Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Ъпгрейд
Автор: slavi_biserov   
Дата:   11-02-17 21:30

Не съм го решил, сега пък как реши, че е взето решението? Просто се колебая, ако прочетеш цялата тема може да разбереш какво не ми харесва точно. То пък ми писна сто пъти да пиша едно и също.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд
Автор: kvakioh   
Дата:   11-02-17 21:41

Любимото ми нищене за теглото, конструкциите и измислено удобство. ШАсита, купета, носачи, тежко, леко...Пълна забава.[smilie7]
Ако един кадър може да се направи с 1000Д, може и с 1Dx mk2 и обратното...Разликата идва от другаде, не от тегло и конструкция.
Телата са консуматив. КАчествените стъкла си остават.
760Д да е следващото тяло. Само да падне още малко като цена. Тялото 70Д няма да се разбере разликата. И събиране за нещо интересно като стъкло.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд
Автор: batsali   
Дата:   11-02-17 21:50

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд
Автор: slavi_biserov   
Дата:   11-02-17 21:53

@kvakioh [smilie24]. Ще тествам и на място и ще реша, благодаря на всички, които се включват в темата!
Сравнението, което показва доста предимства на 70д: ЦЪК



Публикацията е редактирана (11-02-17 21:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд
Автор: kvakioh   
Дата:   11-02-17 21:56

Аз не мога да си позволя да погледна това сравнение. Сравнявам лично и казвам тук...
Ако ще се купува ново тяло от магазина 70Д ще е недотам добра идея.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд
Автор: NNT   
Дата:   12-02-17 12:45

EF-S 24/2.8 STM
EF 50/1.8 STM
EF-S 10-18
EF-S 17-55/2.8

А, ако е само краста за ъпгрейд на тяло - 1300D или 750D.
Но съществени разлики в шума няма да видиш, в този ценови диапазон: сравнение

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд
Автор: Pavlov   
Дата:   12-02-17 15:48

Слави, щом имаш приятел със 70D, помоли го да ти прати няколко кадъра на ISO 3200, да си прецениш дали те устройва качеството. Или пък още по-добре - да ти даде да го тестваш с твоите обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд
Автор: slavi_biserov   
Дата:   12-02-17 21:16

Трябваше да уточня, че е снимал близо 4-5 години със 70д и няма никакви забележки към тялото, но сега е преминал към фулфрейм. Ще го накарам да ми покаже снимки, но откъдето и да го гледаме поне на 1600 исо ще бъде по-добре отколкото на моето 1100д. Ето ви снимка да видите: ЦЪК
Снимката е на 3200 исо, но мисля, че я обработих с PS, за да намаля шума с риск и остротата. Изтрил съм тези, които не стават за нищо и имаха адски много шум и петна без информация дори. Сега ще потърся за кадри с много повече шум.
П.П Ето за това говоря и то след обработка с PS. ЦЪК



Публикацията е редактирана (12-02-17 21:20)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »