Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Избор на тяло + обектив ?
Автор: kokitoki   
Дата:   27-02-17 17:43

D7100 + Nikkor 35mm 1.8G , това като за начало дали е добре + 85ца 1.8 впоследствие ?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на тяло + обектив ?
Автор: kokitoki   
Дата:   27-02-17 17:47





Публикацията е редактирана (27-02-17 17:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на тяло + обектив ?
Автор: samurai2   
Дата:   27-02-17 17:53

]



Публикацията е редактирана (01-03-17 15:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на тяло + обектив ?
Автор: midtone   
Дата:   27-02-17 18:04

@kokitoki
Хубаво е, когато започваш на чисто, защото можеш да избереш система.
Каквото и да избереш, стъклата са най-важни. Един ден ще минеш и на фул фрейм, така че имай и това в предвид.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на тяло + обектив ?
Автор: bg2014   
Дата:   27-02-17 18:23

Вече има много мнения и още едно няма да натежи.
Синът ми имаше какви ли не тела на Никон от ниския клас 3... и 5..., но си запази 3200. Закачил му е обектив 50/1.8 и си снима на воля.
Забравил бях колко е малък и компактен 3200 и 3300. Лек и удобен е , и за семейни снимки е идеален. Един 3300 или 5300 с обектив 50/1.8 за начало е добре. Под 1000 лева е всичко
Разбира се, че има голям избор. Сега е лесно.

П.С. Май тая тема е "партенка". Авторът е рег. 2015 г, но единствената му активност е от днес с няколко гласувания за снимки. Няма дет се вика "минало". Та се хабим напразно май....
[beer]



Публикацията е редактирана (27-02-17 18:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на тяло + обектив ?
Автор: kokitoki   
Дата:   27-02-17 18:37

''Не се хабим напразно'' Датата на регистрация няма никакво значение, а има финансовата възможност на автора да се оборудва с фотоапарат за 1000лв +. Това не е евтино хоби, още повече ако не носи финансови дивиденти, тоест да се снима на професионално ниво.



Публикацията е редактирана (27-02-17 18:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на тяло + обектив ?
Автор: bg2014   
Дата:   27-02-17 19:17

Е- ако съм сгрешил:
Извинявай!
Ако си истински колега значи четеш, че съм дал своя съвет.
Ако си дублиран профил - не се връзвай. Познаваме се в този форум.
Просто правописът ти и други подробности говорят в моя полза....
Няма лошо. Бъдещето ще покаже, нали? Поздрави!
За амортизациите:
Хубавото на НИкон е, че може да се проверят броя на сработванията на затвора. На колко кадъра е. Това е основния показател за това, колко е старо и амортизирано тялото.
Обикновено под 10 хил кадъра апарата се смята за нов и запазен. До около 100 хил кадъра е гаранционната бройка на затвора, но това не означава, че няма да издържи и 200 хил. Никой не знае. За другите марки .... не знам как стоят нещата. Но е по-трудно със сигурност.
При никон - правиш една снимка с тялото. Качваш я в САЙТА: и той ти показва на колко кадъра е това тяло.



Публикацията е редактирана (27-02-17 19:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на тяло + обектив ?
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   27-02-17 19:36

Ето няколко мои с 16-85, понеже в онези кадри проблема по-скоро не беше обектива :)


https://photo-forum.net/static/site_pics/2016-09/1474916345_DTZ_9447-HDR.JPG



https://photo-forum.net/static/site_pics/2016-07/1467659488_DTZ_9443-HDR.JPG



https://photo-forum.net/static/site_pics/2016-05/1462337223_DTZ_9352-2.JPG



https://photo-forum.net/static/site_pics/2015-12/1451401479_DSC_2940.jpg



Два от кадрите са с D7100, другите 2 с D7200.
Ужасно много ме кефеше какви flare-и прави, но поради ред причини не ми трябваше и при една оптимизация на техниката замених него и още два със Sigma 18-35 ART.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на тяло + обектив ?
Автор: samurai2   
Дата:   27-02-17 19:49





Публикацията е редактирана (01-03-17 15:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на тяло + обектив ?
Автор: colorphoto   
Дата:   28-02-17 05:10

Ами Боби,щом питаш ще те подсетя че на тези кадри всичко изобразено с почти еднаква рязкост и от там идва кусура че гледащите няма как да разберат кой точно е важния обект/образ в кадъра върху когото снимащия иска да акцентира и да прикове вниманието на наблдаващите кадъра.

Дали двете абитуриентки,дали седящият отзад младеж,дали сградите и автомобилите във фона - всичко е като заснето от сапунерка.

При кадрирането е допуснато някакъв младеж,гледащ наникъде да се подава иззад дамската чантичка на едната девойка - той съсипва портрета на двете момичете тотално.

Да се броят решетките по прозорците отзад също е безсмислено и трябваше да са в дефокус.

Особено когато се снимат портрети трябва да се има горното предвид - примерно снимаш двете абитуриентки,фокусираш на тях,но със светъл обектив и достатъчно отворена бленда,като е желателно и фокусното разстояние да е по-голямо за по-лесно постигане на изолирането на главните обекти от останалите - а не да се чудим какво е искал да покаже фотографа - снимките на тълпи мноого рядко имат смисъл,както пише и Келби.

При юнаците дето въртят гумите пак е неудачно кадрирането,има доста излишни елементи в кадъра,този път не толкова в бекграунда,колкото отпред и това кара снимката да изглежда като от охранителна статична камера.

Пък и хоризонта е килнат наляво,което поне може да се поправи и после,но трябва да се изгради самокритичност за да се виждат тези грешки да се върви напред.

Повечето снимащи правим и подобни снимки в бързането,но поне после ги трием и не ги показваме.

Свикнете да снимате със светлосилна оптика на отворени бленди и ще имате една беля по-малко от всичките възможни.

Такива ми ти работи.



Публикацията е редактирана (28-02-17 05:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на тяло + обектив ?
Автор: colorphoto   
Дата:   28-02-17 05:28

Dimitar.Tzankov: Много тъмни сенчестите участъци на тези снимки - дали от тъмният 16-85,дали защото не са просветлени в постпроцесинга...

Само тази с кучето е равномерно осветена,но там няма такива контрасти,както в пейзажите със светещо слънце и потънали в сянка хълмове и долини.

Мисля че могат да се бутнат сенките доста предвид с какви тела е снимано.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на тяло + обектив ?
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   28-02-17 07:11

Мерси за съветите, colorphoto, като цяло се лутам между подобни нарочно затъмнени или ръба на HDR дупката в търсене на моя стил обработка.
Честно казано двете от Белинташ, където не са толкова светнати в сенките си ме кефят така, докато гледайки сега кадъра с кучето ми е една идея (или 0.3 стопа) по-светъл и дори сега леко бих затворил blacks и shadows с по 10 единици в LR.

За да не съм тотално офтопик - 16-85 не е особенно добър в изолирането на обекта и фона, което бе една от причините да го сменя, макар да е супер добре балансиран обектив за пейзажи.



Публикацията е редактирана (28-02-17 07:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на тяло + обектив ?
Автор: samurai2   
Дата:   28-02-17 07:48





Публикацията е редактирана (01-03-17 15:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на тяло + обектив ?
Автор: colorphoto   
Дата:   28-02-17 14:04

Боби,черно-бялата визия няма как да поправи грешките при кадрирането и заснемането в случая.

Аз отдавна не се занимавам с черно-бяло - депресира ме.

Горе не съм ти писал съвети как да направиш мацаница,а как да акцентираш на главния обект в кадъра,да избягваш излишни разсейващи елементи в кадрите и да изолираш сниманите от дразнещ фон.

Толкова ли неясно съм писал че не искаш да погледнеш от тази гледна точка?

Или просто не искаш критика.

Никъде не съм писал че това е чалга - напротив баловете са благодатни за снимане има елементи на всякакви култури там.



Публикацията е редактирана (28-02-17 14:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на тяло + обектив ?
Автор: colorphoto   
Дата:   28-02-17 14:07

Dimitar.Tzankov: Явно е и до вкус затъмняването - по-подходящо е за прожектиране на тъмно като слайдове и се вкарва драматизъм в кадъра.

Лично аз предпочитам всички елементи на пейзажа да са с разработени сенки.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на тяло + обектив ?
Автор: samurai2   
Дата:   28-02-17 14:07

.



Публикацията е редактирана (01-03-17 15:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на тяло + обектив ?
Автор: samurai2   
Дата:   28-02-17 14:13





Публикацията е редактирана (01-03-17 15:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на тяло + обектив ?
Автор: colorphoto   
Дата:   28-02-17 14:16

Добре де,нали горе писа че когато са снимани тези кадри не сте имали никакъв опит,най-малкото никакъв теоретичен опит за основи на фотографията.

И точно такива са се получили снимките.

Сега вече като сме ги обсъждали тези неща тук толкоз време сте дръпнали напред и трябва да забелязвате грешките си в началото.

Предвид че тук има и градивна критика с цел да се помогне,не само онези които се надуват.



Публикацията е редактирана (28-02-17 14:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на тяло + обектив ?
Автор: samurai2   
Дата:   28-02-17 14:18





Публикацията е редактирана (01-03-17 15:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на тяло + обектив ?
Автор: colorphoto   
Дата:   28-02-17 14:21

Трябвало е да се избере друг ракурс и друга бленда - това сега не може да се промени както и да кропим.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на тяло + обектив ?
Автор: samurai2   
Дата:   28-02-17 14:24





Публикацията е редактирана (01-03-17 15:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на тяло + обектив ?
Автор: abcdef123456   
Дата:   28-02-17 14:27

Боби,
сопри се.
Съвсем си е прав човека, снимката е точно такава, каквато би я направила сестрата на абитуриентка със смартфона си.
Техниката снимка не прави. Визията, която е постигнала жена ти е точно такава - смартфонска, ако и да е снимано с висок клас кропка или Д750.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на тяло + обектив ?
Автор: samurai2   
Дата:   28-02-17 14:31





Публикацията е редактирана (01-03-17 15:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на тяло + обектив ?
Автор: vkk1   
Дата:   28-02-17 14:49

Боби, моля те, не се излагай повече, снимките са покъртително лоши в почти всеки аспект на фотографията.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на тяло + обектив ?
Автор: samurai2   
Дата:   28-02-17 14:53





Публикацията е редактирана (01-03-17 15:32)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »