Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  5  6  7 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  160 ..  170 ..  173  174     всички  напред  последна
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   28-02-17 16:04

m.djorov Не оспорвам нищо от това което си написал и дал като линк. Дори съм съгласен без да го чета. https://www.youtube.com/watch?v=efJybbN_mOQ
Това го пуснах няколко поста по нагоре. Накрая диктора каза,че за усвояването на космоса не само се заплаща със пари,но понякога със кръв.



Публикацията е редактирана (28-02-17 17:30)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: ford_perfect   
Дата:   28-02-17 16:06

fmj ти как разбра какво има в на tziko главата? Само да ти издам една малка тайна, повечето тук разбрахме какво има в твоята [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   28-02-17 16:07

fmj, според тебе сега, ама честно, ти успя ли да изложиш и защитиш някаква теза досега в темата? Ако да, може ли да ни резюмираш постиженията си?
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: colorphoto   
Дата:   28-02-17 16:14

Еее,а Сони къде остана в темата?
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   28-02-17 16:17

Батсали ти защо си мислиш,че като има 5-6 човека от форума които ми опонират,а аз съм сам без поддръжници във тезата си сте прави?



Публикацията е редактирана (28-02-17 17:35)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   28-02-17 16:17

Чакай, чакай.. Първо да чуем ясно формулирана тезата.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: idoru   
Дата:   28-02-17 16:28

Направо не е за вярване един платен трол как може да осере темата и всички да му се вържете на кухия акъл [cool]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   28-02-17 16:28

"На скоро гледах Титаник и Гравитация отново. И изведнъж се сетих думите на един чернокож президент "НИЕ СМЕ ИЗКЛЮЧИТЕЛНА НАЦИЯ" На кое да се смея, на НАЦИЯ или ИЗКЛЮЧИТЕЛНА? НАЦИЯ ОТ ЕМИГРАНТИ НА 200 години история. ИЗКЛЮЧИТЕЛНА -циркаджийско холивудска. И във двата филма се показваше Съветска(РУСКА) техника. Дълбоководни подводници които първи достигнаха действително останките на Титаник и спускаем апарат "Съюз" който единствен пътува до Международната Космическа Станция.В основата на МКС е руска космическа технология. Совалките от 2011година не летят. КО РЕЧИ,НАСА ?[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]" Кое от първия ми пост не е вярно? Нация на 200г разделена по гета и резервати. Камеран засне ли със руските подводници МИР кадрите на Титаник? Астронавтите на НАСА летят ли на Руски ракети Съюз? Совалките летят ли от 2011г? Тръгнахте да пишете за луната за Марианската падина за СпейсХ. Едното в миналото другото в неопределено бъдеще. Хайде със здраве. Като казах гледайте си СУПЕР ГЕРОИТЕ от ХОЛИВУД. Само там ще видите новите технологии на НАСА в момента.



Публикацията е редактирана (28-02-17 16:29)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: Rand   
Дата:   28-02-17 16:46

Човек, който прави елементарни правописни грешки, води дискусия за совалки, ракети и кацания на Луната. [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   28-02-17 16:56

До МКС пътува спускаем апарат Съюз. Правилно ли разбрах?
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   28-02-17 16:59

Тезата ти е "Не ме кефат щатите, ПЪК!" [smilie5] Жалко, че трябваше да се изложиш така лошо, за да ни го кажеш.

"Нация на 200г разделена по гета и резервати." - Само ти си знаеш какво имаш предвид. Казват се щати принципно. Да, тази държава е сбор от емигранти. Е, и?


"Камеран засне ли със руските подводници МИР кадрите на Титаник?" - Не знам, не съм запознат. Е, и?

"Астронавтите на НАСА летят ли на Руски ракети Съюз?" - Това не са ракети. Да, с тях летят всички. Е, и?

"Совалките летят ли от 2011г?" - Не.

"Тръгнахте да пишете за луната за Марианската падина за СпейсХ. Едното в миналото другото в неопределено бъдеще." - Всичко се е случило в миналото, настоящето е безкрайно кратък отрязък от време.

"Хайде със здраве." - Здравето е много важно нещо, одобрявам.

"Като казах гледайте си СУПЕР ГЕРОИТЕ от ХОЛИВУД." - Avengers е яка поредица, гледал съм.

"Само там ще видите новите технологии на НАСА в момента." - Новите технологии на NASA летят из слънчевата система и пъплят по повърхността на Марс. НОВИТЕ технологии на руснаците са вече стари технологии в спомените на върлите русофили. Жалко е, с 5 ръце съм за всякакви технологии, но труда на човечеството отива другаде за голямо съжаление. Една от причините е, че за много хора е по-важно какъв флаг е нарисуван някъде, отколкото какво можем да постигнем като човеци.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   28-02-17 17:02

Малко титанична красота.

Saturn V Launch Slow Motion
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   28-02-17 18:05

Айде последен гвоздей в ковчега. Щом е на руски, значи е най-вярно.


Понеже fmj най-живо го интересуват живи хора, които са пътували Земя <-> МКС:

https://goo.gl/ZQkn27




Примечание. Численное превосходство американцев, посетивших МКС, связано с тем, что американский «Спейс шаттл» единовременно был способен принять на борт большее количество человек, чем российский пилотируемый космический корабль «Союз». Кроме того, именно при помощи шаттлов американцы осуществляли доставку оборудования и грузов на станцию, в то время как Россия для этих же целей использовала и использует автоматические беспилотные транспортные корабли («Прогресс»). Таким образом, большинство американцев, побывавших на станции, пробыли там короткий отрезок времени, в составе экипажей шаттлов, доставлявших на МКС грузы или участников долговременных экспедиций.

--------------------

Най-много са американците препикали станцията, най-много са американците на мисии на МКС, хеликоптера на американците събира повече народ, руснаците пращат провизии с дрон, а не с хеликоптер с хора. Излиза, че дори по критериите на fmj руснаците пак са назад. Така че да - има логика да се сети човек първо за NASA като стане дума за станцията.

https://goo.gl/SNlGE6


[smilie6]



Публикацията е редактирана (28-02-17 18:14)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   28-02-17 18:19

batsali Искаш да кажеш ковчега на американците е събирал повече.



Публикацията е редактирана (28-02-17 18:27)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   28-02-17 18:27

https://www.youtube.com/watch?v=mvp7zc1ISyk
Мир на праха им.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   28-02-17 18:32

Жива картина от орбита
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   28-02-17 18:36

http://mks-onlain.ru/




Публикацията е редактирана (28-02-17 18:39)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   28-02-17 18:40

Срамота, това е от студиото [smilie5]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   28-02-17 18:49

Студио ? Да бе да[smilie18] [smilie18] [smilie18] Ей ги там сивите в далечината. В момента съм го "кастнал" на балшой екран. Но камерата добре снима Руския модул.А дано да е СОНИ. Канон не са ми на сърце.[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   28-02-17 19:47

Шом ще е в бъдеще време:
Двама ентусиасти решили да си направят космическа екскурзия с обиколка на Луната. Нещо като De la terre a la lune / Autour de la Lune. Обърнали се към Илон Мъск, не към Роскосмос. Догодина ще летят.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   28-02-17 19:50

Fly me to the moon ... Ok

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   28-02-17 20:05

Асахи побързай да си купиш парцел на луната.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   28-02-17 20:08

batsali тая камера на МКС нещо в тъмното не снима.Докато беше над Австралия пълен мрак. Разочарован съм.[smilie18]



Публикацията е редактирана (02-03-17 00:22)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   28-02-17 20:25

Кога ще кацнат е интересно, не само да я облетят... Щото първото е доста пъти по сложна задача, освен ако не си решил да оставаш завинаги там....
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   28-02-17 20:25

[cool] [cool] [cool] [beer] [beer] [beer]
 първа  назад  1  2 ..  5  6  7 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  160 ..  170 ..  173  174     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена