Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  17  18  19  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  160 ..  170 ..  173  174     всички  напред  последна
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: FMJ   
Дата:   04-04-17 00:18

На Обама говорителите бяха много интелигентни люде. Особено Псаки.[beer] Възхищавал съм се на конференциите им с пресата. Това относно стажантите. Що се отнася до НАСА интересно е къде са нейните лунни камъни? Много интересни истории има за тях.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: imitev   
Дата:   04-04-17 01:42

Както и за извънземните в зона 51...
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: dashikov   
Дата:   04-04-17 03:02

Прочетох цялата тема с едно огромно удивление. Прилича ми на една друга тема в друг форум,
"По-добре ли живеехме по време на соца" дето 3 човека дето яли по-хубава лютеница тогава и най-вероятно пишат от клуба на БСМ правят останалите на луди. 300 страници е там темата.

Един въпрос само имам, ясно към кого.

FMJ,
Твърдиш, че останалите страни са технологично изостанали спрямо СССР и сега Русия, така ли?
Щото от твоите мнения май до такова заключение стигам аз.
Скафандри, кораби.....леле мале.......СУ-та...вазове
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: chrisnoch   
Дата:   04-04-17 03:23

FMJ,
Написа ми на л.с. куп глупости, след което ме блокира. Много интелигентна и мъжкарска постъпка, няма що! [smilie21]
Дреме ми на шапката, де!
Желая ти безметежно живуркане в твоята вселена, където масата е нещо като тегло, хората не са стъпвали на Луната и всички скафандри са руски!


https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/12/Buzz_Aldrin_Apollo_Spacesuit.jpg



 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: FMJ   
Дата:   04-04-17 03:26

Аз нищо не твърдя,фактите го твърдят. Факт на МКС са с руски скафандри.Факт до МКС се лети и спуска човек с руски космически кораб и спускаем апарат. Факт че ,около 20% от американците​ не вярват на НАСА и Аполо.Факт ,че подарените камъни от Луната при визитите на американски дипломати мистериозно изчезват от колекциите на музеите. Факт,че въпреки голямото количество породи донесени от НАСА за изследване в чужди лаборатории руснаци споделят малкото грамове докарани с автоматичните им станции.Факт ,че НАСА си признава за снимките в павилиони. Факт,че Совалките не летят и,че купуваха руски ракетни двигатели.Щом си толкова умен продължавай да спориш с фактите
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: dashikov   
Дата:   04-04-17 04:06

Твоите "факти" 1/2 поне са конспиративни теории. Впрочем сигурно по-голям процент американци вярват в извънземни.
Не ми отговори на въпроса, не че съм и очаквал.......
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: FMJ   
Дата:   04-04-17 04:40

Отговора ти го написах. Можеш да четеш, а извода си го направил сам. Щом използват руска технология значи имат да наваксват в тая сфера. Факт.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: Антивик   
Дата:   04-04-17 05:35

От всичкото писано до тук, забравих какво беше началото, а без него не мога да се сетя за средата, затуй нема как да разбера края, но от последните писания ме зачовъркаха 2 въпроса свързани със снимането.
Кат гледам тази лунна фотка ми е много интересно, как на снимката ги има тези кръстове от визьора за центриране и кадриране....от друга страна, някъде бях чел или чул, че заради скафандрите и шлемовете, не са имали възможност да се кьорят във визьора, а са я карали на тренираност и усет. В такъв случай па за къв чемер са им кръстове и мрежи....
И другото ми е интересно, що така на тази МКС, никъде не се мярка баре 1 руски апарат....1 зенит с някой Тайр да бяха качили поне. Или па нещо по длъжко...



Публикацията е редактирана (04-04-17 05:39)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   04-04-17 08:31

Антивик Като гледам кадри от МКС те и със Кодак не снимат. На въпроса ти защо няма Зенити мисля ,че отговорих в предния пост.Руснаците снимат със Никон защото в тая сфера са изостанали или по точно спрели да се развиват. Според НАсА Хаситата използвани на Луната са без визьор. Кръстовете са гравирани на стъкло пред лентата.Целта е визуална оценка на обекти и разстояние. Тук не съм изтъквал множеството снимки при които тия кръстчета попадат не върху обекта, а зад него защото може да е манипулация. Проблема за мен са ръкавиците със хват във вакум около 25кг и никакви приспособления на самия апарат. Пример топлоизолация радиационна защита и възможност да се снима с ръкавица.Като не ми вярвате, сложете си на пръстите тапи от шампанско и поснимайте на ръчен режим.[smilie18]



Публикацията е редактирана (04-04-17 08:38)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   04-04-17 09:02

http://clubz.bg/46346-korabyt_soyuz_vyrna_trima_kosmonavti_na_zemqta_snimki
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   04-04-17 09:13

imitev написа:

>
> Знаеш ли кое е най-забавното нещо -
> ти като критик виждаш нещата по
> този начин с всичките дефекти, ако
> средно интелигентен човек
> (специалист) прави фалшификат на
> тази снимка дали щеше да остави
> всичките тези издайнически следи
> по нея?
>
> Или просто са дали на някой
> стажант или на охраната в
> свободното си време да ги направи
> и са ги качили на сайта си, без да
> си направят труда да ги погледнат,
> щото масата зрители така или иначе
> са зомбирани идиоти? [smilie8]

Не знам, ама е вероятно нарочно да са спестили или изопачили информацията...примерно, камерите им са с няколко пъти по-добра резолюция, но те казват тая за която си писал... и да са рисували по снимката без да се съобразяват с мащаба.
Може само да се предполага какви са им мотивите, пък и твоето предположение е доста вероятно.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   04-04-17 09:48

"Що се отнася до НАСА интересно е къде са нейните лунни камъни? Много интересни истории има за тях."

Лунни камъни има на следните места:
NATIONAL AIR AND SPACE MUSEUM
Independence Ave at 6th St, SW
Washington, DC 20560
202-633-2214

STEVEN F. UDVAR-HAZY CENTER
14390 Air and Space Museum Parkway
Chantilly, VA 20151
703-572-4118

Това са постоянни експозиции с работно време. Иди, разгледай, разкажи им твоята история, чуй тяхната.

Лунни камъни се излагат и в други музеи във временни експозиции:


http://media3.s-nbcnews.com/j/ap/97a493bc-80a7-4af8-bd49-d6f1c24f68b3.grid-6x2.jpg



За други постоянни експозиции не знам, но това не означава, че няма.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: tziko   
Дата:   04-04-17 09:54

asahi, тва не е никакво доказателство. И аз мога да взема един камък и да кажа - ето от луната е [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   04-04-17 10:03

Ама разбира се! Пък има и фотошоп, 3Д принтери...
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   04-04-17 10:42

FMJ,,,,


Руснаците излизат и казват - вчера стъпихме на Марс, ето вижте снимки и доказателства.

Американците излизат и казват - вчера стъпихме на Марс, ето вижте снимки и доказателства.


На кого вярваш?


И един въпрос с крайно повишена трудност. Колко тежи 1кг на земята, колко тежи 1кг на луната и колко тежи 1кг в орбита?



Публикацията е редактирана (04-04-17 11:43)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: kombainera   
Дата:   04-04-17 11:20

Имам питане към разбирачите - в този форум нарочно ли се пуска тема за нещо, за да може някой да засили разговора в друга посока.
И още нещо да попитам - кой от форума е Щерев и кой Spiritus malum?
[smile]

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   04-04-17 12:31

Батсали задачата ти не струва.Уточни я. Искаме да си купим 1 кг ябълки от Луната ,от орбитата или от Земята? Или искаме да притеглим еталон от 1кг от някоя метрономия? Тогава уточни, Екватор или Полярна част. На орбита подозирам, че накрая ще се удариш с камъка по главата.[smilie18]



Публикацията е редактирана (04-04-17 12:52)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   04-04-17 12:52

По-уточнена не може да бъде задачата. Чакам 3 числа и да ми кажеш какви са мерните единици. Все пак ти си навътре в тия неща, оборваш цяла НАСА. Отговор и на другия въпрос също ще бъде интересен за зрителите.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   04-04-17 12:56

Нищо не си уточнил. Що се отнася до вярата наближава Велик ден.[smilie24]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   04-04-17 12:57

Уточнявам - за ябълки става дума. Чакам.

Ако не владееш умножение и деление, по-лесен въпрос - каква е разликата между маса и тегло?
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   04-04-17 13:06

Вземам кантарчето проверено в Българска Метрология и сертифицирано в НАП.Сядам на Луната и си пълня един кашон с ябълки които ще натиснат пружината на кантара и той ще покаже 1кг.Слизам на Земята със същото кантарче и ще си взема грубо 5-10 ябълки. На орбита ще видиш зор без упорна точка.[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (04-04-17 18:36)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   04-04-17 13:10

"Вземам кантарчето проверено в Българска Метрономия и сертифицирано в НАП.Сядам на Луната и си пълня един кашон с ябълки които ще натиснат прожината на кантара и той ще покаже 1кг."

Не уцели нито стойността, нито мерните единици. [smilie5]


Каква е разликата между маса и тегло? В какви единици се мерят? Айде бе, професоре, тия неща се учат, ако не в основното училище, то поне в гимназията.


А и в час по музика май не си внимавал, защото там се ползват метрономите....



Публикацията е редактирана (04-04-17 13:11)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: kombainera   
Дата:   04-04-17 13:36

batsali,
Ти да не си Щерев от дир-а?
Макар че тук сте няколко човека, които покривате изискванията за Щерев и Spiritus malum.
Ти темата прочете ли я преди да пишеш?
Или отвори първата която ти попадна?[smilie10]

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   04-04-17 16:56

Чакам, да стигнем до "факта", че земята е плоска.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   04-04-17 17:13

Аз съм kombainera.
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  17  18  19  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  160 ..  170 ..  173  174     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена