Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Sony a77 II vs Canon 80d
Автор: bajji   
Дата:   28-02-17 11:44

При наличие на Никон 7200 и то на по ниска цена не бих избрал тези двата..,иначе за начинаещ а 77 е по добрият избор-много хора си разпродадоха А Маунт системите и преминаха на Е Маунт-та предлагане за А Маунт стъкла има...


Отговори на това съобщение
 Re: Sony a77 II vs Canon 80d
Автор: joro_padras   
Дата:   28-02-17 16:06

Обективите за Сони А Маунт в момента се намират много изгодно втора ръка както и старите минолти , Минолта 85мм 1.4 ми излезна 500э от япония в състояние почти нов обектив Минолта 80-200 2.8 започва от 600э за черната версия. А по ефтините обективи са им направо без пари пример минолта 70/210 ф4 е 130-200лв в базара.



Публикацията е редактирана (28-02-17 16:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a77 II vs Canon 80d
Автор: bajji   
Дата:   28-02-17 16:24

Да сони 50 1,8-се продаде на 130 в алфа форума..За минолта на 1,7 имаше предложения на стотина лева..



Публикацията е редактирана (28-02-17 16:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a77 II vs Canon 80d
Автор: Beijing   
Дата:   28-02-17 17:24

Започвам някак си да се ориентирам вече! Странното е, че никой не иска да коментира Сони срещу Канон! Всички говорят за обективи, което ми е супер полезно, но все пак!!! Не бих искал да паля съчки, което е против правилата на "Форумът", но, ....бихте ли дали "за" и "против" питането ми?! Сони А77 II или Канон 80д!... Не бих искал да създавам объркване или напрежение, но това ми беше "Въпросът"!
Както и да е, до тук ми бяхте повече от полезни, независимо от скачането от тема на тема!
Благодаря Ви на всички!
Имаше есенциални съвета, с които ще се съобразя!


Отговори на това съобщение
 Re: Sony a77 II vs Canon 80d
Автор: kvakioh   
Дата:   28-02-17 17:59

Teлата са консуматив, по-важни са стъклата. ЗАвиси също и от $$ колко е.
И с двете тела и подходящите обективи може да се докарат приблизително еднакви резултати.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a77 II vs Canon 80d
Автор: stotinka   
Дата:   28-02-17 18:27

написа:

> Странното е, че никой не иска
> да коментира Сони срещу Канон!

Сакън, човече!! Учудващо благоприлично вървеше темата, не наливай масло в огъня! [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony a77 II vs Canon 80d
Автор: Beijing   
Дата:   28-02-17 19:12



> написа:
>
> > Странното е, че никой не иска
> > да коментира Сони срещу Канон!
>
> Сакън, човече!! Учудващо
> благоприлично вървеше темата, не
> наливай масло в огъня! [smilie18]
>

Обичам мохито с повече мента и финно натрошен лед!
Има ли фотографи тук???
Да ме снимат на залез слънце на Форментера със западно изложение към Драгонера, по възможност на празника на Света Марина?!

Ами да разведря обстановката малко!


Отговори на това съобщение
 Re: Sony a77 II vs Canon 80d
Автор: steeens   
Дата:   01-03-17 01:17




Отговори на това съобщение
 Re: Sony a77 II vs Canon 80d
Автор: фотогаф   
Дата:   01-03-17 01:34

Взимаи Сонито и не се чуди. Като апарат е железен! Обективи-на кило евтини и качествени. Стабилизацията е в тялото. И ако искаш да закачиш некоя стара руска бракма на резба нема да се чудиш ще удари ли огледалота или нема и безкраиност имаш от раз. Обективи на Минолта 50-1.7 / 70-210-4 и за пътуване 28-135 и китака ако докопаш отнекаде за 1-2 бири повече нети трябва. Това е от мене притежател на Сони от А200 до 7R и всичко между тях.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a77 II vs Canon 80d
Автор: Beijing   
Дата:   01-03-17 07:09

написа:

>
>

Тоя шЪ снима, или шЪ стреля по съдията?!!! Какво е това Черешово топче, а и бурето до него за барута ли е?[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony a77 II vs Canon 80d
Автор: Антивик   
Дата:   01-03-17 07:49

[smilie10] Туй верно на топ мяза.....

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a77 II vs Canon 80d
Автор: kireto_a   
Дата:   01-03-17 08:27

имай предвид, че сонито е вече на 3 години, а това си има значение. и според българското сони общество а маунта е умрял - в алфа форума сме двама на 200 дето снимаме с а маунт. горе долу никой вече не взима тук а обективи и не си дава зор и да внася от ибей. като идеш в магазина и поискаш тамрон или сигма за а, те гледат като натровен с гъби. а и ако някой продава, продава в ибей, щото тука с тая мантра цена не може да се докара.

митът че след като а маунта е умрял и има много евтини и хубави обективи, не е верен. хората, които ги имат си имат и тела и те си работят много добре. за последната година не съм видял да мине нито един цайс или г обектив. седи един в базара ама той просто си е смотан.

евтините минолти от едно време, са си евтини с причина - хубви са ама с уговорки. много уговорки, дори и някои от "Г класа" - раздрънкана механика, покрития от едно време дето на 24мп кроп виждат зор и т.н.

е сонито има и едно предимство и това е 16-50/2.8 - страхотен "китак" на горе долу разумна цена. съответният канон си е бая пари, по-голям, 17мм, по паянтов е и т.н. има там някакви тамрони, ама не е същото.

80д е на по-малко от година, има можеби по-хубав сензор вече, аф системата му е по-добра - на сонито кръстатите точки са само в средната част на кадъра, а в канона всичките са кръстати.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a77 II vs Canon 80d
Автор: mihajlov2   
Дата:   01-03-17 16:45

Аз все още си снимам с "умрялото" Сони А77 от умрялата система и му се кефя. Основно с "китака" 16-50/2.8. Имам и няколко Минолти.
Освен това имам Никон D7100 с хубави обективи - Сигма 18-35/1.8 и т.н.
Като сравнявам снимките от двете тела, тези от Сонито имат някак си повече настроение, атмосфера, трудно е да се опише. Снимките от Никона ми стоят някак по-студени и безжизнени /не като цветове, нямам това предвид/. Изглеждат безупречни технически, но по-безизразни. Но това разбира се, си е мое лично мнение и усещане.



Публикацията е редактирана (01-03-17 16:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a77 II vs Canon 80d
Автор: steeens   
Дата:   01-03-17 18:46

Антивик написа:

> [smilie10] Туй верно на топ мяза.....

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer] [beer] [beer]
Големи сте...ми топ си е. Едно от значенията на думата канон...
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a77 II vs Canon 80d
Автор: petrov88   
Дата:   01-03-17 20:52

Имай предвид обаче, че каквото и да се каже, на тъмно сонито все пак отстъпва с една идея от Canon-a или алтернативите на Никон, такава му е технологията, но там плюсовете са другаде. Един от плюсовете е и изключително лесната работа с обективи- набори, но пък направията на A- mount е такава, че от въпросните набори, или дори лели и чичовци, ще може да ползваш единствено тези на m42.
Иначе и аз като тръгнах да си купувам апарат се подведох по идеята да го ползвам с евтините минолти, нo така и не си купих подобна

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a77 II vs Canon 80d
Автор: kireto_a   
Дата:   01-03-17 22:12

ами и аз си снимам с а77м2 и му се кефя, но човека трябва да си има предвид некои неща :) и да в алфа форума а маунта го погребаха, даже изнасяне му правят отвреме на време :). а99м2 е на такава, цена че нищо не може да възроди поне по нашите територии.

най-вероятно, сони ще пуснат а77м3, само дето няма да е 2000, а някъде около 4 :) може и нови 85 и 135 цайсове да пуснат, но цените ще са покъртителни.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a77 II vs Canon 80d
Автор: Kalimas   
Дата:   02-03-17 11:29

Върху сони нямам наблюдение.
Моите 2 ст. за канон [smile] :
Щом не ти се купува "някакъв евтин таралясник" и искаш да е многофункционален обектив. Има избор - 24-105 II f4, 17-55 f2.8, 15-85 и 18-135 СТМ (сравнително евтин, и не е точно таралясник) от канонските и сигма 18-35/1.8, 17-50/2.8 и т.н. токини и тамрони.
Не си казал и точно колко е бюджета и за обектива, но винаги може да вземеш 18-135 заедно с тялото или нещо 2 ръка.
Цялата система ще ти дойде около 1.5-2кг и със значителен обем, та наистина помисли дали ще ти е удобно за пътуванията (без стативи, светкавици и други благинки. Хубаво е да имаш поне един евтин спусък [smilie3] )

15-85, 18-135 ще ти дадат приблизителните дължини и мм, които имаш и на олимпуса та и допълнителни 50-100мм теле.
24-105 - повече теле, но ще изгубиш от широкото.
17-55, 18-35 - ще изгубиш от средните и теле дължините, но те са светли обективи. (Тук може да допълниш с един 55-250 или 70-200)

За по тъмните обективи, може да си вземеш и някой твърд в допълнение, като 24/2.8, 50/1.8, 35/2, 40/2.8, 85/1.8

И въпреки, че казаха да не подхвърляме идеи за други апарати - ако искаш помисли и за Nikon D7200 ( с даречем 18-140 + 35/1.8)- ако наистина пътуваш толкова много, двойния слот за карти, може и да ти влезе в употреба и да те спаси 1-2 пъти от загуба на информация и снимки. Всичко се случва.



Публикацията е редактирана (02-03-17 11:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a77 II vs Canon 80d
Автор: ombre   
Дата:   03-03-17 18:18

Имах преди такова Сони и бях доволен.Много удобно тяло,а и да не забравяме,че е с ел.визьор,който помага много с ръчки,ако автора има интерес да ползва такива стъкла.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a77 II vs Canon 80d
Автор: dashikov   
Дата:   03-03-17 18:39

Въпреки, че като предмет на избор са дадени две камери само, не знам защо все пак някой
не е опитал да убеди автора в предимствата на безогледалните системи.
За "обиколки по света" каквато е целта и особено вземайки предвид какво е
ползвал автора до момента, мисля че това би било много по-добро решение.
Вместо това темата е отишла към цени на старо, където си мисля, че авторът
няма да има кой знае какви ползи(съдейки по предишната му "система").
Бих препоръчал на автора на следващите си две екскурзии да вземе техника под наем.
Едно от горепосочените тела + 2/3 обектива, по възможност не китови.
Ако може да наслага и филтри....и да ги помъкне по някои горещи страни....
Мисля, че това ще му е по-важно от стоп по-добро ИСО или по-добрия китак, два твърди обектива повече или цената на старо.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a77 II vs Canon 80d
Автор: Ivodam   
Дата:   04-03-17 10:40

Автор: Beijing
Дата: 28-02-17 06:43

Здравейте на всички!Нов съм в този форум. Регистрирах се преди няколко дена и пуснах няколко снимки ей-така, да видя как става!
От декември.2003 си снимам с моя Olympus Camedia c-5060 Wide Zoom. Желязна машинка е, но е време за смяна, тъй-като ми се иска да понапредна във фотографията. Не че не върши работа, пълен е с екстри, ама това, че не е със сменяем обектив, не ме радва вече! И тъй-като обикалям доста по света, и имам време да се позабавлявам снимайки, реших да си купя нещо по-новичко. И аз душа нося!!!
Гледах ревюта наляво и надясно, и се спрях на тези две камери.
Бюджетът ми е около 2000лв., но без обектива. Т.е., не ми се купува някакъв евтин таралясник, или пък нещо прекалено скъпо, защото няма да ми отива!!!
Та, бих искал мнения, защото тук има хора, които разбират доста.
Също така и някое мнение за обектив с по-широко приложение, като за начало.
Благодаря Ви предварително!



Няма никакъв смисъл да се купува Сони в момента от България, цените са безбожни и възмутителни.
Аз наскоро си взех от Англия на практика нов, под 1000 кадъра Сони а7 II, в гаранция, за около 2250 лв.
А това е фулфрейм и страхотен апарат със стабилизация на сензора и какво ли не. За сравнение тука цената
на нов такъв е над 3300 лв. [smilie22]

А за пътешествия мисля, че фф си е по-добре...


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »