Марсианска почва симулирана на земята компресирана и оформена като тухла? Ебаси маркетинга,тия нямат спирка.Не случайно уолстрийт прави пари от въздуха. [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   30-04-17 23:59

Да, наясно съм, че не си виждал такива жирафи.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: kombainera   
Дата:   01-05-17 00:03

asahi написа:

> "Автор: kombainera
> Дата: 30-04-17 19:40
>
> Ето нещо леко и забавно за четене
> Ако не е вярно, то поне е приятно за
> четене.[smilie25]"
>
> Да те светна, че същите тези
> реднеци са изобретили трактора,
> комбайна, в момента са
> най-големият износител на храни в
> света - $149 122 000 000 годишно,
> производството на храна им заема
> 9.5% от БВП и ако го разпределиш на
> всеки реднек за 2014 г. се получават
> по $5040 for every person living in the America.
> Горе-долу толкова се пада на всеки
> гражданин на Беларус, ама не само
> за храни, а за всичко. И не на
> последно място - с всичкото това се
> занимават по-малко от 1% от
> населението на щатите. Е това са
> краварите.

Ние за Луната дискутираме, той милия за краварите се загрижил.
От девет кладенеца вода ще донесе, за да ми покаже колко велик фенбой е.
asahi, за такива като теб по българските земи знаеш ли какво са казали?
Луд умора няма! [smilie18]
А колкото до сметките които си извадил - любимата ти държава САЩ има такива дългове,
че като ги разхвърляш на всеки американец се получават едни скромни 150 000$ на калпак.
Сам може да сметнеш тъпотията която даде за пример какъв процент е от сумата която аз ти давам.
[smilie25]

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   01-05-17 00:05

Хич не ми е любима, но в интерес на истината измесената информация е вярна. Глупаво е да подценяваш нациите заради собствената си неинформираност.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   01-05-17 00:24

asahi написа:

> Хич не ми е любима, но в интерес на
> истината измесената информация е
> вярна. Глупаво е да подценяваш
> нациите заради собствената си
> неинформираност.

И кой я измеси информацията? [smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Не е разумно да се хлъзгаме в посока обсъждане на нации си мисля...нито да ги подценяваме или надценяваме..[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   01-05-17 00:34

Не е неразумно. Глупаво е.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: kombainera   
Дата:   01-05-17 00:43

asahi написа:

> Хич не ми е любима, но в интерес на
> истината измесената информация е
> вярна. Глупаво е да подценяваш
> нациите заради собствената си
> неинформираност.
Глупаво е да живееш в България, да пише на документите ти, че си българин и да тръгнеш да ми фенбойстваш колко велика държава била еди коя си.
При положение, че дискутираме Луната и едни манипулирани снимки.
Колко голям глупак трябва да си, за да тръгнеш ни в клин, ни в ръкав да ми изнасяш някакви си тъпотии, след като не се връзват с темата на дискусията.
Ще ме извиниш за определенията, но като ти пиша по нормален начин, не схващаш написаното.
Опитвам да ме разбереш някак.
За някои казват, че имали чугунени глави, но това не е повод за гордост.
Кофти е тръпката да си на грешната страна в дискусията. Но си слаб откъм доказателствата.
А и си разпилян в разсъжденията. Лесно губиш нишката и хукваш нанякъде през просото.
Не се правят така нещата. Както си последователен във фенбойството, така ще бъдеш и за другото.
[smilie24]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: mmjm   
Дата:   01-05-17 00:51

Земеделецо, ти не дискутираш луната, а участниците в дискусията, това също говори за липса на аргументи, и за да ме разбереш ще се обърна към теб на единствения език, който разбираш с това .
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: imitev   
Дата:   01-05-17 01:03


Само като погледнем колко специалисти-любители по космонавтика, балистика, астрономия, физика, химия, реактивно движение, електроника, атомна физика и т.н. сме се събралЕ само в този форум - чак се чудя как горката България си няма една мъъъъничка космическа програмка [smilie8]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: mmjm   
Дата:   01-05-17 01:08

Е как? Имаме си, изправяме кривата ракета.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   01-05-17 01:34

imitev , имахме си космическа програмка...и двама космонавти си имаме...ма това не се брои, нали?[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: imitev   
Дата:   01-05-17 01:38


Аз друго имам НАВпредвид, ама който разбрал - разбрал...
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   01-05-17 01:43

Май и ти самия не си разбрал какво си имал предвид, ама карай...
.."честит ви празник, български студенти, честит ви Първи май!"[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   01-05-17 04:33

Много се писали, много сте се заблуждавале. Без ред:


Сложността на личността

"Оставам с впечатлението, че приемаш написаното в статията за чиста монета?"

Това, steeens, е наистина важно. И двете страни черпим информация от трети лица. Преценяме дали вАжи тая информация или не. Какви критерии и какви източници използва вашата страна, за да стигне до истината?


Dart Moi, освен свиването и разширението на зениците има и химическа адаптация на ретината. Ама тва е нагласено.


На някой прави ли му впечатление, че любителите на конспирации винаги се оказва, че знаят много повече от конспираторите. Никога няма да чуеш 'не знам'. За всичко имат едно обяснение - нагласено е. [smilie5] Аз така мога да 'докажа' всичко. В други ежедневни ситуаци не използате същите критерии, за да следите истината.

За некомплексираните в тая тема е видно, че едната страна може да изпадне в технически подробности, докато другата работи на принципа - "ето един линк, където други на моето мнение казват неща. Докажете ми, че не са прави." Нито разбирате какво се пише във вашите линкове, нито ще разберете, ако ви се обясни защо не са прави. Няма какво да се правите на интересни. Не сме вчерашни, вижда се кога някой се оказва настъпен и реагира по начин, който цели да уязви противника, без да допринесе към яловата и без това дискусия. Някой, изобщо, от, разконспираторите, в, тая, тема, една, формула, да, е, използвал, за, подкрепа, на, каквото, и, да, било?????????????????????? Не.


Факта, че наближаваме 2000 поста, а никой от разконспираторите не е демонстрирал, че разбира нужното, за да си докаже неговата хипотеза, е много показателен, кой всъщност сляпо верва на нещо, което е прочел?

И тъй като е ясно, че спора е напълно безмислен, давайте да постваме по-често, че поне един форумен рекорд да стигнем.

Комбайната някакси успява да е най-лишен от съдържение в постовете си. Само се оправдава как не е тотално бос чрез залитания правопис и междуюзърска драма. Честито! Внимавай, мойка, направил си някои грешки, ще е срамно да се съпоставят с предишните ти призиви за вледеене на родния език. batsali също е аграр, но чатка. [smilie5] Комбайна, ако толкова те е грижа кой българин, кой американски фенбой слушай да ти обада - България няма космическа програма. Тотални загубеняци сме. Ужас!


"imitev , имахме си космическа програмка...и двама космонавти си имаме...ма това не се брои, нали?"

Да, да, возили са се на руски машини като куфари. Ебати простите български космонавти! [smilie5]
















НА МКС НЯМА ХОРА!!!!! ДОКАЖЕТЕ, ЧЕ НЕ Е ТАКА! [smilie7]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: chrisnoch   
Дата:   01-05-17 05:21

Колеги,
Няма смисъл да обяснявате каквото и да било на steeens, kombainera, fmj и т.н. Те НЯМА да ви разберат. Глупостта не ходи по гората, а по хората! [smilie5]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: imitev   
Дата:   01-05-17 08:09

Батсали - те и хамериканите се возят на руските ракети в момента, така че горе доле сме колкото тях космическа нация...
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   01-05-17 08:58

Батсали каза:
"За некомплексираните в тая тема е видно, че едната страна може да изпадне в технически подробности, докато другата работи на принципа - "ето един линк, където други на моето мнение казват неща. Докажете ми, че не са прави." Нито разбирате какво се пише във вашите линкове, нито ще разберете, ако ви се обясни защо не са прави. Няма какво да се правите на интересни. Не сме вчерашни, вижда се кога някой се оказва настъпен и реагира по начин, който цели да уязви противника, без да допринесе към яловата и без това дискусия. Някой, изобщо, от, разконспираторите, в, тая, тема, една, формула, да, е, използвал, за, подкрепа, на, каквото, и, да, било?????????????????????? Не."

За какво ти е формула батка след като наговори куп глупости в термодинамиката? Нещо да кажеш по повод двата опита на Сатурн5 от които последния дори не достига 11км в сек? Как се гаси втора космическа ? Нещо за снимката и сенките да кажеш? Казах ти и ти повтарям.Вярващия си ти в чудесата. Аз в чудеса не вярвам. Чакам оборването ти за радиацията,нали си по сметките?Радиацията не е само във поясите Ван Алън,тя е там където са ходили уж на Луната.Безжизнено парче скала без магнитно поле.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: mmjm   
Дата:   01-05-17 09:04

http://www.youtube.com/watch?v=2OPvWFDzDlA
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   01-05-17 09:13

"Не сме вчерашни, вижда се кога някой се оказва настъпен и реагира по начин, който цели да уязви противника, без да допринесе към яловата и без това дискусия."[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] Кой го казва? Ти защо не го отчете това когато се атакуваше моя милост ,а не позицията ми ? Или... "Той може да е кучи син, но е наш кучи син."[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  76  77  78 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  160 ..  170 ..  173  174     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена